Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. irb

  Slovensko (štát)

  Či je človek vrchol alebo nie je vrchol, nikto nevie. Lebo nikto nevie, ako sa to vyvinie do budúcnosti. Ja len hovorím - evolúcia pre vedu končí človekom, lebo ani veda netuší, čo by malo prísť po človeku. A ak hlavnou silou nie je genetika, tak sa nebavíme o TEJ Evolúcii, ale o nejakom vývoji - ale akom? Ak nejde o genetiku, nejde ani o vývoj druhov. Takže možno vývoj civilizácie, vývoj kultúry. Preto by som sa naozaj radšej slovu "evolúcia" úplne vyhol.
 3. tyso

  Slovensko (štát)

  to sa dost mylis, clovek z pohladu evolucie nie je vrchol a v podstate to ani nie mozne. kazdy zivy tvor je lokalny vrchol, nemame rozumnu metriku ako merat co je viac. A evolucia je pri ludoch jasne pritomna, len jej hlavnou silou uz nie je genetika.
 4. irb

  Slovensko (štát)

  Evolúcia druhov, ako ju popisuje prírodoveda, je podľa všetkého len popis minulosti a nemá žiadny výhľad do budúcnosti. Končí človekom. A myslím, že pri ľudskej kultúre a vývoji ľudskej spoločnosti by sme už o evolúcii vôbec nemali hovoriť.
 5. Today
 6. tyso

  Slovensko (štát)

  irb, nuz z vonku to ale vyzera ako moralka. Pomoc druhym, delenie sa o potravu, to su predsa znaky toho co povazujeme za dobre. Ale podstata je ze ak pripustis ze moralka pomaha druhu tak ju podpori aj evolucia ako uzitocnu.
 7. Tono

  Slovensko (štát)

  Tiso, napísal si to isté, čo ja, ale prečítal som si to až keď som napísal toto: Nie je to otázka druhu. Sú druhy, ktoré žijú individuálne a akceptujú sa iba počas rozmnožovania. Inak sú schopné zabiť aj príslušníkov rovnakého druhu. Naopak spoločenské druhy sami neprežijú. Je to otázka evolučného vývoja. Človek sa vyvinul ako spoločenský druh, ale dokáže sa identifikovať len s určitou skupinou jedincov, tlupou. Tlupy navzájom bojovali o teritórium a zdroje, podobne, ako to robia šimpanzy. Počas evolučného vývoja nášho druhu, tvorilo tlupu len niekoľko desiatok až stoviek jedincov. To vyplývalo z možností čerpania zdrojov lovcov zberačov. Zmena nastala až nástupom poľnohospodárstva, ktoré umožnilo prežitie komunity desiatok tisíc jedincov, vzniku miest, štátov a nástup civilizácie. Táto zmena nastala asi pred 10 000 rokmi. Ak obdobie 10 000 rokov porovnáme s miliónom rokov evolučného vývoja človeka, žijúceho v malých tlupách, tak je jasné, že tomuto novému obdobiu sme sa nedokázali evolučne prispôsobiť. Lenže nástupom priemyselnej revolúcie získalo ľudstvo schopnosť využívať zdroje, ktoré umožňujú prežiť 10 miliárd jedincov a to len za posledných 100 rokov. V tak krátkom období sa žiadny druh nedokáže evolučne adaptovať na nové prostredie. Atavistické pudy v nás zostali, ale civilizovaná spoločnosť sa snaží vtesnať tieto pudy do normy správania, ktoré zaručujú prežitie každého jedinca. Otázka, aký je v spoločnosti prístup k zdrojom, ako "spravodlivo" sú rozdeľované a využívané je zložitejšia. Aby spoločnosť fungovala, musí existovať určitý konsenzus v akceptovaní subordinácie, ktorý je typický pre spoločenské druhy, ako stádo, tlupa svorka... A preto, že aj my sme spoločenský druh, schopnosť podriadiť sa autorite máme evolučne zdedenú. Autoritu v stáde, tlupe, alebo v svorke si obháji jedinec, ktorý vyniká vlastnosťami, potrebnými pre prežitie stáda, tlupy, alebo svorky. Ak tomu tak nie je, neprežijú. Obávam sa, že dnes sa nominujú do vodcovských pozícii jedinci, o ktorých sa nedá povedať, že vynikajú vlastnosťami, ktoré sú prospešné pre väčšinu spoločnosti. Ako k tomu mohlo dôjsť? Paradoxne to umožnil vedecko technický pokrok a deľba práce. Spoločnosť dnes môže viesť "profesionálny politik", ktorý nikdy v živote nepracoval, ak za prácu nepovažujeme politickú agitáciu. Ak by sme to aj považovali za prácu, politik je snáď jedinou profesiou, v ktorej on sám nie osobne zodpovedný, za následky svojho konania.
 8. irb

  Slovensko (štát)

  Chcem povedať, že evolúcia a morálka nemajú NIČ spoločného. Evolúcia je založená na dvoch faktoch: 1) prírodné podmienky sa stále menia. 2) genóm stále mutuje - a výsledkom je, že organizmy s takým genómom, ktorý vyhovuje prírodným podmienkam, prežijú a organizmy s genómom, ktorý nevyhovuje prírodným podmienkam (alebo nie tak dobre) vyhynú alebo budú zničené. To nemá s morálkou nič spoločné. Tým vôbec nechcem povedať, že by morálne jednanie nebolo nejakým druhom výhody. Ale určite to nemá nič s evolúciou prírodných druhov. (Jedine, že by sa pod evolúciou myslelo niečo úplne iné, niečo, čo v skutočnosti nie je evolúciou prírodných druhov.) A keď už hovoríme o morálke ako o výhode, tak by ma možno zaujímalo, aká morálna podstata stála za zánikom Aztékov, Mayov či iných indiánskych kmeňov v stretnutí s Európanmi a ich predstaviteľmi ako napr. Pizzaro či Cortés? A že sa kradnúť nesmie? Taký Kepler, keby nebol ukradol zápisky Tycha de Brahe, nebol by došiel k zákonitostiam pohybov planét. Pozostalí po Tychovi by zápisky pravdepodobne nechali schátrať a nevyužili by z nich nič, podobne, ako zrejme nechali schátrať všetky tie špeciálne inštrumenty, ktoré Tycho de Brahe používal na stanovenie polohy planét na oblohe. Takže s tou morálkou je to skrátka : "odtiaľ potiaľ".
 9. tyso

  Slovensko (štát)

  nerozumiem, ak by bola evolucna vyhoda ze uspesnejsie budes okradat a zabijat, tak by to skutocne viedlo k vyhunutiu. Je to uspesne len ak sa vacsina chova inak. Vtedy to prinasa vyhodu ale ked sa zacnu zlodeji okradat navzajom, tak je koniec. Evolucia nie je slepa, nie tak ako pises. Evolucia ako prirodny vyber maximalizuje rozsirovanie genov, to nie je slepe ( teda bez ciela). A k jednemu druhu, v skutocnosti to plati aj navonok. Vieme ze ked predator je prilis uspesny, tak nasledne hladuje a vymiera. Ale na rozdiel od vnutrodruhoveho altruizmu neviem o medzidruhovom altruizme. Snad s vynimkou cloveka. A evolucia ostatnych druhov pracuje na genetickej urovni, nie na tom ci sa povazuju za jeden druh. A kedze ludia zili stovky tisic rokov v malych skupinach, tak evolucia pracovala na altruizme malej skupiny. A to funguje, ludia spolupracuju, delia sa o potravu, pomahaju si, zlodejov trestaju. Ale zrazu prisla neoliticka revolucia a zijeme vo velkych skupinach. A evolucia tak rychlo nedokaze veci menit, ostava nam teda kultura, nabozenstvo, veda atd. Aj ked nase instinkty su simpanzie, teda zabit a zjest tu druhu tlupu.
 10. PeterTaraba

  Titanic a otázky

  teda to som si nikdy nevsimol ten dym. Kukam ze sa o lodi stale dozvedam cosi nove. Este by sa dalo povedat nieco o tom kuricovi co vysiel hore na komin a vsimli si ho ludia na palube a povazovali to za zle znamenie :D Tak to pisal Hubacek.
 11. Proteus

  Čo bude na obed?

  Lebo vie, že si stále bez peňazí? Aj ty ho pozveš?
 12. irb

  Slovensko (štát)

  Prečo píšeš "Všetci"? Stále platí: "Čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené Janovi." Morálnosť je výhodou nanajvýš tak pre jeden druh - že sa nepozabíjajú navzájom - ale nie navonok. A treba priznať, že ľudstvo sa ešte ani teraz reálne nepovažuje za jeden druh. (Iba teoreticky a akademicky) p.s. Evolúcia sa nestará o nič. Je to slepá prírodná sila.
 13. tyso

  Slovensko (štát)

  irb, vieme ze to tak nie je. Ak vsetci zacnu zabiajt a kradnut tak spolocnost upadne a vymrie. Okamzity prospech jednotlivca je tak v rozpore s prospechom pre spolocnost. A evolucia sa nestara o jednotlivca ale o cely druh. A toto nie je len o cloveku, altruizmus je evolucna strategia mnohych druhov. Nemoralnost spolocnost unesie do istej miery, ale ak to prekroci kriticku hraniciu tak sa spolocnost znici.
 14. irb

  Slovensko (štát)

  Osobne si myslím, že je to práve opak pravdy. Morálne správanie je evolučnou nevýhodou. Nemorálny človek vyzabíja celú rodinu, celý rod tých, čo sa k nemu budú správať morálne. A tak nemorálny prežije a morálny vyhynie. Preto sme morálni iba do istej miery.
 15. irb

  Čo bude na obed?

  Schválené.
 16. Tomáš

  Čo bude na obed?

  Môže byť? Je tu kamoš z Anglicka tak ma pozval von trošká.
 17. Yesterday
 18. Sniper

  Ako pribrať?

  Zas. On je fakt jak dement z osobitnej.
 19. Tomáš

  Ako pribrať?

  Už si ludia neželajú aby som chodil do tém mimo svojho svinčíka tak som len odpovedal Vilme. Inák tu nemám čo hladať. Toto môzme prebrať u mňa v chlieve.
 20. Proteus

  Ako pribrať?

  To myslis vazne, ze celu tortu + dva litre coly? Mas ty vobec cukrovku? Este sa cudujes, ze mas 130kg?
 21. lopata555

  Čo vás rozosmialo?

  Ono je to skôr do plaču ale ...
 22. Martin0703

  Titanic a otázky

  Áno, mal svoje opodstatnenie a tak ako si napísal, prioritne slúžil ako vetracia šachta strojovne turbíny. Z vonkajšej strany komína pritom boli uchytené aj potrubia na vypúšťanie prebytočnej pary. Tie na rozdiel od potrubí na prvých troch komínoch slúžili na vypúšťanie prebytočnej pary rôznych pomocných zariadení, zatiaľ čo ostatné komíny cez ne vypúšťali prebytočnú paru z kotlov. Ďalej slúžil štvrtý komín aj na odvod pachov a pár z lodných kuchýň a ústili do neho aj vetracie potrubné trasy, cez ktoré sa odvetrával vzduch z lodnej nemocnice (z pochopiteľných dôvodov ak bolo treba dodržať karanténu pri nakazenom). Taká najväčšia kuriozita je, že do neho ústilo aj potrubie na odvod dymu z jediného funkčného krbu na lodi z fajčiarne prvej triedy. Preto je na niektorých fotkách aj vidieť, že zo štvrtého komína stúpa slabučký čierny dym ako napríklad na tejto snímke zo skúšobnej plavby z 2. apríla 1912, ktorú spravil oficiálny fotograf lodenice Harland & Wolff Robert Welch: Potrubie od krbu je vidieť na tejto fotke Titanicu pri zastávke v írskom Queenstowne 11. apríla 1912, kde nabral posledných pasažierov pred cestou na otvorený oceán. Pod potrubím si môžeš všimnúť dvere s mrežami, ktoré patrili miestnosti s klietkami pre psov. V popredí sa prechádzajú Elsie a Ada Dolingové v spoločnosti Edwina Wheelera. Wheeler bol komorníkom amerického milionára G.W. Vanderbilta, ktorý zrušil cestu a nakoniec sa nevyplavil. Poslal ale komorníka s hromadou batožiny. Za štyri dni išli komorník aj batožina ku dnu. Za trojicou sa prechádzajú bratia Leonard a Lewis Hickmanoví. Žiaľ aj oni boli na zozname mŕtvych. Ako kuriozitu ešte spomeniem, že Olympic mal potrubie od krbu pôvodne vyvedené len po člnovú palubu, neústilo do štvrtého komína. Pasažieri druhej triedy sa však sťažovali na dym, ktorý sa zvykol ťahať po ich promenádnej palube. Počas jeho zimného refitu 1912/1912 bol tento konštrukčný nedostatok napravený. Na tejto ďalšej fotke je pre predstavu o veľkosti štvrtý komín Olympicu po opustení výrobných hál. Kruhové potrubie slúžilo na odvod dymu, pachov a pár z kuchýň.
 23. Tomáš

  Čo bude na obed?

  Áno ja by som si to dal. Piatok boli lievance a nemal som dosť peňazí na ne. Tak mi vydalo iba na kofolu a zlatú studňu multivitamín.
 24. Tomáš

  Ako pribrať?

  Len či toho bolo tolko ako zjem ja a v takek kombinácii. Leno pre niekoho je veľa to že si namiesto jedného zákusku dá dve. Ale ja zjem na posedenie aj celú tortu a zapijem dvoma litrami coly. V tom prípade by zaručene pribrala aj ona.
 25. Last week
 26. Tono

  Slovensko (štát)

  Siedme prikázanie nepokradneš... Desatoro prikázaní je morálny kódex správania, ktoré je v svojej podstate univerzálne a nadčasové. Pre judaizmus a kresťanstvo sú tieto prikázania dogmy, ale odhliadnuc od náboženstva, tieto prikázania iba reflektujú evolučné normy správania civilizovanej spoločnosti. Morálka v kontexte evolúcie nie je cieľom evolučného vývoja, lebo morálka je relatívny pojem. Z hľadiska evolúcie môže byť ale "morálne správanie" výhodou. Napríklad, živočíšne druhy, ktoré sa obetavo starajú o potomstvo, chránia ho, dávajú svojím potomkom väčšiu šancu na prežitie, ako druhy, ktoré sa o potomstvo nestarajú. Môžeme teda druhy, ktoré sa o svoje potomstvo starajú pokladať za morálnejšie? Môžeme, ale len z nášho subjektívneho hľadiska. Z evolučného hľadiska nemá pojem morálky žiadny "vyšší" zmysel okrem toho, že je to evolučná výhoda. Ak akceptujeme, že morálne správanie je iba evolučnou výhodou a zbavíme pojem morálky teologického a spirituálneho obsahu, jedincov, ktorí sa správajú "nemorálne" niet za čo odsudzovať. (ani Boh by ich nemal za čo súdiť, veď aj oni sú súčasťou jeho stvorenia) Rovnako, ako v evolučnom vývoji nemožno z "morálneho" hľadiska odsudzovať správanie parazitov. "Zlo" je relatívny pojem a v civilizovanej spoločnosti vždy "zlo" existovalo. Podľa Biblie Ježíš naprišiel na tento svet, aby nás zbavil zla, povedal iba "beda tomu, skrze koho zlo prichádza". Tento jeho výrok je vlastne rezignáciou na to, že zlo by bolo možné zo spoločnosti odstrániť. "Zlo" je nevyhnutnou súčasťou evolúcie a Ježiš to vedel. Nakoniec, bez Judáša, jeho zrady, odsúdenia a ukrižovania, by Ježiš nemohol naplniť svoje poslanie.
 27. Vilma Flinstonova

  Oči, problémy, syndróm suchého oka

  Teraz by sommmala dotaz, ak je tu nejaký odborník. Mám to za sebou, sivý zákal z pichaného oka je teda preč, akože inak, vyskytli sa nejaké probloémy pri operácii, vrátane nejakých anatomických podivností, ale doktorka vravela, že to zvládli, tak fajn. Problém je, že ak nechcem,aby mi ťahalo neopervané oko, to operované musím zatvoriť, vybrať sklíčko z okuliarov nepomohlo, lebo je tam veľký rozdiel v dioptriách. Co sa teda chcem spýtať: mám si ísť dať zmerať oči a vyskúšať, ako mi to nebude ťahať" ani jedno oko, a dať si na čas do operácie druhého oka spraviť nejaké provizórne laCNé SKLíčKA? Ako to robia iní, ked je rozdiel taký veľký? (0,5 vs 6) Ďakujej za každú dobrú radu.
 28. Vilma Flinstonova

