Skočiť na obsah

Iba katolícka cirkev je pravá


Sniper

Odporúčané príspevky

Ani poriadne nevieš, aké hlúposti si teraz napísala. Aj preto je potrebný niekto nepovolaný, aby si každý nevytváral vlastné pravdy, ktoré pravdami byť nemusia.

Musím reagovať sám na seba, pretože som si uvedomil, že táto reakcia vyplývala z môjho nepochopenie. Nepochopil som, že rímskym katolicizmom si myslela rímskokatolícku denomináciu. Pochopil som to v inom poňatí, takže sa ospravedlňujem. :lol:
  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

 

Vatikán: Iba katolíci sú tí praví

 

Vatikán včera vydal dokument, v ktorom označil katolícku cirkev za jediného skutočného následovníka Krista. Ekumenická angažovanosť cirkvi podľa dokumentu neznamená, že by sa "zriekla presvedčenia, že je jedinou ozajstnou cirkvou Kristovou".

 

Podľa agentúr tak Vatikán uprel protestantom právo nazývať svoje spoločenstvá cirk­vami. Kresťanské spoločenstvá, ktoré neuznávajú pápeža, sa podľa neho nemôžu odvolávať na to, že ich cirkevní činitelia sú nasledovníkmi apoštolov.

 

V uplynulých štyroch dňoch ide o druhý významný text vracajúci sa ku katolíckym tradíciám. V sobotu vydal Vatikán dekrét obnovujúci latinskú omšu. Jej súčasťou je aj motlitba za obrátenie židov na kresťanov.

 

Čo z toho vyplýva? Členi protestantských a pravoslávnych tzv. cirkví by mali konvertovať na katolicizmus v snahe sa spasiť. O ateistoch a iných bohorúhačoch ani nehovoriac.

 

Ešte sa nevie aký dopad môže mať tento dokument vydaný Vatikánom, ale podľa mňa môže nastať ďalšia Veľká schizma aká nastala v roku 1054. Myslím že ide o veľký krok späť a veľkú prekážku medzi zbližovaním katolíckej a pravoslávnej cirkvi.

Darahé Božie Dieťa,... Pokoj s Tebou i medzi nami navzájom. Boh Ťa miluje - ako aj všetých ľudí - a más nami úžasný Plán. Ďakujem, že si ... a za tvoju dobrú vôľu v plnení Božích plánov. Aj v tomto článku môžeme vidieť, že pápeži s spolu s Katolickou Cirkvou naďalej sa priznávajú k Cirkvi Kristovej ako o to doposiaľ vyznávali a s nimi aj Ježiš i Mária, keď povedali?

 

"Najpevnejším základom nášho ospravedlnenia a počiatkom všetkej svätosti u ľudí je viera v tie pravdy,ktoré Boh zjavil vo svojej svätej Cirkvi. ... Cirkev Evanjelia je nepremožiteľne založená ako jedine pravá, RÍMSKO-KATOLÍCKA CIRKEV...." (PannaMária-Márii z Agredy/ III.zv.9.kap.96)

 

"Sviatosť svätenia kňazstva: ...Aj keď všetci dostávajú všetku svoju moc - dostávajú ju odo mňa - predsa si prajem, aby im prichádzala skrze jedného z ich počtu, ktorý bude mojim ZÁSTUPCOM a hlavou, ktorý bude zastupovať moju Osobu a jednať ako môj NAJVäČŠÍ KŇAZ. Jemu zverím kľúče od neba a všetci na zemi ho budú POSLÚCHAŤ." (Ježiš Kristus Márii z Agredy / III.zv. 476)

 

"Dnes vám potvrdzujem, že toto je pápež môjho tajomstva (Fatimské tajomstvo), pápež, o ktorom som hovorila s deťmi pri zjaveniach, pápež môjho Srdca a mojej bolesti."... "...spĺňa svoju apoštolskú službu nástupcu Petrovho, zástupcu Krista a univerzálneho Pastiera svätej a katolíckej Cirkvi, založenej na skale mojim Synom Ježišom." ... "Preto vás pozývam poslúchať pápeža a nasledovať ho, lebo má Ježišom prisľúbenú NEOMYLNOSŤ." ... "Jeho ENCYKLIKY (dokumenty-listy) sú pravými majákmi svetla, zostupujúceho z nebies do hlbokej tmy, ktorá zahaľuje celý svet. (Matka Ježiša Krista - Panna Mária / Don Gobbi) NEOMYLNOSŤ PÁPEŽA PROSTREDNÍCTVOM JEHO VÝROKOV:

 

"Túto nábožnú ochotu vôle a rozumu treba však zvlášť prejavovať voči autentickému učiteľskému úradu RÍMSKEHO PÁPEŹA, aj keď nehovorí SLÁVNOSTNE (ex cathedra); a to tak, že sa jeho najväčší učiteľský úrad s úctou uznáva a jeho VÝROKY sa úprimne prijímajú, podľa jeho vôle a úmyslov, ktoré prejavil a ktoré vysvitajú najmä z povahy DOKUMENTOV (encykliky, dekréty, ustanovenia ...), alebo z častého predkladania z toho istého UČENIA, prípadne zo spôsobu VYJADROVANIA ... Preto jeho definície sa právom označujú za nepozmeniteľné samy o sebe, a NIE SO ZRETEĽOM NA SÚHLAS CIRKVI, keďže pápež ich vynáša pomocou Ducha Svätého, ktorý mu bol prisľúbený v osobe blaženého Petra, a preto NEPOTREBUJÚ POTVRDENIE OD NIKOHO iného, ani nepripúšťajú odvolanie na inú inštanciu." (II.Vatikánsky Koncil / LG 25)

 

Okrem toho sa pápeži vyjadrili vo svojich cirkevných dokumentoch ako aj na ekumenických konciloch (snem), že neodopierajú kresťanským spoločenstvám - ktorý nepatria do spoločenstva Rímsko-Katolickej Cirkvi - sa nazývať cirkvami, ale zároveň nemôžu poprieť svoju Katolícku Cirkev za Cikev založenú Ježišom ako aj Petrom, po ktorom sú pápeži jeho nástupcovia. V tomto zmysle sa má rešpektovať Katolícka Cirkev a zároveň aj Ona iné kresťanské cirkvi. Odporúčam všetkým si prečítať dokumenty Cirkvi (najmä tie ekumenické, ktoré schválili aj iné kresťanské cirkvi)porovanť so Svätým Písmom i s posolstvami Ježiša Krista ako aj Panny Márie.

 

Čo sa týka spásy, tak v učení pápežov je tak, že aj inoverci môžu byť spasený, lenže to nezáleží len od krstu, či členstva v Katolíckej Cirkvi, ale hlavne od stavu,v akom sa človek nachádza pred smrťou, resp. pred tým ako predstúpi pred Boha. A ešte je dôležité: ako bude spasený ! Pretože v Katolíckej Cirkvi veríme, že do Neba sa ide priamo po smrti, alebo cez Očistec. Takto chápaná náuka Cikvi dáva správny zmysel prečo aj inoverci môžu byť spasený ale zároveň aj neprijatí ak nechceli prijať sviatostný život a učenie pápežov v oblasti ťažkých hriechoch: to znamená, že keď nechceli prijať sa spovedať(u pravoplatného kňaza)ako učia pápeži, a pritom si je vedomý, že Ježiš hovorí na celom svete (na zjaveniach)o tom, tak potom taký človek neľutuje dostatočne svoje ťažké hriechy (odporuje Duchu Svätému) a tým ani to, či pôjde do Neba alebo nie. Jeho predstava o Božom Kráľovstve je ako predstava "kresťanov", ktorí hovorili Ježišovi, "v tvojom mene sme uzdravovali, chodili s Tebou" ... a pritom im Ježiš povedal: Nepoznám vás, ..."

 

Drahé Božie Dieťa... ďakujem za všetko- to dobré čo konáš vo svojom živote ako aj všetkým, čo túžia viac po Pravde a učení Cirkvi a vyprosujem Vám hojné požehnanie na príhovor našej Matky Márii, v mene Otca i Syna i Ducha Svätého . Amen

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekne napisane, ale len pre tych, ktori autoritu uznavaju a maju v sebe vieru

 

pre ostatnych je to tvrdenie, "je to Pravda, lebo tvrdim, ze to Pravda je a netreba Pravdu dokazovat, lebo to je Pravda"

... malo prijatelne pre tych, ktori "hladaju"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boh Ťa miluje - ako aj všetých ľudí - a más nami úžasný Plán.

 

je to krásne napísané. jasná čistá viera, žiadne hľadanie hľadajúcich, posilnenie viery už veriacich, vysvetlenie mechanizmu fungovania viery a sily pápežského slova.

 

raz v jednej eseji, čítanej pred rokmi na tvrdenie: Boh ťa miluje! bola protiotázka: Hovoril si s ním včera o mne ?

to nie je irónia, len otázka.

 

rovnako ako : má s nami úžasný Plán.

aj iné ideológie mali s nami úžasný plán ... ale to je jedno.

keď ten plán mal, či ešte stále nerezignoval a má, nevydaril sa mu.

 

ale čo z tohto všetkého a vyhlásení pápežov a dogiem je potvrdením, že práve táto jediná cirkev je tá pravá ... ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani to nie je výber poisťovne

nemôžeš si veľmi vyberať

je to jediná pravda, jediná pravá viera, jediné možné spasenie, dobre, ale vieme o ňom, lebo sme sa narodili v tomto kultúrnom okruhu, vyrastali sme v tom, ale v kresťanskom svete

nie v jedinom vyvolenom katolíckom, ktorého cirkev sa vyhlásila za jedinú pravú.

 

/ byť veriacim pritom nie je povinnosť. povinnosť je byť mysliacim, keď už je človek stvorený na plán. /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len som chvilku zauvazoval, ako clovek pochybovacny a vnutorne averzny voci hlasanym pravdam s dickciou nemennosti :lol:

 

vybrat si mozem, lebo ked uverim v pravdu Vesmirnych anjelov, tak pre mna ostatne pravdy prestanu existovat, stotoznim sa s anjelmi a koniec

a do roztrhania tela sa budem bit za Astara Serana

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo angelológiu celú sakumprask ako takú ...

ale nebudeš medzi vyvolenými, nebudeš patriť k jedinej Pravej Katolíckej Cirkvi

nebudeš spasený, keď si to len nerozmyslíš v poslednej minúte pre biednou smrťou.

 

Čo sa týka spásy, tak v učení pápežov je tak, že aj inoverci môžu byť spasený, lenže to nezáleží len od krstu, či členstva v Katolíckej Cirkvi, ale hlavne od stavu,v akom sa človek nachádza pred smrťou, resp. pred tým ako predstúpi pred Boha.

 

môžeš byť najlepší človek pod slnkom, sadiť stromy, ozdravovať Zem, byť láskavý k ľuďom, liečiť zvieratá, čistiť oceány ... ked v hodine dvanástej nepristúpiš na spoveď podľa učenia pápežov, a neprijmeš učenie katolíckej cirkvi, jedinej pravej, nikdy nebudeš spasený a nevstúpiš do neba.

 

budeš horší než lupič a sériový vrah, ktorý sa pred popravou vyspovedá a prijme pravosť jedinej pravej cirkvi.

 

keď toto je plán, tak je to smutný plán.

a nemáš veru možnosť voľby :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skor to vyzera na klub vyvolenych, ale ako si tak citam v Biblii Kristus hlasal daco ine

alebo zle citam ... ostatne, utechou je, ze v sudny den nebudu rozhodovat cirkevni hodnostari a Boh vidi do kazdeho najlepsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v biblii je toho veľa

ani to nie je jednoznačné, zle čítaš, alebo ja čítam zle, a niektoré podobenstvá sú podivné. alebo niektorí kresťania. sú kresťanskejší ako iní kresťania ... :lol:

ako nám tu vyššie píše náš priateľ

Jeho predstava o Božom Kráľovstve je ako predstava "kresťanov", ktorí hovorili Ježišovi, "v tvojom mene sme uzdravovali, chodili s Tebou" ... a pritom im Ježiš povedal: Nepoznám vás, ..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri tomto si vzdy predstavim Krista, ako kraca krajinou, za nim zastup jeho vstupencov a musi byt nekonecne otraveny tym, ako sa mu snazia poniektori vliezt do zadku a byt lepsi nez on sam

ako museli byt sklamani, ked im nedovolil kamenovat Mariu Magdalenu a dokonca sa s nou vybavoval, ako keby bola nejaka lepsia

 

zastup kraca dalej krajinou, aj ked uz bez Krista, aspon nie vo fyzickej podobe a stale su niektori, ktori vedia lepsie ako on sam, ako to je spravne

V Biblickych pribehoch z Karlovej Capkovej Knihy apokryfu je viac ludskosti a srdca, ako v v prehlaseniach tych, ktori vzdy lepsie vedia ako to bolo myslene a ako to je spravne a vhodne vysvetlovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri tomto si vzdy predstavim Krista, ako kraca krajinou, za nim zastup jeho vstupencov a musi byt nekonecne otraveny tym, ako sa mu snazia poniektori vliezt do zadku a byt lepsi nez on sam

ako museli byt sklamani, ked im nedovolil kamenovat Mariu Magdalenu a dokonca sa s nou vybavoval, ako keby bola nejaka lepsia

 

zastup kraca dalej krajinou, aj ked uz bez Krista, aspon nie vo fyzickej podobe a stale su niektori, ktori vedia lepsie ako on sam, ako to je spravne

V Biblickych pribehoch z Karlovej Capkovej Knihy apokryfu je viac ludskosti a srdca, ako v v prehlaseniach tych, ktori vzdy lepsie vedia ako to bolo myslene a ako to je spravne a vhodne vysvetlovat.

 

AJ JA SOM NEVERIL, ŽE JEŽIŠ ČAKÁ VO SPOVEDELNICI

 

Od detstva som bol vedení v katolíckej tradícii, ale neveril som, že je to správne. Po čase som dostal povolenie od rodičov, aby som sa sám rozhodol, či budem praktizovať katolícku tradíciu (vieru), alebo nie. Keďže pre mňa to naozaj bolo len o tradícii a zákonov - s ktorými som sa neztotožňoval - rozhodol som sa, že sa nebudem zaujímať o Cirkev a tak ani žiť podľa jej učenia.

 

Keď som dospel vo veku i v poznaní, že Boh (Ježiš Kristus) predsa nás pozýva k SVIATOSTNÉMU ŽIVOTU v CIRKVI, prijal som Jeho pozvanie a s tým aj SPOVEDANIE U KŇAZOV. Nebolo to len presvedčenie od kňazov, ale hlavne na zjaveniach v Medžugorí, v Dechticiach ako aj v Krakowe, kde o tom Ježiš a Mária hovoria:

 

"Píš, hovor o mojom milosrdenstve. Povedz dušiam, kde majú hľadať potechy - v TRIBUNÁLI MILOSRDENSTVA, tam sú najväčšie zázraky, ktoré sa ustavične opakujú. Aby sme ten zázrak nadobudli, netreba ísť na ďalekú púť ani vykonať nejaké vonkajšie obrady.

 

Stačí pristúpiť s vierou k nohám MôJHO ZÁSTUPCU (kňaza), povedať mu o svojej biede a zázrak Božieho milosrdenstva sa prejaví v celej plnosti. Aj keby duša bola ako rozkladajúca sa mŕtvola a aj keby po ľudsky už nebolo pre ňu vzkriesenia a všetko bolo už stratené, nie je tak u Boha. Zázrak Božieho milosrdenstva vzkriesi dušu v celej plnosti." (Ježiš Kristus sr. Faustíne Kowalskej /Krakow - Poľsko / r.1937 /Denníček 1448 )

 

JEŽIŠ KRISTUS povedal apoštolom- prvým kňazom, ktorý dostali moc odpúšťať hriechy:

 

"Pokoj Vám! Ako mňa poslal Otec, aj ja posielamvás.Keď to povedal dýchol na nich a hovoril im: Prijmite Ducha Svätého. KOMU ODPUSTÍTE HRIECHY, BUDÚ MU ODPUSTENÉ, KOMU ICH ZADRŽÍTE, BUDÚ ZADRŽANÉ." (Biblia - Sväté Písmo- Jn 20,21-23)

 

PREČO SA SPOVEDAŤ ? ABY SME ŽILI V LÁSKE A PO ŽIVOTE MOHLI VSTÚPIŤ DO BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA !

 

"Neviete, že NESPRAVODLIVÍ NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA ? Nemýlte sa : ani SMILNÍCI, ani MODLOSLUŽOBNÍCI, ani CUDZOLOŽNÍCI,ani CHLÍPNICI, ani SÚLOŽNÍCI MUŽOV, ani ZLODEJI, ani CHAMTIVCI, ani OPILCI, ani UTŔHAČI, ani LUPIČI NEBUDÚ DEDIČMI BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA.

 

A niektorí ste toto boli, ale OBMYLI STE SA, boli ste posvätení, boli ste OSPRAVEDLNENÍ v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha." (1 list sv.Pavla korinťanom : 6, 9-11 / Biblia - Sväté Písmo)

 

Z ČOHO SA SPOVEDAŤ ? PREDOVŠETKÝM Z ŤAŽKÝCH HRIECHOV AKO AJ Z ĽAHKÝCH !

 

"Bude dobré pripomenúť, že pre vyrovnané duchovné i pastorálne zameranie na tomto poli je potrebné aj naďalej vychovávať veriacich, aby PRISTUPOVALI K SVäTEJ SPOVEDI I LEN KVôLI VŠEDNÝM HRIECHOM a pripisovali jej veľkú hodnotu. Potvrdzuje to viacročná tradícia a teraz už stáročná trvalá prax."

 

(pápež: Ján Pavol II. Zmierenie a pokánie)

 

ŤAŽKÉ - SMRTEĽNÉ HRIECHY :

 

KLAMSTVO vo vážnej veci, KRIVÁ PRÍSAHA, umelé oplodnenie, CUDZOLOŽSTVO, smilstvo, KRVISMILSTVO, mnohoženstvo, ROZVOD, konkubinát: "spolunažívanie partnerov", ONANIA (MASTURBÁCIA), homosexualita, STERILIZÁCIA (bez zdravot.dôvodov), ANTIKONCEPCIA, rúhanie, SVäTOKRÁDEŽ, vražda, SAMOVRAŽDA, eutanázia, POTRATY, vyvolanie smrtiaceho hladu, užívanie DROGY, pokusy na embryách (vyvolávajúce zdravotné ťažkosti), POHORŠENIA (zvádzanie maličkých na hriech), VOJNA - GENOCÍDA, únosy-terorizmus-mučenie, NENÁVISŤ, hromadenie atómových, chemických a biologických zbraní, ZÁVISŤ, zlomyselnosť, OBŽERSTVO, nezaplatená mzda robotníkovi, ÚČASŤ NA PRAKTIKÁCH ZLÝCH ANJELOV: falošné zjavenia a proroci, SATANIZMUS, čary, MÁGIA (čierna a biela), modloslužba, VEŠTENIE (Horoskopy), KOMUNIZMUS (ateizmus), SLOBODOMURÁRSTVO (falošné náboženstvá, cirkvi a sekty)

 

ĽAHKÉ - VŠEDNÉ HRIECHY :

 

ĽAHOSTAJNOSŤ VOČI POVINNOSTIAM (nezáujem o pravé zjavenia-proroctvá a Božie Slovo, rodinné, študijné a pracovné povinnosti), NADARMO SPOMÍNANÉ SVäTÉ MENÁ, vysmievanie, OHOVÁRANIE, neposlušnosť voči rodičom, predstaveným, pápežovi), POHORŠOVANIE (neslušné obliekanie, škodlivé stravovanie, nesprávne užívanie komunikačných prostriedkov - hudba, filmy, literatúra), NEPOSTIŤ SA, zanedbávanie modlitby ...

 

SVäTÉ PRIJÍMANIE (EUCHARISTIA) S ČISTÝM SRDCOM

 

"Ktoby teda JEDOL CHLIEB alebo PIL PÁNOV KALICH NEHODNE (sväté prijímanie), previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z tohto chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije OSÚDENIE. Preto je medzi vami veľa slabých a chorých, a mnohí umierajú." (1 kor 11,27-30)

 

"Kto si je vedomý, že sa dopustil SMRTELNÉHO HRIECHU, NESMIE PRISTÚPIŤ K SVäTÉMU PRIJÍMANIU, ani keby pociťoval veľkú ľútosť, PRV AKOBY PRIJAL SVIATOSTNÉ ROZHREŠENIE, ibaže by mal vážny dôvod pristúpiť k svätému prijímaniu a nebolo by mu možné vyspovedať sa." (Katechizmus Katolíckej Cirkvi 1457)

 

Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Božej Rodine. Boh nás miluje a pozýva k zmiereniu a odpusteniu. Kedysi som bol aj ja - ako mnohí iní - a žil v ťažkých hriechoch, ale odkedy sa spovedám, Boh mi pomáha znova do nich neupadnúť. Ježiš a Mária ma pri svätej spovedi vždy posilnia a povzbudia v úsilí proti hriechu. Nie proti človeku, ktorý je hriešny, ale proti hriechu, ktorý človek vykoná. Nech aj Vám pomáhajú na ceste zmierenia a odpustenia, aby vo vašich rodinách prebývala Božia láska a vzájomné odpustenie. K Vianočným Sviatkom Vám vyprosujem hojné nebeské požehnanie v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.

 

VIANOČNÉ POSOLSTVO : 2.DECEMBRA 2009 / Panna Mária ( Kráľovná Pokoja) cez viz. Miriam v Medžugorí

 

"Drahé deti! V tento čas prípravy a radostného očakávania vás chcem ako Matka upozorniť na to, čo je najdôležitejšie, pre vašu dušu. Môže sa v nej narodiť môj Syn? Je láskou očistená od klamstva, pýchy, nenávisti a zloby? Miluje vaša duša predovšetkým Boha ako Otca a brata človeka v Kristovi? Ukazujem vám cestu, ktorá pozdvihne vašu dušu k úplnému zjednoteniu s mojím Synom. Prajem si, aby sa vo vás narodil môj Syn. Aká radosť je to pre mňa ako matku! Ďakujem vám. "

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi som bol aj ja - ako mnohí iní - a žil v ťažkých hriechoch, ale odkedy sa spovedám, Boh mi pomáha znova do nich neupadnúť.

Dobre pre teba, mne na to staci moje vlastne moralne citenie, rozum a ludskost :lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je pocetna skupina veriacich, pre ktorych je pismo natolko vzdialene, ze si radsej ako zaklad viery postavia katechizmus, zavery koncilov a dogmatickych studii. Tuto sa podla vsetkeho predvadza jeden z nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je pocetna skupina veriacich, pre ktorych je pismo natolko vzdialene, ze si radsej ako zaklad viery postavia katechizmus, zavery koncilov a dogmatickych studii.

 

Zaujímavý postreh a tak by ma zaujímalo, na čom ty, "dead", zakladáš svoju vieru alebo samotný život ? (na skale alebo na piesku?)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vážení a ctení, ... Drahé Božie Deti, bratia a sestry v Rodine Matky všetkých národov. Pokoj Vám, nech pokoj Kristovej lásky prebýva vo vašich srdciach i medzi nami, navzájom. Nie, ako svet dáva, ale aby sa naše srdce nestrachovalo. V láske niet strachu a preto Vám prajem, aby v našich medziľudských vzťahoch prebývala skutočná láska a pokoj ako to má byť v dobrej Rodine ...RODINA VŠETKÝCH NÁRODOV

 

Do tejto Rodiny nepatria len "VYVOLENÍ" - židia alebo aj kresťania, alebo cirkevní predstavitelia (klerici a laici), či politickí hodnostári ako aj mocnári tohto sveta, ale aj veriaci iných vierovyznaní, náboženstiev ako aj agnostici (pochybujúci) a ateisti (neveriaci) . UŽ NIET LEN "vyvolených" židov alebo grékov, slovanov či germanov, európanov alebo američanov..., ALE VŠETKY NÁRODY TVORIA JEDNU VEĽKÚ RODINU.

 

Do tejto Rodiny nepatria len ľudia (národy), ktoré vidíme a spoznávame vo svete, ale aj tí ktorí boli pred nami a ešte len prídu... Tak ako si ctíme členov rodiny (zosnulých) a ako si vážime budúcnosť svojej rodiny (ďalšie pokolenia), tak aj v tejto Rodine myslíme na tých, ktorí nás predišli, ale aj na tých ktorí ešte len prídu. V úcte a v pravde tvoríme spoločenstvo "PUTUJÚCICH" na zemi, "TRPIACICH" v Očistci ako aj "OSLÁVENÝCH" v Nebi (nebeské Kráľovstvo). V tejto jednote nemôžme nemyslieť na tých, ktorí sa slobodne rozhodli pre VEČNÉ ODLÚČENIE OD BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA (Kráľovstvo lásky a pokoja - na zemi a v nebi) a preto Rodina Matky všetkých národov sa dáva spoznávať všetkým ľuďom dobrej vôle ako aj nevďačníkom a neprajníkom.

 

Do tejto Rodiny patrí všetko, čo existuje (nesmrteľné duše a nekonečný vesmír) a nepatrí nič, čo neexistuje (mimozemské civilizácie- ako to potvrdil aj svätý Tomaš Akvinský v diele:"scio cui credidi"), pretože zem na ktorej žijeme - je miesto celej Božej Rodiny - sa v budúcnosti dokonale obnoví. V spoločenstve "putujúcich" (na zemi) nie je správne odsudzovať ľudí predčasne a neoprávnene, takže pokiaľ žijeme - meníme sa, niekedy sme dobrí, inokedy zlí - všetci sme povolaní k odpúštaniu, milosrdenstvu a láske.

 

POVOLANÍ K LÁSKE

 

Všetci sme povolaní k Láske. Boh je Láska (1 Jn 4,8 ) a preto všetci sme povolaní k Bohu ako v živote, tak aj po živote. K Bohu, ktorý je živí a zjavuje sa ako v minulosti, tak aj v súčasnosti a ešte sa bude... Boh (Otec), ktorý stvoril všetko živé i neživé; ktorý sa zjavil so svojimi svätými anjelmi našim predkom: Adamovi a Eve, Abrahámovi a Mojžišovi, Jozefovi a Márii, prorokom a ďalším ľuďom na zemi, aj v súčasnosnosti môžeme mať účasť na stretnutí s Nimi. Keď sa zjavuje so svojimi anjelmi a svätými (Matka Ježiša Krista i naša, apoštoli Ježiša Krista ako aj tí, ktorí nás predišli do nebeského Kráľovstva) na rôznych miestach sveta: Medžugorie, Dechtice pri Trnave ... a pozýva nás k väčšiemu poznaniu:

 

"Moje drahé deti! Ďakujem a som spokojná, že ste sem prišli. Dnes by som vám chcela povedať, že by som si priala púť 15. augusta ku krížu vo vašich Dechticiach a túto PÚŤ OPAKOVAŤ KAŹDÚ PRVÚ NEDEĽU V MESIACI. ŽELALA BY SOM SI, ABY PRIŠLO VIAC ĽUDÍ. Deti, prosím vás, obráťte sa, obráťte sa, prosím, obráťte sa. Zmeňte sa úplne od základu, prosím, prosím. Milujem vás!"

 

Každú 1. nedeľu po 1. piatku v mesiaci o 12:00 hod. (sa z námestia) začína púť modlitieb na horu Boričky, kde sa zjavuje Panna Mária (so svätými) ... okolo 14 hod.

 

V LÁSKE NIET STRACHU : preto sa nebojte prijať toto pozvanie a presvedčte sa osobne, akí naši Rodičia v skutočnosti sú. O akú lásku ide v Rodine Matky všetkých národov sa môžete dozvedieť v ďalších článkoch. Ďakujem, že ste ... prijali pozvanie k láske ako aj hojné nebeské požehnanie, v mene Otca i Syna i Ducha Svätého. Amen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do tejto Rodiny patrí všetko, čo existuje (nesmrteľné duše a nekonečný vesmír) a nepatrí nič, čo neexistuje (mimozemské civilizácie- ako to potvrdil aj svätý Tomaš Akvinský v diele:"scio cui credidi"), pretože zem na ktorej žijeme - je miesto celej Božej Rodiny - sa v budúcnosti dokonale obnoví.

 

nakoniec to jedno náboženstvo zostalo nepomenované, ale to vlastne nevadí, tušíme, o ktoré ide :lol:

konkrétne toto tvrdenie stredovekého Tomáša Akvinského by zato nemalo celkom patriť do traktátu ... nič proti Akvinskému, ale otázka je Aké náboženstvá poznáte, to bolo možno viac menej zodpovedané : )

ale Akvinský vo svojej dobe mohol tvrdiť, že do Rodiny nepatrí nič, čo neexistuje ... ale mimozemské civilizácie ?

 

 

k tomuto mi napadá jeden iný citát : R Pucetti, teológ a filozof dvadsiateho storočia, ktorý sa zaoberá kľúčovou otázkou kresťanskej viery, či možno obrániť jej všeplatnosť :

"Dokonca keby bolo evanjelium na našej planéte všeobecne rozšírené - ale nie je, ako vieme, dopočula by sa o ňom len nevýznamná časť všetkých inteligentných bytostí univerza, lenže nárok na všeplatnosť však obsahuje aj povinnosť a úlohu všetky živé bytosti oboznámiť s náukou o spasení a viesť ich k účasti na nej."

" Kresťanstvo môže urobiť len jedno, vôbec nebrať na zreteľ pravdepodobnú existenciu mimozemských inteligentných bytostí...Mohlo by sa stať, že kresťanstvo-vari ako jediné spomedzi veľkých živých náboženstiev - by sa preukázalo po pokusoch s medzihviezdnou komunikáciou ako nepravdivé..."

žiaľ, zdroj sa mi za tie roky v pc kdesi stratil

 

toto náboženstvo, ktoré poznáme, sa v tomto prípade - v tomto konkrétnom prípade neveľmi môže odvolávať na Tomáša Akvinského a jeho stredoveké poznatky ...

profesor Pucetti to napísal kedysi v 60.rokoch minulého storočia ... odvtedy sme trochu ďalej : )

 

dokonca aj Vatikán pripustil, že je možné, že nie sme v univerze sami, a možno tam kdesi je mimozemský život / civilizácie /, dokonca sa chce pripojiť k jeho hľadaniu ... posledné správy sa o tejto téme objavili asi pred mesiacom. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drahí bratia a sestry (game a spol.)... Boží pokoj nech je mezi nami. Ďakujem za názory a ochotu spoznať viac o živote. Som rád, že spomínaš (game) tému o mimozemskej civilizácie, aj keď pôvodná téma bola o náboženstvách. Keďže spoločné majú predsa niečo, tak by som to rád spomenul pre porozumenie a spoznanie odpovedí na naše otázky.

 

Spomínal si, že výroky sv.Tomáša Akvinského sú dávne a v súčasnosti sa vo Vatikáne vyjadrili v prospech existencie mimozemšťanov. Rozumiem ti, pretože aj ja som bol v takej situácii ako aj iní ale keďže som tým prešiel, dovoľ mi povedať svoju skúsenosť: Od detstva som nechcel veriť v učenie Cirkvi ako sú svätí Tomáš Akvinský a iní ..., kňazi...pápež a častro-krát aj významné osobnosti, bezohľadu na postavenie a dobu, v ktorej žili. Boli aj časy, keď som niekedy veril, ale keď prišla skúška (postaviť sa za ich názor a tak aj svoj), tak som ostal v pochybnosťiach.

 

Až keď sa mi dal spoznať Boh osobne a keď som prišiel na Jeho zjavenia (ako aj jeho svätých) osobne, vtedy som si bol istý, že Tomu môžem veriť. A Ten, ktorý je a zjavuje sa: živý Boh Abraháma, Izáka, Mojžiša v Osobe Otca, Syna i Ducha Svätého- hovorí, že skrze Ježiša Krista ustanovil na zemi svojho zástupcu, prostredníctvom ktorého hovorí vo veciach viery a mravov. To znamená, že Božia-Ježišova neomylnosť sa prejavuje skrze pápeža a tých, ktorí učia v zhode s náukou pápeža. Ak neveríš, choď a presvedč sa sám. Aj ja som neveril a žil v pochybnostiach dlhé roky - skôr som veril svojim kamarátom a svojim úsudkom - ale od vtedy nemám pochybnosti, ak hlásam v jednote s Ježišom a pápežom.

 

Prečo to všetko spomínam a aký to má súvis ? Nezáleží až tak na tom, KEDY povedal sv.Tomáš Akvinský, že "neexistujú iné rozumové bytosti ako sú anjeli a ľudia", ale skôr na tom, ČO povedal ! Zhoduje sa jeho učenie s neomylným učením Božieho Slova (Biblia) s posolstvami Ježiša a Márie na pravých zjaveniach a s učením pápežov ? Lebo ak veríme v ich neomylnosť, potom nezáleží na tom, že to povedal v minulosti, ak sa doposial tak učí.

 

A čo sa týka vyhlásenia Vatikánu, treba to upresniť. Vatikán je všeobecný pojem pre štát v štáte Taliansko. Ale pokiaľ vieme, tak vyjadrenie o možnosti existencie mimozemšťanov nebolo vyjadrené pápežom, ale jedným z mnohých, ktorý patria do Vatikánu. Je veľa sporov a kauz, pri ktorých vo Vatikáne nesúhlasia s pápežom ako aj v tejto oblasti. Tým chcem povedať, že pokiaľ to pápež neschváli, nemožno to považovať za pravdivé a neomylné, ak sa doposial hlása opak.

 

Drahí bratia a sestry, dovoľte mi ešte povedať aké je dôležité pochopiť, ale zároveň aj prijať neomylnosť Božiu ako aj pápežovu. Pretože v tomto je problém všetkých nedorozumení a sporov: Niekedy veríme v Boha a niekedy nie. Potom sa stáva, že inokedy veríme v Boha, ale neveríme mu. A keď hovoríme, že mu veríme, nechceme veriť nikomu inému ako sú anjeli, Panna Mária, svätí alebo aj učeniu Cirkvi-pápežovi. Potom sú veriaci, ktorí hovoria, že veria dokonca aj pápežovi, ale len na konciloch a verejných vyhláseniach. A tak sa stáva, že keď sa máme postaviť zoči-voči hriechu: klamstva (nie ľuďom a zvieratám), potom máme pochybnosti. A pochybnosti dokážu človeku poriadne zbrať. Ako hovorí Ježiš: "Keď príde výchrica dom postavený na piesku sa zrúti, ale dom postavený na skale, obstojí." Preto Ježiš premenoval Šimona na Petra, lebo v preklade to znamená SKALA. A dodal, na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Nie pre silu a moc ľudí, ktorú vidíme, ale pre ochranu Boha-Ježiša Krista. A tým nemám na mysli len vonkajšok, ale predovšetkým učenie pápežov:

 

už 2000 rokov pápeži učia neomylne stále tú istú vieru a morálku, len rôznym spôsobom. Všimnite si Anglikánsku cirkev. Dlhé roky učili ako je v Biblii, že homosexuáli nevojdu do Božieho Kráľovstva a teraz učia opak. Preto niektorí odchádzajú a prichádzajú späť do Cirkvi Kristovej. Z pravoslávnej cirkvi sa niektorí odpojili a pričlenili k Rímsko-katolíckej pod názvom Grécko-katolíci. A tak by sme mohli pokračovať, ale opäť by som chcel zopakovať, že pokiaľ Božie Slová (Bibliu), učenie svätých , anjelov a Panny Márie ako aj učenie pápežov nebudeme vnímať za neomylné, potom síce pochopíme tých, ktorí tak robia (ich zmýšľanie), ale musíme počítať s tým, že naša viera bude ako dom postavený na piesku.

 

Drahí bratia a sestry, verím že "všetko má svoj čas!" (Kaz 3,1) a aj medzi nami bude viac porozumenia, len aby sme sa vedeli prijímať s úctou a láskou. Ak Vám v tom niečo nebolo zrozumiteľné,tak napíšte. Ďakujem, že ste prijali toto pozvanie. S pozdravom Milan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov