Skočiť na obsah

Syndróm prázdneho hniezda


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

tak nastáva nová etapa.

prišiel čas prerábky ich bývania. Tento týždeň nanosili veci k jeho rodičom a k nám, v sobotu začínajú oškrabovať steny. Bývajú u nejakej kamarátky, kde majú izbu pre seba - je to tak lepšie, nechceli ani k svatke, ani sem. len dúfam, že nebude trúba, nebude loziť do výšok, dvíhať kadečo a neublíži im (malému+sebe). Už zaťko zvoláva brigádu z armády ich kamarátov, ak by mali záujem, môžem im doniesť nejakú poživeň (nebude tam ničové nič, žiadny riad, byt bude úplne prázdny, dokonca vraj aj voda pôjde len v kúpeľke a v záchode, takže varené jedlo asi nie, ale možno keby sa použil jednorazový riad, by to aj šlo, ešte to uvážim).

Flinstone sa bude realizovať elektrikárskymi a podobnými prácami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Bábo sa už každú chvíľu môže pýtať na svet, gazda už dlhšie nedomŕzal nedeľu čo nedeľu s rodinným obedom. Ale nastáva nóvum. Mladšia dcéra už tak pred 3 - 4 mesiacmi sa rozišla s priateľom, teraz už teda ex-, s ktorým chodili asi 5 rokov, posledné roky spolu aj bývali. A teraz Flinstonova pozornosť sa upriamila na ňu a začal domŕzať po vzore oboch babiek, že by bolo najlepšie, keby si našla robotu v BA, ako keby len a len kvôli ex- žila v ZA... Akože že ex- nie je jediný na svete a nie je to jediné, pre čo žije dievča v ZA, a nie v BA, to ho nenapadá. Že tam má kamarátov, kamarátky, zázemie, aj voľnočasové aktivity - to nič nie je, podľa neho 27ročná dievka by sa mala po tom, čo už 8 rokov žije samostatne dakde inde, zasa vrátiť pekne do rodičovského domu a zveriť sa pod ochranu tatíčka, žeby ju mal pekne krásne na očiach - lenže toto by nem dopadlo dobre. Osobne si myslím, že takto je to dobre, ako to je. Už nie je malé decko, ktoré potrebuje, aby mu rodičia do všetkého pchali nos. Lenže Flinstone sa furt musí angažovať v starostlivosti...šak nech sa venuje svojej mamke, tá to určite potrebuje viac ako naše dcéry. Môže tam ísť hoc ak denne a pre mňa nech tam aj večeriava, žeby sa jeho mamka "cítila užitočná", ako mi zdôvodňoval nosenie hory jedla od nej, keď som mala doma navarené aj ja.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna zaujima - kde ludia nachadzaju tu schopnost a silu si prerobit ten byt.  Ja to stale nemam  a peniaze na to mam a  mal by som to spravit. ALe kde pojdem k rodicom ci svokrovcom . To ani problem nie je. Ale ja som v tomto neschopny. Inak keby to chcela zajtra zena musel by som to spravit aj ked neviem ako. Inak aj zena ma na to penaze. Tiez je nechopna.----

 

Teda tvoje dieta je schopne.Ono to nie je rarita - skor ja a zena.

-------------

 

Vies co je asi najlepsie - asi to co mam ja - zi jem v blizkosti rodicov- u nas doma som nebol 2,3 tyzdne, u svokrovcov cez vikend. 

 

ALe  sa ked mas cas a zaujem stykas a ked nie tak nie - aj ked tak to nieje celkom-  ked ich potrebujem mam chore dieta im ho musim zverit - neviem ako to riesia iny. A V podstate a inak to nejde o rodicov sa budem musiet postarat.

 

Teraz spekulujem ze som sa s rodicmi ne videl skoro mesiac- zena a deti tam chodili. HMM a to nie sme momentqlne pohadani.

 

Teda je to dobre ako to je - ale mohloby to byt asi lepsie. Inak otec sa uz odnaucil nas zasobovt jedlom. AJ KE NIEKEDY vchladnicke jeho jedlo vidim. Ci to vari uz zena?(zena nevari nema cas -  je pravda ze otec tiez uz nenosi- teda som aj hladny)

 

----------

 

Inak teraz si uvedomujem preco mam menej casu na rodinu ci rodicov,ci svgrovcov - preco sa s nimi nestykam tak casto - lebo posledny rok chodim na vylety. Predtym som zasiel tamtamtam a dnes na to nemam cas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak:

 

zať, Flinstone a zaťov brat na tom makali. Zaťov brat má stavebnú firmu, a tak murárske práce "viedol" on, elektriku im robil Flinstone, materiál si kúpili. Dcéra vzhľadom na jej stav sa venovala upratovacím prácam, ukladaniu vecí do skríň a podobnej činnosti. A samozrejme tiež chodila so zaťom nakupovať materiál a nábytok a všetko potrebné.

S menej odbornými prácami im pomohli aj ich kamaráti, ktorým zasa oni boli predtým pomáhať.

Keby si na to zavolali nejakú cudziu firmu a nechali všetko na tú, by platili niekoľkonásobne viac, takto platili len za materiál.

 

ale máš pravdu, tá baba vybaví aj čerta rohatého a vie si ísť za tým, čo si vezme do hlavy. :)

Je výborný organizátor, už niekoľko rokov organizovala mládežnícke plesy, aj svoju svadbu dala dokopy takmer sama a nechcela s ničím pomôcť, a bola to naozaj super svadba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Môj ty smútku! Dnes máme navarené ešte odvčera. Mohli by sme si voľkať, mohli by sme sa venovať hoc aj jeden druhému...ale nie! Flinstone musí robiť šúľance. Lebo mladá mamička určite zomiera od hladu! Darmo som ho odhovárala. Najprv sa serinkal s krumpľami, teraz v kuchyni vyrába zemiakové cesto a potom ...no, už sa teším, ako budem musieť drhnúť šporheľ a aj celú kuchyňu, ktorá bude celá od múky. Ak by som mu aj dala hadr, nech si to povytiera, praštil by mi ho taký od tej múky do kúpeľne. Poviete, že mám byť tomu rada. Nie som. Zas je to jeho mánia *Otca Goriota a šúľance robí pre dcéru. zať to neľúbi. Kurník, keď si už vzal do glóbusu, že on je povinný im robiť kuchára, tak prečo do riti palovej také pipľavé jedlo, od ktorého je za*ratá celá kuchyňa?

A ešte aj svokra začala...vyváranie je jej najmilšia činnosť a si vzala do hlavy že musí, lebo čo keby dakto prišiel. Už sa teším, ako aj henten bude vyvárať už nie konkrétne pre dakoho, ale čo keby dakto prišiel, čo keby dakto chcel a podobne. Aj svokrina sestra, tá zas mala mániu nakúpiť mäsa a navariť za kotol gulášu alebo čoho, a potom stála pred domom a ponúkala ľudí, čo šli okolo, divím sa, že ju nikto nevykradol...tí to majú v rodine...hneď traja takí kuchárski maniaci v rodine...keby som to bola vedela....radosť pobyť. :wall:

Flinstone teraz bude mať poživeň na celý týždeň a nech sa len opýta, čo bude na jedenie! Pondelok šúľance, utorok šúľance, streda - šalát od mamky, štvrtok šalát od mamky, a v piatok môže ísť k mamke. A mám po starosti.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone teraz bude mať poživeň na celý týždeň a nech sa len opýta, čo bude na jedenie! Pondelok šúľance, utorok šúľance, streda - šalát od mamky, štvrtok šalát od mamky, a v piatok môže ísť k mamke. A mám po starosti.

ach Vilma ... toto je dobré riešenie pre tento týždeň ...

 

ale ako sme tuším na samom začiatku skonštatovali, oni to majú v krvi, v génoch, kdesi v rodine, nenechať zahynúť od hladu ani pocestného ...

 

tak trochu som dúfala, že ho to prejde, ale krv nie je voda, a premýšľam, že by pomohlo, keby boli mladí rovnako kdesi na druhom konci sveta - ale potom by stopercentne ponúkal pocestných a susedov ako svokrina sestra ... -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, presne to ma napadlo. Mám dôvodné obavy, že keby mladí aj bývali dakde 100 km od nás, on by si už niekoho našiel. To je celkom normálne a v poriadku, že keď príde "Žilinčanka" domov, tak ju potom nabalíme, ale už sa mi vidí choré, ako pokaždé kontroluje, či som jej dala dosť.

Pravdaže by bolo normálne občas mladým doniesť, keď máme, ale toto sa mi vidí choré, ako priam hľadá skulinku, aby mohol utekať s rajnicami,,,najradšej by aj cez týždeň im nosil jedlo, ako keby mladá nemala dosť času si navariť, veď je doma a malá je dobručká. ja by som vedela pochopiť, že si občas potrebuje odpočinúť, ale vhodnejšie sa mi vidí zobrať malú na prechádzku a byť s ňou vonku, a mladá nech si zatiaľ pospí alebo porobí, to už je jej vec, ako ten čas využije. Ale nie jej tam vláčiť hrnce s poživňou. Ani nám nenosili rodičia navarené jedlo každý týždeň. Ja by som to ani nebola zniesla, aj keď boli dve.

ešte jedna perlička:  blížia sa aj narodeniny oboch dievok. Flinstone by bol najradšej, keby sme aj oslavy ich narodenín my v našej réžii robili u nás. Aj to sa mi zdá choré, aby dvom dospelým ženským rodičia robili oslavu, veď nie sú škôlkárky ani školáčky. Našťastie dievky si chcú toto zorganizovať samy podľa svojho. keď mu dnes mladá povedala, ako to plánujú, tak som už len videla, ako ho cukalo. nechcem radšej ani vedieť, čo zasa bude vymýšľať, ako im bude chcieť nanútiť zasa dajaké jedlo. Už ho počujem, ako hovorí, že upečieme kura, vysmažíme rezne a donesieme im to tam. Och, raz ma z neho porazí, toto nie je normálne. Čo tým chce dosiahnuť? Čo sa bojí, že ak jej nebude vláčiť kastróle, tak ho dá do domova dôchodcov? 

ja som jej povedala, nech si sama povie, s čím chce, aby som jej pomohla, ale nebudem im nič vnucovať ani ich presviedčať, že toto nie, nech je radšej hento. A ani nijaké prekvapenie v podobe rezňov, pečienky či kurčiat im nehodlám tam nosiť, bude to, čo urobia oni, či už s našou pomocou alebo bez nej. urobím to, čo budú chcieť dievky. Božíčku milený, je to ich oslava, sú dospelé, tak nech si to zmanažujú ako oni chcú a pre mňa nech sú tam aj len čipsy, toto ja mám hlboko v paži, čo sa bude baštiť... Kurník, ja by som nezniesla, aby sa mi rodičia či svokrovci montovali do všetkého, kde ide o dajaké žrádlo, tak ako Flinstone do všetkého strká nos.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som to uz napisal - rovnakeho otca mam aj ja - nosil mi pre mna a rodinu jedlo skoro kazdy den. A moja zena varila. Ci aj dnes vari . Ci aj ja.

 

Teda som mu to vtedy nezakazal  - lebo mi to ani neprijemne nebolo - mas jedlo ci dva.

 

CI trebars ta pozivaju na obed  - nemusis varit.

 

----------------

Prestalo to -- ono to neprestane podla mna kym mu ten syn,ci dcera nenaznaci ci nepovie ze si to nezela. Ale ono si to musi to aj uvedomit - nie ze len raz to povie a to tak nechce.

 

 

U mna to bolo co ja viem viac krat nie kvoli jedlu sme sa pohadali - ved som sa snim nerozpraval na jar asi 3 mesiace - teda mi jedlo nenosil. Ale mozno raz za mesiac mi nieco donesie. Neviem - myslim posledny tyzden som tu od otca nieco mal. 

Ked som hladny sa u rodicov najem - aj deti (samorejme aj zena)- ale uz to ani nie ze nechcem zneuzivat ani vyuzivat - ale ak sme hladni nemam s tym problem. Nie pravidelne ale vynimocne - teda nie ziaden navrat z vyletu a ideme k vam jest - co by v minulosti bolo aj bez vyletu - 

 

ono sa to stat moze - priklad ak je to spojene s oslavou - ale nemoze by to byt praavidlo.

 

Teda kludne to moze byt aj 4 krat za mesiac a niekedy ta doba nepride. Zena par krat ja neviem 2-3 krat navarila a jedlo sa aj u nas. Teda ze rodicia v nedelu jedli u nas.

 

----------------------

 

Teda problem aj nemusi byt problem - neviem mozno je problem len Vilma- niekedy mi tak pripada. Pritom ju povazujem za najmilsiu zensku na fore.

 

Teda aby sa to skoncilo musia skoncit prijmat jedla deti.  A  je mozne ze casom sa to aj udeje. Ale Vilma ci ma na to dosah? Moja matka je tiez podobna vilme - podla mna nema. Vilma nezmeni flistona a moja matka mojho otca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak: nuž, asi tak z oboch strán trochu...možno keby Flinstone také čosi robil menej často, ani by mi to do päty netreslo, ale čo je moc, to je moc. Ono je super sa stretávať - ale prepána nie aby na prvom mieste bola starosť, čo navariť a dovliecť. Pamätám sa, raz sme mali domácu oslavu. nachystala som teda jedivo, vydarilo sa to, hosťom chutilo...a nakoniec keď všetci odišli, Flinstone zahlaholil: "To bola výborná hostina." Nijak ma to nepotešilo, oveľa viac by som sa tešila keby hostinu nahradil oslavou. Ja by som sedela aj pri káve a slaných paličkách a vôbec by mi nejaké napchávanie nechýbalo, pre mňa JE PODSTATNé, O čOM SA BAVíME A čI SA VôBEC BAVíME, AKá JE TAM ATMOSFéRA. A keď idem pozrieť mladých, tak vôbec nie je podstatné, čo nám tam ponúknu, idem tam, aby som s nimi chvíľku bola, pokočíkovala malú a tak, a nie aby som sa napchala do popuku. A tiež nie je mojím cieľom robiť stravovaciu jednotku - nepoveim občas, ale pokaždé, ked tam ideme, tak to brr.

Inak dík za ten titul, cením si to.

 

Ešte k tomu povedaniu, že nechce. Ona podľa toho, čo máme, ak je to niečo, na čo má chuť, tak má záujem - a vtedy mi nevadí sa podeliť, ale ak máme navarené také, na čo ona nemá chuť a povie, že nechce, tak ja by som jej nedoniesla nič. Ale ten kubo Flinstone ide klohniť aj iné jedlo len aby dačo doniesol, a to je to, čo mi fakt leze na nervy. A tiež neviem, prečo by sme mali náš jedálniček prispôsobovať ich chutiam, prečo by som nemala uvariť to, na čo máme chuť my, a ak mladá chce, dobre, a ak nechce, ostane nám. To by ešte bolo normálne, ale nie to, čo robí Flinstone.

 

Mimochodom, ešte dnes som dojedala tie šúľance. Flinstone ich jedol od pondelka do včera.


off topic

to si od rozculenia tak napisala, alebo sa špohrelt u vas naozav vola šporheľ ?
take ani Ujo Gúgeľ nepozna na rozdiel od http://www.mojslovnik.sk/slovo/%C5%A1porhelt

-> do nárečia

to mám ešte od mojej nebohej babky, oni v Maríkovej tak hovorili.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak, môj otec síce nemal tu úchylku, že variť a roznášať jedlo, ale inak bolo jedlo hlavným zmyslom jeho života, pred každým sviatkom a oslavou riešil, čo sa bude variť (teda, čo bude variť mama, aby to bolo presné) a hlavne aby toho bolo dooooosť, aby mu zostal kopec jedla aj potom, čo hostia odídu... a keď niekto prišiel neočakávane a jedla nebolo toľko, aby mu zostalo na večeru a minimálne ešte na jeden deň, kľudne by pocestného nechal hladovať... lebo rezeň je rezeň a pečená kačka pečená kačka, všakže...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to aj Flinstone sa panicky obáva hladomoru, hoc naozaj nechápem, prečo. Ako keby nemal čo jesť. Musím ho aj v nakupovaní krotiť, lebo ten vášnivo rád nakupuje, hlavne potreviny. Ke´d sme sa konečne zbavili tých krpatých chrobákov a nakúpila som dózižky, tak mu kladiem na srdce, aby nekupoval viac ako sa zmestí do tých dózičiek. Ale len čo sa blíži víkend, už je jeho prvoradou starosťou, aby dcéra nebodaj neumrela od hladu. U nás sa nerieši, čo si my navaríme, ale čo navaríme dcére. A to sa mi vidí prinajmenšom divné. Ani svokra, ani moji rodičia také čosi nerobili. Svokra si potrpí na pohostení keď príde návšteva, to až prehnane, ako som tu už písala, ale veru kým ešte žil svokor, ani ich nenapadlo v nedeľu naklohniť a dovliesť to k nám (ani by som to nechcela).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, ak sa to bude stupnovat, pripojim sa k zastupom postihnutych - manzelka kazdym dnom rozsiruje zoznam, co synovi nabalime, ked po par dnoch doma zasa odide na pol roka do zahranicia...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, ak sa to bude stupnovat, pripojim sa k zastupom postihnutych - manzelka kazdym dnom rozsiruje zoznam, co synovi nabalime, ked po par dnoch doma zasa odide na pol roka do zahranicia...

raz za pol roka? To sa ti vidí veľa?

Až vášho mladého napadne, že by prišiel na SK a tu robil, daj vedieť, či máš doma Matku Pôstkovú, ktorá nosí dospelému synovi plné kastróle.

Naša "Žilinčanka" chodí domov raz za 3 týždne cca, dakedy raz za mesiac, ako jej to vychádza. Jasné, že ju nabalím ako sa patrí. Ale aby mi Flinstone stál za chrbtom a drdlal, že to je málo a čo jej ešte mám pribaliť, tak to už ho posielam do teplých krajín. Všeho s mierou, si myslím, len Flinstone nevie, kde tá miera je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a zasa je tu víkend...ako každú sobotu, ráno býva na programe vysávač, mop a prachovka - v dopoludňajších hodinách by som mala byť teda už aj okúpaná a mohla mať navarené a poobede už šťastne odpočívať...lenže včera mi Flinstone zahlaholil, vraj nemám doobeda umývať kuchyňu, lebo chce variť šúľance pre dcéru. Čo si dočerta myslí, že ja celý deň budem mať rozflákaný kvôli jeho šúľancom a s umytou hlavou pôjdem upratovať kuchyňu a ju vytierať potom ešte aj od múky? neviem, prečo si vymýšľa pre ňu tie najšipľavejšie jedlá, z ktoprých je najviac bordelu...a ak už nie jedlá šipľavé, tak také, z ktorých je najviac riadu?!!!!!! Pravdaže som protestovala, po prvé, môže si aj sama navariť, povedala som mu, že kúpim kuracie stehná a doručím im ich, nech si ich spravia dľa svojej chuti, a po druhé, nech si, ak už nemôže bez toho existovať, vymyslí niečo, z čoho nie je zas*raná celá kuchyňa, stôl a ešte aj šporheľ. Tak mi odpadlo varenie, aspoň sa mi ho podarilo presvedčiť na halušky, hoci aj z toho bolo riadu jak nas*ratého, lebo tie halušky budeme jesť ešte aspoň do pondelka, klohnil ich vo 2 hrncoch. A mladá nás síce volala na zajtra, ale on ozlomkrky bežal k nej s kabelou plnou poživne.

Keď Ninka trocha narastie, a ešte pribudne a narastie ešte dajaký ďalší drobec, to bude variť už od štvrtka, aby každému uklohnil dačo iné a budeme potrebovať tak 5- izbový byt, v jednej izbe to bude len samá skriňa s hrncami. Ten asi pozbieral pred narodením všetky gény nenormálnej túžby po varení a staraní sa od všetkých príbuzných, ktorých kedy mal...od nás síce všetci radi varili, a varili dobre a boli pohostinní, ale všetko s mierou. Ja už na toto ani nemám slov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

i kuknem v piatok večer na balkón, a tam igelitka plná no čoho asi...mäsa. Včera = v sobotu skoro ráno Flinstone už sa zvŕtal pri šporheli, i pýtam sa ho, čo to tam stvára. Perkelt. Včera = v sobotu sme mali krstiny, jedlo bolo zabezpečené v reštaurácii, kde má zať kamaráta výborného kuchára, ale to nestačilo. Pritom z krstín naozaj ostalo jedla habakuk.

S poslednou štipkou humoru sa modlím, aby si Flinstone nespomenul na lekvárové perky zo zemiakového cesta...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dady, aj ja mám perky rada, len ja by som kúpila zemiakové cesto v prášku, ktoré je práve také dobré ako keď si ho sama urobím origoš z krumplí, kým Flinstone čím je starší, tým viac ma otravuje s robením si všetko sami - tak ten by pekne varil krumple v šupe, šúpal ich, strúhal, papral sa s cestom a potom by robil tie perky. Skrátka by sa s tým šiplal. Ale keď si nebodaj na ne zmyslí, pomyslím pri tom aj na teba. :)  A s čím to máš rád, pri akej posýpke si mám na teba spomenúť?  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak -ja pisem o vyletoch - co ho nezoberies na vylet? 

 

Preco chodim na vylety.. toto mi naha strach

a zasa je tu víkend...ako každú sobotu, ráno býva na programe

 

Nejake varenie nejake upratovanie. u nas aj nuda. Ste uz sami sa zoberte sa aj dalej - trebars aj to kilimangaro. to musi prebudit kazdeho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokusy tu aj boli. Lenže pre Flinstona je najlepší výlet do záhrady a za prítomnosti svojej mamky. Okrem zimného obdobia sa totiž do záhrady obvykle ustanoví aj jeho mamka, ešte donedávna sa tam vydriapala aj sama, ale a teraz keď už sa jej ťažko chodí, tak Flinstone ide najprv k nej, potom ju vyvezie hore taxíkom a aj dolu ide s ňou. A keď aj ona do záhrady nejde - tak zasa potrebuje nakúpiť, a tak aj tak najprv musíme ísť odniesť jej nákup a potom už kam na výlet? No jedine zasa do záhrady. Ak chcem ísť na Devín alebo hocikam inam, je z toho chorý. To môžem tak s kamarátkou. Takže o nejakom bezstarostnom výlete nemôže byť ani reči.

A tiež, ak si on zmyslí na tony jedla, môžem sa aj rozkrájať, nič ho nezastaví, pokojne tak urobí aj poza môj chrbát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tečie mi z nosa, a tak návšteva mladých neprichádza do úvahy.

Dnes som Flinstonovi aj závidela. Bol im odniesť čečinu a mladá ho požiadala, aby povozil malú, že si chce upratať, a tak bol kočíkovať, počasie ako maľované, na prechádzku jak stvorené, a ja zatvorená doma. Uf, uf, uf!!!

Pýtala som sa mladých, akú majú predstavu o sviatkoch. Dcéra mi povedala, že na Štedrý deň chcú byť sami. Sú to ich prvé naozaj rodinné Vianoce. Aj večeru si chcú pripraviť sami. Tak dúfam, že sa im to vydarí.

Ešte furt sa dobre pamätám na naše prvé spoločné Vianoce už tu v našom byte, ako som sa tešila a s akou radosťou som všetko pripravovala...a v tom čase nám naša prvorodená, ktorá mala vtedy 13 mesiacov, dala pekný darček, urobila prvé samostatné kroky. :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov