Skočiť na obsah

Syndróm prázdneho hniezda


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

Mne sa čosi stane. Ten Flinstone len aby si nepohneval niektorú z báb, keby mu povedala, aby si obstrihal uši, by to aj urobil. Boli sme na jazere a na víkend došla aj žilinčanka, tak sme šli všetci, ja hneď ráno chytiť flek, ostatní došli za mnou, došli tam na chvíľu aj mladí s malou, to bolo fajne. Mladí potom odišli, mali svoj program, ale žilinčanke sa nechcelo si kupovať lístok na bus, tak že ona ide z jazera domov peši, veď je to len 1/4 hodinka...ale predstava, že idem po tom úpeku peši, by mohla byť aj mojou poslednou predstavou a povedala som, že ja teda ani za nič nejdem peši. A tak sa mladá zobrala a šla peši a my s Flinstonom sme šli na bus,  ten to okomentoval, že on nemôže ísť peši, lebo že nemá ponožky, ale je naboso, a spravili by sa mu otlaky. To som zavetrila, že akoto, že je naboso, veď on vždy nosí ponožky, aj ked je teplo. nechcel mi povedať, ale ani nemusel. Pravda ti XXX zakázala, som si neodpustila, a to ho nasralo, vybehol na mňa, že mám prestať, hoci som ešte ani nezačala. A bola som doma. Pravdaže ho kočka sfúkla, a tak aby ho nekritizovala, bol ten pajác ochotný aj otlaky riskovať, len aby sa jej zapáčil. Kurňa, to mne sa ani zamak nesnaží zapáčiť, len mladým! veď on sa im bojí oponovať, len aby bol v ich očiach chrumkavý!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ver tomu, že keby som ho ja nahovárala, že to nevyzerá dobre a nech si to tak nedáva, by ma odpálkoval, že by mal otlaky, ale že si to kočka vymyslela, tak to je iné!!! Keď si dve baby z našej rodiny myslia to isté, nie je to to isté! No ale mne zas na takých hlúpostiach nezáleží akože či si dá do sandálov fusakle alebo nie, len ma nasrdilo, že nech si naše potomstvo čokoľvek vymyslí, to je pre neho Písmo sväté, nech by& mu to škodilo alebo nech by to bola akákoľvek hlúposť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dady, čo je dobré na sandáloch bez fusaklí, ked teraz bude mať z toho otlaky? Mladá by jeho fusakle určite predýchala. ide o to, že on keď mu dačo povedia mladé Flinstonky, tak ozlomkrky im letí vyhovieť, nech by to bolo čokoľvek.

jediné, čo si neodpustí, je to, že ak im chce prednášať, tak bude a môžu sa baby aj rozkrájať, musia si ho vypočuť až do konca bez ohľadu na ich záujem o danú prednášku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

oooch...a je to tu...tak nastáva nóvum, už nie náreky nad osamostatnenými deťmi vyletenými z hniezda, ale nastalo obdobie Flinstone - Budovateľ. Flinstone sa od leta zapodieval tým, že sedel na nete a vyhľadával staré barabizne v Horných Prdelovciach, v Dolnej Riti...čím horší spoj a dlhšia cesta od vlaku, tým lepšie...vraj zrekonštruovať to a potom využívať ako letné sídlo či tak dajak...ono by to myšlienka nebola celkom zlá, ale keď je nejaká nehuteľnosť raz za nízke ceny, vždy je v tom nejaký háčik. nebrala som to moc vážne, verila som v jeho zdravý rozum.

Celé sa to začalo ešte začiatkom leta, našiel niečo v Húli, nejaký železničný domček. Na fotkách to nevyzeralo tak hrozne, ale trvala som na tom, že to treba vidieť, a tak sme sa tam vybrali. Bola to údesná barabizňa s úplne zlou strechou a na údesnom mieste - stála na trojuholníku vymedzenom dvomi cestami do X a koľajnicami. Keby sa to aj dalo dokopy, to už len by bol oddych, z každej strany autá - ale bolo to v takom zlom stave, že to už radšej kúpiť pozemok rovnakej výmery dakde v Čertovej Prdeli a postaviť si tam dajaký zrub...vyhovorila som mu to, ešteže tam bol aj zať, ktorý tiež tvrdil to čo ja, že je to hrozné...a odvtedy sedel furt na nete a podchvíľou mi ukazoval nejaké "domčeky"...darmo som mu hovorila, že už sme starí na to, aby sme začínali s nejakým budovaním...že netúžim do smrti niečo furt len stavať a prerábať až kým neskapem, že ja ako stará babka chcem sedieť v parku na lavičke a kŕmiť holuby alebo pri našom potoku a kŕmiť kačky a labute, a nie furt budovať niečo, čo si aj tak neužijem a hotové to bude až ked z toho nebudem mať žiadnu radosť alebo ked tu už nebudem...

Skrátka Flinstone sa prejavuje teraz ako Budovateľ, ktorý by furt len dačo staval, prestavoval a prerábal...nakoniec tých pár litrov čo sme našporili, si vypýtala dcéra, že si chce otvoriť obchodík, a nakoľko už sú zaťažení hypotékou, dalšie prachy si nechcú požičiavať. A tak sa obrátili na Flinstona.

Nuž, čudovala som sa, keď asi týždeň nespomenul nijaké letné sídlo ani "domček", tak už viem, že prachy - teda podstatnú časť - venoval dcére. A zvyšok pohltí jeho budovateľské úsilie, lebo na to, že by ostal v kľude, môžem zabudnúť. nevyšlo mu budovanie barabizne, tak zameral svoje budovateľské úsilie na náš byt, v ktorom ýžijerme už viaxc ako 30 rokov... A výsledkom je, že dnes som celý deň vypratávala krámy z kúpeľky, záchoda, skríň v kuchyni...totiž dohodol to už tak pred mesiacom, minulý týždeň sme mali naplánované nákup materiálu, vyhliadnutie si kuchynskej linky, kúpeľňového zariadenia, kachlíkov a všetkých tých vecí, ale mali sme v rodine smutnú udalosť - a tak najprv chcel, že to odlolžíme, ale chalan, ktorý mu s tým má pomáhať, potom už nebude mať čas, a tak sme sa ocitli v obrovskom časovom strese...najsmutnejšie je, že dnes som mala byť s otcom, sedieť pri ňom, rozprávať sa s ním...ale nemôžem, celý deň bolo treba vypratávať, ešte aj zajtra - a ešte bude treba zakryť čo sa dá, zalepiť, čo sa dá, atd...koberec v hale zvinúť. No des. som jak kominár, a bude aj horšie, nebude sa dať umývať, lebo aj vodára vraj budeme mať, tak vodu odstavia. ja neviem, prečo toto nechcel, ked sme mali 30 - 35, naozaj nechápem, prečo si takéto veci vymýšľa teraz na staré kolená...

A keď toto všetko budeme mať z krku, nechcem vidieť, čo si zas Flinstone-budovateľ vymyslí...furt by len dačo staval a prestavoval, a kd nie to, tak aspoň maľoval...dočerta, vd ked ho to tak baví, nech si nájde takú brigádu, ked má toho v robote málo...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no šak keby sa mu chcelo prerábať a stavať dačo pre nejakú starú tetku, ktorá by mu za to zaplatila, bola by aj koza celá - tetka by mala čo chcela, Flinstone by mal prachy, a aj vlk sýty - Flinstone by vykonával svoju obľúbenú činnosť - budovanie. Lenže Flinstone okrem svojej riadnej práce ešte chodí s nejakou partiou stavebníkov prerábať byty kadekomu, a furt toho nemá dosť. Tých ale nechcel u nás, lebo vraví, že im to dlho trvá, lebo tí chlapi tam si radi vypijú, stáva sa, že raz nepríde jeden, raz druhý, skrátka nie sú dosť spoľahliví...konečne oslovil svojho brata, ktorému pomáhal kde sa dalo a ktorému vybudoval a zariadil dielňu, aby mu prišiel pomôcť vybúrať taký kúsok panelu, je to taký múrik, čo tam bol originál, ale teraz nám bude zavadzať, takže ho chceme odrezať. Môžete hádať. Brat mu povedal, že nemá čas, má robotu. Dosť ma to namíchlo, lebo len ten môj osol ked dakto zapíska, že potrebuje pomoc, tak všeho nechá a ozlomkrky letí pomáhať, ale keď on potrebuje, tak môže čakať. A tak máme rozbombardovaný byt, chalan, ktorý nám podstatnú časť toho robí, zaťov brat, je šikovný a naozaj maká, aj vodári vyzerali šikovní a pracovití...zať tiež chodí pomáhať, ale vždy len na pár hodín, lebo dcéra akosi zabudla, že keĎ ONI prerábali, ocinko tam chodil jak do houslí, a teraz sa jej nepáči, keď jej chlap chodí sem. lenže Flinstonovi sa končí dovolenka, ja si teraz nemôžem zobrať voľno, až cez sviatky, a tak sa bojím aj pomyslieť, že by sa na tom robilo len po víkendoch a naozaj sme to tu takto mali ešte nie pár dní, ale pár týždňov...

Kuchynská linka nám príde vraj za 4 - 6 týždňov a naozaj po tom ako mi Flinstone zahlaholil, že či si ja nemôžem zobrať voľno, som sa vážne začala obávať ... no ja už len by som pri búraní panelu bola platná! Aj na obkladanie a dlažbu dlažby som naslovovzatý odborník - o posúvaní záchoda a osadzovaní sprchového kúta ani nehovorím!!! Oooch, všetci svatí, stojte pri mne.

A Flinstonovi som povedala, že ked toto budeme mať urobené, tak slovko rekonštrukcia do smrti nechcem počuť, a nejaké prerábanie dačoho u nás nech predo mnou nespomenie ani len v náznaku. Kurnik, ked som bolamladá, som sa tešila, že mám šikovného chlapa, ktorý vie všetko alebo sapoň skoro všetko urobiť, opraviť, spraviť...a teraz vidím druhú stranu mince. Netušila som, že si beriem budovateľského fanatika...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no neviem, či svatí budú stáť pri tebe, ale rozhodne stojíme pri tebe my a pri budovateľskom pánu Flinstonovi ... a pevné nervy to chce ...

to nie je útecha, to je jednoducho skutočnosť ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tak. Prvá fáza ako tam za nami. Ale kuchynská linka ešte furt nie je, a tak kuchyňa je v stave že je tam 1 skrinka dolu vedľa šporheľa a špajza+chladnička, ale nevaríme, riad je na balkóne alebo v izbe mladej. Všetko z kuchyne je v tej izbe na dcérinej posteli.

A Flinstone sa zasa prejavil ako otec Goriot. Dcéra prišla na týždeň do BA, lebo tu bola prihlásená na nejaký kurz, a tiež staršia mala narodky a ona bude mať o pár dní, ale doma mrdník, neni kam stúpiť, dcérina izba celá zaprataná vecami, skrátka naozaj nemala kde si ani veci dať, a o spaní ani reči, ale ten osol Flinstone ju prehováral, nech len príde k nám - a to ani kúpeľňa ešte nebola celkom pojazdná, ešteže ona mala toľko zdravého rozumu, že sa dohodla s tou staršou, že bude u nich a sem dobehla na chvíľu trovha pomôcť, ale potom už chodila na ten kurz a aj pomáhala vo voľnom čase sestre s malou. Takže určite mala lepší program ako sa tu s nami tlačiť. Ale to nebolo všetko. oslavu sme nachystali v sobotu u dcéry, to prebehlo v pohode. ale ten blázen kúpil mäso, vraj navarí perkelt, aby si ho mohla dcéra zobrať do Žiliny...panenko Svatohorská, a v čom to chcel variť, keď hrnce boli zabarikádované, a v čom jej to chcel potom dať, keby to aj zrealizoval, keď špajza, dke máme aj poháre a dózy, vtedy bola ešte zakrytá fóliou a zalepená, aby sa do nej neprášilo, a vonku boli vždy len čerstvo donesené potraviny na priame jedenie? Ale prečo by mal používať hlavu?!!! ešteže mladá mala dostatok zdravého rozumu a vyhlásila, že ona si nič také brať nebude a pocestuje rovno od segry domov do ZA...ten Flinstone neni zdravý, keby sa nám šporheľ nebodaj pokazil, bol by schopný utekať snáď k svojej mamke a tam niečo zbúchať len aby mladá nebodaj neodišla bez nejakých zásob proti hladomoru. Obávala som sa, že ma bude nútiť vypekať, hoci v kuchyni neni ani teraz ešte ani len kam si položiť doslu na krájanie zeleniny.

A ešte to bude boj, ked budem vyhadzovať staré haraburdy na oblečenie, lebo zatiaľ som ešte neukladala veci do skríň. Chystám sa na to zajtra.

Ale aspoň už sa to tu dá umyť a povysávať, a ked bude tá linka, tak aj ten zvyšok bytu už zdebordelizujem. A tiež niekedy si zoberiem dovolenku a objednám si službu na vypratanie pivnice, a tam dám haraburdy z balkóna a do tej skrinky dám Flinstonovo náradie, a to už je mi fuk, či tam bude mať poriadok alebo mrdník, len nech už zmiznú igelitky a kopy s tým náradím z balkóna aj z kútov bytu...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak a my sme od vcera zasa na par mesiacov sami...

sice sme syna videli aj tak za posledneho pol roka len sporadicky, lebo aj ked bol na Slovensku, tak bud sa venoval rekonstrukcii domu, alebo chodil po horach a akciach

akurat posledne tri dni bol doma, aby si povybavoval a pobalil veci, vcera odisiel na 5 mesiacov pracovat do Svajciarska

 

vecer sa ohlasil, ze stastlivo dorazil (isiel vlastnym autom), uz mame doma klud, obrazne aj doslova :D

ziadny syndrom :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešteže u vás doma je to tak celkom zdravo ponímané...to sa o nás nedá povedať. Aspoň pokiaľ ide o Flinstona Goriota.

Okrem maľovania haly som v bojových podmienkach bola donútená variť. mala som na to 1 kastról a 1 pekáč. Pravdaže chňapky môžem vyhodiť, lebo sme ich zabudli schovať a sú aj zvnútra od malty či čoho to. Tiež netuším, kde sú veľká lyžica na dlhej rúčke a dvojzubá vidlička na obracanie mäsa na plechu. našla som len sekáčik na mäso. U nás totiž darmo si ja uložím veci podľa nejakého systému, aby som vedela aspoň zhruba čo kde mám. Moja 1/2 pri hľadaní náradia veci popremiestňuje bez ladu a skladu, a ani ho nenapadne si aspoň zapamätať, kde čo premiestnil, a hľadá naozaj skoro všade, čudujem sa, že špajzu vynechal...už aby sme aj tú kuchyňu mali, lebo toto mi naozaj lezie na nervy i na mozog. Asi už prichádza Alzheimer, dnes som si nevedela spomenúť ako sa otvára bubon na práčke. Sila!!!Ak to takto pôjde ďalej, asi budem chodiť spolu so svokrou na terapie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Naši synovia sa tiež osamostatnili. Mladší syn odišiel z domu ešte na vysokú školu  do Brna,  po skončení školy žije v Prahe, starší syn( síce len o rok aj dva mesiace, ale starší), študoval na Slovensku, žil s nami, ale aj on sa už osamostatnil.

 Žije v meste. Zatiaľ je "singl", žije  v podnájme v jednoizbovom byte.  Spokojní sú oni, aj my rodičia.  Sme radi, že sa osamostatnili a žijú si svoj život. Vieme aj podľa seba, keď my sme boli v ich veku, keď  sme vyleteli z hniezda. Ako sme pracovali, tak sme sa mali, čo sme si navarili, to sme si zjedli, ako sme si ustlali, tak sme spali...  tiež veľmi pekné obdobie... sloboda, dospelosť, zodpovednosť... aj oni dospeli,  sú slobodní,  žijú si svoj život... je správne, aby mladí ľudia boli zodpovední, vážili si všetko, vedeli sa  postarať o seba.. v rodičovskom dome majú a stále budú mať otvorené dvere, vždy ich s láskou privítame, poradíme .. je fajn, že je možnosť aj na diaľku komunikovať, či už cez internet, mobil.. vieme o sebe ako sa máme, poradíme si navzájom.. je to suprový pocit, že si vzájomne zavoláme, ako sa máme, čo robíme, poprípade varíme cez internet, vymieňame si recepty, " robíme prerábky v byte, dome" ..:-)  tešíme sa navzájom, že sme  zdraví, spokojní, že sa nám darí, alebo poprípade povzbudíme, ak to práve potrebujeme.. najdôležitejšie je, že sa máme radi a vieme, že patríme k sebe.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď práve tá zodpovednosť. Tá sa dá krásne zabiť. Keď rodič všetko chce robiť za svoje už dospelé a aj osamostatnené decko, keď sa mu furt pchá do života spôsobom že ja ti navarím, ja ti donesiem to či ono, urobím ti nákup, alebo hoc aj tebe, moje milé dieťa, sa nechce zájsť si do obchodu kúpiť si chýbajúce potraviny, tak ja ozlomkrky poletím do obchodu a dám si tú robotu, že nielenže ti to zaplatím a nakúpim, ale aj dovlečiem pod nos bez ohaľdu na to, čo som mala ja naplánované, tak to už mi príde choré a príde mi to doslova ako zabíjanie samostatnosti a zodpovednosti dospelého decka.

To je práve prípad mojej 1/2. V modrom, ružovom či bledozelenkavom furt to isté dokolečka. Darmo mu hovorím, nech ju nechá dýchyť a nech ju nechá nech sa stará, nám nikto nenosil obedy a ani by som to nebola zniesla, a oslavy sme si chystali sami, nebola by som dovolila, aby to za nás robili rodičia, darmo mu vravím, že jej tak berie možnosť byť NAOZAJ samostatná. On jej chuderke malej chce LEN pomôcť.

Jedna vec je naozaj pomôcť ke%d to naozaj potrebuje, iné je takto suplovať úlohu mladej gazdinky.  skrátka si myslím, že iné je prísť pomôcť a doniesť všetko hotové.

Presne ako píšeš, iskra. V našom dome dvere otvorené, ale platia tu naše pravidlá, lenže Flinstone toto neberie. on ešte aj u nás doma nechá aby mne dievky diktovali, čo kde a ako a keď sa ohradím, že ani ja im nepredpisujem čo kde a ako u nich doma, tak ešte na mňa vybehne, vraj ja ich vyháňam. To ma sere. Doslova. ja som túto domácnosť budovala, a teraz si mám nechať diktovať od detí, ktoré do nej nedali ničové nič? A prečo by som mala?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna veta v tom prispevku mi nejde do hlavy. Ale moj otec vyvaral aj mne(nam rodine) - a to sme mali tie intermezza(pozrel  som vyznam a je to prestavka)ako ked ma vyhodill, ci ja ho chcel vyhodit na Pustom poli - este nejake medzi tym nejake asi boli. Nosil nam jedlo. 

 

Len priklad nam nakupoval pomarance a ovocie a kinderka a to skoro kazdy druhy den. 

 

----------------------------

 

ALe moja matka - co v tom zila  - je jeho protikladom - nevravim v tedy ale teraz - na nasteve - nedavaj im uz nic jest. Ziadne jablko , hranolky.  

 

Je to nenormalne z jednej strany ale ani z druhej.

 

-----------

TO TRVA roky. Ta nezhoda. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nasi sa zo zaciatku tesili, ze sa chcem osamostatnit. Ale uz badam na mame, ked sa blizi januar, kedy chcem odist, ze je uz taka "a to Ta tu uz mat nebudem, a s kym sa budem rozpravat, a...." :)

 

Budem ich mat 3 minuty od baraku, nechcem jej povedat, ze "kedykolvek zaklop na dvere" :P :) Samozrejme to tak je, budem chodit na navstevy kazdy den, vsak co budem sama na byte.

Ale chapem, ze pre rodica to moze byt smutne obdobie. Aj ked, ja som uz byvala mimo, ci intrak, Anglicko, alebo s frajerom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V našom dome dvere otvorené, ale platia tu naše pravidlá, lenže Flinstone toto neberie. on ešte aj u nás doma nechá aby mne dievky diktovali, čo kde a ako a keď sa ohradím, že ani ja im nepredpisujem čo kde a ako u nich doma, tak ešte na mňa vybehne, vraj ja ich vyháňam. To ma sere. Doslova. ja som túto domácnosť budovala, a teraz si mám nechať diktovať od detí, ktoré do nej nedali ničové nič? A prečo by som mala?

ehm, tak mas problem s Flinstonom, alebo s dievkami ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale chapem, ze pre rodica to moze byt smutne obdobie. Aj ked, ja som uz byvala mimo, ci intrak, Anglicko, alebo s frajerom.

 Naši  synovia najprv  chodili na gymnázium, blízko v meste, každý deň sme dovtedy  boli spolu.

Starší syn si vybral vysokú školu v blízkom meste, bol s nami doma až donedávna.  Mladší šiel študovať do Brna. Bolo mi veru aj smutno, potrebovala som čas si  zvyknúť. Na jednej strane som sa tešila, že ho prijali na vysokú, lebo  túžil študovať v Brne, no chýbal doma.  Pamätám,  keď prvykrát odchádzal rýchlik, aj slzy tiekli, uvedomila som si, že už to bude odteraz tak. Keď písal, že sa mu darí, keď prišiel domov a vyzeral spokojne, to ma hrialo, že tak to má byť. Medzitým odcestoval aj na výmenný študijný pobyt do Portugalska, bol tam rok, znova  veľmi chýbal, ale aj tešila som sa s ním z jeho úspechov. Na škole sa zamiloval do spolužiačky, ona mu lásku opätovala. Priateľka je z Prahy, syn sa po skončení školy do Prahy presťahoval, aj tam pracuje.

Stále sa teším, keď príde/u domov.

 

Zatiaľ v blízkom   meste máme staršieho syna. On po vysokej škole býval doma, ale pred tromi mesiacmi  sa tiež osamostatnil. My sme ho v tom podporili. Roky  má, je dospelý, mladý muž. Doprajeme mu slobodu, myslím si, že tak je to správne.   Som rada, že sa tak rozhodol. Vidíme sa  každý deň, ak nie je práve niekde odcestovaní. Má blízko nás kanceláriu, je šikovný. Pochvaľuje si život v byte, má malý, útulný byt a chodíme sa navštevovať. V nedeľu sme ho pozvali na obed my, predtým on nás a  milo prekvapil. Poriadok, spokojnosť,  nemá problém variť, keď má mäso.  Bude po otcovi. Aj mladší syn, keď sme boli v lete v Prahe, krásne to  rozvoniavalo, príjemný pocit byť na návšteve a vidieť ich spokojnosť.

 

Je fajn mať dospelých synov, vidieť ich spokojných, šťastných. :) Najbližšie sa všetci stretneme na Vianoce, už sa teším!

 

Vilma

Veľmi Ti prajem, aby Tvoj manžel  pochopil, že vaše dcéry sú dospelé, že ich netreba vodiť za ručičky, že tou svojou prehnanou starostlivosťou, tým  prehnaným zásobovaním jedál, až takým prepáč za výraz, "obžerstvom, opičou láskou", viacej škodí svojej celej rodine, ako pomáha. Nech si uvedomí, že ste dospelí vy, aj vaše dospelé dcéry,  a že sa máte spolu dohodnúť, spolu, nie čo si Flinston zmyslí, že on nakupí to a to, a ešte ďalších milión vecí, a že následne bude si vyvárať ako v závodnej kuchyni, potom vykŕmovať dospelých ľudí, ktorí by si aj  radi ukuchtili po svojom.. Flinston, nemá malé dievčatká, ale dospelé ženy. Veď to je asi nejaká úchylka,  závislosť, toto, čo stvára. Súcitím s Tebou.

Nech to konečne pochopí, že Ty si jeho manželka, že ste dvaja, ktorí si máte žiť svoj život,  a nech nechá dcéry tiež dýchať, žiť si svoj život. Flinston tým škodí Tebe, dcéram, aj sebe.. Dcéry by s tým tiež nemali súhlasíť. Pripadá mi, akoby im Flinston nedôveroval, že sú schopné o seba sa samé postarať, tiež Tebe tým znepríjemńuje život. Rázne by som si s ním to vydiskutovala, ale tiež je pravda, že sú ľudia, ktorí nechcú počúvať, zmeniť niečo, pochopiť, že to nie je takto asi  dobré,  a človek sa môže niekedy aj na hlavu postaviť. Viem, že Ty sama nezmôžeš , ak aj Flinstone to nechce meniť...tvrdohlavosť, zaťatosť, a len po svojom. Prajem Ti, Vám, aby Flinstonovi došlo konečne, že máte dospelé deti, ženy.. a aby viac vnímal, aká žena mu stojí po jeho boku, že mal by ju s pochopením vypočuť, a stíšiť ten svoj apetít po zásobách, kuchtení a po podobných veciach.., aby  uprednosťoval  a  viac  si vážil skutočné hodnoty.. 

Nepoznám Tvojho manžela, len z toho čo píšeš, tak ber to prosím aj tak,  myslím to v dobrom. Ty si silná žena, inteligentná, pracovitá, milujúca žena, matka.. :flowers: nenechaj si všetko.. Držím palce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takže po rade.

slimak:

ak je žena doma, nemala by mať problém popri jednom dieťati si uvariť a upratať, a keby Flinstone nestrkal do nich furt nos, tak som presvedčená, že ani mladej Flinstonke-mamine by to nerobilo nijaký problém. Kedykoľvek som bola na návšteve v Žiline, mladšia Flinstonka mala navarené, nakúpené a upratané, s partnerom to zvládali v pohode bez mojej či Flinstonovej pomoci. An ked príde domov sem na víkend či na pár dní, je samozrejmé, že navarím, napečiem a spýtam sa jej, na čo by mala chuť a urobím jej to a aj jej nabalím domov. A z času na čas by som to rada robila aj pre tú, čo býva tu v BA, ale nie 2x do týždňa. Možno až budem na penzii, budem to vidieť inak, ale asi nie. Zato keby mi dali malú, s radosťou by som ju tu mala koľko by chceli.

Doll:

ideš do svojho?

D´Ady:

problém je, že Flinstone je dobrák od kosti, a v mnohých veciach je fajn, ale nikdy ma nepodporil, ani ked boli dievky ešte malé a kázala som im len hračky si upratať, nikdy im to nezdupľoval, ked sa im do toho nechcelo, radšej to spravil namiesto nich. A ani neskôr keď boli puberťáčky a odpapuľovali mi, nikdy im nepovedal, že toto teda nie, ale vždy mňa pred nimi zvozil že čo to od nich vôbec chcem a že či ich chcem odplašiť. Úplná maličkosť: ked som bola ešte s nimi doma, nebol žiadny problém s ničím, poslúchali a aj ked papuľovali, vedeli si uznať, čo urobili dobre a čo zle. Aj s jedlom neboli problémy, čo sa uvarilo, to sa zjedlo. lenže potom sa začal do varenia montovať aj Flinstone, spočiatku som sa tešila, že mi pomôže (to už som chodila do práce a deti do školy, a keďže príprava do školy bola 100% moja starosť, tak ak toho mali viac, nestihla som aj varenie). lenže ouvej, ked si niektorá zmyslela, že toto jesť nebude, čo teda "za môjho varenia" také nebývalo, tak on uvaril dvoje: jedno rpe nás a jedno pre milostivú slečnu, ktorá na to, čo sme všetci jedli, práve nemala chuť. Pri takej výchove sa divím, že z báb vyrástli normálne ženské...aj nábytok do obyváku pred asi 10 rokmi riešil s nimi, a ja som bola na vedľajšej koľaji, hoci mohol počítať s tým, že baby odídu a my ostaneme s tým, čo vybrali...a vybrali síce peknú a veľkú, ale nie moc pohodlnú sedačku. teraz to aj on uznáva, bolí ho chrbát a vadí mu, že sa nedá hlava oprieť. Nuž čo chcel, to má. Kedysi ked sme sa zobrali a chceli sme si kúpiť obyvačkovú stenu, nepýtal sa mňa, aká by sa mi páčila, ale svojej mamky. Vteda ma síce skoro meglo, ale nepovedala som nič. len potom keď sa ma (konečne!) - to sme už bývali vo svojom a aj tú ovývaciu stenu sme tu mali - sa ma pýtal, aký by sa podľa mňa hodil koberec, nedalo mi, aby som mu milo nepovedala, že ja veru neviem, ale nech sa mamičky opýta...vtzedy sa rozosmiel, docvaklo mu to a vysvetlil mi to tak, že som vtedy bola tehotná a nechcel ma s tým zaťažovať, nuž dobre. Dnes na to spomínam ako na humornú príhodu zo záhrobia...

iskra:

dík za pochopenie a podporu. Veď úlohou rodičov je pripraviť potomstvo na život, vychovať z nich ľudí, ktorí sa vedia o seba postarať a poradiť si aj keď prídu problémy a ťažkosti. A nie nejaké cimfrlíny, ktoré hneď s každým h----m bežia za mamičkou alebo tatíčkom, aby za nich riešili životné rébusy. Iné by bolo prípad choroby, agresívneho alebo inak úchylného partnera a podobne, ale to sa dúfam, nestane.

A teraz akurát sú mladí všetci chorí, takže tam pôjdem a odnesiem im niečo na podporu imunity.


a ako to vyzerá s budovateľským úsilím: kúpeľka a wc ok, akurát nejaké drobnosti tam treba dokúpiť. Veci z kuchyne všetky zatiaľ po krabiciach, linka prišla v stredu, ale obaja sme v práci, takže nebol na to čas. Dnes tu bol švagor a spolu to montovali, hneď je mi veselšie. So segrou sme šli pre obedy a potom pre zákusky do cukrárne (mali 10. výročie svadby), tak chlapi montovali a vešali skrinky a my sme sa im nemotali popod nohy, akurát čo som tie skrinky poutierala. Teraz Flinstone ešte robí dvierka na tie skrinky (pánty, uši a tak), police...a zajtra príde druhý švagor a snáď sa im podarí to dokončiť - treba ešte dolné skrinky s drezom a pracovnou doskou, tú musí Flinstone ešte orezať na potrebmý rozmer. A potom už hurá poukladať tam veci. Ale už sa to začína ponášať na ľudské obydlie. A ked trocha našetríme, ešte musíme kúpiť nový stôl a stoličky, lebo tie staré už majú 31 rokov, tak si viete predstaviť, ako asi vyzerajú napriek starostlivosti...aj rohovú lavicu preč, už je škaredá...toľko vecí a rárohov...kopu z toho asi vyhodím.  Už som ani neverila, že Vianoce strávime normálne, myslela som, a zmierila som sa s tým, že aj tie strávime uprostred bordeľu a krabíc a že ani nebudeme mať stromček...takto aspoň budem môcť konečne zavolať chudáka otca k nám, nech je na sviatky u nás a nie sám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oproti nám sa pred asi 4 rokmi nasťahovala mladá žena, ktorá v našom baráku vyrastala a jej rodičia tu stále bývajú, takže tá má rodičov o pár poschodí nižšie. Má dve dievčatká (veľmi zlaté a dobre vychované). nejaký čas bola s nimi sama, nemala to ľahké a musela sa naozaj obracať, aj robiť, aj o kočky sa starať, rodičia jej pomáhali v tom zmysle, že ak bolo treba, deti postrážili a podobne. teraz má nejakého fešáka (držím im palce). A deti môžu ísť k babke hocikedy, keď má babka čas. pripadá mi to tak, že žijú v takej fajn symbióze :)

Bude to fajn, uvidíš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Napisem to tu - dnes prisiel otec ku nam - doniesol zeleninu - nejaku tasku a matice. O tom sa bavili vcera so zenou. 

 

Ja som popijal a niekto ta vyrusi - cakal som zenu - bol to otec- on ma uz dozvela rokov. Nam  doniesol co zena chcela vcera. Ja som o tom nevedel. Proste nesikovne som sa opytal - ci pojde dalej. Sproste som to spotvoril  - ides dalej?  On mi povedal ,ze naco.  Ze naco odisiel.  Je mi  luto ze som ho zaruku nevtiahol dnu - mozno stacilo poziadat. Mohli sme si naliat za patnast minut pohadat .

 

Zajtra ak nezabudnem by sme ho mali ist pozriet. Je to moj otec. A stara sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov