Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Tie darceky sa detom davali ked spali. Ja neviem mozno to mohlo byt aj roku 7. Ale v byte kde si to vies dat aj zene. Unas v dome by som vedel dat darceky aj keby vsetci sliedili pri dverach. Ale do panelaka na druhom poschodi to nejde. Logika chalana - mono prvy rok to pochopil a chce prekvapit 80rocneho mojho otca?

 

Chalan je dobry.

 

Chcel by som mat taku dceru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tana je. Ja ju nepoznam ako co sa bije karate. Inak dnes z Revucej islo auto 7 ludi na nejake predstavenie.  

 

Ako dcera moze byt velmi sikovna ....uvidime.

 

Dostali ulohu ze mi zahraju co dnes videli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oooch Snina je ďaleko...ešte tak Košice, tam ide priamy rýchlik a teraz už aj celkom rýchlo sa tam dá dostať. Ako ti napadla práve Snina?

To som zvedavá, čo za predstavenie ti deti predvedú. Očakávaš baletné kreácie ?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol najdalej v Stropkove a Svidniku. A Snina je este 50 km dalej. Inak da sa ist aj dalej ,Mzslim ze tam ani kolajnice nemaju ,my mame len vlaky uz nejazdia.  A hej mi budu v obyvacke skakat na yout najdem hudbu. Mozno je tam aj cely balet a potom ich porovnam - teda zjazdim.

 

Inak Snina je relativne velke mesto maju tam dve sportove haly. Porovnani s Revucou. Skoro krajskemesto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no dobre, a vieš, na aké to predstavenie šli, nech vieš, čo im pustiť? Alebo sa dáš rovno na Labutie jazero? :) Šak nech si kuknú Jak vytrhnúť veľrybe stoličku, tam je tiež aj kúsok baletu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim,ze to bolo ..nieco take zname. Vratili sa unaveni. A rano povedali, ze to je tazke. Som nieco ukazal(skakal nohou dopredu) a dcera,ze to tancovali chlapci. Dievcata to mali ovela tazsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď tak človek občas číta tie internety... a sťažnosti podaktorých mamyniek, alebo stačí počúvať staršie pani učiteľky, hodne rodičov má problémy s deťmi, a niekedy hodne všelijaké.

neviem, kto to napísal - resp. meno tam je, kto to je, netuším a ani nezisťujem, ten človek nekecá do vetra...

ale takto nejako sme boli vychovávaní my... a nemyslím, že nám to uškodilo:

 

post-3-0-94990800-1515611834_thumb.jpg

fb - nostalgia

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako liezt na strom. Chalan sa boji vyliest na trojmetrovu jablon,desat rocny skusit na trampoline salto. Ja vtomto veku som mozno skusil zotat vlese 40 cm buk na vatru. A vtomto veku viem ,ze som isiel na bicykly 40 km od domu. Mal som psa . Deti aj s otcom sa(aj so psom) do polhodiny vratia. Pritom ja som snimi aj chodil.

 

So mnou rodic nechodil na tury(chodili sme zberat huby,maliny cernice,lieskove orechy a td.), nechodil na treningy - otec ma na ziadne nedal. Nehral sa so mnou - nemal cas. Ako pre deti pozbijali branky a jednu zimu sa snazil urobit na luke lad. Som si isty , ze mne sa moji rodicia aj ini venovali menej,ako sa venuju dnes. Ale bolo nas viac. Ucili ta ci si videl starsich surodencov(ci ine starsie deti) aj to dobre aj zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je fakt, ze sme travili vacsinu volneho casu vonku - na ulici, na luke, v lese aj na sidlisku, samozrejme

 

ulohy sme si robili sami, mne rodicia nikdy nepomahali

neviem, kolko som mal rokov, ked som sa naucil kosit, asi menej ako 10 - ako by som inak nakrmil zajace?

 

neviem, ako to bolo s mojim synom, fakt - zabudol som, preslo to tak rychlo... este pred nedavnom sedel na nocniku a dnes je to dospely chlap, ktory sa vie o seba postarat, ma pracu, priatelku, vlastny dom...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://zpravy.idnes.cz/obezitolog-zlatko-marinov-rozhovor-obezita-zkraceni-detstvi-urychleni-puberty-gp9-/domaci.aspx?c=A171229_111406_domaci_ale

Je to na zamyslenie. Je na tom nieco?  Ja mam chalana chudeho , je to dieta stale. Ma tranpolinu aj 5 rokov a naucil sa salto? NIe. Boji sa. Resp ani ho to nenapadne to skusit. Na jar ani neviem ci ju budem rozkladat. Naco?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera sme sa boli lyzovat v Telgarte. Dcera sa bala . Ako ona sa bala slova lyzovat. Lebo vedela ze budem kricat.

 

Tak sme sa prvy krat vytiahli na ten stredny kopec. Zistil som ze je zmrznuty a rychly,ze dnes  na to kaslem. Dal som ju na male vleky,bol  som snou aj hodinu a zdalo sa ,ze by jejto mohlo ist. Potom som si siel zalyzovat so synom na ten najvacsi, najedli sme sa. A sa dceri pytam chces skusit ten stredny ze hej. A isla. Aj navleku sama a dole kopcom sama. Bol som aj som spokojny. Spravila to 5 krat uz ju to bavilo - ako predtym na malych. Vie sa lyzovat. Uz sa len zlepsovat. Vcera som na nu hulakal na konci - je to mierny svah ,ze nech si to pusti. Ze nemusi tam robit serpentiny,ale male obluciky(ja kricim chod dole). Ale ktomu dojde.

 

Proste v malej rychlosti sa tie otacky na malom svahu robia tazsie. Proste a nech sa nauci vsimat ten teren. 

 

-----------------

A ze kolko vas deti stoja. Je to aj vpeniazoch. Ale v podstate nie lebo tam alternativu nemas.

 

Ale casu a usilia. Chalan sa naucil lyzovat za sezonu.  A bavilo ma to -lebo som videl aky som sikovny - ci ako ploditel - ci trener. U dcery to bolo opacne. Ja som snou zabil dve sezony. A minuly rok som radsej ani nelyzoval.

 

Proste deti su rozne. Na chalana mozem kricat(hlasny prejavom poziadat o napravu nedostatkov) a bral to v pohode - na dceru nie. 

 

Ale vcera ako schadzala ten kopec sa zastavila a ze ako jej to ide - ja ze dobre ,dobre chod dalej. Ale islo jej to dobre.Rozcertil som sa na nu ,ked mi nestacilo dobre dobre a chcel som lepsie. Ale dala by to, ci aj dala poslednu jazdu.

 

---------------

A posledna sranda - zabudli sme odovzdat skipasy a vedel som, ze kamarat tam ide dnes. Zena povedala, ze pridu pre skipasy a beru so sebou dceru. Ona ,ze nie,nie ona dnes ide do  kostola. Prenu je kostol alternativou lyzovania. Dnes si "vybrala" kostol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vrátim sa ešte k tomu, čo tu dala game.

Dnešným deťom chýba moment túžby. ešte si na kdečo ani nepomyslia, a už to majú. baví ich to chvíľku a ptoom už to zaberá len miesto v skriniúkúteúna polici či kde.

My sme oveľa viac času trávili v- no, všelikde. A chodili sme tam sami. Nemuseli nás tam vodiť rodičia. A  nebolo všetko blízko pri dome, aj cestovať som musela, vlastne chcela, na klavír som chcela chodiť. A podobne ako slimak, len u nás to boli prízdniny u babky na dedine - tiež sme koľkokrát samé šli či dakam do lesa, alebo nás babka vyslala k tete do vedľajšej dediny, či do obchodu, ktorý bol pre nás ďaleko...a tiež odniesť dedkovi na roľu jedlo či dačo iné. A tie role tiež boli pekne ďaleko. A aj my už ako malé sme mali doma povinnosti, ja som umývala riad, chodila na mlieko, niekedy aj pre segru do škôlky (o 2 roky mladšiu), s tatkom som chodila manglovať do pivnice (to som rada robila), a kadečo iné. ked segra začala chodiť do školy, tak som jej kontrolovala úlohy, vymýšľala som pre ňu cvičenia zo slovenčiny či počtov )vtedy boli popčty, nie matika), atd. A ešte aj von s kamarátkami sme sa dostali.

mali sme s kamarátkou rivnaké bábiky, ja som si ju veľmi priala, a naši mi ju kúpili tuším k meninám, a veľmi som si ju - ako všetky hračky - opatrovala. Šila som si pre ňu kadečo, aj háčkovať som sa naučila, a kamoška sa naučila štrikovať a naučila to aj mňa. A tak sme sa hrali na mamy, ktoré svojim detičkám šijú, háčkujú, štrikujú, varia...to, aká som bola blahom bez seba, ked mi ju kúpili, veru neviem, či tie dnešné deťurence zavalené vecami od výmyslu sveta, poznajú...

Vtedy sa nosili také pastelové pulovriky z česaného silonu, na omak to bolo také hladké, a ja som straaašne taký chcela. Tuším druháčka som bola, keď som dostala hneď dva, od mamy bledomodrý a od krstnej ružový, myslela som, že sa od samej radosti pominiem. A ako som si na ne pozor dávala, aby som si ho nikde nezatrhla, neumazala, my sme si vážili veci. A tiež si nemyslím, že by bolo zle, keby sa deti učili, že veci si majú poskladať a uložiť, a nie ako ked had kožu zvlečie a nechať dakde na zemi...

Ale väčšina ľudí asi má inú mienku, lebo materiálny nadbytok asi považujú za nutnosť. To je dnes asi najvyššia hodnota. A nijak ma to nenadchýna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomuto sa mi hodí... súhlasím s tým, čo písala Vilma...

a predebatovali sme to s kamarátkou, ktorá je od nás ešte o kúsok staršia, ona žila na dedine, kde tie povinnosti boli dennodenné, nielen prázdninové.

my sme do mojich 16 žili v dome, kde bolo treba nosiť v kýbloch vodu z artézky, kde som každý deň zakurovala po príchode zo školy do kachieľ, kde som kálala drevo a triesky a vynášala popol a špinavú vodu do šachty na ulici...

(prečo to tak bolo, bolo dosť zložité - celé roky sa chystali tú časť mesta asanovať, robili to po troške, a nikto netušil, kedy príde rad na nás - nakoniec sme zostali malá enkláva domov nakoniec, ale to nikto nevedel, ani z kompetentných - žili sme v dome v jednom dvore so starými rodičmi, a preto neinvestovali do modernizácie, lebo sťahovanie mohlo prísť kedykoľvek, a naťahovali nás s tým kompetentní pekne dlhý čas - nakoniec pretiahli vodu aspoň do dvora)

ovšem bolo to perfektné detstvo, všetko, čo som sa tam naučila robiť, sa mi zišlo - aj zakurovanie v kachliach.

a mali sme čas aj na hry, a neskutočne veľa hier na ulici, viseli sme na prašákoch, hrali sa škôlky s loptami, švihadlami, nakreslené kriedou na asfalte a vybíjané a kdejaké bubulácke strašiace hry do noci...

a s kamarátkami sme mali rovnaké malé bábiky, zo škatúľ od topánok sme im vyrábali domčeky, naučili sme sa hačkovať a štrikovať aby sme bábikám vyrábali koberce a záclony...

a popri tom som čítala a čítala, a všetko to išlo dokopy, a na všetko bol čas...

bolo to všetko ohromné. toto všetko z detstva by som nevymenila za nič.

 

 

dnes je kdečo iné... stačí čítať, čo všetko mamynky kupujú deckám pod stromček, ako deti hysterčia, stačí vidieť, že kopy krabíc sú pod stromečkom vyššie ako stromeček sám, stačí čítať ponosy, ako sa deti obliekajú a ako vyžadujú, stačí vypočuť bývalú spolužiačku, aké má trápenie s už akurát dospelým synom, ktorý celé dni a noci mastí hry na počítači a je sakra ťažké ho primäť k niečomu užitočnému... a tiež urobila radikálny ťah. iné nezostávalo a nezaberalo.

 

a takto to vyzerá, keď dospelým prasknú nervy - počítače sú super vec. ale ohromne zlý pán, videohry už dokázane spôsobujú pri nadmernom používaní blbnutie... závislosť, akákoľvek, je hrôza...

tieto decká sú zrelé na psychiatra, dedovia a otcovia siahli k radikálnemu riešeniu... dnes dieťa vybiť nemôžeš, ale niečo spraviť treba:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono je to kvoli tomu. Ze my(aj ked ja som mal atari a mi kupili ked som mal prvy a posledny krat ciste jednotky - so slovenciny mi to dal ,lenkvoli tomu ze so prestupoval), ze vtedy tie pocitace a ta elektronika nebola. Teda co by som robil doma? Ked som si napisal ulohy - knih som mal dost si siel von. Ja som sa mohol bavit na hrach - ale von boli ine deti co to nemali. resp sa vedeli spolu este zahrat. Teda ta alternativa bola lepsia.

 

Deti uz maju tablety,syn si kupil za vlastne, dcere moji rodicia, synovi mobil(nema sim kartu) . Rozbijat im to nebudem. Zakazem, ci schovam. A urobis to a to.

 

Syna som ucil Zuza, zuzulienka,pustal Lasicu tam bol aj text. Na druhy den mi ju zaspieval v Bille pri rozkoch. Ale jeho to bavilo(chcel sa to naucit) aj ucit sa, aj spievanie v Bille. Bol dobry(dal prve tri verse ,kym nepride ta dlhsia veta) mal aj rytmus.

 

 

--------

Ja som srovesnikmi z ulice travil cas od siestich rokov. U jedneho nie unich v dome, na terase sme si skladali lego. Udruheho hrali karty. U tretieho zahrali pinpong(aj my sme mali stol) , ci zahrali tenis, hokej futbal. Niekedy spolocne na "motokarach" pustali z kopca.

 

MOj syn nema sancu najst kamarata(kamaratov) na ulici.Ked sme my boli  - boli aj kamarati aj nepriatelia - iste aj vtedy boli deti co sedeli len doma. Preto on radsej bude v druzine ako by mohol ist som mnou domou a robit co chcel, preto radsej ide na futbalovy trening a ja neviem ci ho to aspon na pol bavi, preto on sa zapoji do vsetkeho ,kde su nejake ine deti.Divadlo,vybijana .atd.

 

So mnou sa vzivote otec nesiel pobicyklovat(a nieto na plesivecku,ci muransku planinu). Ja som ho nepotreboval. Lebo 5 deti na bmx sa nahanalo a sli aj na kopec,aj za kopec. 

 

Preto robim kopec veci co by som dnes nerobil, ci lyzovanie, ci prehananie po planinach na bicykli, ci turistiku. Lebo mna to ako sameho nebavi, ale s rodinou sa to da. Je to zabava.

 

Tie deti aj ich je menej u nas isto. Rozdiel je dnes asi maximalne tretina. A maju mensiu plochu pre seba. Su auta. Ci boli vtedy lepsi ucitelia treneri? To neviem porovnat. Myslim sport a telocvik. Teraz sa mozno aj viac snazia. Kamaratovi(co hraval futbal) ukazujem ako tu semtam uspechy syna - a vravi ,ze to on nezazil. Priklad ,ze by v SME mal fotku. Pr. on zacal hravat asi teraz kolko ma syn rokov, ako stvrtak. A skoncil o tri roky. Ale hrava do dnes - lebo ho to bavi. On ako rekreacny ale vasnivy sportovec - futbal daval aj trikrat do tyzdna v tridsiatich rokov - medzi to tenis, turistiku, skialpin,ci lyzovanie - si doal ako amater chrbticu. Ale ked ho to menej boli okrem tenisu robi stale vsetko - ano raz do tyzdna chodi "zasutazit aj s vozickarmi" na terapiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol v Revucej turnaj. Chalan hral za druhy revucky pripravkarsky klub. Hrali velmi pekne. Teda trener o dva roky mladsich nieco naucil(moj syn to trenuje 5rok tie deti  tri roky). Syn im len vypomaha ked potrebuju(oni sa minuly rok prihlasovali na turnaje na ktore nemali hracov,ani vekom,ale tam sa mozno naucili ,ci im pomohlo tomu aby sa naucili hrat - teda maju uz trosku skusenosti). Ak ho trener chce(pride za mnou do firmy, teraz volal len zene).  Ale tie deti hrali naozaj velmi pekne, aj moj syn(ako obranca bol asi najlepsi aspon pre mna). Velmi dobre sa na to pozeralo. Hrali futbal.

 

Maju aspon dve tri 09 velmi sikovne. Sikovnejsie ako07 teda a tych 09 je vela. Teda uz nebudu vyhravat turnaje len v Kosiciach a Presove,ale na celom Slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie deti boli sikovne aj minuly rok. Len nemali skusenosti. A boli o rok mladsie. V sobotu. Boli to male deti uz nie o hlavu ,ale pol hlavu mensie oproti synovi. Proti superom aj o jeden a pol hlavy.

 

Ja som videl vyhravat "svoje" mouzstvo. Ano vzdy tam bol adrenalin. Hra futbal. Aj ked hrali proti vacsim,zas regionalny turnaj. Chalani si nahravali. Traja, styria si to rozumne hodili(ak prisiel niekto zlavicky sa to snazil tiez robit). Nie hodili hadzali - dali si nahravky. NIe hadzali snazili sa dat dobru nahravku. Snazili sa to  spracovat. A vystrelit. Hra je o tych nahravkach a pohybe. Musis mat pohyb a vediet s loptou.  Musis vediet,ze futbal je kolektivna hra. Ze mas aj spoluhraca a tieto deti to vedia. 

 

Hrali futbal. Tito tvorili. Videl som vyhrat turnaj ,kde len muzstvo kazilo(resp.nehralo tak pekne,lebo to nikdy nevedelo) a vyhralo - vdaka dvom,trom co vedeli.

 

Co som si vsimol. Ti co vedia hrat futbal a chcu ho hrat budu a mozu zvratit aj nepriaznivy vysledok. Lebo budu hrat stale futbal. Budu sa hrat im je jedno aky je vysledok. Preto ak sa dari daju vela golov. Ked sa nepodari aj tak hraju.

 

Tym druhym to ide len ked vyhravaju. Vnutia superovi svoju hru a v tej su lepsi.

 

------------

Minuly rok bol tiez turnaj v Revucej a vtedy za nich chalan hral prvy krat.  Dali si dvaja utocnici nahravky a nahrali to synovi do prazdnej brany. Po gole ako sa vratili za ciaru, a moj chalan ich prisiel pohladkat po hlave,ze dobre to spravili(vtedy boli o hlavu mensi(oboch naraz bolo to aj smiesne aj pekne), boli na hrote ako ich pohladil, vtedy ich videl prvy krat). To je pre mna zazitok na cely zivot.

 

------------

Poslednu vec. Preco moj syn hrava za ten iny tim, lebo potrebujes na tychto turnajoch kde hraju 4 proti 4 obrancu co vie aj zabranit aj rozohrat(konstruktivny obranca je asi to najdolezitejsie pri hre v hale 4:4). A oni ho zatial nemaju(ale aby predvadzali taku peknu hru ako hrali ho musis mat - lebo potom sa aj sikovni utocnici budu trapit, tak isto jeden dobry obranca zas nespravi nic,ked ma slabych utocnikov, tiez sa tam len spoti a vyfasaju). Mozno ho ich trener ma aj rad. Mozno vnom nieco aj vidi. A u nas. Ma smolu. Ze na to jeho miesto maju ovela lepsieho hraca. Oni dvoch nepotrebuju. Dvoch obrancov na ihrisku. Lebo ten lepsi a je objektivne aj tak zabrani 80 percent veci a rozohra 95 percent(a ten synov konkurent je naozaj velmi sikovny, baviho to a nerobi chyby a je to dobry chalan - nenamysleny a maka, myslim si ze o rok o dva si na ihrisku budu velmi rozumiet- inak rocnik je to ten isty). Tam aj keby stal aj tak si nezahra. Lebo ja neviem mu to nedovolia - mas slabsiu rozohravku(ako iste je ze je slabsi ako ten sikovny obranca),teda viac moze pokazit.  Teda som rad ,ze u nas je aj iny klub a syn ma sancu si zahrat. Na take male mesto,ze dva kluby,len ja neviem ,ktore funguje normalnejsie. A konkurencia je dobra pre vsetky deti. Aj trenerov. Trenuje viac deti a na turnaj das dvoch trenerov a po 8 deti.  Len niesu ludia nato. Zatial su.  Nemyslim si ,ze jeden klub bude to lepsie.

 

Ten sikovnejsi konkurent syna - netrenuje so synom on tri roky trenuje a hra za mladsich ziakov. Pred dvomi rokmi na zapasoch mu spoluhraci nechceli nahrat. NIe preto ze bol krpaty - ale ze bol lepsi ako oni. Onked prisiel hrat za svoj rocnik na turnaji ponahraval hracom ktorych uz nepoznal, nevedeli to spracovat ci nevratili - a prestal snimi hrat.

Proste uz to nenahral obrancovi, ci.. n si zahral svoju hru. Po nom to aj treneri asi chceli. Co najjednoduchsie. Inak - on mal problemy,ked uz bol velmi vystaveny. Hrac co hra na sto percent - hra cely cas. Musi byt v tretom zapase zo 5-6 vystaveny. Aj ked ma kondicku. To je u kazdeho. Ked si unaveny uz hras horsie. Viac krat som videl ako ho zbytocne trener vystavoval v zapase - kde uz nemal byt ako prinosom. Ja toho chalana aj lutujem. On chce hrat futbal - len  nema s kym.

 

Rozdiel medzi nim a mojim synom? NIe je az taky velky,ale aj obrovsky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur.

 

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/20741084/trebisov-mesto-syfilisu-uz-osem-rokov-sa-mu-nedari-nad-chorobou-zvitazit.html#ixzz553CWePIP

 

Ja som sa necitil nikdy viac bezmocnejsie ako dnes po precitani tohto clanku. A hanbim sa,ze som slovak. U nas v okrese na syfilis sa nelieci nik. 

 

Mna ked nieco zaujme sa o to zaujimam. A som sa pytal,preco u nas je to trosku inak? Detom sa treba venovat a vzdelavat ich. Ina cesta nieje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no zbohom...tak to je pekná hrúza. Vôbec si neviem predstaviť, čo by sa s tým dalo robiť. ktovie, či tie decká aj rodičia neposielajú. ve´d každá normálna matka keby jej malá dcéra také čosi robila, by urobila možné aj nemožné, len aby ju od toho uchránila, a foter by zobral brokovnicu a potenciálnemu zákazníkovi by ňou dobre riť posolil. Uff, tak to je sila.


Ale otočím list. Dnes sme doobeda boli s vnučkou na plavárni a potom sme ju mali u nás, skoro celý deň strávila s nami. Ani si poriadne nepamätám na všetky tie jej hlody, najlepšie bolo, keď sme sa hrali na doktorku a ona si pýtala taký liek, ktorý jej pomôže, aby mala dieťatko (doslova a dopísmena).

Tiež bola úchvatná, ked doniesla 3 kusy Flinstonových kamienkov na jeho GO a že babka, dedko, ideme si deliť majetok. každý dostal jeden ten kamienok a potom si aj overovala, čo sm,e s tým majetkom spravili. mein Gott...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno to vyznie hrubo, ale kde nie je dopyt, tak nebude ani ponuka a teda ani syfilis, ci nejaka ina pohlavna pliaga. Nepomoze vzdelanie, pretoze tam kde niet penazi, tak tam sa deju rozne veci a potom to takto nejako dopada. Je kopec vzdelanych ludi a prevadzkuju remeslo podobneho typu.....takze penezi, penize, peniaze....skr. "many many many"   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechapem kde je v tomto pripade taka Nicholsonova, ci Blahova......ochhrankyne deti....nie je toto politicky pre nich zaujmave? Ahaaaa....nie je v tom (zatial?) zapleteny ziadny knaz resp. ziadny statny organ.....takze asi preto nic......ani mimovladky nebiju na poplach.....to, ze s tou detskou prostituciou sa stretava vzdelana vacsina, a tiez plnoleta, by malo stacit na to, aby vsetkych "nakazencov" poslali do nejakej prevychvnej institucie a po urcity cas by mali na chrbte nosit viditelny napis, preco su v "liecebni"...."MAL SOM SEX Z MALOLETOU ZA 5(?) EURO"....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba trochu pokutať po nete, použiť google, napríklad, netreba do toho motať hneď konšpirácie a vyčítať Nicholsonovej, že odsúdila pedofilného farára z Nevidzian. a nezačni protestovať, že nie k tomu je tá poznámka o kňazoch : )

 

napísala ona toho o podobných témach a ochrane kdekoho oveľa viac.

 

len na prvé zadané heslo: Nicholsonová písala o téme,

napr. tu https://nicholsonova.blog.sme.sk/c/474615/co-robi-romsky-specialista-ked-10-rocne-dievca-v-trebisove-roznasa-syfilis.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to sa jej podoba.....Kalinak....ha ha ha ......dovol sa mi zasmiat, aj ked je to nie smiesne, ale trapne od nej......samozrejme hned politicke body....ja som mal ale na mysli totalne odsudenie "obshluhovanej" plnoletej populacie....alebo tie decka si to rozdavali s nejakym kontajnerom na odpad?....nevsimol som si nikde odporucenie na tresty klientom, co sa za par euro ukajali a svojou "dobrocinnou" procedurou jednoznacne napomahali sireniu choroby....alebo to roznasal Kalinak?....podla Nicholsonovej asi ano....u nej uz nepomoze ani zatukanie si na celo :( ona ma jedinu ulohu v politike....ucel svati prostriedky...takze ozaj iba tuky-tuk :...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov