Zoznam lídrov
Populárny obsah
Zobrazuje sa obsah s najvyššou reputáciou od 24.06.2025 Všade
-
4 body
-
4 body
-
4 body
-
Pozdravy od syna z Lisabonu https://sk.wikipedia.org/wiki/Lisabon Rád sa syn do Lisabonu vrátil po rokoch na dovolenku, ale aj pracovne.. Syn v Lisabone pred rokmi bol aj na výmennom študijnom pobyte na 1rok, keď študoval v Brne Architektúru a urbanizmus .. Teším sa s ním z jeho úspechov v pracovnom aj súkromnom živote..3 body
-
3 body
-
Nadabil som na tuto temu. Ja niesom romantik ale moja partnerka,snubenka, milenka moze byt, a vlastne som skoncil. ------------------------------ Je to dolezite pre vasu zenu, je to dolezite,pre jej rodicov, je to dvolezite pre vase deti. Inak je to dvolezite aj pre mna. Ja aj ona da slub. Pre ostatnych je to zabava. Ak ste ochotny to zaplatit. 2,3,4,krat to asi nema vyznam robit,ked si porusil prvy.3 body
-
Dovolím si aspoň niečo k tejto téme.. V piatok sme navštívili Zemplínsky zážitkový park v Novom Meste pod Šiatrom, boli sme tam prvýkrát, dorozumievali sme sa v Anglickom jazyku, ľudia s ktorými sme sa stretli boli veľmi príjemní, máme skvelé zážitky .. bobová dráha, vysokohorská sedačková lanovka, vyhliadková veža, paráda, krásna príroda, turistika, atď. miestami túra bola náročnejšia, liezla som aj po štyroch no, zvládla som. Mám aj miernu svalovku, no, prekonala som aj samu seba, parádny adrenalín, skvelý pocit, máme nezabudnuteľné zážitky, krásne prežité spoločné chvíle .. vidieť, zažiť naživo je niečo prekrásne..2 body
-
Chalan nabural do jedineho taxika v Revucej. On na tom aute nespravil velku skodu, material do 100 euro(to si kupil sam, inak ze w stoji 50 euro to nekupil,ved dnes to doniesol púravene stym rozmlatenym logom)). A jeho krstny mu to opravil. Za dva hodiny. Vymenil svetlo a mriezku. Teda ,ze nabural ako nabural a nespravil skodu, je aj stastie,lebo si snad uvedomi,ze sa ma spravat normalne. Inak nemal to auto bolo pojazdne 4 mesiace, inak pruser , ja som ho a jeho a spoluhracov vo februari na dve zapasy a moja zena tiez na dve zapasy, Keby bol trosku zodpovednejsi, mohol by ich vozit sam a nas ,aj ked ja som si tie zapasy pozrel, zena odisla do mesta. Spiska sa jej pacila. Teda zaver, spravil nehodu a snad sa to pouci. Stalo ho to asi 50 euro. 40 euro svetlo z vrakoviska, a 12 mriezka plastova a opravil mu to krstny otec,aj poradil, ved dne si mal vidiet, aky fukot ,ze chce si to "opravit" co najskor.2 body
-
Vysadil som hrach, špenát (pod hrozbou od manželky), par reďkoviek, mrkvu a petržlen. Až potom mi došlo, že minulý rok sa ako obyčajne neujal, a tak som ho vysadil do kochlíka na balkom a potom rozsadil. Takže práve idem z balkona, kde som zasadil petržlen...2 body
-
2 body
-
2 body
-
"stará biela žena" ? Ďakujem za kvet. Z môjho uhla pohľadu? vnímať "vnútorný kompas" ..2 body
-
2 body
-
2 body
-
Inak teda.. Teraz ma napadlo.. Že "nič nie je zadarmo". Keby som chcel poslať, nejaký finančný príspevok na ten hosting? Ako na to?2 body
-
Takže ak povie politik, že žiadny migranti sa na Slovensku nebudú zdržiavať, tak ide čiste o populizmus.2 body
-
2 body
-
2 body
-
Tmavohnede poltopánky. A teraz behám po obchodoch a hladam niečo, čo ma nebude tlačiť. Zatial som nenašiel....2 body
-
Keď idem do zahrady, je tam ticho a pusto. Je tam rádio, ale musim k nemu ťahať dve predlžovačky, a keď sa premiestnim, tak znova zrolovať, odrolovať.... A tak som si na narodeniny (65) kupil radio s nabijatelnou bateriou. Chvilku mi trvalo, kým som pochopil, ako to ponastavovať, ale už služi a nosím ho so sebou. Hrá úžasne... Nechapem ako z tých malých reprákov (cca 40mm) môže ísť tolko basov, tak pekne nehralo ani staré radio s velkým reproduktorom. Párovanie s bluetooth nevyužívam, ale vie prehrávať aj s SD karty alebo kluča. Mám s neho radosť..2 body
-
2 body
-
Keď som mal 6-7 rokov, mamina sestra doniesla magnetofonovú pasku a boli na nej pesničky...zahraničné... Počuval som ich a zapamatal. Nevedel som ani interpreta, ani názov, ale našiel som ich a dodnes sa mi páčia . Asi nostalgia.2 body
-
2 body
-
2 body
-
2 body
-
Jéj, akoby to písal náš starší syn .. Tiež takýto spôsob cestovania miluje .. dnes práve odlieta do Japonska už po 4-krát počas svojho života, tiež keď bol v Afrike, tiež si zvolil takýto spôsob cestovania...aj inde..., spoznáva krajiny, ich kultúru, zdokonaľuje sa v jazykoch, spoznáva nových ľudí.. je takto spokojný, šťastný... pracuje, pracuje, našetrí peniaze a cestuje... ja sa teším, fandím mu, ako mama sa aj obávam..., aby sa stále šťastne vrátil domov...,ale prajem a fandím.. Tak šťastnú cestu, príjemnú dovolenku synu.., šťastný návrat domov, aj všetkým cestovateľom...2 body
-
Skusis dat priklad ? Pretoze Fico na urcovani nepriatelov a burcovani voci nim ma postavenu karieru.2 body
-
a hlavne voci nositelom tychto nazorov, slepa viera v spravnost vlastnych nazorov je sice taka neprijemnost ale az ta neznasanlivost z toho robi problem.2 body
-
S personifikovaním lásky ku všetkému živému by sme mali byť opatrní a bez zbytočného sentimentu.2 body
-
Roztomilé Užívajte podľa možností príjemné spoločné chvíle. Dievčatká sú krásne, šikovné, a určite aj Vaši vnuci. Naša vnučka má tiež veľmi rada kone. Ona nemá strach, to skôr ja.. Srší energiou, nestíham jej tempo, keď sme spolu...a tie rôzne hry, ktoré spolu hráme, to ma hravo prevyšuje...včera Klárkina maminka písala, že pred spaním sa na mňa Klárka pýtala, kedy k nim pricestujeme, že sa vnučke cnie, tak aj keď chodíme do práce, chceme si zariadiť a vycestovať k nim aspoň na pár dní...2 body
-
Po smrti manželky si často kladiem otázku, kde teraz je. Bez ohľadu na to, že nepoznám odpoveď na túto otázku, často sa jej prihováram. Vnútorne chápem, že mŕtvi sú už mimo našej reality, ale nehanbím sa za túto svoju „detinskosť“. Ona svojím spôsobom stále zostáva „žiť“ vo mne. Táto reflexia ma napadla v kontexte nesmrteľnosti duše: „Ak by existovala nesmrteľná duša, nepotrebovala by vzkriesenie, lebo nesmrteľnosť vylučuje smrť.“ Koncept „nesmrteľnosti duše“ je založený na tom, že ak telo pominie, duša nie. Nesmrteľnosť duše logicky evokuje otázku, kde bola duša pred narodením tela? Pojem nesmrteľnosti je kontinuita, ktorá sa matematicky dá vyjadriť v časovom intervale od – nekonečna do +nekonečna. Minulý čas má vo fyzike záporné znamienko, ale – nekonečno si nikto nevie predstaviť, Ani Vesmír tento pojem nepozná. Fyzika tvrdí, že Vesmír vznikol v konkrétnom čase a pre nás je to čas zhruba -13,8 miliárd rokov. Môžeme teda kontinuitu nesmrteľnosti duše ohraničiť týmto časom? Alebo čas, kedy sa zrodila duša, môžeme spojiť s počatím, alebo narodením človeka? To sú otázky, na ktoré nám ani Biblia nedáva odpoveď. Biblia ale nie je o diskusiách o takýchto filozofických otázkach, je o správaní, ktoré nás má viesť k spáse našej duše. Ako fyzik som si kládol otázku, prečo Ježiš počas doby, keď robil zázraky neuviedol aspoň v podobenstvách dnešné vedecké poznatky o Vesmíre, galaxiách Slnečnej sústave, Keplerových zákonoch, Einsteinovej Obecnej teórie relativity. Pre nás, súčasníkov by to bol (na tú dobu) väčší zázrak, ako vrátiť slepému zrak. Mnohí uverili v Ježiša na základe zázrakov. „Uveril si, pretože si ma videl, blahoslavení, ktorí nevideli, a uverili.“ Alebo Majstre, prečo sa narodil slepý?" spytovali sa ho učeníci. Je to následok jeho hriechu, alebo hriechu jeho rodičov?" Nehľadajte vinu ani uňho, ani u rodičov," odpovedal Ježiš. Je slepý, aby sa na ňom prejavila Božia moc. Zázraky sú nástrojom Boha, ako presvedčiť aj „slepých“, preto že Bohu záleží na všetkých. Cirkev je svetská inštitúcia, ktorá si nárokuje právo na autentický výklad Biblie. Ale to je aj "prekliatie" každej cirkvi, lebo zmyslom božích zákonov nie je ich výklad, ale ich dodržiavanie. A na to stačí dodržiavať 10 prikázaní.2 body
-
2 body
-
1 bod
-
Putin napadol Ukrajinu a spôsobil krízu. Trump napadol Irán spôsobil druhú krízu. Záver sloveského dezoláta: Na vine je EÚ.1 bod
-
1 bod
-
Chápem, že súčasná vláda si odsúhlasila zákony, ktoré ich zbavila trestnej zodpovednosti. Správne ?1 bod
-
alamo, historia povie ze to bola neuspesna snaha ruskeho imperializmu a stala miliony zivotov. Len co budes rozpravat ty ? Ze si podporoval toto nezmyselne vrazdenie ? A budes na to hrdy ?1 bod
-
1 bod
-
S radosťou. To je skvelé, mať rád svoju prácu..., to je tiež šťastie..., popri zdraví, rodine ...1 bod
-
spravny pojem nie je vidiecan ale postsedliak ( Buzalka) Je to produkt rýchlej modernizácie a urbanizácie Slovenska v 20. storočí, kedy sa ľudia masovo sťahovali z dedín do miest ( ale svoje vnútri nastavené vnímanie sveta si zobrali so sebou a preniesli ho aj na deti Kľúčové znaky „postsedliactva“ Podľa Buzalku sa tento stav prejavuje niekoľkými špecifickými črtami: Spojenie s pôdou (ale inak): Postsedliak už nepestuje obilie na prežitie, ale transformoval túto potrebu do pestovania trávnika na satelite, stavania vysokých betónových plotov alebo „chatárčenia“. Pôda preňho nie je zdrojom obživy, ale symbolom vlastníctva a bezpečia. Nedôvera k „pánom“ a mestu: Hoci postsedliak v meste pracuje a využíva jeho výhody, vnútorne k nemu pociťuje nedôveru. Elity, intelektuáli alebo „Bratislava“ sú vnímaní ako niečo cudzie, čo ohrozuje jeho „zdravý sedliacky rozum“. Kultúra „urob si sám“: Prejavuje sa v presvedčení, že človek si má všetko urobiť sám (svojpomocná stavba domu, opravy), čo je pozostatok dedinskej sebestačnosti. Folklorizmus ako identita: Postsedliak má sklon idealizovať si minulosť a ľudové tradície, pričom ich často vníma nekriticky ako „jedinú pravú slovenskú kultúru“, hoci v realite žije moderný konzumuný život ktory slovne odmieta. Postsedliak sa totiž v modernom, globalizovanom svete cíti neisto. Hľadá ochranu u „silného gazdu“ (štátu alebo lídra), ktorý mu sľúbi stabilitu a ochráni ho pred zmenami, ktoré prichádzajú zvonku (EÚ, migračné otázky, liberálne reformy). Buzalka hovorí o tzv. agrárnom fašizme. Postsedliak sa cíti v modernom, globálnom svete neisto a strateno. Stratil istoty dedinského života, ale nenaučil sa žiť v liberálnej demokracii. Potreba silného vodcu: Postsedliak hľadá „Gazdu“ – silného lídra, ktorý „urobí poriadok“. Fašizmus ponúka presne toto: jasnú hierarchiu, silnú ruku a pocit, že niekto konečne chráni „obyčajného človeka“. Idealizácia minulosti: Fašizmus aj postsedliak sa obracajú k mýtickej minulosti, kedy bol svet „ešte v poriadku“ (folklór, tradičná rodina, pôda). 3. Pocit ohrozenia a viktimizácia Postsedliak sa často vníma ako obeť – obeť pánov z mesta, obeť Bruselu, obeť bánk či „svetového sprisahania“. Fašistická rétorika na tento pocit ublíženosti priamo útočí. Ponúka vinníka, ktorého možno nenávidieť, a sľubuje pomstu. Postsedliak, ktorý má v génoch nedôveru k inštitúciám (štát bol pre sedliaka vždy len niekto, kto bral dane a vojakov), ľahko uverí, že súčasný systém je skorumpovaný a treba ho nahradiť niečím radikálnym.1 bod
-
Nie niekedy, ale vždy. Lebo ak nie je teleso nútené silovým pôsobením, tak zotrváva buď v pokoji, alebo v priamočiarom pohybe.1 bod
-
a ten jasne hovori ze sa mylis, nie je pravda ze ho respektujes. Pri aute rozhoduje prave to aku silu dokazu pnemautiky preniest a ked ju prekrocis tak ides do smyku. Je to velmi realna sila a dokazes ju merat. Keby si respektoval experiment tak by si ju musel priznat co odmietas.1 bod
-
a preto ide opacne : ved jasne. A opakovane upozornujes na nezmysel. pretoze akcelerometer reaguje na ZRYCHLENIE, tak sa nediv ze to mozes opakovat dalej, stale to bude kravina1 bod
-
A tu som si dovolil nakresliť vývojový diagram klasického sa uberania tejto debaty. Po položení otázky sa postupne blížime odpoveďami k cielu. Až na to, že keď už nevieš, čo a kam, opýtaš sa nezmyselnú otázku, vôbec nesúvisiacu z problematikou. Rovnaký význam by mala pri riešení dostredivej sily aj otázka, "kolko droždia tam treba nasypať?"1 bod
-
buky, stale to je tvoj slamenny panak. bez dostredivej sily zavazie vrazi do podlahy. vdaka nej sa len suchne. a mas tam dve sily, gravitacnu a dostredivu. ziadnu odstredivu.1 bod
-
1 bod
-
Zobral som acylpyrin, teplovzdušnú pištol, odhrabal 4 krtince aby bol "cúg", zapol pištol a vydymil. Krt sa celý deň neukázal. Uvidíme.... Mrkva a petržlen by sa mali sadiť takto, aby sa ako koreňová zelenina ťahala za vodou. Ale nie u mňa...manželka poleje ten kopec, aby nebola suchá.1 bod
-
1 bod
-
1 bod
Táto výsledková tabuľka je nastavená na Bratislava/GMT+02:00
