Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

moje dievky veru kadečo doniesli odvšelikiaľ, a boli náramne učenlivé. U nás doma sa horšie ako "riť", "prdel" a pod. nehovorilo, vybrané gynekologické, urologické a sexuologické výrazy sme nepoužívali. A tak ma to aj pobavilo, aj prekvapilo, keď som raz počula, ako sa rozprávajú o nadávkach. Obe ešte boli škôlkárky. Bolo to ráno, dievky sa prišli hrať do spálne, kde som ešte akože spala, a tak čakali, kedy sa zobudím, a medzitým viedli onen zmysluplný rozhovor. Rozhovor vyzeral asi takto:

"Pravda, ko...sa môže hovoriť, to len pi...sa nemôže?"

"Ale nie, naopak, pi... sa môže a ko... sa nemôže."

Až nakoniec mi to nedalo, otvorila som oči, a vysvetlila som im, že obe tieto slovíčka sú veľmi špatné nadávky a slušné deti ich nepoužívajú.

Ani som to od nich už nepočula, ani keď nevedeli, že ich počujem.

Ale zato raz som počula tú mladšiu, ako zahlásila "Kuko pije!" najprv som netušila, prečo si spomenula práve na Kuka, ale potom mi sama povedala, že tak začínajú všetky oné zakázané slovíčka. Vraj to vymysleli spolužiačky. Aj toto ju čoskoro prešlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nadavky niesu problem. To im vymlatis lahko z hlavy. Co je problem prerobit osobnost na pozadovny ciel - u chalana ani nie - je tvrdohlavy niekedy az prilis - ja ho capnut ani nemusim - on sa nahneva aj ked ho chytim ci zvysim hlas. Chalana ak neurobi sprostost neudriem uz nikdy. On ma poslucha. Ci sprava sa normalne.

---------------

Chalan je urazeny a sa hneva - ked sa hnevam na neho. On urobil hlupost a sa hneva... 

Je dobre ze pojde do skoly - on uz musi poznat disciplinu - musi sa ucit - on uz nieje dieta. Male dieta.

 

 

Dcera - to je ine - na pozadku nezabera - proste aj ju musi vychovat zena. Aj dcera je chytra -podla mna aj lepsia- ci nie ako jej brat,ale nevie sa ovladat. MOzno to casom pride. Snou sa hadat neda - ja nato nervy nemam. Ale kym je kludna - je to anjel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale to sú dve veci :agree:   ... vychovať a prerobiť osobnosť ...

 

vychovať, vychovávať, vštepovať, učiť, učiť zvládať situácie, smerovať dieťa  -  to ide,  ... / veľmi zjednodušene: záleží od rodiča a vychovávajúcich okolo -  prílišné trestanie, prílišné odpúšťanie, prílišná voľnosť, prílišná prísnosť ... všetko zanecháva na vyvíjajúcom sa dieťati stopu ... /

 

ale prerobiť osobnosť ? nikdy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlatá stredná cesta, a nie od mantinelu k mantinelu.

Staršia bola skôr kľudná, veľmi zodpovedná už od malička, bolo to v nej, hlavatá s nádychom hystérie začala byť až v puberte. Pravdaže sme sa snažili jej vysvetliť, prečo tak, a nie onak, a kým neprišla do puberty, tak to brala bez výhrad. našťastie, zodpovednosť ju neopustila ani v tej puberte a zlé chodníčky ju nelákali, tak ju ani nebolo potrebné nejak obmedzovať.

Mladšia bola osobnosť, ktorá sa presadzuje, odkedy začala rozum brať, a musela vždy vedieť dopodrobna, prečo je to dobré a treba vec robiť tak, a prečo je ono zlé a nemôže vec robiť onak. Ale dakedy ani vysvetlenie nepomohlo, musela si párkrát natĺcť kokos, aby pochopila, že tí rodičia predsa len nie sú úplní blbci. :)  Ohromne sa mi rátalo, keď už ako dospelá vysokoškoláčka raz povedala, ako je rada, že som ju naháňala do učenia, keď bola decko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Reštaurácia zakázala vstup deťom pod šesť rokov

 

Ja som to dal ilustratovne - copiroval som link. Ideme na vylet a moje deti sa nemaju sancu najest?  Takto -mi si narobime chlebicky - setrime - ale s desiatok krat som s detmi bol v restauracii. MOje deti nie su anjeli. Ale nikdy s nimi nebol problem. Chodime do restauracii a moje deti sa najedia a vyberu si co chcu.

 

 

Ona tema bola asi tyzden viac na sme - moje deti hladne nebudu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som v zasade kludny clovek, ale moj adrenalin ma hotovost vzdy, ked vidim deti v supermarketoch

1. ked ich rodicia vozia posadene/postavene v nakupnych vozikoch (uz aspon v nasom Tescu som videl upozornenia, aby to rodicia nepraktizovali)

2. ked sa dieta potuluje same pomedzi regale a obchytkava, ochutnava, zhadzuje... zatial co rodic(ia) kdesi debatuju so znamymi

3. ked decko vresti, ze nieco chce

4. ked sa tam cele rodinky plazovym krokom promenaduju a normalny clovek sa nevie dostat k nakupovaniu

atd

 

ja viem, nie je to len o povahe a spravani DETI...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje deti sa x krat viezli na zadku v tej zadnej casti. Nikdy nohami v kosiku - kvoli bezpecnosti,nechapem ze s tym ludia maju problem. Mna na to nik neupozornil. Hmm :-) Nechce aby lietalo - nechce aby mu zavadzalo - nevadi ti na zachode?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

CO to je odkial? Mi bude urcovat kde mam byt? Ti si bud kde chces a ma neotravuj ak ma stretnes sa ti pozdravim.

Co to je za k#####v na fore?

 

Odo mna chce dochodok a vies co dostanes - ako to je neskutocne.

 

Nieze by bol rad ze mu niekto ude prispievat na dochodok - on p#### na deti - nas dochodkovy system velmi skooro skonci.

 

Dochodca na do mnou trepal - som mu to hned vysvetlil - OK snazim sa byt potichu ci nebyt v byte - ale ak ma raz nasere - skoncil aj s dochodkom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa venujem synovi - teda ze chodi na treningy na futbale, ci so mnou na kopce - na to chudorlatom tele vidno aj svaly(samozrejme aj silu- ono tie svaly vidno kvoli tomu ze je chudy - bud ma svaly ci kosti - ale na nom vidno aj na bruchu svaly). Dnes ma prekvapil - vysplhal sa na tyc nikdy som ho to neucil - naucil sa asi sam - robil to ako opica - spodne nohy - neobvijal nohami - pistala lytko - on normalne chodidlami. Ja som to nikdy nevidel,on ako ###### chodidlo do tyce - samozrejme v tej istej vyske aj druhe chodidlo. Isiel na tyci velmi sikovne.

 

Takto on aj so svalmi je chudy - bez svalou si ho ani predstavit neviem. ALe dalsi problem - co mu mam pridavat nadalej - v alpach nebyvame a ja by som to uz tiez nezvladol.

 

To zakazane slovo bolo opi.ca.

 

-----------

 

Ja som ten sposob lezenia naozaj nevidel - ale bude to pre deti schodnejsie - lebo jeho sesternica co ma o dva roky menej ako to videla - ci jej matka ju to chcela naucit - a vcelku jej to slo. Vysla 20 - 30 cm.

 

-----------

SOm pohladal techniku.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dospeleho - seba si neviem tak predstavit - to by som musel mat silne nohy. Neverim ze by som tak vysiel co len pol meter - normalne -myzslim tu 82 co nas ucili na tyci by som tie 3 metre dal - na lane uz pochybujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja som v zasade kludny clovek, ale moj adrenalin ma hotovost vzdy, ked vidim deti v supermarketoch

1. ked ich rodicia vozia posadene/postavene v nakupnych vozikoch (uz aspon v nasom Tescu som videl upozornenia, aby to rodicia nepraktizovali)

2. ked sa dieta potuluje same pomedzi regale a obchytkava, ochutnava, zhadzuje... zatial co rodic(ia) kdesi debatuju so znamymi

3. ked decko vresti, ze nieco chce

4. ked sa tam cele rodinky plazovym krokom promenaduju a normalny clovek sa nevie dostat k nakupovaniu

atd

 

ja viem, nie je to len o povahe a spravani DETI...

1.pokiaľ decko normálne sedí v tej časti vozíka, kde sú tie diery na nohy, tak je to ok...ja som takú možnosť nemala a deti so mnou cupitali po obchode, ale nikdy neohmatkávali všetko, čo videli a nikdy nevrieskali, že silou mocou chcú to či ono, bez problémov si dali vysvetliť, že na to nie sú korunky, a kúpi sa to až keď korunky budú- ke´d boli maličké, bola by som aspoň pre tú mladšiu túto možnosť uvítala.

2. tak to aj mne vadí, dieťa tak isto ako dospelý  keď nachrchle či nakýcha do rohlíkov, tak tie už by som si nekúpila, lebo sú kontaminované tak isto ako keby tam nachrchlal či nakýchal dospelý, a čo sa rúk týka, tak dieťa môže mať ručičky ešte horšie, lebo mohlo predtým chytať kadečo. Nerobili to moje decká a neviem, prečo by som to mala trpieť od iných.

3. keď decko hučí, že chce niečo, tak ma to neirituje, vôbec mi to žily netrhá, možno ešte tak uši, ak reve dosť hlasno...ale som rada, že moje dievky mi jakživ takú ostudu neurobili, a to sme sa niečo nachodili po obchodoch.

4. rodinky s deťmi by naozaj nemuseli zaberať celú uličku, čo by sa stalo, keby fotrík chytil jedno a mamka druhé decko, hneď by sa aj ostatným nakupujúcim ľahšie preplietalo v dave. Ale zasa ja sa neserem ale zrozumiteľne poviem niečo ako "dovolíte, rada by som sa dostala k tomu a tomu" a pre mňa nech na mňa kukajú ako sa im len zachce. Ani ma nehne čakať, kým si detičky vyberú či kým rodinka doklábosí a rozhodne sa, čo z daného púultu áno a čo nie...na to ja teda nemám ani čas, a ani trpezlivosť. Ani ja som svoje deti nenechala, aby zavadzali ostatným kupujúcim, a to som s nimi často chodila sama, keďže Flinstone bol ešte v práci.

 

skrátka, rodinka si nemusí myslieť, že celý obchod je tam len pre nich. je tam AJ pre nich, ale AJ pre tých druhých.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V obchode u nas - je to u nas v tescu - deti su cely cas pri hrackach a my si potraviny nakupime bez nich - teraz ked su vacsie uz nemusime vozit vo voziku.

 

U nas v obchode je malo ludi - aj keby sme sli 4ria vedla seba vies na obehnut - resp - iste to dokazes. Preco si dovolim deti nechat deti v hrackarskej casti - lebo viem ze tam budu - a viem ze sa nezlaknu davu ludi - resp,sa nestratia a ich najdem za chvilu ak ich neunesu.

 

Keby tam bolo vela ludi , velky obchod(pre ne neznamy obchod) - idu so mnou  za ruku.  

 

3. ked decko vresti, ze nieco chce

To mam problem s chalanom - nie v obchode - ale ako mi piluje usi co by chcel a uz ine nikdy viac nebude chciet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je nič hrozné, všetky deti niečo chcú, len záleží na tom, ako si to pýtajú a či sú schopné akceptovať, že teraz nie, resp. nie. pamätám sa, ako moja staršia dcéra chcela takú "kuchynku" - bola tam zmenšenina kuchynskej linky aj so stolom a stoličkami, a v tých skrinkách boli dokonca aj drobulinké hrnčeky a drobulinký riad, kastroliky, minihrnce, atd, a tiež mi s tým pílila uši kde a kedy sa dalo. Ale potom už nemala odvahu otravovať naplno, tak len z času na čas zahlaholila, že ona by hrozne rada mala to čo začína na KU. A po očku kukla, a čakala, čo jej na to poviem. Plánovala som jej to kúpiť k narodeninám, a tak som jej všemožne vysvetľovala, že teraz nie, a nie sú peniažky, musíme kúpiť iné veci, a podobne, lebo potom už by to nebolo prekvapenie, keby som jej vytárala, že šak na narodky to dostane...a keď tú svoju KUchynku potom aj dostala, mala z nej obrovskú radosť, nejaký čas ju nosila aj k babke či k tete na návštevy, a tam sa s tým vedela vyhrať celé hodiny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to neriesim - chalanovi aj dcere ja osobne kupim maximalne lyzatko.

 

 

Chalan ma uz nepocuva a dcere to robilo problem aj v minulosti - ale dcera sa mi v poslednu dobu zda ovela spolahlivejsia - vybrala z pracky pradlo.

 

Stari rodicia povedia ze su mali a musia sa hrat - vcera som nieco natieral na streche  - na rebriku a potreboval som metlu - na okno ju doniesla dcera.  Nevie stale dobre rozpravat - je trosku nesikovnejsia ako chalan - priklad nevie sa biczklovat a nebude to vediet asi ani o rok - ale .. chalan ma pochlebe ona bude u mna favorit. Aj ked povahu - vlastne ina ju ani horsiu mat nemusi - ak ju nik nedrazdi(chalan ju aj provokuje - nie casto a je knej velmi casto kamarat a lepsi ako ja) je velmi super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vcera som bol na treningu 22 deti - a moj je najslabsi vo futbale. Sme odisli predcasne. Nechcelo sa mi na to pozerat.

Myslim - len v hre futbal - boji sa lopty(protihraacov) - nevie to kopnut - nerozmysla. Pritom na treningu je v niecom priemerny - v niecom lepsi a v niem horsiˇ(trebars utekanie do zadu).

 

A ked som s nim chodil kopat on to vie - relativne samozrejme nemal taku silu - nieje mensi - aspon nie ovela.

 

Mne chyba priebojnost - aspon keby pri braneni zavadzal. Chyba mi aj snaha - on behat vie - ale ako by nevedel preco behat.

 

Vcera dostal davku 100 drepov - 30 klikov a 50 brusakov - o tyzden mu ju zdvojnasobim. Priklad ani tie brusaky mu nejdu. Drepy v celku dobre. A teraz prestalo prsat a vyslo ,sa ho pytam ci si ideme zakopat - ci ide robit drepy - ze drepy - OK - este da kliky a ideme si zakopat. Budem ho ohadzovat loptov a kopat aby sa nebal.

 

Sam so neveril, ze to spravi - ale tych 30 klikov dal velmi slusne - nie este ako Fico... ale velmi ma prekvapil - ja som ho videl na treningu klikovat .. ale v podstate ak si premietnem - vsetko robi lepsie ked to robi so mnou ako na treningu. Aj drepy,aj kliky, aj kopanie do lopty. Tam sa nesnazi ci ja neviem preco.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidim ze tu mam nejaky bod - bol som aj v sobotu aj nedelu si s nim zakopat - a dnes na treningu.

 

Mne je luto pre co ja ako otec tam musimmmmmmmmm chodit -  preco - lebo by nevedel ani co je futbal -on ho aj tak nebude poznat. Myslim radost s futbalu - co som ja mohol zazit kazdy jeden den. SOM TAM dnes pozeral na nejakeho 40-50 rocneho trenera - co vysvetloval 15 rocnym ako sa sprintuje. Kazdy jeden chalan bol od neho o hlavu vacsi , trener ofacovana noha a on im ukazuje akosa sprintuje.

 

----

CO je mi luto - sa nenajdu 4 deti co by si zahrali futbal. So mnou ani na treningu to nikdy nespozna. To sa naucit ci donutit neda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak: ked sa chlapec bojí lopty, ale je dobrý v behu, čo ho nedáš na atletiku?

Moja staršia - mamina - na lpotové hry bola ohrablo, zato chodila na športovú gymnastiku, a naozaj v nej bola dobrá, ešte ako 5-ročnú vybrali ju do základnej zostavy tuším Rapidu...lenže mala (aj) na dlaniach ekzém, a krieda, ktorou si natierali ruky pri cvikoch na hrazde, jej škodila, a bolo po gymnastike. je to škoda, lebo vedela veci, o akých sa mi ani nesnívalo, a čo bolo dôležité, nebála sa.

Dnes urobí akurát tak mlynské kolo alebo premet...ako decko robila saltá, rôzne preskoky na bradlách, zvládala perfektne špicár, preskoky cez koňa, švédsku debnu a čo si ja už pamätám, čo všetko...a  to mala 5 rokov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo mne sa futbal paci - a 8-9 rocne deti uz mozu byt celkom sikovne - a hlavne - u nas vela sanci na sport nieje - myslim na trenerov.

A ti na futbale sa mi celkom zdaju. Zrejme ich to bavi.

 

Ja mam problem - ze som si myslel ze chalan sa bude zlepsovat rychlejsie - a druhy ma ozaj slabu strelu. Ok - jeho spoluhraci su aj o dva roky starsi  - ale som si myslel - ze sa viac zlepsi a im priblizi - ale opak je pravdou. Treningov aj  nie je malo - 3 krat do tyzdna - ale podla mna su malo s loptou.

 

No a co sa mi nepaci - ze deti nehraju hocijake hry medzi sebou hocico - aj ked to nemusi byt celkom pravda.

 

A hlavne ze niekedy je lenivy - ci vzdy - ale tak ako po kopcoch ,tak aj po treningoch (aj mojich) je vcelku spokojny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, u takých malých detí 2 roky robia veľa. Potom sa nečuduj, že medzi staršími sa im nevyrovná. Kečby bol emdzi rovvkano starými deťmi, možno by to vyzeralo inak. Ale to, že sa - ako si sám napísal - bojí lopty, hovorí niečo. To sa nenaučíš, to musíš mať v krvi. (keby sa moja kočka bála, nikdy by sa nenaučila saltá a veletoče na bradlách a podobne).  Dobrý bežec s dobrou kondičkou ešte nemusí byť aj dobrý futbalista. Myslíš, že tam netrpí? Deti vedia byť veľmi kruté.

trocha mimo športu: moja "Žilinčanka" kedysi dostala umiestnenie v škôlke tiež medzi "veľkáčov", ale ona tam ešte nepatrila, bola o rok i viac mladšia. Bola tam zo všetkých najmenšia, ale zďaleka nie najmenej šikovná, vedela všetko, čo ostatní, možno aj lepšie ako oni, ale musela sa hodne obracať, aby obstála medzi väčšími deťmi, bola to dosť krutá škola života pre ňu, našťastie, ona mala takú povahu, že sa nedala, a zišlo sa jej to aj neskôr v škole. Určite nebola z tých, čo sklopia uši a idú plakať do kúta!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimák, otázka znie, či sa futbal páči tebe alebo tvojmu synovi? sa ho spýtaj, aký šport by ho bavil, lebo športovať je zdravé, ale nech robí šport pre seba, nie pre teba... že by z teba nebol ten ambiciózny otec, čo si na deťoch rieši svoje ambície... + sa mi moc nepáči, že odteraz je tvojím favoritom dcéra, lebo syn nie je dosť šikovný.... hm, deti by si mal milovať zhruba rovnakou láskou, aspoň sa o to snažiť, a milovať láskou bezpodmienečnou, bez ohľadu na to, ako veľmi plnia či neplnia tvoje ambície... čo keď dcéra nebude vedieť poriadne hovoriť ani za dva roky, kto vtedy bude tvojím favoritom?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinita staraj sa o svoje deti - futbal je relativne najjednoduchsi sport.

 

Ano syna sa spytam co by chcel robit - kludne aj futbal ci byt vojakom na PC hrach. Na to sa ho ani pytat nemusim.

 

Dcera je uz papulnata dost a ma bije(skriepy) a neviem po kom to ma. Dostane klapky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov