Jump to content

Sniper
 Share

Recommended Posts

Táto téma možno bude podobného zamerania ako téma Uhádnite postavu a film, ale tu sa bude vážne pýtať. Ak poznáte dej filmu, ale neviete ako sa volá, tu sa to snáď dozviete.

Chcel by som si pozrieť jeden film, ale neviem ako sa volá. Išlo o to, že v budúcnosti ľudia objavili cestovanie časom a podnikali rôzne exkurzie do minulosti. Bola tam len jedna podmienka, že v minulosti nemôžu nič zmeniť, lebo by to ovplyvnilo budúcnosť. Stalo sa však, že počas nejakej výpravy niekto prišlapol motýla alebo čo a keď sa vrátili do svojej doby tak svet bol úplne zmenený, ľudia boli úplne iní, mestá iné, proste všetko. O tomto filme som parkrát počul, ale neviem ako sa volá. Kto vie odpovie.

Link to comment
Share on other sites

hľadám tento pre spolužiačku

 

thriller

na obale od filmu by mali byť niejaké zvieratá vyrezané z kríkov

v deji sa jedná o niečo také že rodinak príde do niejakého nového domu (hotela?) a postupne sa začnú objavovať na záhrade zvieratá vystrihané do okrasných kríkov

navzájom sa obvyňujú, až na konci ani nevedia kto je v rodine blázon a kto normálny

malo by sa jednať o dvojdielny film

 

?

Link to comment
Share on other sites

Aj ja hľadám názov jedného filmu. Bolo to ako keby thriller s prvkami sci-fi. Bolo to už dávno, mala som asi 12 rokov či koľko.

 

Jedni sa nasťahovali do domu. V strede /asi kuchyne/ mali taký kruh a keď doňho niečo vložili tak sa to pohlo na druhú stranu. Mysleli si, že sú to duchovia. Na vesmírnej lodi potom prišli mimozemšťania a tí sa premenili na veľké pavúky. Tie vraždili. Jeden z toho domu zabil - postrelil pavúka a našiel v nich diamanty /mám taký dojem že aj vo vajcach ktoré tie pavúky znášali/. Asi to boli väzni, ktorí utiekli z nejakej vesmírnej bane, lebo potom na konci filmu tí mimozemšťania po nich prišli /nejako ich zavolali ale už si napamätám ako/.

 

Nebolo to ani dabované. Neviete niekto náhodou ako sa to volalo ?

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Filmbox, Hallmark neviem či tento mesiac alebo ešte minulý rok. Zabudol som zistiť si názov. K filmu toľko.

 

Pekné prostredie, parita chalanov a jedno dievča sa člnkujú na lodke. Jeden chalan (tlstejší) zbil jedného z bratov ktorí sú na loďke a tí sa mu chcú pomstiť. Nakoniec si to rozmyslia až na jedného. Po hádke končí tučko vo vode, utopil sa. Včetko je natočené na kamere ktorá mu padla do vody. Nakoniec sa hádajú čo budú robiť, či sa priznajú alebo budú hrať akože sa nič nestalo. V závere ten jeden chalan uteká, ostatný sa idú priznať matke mŕtveho.

 

Nevie niekto?

pozrel by som si začiatok

Link to comment
Share on other sites

Neviem ako sa to volá, ale ja mám taký drobný problém s pamäťou. :lol: Často si neviem spomenúť na dej, stanicu alebo čas filmu ktorý som pozeral včera.

 

Toto som len skúsil či niekto nevie, ale ak budem mať čas, prelúskam sa programami.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Takže ak mi aj niekto poviem názov hľadaného filmu, nebudem to môcť potvrdiť, pretože som ho nikdy nevidel :lol:

Moja mamina hovorila že bola kedysi za komančov v kine na horore(možno drsnejší thriler) v ktorom bola scéna, ako sú ľudia na lodi a vyťahujú nejaký kýbel na lane a v tom kýbli sa objaví ľuďská hlava.....to je všetko. Nehovorí to niekomu niečo?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, z tych spominanych filmov zial nic nepoznam...

 

Ale rad by som sa opytal na jedno ruske sci-fi. Vide som ho hrozne davno a pametam si scenu s velkou kovovou vecou (podobna skrini - na vrchu sa zuzovala), ktora mala na vrchu pomaly sa krutiacu vrtulu a letela nizko nad pustou. Chlapik co z nej vystupil mal taky maly zvoncek, ktorym neusale cinkal...co to kua bolo?????

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, z tych spominanych filmov zial nic nepoznam...

 

Ale rad by som sa opytal na jedno ruske sci-fi. Vide som ho hrozne davno a pametam si scenu s velkou kovovou vecou (podobna skrini - na vrchu sa zuzovala), ktora mala na vrchu pomaly sa krutiacu vrtulu a letela nizko nad pustou. Chlapik co z nej vystupil mal taky maly zvoncek, ktorym neusale cinkal...co to kua bolo?????

 

 

film sa vola Kindzadza.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kin-dza-dza!

Link to comment
Share on other sites

kórejský film

chlapík vraždí ženy a potom do nich pchá rôzne vecičky

dvojka policajtov to vyšetruje svojskými metódami

všetkých vypočúvaných bijú hlava nehlava

- za každú cenu chcú, aby sa niekto priznal a oni to mohli uzavreiť

jeden z nich používa kopačku s rozbehom rovno do hrude

obuté má samozrejme kanady

film sa končí pri(v) železničnom tuneli

 

doteraz neviem či sa jednalo o drámu, komédiu, . . .

bola to taká zvláštna zaujímavá všehochuť

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Vie mi niekto prosim povedat film co tu je?

 

Pokial myslim spravne tak tam su zastrihnute nejake dokumenty, a jeden film (okrem poslednych sekund),

ktory by som chcel vediet co to je zac :lol: Ani v diskusii nikto nevedel, prelistoval som to tam a ziadny prispevok ohladom toho co to je za film

 

Ak bude vediet niekto tak velke diky!

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ahojte ludkovia. Pocujte ked som siel do Prahy tak v Student Agency buse davali jeden fakt pekny film ale neviem presne ako sa volal. Proste islo tam o to, ze jeden chlapik sa mu narodila krasna dcerka. Ale matka mu hned este zdrhla ako sa vracali z spitalu. Kazdopadne on sa o nu staral sam az do 7 rokov, kedze nastal tu problem. On mal sam nejaku poruchu vyvoja, ze on sam sa spraval ako 7 rocne decko aj ked bol uz dospely. A tak mu sud chcel zobrat tu jeho malu 7 rocnu dceru lebo, ze on ju uz viac nemoze naucit. Ale tak on mal nejaku pravnu spolocnicku, ktora sa mu snazila pomoct... A neveim ako to dopadlo. Malo sa to asi volat Ja som James alebo tak nejako. Velmi rad by som si ten film chcel este raz pozriet doma v klude. Fakt sa mi velmi pacil... Viete jeho nazov v sk aj eng zneni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Similar Content

  • Tomáš
   By Tomáš
   Na základe rôznych postrehov o tom že mať peniaze skôr alebo neskôr je to isté, vám napíšem tento vysvetľovací blog. Pre ľudí ktorí majú rezervy sa táto téma vôbec netýka a nech preskočia rovno na koniec blogu, na vzorec. Nikdy by nemali pochopenie pre to čo ďalej idem vysvetliť.
    
   Sú ľudia ktorí žijú "z ruky do huby" alebo "z mesiaca na mesiac" a pre nich sú dôležité v zamestnaní dve veci a to termín výplaty a možnosť brania záloh. Podľa slovenských zákonov sa mzda vypláca v nasledujúci kalendárny mesiac kedykoľvek v rámci mesiaca t.j. zamestnávateľ si môže určiť akýkoľvek deň v tom mesiaci... Väčšinou podľa skúseností sa to pohybuje od 8 do 22 dňa v mesiaci a ešte záleží aj na banke. V kombinácie správnej banky a zamestnávateľa so skorším termínom vyplácania môže byť výplata na účte do desiateho dňa v mesiaci ale ak máte zamestnávateľa s neskorým vyplácaním mzdy, ešte vám na ten deň pripadne víkend, a máte inú banku ako zamestnávateľ tak vám peniaze môžu prísť kľudne aj v 25-om dni mesiaca.
    
   Šeky čo platíme za rôzne služby ako telefónne účty, internet, televízia atď. Majú obvykle nejaké splatnosť. Kamarát mal dlhodobo taký problém že výplata mu chodila okolo 20 ale fakturačné obdobie u mobilného operátora mal nejako už začiatkom mesiaca a lehota na vyplatenie faktúry mu končila nejako tesne pár dní pred výplatou... Takže vždy ju platil aj s upomienkou. U jedného operátora to funguje tak, že hneď po skončení splatnosti príde obyčajná 5€ upomienka a faktúra sa zaplatí spolu s upomienkou... Až neskôr operátor pristúpi k výhražnej korešpondencii. Takže on dlho platieval úplne bežne faktúru+upomienku lebo mu tak chodila výplata. Ale po výplate ju vždy hneď zaplatil.
    
   V tomto a mnohých podobných prípadoch by pomohla záloha alebo skorší termín výplaty. Ja som tiež už tak mal že bolo treba niečo zaplatiť najneskôr do 15-ho dňa a ja som mal práve v ten deň výplatný termín v pracovnej zmluve ale tým že som mal inú banku ako zamestnávateľ tak peniaze došli až o deň, dva neskôr. Stačilo že ten deň padol na víkend a bolo aj trojdňové omeškanie. Vyriešil som to zmenou banky na tú ktorú má aj zamestnávateľ. Odvtedy výplata chodí hneď 15-ho predobedím už je na účte a hneď ide trvalý príkaz na ten šek.
    
   Teraz si zoberte že človek má viacero šekov s rôznou platnosťou od 10-20 a výplata mu chodí až 22! Proste smola. A teraz prejdeme k zálohám. Vo viacerých zamestnaniach sa dali brať zálohy týždenne a v jednom mesačne. Aj tam sa to ešte dalo prežiť lebo výplata mi došla zhruba začiatkom nového mesiaca a tak som jednorázovo zobral zálohu a s tou som to vytiahol do ďalšej výplaty. Keď boli na týždennej báze tak som permanentne mal peniaze a nemusel som vždy týždeň či dva čakať na výplatu. Aby som mohol niečo realizovať.
    
   Teraz už ideme na počítanie a vzorce... Teraz tí čo mudrovali že je to to isté tak vám to idem vysvetliť na vzorci:
   Dáme len čísla obrazne:
    
   Výplata je 500€ a náklady spolu na bývanie a šeky sú 300€
   (takže čo je povinné sme zaplatili a už nám nehrozia žiadne upomienky, sankcie či exekúcie)
    
   Zostane k dispozícii 200€ na všetko ostatné (prostriedky na voľné minutie)
    
   Takže ak sa tieto peniaze minú tak nezostáva nič iné ako čakať do ďalšej výplaty. Ale ak sa tie peniaze rozdelia že napríklad každý týždeň je možnosť zobrať zálohu 50€ tak sa doba čakania skráti na pár dní. Lebo hovoria síce že čo si zoberiete ako zálohu vám bude v ďalšej výplate chýbať ale vlastne tá záloha sa berie vždy z ďalšej novej! To znamená že ak si vyberiem dopredu 4x50€ tak isto to bude 200€ dokopy čo sú moje voľné peniaze a z výplaty sa v pohode zaplatia účty lebo na povinné výdavky ja nepotrebujem 500€ naraz! Takže nič sa nemôže stať keď z budúcomesačnej sumy odkrojím 50 alebo 100€ dopredu!
    
   Príklad: Výplatu mám 10-ho a dnes je 25-ho a pokazí sa mi bicykel na ktorom denne chodím. Potrebujem súčiastku ktorá stojí 10€ ale keďže už nemám peniaze tak ten bicykel nemôžem použiť od 25-ho až do 10-ho (teda 16 dní) kým mi nenabehne výplata. Ale ak mám týždenné zálohy a dnes je streda, pričom piatok sa vyplácajú zálohy a dostanem 50€ (pričom súčiastka stojí len 10€) tak už cez víkend môžem mať opravený bicykel a čakal som iba 3-4 dni! Stále mi zostáva 40€ čo už môžem ísť dajme tomu v sobotu do kina, pričom bez možnosti záloh by som zmeškal aj to predstavenie lebo o 15 dní sa to už nebude premietať! Takže bol by len dátum 29-ty deň od 25-ho dňa a už by som mal spravený bicykel, pozreté predstavenie a ešte by som stále mal 35€ na jedlo takže by som ako tak do ďaľšieho piatku ktorý bude o 8 dní čo by bolo 4-ho teda stále 6 dní pred výplatou ale už by som mal opäť 50€ k dispozícii.
    
   Ďalší príklad uvediem ako nadčas u zamestnávateľa vs. fuška ako pomocný robotník:
   U zamestnávateľa mám 5,50 na hodinu v hrubom čo je 4,26 v čistom. Zmena má 10h z čoho 9,5 sa platí takže 40,47€ zarobím za jednu zmenu. Avšak u tohto zamestnávateľa niesu možné zálohy. Je 10 dní pred výplatou a nemám ani fuka. Cez voľno mám možnosť ísť robiť pomocného robotníka za 25€ čo dostanem na ruku hneď na fajront. Je to oveľa menšia suma ako tá čo by som zarobil u zamestnávateľa. Zamestnávateľ však nariadi dobrovoľný nadčas a vedúci obchádza zamestnancov kto by mohol prísť. Väčšina ľudí príde lebo vie že si tých 40€ zarobí nadrámec výplaty a nadčasové hodiny sú aj s príplatkami takže možno aj 50€ zarobia za ten deň. Ale chybička je kde? Že je len prvého a tie peniaze budú k dispozícii až 10-ho! Takže ja odmietnem ten nadčas a idem s kamarátmi na fušku za polovicu menej peňazí ktoré však dostanem hneď. Takže logicky? Keď som prvého bez centu a potrebujem mať peniaze hneď tak čo ma zachráni? Nadčas alebo tá fuška?!? Logické že?
  • Tomáš
   By Tomáš
   Urobil som experiment keďže ma zaujímalo koľko čoho išlo na čo. Zmenil som trochu štýl zapisovania. Trojitá kategória (príjem/výdaj/zostatok) je absolútne presná a prehľadná ale v mojom prípade za normálnych okolností (keď si nepožičiam, nejdem na "lov" s magnetom, nepredám nejaké haraburdy) tak mám príjem iba raz za jeden kvartál ktorý trvá od 15 dňa v mesiaci do 15 dňa nasledujúceho. Takže stĺpik príjem by bol ze bežných okolností prázdny. Zostatok ľahko zistím keďže viem že dostanem napríklad 500€ a to je všetko čím disponujem a len z toho sa ráta dole kým neprídem k nule a tam skončím.
    
   Nový systém spočíva v tom že sú farebne kategorizované, kým zelená znamená bežnú stravu, oranžová len sladkoti (bez nápojov) a červená ako farba výstrahy tie sladené nápoje. Tak som každý nákup zrealizovaný za poledné dni rozpísal a zrátal podľa kategórií že na čo isšlo koľko peňazí.
    

    
   Už pri pohľade na sumy vo farebných políčkach je nadmieru jasné že viac išlo na sladkosti ako na normálne jedlo a najviac išlo práve na to najhoršie teda sladené nápoje! Poďme teda k číslam:
    
   Spolu: 28,64 €
   Sladkosti: 7,54 €
   Bežné: 10,33 €
   Nápoje: 10,77 €
    
   Sladkosti a nápoje spolu: 18,31 € (ktoré mohli byť v prasiatku) x12 mesiacov = 219,72 ušetrené za rok.
  • Hellé
   By Hellé
   K zalozeniu temy ma inspiroval nas jediny a jedinecny Tomáš, na ktoreho temy a otazky sa po 10-tich rokoch uz vazne odpovedat ani neda.
   Najnovsie si mysli, ze kazdy z nas tu zaraba minimalne 2000 eur v cistom a pyta sa
   takze otazka na vsetkych bohatych ludi na fore :zubiska: . Aky je to pocit??
   .definujme to tak, ze su to ti, ktori maju ma konci mesiaca na ucte viac ako 50 eur k dobru :P
    
   co dekadentne ste si kupili, na com ulietavate?
    
   kam idu vase prachy..ktore mozte minut bez vycitiek svedomia, ze vase deti budu hladovat a vypnu vam elektriku, vodu a plyn..teda nemyslim ziadne najmy, poistky, a podobne veci
    
   vieme na ake somariny mina Tomas..a tak sa priznajme na co miname my /nech sa Tomas mozno aj inspiruje, ze nielen kindermikulas ale aj pralinky od Godivy su skvele/
  • Sniper
   By Sniper
   Ako máte poriešené veci v súvislosti s vaším majetkom? Ak by ste práve v tejto chvíli zomreli, budú pozostalí vedieť kde a ako naložiť s vašimi tisíckami eur, ktoré máte po rôznych účtoch? Nechcem moc hovoriť kde čo mám (všetko je legálne :D ), ale pre tento prípad by bolo asi dobré niečo poriešiť, lebo ak by sa niečo stalo, tak o niektorých účtoch sa nikto nedozvie.
  • alamo
   By alamo
   Taký jednoduchý nápad..
   Čo keby sme, do nejakej vesmírnej sondy, naložili zlatú tehlu?
   Doslova do písmena zlatú tehlu, ako kus komodity o určitej hodnote.
   Raketa odštartuje, a sonda bude umiestnená na nejakú stabilnú dráhu, kde môže visieť hoci aj 10 000 rokov. Na planéte Zemi by zostal iba "papier", so záznam o tom komu tá tehla patrí.
   Čo by to urobilo s cenou tej zlatej tehly?
   Bolo by ju možné predať? A za koľko? Za menej alebo za viac, ako rovnakú zlatú tehlu, ktorá by stále bola na povrchu zemskom?
   Ak zmyslom existencie zlatej tehly, je poväčšinou tvrdnúť v trezore..
   Čisto prakticky, bol by to "trezor lietajúci vo vesmíre", a fungoval by veľmi dobre.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy