Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

ešte začiatkom týždňa sa objavovali predpovede, že v piatok bude silno pršať / to sa tu splnilo /

a od soboty má výdatne snežiť - aj na juhozápadnom Slovensku.

 

predvčerom som pozerala predpovede kdekade, zo silného sneženia na juhozápade zostali sem tam slabé vločky, a sneženie značne v predpovediach zoslablo ...

 

včera som nahliadla do novších predpovedí, na obrázkoch prevládajú hrubé mraky, a vločky nikde ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na Urale je dnes podobne ako na Západe ... len je tu asi menej zimno, sneh je kdesi na hranici topenia sa.

snehovo a fučavo to vyzerá veľmi podobne,

fučí ešte stále, vtákom v kŕmitku čechrá perie a hompáľa im statočne domček, a sneží ešte stále - veľmi veľmi drobno, ale celkom husto ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na Západe sneží a sneží a sneží, včera sa to takmer roztopilo, dnes práve skončilo husté sneženie, zatiaľ sa topí len tak-tak,

a čítam, že cestári nestíhajú,

a v BA hromadná doprava mešká ...

 

pritom včera tu kúsok v Záh. Bystrici bol taký krásny pohľad, niekoho osvietilo:

 

mestský autobus zastal pred zastávkou MHD, vyskákalo z neho zo desať chlapov s náradím a lopatami, šup-šup odpratali, dali zastávku za pár minút do poriadku a očistili cestu aj chodník, naskákali do busu a pohli sa k ďalšej zastávke ... :klobuk:

 

dnes sneží viac,

a predpovede hovoria ďalšie sneženie. je zima, má teda snežiť.   post-3-0-62808400-1422356593.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tu už zúrivo od noci prší, tlak klesol na zadok úplne,

každá kostička vo mne to cíti akosi dvojnásobne, vlečiem sa ako zmožený krab, keď sa vôbec vlečiem ... v noci som sa budila na bolesť hlavy, chrbtica protestuje ... no fuj.

 

sneh je už len kde tu vo fľakoch ... a leje a leje.    post-3-0-40240500-1422610253.gif

 

edit. 10:30

... a už zúrivo snežoprší ...

 

 

edit. 11:30

... a už zúrivo husto sneží ...  post-3-0-79160500-1422613976.gif

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mohla by si aj casy k tomu pisat :D

 

Stredoslovaci hlasia od rana snezenie a veselo na cestach, myslel som, ze to poobede ustane, ale nechysta sa... budeze to zabava v Stiavnickych kopcoch a serpentinach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som toho viac nazametal z auta ako najazdil. O 12 som prisiel pred firmu - predtym dal dole asi 10 cm. Kolega pred druhou siel do socialnej poistovne - zametal -  Ja som isiel pred tretou pre syna do skoly a na trening - zametal 5cm.  Odviezol na trening a isiel kupit pre svokru lopatu - kym som si kupil pivo v jednote a potom som odbehol kupit lopatu som musel zametat - po hodine treningu zametal - aj cigan mi musel pomoct aby som sa rozbehol. Pre dceru ku svokre - tam som sa ponahlal , vyskusal lopatu obliekol dceru a hned prec.

 

Ak sme sa vratili - ze si vycistim parkovacie miesto - zajtra nech sa deje ze sa rozbehnem(chcem sa ist lyzovat) - tak som upratal aj chodnik pred cinziakom.

 

Este asi dvakrat chodnik pri firme.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobne ... niečo zo snehu ešte zostalo, ale včera doobeda masívne pršalo, potom snežopršalo,  potom snežili husté vločky veľké ako tanieriky,

 

zároveň sa to celé topilo,

prestalo snežiť,

začalo pršať,

dnes v noci to aj so snehom aj vodou a všetkým sakumprask zamrzlo,

teraz fučí a mierne sa topí ...

 

ale zato keď pozriem von oknom, ešte je trochu bielo, dážď nestihol ešte zničiť všetko ... ale teplota je nad nulou ...

najkrajší bol pohľad v on okolo 4 ráno, viditeľne mrzlo a vyzeralo to parádne zimne ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, vcera som ledva odkeroval auto z roboty domov. Ja som isiel z Turian do PP dve hodiny a kolega z Turian do Martina tiez dve hodiny /je to jeden okres/, proste som mal stastie, ako vzdy. Doma pred garazou som odhadzal 20 centimetrov snehu, do rana napadalo dalsich 30 - 40. Normalne ze rozpravka, uzivam si to, ale nezavidim ludom, co musia kdesi ist.

 

post-42-0-93517100-1422737718_thumb.jpg

 

post-42-0-22896700-1422737736_thumb.jpg

 

a este moj notoricky pohlad od hrnca z kuchyne

 

post-42-0-95795500-1422737850_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes zasa snezi, dali sme si v praci s kolegami hodinkovy telocvik s lopatami na dvore, kde parkujeme s autami

v piatok poobede som to zvladol celkom uspesne, nejakych 75 km cez Stiavnicke vrchy za vyse dve hodiny, z piatich kopcov som tri vysiel, jeden som musel obchadzat asi 10 km a od hlavnej cesty k chalupe ma museli potlacit susedia

zistujem, ze kombinacia pneu co mam na prednej naprave a druhy rychlostny stupen na 15 cm snehovej kasi nie je najlepsia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a dnes tu sneží ... :agree:    post-3-0-75967800-1423478503.gif

 

husto husto sneží,                                                                          

teplota okolo -1, -2°C, sneží na poriadnu kalamitu,   

cestári nestíhajú, nie sú odhrnuté ani hlavné ťahy, a sneží ...                

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

dnes podvečer za uralom okolo -5, vyjasnilo sa, na nebi žiari všetko možné, tu konkrétne ISS a Jupiter

attachicon.gifPhoto0251_resize.jpg

 

tu som sa pôvodne chcela spýtať, potom som na to zabudla - ktorý je ktorý?

---------

 

a dočasná jar nám kamsi odišla.

 

zamračené, šedo, zúrivo celý deň leje, fučí, zima, 6°C ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani nemusím pozerať von oknom, hlava a chrbtica avizujú statočne, barometer šuviks ... :(

 

stále chladno, 6 - 7 C, pofukuje, a takmer neustále prítmie od hrubých mrakov a takmer v kuse prší ...

a keď práve neprší, tak leje, alebo sa chystá ...    post-3-0-53366500-1426343149.gif

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov