Jump to content

Sniper
 Share

Recommended Posts

 • 5 months later...

Ja som prešiel zo živnosti na s.r.o. , pretože v tej dobe sa to oveľa viac oplatilo. Vtedy sa práve zdvihli všetky odvody pre živnostníkov a oplatilo sa mi to viac. Teraz si popravde nie som úplne istý, zdá sa mi že to je tak približne rovnako, ale stále je trocha výhodnejšia s.r.o. Ale pre mňa bolo napríklad výhodnejšie aj to, že keď som bol živnostník, niekoľko krát sa mi stalo, že som nedostal zakázku, pretože vo výberovom konaní chceli iba firmy, takže som to musel nakoniec robiť cez niekoho a bolo to také komplikované. Určite to pôsobí dôveryhodnejšie a podobne. Čo sa týka založenia, ja som si dal cez internet založiť s.r.o. tu, bolo to o dosť lacnejšie a hlavne som nemusel behať za právnikom a po úradoch a tak. Je vela takých firiem, ale niektoré tie weby vypadajú trocha divne, takže ak by si to riešil takto, odporúčam ti trocha sa popozerať po nete po skúsenostiach. Celkovo by som to zhrnul že pre mňa je s.r.o. výhodnejšia , myslím ale že živnosti teraz majú prvý rok dáke výhody + môžeš dostať príspevok. Takže možno aj tak, že najprv živnosť, potom s.r.o.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • 4 weeks later...

Už len názov tej domény mi je podozrivý, ale nechcem, aby sa táto téma začala meniť na odkazovku, kde založiť s.r.o., o také informácie fakt nemám záujem. Zaujímajú ma osobné skúsenosti ľudí, ktorí pracovali na živnosť a prešli na s.r.o. (príp. opačne).

Link to comment
Share on other sites

ja mam s.r.o od 2005,zakladal som ju s kolegom(pamatam si ako sme sa hadali o !kazde slovicko! v zakladatelskej zmluve,od kedy sme ju podpisali sme ju nevideli),ale papiere robil kolega. Ak ta zaujima nieco ohladne uctovnictva viem mozno poradit - mozno nie - ja nie som superman(je milion veci co neviem - ale co viem bez namahy studovania(alebo malej namahy) odpoviem). Bud daj sukromku,alebo najdi nejaky problem co sa tyka podobne teba - niekoho ineho a ak tomu budem rozumiet vysvetlim. Webstranky som nikdy neuctoval.

 

Ako sa yakladaju s.r.o. neviem nic. Na internete toho najdes kopu veci,aj firiem,co ti to spravia mozno aj lacnejsie ako keby si si to robil ty. Kolega potom zakladal aj inemu klientovi s.r.o. a nedopadlo to dobre. Musel nieco opravovat a musel pomahat pravnik(problem bol,ze podieli si dali 85-15 - take nemozu byt - minimum je 30) . U nas to preslo lebo sme si nato dali bacha a kontrolovali sa ci to je v poriadku.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Už toto neriešim, pozerám, že tému som založil vo februári, takže medzitým som aj zabudol na čo som ju zakladal ( :zubiska: ). Asi som sa rozhodoval medzi živnosťou a s.r.o. Momentálne mi viac vyhovuje živnosť, no ale ktovie čo ešte bude.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Similar Content

  • Sniper
   By Sniper
   Táto téma možno bude podobného zamerania ako téma Uhádnite postavu a film, ale tu sa bude vážne pýtať. Ak poznáte dej filmu, ale neviete ako sa volá, tu sa to snáď dozviete.
   Chcel by som si pozrieť jeden film, ale neviem ako sa volá. Išlo o to, že v budúcnosti ľudia objavili cestovanie časom a podnikali rôzne exkurzie do minulosti. Bola tam len jedna podmienka, že v minulosti nemôžu nič zmeniť, lebo by to ovplyvnilo budúcnosť. Stalo sa však, že počas nejakej výpravy niekto prišlapol motýla alebo čo a keď sa vrátili do svojej doby tak svet bol úplne zmenený, ľudia boli úplne iní, mestá iné, proste všetko. O tomto filme som parkrát počul, ale neviem ako sa volá. Kto vie odpovie.
  • Vilma Flinstonova
   By Vilma Flinstonova
   Mať raz deti a rodinu je prirodzenou túžbou ženy. teda aspoň väčšiny žien. neberme teraz do úvahy možnosť otca na rodičovskej "dovolenke" ani rodičovstvo asociálov a indivíduí idúcich po rôznych príspevkoch od štátu, ktorí jakživ nepracovali a ani nebudú.
   Aj my s Flinstonom máme deti, už dospelé, a dokonca aj vnúča. Obe naše dcéry sú pracovití slušní ľudia, ani jedna našťastie nie je žiadny asociál a myslím, že sú prínos pre spoločnosť. Aspoň zatiaľ.
   Avšak stretla som sa s pre mňa nepochopiteľným názorom na ženy, ktoré majú deti a venujú sa ich výchove niekoľko rokov, a neletia ozlomkrky do práce. Chodila som nejaký čas do tých diskusií na sme, čo bývali k blogom, neviem, či to ešte je. A chodila tam jedna ženská, už som aj zabudla na jej nick, ale nezabudla som na jej nenávisť k matkám, k ženám, ktoré si dovolili mať deti. Podľa nej všetky ženy, ktoré sa venujú výchove detí, sú paraziti, sama seba tam vynášala za príklad prínosu pre spoločnosť, lebo jej prvoradým a jediným záujmom je práca, a tak by malo byť pre každého, ten, kto sa venuje výchove, nemôže byť pre spoločnosť prínosom a len parazituje a vyciciava aj ju osobne. Jej príspevky boli úplne presiaknuté nenávisťou až odporom ku všetkým matkám s deťmi.
   Prinútilo ma to zamyslieť sa nad dilemou: dieťa, alebo práca? výchova, alebo nejaká pestúnka či babka + práca?
   osobne si myslím, že každá žena, ktorá vychová slušných a poriadnych ľudí, je prínosom pre spoločnosť už len tým, že jej deti sú prínosom, určite väčším ako tá, ktorá síce v robote robí od rána do večera, ale na deti kašle a vychová z nich kriminálnikov, a že tá ženská buď nemohla mať deti, alebo nebol zo strany mužov o ňu záujem, a tak chrlila síru a oheň na to, čo sama mať nemohla, inak si toľkú nenávisť neviem vysvetliť. Iste, stretla som sa aj so ženami, ktoré nechcú deti, a asi ich ani mať nebudú, hoci by mohli a aj je s kým, ale jednoducho uprednostnili pohodlnejší život a kariéru, ale pritom sa na matky s deťmi nepozerajú tak nenávistne a pohŕdavo. 
   Bavme sa teda o dvoch rovinách: "matka, alebo zamestnankyňa", a "ach, ale je to hrozno kyslé, či prečo toľká nenávisť...?" zaujíma ma váš pohľad na tieto veci.
  • autoskola456
   By autoskola456
   Dobry vecer,
   mam otazku: kedy bude trebalo vyriesit otazku ohladom odvodov. Otec cital na internete, ze to bude potrebne spravit uz v mesiaci september. V novinach sme sa docitali, ze to bude treba spravit az v novom roku 2013. Kto ma pravdu? Dakujem
  • sn4ke
   By sn4ke
   Dostal sa mi do oka článok Výpočet mzdy - okrem pár (pekných, ale dlhých :zubiska: ) viet je tam napísané niečo o tom, že si vďaka týmto online programom ušetríme vo firme robotu s inštaláciami, aktualizáciami atp. A práve to potrebujeme teraz do firmy - máme dvoch účtovníkov a málo prachov na vybavenie pre nich.  :thumbsup:  Takže moja otázka - poznáte niekto takéto webové účtovníctvo? Lebo my sme z toho dobre mimo. :zubiska:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy