Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/15/2024 in all areas

 1. Bociany v Smrečanoch sa už "starajú" o potomstvo
  3 points
 2. Ahojte. Pred pár rokmi som sa rozhodol prenajať môj byt, keďže som sa kvôli práci presťahoval do inej krajiny. No skúsenosť, ktorú som získal, nebola taká, ako som očakával. Na začiatku to vyzeralo sľubne. Našiel som si nájomníkov pomerne rýchlo, a zdalo sa, že sú to slušní ľudia. Ale po niekoľkých mesiacoch začali vznikať problémy. Najskôr to boli oneskorené platby nájmu. Spočiatku to boli len drobné meškania, ale postupne sa z toho stala pravidelnosť. Potom prišli sťažnosti od susedov. Boli to rôzne veci, od hlučných večierkov až po nevhodné parkovanie. Každá takáto správa ma stresovala, pretože som bol ďaleko a nemohol som problémy riešiť osobne. Najväčším sklamaním však bolo, keď som sa vrátil, aby som si byt skontroloval. Úroveň opotrebenia a škody, ktorú nájomníci spôsobili, bola šokujúca. Od poškriabaných podláh, cez poškodené nábytky, až po nevysvetliteľné škody na stenách. Celá táto skúsenosť ma naučila niekoľko tvrdých lekcií a t to dôležitosť dôkladnej kontroly nájomníkov predtým, ako im prenecháte svoj domov. Tiež majte spoľahlivú osobu na mieste, ktorá môže riešiť problémy, keď nie ste k dispozícii. A napokon, niekedy, aj keď robíte všetko správne, veci sa môžu pokaziť a musíte byť na to pripravený. Tak držím palce!
  3 points
 3. Odpaľované venčeky s vanilkovým krémom
  3 points
 4. Trebišov Nie som rodáčka z Trebišova, no mám veľmi rada aj mesto Trebišov. Prirástlo mi tiež k srdcu. Mám rada Slovensko. Rada tu žijem, napriek všetkým prekážkam...Som dušou Slovenka. Mám rada svoju rodnú vlasť, materinský jazyk, ľudí, ktorí žijú na Slovensku, aj tých, ktorí odišli, a hrdo sa hlásia k nám Slovákom...... Som východniarka... ♥️
  2 points
 5. Pečené kačacie prsia s grilovanou zeleninou a pečenými zemiakmi.
  2 points
 6. Kotlíkový guláš
  2 points
 7. ♥️♥️♥️
  1 point
 8. Ta moja hlina-ilovita poda sa nezmeni,aj keby som daval kazdy rok 5m3 kompostu a 6 m3 hnoja. Je to stale hlina. Som sa rozhodol, ze do 5 rokov, kym bude u mna syn, to musim zmenit. Na jesen donesem este hnoj a pooriem,ale uz nie dva metre od chodnika. Teda do 5tich rokov tam chcem mat 15 cm kompostu. A potom budem uz len do sypat, na celu plochu co vidite cez 2cm. Uz ma to nebavi s hlinou. Posiate mam korenovu zeleninu, tam kde su tie latky, aby sa zbytocne rychlo nevysusovala poda. Vzadu zemiaky, zatial 210 sadenic, este bude 60 tam kde je kompost dole. Na urovni zemiakov v sene je cibula. Zajtra prehadzem ten kompost,posledny krat ,na kopu a okrem par furikov co pojde do sklenika, ten tam ostane len sa roztiahne, kde budu paradajky. Dalsi rok kompost dosypem na celu dlzku asi 30m * 2 m ,teda asi 10 cm by mohlo byt,uz sa ale budem snazit aby bol ako na obrazkoch ci videach. Dalsie 4 roky to budem posuvat o 2 metre.
  1 point
 9. Drozd čierny https://sk.wikipedia.org/wiki/Drozd_čierny V našom mestskom parku
  1 point
 10. To nie je tvoj kamoš. Pre neho si len ďalšia ovca na vymývanie mozgov. A kľudne si to odlož. Len taký rozdiel, v tom hnusnom americkom Amazone ťa držali tri roky za relatívne slušný plat, napriek tomu že si nestíhal, a v slovenskej knedlárni si nemal čas sa ani nažrať a vysrať. Len toť, aký rozdiel medzi americkým a slovenským zamestnávateľom. Ale hlavne, že huraaa USA boli porazené. Najviac sa tomu tešia len také neschopné socky ako ty Ešte som pozabudol doplniť: nie, USA neboli porazené, porazení sú len takí chudáci ako ty. Silné, pronárodné Slovensko
  1 point
 11. V Trebišove máme príjemné jarné počasie 27°C/9°. Po práci sme boli s manželom v mestskom parku, super prechádzka v peknom, príjemnom prostredí. Zašli sme aj na výbornú zmrzlinu.
  1 point
 12. Ako vravím, záleží, aký máš plán s peniazmi, v podstate sú dve možnosti, buď chceš zachovať ich hodnotu a ideálne zmazať stratu na inflácii, tam nečakaj nejaký extra výnos, ale ani nejaké super prepady v čase kríz. Či sú kovy na to vhodné, možno áno možno nie, musíš trafiť obdobie rastu, čo nie je ľahké a vývoj ceny 'tvojho' striebra to len dokazuje: Platina jak by dal Pričom platina je pre priemysel myslím že dôležitejšia ako striebro, ale to je jedno - nie som expert na kovy, pred asi 2-3 rokmi som na XTB nakúpil paládium za 10000€ a asi do dvoch týždňov mi z toho zostala tisícka. Našťastie to boli len demo eurá Ja osobne by som do kovov dal asi len 10% finančného portfólia. Hoci každý rok máme na trhoch turbulencie, posledný rok (apríl-apríl) bol celkom úspešný. Priemerný mesačný zisk som mal vyšší o 50% ako mám čistú mzdu. Mať to takto každý rok, do dôchodku odídem ako milionár, ale samorejme nie každý rok bude štedrý ako Tomášov kontajner plný Zetiek. Ten rok predtým akcie klesali a mal som čo robiť aby sa ma držal optimizmus, ale tak v pluse som sa udržal. Investovanie do akcií je od toho, že vieš že tie peniaze nebudeš potrebovať 15-20 rokov.
  1 point
 13. Pekne pózuje
  1 point
 14. Raňajky - Lievance s jahodovým džemom
  1 point
 15. To sa vysvetliť nedá. To sa iba pociťuje..... a každý inak (poprípade, každá názorová skupina inak).
  1 point
 16. Dnes ochladenie 12°C/6°C.
  1 point
 17. Forumáci, príjemné veľkonočné sviatky a sviatky jari Vám prajem, prežite v zdraví, láske, radosti. ♥️
  1 point
 18. Opäť porovnanie počasia ... prvé, je daždivé foto z UK, druhý obrázok je pohľad na rekonštrukciu parku u nás a tretí je obrázok z Calgary, ktorý nás vracia späť do zimy. Zatiaľ čo u nás je to už na krátke rukávy, v Kanade musia ešte kúriť ...
  1 point
 19. Kakaová roláda s kokosovou plnkou
  1 point
 20. 12 rokov to má a ja som ďalší level nirvány objavil až teraz...
  1 point
 21. Aj hniezdo vo Vavrišove už má svojich obyvateľov. Či sú to pôvodní, alebo noví obyvatelia budú vedieť posúdiť tí, ktorí dokážu odčítať údaje na nohe jedného z bocianov. Mne sa však zdá, že na tomto hniezde boli "oprstienkované" iba malé bociany. Uvidíme, čo povedia odborníci.
  1 point
 22. Ozdobný veniec na dvere
  1 point
 23. Mám voľno, tak som sa išiel prejsť do mesta, teraz sedím v jednom bare na pivečku a jedna dôchodkyňa tu nadáva na tú čvargu smerácku že len klamú, šíria hoaxy a dezinformácie, treba ísť voliť Korčoka, Harabin je čurák a tak. Hneď je ten deň krajší
  1 point
 24. alamo, pred tym ak zacnes uplne nezmyselne plodit slovne sracky. Povedz co je tu vyhra a prehra, inak to nema obsah. Nikto na zapade nechce obsadit Rusko ani menit vladu. Vyhra znamena len to ze sa Rusko vrati do hranic pred 2022 alebo 2014 v lepsom pripade. Ale kludne to mozu oznacit za obrovske vitazstvo Ruska na zapadom.
  1 point
 25. Takto si v mailoch zvykneme porovnávať "počasie dnes". Prvý obrázok je z UK, druhý z rekonštrukcie parku u nás a tretí zo zasypaného Calgary.
  1 point
 26. V Trebišove v noci pršalo. Dnes polojasno 12 °C/-1°C. Boli sme na príjemnej prechádzke v parku.
  1 point
 27. Ochutnala som homára, keď sme boli pred niekoľkými rokmi v Španielsku. Najprv som sa na homára len pozrela, aj som váhala, no nakoniec som ochutnala a bola milo prekvapená, áno, delikátne mäsko, bolo sladké, jemné, chutilo. Potom napíš, ako ti ryža chutila. Dôležité je naučiť sa variť s láskou. .................................................................................. Dnes som nachystala obloženú misu. Obed ešte varíme... Jarná zeleninová polievka s krupicovými haluškami a segedínsky guľáš. Parenú kysnutú knedľu som spravila včera.
  1 point
 28. asi nás presunú do inej témy .., a začalo to pečením venčekov ..
  1 point
 29. Hľa, podrobnejšie opísané o Odpaľovanom ceste
  1 point
 30. jezisi @irb to je jaka zlata otazka😁 Ze to tebe evokuje pyrotechniku??..ale odpaluje sa len cesto.. @iskrato iste vysvetli Ja mam obycajnu mramorovu babovku Preco sa tak vola je dufam jasne
  1 point
 31. Ja byť Števom, by som sa ťa spýtal, čo to máš za úchylku kupovať stále staré haraburdy, keď za 200€ môžeš mať z Alzy fungl nový telefón so všetkým čo sa dnes podporuje a ak by si ho neprežral, tak minimálne 3 roky ti vydrží so všetkými aktualizáciami a ďalšie 3 roky bude stále použiteľný. To čo ty každý mesiac vyhodíš na staré, pochybné haraburdy, už si mohol mať dva nové mobily. Ale blbý blbým zostane vždy.
  1 point
 32. Svetový deň vody si každoročne pripomíname 22. marca už vyše tri desaťročia od roku 1992. Voda - prírodný zázrak pre život... Vážme si vodu. ♥️
  1 point
 33. Pol na pol. Súčasná kolaborantská vláda koketuje s ruskom a veľmi rada využíva nálady aké tu vládnu. Keby drvivá väčšina populácie bola naklonená k Západu a USA, tak by ten chuj fico nerobil také teatrálne tlačovky na obhajobu ruska. On ako chorobný populista vždy robí len to, čím si nakloní veľkú a stabilnú časť populácie. Ako každý iný populista. Populisti rozprávajú to, čo ľudia chcú počuť, ale normálne riešenia nemajú žiadne. Už fico niekedy povedal, ako si vlastne predstavuje ten mier na Ukrajine? Stále o ňom len papagájuje ako pokazená platňa, ale nikdy nič konkrétne nepovedal. A jeho ovce sú natoľko málo inteligentné, že tiež ich to ani len nenapadlo spýtať sa. Však načo, stačí len fica počuť, že "chce mier". Podobne ako keď Migy a S300 sa odovzdali Ukrajine. U nás temer nepoužiteľné, Ukrajina ich využila. Vtedy smeráci v uliciach vrieskali, že vláda sú vlastizradcovia a oslabili našu PVO, že nás môžu napadnúť. Ale kto nás konkrétne môže napadnúť, nepovedali ani raz. Tak kto preboha živého by nás v NATO napadol?? No vychádza to len na rusko, ako to nechtiac priznal aj kaliňák. Proste je to jedna populistická banda, ktorá zneužíva negramotnosť tých jednoduchších a tých je tu stále dosť na to, aby im zabezpečili účasť v parlamente na dlhé roky.
  1 point
 34. a bohuzial sa jej na slovensku dari,
  1 point
 35. Dnes všetkým Jozefom k sviatku.
  1 point
 36. aj to je mozne, alebo sa podari ubranit volby a v dalsich volbach ho posleme do pekla. Buducnost nie je dana.
  1 point
 37. Roduverní Slováci, ako Slota, Hojsík, Brat za brata..., môžu slobodne odmietnuť produkty zo západu, aby tým nedali zarobiť kapitalistom. Stačí si ich vyrobiť doma, alebo nakúpiť z Ruska. l
  1 point
 38. No ja vidím, že sa mu podarilo schudnúť lebo úplne vynechal sladkosti, sladené nápoje, biele pečivo, prestal si sladiť kávu, žiadne fastfoody, klobásy, slaniny… Takže prestaň žrať a piť sladkosti, sladené nápoje, biele pečivo, prestaň si sladiť kávu, žiadne fastfoody, klobásy, slaniny a nevyhováraj sa na pevnú vôľu.
  1 point
 39. Tu je obecné riešenie pre číslo n s ľubovoľným počtom cifier. https://drive.google.com/file/d/1N6hQFUMXlxZEwBZHmldF8UhNpefDCZUq/view?usp=sharing Pravdepodobnosť nezávisí od počtu cifier čísla n.
  1 point
 40. Dá sa to vypočítať aj bez faktoriálu. Všetkých 5-ciferných čísel je 9*9*8*7*6. Na prvom mieste nemôže byť 0, takže na prvú cifru môžem použiť 9 čísel. Na druhé miesto nemôžem použiť číslo, použité na prvom mieste, ale môžem už použiť 0, takže znova môžem použiť 9 čísel. Na treťom mieste mi zostáva 8, na štvrtom mieste mi zostáva 7 a na piatom 6. Číslo deliteľné 5 ma poslednú cifru 0, alebo 5. Ak je posledná cifra 0, potom je čísel 9*8*7*6. Na prvom mieste môžem použiť 9 čísel, lebo číslo 0 som už použil. Ďalšie číslo je o 1 použité číslo menšie. Ak je posledná cifra 5, potom je čísel 8*8*7*6. Na prvom mieste môžem použiť 8 čísel, lebo číslo 0 nemôže byť na začiatku a číslo 5 som už použil. Na druhé miesto nemôžem použiť číslo, použité na prvom mieste, ale môžem už použiť 0, takže znova môžem použiť 8 čísel. Ďalšie číslo je o 1 použité číslo menšie. Počet čísel deliteľných 5 je 9*8*7*6 + 8*8*7*6. Pravdepodobnosť že vyberiem číslo deliteľné 5 je P = (9*8*7*6 + 8*8*7*6)/(9*9*8*7*6) = 17/81;
  1 point
 41. Toto bola krásne trafené irb. Že ja som vo všeobecnosti pohodlný a preto vlastne neviem schudnúť.
  1 point
 42. Stránka www.kukaj.sk v tomto roku približuje život aj v iných bocianích hniezdach ako v minulosti. Jedným z nich je hniezdo v Špačinciach, ktoré už má svojich obyvateľov.
  1 point
 43. Deti boli napokon ovenčené zlatými medailami a pre školu vyhrali putovný pohár, ktorý bude celý rok tešiť pána riaditeľa. Šťastné a vysmiate boli deti, ale možno ešte viac pán riaditeľ, pretože za celú éru jeho riaditeľovania škola tento putovný pohár nezískala. Ľudia, ktorí sa pohybujú na týchto turnajoch sú trošku vyššie ako samotní rodičia, a po jednom takomto turnaji prišiel pán za mojim synom, že by rád dal pozvánku do šachovej ligy pre jeho dcéru. Tatko sa bránil, že ona je predsa ešte malá, nemá toľko skúseností, a ak zatiaľ hrávali deti vo svojich vekových kategóriách, v tej lige budú hrať deti až do svojej plnoletosti. A ak má desaťročné dievčatko hrať so "skorodospelákom", to by mohlo byť pre ňu dosť deprimujúce. Pán mu však hovoril, že ju sledoval, a podľa neho ona na to má. Chlapcov na šach majú na rozdávanie, ale chýbajú im dievčatá a v každom štvorčlennom tíme jedno dievčatko byť musí. Poslal im domov papiere na registráciu, doma si dali nejaký čas na rozmyslenie, vnučka napokon súhlasila, a tak všetci podpísali, že budú dodržiavať dané príkazy a podmienky. Tento nový tím začne hrať od septembra a hrá sa systémom hry na PC z domu, cez internet. Ako to majú ošetrené, to netuším, ale oni určite vedia ako na to.
  1 point
 44. Jupí, manžel ma milo prekvapil, v lete znova pôjdeme aj do Bardejovských kúpeľov, už máme objednaný pobyt, ja to tam tiež veľmi ľúbim.. páči sa mi tam... krásne príjemné prostredie, super relax... ♥️ Fotografia z poslednej návštevy, prechádzka v kúpeľnom parku
  1 point
 45. Upravil som program tak, aby robil výpočty iba z viditeľného okna, čím sa vylepšilo približovanie. V súbore resolution.txt je možné si nastaviť vlastné rozlíšenie - okno programu.
  1 point
 46. Pridám ešte jeden odkaz čo dokáže úplne jednoduchá rovnica vytvoriť akú šialenú komplexnosť:
  1 point
 47. Niekedy začiatkom 80-tych rokov som si nahral z rádia na magič pieseň, ktorá sa začínala slovami speváka "...song called Lions" - a celkový zvuk a spôsob hrania na gitaru ma oslovil - nezachytil som spočiatku o akú kapelu sa jedná, až po dlhšom pátraní som niekde zistil meno kapely - Dire Straits. Tak sa stali mojimi obľúbenými - a hlavne ona spomínaná pieseň "Lions". Tá kapela bola pre mňa niečím veľmi osviežujúcim v hardrockovom svete, v ktorom som dovtedy žil. Po čase sa mi podarilo kúpiť si LP platňu Making Movies, ale potom prišla LP platňa Brothers in Arms - a to už bolo niečo iné, než tie začiatky. Jeden kritik vraj o nej napísal: "tie najkrajšie chvíle v živote môžu trvať aj viac, než tri minúty". Ale keď dnes rozmýšľam, čím sa vlastne stali svetovo známi, tak mi príde, že to bolo až pop-hitom Money for Nothing. To bolo už z ďalšieho albumu: Brothers in Arms. To bol podľa mňa ich vrchol, po ktorom už nasledoval iba pokles a užívanie si plodov toho, čo vytvorili dovtedy. Toto celé mi prišlo na um dnes ráno, keď som si skúšal brnkať na gitare ich "Hand in hand". A už len dodám: Nie, nikdy som nemal rád ich prvý hit "Sultans of Swing". Fakt netuším, čo na nej ľudia vidia :D
  1 point
This leaderboard is set to Bratislava/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy