Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  data o ekonomike hovoria o tom ci je spolocnost produktivna. Osobne stastie si kazdy moze potom zariadit podla seba, v produktivnej spolocnosti mas viac moznosti, v chudobnej mas len malo moznosti. Ak chces zit osamelo v lese, mozes ale ak chces mat pocit ze sa chces realizovat inak, tak v chudobe to nie je mozne. A medzi datami je aj index stastia, a v nom su hore staty Dánsko, Švajčiarsko, Island a Nórsko, korelacia s produktivitou krajiny je tam zrejma. A uprimne, Slovaci aj tusia ze sa v tychto krajinach zije lepsie ale nechapu co treba spravit aby sa lepsie zilo aj na Slovensku.
 3. Keď dáta o ekonomike určujú, či sú ľudia šťastní, alebo nie.
 4. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  netusim co je to digitalne stastie, ale asi nehovorime o tom istom
 5. Digitálne šťastie asi ešte Slovákom moc nehovorí.... ale možno to chce len čas.
 6. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Ano samozrejme mam aj osobnu skusenost, ale ja hlavne verim datam, nie osobnej skusenosti. A ano je to ludmi, ich kulturou. Ludia vytvaraju system, nie naopak. Teraz ideme vyskusat ako to bude ked podlahneme nenavisti a ostava dufat ze sa poucime. ako pre koho. Nemusim ju definovat, ked poznas zivot aj inde, tak celkom dobre chapes co je normalne a co chces.
 7. Naozaj? Máš osobnú skúsenosť? Ľudia tam nenadávajú? A čo ak je to ľuďmi a nie systémom? Definícia normality je dosť problémová, nemyslíš?
 8. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  vsade inde sa ale dari veci zlepsovat. Aj v Cechach, aj v Polsku aj v Rumunsku. U nas stagnujeme, co ale znamena ze v porovnani s nimi klesame. A ty to nevidis, ale realne to znamena ze ak pride maly uspesny startup, tak od investorov dostava ako prvu poziadavku aby odisiel zo Slovenska, tu nie je vymozitelnost prava, tu su vysoke finacne rizika. A tak v sektore IT sa prestahuju do Brna. Nenavratne. Ty teda nechces lepsie sudy ani lepsie zdravotnictvo, OK. Ale ja nechcem aby moje deti odisli za normalnym zivotom prec. a este k reformam, pravda je ale taka ze reformy sa robili naposledy za dzurindu http://dobiehanie.ineko.sk/ potom uz nie. A rovnako plati ze po reformach nie je dopyt zdola, ludia chcu vysledky. A ked mas statnikov, tak urobia reformy a dokazu ich aj vysvetlit. Ak mas politikov, tak ti nerobia nic co ludia nechcu a vysledok je stagnacia a rast dlhu. ved co sa by sa trapili, problemy nech riesi niekto iny. Pretoze kazda reforma ma svojich odporcov, ktori na nej tratia.
 9. tyso, ja hlavne nemám dojem, že tie sľubované reformy doteraz naozaj boli nejakou cestou, ktorá to za posledných 25 rokov vylepšila. Krátko po prevrate sa implementovali základné zmeny zo socializmu na kapitalizmus a to bolo asi to najdôležitejšie a potrebné. Odvtedy už tu máme len všelijaké nariadenia zhora, od zeleného stola, ale tí, ktorých sa to týka, nevyzerajú, že by to bolo niečo, po čom zdola volali a čo by ich uspokojovalo. Vízie, že sa veci vylepšia úpravou systému, bez zmeny ľudského zmýšľania dole, budú stále prinášať len nové problémy a možno dokonca rozbíjať aj to, čo ešte doteraz ako-tak fungovalo. Zlí ľudia zneužijú akýkoľvek dobrý systém na zlo. A myslieť si, že stačí ľudí dobre zaplatiť, a oni sa zmenia zo zlých na dobrých, je bohužiaľ iba ilúzia. Mimochodom, lepšie súdy naozaj nepotrebujem, lebo nemám v úmysle sa súdiť s nikým. Radšej budem trpieť krivdu. A zdravotníctvo mi doteraz vždy dostatočne pomohlo, fakt netuším, čo by som od neho mal chcieť viac.
 10. Sniper

  Rusko - ukrajinský konflikt

  https://svet.sme.sk/c/23226407/ukrajinsky-tankista-volal-do-ruska-poradili-mu-s-opravou-ukoristeneho-tanku.html
 11. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  irb, no ale nemas pocit ze sa tu uz zije tak dobre ze nam to staci? Nechces lepsie sudy, zdravotnictvo, skoly a plno dalsich veci ?
 12. alamo

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  @irb Súhlasím. Navyše, je to už príšerná nuda. Keby niekto konečne našiel odvahu a schopnosti vyjednať menšinovú vládu, bolo by to konečne nejaké oživenie a spestrenie toho monotónneho zatuchlého politického divadla, ktoré sa na Slovensku zažilo.
 13. Mne je to aj tak celé divné, ako by mala každá nová vláda niečo presadzovať, niečo nové zavádzať, nejaké reformy stále. Ľavičiari na jednu stranu, potom pravičiari na opačnú stranu... Akási politická hra stále dookola.
 14. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  uradnicka vlada ma velmi silne limity, nedokaze presadit nic v parlamente. Ustavne by to viedlo k predcasnym volbam. Ale dnes to nie je velmi pravdepodobne, nie je to v nikoho zaujme.
 15. alamo

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Ako by sa vám páčila možnosť, že nikto vládu nezostaví? Navyše ani sa nikomu nebude chcieť vyhlasovať predčasné voľby.. "Úradnícka vláda" ďalšie štyri roky.
 16. tyso

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  To je ale len na ukludnenie, uvidime aka bude realita. Ak sa prida k Madarsku, tak sa tej zmeny dockame.
 17. alamo

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Už v tej kríze sme.. Podľa tohto celkom strašidelného videjka.. https://www.aktuality.sk/clanok/nF99w3q/volby-2023-novu-vladu-caka-bolestive-vytriezvenie/
 18. Yesterday
 19. Tono

  Klimatické zmeny

  Z tvojho textu "blbnut s fotovoltavikou, veternickami a elektroautami" je zrejmá snaha zosmiešňovať iniciatívu budovania alternatívnych zdrojov a elektromobility. Lenže pre súkromných investorov, ale aj podnikateľov a domácnosti, bude podstatná návratnosť investície v reálnom časovom horizonte. Výstavba nových JE, bez finančnej participácie štátu, je dnes pre súkromných investorov nezaujímavá. Zo strategického hľadiska, štát ale musí zabezpečiť stabilný bezemisný zdroj el. energie a v tomto ohľade nemajú JE konkurenciu. Je to podobné, ako z výdavkami na zbrojenie. Štáty, kvôli stratégii obrany, vynakladajú obrovské finančné prostriedky a nikto zodpovedný sa preto nezaoberá efektivitou a návratnosťou takto vynaložených prostriedkov. Podobne je to aj s JE. Alternatívne zdroje už sú a aj budú súčasťou energetického mixu a o ich výhodách nebudú rozhodovať politici, ale zákony trhu. S rozvojom elektromobility budú narastať požiadavky na prenosovú sústavu. Nárast spotreby z centrálnych zdrojov, ako sú JE, vyžadujú prebudovanie celej prenosovej sústavy. Naproti tomu, energia z alternatívnych zdrojov je väčšinou spotrebovaná lokálne, čím sa znižujú nároky na distribučnú sústavu. Nie je asi rozumné, dehonestovať alternatívne zdroje, rovnako, ako iba preferovať štátom subvencovanú výstavbu JE. Oba zdroje majú svoje miesto, výhody aj nevýhody v celkovom energetickom mixe. Súhlasím s tebou, že výstavba nových JE je v horizonte 10 až 15 rokov, čo môže byť v rozpore s nárokmi na spotrebu el. energie v najbližších rokoch. Typickým príkladom takéhoto hazardu, je zatváranie funkčných JE v Nemecku, pod vplyvom "zelených fanatikov". Zeleným v Nemecku pokrytecky nevadí, že Nemecko sa v EU, aj kvôli ich "zelenej politike", priradilo k najväčším producentom CO2, hlavne z uhoľných elektrární. V prepočte produkcie CO2 na obyvateľa, je Nemecko na 6 mieste v EU. V celkovom objeme emisií CO2 sa Nemecko v EU dostalo na prvé miesto.
 20. Proteus

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Nielen on, vacsina vykrikuje, co chcu pocut volici. Sranda, ze fickovolici hned zabudnu, co on kvakal. Ale som kua rad, ze kollar je mimo a aj republika.
 21. Sniper

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Nič sa nezomelie, fica už vyhlásila, že zahraničnopolitická orientácia sa meniť nebude. Všetky tie mítingy, kde sa vykrikovali protiamerické heslá, boli len divadielkom pre ficovečky, ktoré už aj tak zabudli, načo tam prišli. Akurát verejne nepodporil zbrojenie Ukrajiny, ale ak mu to hodí kšeft, tak veľmi rád sa zúčastní, tiež tie zbrane do Sýrie neposielal len z lásky k povstalcom. Treba vždy pamätať, že: Fica v opozícii vykrikuje to, čo ficovečky chcú počuť Fica vo vláde vykrikuje to, čo je vhodnejšie pre jeho kšefty
 22. Proteus

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Bohovsky je Danko, ktory sa uz vidi vo vlade. PS je do istej miery osamotena. Bude zaujimave sledovat vyvoj. Chcel by som byt teraz takou muchou pri jednaniach, tam by sa clovek dozvedel veci. Uvidime ci pelle splni, ze chce byt proeuropskou a NATO stranou. Ci ho nezomelie fico s dankom.
 23. Sniper

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  No ja by som sa rehotal až do rána keby Pelli ukázal fice falus že ho môže ebať. Fice by všetky plány v momente padli.
 24. Pellegrini to má ľahké iba potiaľ, pokiaľ sám nemá nejakú túžbu, ktorú si chce splniť - lebo bez Smeru, alebo bez PS si ju nesplní - nakoniec je to všetko o schopnosti dosiahnuť kompromis, niečo za niečo.
 25. Sniper

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Pello to má ľahké. Fice povie, že pôjde s ním do vlády, ale podmienky si bude dávať on. Napr. aj také, že on bude premiér. Čo spraví Fica? Absolútne nič, stačí keď Fica čo i len pípne, Pello dá zaujímavú ponuku PS a SaS, s tichou podporou KDH a v Smere by hneď skrotli jak baránky. V Hlase by boli blbí, keby toto nevyužili, Hlasisti teraz držia smerákov dobre silno za gule, dokonca by si mohli dať podmienku, že obsadia všetky kľúčové posty na ministerstvách. Ale s Pellom premiérom by sme sa vrátili štyri roky späť, takže ani táto vláda by nebola terno. No nič, nevadí, treba dúfať, že príde nejaká ťažká kríza, nech si to SmeroHlas vyžerie.
 26. dead- To súvisí s otázkou, či treba nejaké strategické reformy, alebo ani nie. Kľudne je možné sedieť 4 roky v parlamente, nerobiť žiadne excesy a byť v pohode. Proteus ... KDH a PS? To si neviem predstaviť. Mne to príde, že PS, svojou nezakrývanou podporou LGBTI komunite, je na Slovensku istým druhom extrémistickej strany.
 27. Proteus

  Predčasné parlamentné voľby 2023

  Myslite si, ze pojde Hlas s PS, KDH a SaS? Tiez dobry bizar.
 1. Load more activity
 • Member Statistics

  3,535
  Total Members
  2,578
  Most Online
  Kremes
  Newest Member
  Kremes
  Joined
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
 • The newest topics

 • Komentáre k blogom

  • robopol
   No a terza co je zle a prečo: - predstava ze ide cas pomalsie v minulosti ako teraz môže byť správna, no nevysvetli tým efekt tmavej hmoty, ani nevysvetli efekt tmavej energie - pozorujeme gravitačné šošovkovanie a toto samotna predstava spomalenia casu v minulosti nedokaze vyriesit - ak čas v minulosti ide pomalšie principialne je opacne tvrdenie, obeh okolo centier galaxii by mal ist pomalsie, meriame opak - temnu energiu to nevysvetli uz vobec a nijak, pretože meriame, že vzdialene objekty ci
  • dokopy
   http://www.osel.cz/10130-na-pocatku-byl-velky-tresk-a-pak-inflace-ale-jak-to-overit.html?#tema_167272 Možno to bude niekoho zaujímať.
  • dokopy
   "Ale dobrá, dejme tomu že máme v Planckově éře problémy s plynutím času" "ne, opravdu ne, jedna sekunda na začátku Vesmíru byla přesně jedna sekunda, žádné nekonečno. čistě z definice :-) Zpomalení času (v relativitě obecně) je vždycky vůči nějakému nelokálnímu pozorovateli, lokální vlastní čas běží vždy stejně." To sú citácie reakcie na jeden môj príspevok kde som spochybňoval dĺžku existencie vesmíru a veľký tresk nelinearitou času. 
  • Vilma Flinstonova
   nechápem, prečo by tých odkundesov Európa mala živiť. keby nielen taliani, ale aj iní južní Európania a Španieli, poslali zopár člnov s nimi pekne krásne nazad, alebo hoci aj obetovali na to nejaké peniaze a lepšiu  lod ako tie člny by im zabezpečili a poslali ich pekne tam, odkiaľ prišli alebo kam do pekla, aj tí priekupníci a prevádzači by pochopilil že tento biznis sa skončil. keby všetky krajiny boli ochotné chrániť svojich ľudí pred inváziou tak ako to robí Salvini a Orbán, bola by Európa o
  • electric blue
   ja len k tomu "balonu". nas mozog ked premyslame o (velkom tresku) a o rozsirovani vesmiru , si takmer vzdy predstavi vesmir zvonku ako balon. fyzicke modely to takto ale neopisuju. ale nas mozog si instinktivne nevie predstavit maly zaciatok a potom expanziu. tak ako vela fyzickych laikov veri ze skutocnost ze nas vesmir (od big bangu) expanduje, ho prinuti mat hranicu -okraj. ale to je prave kvoli ich nespravnej interpretacii  myslienky o big bangu a expandacii vesmiru. v konteste fyziky neexi
  • electric blue
   no nie si, pretoze si dfc opisal model nasho univerza ak sa nemylim :)
  • game
   TOTO JE najnovší komplexný jednoduchý návod aj so screenmi, ako pridávať na Fórum obrázky:   https://forum.freespace.sk/tema/6019-ako-na-f%C3%B3rum-prid%C3%A1va%C5%A5-obr%C3%A1zky/
  • Tomáš
   To nieje šovinizmus ale pravda... 
  • game
   Tomáš ... Toto je jedna spomienka, ktorá má hriať a je dobre pri nej počuť peknú melódiu,  nie politická téma. Choď do kelu so šovinistickými žvástami.
  • Tomáš
   Maďarsko bolo vyspelejšie vždy od slovenska aj za komunistov aj teraz takže my maďari máme byť na čo hrdý. Slovensko v tomto nemá a ani nebude mať šancu na nás ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy