Skočiť na obsah

Rodičovský dôchodok


Sniper

Odporúčané príspevky

Aha, čo sa vymyslelo - Rodičovský dôchodok.

Od budúceho roku vstupuje do platnosti tzv. Rodičovský dôchodok. Čo to znamená v praxi? Vaši rodičia, ktorí sú na dôchodku, budú dostávať 1,5% z vašej hrubej mzdy každý mesiac na svoj účet. A áno, aj tí, ktorí sa celý život o vás nestarali alebo vás týrali alebo proste mali na saláme. A ba dokonca títo rodičia vo výmere uvidia, či pracujete a koľko zarábate. V tomto prípade má štát GDPR na háku. Ale vy sami nemôžete zisťovať, či váš rodič má nárok na tento dôchodok - zákon o GDPR to neumožňuje :doh:

Odvod z vášho platu rodičom pôjde automaticky, netreba oň žiadať. Ak ale nechcete rodičovi alebo rodičom prispievať zo svojho platu, musíte o to požiadať do konca februára budúceho roka. V žiadosti musíte uviesť rodné číslo rodiča. Nájdete ho v rodnom liste. Problém je, že rodné číslo rodiča sa zverejňuje až niekedy od polovice 90. rokov. Narodili ste sa skôr? No smola, musíte oň požiadať rodiča, ktorého ste možno aj 20 rokov nevideli alebo si ho musíte zistiť na matrike. Za to si však zaplatíte poplatok. Teda budete platiť za to, aby ste nemuseli platiť. Vášho platu sa to nedotkne, z jeho vymeriavacieho základu sa len vypočíta rodičovský dôchodok, ktorý štát pošle vášmu rodičovi.

Dnes je 17. novembra a toto je určite najdebilnejší návrh zákona od revolúcie, ktorý prešiel :smile1:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len k tym tyranim detom.  V cechach je tyranych 40 000 deti.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ospod-tyrani-deti-socialni-pracovnice-ochrana-nedostatek.A221115_183617_domaci_albe

Inak na hyde park civilizace je rozhovor z dvomi lekarmi co robia na popaleninivych centrach, jeden v Prahe ,druha v Ostrave. Dve rozne relacie.

Ten prazak rozpraval,lebo je aj sudnym znalcom , ze davaju vyplnat dotaznik rodicom,ako sa to stalo, a on uz vie ci sa to tak mohlo stat. Kto to nechce vyplnit je hned podozrivy. Obarit naschval dieta. Rodicia aj ked sa to stane nahodou a nepozornosti su v pruseru a to dieta, tych nehod obarenim sa znizuje. Skracovanim snury od rychlokanvice.  Este ten lekar,mal raz jednu prihody, inak oni pomahaju osetrit obarenych  a popalenych,aj ked vedia ze to nema zmysel, oni netrpia,lebo im daju lieky. Ale za raz sa mu stalo, aby dceru netrapili,a on zazraky sa deju, dnes ma 25 rokov.

No a ta druha, tiez dievcatko, otec odisiel ,ze chcel znej mat modelku, Alebo odisli obaja, dali dieta do detskeho domova, nemaju on zaujem,ze si spravia dalsie. To uz rozpravala ta lekarka. Ono to pruser je.  Lebo ze to dieta popalene je to budes vidiet do konca zivota a tie male deti su hlavne na hlave , ci po telicku,ruky vidno(vycitky svedomia,ak si nieco zanedbal). Brat moj uz bol starsi a on ma popalenu len prednu cast lytkovej casti. Teda to vidno nieje, a ked je dospely, uz to vidno nieje mozno vobec.

Uz len perlicku, ze aj pracovnych urazov klesa popalenin. Dospely su vacsinou popaleny a deti obarene, podobny priebeh su aj omrzliny,aj to rovnako liecia a vyliecit sa da vsetko,alebo vyriesit,len je to dlhodoba liecba, a vidno to celozivotne.

Ale tu perlicku,co im stupa su "kradnostne popaleniny", viete co to je? Kradnu droty pod prudom, to su aj najtazsie liecitelne popaleniny, lebo to mas popalene pod kozou a nevidia kde ani nevedia kade ten prud presiel. Teda aj po dvoch mesiacoch im zlyha nejaky organ. 

---------

A ten zakon? odmenovat chcu matky,ale samozrejme odmenia aj otca. Co netrpel.. vraj musel viac zarabat na vacsiu rodinu,teda ma tiez narok. Samozrejme na to nema narok rodic policajta, vojaka, niesu poisteni v socialnej poistovni, ani rodic deti zomrelych, postihnutych, nepracujucich, ci pracujucich v zahranici. Ci je to najdebilnejsi napad tejto vlady ,to nieje navrh to je schvaleny a prezidentkou podpisany zakon. Isto patri medzi 5 najdebilnejsich a zrejme najmenej spravodlivy a nezmyselny.

Upravit sa to dalo jednoducho - zvysit o nejake percento dochodok kazdej matke za dieta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V zásade to nie je zlý nápad, ale tak odveci zrealizovaný. Malo to byť na dobrovoľnej báze, kto chce prispievať rodičom alebo pestúnom, nech si dá žiadosť a jeho odvody sa účelovo presmerujú. A nie, že to začne automaticky platiť a ty musíš vybavovať kvôli tomu formality, aby to automaticky neplatilo. Pod Mihálovym statusom na FB z toho bola celkom horúca diskusia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved toto je najmenej. Ale sranda je, ze oni to ani neplatia. Keby to mali platit, nech sa im znizi ich dochodok, alebo nech sa im strahava viac. Ked to chcu platit. Tuto zaplatia ti co uz rodicov nemaju, resp este nemaju na dochodku. Resp dochodcovia, co ich deti neplatia do Socialnej poistovne. V predchadzajucom prispevku vymenovane.

Mas len isty balik penazi, ak das istej skupine viac - potom das istej skupine menej. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Ja si s tým nemusím lámať hlavu keď ma zamestnávajú kadejaké agéntúry hore dole na dohody či minimálky a aj to nie na dlhšie ako mesiac obvykle. Raz mám príjem, raz nemám príjem, raz som na dohodu zvyšok na ruku (lebo na nekvalifikovaných pozíciách zamestnávateľ všelijako klučkuje ako platiť čo najmenej odvodov) lebo zamestnanec si na svoju mzdu ani nezarobí... Takže ak má rodič dieťa socku, tak vela s tým nenarobí ani tento zákon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rodicia dostanu po 30 euro navrch odo mna necelych 9 euro a od sestri nieco viac ako 21 spolu celych 30 euro. Sestra robi v USA.

Od brata v anglicku nic.  Lebo on je tam dlhodobo. Sestra v 2021 robila na Slovensku.

Este dopoviem asi za rok 2023 od sestri nedostanu nic. Ale ona chcela aj bude robit v amerike rok(ona tam odisla v marci minuleho roka , teda v marci 2022, aj s dcerou chodila tam do skoly, americania ju chvalili ako pekne pise, pisanym pismom, oni to nevedia). Aj ta firma predala fabriku tak sa vrati. Ona mala tam robit dva roky,ale tolko nechcela. Teda ak zacne robit v roku od jesene 2023 na Slovensku, budu mat rodicia asi od nej ten plny vymer.

Ludia ako moja sestra,co nieco vedia oni su a budu zaplateni, vo firmach. Aj na Slovensku. Aj v Amerike.

Len mojim detom chcem aby robili co naco maju a aby tu moznost mali. Co ich bude bavit, cely zivot.

Sestra to nemala. Ona chcela byt ucitelkov. Neskor aj bola, ucila francuzstinu. Ale ani to ju nebavilo.Ci nezaplatilo.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov