Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

to aj moj potomok frajerí... ale to robí roky.

ešte začiatkom týždna striedal krátke a dlhé tenké ľanové letné, vlastne ešte v stredu mal krátke ... ale jemu nie je zima. skutočne málokedy.

dnes je chladno, ale pred chvíľou vykuklo slnko... spoza okna to zrazu vyzerá veľmi malebne a jesenne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som povedal v sobotu bude prsat a prsi. Ti meteorologovia  tomu rozumeju a robia svoju pracu dobre. Pre mna je to nieco neuveritelne.  Neviem uz som to mozno spominal. Som sledoval formulu okolo roku 1995 a ze v Spa ma okolo druhej prsat(pocas pretekov). Ja som nechapal ako to mozu vediet. A ono prsalo. Teda uz vtedy vedeli presne predpovedat ake bude pocasie.

 

Pre mna ako toho co vysieva a caka urodu o dva mesiace je to dolezite. Sledovat pocasie. Mna bavi zelenina. Stromi nie. Lebo tam vysledok mas ovela neskor. Pri zelenine ak aj nieco spravis zle, o mesiac sa da napravit(posadis opat). Teda da sa tam rychlo ucit. Urobit lepsie. Ci si povedat toto nema vyznam - ked vsetko urobis dobre a ajtak vysledok ziaden. To sa mi stalo u mrkvi a jetam stale ale o nu sa nestaram. Nejaka narastla. Ale tam bolo spociatku nieco zle - poda a to sa uz vratit neda o rok. Mrkvu som si zasadil inde a tam rastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

si lepší než meteorológovia? : )

od štvrtka ovšem predpovedali aj oni razantné ochladenie a pršanie... nastali obe veci, slnko sa ukázalo včera asi na hodinu a sfarbilo jeseň na jeseň...
všetko okolo  tohto svetlého bodu je zamračené, šedivé, popŕcha alebo prší a klapoce na okná a v baráku kúrime... surovo je.

na shmú je samý mrak a samé kvapky po celom Slovensku, teploty od 4 do 11 stupňov... no teplo vyzerá veru ináč ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes som trikrat zapol cerpadlo(do obeda nebolo potreba). A asi ho uz vypinat nebudem. Ak vydrzi do zajtra to nezatopi,ale ak nie za par mozno 3-5 hodin tam bude 2 metre vody. Pivnica co je dva metre pod povrchom, na zahrade stoji voda.

 

Preto sa bojim dat vodu do zeme. Vsiakla by do pivnice. Jedine riesenie, dat tam asi aspon 10 tisic litrovu nadobu,ale aj premysliet ako znej tu vodu budem vediet odviest ,ked budem potrebovat. Nadobu zakopat, tisic litrove nadoby nemaju ziaden zmysel a hyzdia priestor.

 

Cez leto aj ked teraz tam dve stlpce chybaju. V lete by som si povedal,ze aspon poprsalo. Dobre poprsalo. V zime a na jar je to ine.

zrazky.odt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obdobie hmly ... z hmly prichádzajú podivné lietajúce predmety... :)

u nás zima... vlhko, lezavo, nepríjemne, na stromoch ešte aj zelené aj červené aj žlté aj všelijaký listy, prudko kúrime už asi mesiac, krajný spodný byt je ťažko vykúriť a udržať pohodový, ale dnes je už aj chlapom zima, a to už znamená zimu.... taký vlhký chlad. br.
nemrzne, ale ani 7°C nie je ktoviečo, pocitovo chladnejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne vadi ,ze nieje slnko.  V kuse zamracene, kazdy treti den naprsi 30 mm. Ze prsi mi nevadi este mam asi 60 rastlin von,ale mohlo by svietit, cez den. V nedelu to uz asi vyberem a zoram.

 

Naposledy slnko bolo minulu stredu. Teploty su v pohode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes doobeda tu krasne svietilo slnko ale poobede sa to vratilo do starych kolaji

 

ale vcerajsia jazda autom z hlavnej dediny pred Ural potme v tej vodnej triešti bola chuťovka... par krat som chytil celkom neprijemny aquaplanning

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prsi a prsi, aj ked dnes medzi desiatov a 16tou neprsalo(sa mi zda na 10 minut aj slnko svietilo), tak som cerpadlom poslal vodu prec.

 

Mne ta voda stoji na travniku, vkuse prsalo asi 2,3 dni. Mna nevytapa potok(ten je dvadsat metrov pod urovnou zahrady a asi 300-500metrov dalej),hora ci z ulice ze by tam nieco natieklo. Len to co spadne. Pri tom skelete foliovnika v strede je hadica, ktora konci na konci zahrady, tam to dnes vypustam. A budem celu noc. Lebo prsi. Inak aj v skleniku je voda. Ja som to neprelial. Vidide ju pred kompostom,ale ale aj cely chodnik je zaliaty, na tej druhej strane mi vytapa zimny salat.

 

Nieje to lejak,ten sud som asi o tretej uz vylial na travnik, teraz je uz z polovice plny. Dajme len 3-4 hodiny mrholenia,slabeho prsania. Ked je lejak mozno aj za 10 minut sa zaplni. Ale lejak byva len v lete.

post-1625-0-48458800-1573670191.jpg

post-1625-0-93389400-1573670343.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevedeli sme sa doma dohodnúť, odkedy sme nevideli slnko. ale už dlho.
šedivo, mokro, vlhko, zima.
a prší... čo nevadí, nech prší, deficit medzi spodnou vodu a tou zhora je dosť veľký dážď zem potrebuje.

ale tá zima... to je na zimný kabát a minimálne čižmičky... a ktovie, či tam slnko ešte vôbec je....  :rtfm:   :slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://dennikn.sk/minuta/1650811/?ref=mwat

 

Ja som ani nevedel,ze tam je nejaky potocik,popod tu cestu. Na bicykli som hore pomaly isiel aspon 100 krat.

Zrejme je to tu, vyssie az do vrchu su uz zvodidla. Je tam dole aj ten potocik. Aj ten stlpik, aj jeden vedla pohodeni, na aktualnej fotke stlpik ma aj reflexny pasik.

https://www.google.com/maps/@48.6870566,19.9639415,3a,70.3y,205.42h,79.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1sEidnWJeWx9V63gOjsNlvDw!2e0!7i13312!8i6656

 

Sranda je ze teraz tam dali novy asfalt. Ze poopravovali tam cesty. Aspon ten asfalt. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som reklamovala slnko... dnes žiari od rána,
ale zimno je poriadne... na autách hrubá námraza, hodne veľké mrazivé kvety pokreslené... slnko oslepuje, je to na slnečné okuliare, ale kabát na von pekne zimný...


vyzerá to, že miestami skutočne zasa priveľa vody, a naraz.
z extrému do extrému... ale toto je ďalšia tragédia, a spôsobené extrémnym počasím....
 

V Revúcej strhla rozvodnená rieka tri ženy, jednu našli mŕtvu, po zvyšných pátrajú. Ženy zachraňovali zvieratá z útulku, ktorý sa ocitol pod vodou.

tragédia :mellow:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak tento graf presny asi nebude. Teploty - nikdy nejjdu linearne po usecke A stlpce zrazok chybaju. Teda je to velmi, velmi.................. a ja by som sa to hanbil aj zverejnovat.Stlpce zrazok mali byt v podstate v kuse okrem vcerajsku(mezi 10 a 16) a dneska nad ciarou teploty.

 

Dnes svietilo slnko asi cely den. Voda uz ani do pivnici nedojde,resp, cerpadlo pustim raz za 6 hodin, este vcera som ho ani nevypinal. A nestihalo.

post-1625-0-75178400-1573747163_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď vidíš aj niečo iné ako domy... to máš dobré :)

ešte stále je tu 11 stupňov, neviem, či veľa, či málo, práve som dnes pozerala našu mirabelku ... ešte má plno zelených listov... divné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidis a fnukas,ze je zima. Pritom je nadmerne teplo,len ste este nezapli kurenie. Takto u nas moze byt teplejsie ako u Vas, dam priklad Roznavu kazdy den bolo aspon 12 stupnov. U Vas predtym mohlo byt tak tyzden chladnejsie.

 

Nedela bola krasna, dnes tiez a snad a ma byt krajsie aj zajtra ideme orat. Priklad v Revucej pekne dni boli stvrtok, nedela a dnes utorok. Jasno a teplo. A snad bude a mabyt este teplejsie zajtra. Super pocasie. Medzi tym je zatiahnuto. A z utorka na stredu tie prehnane zrazky. Inak na tom grafe z Roznavi su. Tie stlpce.

post-1625-0-57624600-1574201808_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to máš ľahše, tu ich narástlo viac... aj z kostolnej veže mi zostala na pohľad len špica...

v kuse zamračené, včera bola už na obed tma... a pršavo.
dnes je vlhko, a v kuse mrholí, neprší, ale drobne bodá, od rána... a každý je ako by ho bacli niečím po hlave.
aj optička dnes zavzdychala po slnku...

teplota okolo 9 -10°C.... kvoli mrholeniu a mokru pocitovo chladnejšie... najlepšie jo vnútri v teplúčku... chcelo by to staré dobré dedkove železné kachličky.... mňam.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Prisla jar..tu za Uralom je 9 stupnov /pocitovo 11...slnko svieti odusu :slniecko:

 

vcera mi bolo teplo v nepodsitom kabate, tak som dnes vytiahla jesennu bundu..pre tenisky sa mi nechcelo do pivnice

 

o chvilu Slnovrat  :slniecko:  :slniecko:  :slniecko:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klasické Vianoce posledných cca 30? rokov v týchto končinách...
ešteže ma nevzrušuje, že vianoce či čokoľvek...

ale v skutočnosti som stále človek 4 ročných období, a ešte by som ich rada zažila, zimu aj so snehom. aspoň na ukážku :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je rozdiel -5 a 10 stupnov. 

 

https://www.holidayinfo.sk/kamery/telgart-tresnik

Daj si kameru dnes a pred desiatimi dnami, Na Donovaloch sa chalan lyzoval. Bol len umely sneh ,ale bolo pod nulou. Ked tam o stvrtej poobedede je 6 stupnov - snehu tam vela nebude.

 

Telgart nieco podobne. Zabery z kamier su tam po hodinach a po dnoch. 

 

Ja som sa chcel ist lyzovat minulu sobotu.

 

 

 

Tu sa este nelyzovalo ,ale na spodnom kopci hej. Zena mi pred hodinou ukazuje lyziarky pre dceru. A som si pomyslel,na co jej su ,ked sme sa nesli lyzovat minulu sobotu. 

 

Vidim ze tu je ten isty link, Teda trstnenik ,ked je sneh. To bolo v Sobotu dnes je stvrtok.

 

 

post-1625-0-08842800-1576795199_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov