Skočiť na obsah

Nespravodlivo rozdelené výhody


Tomáš

Odporúčané príspevky

A takýmto dôchodom nech kľudne dajú nejaké výhody, ale čo keď mladý pracujúci, produktívny človek je 20€ pod hranicou chudoby a ten si musí ešte aj za plnú sumu kúpiť lístok na vlak čo ho odvezie do roboty... To je podľa vás normálne?

nie je..

a ako by si to chcel riešiť ty?

(nemôžem sa zbaviť dojmu, že môj návrh na riešenie, ťa nenadchol)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ako to rieši p.Fico ale väcšie sumy. Nech dajú pracujúcim minimálku 600 v čistom a budem spokojný. Nevravím že musíme mať zajtra nemecké platy ale 380 v hrubom je mizerne málo, akože cením si to že to dvihli aspon takto o tých pár eur lebo je to aspon správa že s tým chcú niečo robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akože to u nás vo firme dopadlo naposledy?

vyliali kmeňových, nabrali viac z agentúr, a "živnostníkov"

platy išli ešte nižšie

 

Tomáš kde ty to vlastne pracuješ?

(ja pracujem, ťahám dvanásťhodinovky v "automotiv" fabrike.. to "automotiv" sa dá preložiť v poslednej dobe ako "blázninec na kolečkách")

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, však Fico pred nejaký voľbami bľabotal, že chce vytvoriť silný štát. Tu je výsledok: pätina obyvateľstva balansuje na hranici chudoby, väčšina zarába niečo viac ako je minimálna mzda, SZČO musia platiť výpalné, aj keď nič nezarobia, sro musia platiť licencie, aj keď tiež nič nezarobia, ale firmy oligarchov bez problémov odvádzajú prakticky nulové dane. Skvelá vizitka pre členský štát EÚ, €zóny a OECD. Ja sa divím, že tej hranatej svini doteraz ešte nikto železnou tyčou nerozmlátil držku.

 

Ale ved Fico predsa dostal svojmu slubu a vytvoril silny stat......ked su ludia zavisli na state, tak tym padom stat je silnejsi a aj bude. Ked su ludia menej odkazany na nejaku "spolocensku vyhodu", tak stat straca na sile a teda aj dolezitosti. Toto predsa nemoze vladnuca oligarchia dopustit. Dat ludom pocit nesvojpravnosti a nemohucnosti postarat sa o svoje veci, je dolezite, aby si si potom mohol, ako statny zriadenec a teda samovladca, urcovat, co a ako sa ma diat. Tak dopadnu vsetci magori, co sa nechaju viest za rucicku, pretoze su "nesvojpravna" volicska komunita. Cest praci......iny pozdrav sa v tomto state uz neda ani povedat :(

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentalne strážnik vo vozovom parku ale bol som už všelikde počnúc fabrikami, cez verejnú správu, zdravotníctvo, logistiku, po obchodné reťazce a nikde viac nedali. Všade to bola minimálka na zmluve a len v prípade keď sa potiahli nejaké nadčasy tak sa to vyšplhalo na 400 ale to bol absolútny v mojom živote. Ale už veľmi odbáčame tak to hodím naspať na trať... Téma je že nespravodlivo sa rozdelujú výhody. Tak buď nech to zrušia alebo nech to dajú tomu kto má skutocne nízky príjem.

 

Takže riešenie: nízka príjmová skupina je zle definovaná... To niesu iba dôchodci a ztp ale NIEKTORÍ dochodci, pracujuci a ztp. Dalsi priklad: vzniklo u nas centrum (nieco ako charitativny bazar) ze tam ludia mozu dat obnosene veci a chudobni si mozu zobrat. Zase tam boli menovani ludia typu stari, socialne slabe rodiny, bezdomovci atd... Zase tam neuviedli pojem pracujuci s nizkym prijmom. Tak som zvedavi ako by zareagovali keby tam pridem ze si chcem nieco zobrat lebo som tiez pod hranicou chudoby a som na to odkazany...

 

Definicia chudoby podla OECD, EU a SR sa lisia par desiatkami eur ale vsade je to okolo 350 v cistom ako hranica chudoby... Ja som mal na.pracovnej zmluve 352 v hrubom a na ucet prisli nejake necele tri stovky. Ako zvysili tak sme dostali zmluvy kde mame 380 v hrubom a na ucet mi chodi 330 cca... Takze vselijako SOM POD OFICIALNOU HRANICOU CHUDOBY takze mal by som pravo na nejake socialne kompenzacie... Dochodca ktory pobera 400 je NAD HRANICOU CHUDOBY co znamena ze nech nema pravo na kpmpenzacie... Proste nedelit ludi na pracujucich, dochodcov, invalidov...

 

Vyzeralo by to takto: Kazdy obcan SR ktory ma prijem pod hranicou chudoby (bola by uvedena nejaka suma) ma narok na rozne benefity...

 

Dalej by to bolo nejak definovane aby to nemohli vyuzivat ludia co nechcu pracovat. Myslim tych dlhodobo nezamestnanych co nepracuju z vlastnej chyby... By to nemali... Takze kazdy dochodca, pracujuci, ztp ktory by mal nizssi prijem ako 350 ma narok na tie zlavy a ti co maju vyssi prijem nemaju narok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš

 

Pozri, taky dochodca ma tie benefity za zasluhy a ty si na tie zasluhy este nejaky ten "patek" musis pockat............vyckaj casu, ako husa klasu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napríklad: benzínová pumpa na slovensku a v rakúsku. Obe majú 4 zamestnancov. Benzín predávajú za tú istú cenu dokonca veľakrát ak lacnejšie a ich zamestnanci zarobia 1200 a naši 400 ale aj ta pumpa v rakúsku je zisková... Tak kde je teda problém?

 

Ďalšia vec že keby chudobizňa zarábala viac, tak by aj viac peňazí dali do obehu... Lebo minimálna mzda teda žitie od výplaty do výplaty vyzerá tak že, to má len prežitie teda že výplaty náklady na bývanie, strava a čaká na ďalšiu vyplatu... Keby bola minimálka 800 tak by ten človek išiel na výlet, nakúpil by nejaké veci, a tým dá tie peniaze do obehu a to dá prácu zase len ďalším ľuďom... Ale takto keď len prežívame tak nemám žiadnu kúpnu silu. Sedíme len doma nemôže so nič dovoliť...

 

Tak ešte raz, skúsim ti to vysvetliť po lopate sedliackym spôsobom: Na jednej strane máš pravdu, že keby boli vyššie platy, tak by viac peňazí išlo do obehu, viac by sa míňalo a obchodníci by viac zarobili a mohli by viac investovať, viac zamestnať atď.

 

Problém je, že tie peniaze sa musia odnekadiaľ zohnať, treba na ne zarobiť. A teraz sa teda láskavo pozri na štáty, kde sú vysoké mzdy: všetky majú jedno spoločné: tú svoju vysokú životnú úroveň, ktorá im zabezpečuje vysoké platy, museli z niečoho vybudovať. Nóri sú bohatí vďaka rope, Islanďania vďaka rybolovu, Švajčiari majú rozvinutý bankový systém, Nemci sú pracovití (už počas vojny s jedným volom zorali celú Európu) a vybudovali si silnú ekonomiku vďaka technologickému rozmachu, Briti ťažia zo svojej imperiálnej ríše, Rakúsko bolo dlhé storočia regionálnou mocnosťou, Slovinsko bolo najrozvinutejšou republikou v Juhoslávii... Čo také má Slovensko? Slobodu získalo pred 100 rokmi, v ČSR hralo druhé husle, samostatné nie je ani 25 rokov, nemá ropu, ktorú by exportovalo v miliónoch bareloch, nemá more, kde by lovilo veľryby, veľa podnikov je sprivatizovaných, 99% ziskov z automobiliek ide za hranice a musí živiť tisíce Cigánov. Tak kde tie peniaze zarobiť? A ani to nie je všetko, sú krajiny, ktoré majú veľa prírodného bohatstva, ale tie platy tam tiež nie sú žiadne terno (napr. Rusko).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veľmi pekne napísané. Ináč tí Rusi majú všetko čo ostatné menované štáty ba aj viac a predsa to nevyužijú. Však majú more plné rýb aj pláže, majú plyn aj ropu, veľké mestá aj vidiek, veľhory aj lyžiarske strediská, priemysel aj vedcov a predsa nič. Tu už s tým nič nespravíme ale téma nebola predsa o platoch ale o zle nastavených výhodách. Takže o tom prečo sú dôchodky aké sú a prečo sú platy také aké sú by sme mohli preberať v príslušných témach. Takže išlo len o to že to zle nastavili a zle definovali pojem chudoba. Iba sa mi zdalo absurdné že dôchodca čo berie 400€ v čistom je odkázaný na lacnejšie obedy, cestovanie atď. A pracujúci čo má čistý príjem 330€ už na to nieje odkázaný? Proste každý kto má nízky príjem a je pod hranicou chudoby by mal mať nárok na kompenzácie. Ak toto Smer zariadi budem ich voliť s radosťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš

 

Podnikal som 12 rokov v elektronike. Navrhoval som HW a SW pre priemyselné aplikácie. Zarobil som celkom slušne. Kto programoval aplikácie v technológiách,  kde 24 hodinový výpadok znamená milióny eur, vie o čom hovorím. No ak by som bol exekútor, zarobím to všetko na jednej „slušnej“ exekúcii. Zubár zarobí 100 eur za 15 minút a večer môže ísť kľudne spať. Žena, ktorá opustí malé deti, nastupujúc na nočnú zmenu, zarobí 400 euro za masiac. Počas privatizácie sme nesplatené účty „podnikateľov“ zaplatili všetci. Krádež, za ktorú sa v civilizovaných krajinách sedí v base, sa na Slovensku  hrdo premenovala eufemickým názvom  „reštrukturalizácia“ bánk. Mečiar toto rozkrádanie počas privatizácie obhajoval argumentom, že nejako predsa musí vzniknúť Slovenská  podnikateľská sféra. No a tieto plody budeme na Slovensku zbierať ešte mnoho rokov. Sú to tí istí ľudia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujem Tono pekne napísané ale toto by už mohlo patriť do nejakej témy o mzdách a podnikateľoch. Takže aby téma zostala tou akou má byť tak uvediem jednoduchý príklad zo života. Keďže nemáme auto, tak na návštevu do 25 km vzdialenej obce za rodinou chodíme spojmi SAD Dunajská Streda. Ich cenník na tú diaľku je pre mňa ako plný lístok 1,90€ a môj čistý mesačný príjem je 330€ mama ktorá pracuje a popritom berie ztp má čistý príjem okolo 530€ ale vďaka tej ztp má zľavu a tú istú cestu má za 0,90€ takže cesta tam aj späť mňa vyjde 3,80€ a ju len 1,80€ ale príjem má o 200€ vyšší ako ja! Tak sa pýtam, kto je viac odkázaný na tú zľavu? Druhý príklad otec šiel do predčasného dôchodku a dostáva okolo 450€ a v dome dôchodcov majú takú akciu že do ich vývarovne môžu chodiť jesť aj ľudia z vonka a pre bežného človeka je jeden obed menučkový 2,90€ teda pre mňa a on platí 1,70€ za tú istú porciu keď tam prídeme spolu na obed. Zase človek čo má o 120€ viac ako ja má nárok na lacnejší obed... Takže toto čo je za systém že ten kto má najmenej nemá nárok na zľavy a ten kto má viac má na ne nárok... Takto je to aj s účtom v banke, ja mám v rodine najnižší príjem ale obaja rodičia (s vyšším príjmom) majú zľavnené poplatky za vedenie účtu.

 

PODSTSTA VECI:

Človek čo má najnižšší možný príjem má mať vyššie náklady na život ako ten čo má vyšší príjem??? Toto je akože v poriadku? Toto by som nenazval vôbec sociálnym opatrením!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to otazka motivacie. Ak by cloveku so ZTP, ktory je, napriek objektivnym prekazkam, schopny si najst pracu a privyrobit si zobrali vyhody, tak by to cloveka demotivovalo v snahe postavit sa na vlastne nohy. Proste by na tom ZTP pracujuci mohol byt horsie ako ZTP nepracujuci, co je kravina.

Na druhu stranu je rovnaka kravina podporovat cloveka, co pobera minimalnu mzdu, zlavami, aby si minimalnu mzdu zachoval a nesnazil sa najst lepsie platene zamestnanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže išlo len o to že to zle nastavili a zle definovali pojem chudoba. Iba sa mi zdalo absurdné že dôchodca čo berie 400€ v čistom je odkázaný na lacnejšie obedy, cestovanie atď. A pracujúci čo má čistý príjem 330€ už na to nieje odkázaný? Proste každý kto má nízky príjem a je pod hranicou chudoby by mal mať nárok na kompenzácie. Ak toto Smer zariadi budem ich voliť s radosťou.

 

Pretože tú vládnu populisti, ktorí v dôchodcoch našli veľmi spoľahlivých a vďačných voličov. Dôchodcom nemáš v podstate čo ponúknuť, pretože už sú mimo produktívneho veku, takže jedinú vec, ako si ich môžeš získať je to, že im buď zvýšiš dôchodky alebo dáš zľavy. Nezamestnaných je ťažšie si získať, pretože tí potrebujú prácu a pracovné miesta nevznikajú ako huby po daždi, treba pre ich vytvorenie niečo spraviť a to je oveľa zložitejšie ako veľkodušne ponúknuť dochodcom lacnejšie obedy. To isté platí pre slabo zarábajúcich, tí môžu byť radi, že majú robotu, to im musí stačiť.

 

 

Na druhu stranu je rovnaka kravina podporovat cloveka, co pobera minimalnu mzdu, zlavami, aby si minimalnu mzdu zachoval a nesnazil sa najst lepsie platene zamestnanie.

 

Však o tom som hovoril, zamestnanec s minimálnou mzdou nemusí platiť zdravotné odvody, čím viac by zarobil, tým vyššie odvody by platil, to tiež nie je dva krát motivujúce. Ale toto bolo cieľom smerákov nie? Vytvoríť národ žebrákov, ktorí síce budú zarábať málo, ale medovými motúzmi vo forme "sociálnych balíčkov" si budeme držať ich priazeň. No a samozrejme, tretina tohto blbého národa im to žerie aj s navijakom.

 

A tiež je kravina prečo boľševici ľuďom s minimálnmou mzdou odpustili zdravotné odvody, ale živnostník ak má náhodou za mesiac príjem 0€, tak odvody 57,68€ musí aj tak zaplatiť. S týmto ma smeráci kardinálne nasrali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O tej motivácii nájsť si lepšie zamestnanie som sa už zmienil viackrát. Vystreidal som už 20 zamestnaní a nikde nedali viac lebo súkromník nedá viac preto že má sám ťažkosti uživiť sa pri týchto úžerníckych praktikách štátu (Axel dovysvetľuje), fabrika nedá viac lebo prišla na slovensko práve kvôli tomu aby nemusela mať náklady na mzdy, štátna príspevková organizácia zase nemá taký rozpočet aby si to mohla dovoliť. Takže ja môžem ísť hocikam nikto viac nedá. Na slovensku je to tak. Takže človeka pracujúceho za malú mzdu čo má motivovať aby volil smer? To že môže byť rád že má prácu? Tak nech aj dôchodca platí za všetko tak isto ako aj ja a nech mu povedia to isté čo mne: môžete byť radi že máte vôbec dôchodky! A ja som tiež verný volič ako ten dôchodca, od 18-ky chodím na všetky voľby aj referendá ale náš Csáky či Bugár kašle na moju mzdu! A ja sa z dvojitého občianstva nenajem! p.Fico sa aspoň o niečo snaží a keby mi dal tie isté privilégia ako majú dôchodci a zťp tak ho rád budem voliť a lepšie sa zmierim s minimálnou mzdou. Ja keď som nešikovné poleno ktoré ledva doštudovalo učňovku tak si myslíte že ma niekto zamestná na lepšej pozícii? Keď sa ľudia s BC titulmi tlačia na úrade práce??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapes. predstav si, ze by si za minimalnu mzdu dostal vyhody podobne dochodcovi. A teraz si predstav, ze by ti niekto ponukol minimalnu mzdu + xy euro, pri ktorych by si tie vyhody stratil. Vela ludi by si spocitalo, ze im je vyhodnejsie poberat minimalnu mzdu, len kvoli vyhodam. Co pre stat znamena nizsie dane a vyssie vydavky kvoli vyhodam.

Dochodca ma vyhody za celozivotny prinos spolocnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz je to už jasné ale ja osobne rozmýšlam tak že keby mi niekto dal 500€ výplatu ani ma nenapadne spomenúť tie výhody. Ja rád zaplatím obedy plnou cenou, rád si zakúpim celý lístok ale nech máme aj také platy aby som si to mohol dovoliť. Ja som chcel len kompenzáciu že pracujúci má živoriť a dôchodca sa bude mať ešte lepšie ako pracujúci to mi tam nepasovalo. To že koľko pracovali im neberiem alebo že invalidi mali nejaký úraz v poriadku. Ale to nieje v poriadku že pracujúci človek je na najspodnejšom stupni rebríčku napríklad že rebríček vyzerá takto:

 

Milionári

Politici

Nandárodné korporácie

Podnikatelia

Dôchodci a invalidi

Pracujúci ľudia

 

Prečo má byť najväčšia bedač pracujúci človek? Však to úplne demotivuje že ten kto ešte chodí do práce má najnižší príjem zo všetkých skupín a ešte si má aj všetko kupovať drahšie! Však to je maximálna demotivácia a my sme sa bavili o motivácii. A motivácia takto nevyzerá že ja čo chodím do práce mám k dispozícii menšiu sumu ako dôchodca a ja z tej menšej sumy musím ešte platiť dvojnásobok? To má byť čo za motiváciu? Keď p.Fico vybaví to aby mi na účet chodilo 500€ netto tak mu budem nohy bozkávať a viac sa k tejto téme neozvem! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď p.Fico vybaví to aby mi na účet chodilo 500€ netto tak mu budem nohy bozkávať a viac sa k tejto téme neozvem! ;)

 

Už sa nedivím, kde Fico berie tie percentá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Milionári

Politici

Nandárodné korporácie

Podnikatelia

Dôchodci a invalidi

TY

Opravil som ti to. Ja som tiez pracujuci clovek, a nemam pocit, ze by som sa mal horsie ako dochodca. Na to, aby sa mal dochodca lepsie ako ty (t.j. clovek s minimalnou mzdou) potreboval cely svoj zivot robit. A robit inu robotu ako SBS (bez urazky). Moja mama je dochodca, cerveny diplom z Fakulty chemickej a potravinarskej technologie STU, je autorizovany Ing, t.j. ma cervenu peciatku, ktoru moze dat pod projekt a tym prebrat na seba zodpovednost, ze ten projekt je dobry a prevadzka sa nezruti/neexploduje. Ak nahodou k niecomu dojde, tak pojde sediet. Mimo ineho sa vyzna v kope vyhlasok tykajucich sa stavebnej chemie (napr. poziarne predpisy). Za svoj zivot sa podielala na kope projektoch pre chemicke zavody, napr. Projekt zhodnotenia ťažkých ropných frakcií (EFPA – Environmental Fuel Project Apollo) v Slovnafte. Celkom by ma nastvalo, keby sa po 40 odrobenych rokoch a troch vychovanych detoch mala horsie ako clovek, ktory sa nevie ani lopatou ohanat.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďakujem Tono pekne napísané ale toto by už mohlo patriť do nejakej témy o mzdách a podnikateľoch...

Lenže podnikatelia vytvárajú pracovné príležitosti, teda aj tvoju mzdu. Fico by určite neprotestoval, aby podnikatelia svojím zamestnancom zvýšili platy. Ak podnikatelia nedokážu vytvoriť nové pracovné príležitosti, ponuka práce bude veľká a cena práce nízka. Slovensko sa tvári, ako vyspelá európska krajina. Živí záplavu (neadekvátnu na výkonnosť ekonomiky) zbytočných úradníkov s guľatými razítkami. Vysokoškolsky vzdelaný úradník, chce adekvátnu mzdu. Platenú materská dovolenku na Slovensku by nám v Amerike závideli. No sme len dielňou pre zahraničie. Dokonca už aj pre Čínu budeme atraktívny. Na riešenie tohto problému nemá recept, ani pravica, ani ľavica. Lavica to pochopila a pri politickej propagande radšej využíva vianočné príspevky. Pravica tvrdí, že sa to dá zlepšiť, zlepšením podnikateľského prostredia. No cenu práce bude ovplyvňovať iba ponuka a dopyt na pracovnom trhu, nie filantropizmus podnikateľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz je to už jasné ale ja osobne rozmýšlam tak že keby mi niekto dal 500€ výplatu ani ma nenapadne spomenúť tie výhody. Ja rád zaplatím obedy plnou cenou, rád si zakúpim celý lístok ale nech máme aj také platy aby som si to mohol dovoliť.

 

Tu je skôr otázne, či to, čo robíš ty, stojí za to, aby ti zamestnávateľ mohol zvýšiť plat. Ty musíš vedieť zamestnávateľovi niečo ponúknúť. Vzhľadom na to, čo si písal v inej téme, tak sa zdá, že veľa toho nemáš čo ponúknuť.

 

Ja mám živnosť na počítačové služby, ale tiež by mi to bolo prd platné, kebyže neviem spraviť to, čo klient odo mňa požaduje. A ak náhodou niečo neviem, tak si musím vedieť poradiť inými alternatívnymi cestami. A keď spravím to čo treba, tak klient je spokojný a samozrejme, mi to vie zaplatiť, lebo sám by to nevedel spraviť.

 

Ale ak pracuješ na pozícii, kde je ľahké ťa nahradiť, tak nemôžeš čakať, že zamestnávateľ ti bude platiť mnoho stoviek mesačne, keď tvoju prácu zvládne každý druhý okoloidúci. Proste žijeme v spoločnosti, kde sa všetko riadi dopytom a ponukou, ak je veľký dopyt, tak ponuka vie byť zaujímavá. Kamarát je stredoškolák s maturitou, vyštudoval storjarinu, pred nejakými 15 rokmi by to možno nebolo atraktívne, teda asi nebolo, lebo po takýchto ľuďoch je teraz veľký dopyt, on sa firme ponúkol, že bude u nich pracovať a firma mu od radosti, že získala nového strojára, ponúkla nástupný plat 1000€. Čo vieš pracovnému trhu ponúknuť ty? Už nežijeme v socializme, kde stačilo chodiť do roboty a tak štát z ľudí vychovával lemry, ktoré na sebe nemuseli pracovať.

A robit inu robotu ako SBS (bez urazky).

 

Teraz mu trochu krivdíš :) Kedysi to bolo hlavne len o vysedávaní na vrátnici, ale v dnešnej dobe je SBS zodpovedná za veľa vecí týkajúcich sa bezpečnosti vo firmách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman: takze tvoja mama ma dostatocne velky dochodok na to, aby si vsetko hradila za plnu cenu. Takze jej by tie vyhody mali zobrat lebo prijem ma dostatocny nad hranicou chidoby a mne ich dat kedze moj prijem je maly... Chapes? Tvoja mamka ke sikovna, obdivujem ju a nech ma aj 1000€ dochodok zasluzi si, ale naco by jej boli nejake zlavy? Ona na to ma aby to zaplatila... Tie zlavy potrebujem ja kedze som na hranici chudoby...

 

Ostatni: nerobil som vzdy sbs, robil som aj na stavbe, aj vo fabrike, aj nemocnici, aj na stadione, aj v obchode, a vsade bola minimalka a viac nedaju lebo povedia ze ked sa nepaci mozem odist tak co ja zmozem proti tomu? Povedia len mozem byt rad ze robim a ked sa nepaci zajtra memusim chodit... To je vsade odpoved ked chcem zvysenie platu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ona ma tie zlavy nie kvoli vyske dochodku, ale za celozivotny prinost pre tuto spolocnost a stat.

Aky prinos pre spolocnost mas ty? Z akeho dovodu chces zlavy? Len preto ze si lavy a nevies sa uplatnit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preto ze som chudobny a chudobnym sa ma pomahat... O tom je charita a socialne citenie. A dalsia vec vzdelani ludoa su pridana hodnota a robia prinos ale aj prave ktore niesu dobre platene maju prinos zase pre tych ludi, lebo murar postavi dom, zametac ulice cisti chodniky, smetiar odnrsie odpadky, kebybsa tieto roboty nerobili potom by ste si vsimli ako subdolezite aj tieto prace... A davnejsie som spomenul ze nemoze mat kazdy obcan SR cerveny diplom, vsak to tak nieje v ziadnom state. Niekto musi robit aj tie najposlednejsie roboty... Takze sa zase vraciame k tomu ze to neni docenene. Kamarat v anglicku za take iste roboty ake robievam ja berie 8 eur na hodinu a benzin aj elektronika je tam lacnejsia... Zarobi trojnasobok a este si lacnejsie kupi PC a robi to iste co ja...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sikovny murar nerobi za minimalnu mzdu, rovnako smetiar. Sikovny remeselnik zarobi mnohokrat viac, ako vysokoskolsky vzdelany clovek, lebo ma co ponuknut (vysoka skola este nikomu teply flek nezabezpecila). Radsej rozmyslaj o tom, ako sebe pomoct, nie ako pobrat vyhody ostatnym.

Benzin v UK (podla googlu) stoji momentalne  £1.16, co je priblizne 1.63eur, takze nie je lacnejsi. Rovnako naklady na byvanie su tam daleko vyssie (najom), podla jednej mapky co som dnes videl dokonca najvyssie v europe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov