xenocide Zverejnené 19. August, 2011 Zverejnené 19. August, 2011 Zadlženie štatu vytvaraju politici. a dan za to je inflacia. Ale tak to predsa nefunguje, ze? Mas inflaciu aj u nezadlzenych krajin....a mas zadlzene trebars USA ci Japonsko, kde inflacia nie je nijak vysoka. Takže prekrucas nie všetci sa chcu zadlžovat, nie všetci greci, japonci etc.No to greci nechcu, jasnacka, ze nie :happyroll: Ale to co chcu - su veci, co k zadlzeni vedu. Chcu velky a rozhadzovacny statny sektor. Chcu ochranu pracovneho trhu, vysoke dochodky, nie? A okrem ineho, aj toto vedie k zadlzovaniu.
robopol Zverejnené 19. August, 2011 Zverejnené 19. August, 2011 Ti čo to chcu nevedia, že napr. na to nemaju, nerozumeju ekonomike. A potom je tu skupina ktora je systemom cucana, ved niekomu musia zobrat, aby niekto mohol vytvarat tie dlhy. pravda ja take, že nevedia ako sa veci maju, nevedia kde su priciny, su aj taky co to vedia a nechcu. Inflacia je fenomen tohto peňažneho modelu, a jej v kumulutivnej urovni niečo čo nema obdobu v celej historii. nenaražam na hyperinflacie. cez inflaciu sa presúva bohatstvo od chudobnej a strednej triedy k tomu bohatemu naprotivku. presuva sa od tých čo sa nechcu zadlžovat, nicia im uspory.
xenocide Zverejnené 19. August, 2011 Zverejnené 19. August, 2011 Tak kedze ma USA, Japonsko a EU este relativne dost nizku inflaciu - ten nas model je vcelku dobry...oproti takej Venezuele, Cine, Indii alebo Rusku, ze? Ak tvrdis, ze cim nizsia inflacia, tym lepsie - nie je nic lahsie ako si najst staty s najnizsou inflaciu. Myslim, ze budeme medzi najlepsimi :happyroll:
alamo Zverejnené 4. November, 2011 Autor Zverejnené 4. November, 2011 nepretransformovala sa nám náhodou európska "ekonomická kríza" do "politickej krízy"?u nás sme mali možnosť vidieť pád Radičovej..v grécku Papandreu..v taliansku to začína "mlieť", "bunga bunga šéfa" Berlusconihov španielsku Zapateroatď a povedal by som že to už dýcha na krk aj Šarkovi a Merkelke každý je teraz ohrozený "predčasnými voľbami"a každý z nich spája (alebo spájal) práve seba s osudom EU, a tvrdí (alebo nejakým spôsobom tvrdil) že ak padne "on" padne aj EU
xenocide Zverejnené 7. November, 2011 Zverejnené 7. November, 2011 jeeej, toto je pekne :) http://ekonomika.idnes.cz/cestovky-chteji-menit-smlouvy-s-reky-boji-se-navratu-drachmy-ptp-/eko-zahranicni.aspx?c=A111107_112151_eko-zahranicni_spi S koncem eura v Řecku kalkuluje také cestovní kancelář TUI, která podle německého deníku Bild rozeslala řeckým hoteliérům požadavek na podpis nové smlouvy pro případ znovuzavedení drachmy. "Kdyby euro nemělo zůstat měnou..., je TUI oprávněna zaplatit peněžní částku v nové měně. Směnný kurz se bude řídit podle kurzu stanoveného vládou," stojí v dopisu, který má Bild k dispozici.Co je uplne logicky krok, ale... Svým krokem však cestovní kancelář podle Bildu provozovatele řeckých hotelů pobouřila. "Požadavek TUI podepsat tento dokument dostalo vícero řeckých hoteliérů. Žádný z nich to neudělá a my jsme se už obrátili na řecké ministerstvo cestovního ruchu. TUI nemůže vytvářet tlak na hoteliéry, aby něco takového podepsali," kritizoval postup společnosti prezident řeckého svazu cestovního ruchu Andreas Andreadis.Tak na jednej strane sa tvrdi, ak oby radi chceli drachmu...ale ze by dostali platbu vo svojej dobrej drachme to uz nie? Aspon tolko k zodpovednosti a k tomu, ako je navrat k drachme povazovany za vseliek - ked ju dopredu aj samotni greci odmietaju :)
alamo Zverejnené 10. November, 2011 Autor Zverejnené 10. November, 2011 v grécku bude premiérom Lukas Papadimos bývalý šéf ECB.. človek, ktorý má "leví podiel" na vzniku súčasnej situácie, to on natlačil Grécko do eurozóny urobil tak, hoci tam nepatrilo, dokázal to pomocou účtovných podvodov, za ktoré by už v súkromnom sektore, dávno hnil v base a oni ho miesto toho, aby hnil v base, spravia premiérom vlády
xenocide Zverejnené 10. November, 2011 Zverejnené 10. November, 2011 1. Papadimos je bývalý sef, nie byvali sef ECB :) 2. Prijatie Grecka do EU a EMU bolo vecou akceptacie clenstva zo strany vtedajsich clenov, nie rozhodnutie jedneho cloveka. Pochybnosti boli aj vtedy, ale prevazil politicky pohlad a prehnane optimisticky. Neda sa ukazat len na jedneho cloveka a povedat, ze ON je najviac zodpovedny. 3. Pokial malo Grecko neciste vykazy statnych uctov - je to chyba a zodpovednost v prvom rade vtedajsej greckej vlady 4. Grecko nebolo nikam tlacene, bolo v dlhodobom europskom programe a plane, aby sa Grecko stalo clenom eurozony. 5. Nuz, z urciteho pohladu by si vela politikov zasluzilo nieco uplne ine, ako posty, ktore zastavaju. V pripade Grecka by mohli do basy posadit snad celu garnituru za poslednych vyse 25 rokov :) A kludne to moze dopadnut tak, ze Papadimos bude buduci rok teatralne obetovany, pokial v Grecku prebehne nejaka revolucia a budu naozaj potrebovat niekoho ukamenovat. Byt premierom v tejto situacii je absolutne nevdacna uloha a z osobneho pohladu nema vobec nijake plus. On ako clovek uz bol za vodou, premierovat nepotreboval.
alamo Zverejnené 10. November, 2011 Autor Zverejnené 10. November, 2011 ja sa nehádam..podľa mňa, už mali sedieť v lochu všetci do radu aj so Šarkom a Merkelkoupretože celá EU "elita" má zjavne "zločinecké myslenie" Papadimos je zločinec, ktorý sa podieľal na organizovaní tejto EU špinavostidá sa čakať len jedno, zločiny bude páchať aj naďalej, je dopredu jasné, že sa to naozaj skončí katastrofou
xenocide Zverejnené 10. November, 2011 Zverejnené 10. November, 2011 Ty sa proste nenaucis normalne vyjadrovat :) S tym mnozstvom prehnanych vyrazov sposobujes ich uplnu inflaciu, az sa z tvojej strany stavaju uplne bezcenne. Samy zlocinec, blabla, zlocinec, blabla... Az budu zakony, ktore zakazu akekolvek zadlzenie, potom mozes povedat, ze ten, kto zobral uver - porusil zakon a moze byt potrestany. V opacnom pripade ide len o prazdne slova. A zatvaranie politikov vyriesi figu borovu.Mozno si si vsimol, ze sa nijaky grek (ale ani slovak) nikdy nestazoval na socialne vyhody, ktore ma, bez ohladu na to, ci peniaze na ne boli ziskane vdaka zadlzeniu. Ludia sa jedine stazuju, ked o nieco pridu. Ak im stat dava, vsetci chrochtaju blahom. Napady o zatvarani politikov je populisticky nezmysel, pretoze by si ludia okamzite zvolili inych a takych istych. Alebo horsich. Ale zase takto to bolo vzdy. Ked sa nedari, tak sa nemysliace masy vacsinou nadchnu pre upalovanie, alebo aspon zatvaranie niekoho do basy. Upalit zida nepomohlo vyliecit mor, ale aspon mali ludia trosku lepsi pocit. Tie napady su presne take iste. Nic nenapravia, ale tie davy to na chvilu upokoji.
alamo Zverejnené 10. November, 2011 Autor Zverejnené 10. November, 2011 máš istý problém xenocide, pričasto používaš výrazy, ako napríklad "nemysliace masy" zákony zakazujúce dávať a brať úrok, našťastie neexistujú, a ja som proti tomu aby vznikli (aj keď tu neustále podsúvaš, že som nejaký fanatik, žiadajúci ich zákaz) keby existovali sakramentsky by to ekonomiku poškodilo čo ale existuje, to je "úžera" a tá už sa za trestný čin pokladá takže máme tu tie tvoje "nemysliace masy" (neschopné robiť rozhodnutia.. podľa teba nesvojprávne) zakaždým keď navrhnem, aby sa demokracia začala napriamovať, ty si proti, tvrdíš že by sa to skončilo katastrofou ďalej tu máme nesplatiteľný dlh.. a tento "paragraf": http://sk.wikipedia....%C3%9A%C5%BEera Kto zneužívajúc niečiu tieseň, neskúsenosť alebo rozumovú slabosť alebo niečie rozrušenie, dá sebe alebo inému poskytnúť alebo sľúbiť plnenie, ktorého hodnota je k hodnote vzájomného plnenia v hrubom nepomere, alebo kto takú pohľadávku uplatní alebo v úmysle uplatniť ju, na seba prevedie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok až päť rokov. máme podľa teba "nesvojprávne osoby", zaťažené "nesplatiteľným dlhom" xenocide.. ja iba teraz opakujem, to čo tvrdíš ty (na základe výrazov ako "nesvojprávne - nemysliace - nezodpovedné".. používaš ich hojne..), máme situáciu, zodpovedajúcu trestnému činu úžery :tease:
xenocide Zverejnené 10. November, 2011 Zverejnené 10. November, 2011 máš istý problém xenocide, pričasto používaš výrazy, ako napríklad "nemysliace masi" Vacsinou pouzivam vyraz "nemysliace masy" čo ale existuje, to je "úžera" a tá už sa za trestný čin pokladá Tak v tom pripade si najdi zakonnu definiciu "uzery", pripadov ktorych sa to tyka a jurisdikcie tychto zakonov. zakaždým keď navrhnem, aby sa demokracia začala napriamovať, ty si proti, tvrdíš že by sa to skončilo katastrofou Prave si navrhol, aby do basy isli ludia, ktorych si volici slobodne zvolili a ktori robili to, co po nich volici chceli. To nevyzera ako napriamovanie demokracie. Nesplatitelne dlhy vznikli z urcitych dovodov - a tymi nebolo zlocinecke konanie zlocincov. To by bolo prilis jednoduche. Su vysledkom casto dobre myslenych krokov, ktore ludia vseobecne odsuhlasovali. Mimochodom - minuly rok malo Slovensko dost vysoky deficit a dost narastol statny dlh. Preco mam ten pocit, ze nikto zo "spravodlivych" proti tomu nijak velmi neprotestoval,hm? Ze by dvojity meter, ked by si zatvaral cudzincov, ale Slovakov nie? Grekov by si nechal skrachovat, ved tak im treba, len lenosili...ale rovnako spravodlive rozhorcenie voci slovenskych darmozracom, ktori chcu stale na nieco peniaze, podpory a pod. - to uz nic? A stat sa zadlzuje. So suhlasom ludi, ktori sa tvaria, ze su proti zadlzovaniu :)
alamo Zverejnené 10. November, 2011 Autor Zverejnené 10. November, 2011 xenocide vzdávam touž som z toho unavený
xenocide Zverejnené 10. November, 2011 Zverejnené 10. November, 2011 Neblazni, ono to bude len naberat grady.... nejaku dobu. Asi... :wacko:
alamo Zverejnené 10. November, 2011 Autor Zverejnené 10. November, 2011 nie nebláznimlen ma už unavuje , debatovať s tebou o čomkoľvekje to ako, pohybovať sa v nejakom bludnom kruhu.. nič s toho.. nijaké riešenie
xenocide Zverejnené 10. November, 2011 Zverejnené 10. November, 2011 A si si myslel, ze TU niekto najde RIESENIE? :o))) Tu takk maximalne sa podari trosku usmernit rozmyslanie, aby ked niekto bude navrhovat riesenie - clovek neskocil po prvej populistickej kravine.
alamo Zverejnené 12. Marec, 2012 Autor Zverejnené 12. Marec, 2012 človek neskočí po prvej populistickej kravine? no uvidíme.. zapol som ranné správy, a Šarko tam vo francúzskych voľbách práve použil ťažký kaliber "ak EU nezačne behom 12 mesiacov, bojovať dôrazne proti ilegálnemu prisťahovalectvu (akékoľvek prisťahovalectvo obmedzovať) francúzsko vystúpi zo Schengenského priestoru, pretože prisťahovalectvo poškodzuje ekonomiku" http://hnonline.sk/svet/c1-55010820-sarkozy-pohrozil-odchodom-francuzska-zo-schengenu vyhlásenie na míle ďaleko, od doterajších limitov politickej korektnosti ak to urobia francúzi, urobia to aj iný a je pravdepodobné že ak Šarko voľby nevyhrá, bude nútený zrealizovať toto jeho oponent a aký má význam spoločná mena, bez spoločných hraníc?
xenocide Zverejnené 12. Marec, 2012 Zverejnené 12. Marec, 2012 Skor je otazka, aky zmysel ma spolocna EU, ked toho spolocneho stale ubuda, ze ano? Alebo to aspon tak vyzera... Co sa tyka Francuzska - vacsina imigrantov k nim ide priamo, takze je to na nich, aby imigracii nejak zabranovali. Pokial existuju nejake EU pravidla, ktore im neumoznuju zasahovat, tak OK - ale nemoze predpokladat, ze Estonsko nieco urobi, ze?
Sniper Zverejnené 7. Apríl, 2012 Zverejnené 7. Apríl, 2012 vyhlásenie na míle ďaleko, od doterajších limitov politickej korektnosti Ono v podstate to vždy bolo takto, že keď pri moci boli pravičiari, tak sa snažili imigráciu znížiť na minimálnu úroveň, ak boli pri moci socialisti, tak to bolo práve naopak. Francúzsko má podobný problém ako Británia. Obom krajinám sa po II. svetovej vojne rozpadli impériá, ktoré sa transformovali do spoločenstiev, ktoré boli podstatne voľnejšie ako bývalé koloniálne ríše. Francúzsko a Británia začali "trpieť" akýmsi postimperiálnym syndrómom (podobne ako Rusi po rozpade ZSSR) a preto aby si udržali väzby na bývalé kolónie, tak otvorili hranice všetkým občanom nástupníckych štátov kolónií (v Británii tento trend bol silnejší). Sprvu to bolo potrebné kvôli tomu, že imigranti pomohli zaplniť pracovný trh, neskôr to už potrebné nebolo, ale zároveň nebolo možné imigrantov dostať preč, keďže mnohí z nich už mali francúzske resp. britské občianstvo. Neskôr si z pôvodných krajín priviedli rodiny (toto bol problém najmä v Nemecku) a prisťahovalecké populácie začali rásť. Myslím, že také krajiny ako Británia, Francúzsko či Nemecko nie sú ďaleko od toho aby imigráciu z mimoeurópskych krajín stiahli na nulu, len je tu problém, pri súčasných demografických trendoch, keď fertilita európskych žien je hlboko pod hodnotou 2, tak je nemožné aby sa bez imigrácie populácia udržala pri súčasnej úrovni. Nemecko už asi 30 rokov (vrátane NDR) má populáciu zhruba na rovnej úrovni. Starnutie a pokles populácie má extrémne negatívny vplyv na rast hospodárstva, to je to, čo európske krajiny musia akútne riešiť ak sa chcú vyhrabať z dlhovej krízy. 1
xenocide Zverejnené 2. Máj, 2012 Zverejnené 2. Máj, 2012 Vobec nie mala vec....a vlastne logicky dosledok problemov http://byznys.lidovky.cz/latiska-amerika-znarodnuje-spanelske-firmy-po-argentine-i-bolivie-10c-/firmy-trhy.asp?c=A120502_104351_firmy-trhy_ase Spanielsko je na kraji kolapsu a EU este nerozhodnejsia a neschopna medzinarodnej akcie, nez zvycajne. Necudo, ze staty zrazu maju pocit, ze su mozu beztrestne odtrhnut kusok - a nie je to len pocit. Prirodzene, napriklad cinske investicie si malokto dovoli takto ohrozovat :)
alamo Zverejnené 7. Máj, 2012 Autor Zverejnené 7. Máj, 2012 okrem volieb vo francúzsku, sa konali aj v grécku http://www.lidovky.cz/recke-proevropske-strany-zaznamenaly-ve-volbach-tezke-ztraty-pbx-/ln_zahranici.asp?c=A120506_182551_ln_zahranici_Pta ich výsledkom je nástup "neonacistov" ale čo to znamená to neviem, lebo za neonacistu dnes označujú každého, kto je za obmedzenie imigrácie, a zníženie vplyvu eu 1
xenocide Zverejnené 7. Máj, 2012 Zverejnené 7. Máj, 2012 , lebo za neonacistu dnes označujú každého, kto je za obmedzenie imigrácie, a zníženie vplyvu eu Pricom prakticky to iste chcu aj komunisti :)
alamo Zverejnené 7. Máj, 2012 Autor Zverejnené 7. Máj, 2012 ale povedal by som, že ako vo voľbách francúzsku, tak aj v gécku, sa do vedenia predrali ľudia, ktorí bez ohľadu na slovné deklarácie, budú mať na chod eu aj jej hospodárstva zhubný vplyvchcú silnú eu, veľa regulácií, veľa peňazí, k tomu chcú mnohí z nich paradoxne znižovať dane, a podporoať rast ekonomiky ďalšou tvorbou dlhuniečo musí nevyhnutne povoliť, buďto hospodárstvo a prosperita, občianske slobody, a nakoniec nevyhnutne eu ako celok
xenocide Zverejnené 7. Máj, 2012 Zverejnené 7. Máj, 2012 chcú silnú eu, veľa regulácií, veľa peňazí, k tomu chcú mnohí z nich paradoxne znižovať dane, a podporoať rast ekonomiky ďalšou tvorbou dlhu Znizovanie dani som vazne nezaregistroval... Heh, ale ako bolo pred zopar rokmi tvrdene, ze to sa (skoro-fasisticki) pravicovi americki neocons snazia rozbit EU a zasahovali do Irskeho referenda, aby vysledkom bolo "nie" :) ...Myslim, ze k tamtej konspiracii sa klasicky zbabelo uz nikto nepriznava, pretoze by si vacsina "veriacich" asi radsej nechala odrezat jazyk, nez by priznali, ze neocons vlastne chceli len dobro. A este keby sa Grecko rozhodlo spachal helensku variantu na harakiri, mozno by to paradoxne mohlo aj mat pozitivny ucinok na ostatne krajiny.
alamo Zverejnené 7. Máj, 2012 Autor Zverejnené 7. Máj, 2012 xenocidekeď som ja vravel že grécku sa nemá "pomáhať" (do hrobu) eurovalmi a ďalšími pôžičkami, ale treba rozmýšľať nad tým ako má opustiť eurozónu, bol si môj hlavný oponent, tvrdil si že jednoducho zostať musí, a že mu musíme "pomáhať" (ako sa ukázalo, do hrobu)teraz odrazu by bolo grécke harakiri (teda si myslíš vypadnutie s eu) prínosné, potom čo sa tá dlhová bublina ešte viac nafúklavysvetli mi ten obrat prosím ťa (a nezabudni to prešpikovať smajlíkmi..)
xenocide Zverejnené 7. Máj, 2012 Zverejnené 7. Máj, 2012 keď som ja vravel že grécku sa nemá "pomáhať" (do hrobu) eurovalmi a ďalšími pôžičkami, ale treba rozmýšľať nad tým ako má opustiť eurozónu, bol si môj hlavný oponent, tvrdil si že jednoducho zostať musí, a že mu musíme "pomáhať" (ako sa ukázalo, do hrobu) Ale no - MUSI som nikde nenapisal, nikde som nepisal, ze to je nutnost alebo jedine riesenie - len ze je LEPSIE (ak sa spravne urobi). Takze viem s cim neushlasis, ale nemusis s to umelo sadzat na mna, ok? :) Takze prvy obrat - nevymyslaj. A druhy obrat - nikde som nepisal o nejakej nutnosti pomahat Grecku, skor od prveho prispevku som uznaval variantu, ze skrachuje. Takze vlastne nijaky zasadny obrat, pretoze som nikdy netvrdil to, co si si ty myslel. Treti obrat - je rok 2012 a nie 2008. Situacia sa zasadne zmenila, banky su v inej situacii a ECB tlaci peniaze ako najata - takze aj keby mali odpisat 100% greckeho dlhu, su na tom lepsie nez pred 2-4 rokmi. Stvrty obrat - grecke harakiri by vyvolalo dokonaly ekonomicky kolaps, co by mohlo zafungovat na ostatne krajiny EU, aby si uvedomili, ze takymto hlupym sposobom sa osamostatnia akurat k dokonalej biede a snad dostanu rozum. Piaty obrat - bola by to partizanska akcia Grecka, nie nejake vyhodenie z klubu. Trhy by to brali tak, ze ked je niekto natolko blby aby si odpisal ekonomiku, je to v prvom rade jeho vina. Ale vnimane by to bolo diametralne inac, ako keby EU zacala vyhadzovat nevyhovujucich clenov. Siesty obrat - nejake zachranne opatrenia EU sa ani poriadne nekonali, pricom som pocital s tym, ze nieco robit budu. Pred vyse pol rokom si bol PROTI eurovalu a tomu, ze sa pomocou EFSF budu poziciavat miliardy Grekom. Otazka je, kolko miliard dostalo Grecko z EFSF??? Z toho fondu, kvoli ktoremu tu kdekto vyskakoval ako certik z krabicky a padla SK vlada? Osobne tipujem, ze z EFSF nedostali ani cent. Takze ked sa EMU rozhodla zachranovat hlavne v prvom rade financny sektor a nie konkretne krajiny, je jasne, ze tieto si alebo pomozu sami - alebo sa mozu ist past. A greci sa rozhodli, ze si pomahat sami nechcu. Siedmy obrat - rozhodnutie grekov, ze kaslu na zachranu nie je vo vyske uspor, ale v uplnom prerobeni danoveho systemu, pracovnych zakonov, boja proti korupcii a pristupe k zahranicnym investiciam. Bez toho su uspory zbytocne. Ale oni to neurobili, aj ked dostali sancu. Osmy obrat - opustenie EMU nie je pre Grecko nijaka pomoc, co som tvrdil od zaciatku a plati to stale. Co v sumare znamena, ze k nijakemu obratu nedoslo :) A keby aj, O.Wilde kedysi povedal - Ked sa zmenia podmienky a fakty, tak zmenim aj nazor. Neurobit to, bol by som hlupak. Ste hlupakom vy? :)
Odporúčané príspevky
Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky
Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom
Vytvoriť konto
Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!
Zaregistrovať si nové kontoPrihlásiť sa
Máte už konto? Prihláste sa tu.
Prihlásiť sa teraz