  Čo sa mi stalo

  Tak som minulý (ten predošlý, tie tento) týždeň absolvovala prvú operáciu oka, toho, d ktorých chodím na tie injekcie. Mala som tam sivý zákal už taký, že som naň videla ako keď si dáte na okuliare igelit. Čiže svetlo a slabo obrysy, a miestami ani tie nie. A tak čučím pekne doma, von len málo, lebo na to druhé oko, kde mám síce tiež sivý zákal, ale zďaleka nie v takom zlom stave, mám 6D, a teda je obrovský rozdiel medzi očami. A okuliare mať nemôžem ani bez sklíčka na tom operovanom oku, lebo mi to hrozne ťahá to neoperované oko, na ktoré cez okuliare inak vidím, ked to druhé privriem. Takže nič moc, aby som dakde vonku nezakopla a nezrýpala sa. Inak by som určite chodila von na prechádzky či na ľahké nákupy (ťažké dvíhať zakázané, predklon zakázaný). Ale čo vlastne som chcela napísať. Včera bol DEŇ BLBEC. Ráno som našla staršie okuliare, kde na to neoperované oko je menej D ako tých 6, a tak som si myslela, žs keby ten rozdiel nebol taký veľký, neťahalo by mi to tak to oko. A tak som sa vybrala do najbližšej optiky, nech mi to sklíčko vyberú. predftým som kukla na web, ako majú otvorené, a pekný zelený napis hlasil, že majú v piatok od 8 do 13...tak som sa tam vybrala že na istotu, lenže ouvej, že akurát dnes (teda piatok) dovolenka. Skotro ma tam nafleku kleplo, ale dobre, pobrala som sa teda na 99, vedela som, že 2 zastávky ďalej tiež je optika, a šla som tam. Odtiaľ vyšli nejakídvaja maníci v montérkach, a zamkli dvere. Zavolala som na nich, či by mi nepomohli a neotvorili ešte (malo byť otvorené celý deň), ale oni že tam už optika nie je, že ju presťahovali. A odišli si po svojom. Neverila som vlastným ušiam, a šla som sa presvedčiť. A ajhľa, na dverách lístok, že optika sa presťahovala na .... tak som sa dala hľadať danú adresu. Našťastie to nebolo ďaleko, ale kebyže mi neporadí jedna pani, mohla by som hľadať, schované a nenápadné. Ale dnu boli veľmi miní, sklíčko mi pani vybrala, a moc to nepomohlo, aj to mi ťahalo oko. Vraj to musím vydržať do operácie druhého oka, čo mám termín až o viac ako 5 týždňov. Tak dobre, zmierila som sa s tým a šla som domov. Samozrejme, autobus vynechal, ale čo už. Dopravila som sa domov, dala si kvapky a šla odpočívať...Flinstone prišiel normálne z roboty a potom šiel vnučke na vystúpenie, ja som tentoraz ostala doma, ale keˇsom si trocha oddýchla, že si dám makovku s mliekom, ktoré sme nemali, Tak že si zájdem do večierky v našom baráku. No a to som nemala robiť. Zabuchla som si dvere, Flinstove na koncerte, mobil doma, a tak som ostala odsúdená čakať, kým príde z koncertu. Ale susedka čo má tú večierku, bola úžasná, najprv sa pokúsila zavolať dcére na firemný mobil (číslo našla na internete), ale pravdaže tá to nebrala, ked jej dcéra mala vystupenie. Potom jej muž skúšal volať Flinstonovi, neúspešne. Tak ma posadila do obchodíku dozadu, naliala mi minerálky...skrátka bola veľmi zlatá a to bol svetlý bod toho smolného dňa. Dobrí ľudia ešte nevymreli. Keď už sme si mysleli,že by koncert mohol byť u konca, vedela som, že oni po takých akciách chodila do cukrárne nedaleko nás, tak som podakovala susedke a pobrala sa do cukrárne, tam som si dala zmrzku a džús, ale nikto z robdiny sa tam neukázal. Tak som sa teda pobrala domov. A to už našťastie Flinstone bol doma, a tak som zavŕšila deň, ked sa mi nedarilo vôbec nič, a na druhem jstrane som sa utvrdila v tom, že susedia, ktorí majú tú večierku, sú dobrí ľudia. edit sobota. Otriasla som sa zo smolného včerajška, a povedala som si, že je krásny deň, a bolo by fajn začať aj trochu iné ako posedávať a polihovať. Tak sme si s Flinstonom vyšli na peknú prechádzku k jazeru, on že si zapláva a ja že konečne vystrčím nos z domu aj na iné ako k lekárovi alebo do lekárne a podobne. Flinstone si zaplával, dali sme si ja nealko pivo a on radlera, a rozhodli sme sa, že pôjdeme domov cez lesík. Akurát to vychádzalo, že si načas nakvapkám atb do očka. Bolo by tam veľmi fajn, keby nie hnusné komáre. A ako tak som sa ohnala po jednej tej svini krpatej cicavej, ktorá sa mi usadila na krku, strhla som si z ucha náušnicu, ucho zahučalo a mám tam krvavý fľak. Takže ďalší super zážitok. Obávam sa, že aj ked ostanem doma v posteli, padne na mňa polica, a v obývažke na gauči obraz. Ked sa darí, tak sa darí. Radšej ani nechcem vedieť, čo bude zajtra...
 1. Load more activity
 • Member Statistics

  3,549
  Total Members
  2,578
  Most Online
  agneskaagneska
  Newest Member
  agneskaagneska
  Joined
 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
 • The newest topics

 • Komentáre k blogom

  • robopol
   No a terza co je zle a prečo: - predstava ze ide cas pomalsie v minulosti ako teraz môže byť správna, no nevysvetli tým efekt tmavej hmoty, ani nevysvetli efekt tmavej energie - pozorujeme gravitačné šošovkovanie a toto samotna predstava spomalenia casu v minulosti nedokaze vyriesit - ak čas v minulosti ide pomalšie principialne je opacne tvrdenie, obeh okolo centier galaxii by mal ist pomalsie, meriame opak - temnu energiu to nevysvetli uz vobec a nijak, pretože meriame, že vzdialene objekty ci
  • dokopy
   http://www.osel.cz/10130-na-pocatku-byl-velky-tresk-a-pak-inflace-ale-jak-to-overit.html?#tema_167272 Možno to bude niekoho zaujímať.
  • dokopy
   "Ale dobrá, dejme tomu že máme v Planckově éře problémy s plynutím času" "ne, opravdu ne, jedna sekunda na začátku Vesmíru byla přesně jedna sekunda, žádné nekonečno. čistě z definice :-) Zpomalení času (v relativitě obecně) je vždycky vůči nějakému nelokálnímu pozorovateli, lokální vlastní čas běží vždy stejně." To sú citácie reakcie na jeden môj príspevok kde som spochybňoval dĺžku existencie vesmíru a veľký tresk nelinearitou času. 
  • Vilma Flinstonova
   nechápem, prečo by tých odkundesov Európa mala živiť. keby nielen taliani, ale aj iní južní Európania a Španieli, poslali zopár člnov s nimi pekne krásne nazad, alebo hoci aj obetovali na to nejaké peniaze a lepšiu  lod ako tie člny by im zabezpečili a poslali ich pekne tam, odkiaľ prišli alebo kam do pekla, aj tí priekupníci a prevádzači by pochopilil že tento biznis sa skončil. keby všetky krajiny boli ochotné chrániť svojich ľudí pred inváziou tak ako to robí Salvini a Orbán, bola by Európa o
  • electric blue
   ja len k tomu "balonu". nas mozog ked premyslame o (velkom tresku) a o rozsirovani vesmiru , si takmer vzdy predstavi vesmir zvonku ako balon. fyzicke modely to takto ale neopisuju. ale nas mozog si instinktivne nevie predstavit maly zaciatok a potom expanziu. tak ako vela fyzickych laikov veri ze skutocnost ze nas vesmir (od big bangu) expanduje, ho prinuti mat hranicu -okraj. ale to je prave kvoli ich nespravnej interpretacii  myslienky o big bangu a expandacii vesmiru. v konteste fyziky neexi
  • electric blue
   no nie si, pretoze si dfc opisal model nasho univerza ak sa nemylim :)
  • game
   TOTO JE najnovší komplexný jednoduchý návod aj so screenmi, ako pridávať na Fórum obrázky:   https://forum.freespace.sk/tema/6019-ako-na-f%C3%B3rum-prid%C3%A1va%C5%A5-obr%C3%A1zky/
  • Tomáš
   To nieje šovinizmus ale pravda... 
  • game
   Tomáš ... Toto je jedna spomienka, ktorá má hriať a je dobre pri nej počuť peknú melódiu,  nie politická téma. Choď do kelu so šovinistickými žvástami.
  • Tomáš
   Maďarsko bolo vyspelejšie vždy od slovenska aj za komunistov aj teraz takže my maďari máme byť na čo hrdý. Slovensko v tomto nemá a ani nebude mať šancu na nás ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy