Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

viem, že u nás o 3 ráno pršalo, ale nebolo toho nejak extra veľa myslím, a ani búrku som nezaregistrovala, ale dnes je vonku celkom príjemne, vraj 26 stupňov a fúka vietor... a intezívne chladím byt...  pred chvíľo sa cez nás hnali nejaké mraky a pohrmievalo, ale nakoniec spadlo len pár kvapiek...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak v Stiavnickych vrchoch piatkova vecerna a nocna burka, no dazda vela nebolo...

sobota ochladenie o 15°C oproti predchadzajucemu dnu, na chate sme si vytiahli nazad paplony z bedne a na kupanie som ani nepomyslel ;)

nedela priemernych 20-23 stupnov a potom vecerny sok po navrate do bytu, kde po 4 dnoch nepritomnosti bolo skvelych 28,9° :D

 

a pomalicky sa nam vracaju prijemne 30-ky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Meteorológovia varujú, že nás údajne čaká krutá zima ...

Nemeckí meteorológovia totiž podľa najnovších dát vypočítali, že po extrémne horúcom lete by mala /mohla?!/ nastať dlhá a chladná zima. Silné mrazy by mali do strednej Európy doraziť už v novembri a ďalšia mrazivá vlna by mala prísť vo februári. Z údajov, z ktorých pri predpovedi zimy vychádzali ukázali, že posledných päť zím bolo podstatne chladnejších ako je priemer. Na nadchádzajúcu zimu by mala mať vplyv aj tzv. pacifická dlhodobá oscilácia, ktorej základný cyklus od minimálnych teplôt k maximálnym je 70-ročný a dá sa deliť na približne 30-40 rokov trvajúce chladné obdobie a rovnako dlhé teplé obdobie. Chladné pacifické dlhodobé režimy boli v rokoch 1890-1924 a medzi rokmi 1947-1976; medzitým bolo teplejšie obdobie.

Zdroj: http://pocasi.eurozpravy.cz/zpravy/75982-ceka-nas-kruta-zima-jako-na-sibiri-varuji-meteorologove/#utm_source=blesk.cz&utm_medium=rss-exchange

 

Predpoveď tiež vychádza aj z iných údajov;

klímu ovplyvňuje tiež aktivita Slnka, ktoré ohrieva svetové oceány, a tiež celková cirkulácia vody na planéte.

 

A či nás naozaj čaká krutá zima ...

hmm ... podľa babských "receptov", ktoré zimu "predpovedajú" podľa cibule, krutú zimu by sme údajne vôbec nemali očakávať.

 

A či nastanú kruté mrazy podľa predpovede nemeckých meteorológov,

alebo bude zima mierna podľa "babky zelinárky", to uvidíme a hlavne pocítime.

Jedno je však určite isté ... zima ako ročné obdobie určite príde. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Meteorológovia varujú, že nás údajne čaká krutá zima ...

A či nás naozaj čaká krutá zima ...

hmm ... podľa babských "receptov", ktoré zimu "predpovedajú" podľa cibule, krutú zimu by sme údajne vôbec nemali očakávať.

:)

 

vieš, že toto o tej krutej či studenej či nepríjemnej zime mi napadlo už nejaké dva týždne dozadu, ešte sa len neskutočné horúčavy končili, ale nestíhala som v byte loviť pavúkov každého druhu ... a niekedy úplne neskutočné, aké som dnu nikdy nevidela, a veľké ako nechet, čierne, kdejaké, nie bežné domové a záchodové dlhonohé kosce ... dokonca som včera objavila po dlhých rokoch znovu švehly / rybičky / ako utekajú po spárach medzi kachličkami a miznú v puklinkách ... nepáči sa mi to ani trochu, tie pavúky sú vždy na najnečakanejších miestach

 

minulý rok sa pchali dnu lienky, a nesklamali - zima bola dlhá a studená.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes "Najlepsie pocasie" - podla tety vraj dnes boli obcasne zrazky, prehanky, pripadne mierny dazd...

to ju nikto neinformoval, ze okolo siestej vecer u nas z neba kyblom vylievali a prsi furt ???

ked nevedia, ako bolo dnes, ako im mam verit, v predpovedi na zajtra ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj u nás pršalo v noci, a zostalo mokro ako v rybníku - prádlo síce na krytom balkóne, ale zvesovala som ho mokré, nemalo šancu vonku uschnúť, vlhko vlhko vlhko ... a chladno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ako keby sa zima nevedela dočkať, kedy už konečne bude môcť zasadnúť na trón ...

... teplomer ráno ukazoval už "červené" čísla, dokonca aj teraz je ešte stále -1°C. :ermm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes sme nemali od rána elektriku, ráno prízemný mráz a stupňov minimum ... bežne zapneme kúrenie už aspoň na chvíľu, je zima, dnes sa nedalo, byt parádne vychladol ... ale už to kotol doháňa :agree:

tak som spomínala na tie super počasia okolo 37 stupňov, takto v spomienkach v studenom byte to ani nebolo také príšerné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

slnečná jeseň s vyššími dennými teplotami sa volá aj u nás babie leto.

čo sa týka počasia, moja chrbtica dáva na známosť, že sa chystajú veľké zmeny ... na západ od nás už prší, tu fučí, a na budúci týždeň sľubujú výrazné ochladenia, neviem, čo z toho príde, ale zdá sa, že babie leto končí.

 

nemeckí meteorológovia dokonca čakajú výrazné zimy, so snehom a arktickými pomermi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa týka počasia, moja chrbtica dáva na známosť, že sa chystajú veľké zmeny ... na západ od nás už prší, tu fučí, a na budúci týždeň sľubujú výrazné ochladenia, neviem, čo z toho príde, ale zdá sa, že babie leto končí.

ach áno , tak chrbtica - najlepší barometer ... :D

v našej oblasti dalej je slnečno, aj keď  teplota nie je príliš vysoká = 16o C

môžno povedať - babie leto pokračuje. :smile2:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak, chrbtica mala pravdu, jesenné ranné hmly nastúpili, vlhko, mrholenie striedané dažďom, a dnes poobede slnko ukázalo, že ešte stále tam je ...

cez deň 10 - 11°C, a slnko síce kdesi na západe ide spať, ale vietor fučí hodne nepríjemne ... jeseň došla, tuším ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

okraje orkánu Xaver k nám dorazili o pol štvrtej v noci, začalo sekať a šľahať a nadvihovať veci na balkónoch, len to tak okolo buchotalo

cez deň je to ako pri okrajoch orkánu, alebo v apríli ... chvíľami tma, ľadovo-dažďové šľahy, zúrivý vietor, tri stupne nad nulou a brr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež sme mali dnes akýsi divný deň ... chvíľku krásne svietilo slniečko, potom sa obloha zatiahla a nastala snehová metelica, že ani nebolo poriadne vidieť ... a toto sa niekoľkokrát zopakovalo.  Ale vietor stihol väčšinu snehu porozmetávať po okolí, takže bieleho toho okolo seba veľa nemáme.

 

Teplomer síce až takú zimu neukazuje /teraz sú -3°C/, ale pocitovo je to oveľa horšie.

A keďže netuším čo nám najbližšie hodiny prinesú a meteorológovia nie sú nejako optimisticky naladení,

kúpila som si do zásoby chlebík a prinajhoršom vydržím aj o chlebe a vode. :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A u nas včera cely deň jasno, slnko, slaby vietor a 4°C. Pocitova teplota vďaka slnku ešte vyššia. Po vonku som pobehoval vo svetri. :)  A dnes aktualne 2°C, slaby vietor, slnko, akurat je viac mrakov ako včera, takže je polojasno.

Je to zaujimave, človek prejde ani nie 80 km (z KE na sever) a akoby prišiel do uplne ineho sveta.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pamätám v januári pekné slnečné počasie a relatívne teplo, ale trvalo to len pár dní.

 

Ale takýto priteplený január ako je teraz, to snáď ešte ani nebolo. Nie, že by mi to vadilo, ale určite to zas bude tak, že ešte v máji budeme odhŕňať sneh!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak a z 12 stupňov nad nulou pred tromi dňami je na dnes - a drží sa celý deň - 7 stupňov pod nulou ...

svietilo celý deň slnko, suchá mrazivá zima, navečer začalo fučať a fučí furt   :zima:

 

bez jedinej vločky snehu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hybaj do Košic na navštevu. Tu sneži už takmer 24 hodin v kuse (na Zempline maju na to vyraz-macir j*be). Napadalo dobrych 20 čisel, a fuči a su zaveje. Čakam kedy skolabuje doprava a potom na titulky v mediach že cestarov prekvapila zima. V polovici januara. :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov