Jump to content

Sniper

Recommended Posts

  • 5 months later...

Ja som prešiel zo živnosti na s.r.o. , pretože v tej dobe sa to oveľa viac oplatilo. Vtedy sa práve zdvihli všetky odvody pre živnostníkov a oplatilo sa mi to viac. Teraz si popravde nie som úplne istý, zdá sa mi že to je tak približne rovnako, ale stále je trocha výhodnejšia s.r.o. Ale pre mňa bolo napríklad výhodnejšie aj to, že keď som bol živnostník, niekoľko krát sa mi stalo, že som nedostal zakázku, pretože vo výberovom konaní chceli iba firmy, takže som to musel nakoniec robiť cez niekoho a bolo to také komplikované. Určite to pôsobí dôveryhodnejšie a podobne. Čo sa týka založenia, ja som si dal cez internet založiť s.r.o. tu, bolo to o dosť lacnejšie a hlavne som nemusel behať za právnikom a po úradoch a tak. Je vela takých firiem, ale niektoré tie weby vypadajú trocha divne, takže ak by si to riešil takto, odporúčam ti trocha sa popozerať po nete po skúsenostiach. Celkovo by som to zhrnul že pre mňa je s.r.o. výhodnejšia , myslím ale že živnosti teraz majú prvý rok dáke výhody + môžeš dostať príspevok. Takže možno aj tak, že najprv živnosť, potom s.r.o.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Už len názov tej domény mi je podozrivý, ale nechcem, aby sa táto téma začala meniť na odkazovku, kde založiť s.r.o., o také informácie fakt nemám záujem. Zaujímajú ma osobné skúsenosti ľudí, ktorí pracovali na živnosť a prešli na s.r.o. (príp. opačne).

Link to comment
Share on other sites

ja mam s.r.o od 2005,zakladal som ju s kolegom(pamatam si ako sme sa hadali o !kazde slovicko! v zakladatelskej zmluve,od kedy sme ju podpisali sme ju nevideli),ale papiere robil kolega. Ak ta zaujima nieco ohladne uctovnictva viem mozno poradit - mozno nie - ja nie som superman(je milion veci co neviem - ale co viem bez namahy studovania(alebo malej namahy) odpoviem). Bud daj sukromku,alebo najdi nejaky problem co sa tyka podobne teba - niekoho ineho a ak tomu budem rozumiet vysvetlim. Webstranky som nikdy neuctoval.

 

Ako sa yakladaju s.r.o. neviem nic. Na internete toho najdes kopu veci,aj firiem,co ti to spravia mozno aj lacnejsie ako keby si si to robil ty. Kolega potom zakladal aj inemu klientovi s.r.o. a nedopadlo to dobre. Musel nieco opravovat a musel pomahat pravnik(problem bol,ze podieli si dali 85-15 - take nemozu byt - minimum je 30) . U nas to preslo lebo sme si nato dali bacha a kontrolovali sa ci to je v poriadku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Už toto neriešim, pozerám, že tému som založil vo februári, takže medzitým som aj zabudol na čo som ju zakladal ( :zubiska: ). Asi som sa rozhodoval medzi živnosťou a s.r.o. Momentálne mi viac vyhovuje živnosť, no ale ktovie čo ešte bude.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

https://www.firmaren.sk/clanky/dalsia-povinnost-pre-vsetky-eserocky-nahlaste-rodne-cislo-spolocnika-do-obchodneho-registra/

Neviem ci to bolo tohto tyzdna v spravach, jeden sa ma na to pytal, dnes som to klientom odoslal. Jeden mi odpisal ,ze tohto tyzdna si to spravil. A vedel skontrolovat a dalsich klientov, lebo ja na vypise z ORSR, nemam ziadne zelene fajky a cervene kriziky. 

Ponukol sa ,ze mu to urobi zadarmo.

Link to comment
Share on other sites

Dnes sa už všetko preveruje, nedávno EURid sprísnil podmienky registrácie .EU domén, ak nemáš správne údaje vo WHOIS a nepostaráš sa o aktualizáciu, tak ti doménu môžu deaktivovať a potom zmazať. Keď ti na nej beží biznis nejakej eseročky, tak to vie dobre potešiť.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy