Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

už to sem došlo ... okolo -1, pocitová teplota okolo -6, -7, snežilo od noci, napadalo 5 - 7 centi, ale neuveriteľne fučí, ale meluzína hučí aj cez plastové okná.

 

na JV víchricová výstraha 2. stupeň, 80 - 100 km/h, od dnes 20:00 až do 1. februára

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

po robote som šla kuknúť rodičov, od nich som sa vybrala pár minút po 19h. Bolo príjemne, autobus prišiel o chvíľku...ešte keď som na Dulovom do neho nastupovala, bolo takmer bezvetrie a celkom príjemne, na moste spočiatku nič, a ako sme prišli tak do polovice mosta, zrazu bubnovanie na autobus, na skle sa rozprskovali obrovské kvapky vody& so solídnym rachotom - skrátka zčistajasna pľušť ako sa patrí...a keď som vystupovala na našej petržalskej zastávke, tak ešte pršalo, ale nič hrozné to už nebolo.

Kukala som jak puk, veď ešte nie je apríl...!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes od rána vyhnala zelené lístočky mirabelka pod oknom ...

ráno ešte holé konáriky s malými pukmi, poobede malé lístočky

 

vonku slnko, +15°C

 

celý týždeň sľubujú predpovede ochladenie, dnes už prorokujú naisto :  zajtra jar na chvíľu skončí - teploty majú klesnúť od noci o 6 - 10 stupňov, nárazový vietor, dážď, relatívne chladno až do pondelka ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tymi predpovedami su uz ti nasi meteorologovia smiesny. Je takmer istota ze bude opak ako predpovedaju. Zaujimave ze (aspon pre Košice) vzdy sedi maďarska predpoveď (pre Miscolc).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi dávno dávno v praveku pre šaľu sedeli predpovede z bežnej maďarskej tv, pre sever maďarska boli vždy presnejšie, ako predpovede slovenskej tv, pritom to až tak sever maďarska nie je, ešte aj od žitného ostrova hodný kúsok. neviem prečo, ale vždy sedelo.

ako je to teraz, netuším.

 

na dnes sa pocitovo zozimilo, je zamračené, stupňov 13, a fúka pomerne silný vietor ... niečo sa splnilo : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko je velmi roznorode, pre madarsku placku sa predpoveda lahsie, u nas potrebujes pre kazdu dolinu osobitnu predpoved...

a asi pred hodinou sa uz zdvihol vietor aj u nas

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko je velmi roznorode, pre madarsku placku sa predpoveda lahsie, u nas potrebujes pre kazdu dolinu osobitnu predpoved...

a asi pred hodinou sa uz zdvihol vietor aj u nas

Je to tak. Doliny vedla seba maju ine pocasie. U nas jasno a vies - vidis ze vo vedlajsich aj na severe aj na juhu prsi. To je hlavne v lete.

 

Mali sme hrat tenis na tretiu - sme si volali  s partnerom na tenis ci ideme, a chceli sme ist - o druhej vidis velke mraky,ze sa blizia o pol3 tej  ostali asi 1,5 - 3 km od kurtu. Nespadla u nas ani kvapka a tam bol husty(2-3 hodinovy) lejak. To si sa nepozeral za kopec, ale na prvy kopec co je pri meste. Vlastne v meste bol lejak a o 1km dalej nic. A to nieje rarita v lete je to bezne. keby som pozrel zrazky Revucej a Murana isto by bol velmi velky rozdiel. Mesta - obce vzdialene cca 8 km?

 

Ja si to vysvetlit ani neviem - rychlo prichadzajuce mraky sa na urovni mesta zastavia - Nieco ako Kravcikov efekt,len to mesto je male,ale zrejme moze byt dost teple.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko je velmi roznorode, pre madarsku placku sa predpoveda lahsie, u nas potrebujes pre kazdu dolinu osobitnu predpoved...

a asi pred hodinou sa uz zdvihol vietor aj u nas

Lenže ona je v "každej" doline nejaka meteorologicka budka či stanica. Takže toto nie je žiaden argument.

 

a u nás už dobrú hodinu aj husto a statočne prší, ochladilo sa ... ďalší kúsok meteorológom náhodou vyšiel

U vas možno vyšiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

argument k comu ?

ja netvrdim, ze siet meteostanic je nedostatocna, ale tie sluzia na zber udajov a nie na to, aby generovali lokalnu predpoved

alebo si myslis, ze masmedia su stavane na to, aby vysielali predpovede pre kazdu obec osobitne ?

prave preto sa nam zda, ze predpovede, ktore vidime v TV su divne / nepresne / nedostatocne / vseobecne, lebo oni naozaj su generalizovane

 

ak chcem vediet, ake bude pocasie presne u nas, tak si pozriem animaciu pohybu tlakovych utvarov z druzic v nejakom rozumnom casovom intervale a k tomu mi uz len staci dolozit moje poznatky z 1 semestra meteorologie, co som mal na VS a znalost prirody a miestnych pomerov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fíha, a to čo je za školu? My sme sa nič také neučili, aNI na fyzike nie...

 

Tu fučí až hrúza, vonku ma skoro odfúklo, normálne som sa musela zaprieť, aby som šla tam, kam ja chcem, a nie tam, kam fúkalo...a moc sa mi nepáči predstava, že zajtra má tiež ešte fučať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

argument k comu ?

Argument k vysvetleniu prečo hlasia bludy.

 

 

ja netvrdim, ze siet meteostanic je nedostatocna, ale tie sluzia na zber udajov a nie na to, aby generovali lokalnu predpoved

No a prečo su teda nepresne? A nehovorim o počasi v TV ale napr. aj na SHMU. Veď aj udaje pre konkretne miesto su častokrat mimo. A nielen predpovede, niekedy aj aktualne počasie je uplne mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale to mozes rovno polozit otazku, preco ked si pozries predpovede v 3 televiziach a na 4 meteoserveroch, tak tam mas rozne informacie

to asi nema nic s tym, ako dobre dokazeme predpovedat, ale to, ako dokazeme predpovede interpretovat... (teda, nie my, ale oni)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa slniečka sa dnes 12:02 začala jar, google sa raduje tiež, taký maník tam polieva kvetinky z krhličky, naša mirabelka pod oknom je celá v bielom, vonku slnko, modré nebo, ale priveľké teplo ešte nie : 16°C ...

ale vyzerá to tam práve dnes tak jarne a nádejne :)

 

post-3-0-97720300-1395322335.jpg
nie najlepšia fotka, starým mobilom, ale je samý kvet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...

medzitým jar prišla - včera bolo krásne, čisto, slnečno, 22°C, ľudia v šortkách a krátkych rukávoch ...

 

a poobede ma neskutočne začal omínať môj barometer, hlava a chrbtica, ale statočne ... išla zmena:

a večer už popŕchalo,

a na dnes občas prší, občas popŕcha, slnko nikde, šedo, a na teplomeri 10°C

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

medzitým jar odišla, a prišiel plodný máj ... ten o raji v stodole.

včera mi už oznamovala chrbtica, že sa čosi blíži ... došlo - prší a prší a prší ...   post-3-0-35900700-1399821321.jpg

 

a nie je to až tak do spevu, prikúrili sme, lebo je br zima.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no fuj, tu je masaker..fuka VKV vsetkych smerov, popadane stromy, vyzeram jak zmoknute kura. ked som sa snazila pouzit dazdnik tak mi ho parkrat prevratilo /a ze vraj vetruodolny  :zubiska: / a kedze som nechcela odletiet jak Mary Poppins, radsej som mokla...

 

odpadkove kose su plne dazdnikov

 

zajtra bude lepsie..snad :slniecko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov