Skočiť na obsah

Syndróm prázdneho hniezda


Vilma Flinstonova

Odporúčané príspevky

Zlepšuje sa to?
Alebo sa cítiš stále rovnako?
Je to teraz pre teba jednoduchšie?
Už máš koho by si obvinila
Vravíš...

Jedna laska
Jeden život
Len jedna potreba
v noci
Jednu lásku
máme zdielať
Opustím ťa zlato,,
ak o to nemáš záujem

Sklamal som ťa?
Alebo som ti pokazil chuť?
Správaš sa ako keby si nikdy nikoho nemilovala
A chceš aby som sa aj ja zaobišiel bez toho...
Dobre, je...

Príliš neskoro
Dnes večer 
Vyťahovať minulosť na svetlo
My sme jeden
Ale nie sme uplne rovnakí
mali by sme
sa navzájom niesť

Prišila si si po odpustenie?
Prišla si aby si vstala z mŕtvych?
Prišla si sem hrať sa na spasiteľa?
Alebo sa hrať na šialenca?

Žiadal som vela?
viac než dosť
Nedala si mi nič
A teraz je to všetko čo mam
Sme jeden
Ale nie sme rovnakí
Dobre, ublížili sme si
a potom sme to urobili znova

Hovoriš 
láska je chrám
láska je navyšší zákon
Požiadala si ma aby som ta miloval
a potom si ma nechal plaziť sa
Ja to už nemôžem vydržať
Ked jedine čo mi davas
jedine čo mi davas je bolest

Jedna laska
jedna krv
jeden život 
Mala by si robiť čo mas
jeden život
spolu
sestra
brat
jeden život
ale nie sme rovnaký
mali by sme sa niesť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tož díky za nedeľnú chvíľku poézie.

 

teraz sa u nás schyľuje k oslave narodenín oboch dcér, aj tej vydatej, a aj "Žilinčanky". Navrhla som vydatej dcérke, nech sa oslavu pre rodinu pripraví u nej doma, nakoniec sú to ich sviatky - nech bude žrádlo aké oni dve chcú a nech si tam pozvú koho oni dve chcú z rodiny, takže hlavná zodpovednosť bude na nich dvoch, a ja im rada pomôžem, s čím budú chcieť, nech si povedia, či im mám upiecť tortu alebo prísť pomôcť robiť pohostenie alebo hocičo, čo chcú. Pýtala sa, prečo chcem, aby to nebolo u nás, ale u nej, tož som jej povedala, o.i., že už chcem kľud. Snáď to pochopila...

Flinstone keď som mu to povedala, len vypúlil oči, že prečo u nich, tak som mu milo povedala, že ak sa dobre pamätá, tak od 18 rokov ani jemu a ani mne oslavu nechystali rodičia, a keď sme už boli zobratí, to nám dvom už teprv nechystali oslavy rodičia u nich, ale sme ich chystali my u nás, a jedinou staroťou rodičov bolo prísť a zagratulovať, tak nech to láskavo nechá na ne, veď oni si povedia, s čím chcú pomôcť. Len dúfam, že im nebude moc do toho pindať tak ako to v posledných rokoch robí mne, a že ich nechá nech si to zmanažujú po svojom. ja viem, že dcéra je šikovná, len sa jej musí aj chcieť, veď svadbu - ako aj zať povedal - všetko organizovala a vybavovala ona a zvládala to ľavou zadnou, svadba bola super od samého začiatku až po koniec, a žiadne stresy a nervozita tam neboli, tak keď tak skvelo zvládla svadbu, tak jedny narodeniny by nezvládla? Hádam im ešte aj toto  nemáme do smrti organizovať my!

 

ešte dúfam, že ak baby nebudú vyvárať sviečkovú a pod. a nebude ich oslava spojená s prežieraním sa do prasknutia, Flinstona nenapadne organizovať nejakú afterparty - "dorábku" u nás spojenú s husacími hodmi a rozdávaním výslužiek, len aby nás svokra alebo kto nepoohováral, lebo on je toho schopný.

Dúfam, že všetko vyjde dobre a hlavne že sa VŠETCI budeme dobre cítiť. A že konečne pochopí, že dievky nie sú neschopáci, za ktorých bude do smrti všetko robiť on/ja a že JE ČAS PREDAŤ ŠTAFETU DIEVKAM.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu basnicku som iste nedal ja.

Nie je zla(docital som to) a som rozmyslal kto je za tym. iste nie ja. Ked som vedel dat tu basnicku dal by som aj ponorku. bolo to v piatok - a zena spala - mal bz som zmenit heslo.

 

V sobotu sme boli na ture a aj so svokrom, aj sme svokrovcom nakupili aj mali fayulovu polievk na vecer.

 

Dnes som struhal zemiaky - aj nastruhal yena narobila stehna slepace,skapustov vsetko spolu do 11 sme stohli - yena do kostpla ja s chalanom trenovat.

Mne 1é:40 volal otec kde som dva dni preco sa neukazem  Mali sme navarenz obed,ci mame . Sli sme k rodicom. Dcera je kde ide do kostola -tak nesla isla s nami k rodicom.

Otec ma velmi dobry travnik sme trenovali 1,5 hodinu - a ma otravovali s obedom - ja som tam na obed neprisiel - mam ten cas na trening - krasne bolo u nas pocasie. inak otec somnou dnes vyal - myslim so srandy po trenngu som bol hladny a na obed nas yavolal oaz o pol hodiny - zacal som umzvat auto - a to bola len tortura - ja som ho chcel aj navoskovat - nestihol som ho ani poriadne umyt.

 

Inak ta basnicka isto nieje moja praca - zena ju iste tiez neposlala - lebo v piatok som bol tu kde som dnes vo firme. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak dnes bol zaujímavý deň. Mladí nás aj svatku pozvali na obed. Bola som zvedavá, a celkom som sa na to tešila, už tak 4 dni baštím v malých množstvách normálnu stravu. A vytvorila sa príjemná atmosféra, obed bol super (varil zať) a potom sme klábosili o kadečom, cítili sme sa fajn.

zdržali sme sa až do večera, rýchlo to ubehlo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a odohralo sa to bez donášky zásob od vás? bez poznámok pána Flinstona?

napodiv áno.

 

 

to my si prazdne hniedo (zatial sice docasne) celkom pochvalujeme :D

no veď aj ja si to pochvaľujem. Ale mladí idú prerábať byt a Flinstone im ponúkal, aby sa zatiaľ nasťahovali k nám, hoci svatka má barák ako hrom. Vraj by to malo trvať 2 mesiace. Flinstone bude ako ryba vo vode, že má koho obskakovať. aj keby si princeznička - to je jedno, ktorá -  vymyslela - trochu nadsadím - že sa ma treba zbaviť a vyhodiť ma aj s mačkami, tak Flinstone by to bez reptania spravil, len aby si ju nepohneval, lebo si myslí, že tak sa vyhne strčeniu do domova dôchodcov a že pekne ostane daktorej na krku. Vždy, keď sa s hocktorou nezhodneme, vždy do mňa ryje, nech som ticho, a im nepovie ani mäkké fň, nech už oni povedia čokoľvek. Keby nie tohoto, tak by bolo všetko celkom fajn, a nevidela by som žiadny problém ani v takom dočasnom spolunažívaní, ale on zo zásady drží vždy s babami. myslím, že čo sa varenia týka, by sme sa vedeli dohodnúť, s tým nemám problém, ale organizácia domácnosti, voľného času a domácich prác by mohla byť kameňom úrazu. Pár dní by asi nerobilo neplechu, ale 2 mesiace je dosť dlhá doba na vývin ponorkovej choroby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dam pribeh zasmejete sa - inak mal by tam bzt kde flistovnova sa stazuje na tie obedy.

 

Idem do Krakowa pre svagra a otca.

Boli vo svedsku a svagor dlhsie otec 9 dni. Vo svedsku si oni nevedia kupit chlast. tam si to vedia len domaci. Na nejaku kartu co ma len nezletili hokejista.

 

nabral som ich v krakowe - otec 40 km na mol, matka - nechapem 60km opita - svagor v pohode. ja neurotik sofer - vtedy mi to bolo jedno. Ked mi liezly na nervi - ze drzte tlamu. O 1 minutu bude parkovisko.

 

V poprade som vylozil svagra - inak s nim som bol v amoku a v pripitosti velmi dobre rozhadany - na######any mi rozpraval pred 10 rokmi ako vy######e s mojou sestrou.

 

Ale pribeh je o inom - moj otec - isli sme dalej - zacal picovat na svagra - s kym bol kamarat - inak aj  ja mam ho uz rad mal som aj predtym ako sme mali konflikt. Otec - co on dnes vyzral - co vypil a ze ... proste ja ked som sa s otcom pohadal - nikdy nie kvoli sebe ci mojej rodine(nikdy by si to nedovolil) - ja neznasam ze niekoho ohovara - a casto su to kok.iny. No a to bolo zase- proste konflikt. 

Na pustom poly ze ho vyhodim. Aj sam chcel ale nesiel.

Je to otec - nevravim ze zly - ani dobry - vyhodil ma zdomu a ja som prchky seres letis - ale takyto niesom ku kazdemu - ale kto sa ku mne tak sprava hej.

 

K svojej zene a detom sa snazim byt dobry - ani to nemusim sa snazit - ja im nechcem a nemam dovod robit zle. Aj ked so zenou sme mali konflikty. Ale nemuseli byt.

 

 

Flinstonova a uz nikdy nebudu ziadne obedy. minimalme z mojej strany - nikdy.

 

 

Otcovi som povedal, ze sa vidime na posledy -aj deti a v podsate je to fakt. Ale ak zena k nim zajde ci deti mne to vadit nebude  - ale mna tie obedy a otec nikdy nelakal. A matka ? Detto. Matku vyhodil asi naposledy som mnou. Kupil sme si byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak: ako dlho to vlastne fungovalo tie obedy s rodičmi? Si písal tu kdesi, že ti to vyhovuje, čo že si tak zmenil názor, že ti tato po ceste liezol na nervy? Sa nedal umlčať? Chápem, že daktoré reči dokážu poriadne vytočiť, ale až tak? Že ťa kedysi vyhodil z domu - myslela som, že to už si mu dávno odpustil a vyrovnal sa s tým.

 

*****

u nás tie nedeľné obedy nejako ustali, mladí majú väčšinou svoj program. Občas dobehnú len tak cez týždeň, chvíľu posedia, pokecáme, dáme dačo pod zub, ale už to nie je akože ide nedeľa, musí byť spoločný obed a nič iné neprichádza do úvahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoniec to potrebovalo čas, a to, čo sme vlastne písali na samom začiatku - aby iniciatíva niečo meniť a zmeniť vzišla od dcéry ... nakoniec vlastne vzišla, nenápadne a pomaly sa mladí sami odpútali ...

nech to vydrží ... a pán Flinstone je zrejme celkom v pohode, aspoň ako-tak ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedy je, a niekedy začne chodiť hore-dolu a vymýšľať, čo s načatým dňom, a aká je to škoda, že mladí neprídu, ale aspoň že to zasa nedáva za vinu mne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie obedy boli skoro kazdu sobotu - resp -raz/dvakrat do mesiaca.  Otec ma vyhodil z domu - aj matku. Potom matka a ja sme si kupili byt - ja a matka som mnou zila nejaky rok - potom sla k sestre. A ten co ju vyhodil zacal fnukat ze sa obesi ze on sam nechce zit. - inak mne nebol problem sa s nim pohadat - mozno sam to nechapal - 15 minut sme boli ticho a zacal do matky ci spi,ci je v Krakove a ci tiez sa chce odist k synovi.  Ja som mu na to - ved ku mne nejde neviem ci k bratovi(do anglicka),ale nech si spomenie naposledy ked fnukal ,ze sam nebude a sa obesi.

 

 

S rodicmi to fungovalo 5-7 rokov. Chalan ma skoro 6 rokov. Ci som odpustil aj ano ale mam velmi malu zabranu - ja uz velmi netolerujem.(komu ako).

 

Neviete ci nie pochopopit - ake mna seru pocuvania stazovania a nadavania - nie na mna a moju rodinu - ale na rodinu okolo. A casto blbosti,ci neopodstatnene. Ja to nie som ochotny pocuvat - mna to uraza - priklad aj ked "uraza" brata. Niekto by pokyvol hlavou a ja mu poviem ze je ######. 

 

 

Inak mne ten dom uz za nic nestoji . Ja som mohol mat davno svoj dom. Oni ma videdit nemozu a ako by som to chcel. Prepisem ten dom na hocikoho a nechcem nic,len nech mi vratia to co som dal sestre.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no tak to aj mňa ide rozhodiť, keď moja mama vyhlasuje segru za krkavčiu mater, lebo neživí svoju 28ročnú dcéru, ktorá keďze tu prišla o prácu, išla robiť do Rakúska a neostala doma sedieť, poprípade na švagra, o ktorom si myslí, že segre zakazuje chodiť k nim - čo je pravdaže hovadzina, skutočnosť je taká, že segra nepoletí 3x do týždňa z Hegyeszalomu, kde žije, do BA, ba je rada, že je "z dosahu" a že sa jej mamka nemôže miešať do života. Tiež ma ide uchytiť, keď mama začne nad niekým zalamovať rukami a pritom na to nie je žiadny dôvod. Ale to už nezmením, mama je skrátka taká.

Inak to máte teda ozaj také...netradičné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som mal pracu. 23 dva dni do konca DPH - musel som sa ale da sa to ist na 4 hodiny ci 6 autom. Matka tam nemusela byt - nemusel som 2 hodiny pocuvat hluposti-ale to by som ustal  - aj som ustal, ale pocuvat 2-3 ludi opitych v aute sa mi nechcelo. Ked som povedal dost - a to ohovaral svagra ci sestru - neprestal. Pritom u nich vo svedsku bol na nasteve 10 dni - nebol tam rad? Nemal sa dobre pi...je na nich? Co mu spravili zle?

 

Potom sme sa tak normalne hadali, az zacal do mna a skoncili sme. Nie ze by nemal pravdu - prave u mna ju mal - ale u seba ju nema a mna to uz nebavi.

 

Inak je to aj tazke, tohto tyzdna bola dcera chora a starala sa o nu svokra, aj na vikend. Neviem si predstavit ako funguju rodiny bez starych rodicov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tak ľudkovia, dúfam, že všetko dobre dopadne, dakedy v septembri sa u nás narodí bábätko. Veľmi sme sa potešili a svorne dúfame, že všetko pôjde tak ako má. Dcéra hovorí, že sa dobre cíti - ak len nie je hladná. Keby niečo chcela alebo potrebovala, kedykoľvek môže zavolať a rada jej pomôžem s čím len bude chcieť.

Ale nastáva nová situácia.

Mladej sa nechce sem chodiť, už po dve nedele sme obedovali sami a mladá dobehla len tak cez týždeň na chvíľu...a tak Flinstone včera vymyslel ďalší zo svojich "geniálnych" variantov: že čo keby sme teda chodili v nedeľu my k nim aj s navareným obedom. Panenko Svatohorská, ty to vidíš! Už ste také čosi videli dakde u nejakej normálnej mladej rodiny, že by rodičia nedeľu čo nedeľu vyvárali a vláčili obed mladým? Ani ja som také čosi nevidela a nezažila. Chápala by som to, keby musela ležať a muž by mal takú robotu, že by nemohol byť doma, ešte by som im aj upratať chodila, ale našťastie kočka sa - podľa jej slov cíti dobre (ad dúfam, že to tak ostane amen), a zať nemá problém s varením, tak naozaj neviem, načo by sme to robili! Otec Goriot!

Ja som maródila na rizikovom od 2. do 7. mesiaca a to som mala doma 16mesačné decko, keď mi tie problémy začali, a nenosili nám rodičia jedlo. Ale ani by som si neželala, aby mi tam došli nedeľu čo nedeľu či už naši alebo svokrovci a nosili mi tam jedlo. Poradili sme si. Flinstone to vybavil a nosil malú do jasieľ, mal to po ceste do roboty, a ja som navarila, pobehala s metlou (vysávanie mal vtedy na krku on, pre mňa to bolo namáhavé, mali sme ťažký vysávač), občas ma došla kuknúť susedka, s ktorou sme sa skamarátili.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jeje, vyzerá to tak, že po prechodnom kľude pán Flinstone čakal len na vhodnú zámienku, a hľa, vhodná zámienka mu prišla ako zoslaná z neba ... :nienie:

nápad! nechcem byť hnusná, ale poznám také geniálne manželské nápady, občas nastanú, a priam vidím ako z hlavy pána Flinstona vyskočili iskry - nápad! 

je mi to ľúto, držala som palce, nech už sa to skľudní, ale máš ďalšiu starosť, pani Flinstonová, a dcéra tiež ... -_-

poradíte si, ja viem, ale asi sa to zasa nezaobíde bez ofrnovania nosom ... ale tu sa mi vážne zdá, že už musí zasiahnuť aj dcéra ...

toto sa ani normálnej zdravej netehotnej mladej žene páčiť nemôže, ale obávam sa, že aj tak to zostane na tebe :(

 

a blahoželám k novine, nech sú v poriadku, hlavne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No hej. Chytá druhý dych.

Mladá pred chvíľou volala, že čo robíme a tak, a medzi rečou spomínala, že vôbec nemá chuť do jedla, akurát na sladké, len že by si - nemusí to byť dnes - dala hráškovú polievku, akú robím ja...takže teraz ma asi nepodporí. Hrášková polievka bude musieť počkať, ani nemám hrášok. Keď jej to urobí radosť, kľudne jej naklochním hráškovej polievky. Ale to, čo chce zavádzať do praxe Flinstone, je choré. Vôbec nechápem tie myšlienkové pochody. Čo si myslí, že keď nenechá dievky samé sa o seba starať a bude im ofukovať bobo donekonečna, tak že ho potom radostne dochovajú, alebo čo si od toho sľubuje? Nejako to z neho neviem vytiahnuť...veď keď sme my boli mladí, nebola by som to strpela, aby sme nedeľu čo nedeľu museli tráviť čas či už s mojimi alebo s jeho rodičmi, my sme naozaj nedeľu mali väčšinou ako náš deň, on, ja a deti. Z času na čas sme pravdaže šli k jedným či druhým rodičom, alebo naopak, či k segre či švagrovcom, ale spravidla to bol náš deň. A som za to vďačná rodičom, že nič také ako teraz Flinstone zavádza, na nás nepraktizovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mladej sa nechce sem chodiť, už po dve nedele sme obedovali sami a mladá dobehla len tak cez týždeň na chvíľu...a tak Flinstone včera vymyslel ďalší zo svojich "geniálnych" variantov: že čo keby sme teda chodili v nedeľu my k nim aj s navareným obedom.

 

Flinston je flinston - ale moj otec nam jedla nosil skoro kazdy druhy den. Matka nikdy.

 

Ale v tom mojom pripade - otec prisiel do firmy(stredu) - jasne sme sa dohodli za sa uz neuvidime - realne sa to mozno neda - ale styk uz nebudeme mat - nadvezovat(vyhladavat)...

 

Zena ,ze na dalsi den mi pridu gratulovat - mal som 36 - nedosiel som domov. Mne nevadi ak zena a deti(deti sa na nich tesili) ich budu navstevovat - ale ja nemusim a nebudem. Inak matka m tiez prekvapila - snou niesom pohadany - ale je mi cochvila volnejsia ako otec. Raz som sa snou stretol - ked prisla do bytu a mysllela ze tam nik nebude - len ja po opijasi som tam bol s detmi. Nesiel som do roboty a deti som nedal do skolky - druhy krat mi nachvilku zavolala.Nevedela sa dovolat zene.

 

___________

 

Takto ja k nim nepojdem - isli sme sa lyzovat a kopoval som lyze - som si radsej kupil  -ale aj potreboval a ja som kupil velmi dobre - ak som vedel ze lyziarky su u svagra som nekupoval. Zena mala svoje lyze u rodicov si  sama po ne sla. Ja tam pojdem len pre letne kolesa s gumami - su tazke a tam neposlem zenu. A to je koniec.

 

Takto ked bude nieco potrebovat otec mu pomozem - brbotal nieco aj v stredu - nepocuval som. Bolo mi to neprijemne - ale ak najblizsie pride ze nieco potrebuje - splnim mu to -spravim to - lebo si to zasluzi,ale nikdy sa snim uz nebudem stretavat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby sa mi nedeľu čo nedeľu dovalli rodičia, asi by ma metlo... ani ten obed, čo by dovliekli, by to nezachránil... mňa doma roky "terorizovalo", že obed si otec vyžadoval vždy o pol jednej, my si dnes žijeme, ako sa nám hodí, jeme, kedy máme chuť, varíme, na čo práve máme chuť alebo sa ideme niekam najesť, alebo si len natrieme chlieb s niečím... :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aspoň nebudete klusať za ním s rajnicami... :smilieee:

koľko má rokov váš synátor?

 

Včera dobehla mladá na chvíľu k nám, Flinstone ju div neofukoval, ak som niečo povedala, nad čím ohrnovala nos, tak ten ma div nezožral, skoro ma ohlo... potom si náhodou položila kabelku na gauč kúsok od mačky, ktorá tam spala, mačka v spánku natiahla labky a pazúrikom jej tú kabelku zachytila, no sodoma gomora - vraj teraz sa jej tá kabelka bude lúpať - nikto tam na tej hlúpej kabelke nič nevidel, len ona, a pitvala to a pitvala že ani tím patológov by sa nemusel hanbiť za také pitvanie, že dokonca aj Flinstone ju uzemnil, skoro som odpadla, lebo som očakávala, že ako obvykle sprdne mňa, že som vôbec dopustila tú hrôzu nechať mačku spať v blízkosti kabelky nášho Chrobáčika. Utešovala som sa, že ženy v druhom stave sú beztrestné, a zahlaholila som, že aj tak tam nič nevidím, ale keď sa jej začne lúpať, tak jej kúpim druhú, ale aby konečne prestala s tým pitvaním, som jej to musela ja 2x a Flinstone raz zopakovať. Ak má také maniere aj doma, chudák zať...dúfam len, že ju to prejde a keď sa drobec narodí, bude normálna...pamätám sa, že keď som ja bola prvýkrát tehotná, tak som sama seba tiež nespoznávala, správala som sa ako nikdy predtým a  nikdy potom, ani pri druhom radostnom očakávaní...tak dúfam, že aj u nej sú to len hormóny.

A  dnes mladá poslala na môj mail najnovšie - pondelkové - fotky nášho vnúčatka, už tam bolo vidieť hlavičku a na jednej aj malú ručičku - ba dokonca pršteky sa na nej dali rozoznať. Tak sme sa s Flinstonom povytešovali. Aké asi bude?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- tak to je ešte mladý, neboj sa, ešte si ho užijete. Tiež je taký tramp ako ty?

- hehe, to by nedopadli najhoršie, nemala by dcéra s ním veľa starostí. ja som bola dobré dieťa, rada som každému pomáhala a aj školu som mala rada - možno preto, lebo som sa nijako zvlášť nedrvila. Ak by zdedilo hudobné nadanie, klavír máme, zvládam na ňom okrem klasiky doprovod k ľudovkám aj trampským pesničkám, bolo by ako ho rozvíjať. Ak by bolo po zaťovi, tak dnes je to milý mladý muž, ale vraj - svatka rozprávala celé ságy - ako decko bol besný a jeho mama si s ním aj jeho bratom užila svoje, tak to by si skúsili...ale to zas by bolo na šport ako tato, aj on aktívne športuje. Jeho prebytočnú energiu by usmernili smerom k športu.

Hlavne aby bolo zdravé, s ostatným už si poradíme.

:zubiska:


keby sa mi nedeľu čo nedeľu dovalli rodičia, asi by ma metlo... ani ten obed, čo by dovliekli, by to nezachránil... mňa doma roky "terorizovalo", že obed si otec vyžadoval vždy o pol jednej, my si dnes žijeme, ako sa nám hodí, jeme, kedy máme chuť, varíme, na čo práve máme chuť alebo sa ideme niekam najesť, alebo si len natrieme chlieb s niečím... :-)

som si istá, že aj zaťa - hoci máme dobrý vzťah - by metlo, mať nás na krku nedeľu čo nedeľu. :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- tak to je ešte mladý, neboj sa, ešte si ho užijete. Tiež je taký tramp ako ty?

ano, to je

navyse na gitaru hra lepsie ako ja, foti lepsie ako ja, basnicky este nepise lespie ako ja, ale na druhej strane dokaze robit aj pesnicky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo tým myslíš? Akože je na ne chorobne naviazaný, alebo sa bojí, že naozaj dopadne ako ten Goriot, a tak ich ofukuje a ovieva a dláždi im cestičku, alebo...?

S tou žranicou to začalo vlastne ani presne neviem, kedy, lebo tak asi 15 rokov sme fungovali úplne normálne, skrátka návštevy prichádzali a odchádzali úplne štandardne, podobne ako aj my sme chodili na návštevy a odchádzali z nich...ani si nepamätám, kedy - teda pri akej to príležitosti - ho pochytila potreba každého odchádzajúceho návštevníka ešte nabaliť šnicľami a krabicou zákuskov. To sa mi už normálne nevidí. Ale netuším, kedy sa toto spustilo. Akurát o tom sme sa nezhodli, že ja som razila, že deťom z rodiny na ich sviatky darčeky podľa výšky nášho príjmu, a nie, aby sme si my museli odtrhávať od huby, dôležitý je nápad a aby sa darček decku páčil, a nie, koľko stál. kým sa mi do toho - a tiež do jedálnička - nemontoval, tak bol pokoj.

Prispôsobovanie sa dievkam vlastne tu bolo vždy, teraz si to uvedomujem. keď si niektorá zmyslela, že nechce jesť, čo bolo navarené, tak starý sa zobral a namiesto aby ma podporil, tak naklohnil, čo si ktorá vymyslela, lebo ja som to odmietla. podobne si spomínam, že keď som kázala dievkam upratať, a niektorej sa nechcelo, starý miesto aby ma podporil, tak upratal namiesto nej. Vlastne aj jedna, aj druhá, sú tatíčkove princezničky, ony si už dávno uvedomili, že z tej roly už vyrástli, ale on si to nechce pripustiť, a nechápem, prečo. nerozumiem tomu. Nie sú nesvojprávne a našu ochranu nepotrebujú.

Tiež som si spomeniula, keď mala tá staršia, čo sa vydala, 16, a šla na svoj prvý ples, tak tatinko jej nariadil o 10. večer byť doma...musela som zasiahnuť, veď sám vie, že vtedy sa zábava teprve začína...tak to zmenil na polnoc, ale ja som vedela, že kamaráti ju odprevadia až domov, a uhrali sme to tak, že keď oni pôjdu, príde aj ona...ale to zas vyšiloval a silou mocou sam hrabal,. že on pre ňu pôjde, dalo mi vtedy veľa práce ho zadržať a presvedčiť, že nie je sama a sama nepôjde, že ju má kto bezpečne odprevadiť až domov...Aj tak sa čudujem, že pri takej nejednotnej výchove tie baby sú také, aké sú. A tatko Goriot robí všetko proti tomu, aby si žili svoj život podľa seba, a nie podľa nás.

 

 

Ved toto je asi problem - keby si - ale co ja viem - mu davno vysvetlila. Davno to vtom case textu. Ja som chcel napisat a je to opak toho syndromu hniezda - to je ta 30-40 rocna domacnost - mama hotel - kludne asie nie to funguje aj kvoli otcovi - ale je to v niecom podobne. Mna otec vyhodil ale sa aj staral. Ja som nechcel aby aj vyhodil ak nechcel som aby sa staral.

 

u mna ma prekvapuje mama(ray prisla k nam a som to moyno pisal,mal som vzpite a bol som doma y detmia prisla odomkla si - prekvapena dala cokoladkz a odisla) - aj nie s otcom ak pride ya monou sa stretnem matkou uz asi nie. Je mi luto matky? Nie je to jej volba- otec sa pokusa kontaktovat a jeho som poslal do pekiel.

 

------------

 

Cela pointa tohto podla mna fliston aj ked nieje konflikty ako moj otec - ale mi ho velmi pripomina  - cely cas. A vilma trosku moju mamu. Pritom oni nemali tie konflikty ako my.  Je mi to velmi blizke. 

 

Este na dovysletlenie -  keby som nechcel nemam konflik s otcom - aj mal - radsej konflit a pokoj. S matkou to nebolo lepsie - snou som si tiez nerozumel - hadal som sa aj snou. A velmi casto - ci mi chyba aj nie. Jej je to jedno mne tiez. pritulim sa k zene :-).

 

 

Ked sme sa otcom pohadali som mu poveda(on ze povie mojej zene a ja ze s mojou zenou sa uz nikdy nestretne) ... povedali sme si co sme si - ale minuly tyzden bola u nich zena aj s detmi - ja som sa to dozvedel neskor - ale nemam proti tomu nic. Tie deti ceyo mna ajtak budu ukratene - ale cey yenu tam niekedz prijdu - detom chybaju(stary rodicia).  Ja tam si pridem len pre tie kolesa a gumy.

 

!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov