Skočiť na obsah

Film, od ktorého som čakal viac


game

Odporúčané príspevky

asi by to chcelo tému Film, od ktorého som čakal viac ... čo poviete ? - založené.

 

 

 

v každom prípade som takto pochodila po úžasných recenziách a nadšení napríklad na csfd, 86%, nový Fincher a Affleck starší, superlatívy na každú stranu.
Gone girl / Zmizelá  http://www.csfd.cz/film/346856-zmizela/

 

tematika mi pripomínala niekoľko prečítaných kníh, a že som ich už prečítala neúrekom ... to by neprekážalo.

pre začiatok: z dva a pol hodinového eposu úplne v pohode vyhodiť minimálne hodinu.

rozťahané, táto téma by potrebovala hutnejšie výrazivo.

presne podľa knihy ide natočiť také filmy, ako sú Harry Potterovia - kde to diváci a fanúšikovia očakávajú, tak sa tam hodí všetko, čo je v knihe, lebo tak to má pre fanklub grády.

toto nebol ten prípad ... napriek tomu tam pri niektorých scénach chýba akási kontinuita, veľa vecí načne, nechá tak, napríklad scéna s peniazmi, skutočné dôvody jednania postáv, zbytočnosť bigotného obmedzeného policajta pre tento film, sama policajtka by tam bola rozhodne viac platná ... ...

a Ben Affleck ... ktorý síce hral, ale s dosť plechovou tvárou, a po celý nekonečne dlhý film som mala pocit, a mala som pocit, že aj on má ten pocit, že by tento film zrežíroval lepšie.

je to presne ten typ príbehu, aké jemu idú.

tento film bol tak na hranici nudy.

viem, že na csfd hádžu občas ľudia už len kvôli menám hercov a režisérov preventívne plné body, keď ho ešte ani nevideli, ale v tomto prípade to filmu trochu ublížilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Film, ktorý som nedávno videla "Nebo nie je výmysel", je sfilmovaný podľa tohto románu a skutočnej udalosti o malom chlapcovi, ktorý sa počas ťažkej operácie dostane do neba a rozpráva sa so zomrelými ľuďmi, po precitnutí do tohto sveta rozpráva svojim rodičom o nebi a o tom, ako videl Ježiša a anjelov, hovoril to jednoduchými vetami, ako malé dieťa, keďže jeho otec bol farár a v kostole kázal, on bol z toho celkom vyradený, takže dokonca prestal v kostole kázať, lebo jeho opis neba sa trochu vymykal bežným predstavám, čakala som o tejto problematike, že tam bude viac vysvetlená, obšírnejšie, ale nebola....http://www.martinus.sk/?uItem=190599&gclid=CjwKEAiA5qOlBRDAn8K5qen65joSJADRvlbqBK9uEC2CHWLAL2f5MLR-wULT2lkEKnABxJKul0tyvxoCjJnw_wcB

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Minulý týždeň,  TVP1 skončila vysielanie 8-epizódny televízny seriál "Talianka" (ruskej výroby)
Zriedka sledujem televízne seriále (pre nedostatok času)
avšak tento serial rozhodol som sa, aby som videl, pretože hlavnú úlohu, hra poľská herečka Joanna Moro.
(ona tiež hrala hlavnú rolu v poľskom filme "Anna German" čo bol veľký úspech )
škoda, že v scenári "Talianky" nebol použitý plný potenciál konajúci schopnosti Joanny Moro
Druhým dôvodom, prečo som sa rozhodol pozerať na tento film, to bol čas pribehu filmu.
Príbeh sa odohráva po druhej svetovej vojne v oblasti Smoleńska.
Film ukazuje pomerne realistické akcie NKVD

http://superseriale.se.pl/kulisy-seriali/talianka-ostatni-8-odcinek-talianki-giulietta-bierze-slub-z-paulo-i-wraca-do-wloch_589648.html
http://www.fakt.pl/gwiazdy/joanna-moro-talianka-joanna-moro-w-nowym-serialu,artykuly,530526.html
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...  TVP1 skončila vysielanie 8-epizódny televízny seriál "Talianka" (ruskej výroby)

Našiel som na Internete "Talianku" v ruštine (všetkých 8 epizód).

Originalna ruština  lepšie odráža autentickosť súčasnej doby.  :ahooj: :D

Myslím, že mnohí z Vás sa so mnou súhlasi,

a rádi sa budu pozerať na tento serial v ruštine.

 

https://www.youtube.com/watch?v=O_FTNKOZfto

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neviem, prečo som čakala viac ... vlastne viem.

kdesi som čítala nadšené ovácie, že aký super film ...

knihu som nedočítala, je o tom popísané v Detektívkach /Lars Kepler: Hypnotizér/ ... tak som sa po dlhom čase odvážila konečne pozrieť film ...

 

film som nedopozerala, presne rovnaká prekombinovaná nudná kravina, ako kniha. jedine severská atmosféra to zachraňuje, ako-tak.

aby z toho bol pozerateľný film, museli by vynechať polovicu knihy ... a aby z tej knihy bola dobrá kniha, musela by byť o polovicu kratšia, menej nudná, logická, menej nepravdepodobných akože supernapínavých ťahov ... a to je len začiatok.

 

potom by sa z tej knihy dal natočiť dobrý film.

 

pozerám, práve, že viac fanúšikov severskej detektívky toto veľdielo nadchlo podobne:  http://www.csfd.cz/film/304707-hypnotizer/  -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Včera som to videla kdesi v telke  "Červený kapitán".

Sklamalo na celej čiare. No fakt naši nevedia natočiť poriadnu kriminálku? Nedávno som to dočítala. Natočili to fakt hrozne, keby som to nebola čítala, nemám ani páru o čom sa tam bavia. Absolútne tomu chýbalo všetko čo kriminálka má mať. 

Ten hlas je v poslednom čase vo filmoch divný, absolútne im nebolo rozumieť čo vravia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten hlas je v poslednom čase vo filmoch divný, absolútne im nebolo rozumieť čo vravia.

 

to, mám pocit, tu píšeme v kuse: to je najväčšia choroba novších a nových našich filmov a seriálov - aj slovenských aj českých.

pýcha herectva, dikcia, zrozumiteľná reč a nemumlanie si pod nosom sa zrejme dnes už vôbec neučí... resp, nenosí.

 

aj starší a postarší herci neuveriteľne brblú, mumlajú, huhňajú, neotvárajú ústa, to sa nie že nedá počúvať, skutočne nie je rozumieť ani slovo.

čokoľvek tým dokážu úplne zhovadiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On to je skôr problem zvuku ako takeho, než toho žeby mumlali. Dnes keď sa točia filmy v priestorovom zvuku, je hovorene slovo v samostatnom kanali. Keď sa to potom downmixuje do sterea, tak sa to tam straca. Plus do toho kafre veľky dynamicky rozsah, ktory je teraz moderny. Vidieť to v 5.1, tak nemate pocit že mumlu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

vratim sa k jednemu staremu filmu...

celé vekysom si myslela, že som úplne vadna, že jednoducho tak strašne vyčuhujem z radu,že si uplne zaslužim doma všetky vyčitky, ke´d odmietam tento film pozerať ako veldielo a superkomédiu prvej akosi posledných štyridsať rokov...

 

napadlo mi to, lebo prave ide v telke, a chcem nechcem, počujem ho...

 

tak mi úplne genialne po tolkych rkoch napadlo popzerať po nete... či som skutočne úplne vadná.

a zistila som, že nie... to je neskutočna ulava...

 

nie, hypersuper komédia "S tebou mne bavi svet"  nie je špička československej televiznej filmovej tvorby. a nie len podľa mňa.

a to dokonca pred rokmi tento film zvolili českí diváci za komédiu storočia... ammmen tma.

 

ako dobem tu jednym prstom, ale  už to muselo na svet,,, je to neskutočne preceňovany film... postaveny na detskych gagoch a nemožnych socisticko feministických supermanželkach, telatach zdegenerovaných manželoch a tej roztomilosti a detskej akoževtipnosti dobre násilnej za každú cenu je tam tolko, že z toho možno dostať cukrovku.

 

a tento film treba pozerať každe vianoce, lebo si ho oblubili masy ako tie troškove vtipálkovské blbiny...

nejde ani spominať v jednej vete s vesničkou. a s celou kopou inych, ktore mali to štastie a dostali sa do trezoru alebo si ich neoblubili masy. nemam ten film rada a vobec ma nebavi.

nie je to úplný odpad, ale je to "podbízivá" socistická poledňákovská sračka, ktorá už len ústrednou pesničkou lezie von aj lakťami.

 

a važne nie som sama, to ma teši, aj ked možno zvratene, ale prave som dosť znechutena z kdečoho, vratane bolavej ruky... tak teraz si t o dostal ten trafeny film konečne vypiť. tak. :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vratim sa k jednemu staremu filmu...

celé vekysom si myslela, že som úplne vadna, že jednoducho tak strašne vyčuhujem z radu,že si uplne zaslužim doma všetky vyčitky, ke´d odmietam tento film pozerať ako veldielo a superkomédiu prvej akosi posledných štyridsať rokov...

 

tak mi úplne genialne po tolkych rkoch napadlo popzerať po nete... či som skutočne úplne vadná.

a zistila som, že nie... to je neskutočna ulava...

 

nie, hypersuper komédia "S tebou mne bavi svet"  nie je špička československej televiznej filmovej tvorby. a nie len podľa mňa.

som rád, že nie som jediný "divný" :D keď som to pred x rokmi videl prvýkrát, OK, smial som sa, s odstupom dvoch či troch rokov som to videl druhý raz, to už som sa mierne nudil, tretí raz /zase po x rokoch/ už som ani nedopozeral, a odvtedy sa na ten film odmietam dívať ... a tiež ma moje okolie považuje za čudného a neznalého dobrej filmovej zábavy -_-

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to skor obranna reakcia organizmu? odmietat to, co nam vnucuju ako etalon "dobrej zabavy"?

videl som ten film viackrat, neviem kolko, a je pravdepodobne, ze uz si ho nepozriem, jednoducho - stacilo

ale ked si ho premielam v hlave, tak je fajn, lebo je zo zivota, nie je expresivny ako povedzme "Slunce, seno..." alebo "Homolkovci"; to druhe uz vobec nie je podla mojho gusta

 

ale ako sa u nas hovori: "komu hus, komu prasa, komu pečená klbása"

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to skor obranna reakcia organizmu? odmietat to, co nam vnucuju ako etalon "dobrej zabavy"?

videl som ten film viackrat, neviem kolko, a je pravdepodobne, ze uz si ho nepozriem, jednoducho - stacilo

ale ked si ho premielam v hlave, tak je fajn, lebo je zo zivota, nie je expresivny ako povedzme "Slunce, seno..." alebo "Homolkovci"; to druhe uz vobec nie je podla mojho gusta

 

práve voľaktorý deň si kdesi ktosi spomínal na Helenu Růžičkovú, je to už nejakých 13 či koľko rokov, čo zomrela. Veľká väčšina čechov (a kopa slovákov) na ňu nedá dopustiť, zvyčajne odznievajú hlášky ako najlepšia česká herečka, komička, taká ešte jedna nebude a bla bla... čo je tiež ovšem rovnako zo súdka preháňania...

 

filmy, kde hrala, boli zvyčajne postavené na drabantskej a kyrysníckej postave pani Růžičkovej, k tomu jej pripentlili patričnú povahu panovačnej kyrysníčkej ženskej, ku ktorej sa báječne pre české komédie hodili priťápnutí malí a útli manželia, krik, hádky, susedské naschvály s ohromným chrápom ženskej, stvárnenej obrovskou pani Růžičkovou - a bylo zaděláno na komédiu.

 

do tejto kategórie patria aj Homolkovci, aj všetky Slunce seno ... a posledný neskutočne humusácky počin Trhala fialky... to už išlo pod fialky úplne.

a aké sú to filmy, diváci na ne pozerajú stádovito ak na sviatosť oltárnu.

nebyť nadmernej morbídnej obezity pani Růžičkovej už v mladom veku, čo využíval film naplno, filmy postavené na nej a jej kyrysníckom slovníku a kriku by nevznikli, samozrejme. a zanikli v mumraji iných nevýrazných filmov. výrazná tam bola len jedna postava, vyčnievala kilami a k tomu prispôsobenej papuli neznášanlivej ženskej.

 

pritom je to podobná kategória ako S tebou mne baví svět - len bez Růžičkovej. darmo tam hrá Satinský a ešte zo dvaja dobrí herci.

 

a nie, skutočne filmy pani Heleny nemusím, rovnako ako S tebou mne baví svět.

sú oveľa lepšie, menej crazy komédie, jemnejšie, vtipnejšie, nie také hurónske a násilné... zostanem radšej pri nich : )

 

komu farár, komu pani farárová platí furt, samozrejme. a pre tých vďačných stádovitých konzumentov sa dnes točia aj vtipálkovské Troškove filmy.

že mám chuť pred nimi a bujarým hereckým prejavom Ružičkovej zutekať zo sveta, to bude tá obrana oraganizmu... nech sa tým baví kto chce, ja to skutočne nemusím : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

... a zrejme aj vkusu či poňatia komédie ako žánru.

za blahého socizmu - a film s Tebou... bol natočený za blahého socizmu - tie filmy boli prepracovanejšie, aj české komédie, a tých bolo ako mraku.

z filmu S tebou... doba len tak kričí, aj keď sa tvári, že nie a je to nesmierne preceňovaný film, niekto ho miluje, niekto nenávidí, natočený je ok, ako väčšina vtedjaších filmov, ale je tak samoúčelne vtipný, že z neho striasa - gagy a vtipy a rádobyvtipné scény nemajú až tak ďaleko od sfilmovaných ftípkov.

mimochodom, Troška by myslím tiež rád točil poriadne filmy... dokonca to hovorí aj on sám.

 

ale keď sa malému českému divákovi páči, tak točí to, z čoho zaplatí účty, to je ad 1., ad 2., S tebou... v hlasovaní filmových divákov vyhlásiť za komédiu storočia... nuž keď sa divákom páči... že jo. a nesmierne páčia sa im Troškove vtípky. takže priveľký rozdiel v tom nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ready player one - vidím na CSFD po 4 aj 5 hviezdičiek, reku, bude to super.... Nuž, vôbec ma to nezaujalo.... 

 

Tak som si pozrel CSFD ešte raz, či sú aj takí, ako ja, alebo som sám "mimoň"... našťastie nájde sa aj pár takých, čo dali 2 hviezdičky a komentovali to presne v mojom zmysle.... nezaujímavé až nudné. Takže nie som sám. :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

Midnight sky. Po pol hodine som to vypla. 

https://www.csfd.cz/film/807996-pulnocni-nebe/prehled/

Tak nudné a zlé sci-fi som v živote nevidela. 

Nebolo tam vysvetlené prečo všetci odchádzali, nudné, rozťahané. Žiaden dej, ani akcia. Iba malé dievčatko sa stratilo a on sa o ňu musel postarať -iba  to som pochopila.   Keby tam bol aspoň nejaký humor, ale ani to nie. Celé zle. A vyzeralo to tak sľubne. 

(V Dreddovi bolo do minúty všetko  na začiatku vysvetlené, nebolo ťažké si  ani  správne domyslieť a potom už išiel jak mašina celý film).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov