Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

No vidis to ma zaujimalo. Nevedel som to najst. 38mm za minutu - vcera 27 mm za hodinu v Polhore(ja som tam asi vtedy nebol). Na zbojskej stavaju cestu - pracovisko a na ceste som videl kamene s priemerom 10 cm. Stastie ze som tam nebol ked to sa tam kotulalo. nebodaj padalo. keby tam mali tych 305 za hodinu - nielen stromi ale aj bagre by boli poprevracene. nanosy aj metrove kamenia hliny(pody) stromov.

 

Ak som spravne prepocital 38 mm vody ak spadne za minutu  padalo by to 24 hodin a bol by to sneh.... mm je jeden centimeter? Tak by to.. ja neviem   . pocitam pocitam ale dam to tu 38 mm, je 38 cm snehu krat 60 minut krat 24 hodin - zaden - to je 550 metrov snehu? :) za jeden den.

 

A takze ten najvacsi dazd - je asi 10 krat vacsi ako sme mohli kedy vidiet - alebo aspon 5 krat vacsi.

 

 

Ten Washington myslis asi stat  - kde je seatle. Ano tam to prsi a aj su tam hory.

---

Dam porovnanie 38mm za minutu - neviem ci moj kavovar robi rychlejsie kavu. Mozno trosku rychlejsie - dvojnasobne. A dalsie ma napadlo nezmyselne - keby som plaval do kopca - neviem ci by som sa neutopil. Ono to nieje absurdne - siel by si po rovine a  kazdy krok by si musel  davat nohu kvoli snehu o centimeter vyssie. Pripocitaj unavu plno sypkeho snehu - clovek by bol do 10 minut chvodze bez sneznic pod metrom snehu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Washington samozrejme štat, nie DC.

Snehu toľko ako dažďa napadnuť nemôže, pri nižšej teplote pojme vzduch menej vody ako keď je teply. Čim teplejši vzduch, tym viac vlhkosti a teda aj zražok. Preto su tie dažďove rekordy v tropickych oblastiach a nie niekde v chladnejšom pasme ako je napr. to naše.

 

Tu su tie rekordy, aj teplotne: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_weather_records.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka - za info - to som chcel. A tie prirovnania su namieste - ako pises - nevieme si to predstavit, teda aj ja ale deje sa to. realne to nieje 550 metrov ale 30 metrov snehu  a isto nie na slovensku. Realne namerali 3 metre vody za hodinu - niekde u nas ked je sucho to spadne za rok. Tam za hodinu. Ako to vyzera v reale neviem, tolko ani sprcha neda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/322529-burke-staci-chvila-aby-paralyzovala-obec/

 

Ja mam rodicovsky dom napisany 10 rokov a vlastne aj predtym - nebol poisteni(predtym ked to mali rodicia bol). Som rad ze zijem kde zijem. K nam ani povoden ani ten vychor nema sancu dojst. Ak sa toto bude opakovat poistky sa pekne zdvihnu. Niekto to zaplatit musi.

 

Takto ak to nezaujima tych ludi co tam byvaju - mojich rodicov - preco by malo mna aj ked moj majetok to z casti je.Mne staci ze 10 rokov platim dane.

 

 

Ale tie zabery su strasne. Ci povodne, ci vietor. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obvykle mám rada slniečko a pekné počasie, ale teraz ma ten dážď priam prebral. Kolegyňa chodila jak v mrákotách, div že nezložila hlavu do taniera, keď si ho vytiahla z mikrovlnky, a ja som bola čerstvá jak rybička. Už to bolo potrebné, aby popršalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, koľko bolo, ale pekne a teplo, a príjemne...sem tam oblak, občas zafúkalo, takto by mohlo byť pomedzi občasné dažde...fajn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SMe boli na kupku v Cizi a tam bolo 35 - 36 stupnov(tolko digitalne ukazovali). Prijemne bolo bud vo vode - alebo pod stromami - ale aj to si musel predtym vyliest z vody. O dvadsat minut opakovat - inak to prijemne nebolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

U nás na východe v niektorých častiach, (rozumej: lebo aj tuná je každý úsek iný, niekde je horúco, inde prší) )boli posledné dni horúce.. slnko hrialo, na slnku sa  pracovalo dosť ťažko, chlapčiská na stavbe, streche sa potili od horúčavy až sa im z kečky parilo, aj nakladanie uhoriek, černíc, či ostatné varenie, žehlenie v tých horúčavách nebolo na závidenie, ale aj to je potrebné..   zvládlo sa..

inak na slnenie bolo ideálne počasie, ale až po 15 hodine.. slnko  bohate doprialo, trošku aj  zmordovalo, no teším , že som vydržala na slnku len tak ležať a chytiť trošku bronz

dnes prší, teším sa, lebo všetko pekne vonia, aj do izieb prišiel čerstvejší vánok, mám rada, keď kvapky dažďa bubnujú  do okien, večer odpadne polievanie záhrady a príjemnejšie sa bude spať, aj záclonka v izbe sa hádam pohne... mám rada, keď vonku ticho padá dážď..

Prší krásne... :) http://www.youtube.com/watch?v=2GkK_uX0qUg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera dve kvalitné búrky, ináč celý deň pod mrakom a hrozne dusno, dnes svieti slnko, dusno zostáva, ale fúka, aj prievan je, hýbe sa vzduch aj v byte.

 

tento obrázok ma dostal, taký dokonale počasíčkový -  vplyv počasia na život mačky :) :

 

post-3-0-12742500-1406121829.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hrmííí ... každý deň so železnou pravidelnosťou príde búrka :)

 

zrazu zostane hrozne dusno, a potm nás buď obíde, alebo sa vyleje rovno na nás, ale je tu pravidelne ... a keďže ja búrky môžem, celkom sa mi to pozdáva, tento rok nešachujem ani s muškátmi - neskladám, nevykladám, dúfam v tichosti, že tie búrky prežijú a nepríde ľad

 

od malička môžem búrky ... a skákať potom po kalužiach a plných jarkoch je paráda ... čo ovšem už nejaký ten rok nerobím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne tiež búrka - pokiaľ nespôsobí pohromu ako vo Vrátnej - nevadí, len chudinka Šiva si hľadá úkryt ako sa najdalej od rachotu hromov dá.

včera som sa vybrala doobeda niečo si do emsta vybaviť, keď som šla z domu, vyzeralo to, že sa po návrate ešte aj okúpať na jazero pôjdem. No kým prišiel autobus, už lialo ako z krhly...keď som z neho vystupovala, bolo tak mdajak smoklivo, ale nič moc, ale kým som došla z Nám. 1. mája na Kollárko a prešla cez ten parčík ma druhú stranu, už lialo tak, že som sa schovala v tom obchodíku so športovými potrebami. Keď sa to trochu utíšilo, som vybehla von a namierila som si to na Obchodnú do beponu, kúpila parazól a konečne som pokračovala v cesta a na poslednú chvíľu stihla vybaviť, čo som potrebovala, lebo potom už som sa musela ponáhľať, mala som dohodnuté niečo ďalšie. A akože inak, cestou naspäť zasa ma to zastihlo naplno, Parazól som však našťastie mala. Ale nevadí mi to, lepšie ako tie 36-stupňové horúčavy, to je peklo. Ak je aj v pekle také čosi, tak ja už budem dobrá...nechápem, ako môžu tam kdesi v Kuvajte vôbec vydržať. Ropa-neropa, skapala by som tam. Pre to peklo ma ani Dubaj a podobné destinácie ani najmenej nelákajú. Prečo nie sú letá ako v 70-80. rokoch? To sa dalo aj kúpať, aj vydržať nasucho...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

a pršíííí a leje ... tu už od obeda, a pozerám, že už takmer na celom území, len taký malý cípik ešte kdesi na severovýchode bol bez mrakov ... pred hodinou ...

v BA vytopilo nejaké ulice, asi bude zasa veselo ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlasili BA 69 mm zrazok, slusne...
mna ten dazd dohanal cele poobedie na ceste zo zapadu do stredu SK, ako tak som tihal vzdy urobit/vybavit este len za mierneho dazda, potom hop do auta a v lejaku zasa dalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ráno keď som šla cvičiť, bola zzzz-zima, a keď som o 90 minút šla z cvičenia, slniečko svietilo, vtáčence spievali, a v dlhých gatiach a mikine mi bolo teplo teplo, ujo Mrazík...v BA je pekne, sú aj oblaky, ale je príjemne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

kedysi strašne dávno bola taká pesnička : a prší a prší a prší ...

 

vždy mi napadne, proste sama vylezie, keď prší - a už štvrtý deň sa striedajú tri druhy počasia : mrholí, prší, leje 

 

post-3-0-56247500-1410690067.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, dni od 30.8. do 7.9. som travil na vychode a bol som s pocasim velmi spokojny

aj ked miesta hore okolo Bardejova parkrat zlialo a Zborov vytopilo

burky, ktore sli severne od nas stiahla Domasa

diky, Pajdo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera večer kvalitná búrka, prostocviky nielen s muškátmi, aj s prádlom, dnes mi hlava oznamuje celý deň čosi, a toť: búrka.

a to bolo doobeda teplo, slnko pálilo, včera som počula, že aj vinárom, ktorým tohtoročné počasie úplne zprasilo úrodu, na viničoch holé vetvy - vinič zača v posledných teplých dňoch vyháňať.
a ja sa čudujem, prečo vyháňajú moje holé konáre rajčiny od koreňa ...

proste zasa búrka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slnko sa zasa ukázalo, z okna to vyzerá úžasne, cez okno hreje a svieti ako divé, vonku je to zubaté, a poriadne.

chladno, slniečko tam zdanlivo hreje, len keď človek k nemu natočí tvár, a práve nefúka ...
ale listy sa držia.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov