Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

https://www.google.com/maps/@48.6797456,19.9404952,3a,75y,120.12h,90.85t/data=!3m7!1e1!3m5!1sYRsjsl5AJ-KjQAN1xlS0Vg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DYRsjsl5AJ-KjQAN1xlS0Vg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D118.64258%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

Len na take male mestecko. Ja neviem ci Ticovec ma 4000 obyvatelov. Zlto modra budova medzi budovami je zakladna skola, do prava je ten gympel, do prava cez cestu internat(vacsina ubytovanych je z gympla,je to internat SOV), doprava SOV a doprava cez cestu kniznica, za nou je vraj dom kultury - kino pod Hradovou.

Len ked stat, ci vsetci si neuvedomime, ze to najhodnotnejsie a najzasadnejsie su deti a ich vzdelavanie, teda preto nieco nespravime. Sme v prdeli, lebo sme mali stat a na spravovanie mas malo sikovnych ludi a este ked ti 50% najsikovnejsich odide je to pruser. A ak ti polovica najsikovnejsich odide do zahranicia, teda moje deti asi ano,kedze ich davam na tuto skolu, tak tento stat nebude mat kto spravovat.

Pred par rokmi sme v Revucej mali 2 gymple. Ostal jeden, kde maju prihlasenych ci tam bude 30 deti? Tisovec bude mat 40(kapacitu maju na 50) ale vyberu si ich z 80-90. Do Revucej zoberu kazdeho.

Tak isto to je s nasimi vysokymi skolami. Ja neverim nasim vysokym skolam. Preto Tisovec. Keby sme mali dobre VS na Slovensku kludne by sli ma revucky gympel.

U nas aby zlepsili vysoke skoly, daju 9000 pre studenta(na tri roky)? a co to zmeni? 

https://www.startitup.sk/stat-ti-da-stipendium-az-9-000/

Mozno 1000 sikovnejsich ostane. Ti najsikovnejsi aj tak nie.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam dceru, som sa jaj nevenoval ako synovi. A chcem aby mala sancu ako syn, teda matiku ju naucim aj tenis hrat. Som to naucil syna ,teda mi bude napomocny. Budeme sa jej venovat dvaja(ja a syn). Ze pomalsie cita, na tom nech zapracuje zena. Anglictina a podobne. To dievca je snazive. Teda si myslim ,ze ja svoj ukol hravo dokazem. Ze bude vediet matiku a hrat tenis.

Syna ak som ucil aj asi dobre ale plno nadavok, aj pri matike aj pri tenise.  To dieta si vsetko pamata. Inak preto ich aj lahko a rychlovies nieco naucit. 

=============

Pre syna je teanis krasny sport.  Pre koho by nebol co to vie udriet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalana zobrali aj na tisovecke gymnazium. Moze si vybrat. Ci revucke ci tisovecke. Zena chce to tisovecke aj ja.  Obom detom budeme sporit tych 200 euro ako danovy bonus aby mohli dalej studovat v zahranici. Na ich ucty a nikdy sa ich nedotknem, budu to ich peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, je to evanjelicke gymnazium. Gemer v minulosti bola evanielicka oblast. Prve gymnazia aj v Revucej boli evanjelicke. Vsetci co nieco znamenali boli evanielici, o katolikoch neviem. 

https://www.majgemer.sk/gemer/kultura/itemlist/category/240-osobnosti-gemera

toto stranku som nasiel teraz.

Syn ci aj dcera a zena su katolici. Mal na primackach aj test z evanielickeho nabozenstva,ale nemyslim, ze to by mu robilo problem(poprehadzovany slovosled v textoch), a isto na tom ziadna vyznamna vaha nebola. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár rokmi som trošku porovnávala evanjelické gymnáziá – v BB a v Tisovci. V tých časoch bolo aj bez prihlásenia prístupných podstatne viac stránok. Teraz je tam už pre nezainteresovaných hodne toho blokovaného. Gymnázium v Tisovci malo mierne prísnejšie kritériá na prijatie, ale mala som dojem, že je o konskú dĺžku pred bystrickým. Ja, z môjho pohľadu by som povedala, že ste vybrali veľmi dobre :bingo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po otvoreni BB gymnazia, deti od Brezna zacali vraj viac chodit do BB. Teda o tu oblast(resp. vsetko okolo BB) menej deti. 

Tu info po otvoreni BB gymnazia,ze maju menej deti.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Evanjelické_gymnázium_v_Banskej_Bystrici

Ved bolo zalozene 1992. Tak isto ako to tisovecke. Takze to bude nejaka blbost. Su tam elektronicke tabla 

https://egt.edupage.org/a/e-tabla-1

A od BB ,Brezna nebolo nejak vela deti(na niektorych tablach asi 2/5 maju aj odkial su). Teda tato sprava sa nezaklada na pravde. Ci sa nieco zmenilo v BB, rozsirili skolu?

Skor Brexit by dal zamienku.

https://www.egymbb.sk/subory/prijimacky/vystupAJ.pdf

Podla mna aky ziaci ti pridu je tiez velmi dolezite. Zas pomer 137 k nejakym slabym 90 nieje taky velky skok. Ak porovnam BB a Tisovec.

Ale ten posledny prijaty mal len o 20 % menej, neviem kolko bolo maximum asi 200, od druheho najlepsieho(ten prvy bol asi nejaky extrem). Zas tych poslednych 30 to su trojkari - 4rkari, to by sa ani na revucke gymnazium nemali ani hlasit. Ale taky tam su. na revuckom gymply asi prijmacky su, asi vsetci budu uspesni ako v tej BB. Je rozdiel mat 13-17 sikovnych spoluziakov v triede(v hocicom) ako 7 ci 5. A 2,3 su lepsi ako ty(to co ti ide najlepsie), ako.. ked ti nikto nerozumie. Ani ucitel. To som zazil. Mal som aj 2,3 lepsich matikarov spoluziakov ako ja a ucitelka matematiky nam nerozumela.

Teraz poslanci schvalili 3 hodiny telocviku. Mne tam ta matika nechybala. Mohla byt aj na dva hodiny. Zas revucky gympel ma aj telocvicnu a plavaren. Vzdy tretiu hodinu sme boli v plavarni ,neviem aspon mna to nebavilo,ale mozno ostatnych chalanov ano(mozno keby sme hrali vodne polo ale to by sme potrebovali aspon 2 metrovy bazen, ze musis plavat a sutazit hadzat do branky). Ale unas ano radsej hodinu v bazene ako na matematike.

Triedna ucila aj geografiu. Takychto ucitelov, v tom dietati zabijete vsetko. Mozno ludsky bola na trojku to co ucila  4,5. Geografia na 5 , matika ma uz na strednej nezaujimala. Mna to ozaj naucila ucitelka na zakladnej. Inak ona na revuckom gymply asi do minuleho roka ucila. Na nas bola mozno drsna,ale nas to naucila. Nebola drsna, davala len vela prikladov ci uloh aj domacich. Aj ona bola pre mna ludsky na 3. Zas mozno boli ucitelia na 1,2 ale si ich nepamatam.

Teda aj ucitelia su velmi dolezity.

Zenina neter bola na prirodovedeckej fakulte UK neviem ci rok, dva a prestupila na policajnu akademiu. 

Ja nechcem aby moje deti studovali na takychto skolach. Na Slovensku. Neviem ak by chceli byt lekarmi, ci zvelolekarmi, na ine vysoke skoly by som ich nedal.

--------------

Ja chcem aby zivot mojich deti bavil. Aby sa naucili nieco co bude prospesne pre ludi. Nech robia co im pojde odruky. nech sa nieco naucia.

Dekan prirodoveckej fakulty robil dph podvody? to musi byt aky inteligent ked si mysli ze mu na to nepridu. Dekan prirodoveckej fakulty nevie spocitat ani 2+2 a to myslim doslovne, dali by ste tam dieta?

On chce len kradnut, aku ma asi motivaciu aby deti sa ucili? NO ziadnu.

3hodiny telocviku. Unas v tenisovom klube- ci priatelia tenisu v Revucej je predseda telocvikar(bol aj moj ucitel) a robi to dobre, funguju obe kurty. V sobotu budeme spolu pit. A hrat proti sebe stvorhru. 

Ale v tej skole ma kruzok bedmitonu co aj on hra ,ten kruzok robi moja zena, aj s detmi na mestsky turnaj ide moja zena. Je to kludne kvoli tomu, ze on je prvostupniar a prve 4 hodiny musi odducit. On aj na ine turnaje nechodi su aj iny ucitelia telocviku. 

Ono to aj trva , naucit syna tenis 3-4 roky ,ale kolko sme na tom stravili 10-15 hodin za rok.

Regionalne platy pre ucitelov.  V Sirku je ucitel co vie cigancata naucit pedmiton ,ze vyhraju.Ci iny sport. Nemal by byt lepsie zaplateny? On ich matiku nenauci. Mozno je aj ucitel matematiky.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dceru mam zavazok naucit tenis hrat.  Zatial som sa jej venoval trikrat v tomto roku. Ona sa to chce naucit,lebo vidi ze synovi to ide. Len sa nevie hybat. Nevie behat,vnimat pohyb lopticky. Musi sa to naucit. Mna ziadny telocvikar nic  nenaucil,isto ani moje deti. Vsetko som ich naucil ja ci ludia v kruzku co sa im venovali. Ci na futbale, ci na plavani. 

No a ta dcera to bude mat lahsie. Moze si hodiny zahrat s  bratom a ma stastie,ze on sa snou aj hodiny hrat bude. Ze ju to bude chciet naucit, jej nepovie  mna to stebou nebavi. Teda mne staci ich zaviest na kurt,otvorit a zavesit siet, potom zvesit a chalan pozameta.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len ukazem na dve tabulky. 

https://cloud-7.edupage.org/cloud/Vysledky_PS_2023.pdf?z%3AILKhhEnDlwBcg0GoVL69K0FzIjigFKeHy48%2BZbhDB%2Fyify3%2B6%2FEQYFJ%2FsNDxXWaW

a

https://gmk-ra.sk/novinky/vysleda-prijimacich-skusok-pre-4-rocne-studium-pre-sk-r-2023-2024/

Na jednej skole maju plny pocet 7 skusanych? Vtej druhej tabulke je moj syn 10ty. Aj druhy(myslim v tej tabulke) je  8smak z ciganskej revuckej skoly. Zena nechce aby som ju tak nazyval. K nim nechcu chodit deti(resp rodicia si tam dat zapisat dieta). Ci im davaju len ciganov. Hej z ciganskej revuckej skoly su 2 a 10 a mozno aj dalsi.

5 bodov za olympiady mal moj syn. Z matematiky bol al 2 a raz 3.ti v okrese a mal tam diplom toho Matka zo Zvolena, to uz bla celorepublikova seslost. dostal 5 bodov.  Ma prekvapilo ,ze na nabozenstvo daju tolko ako za matiku a slovencinu,  ale aleaj to dokopy 100 bodov a na psychotesty 130.  50 za znamky vskole a tie plus body za olympiady.

Na revuckom gymply maju 7dmi plny pocet. Rovnaky. jedno cislo. Moj syn tam ani na prijmackach nebol. Bol prijaty na zaklade to ho 9viatackeho neviem ci monitoru. 

--------------------

Keby som si myslel ze slovenske vysoke skoly su aspon dobre. Ci lepsie. Kludne by siel na revucky gympel. 

------------

Dalsia sranda, tam z Revucej budu asi4 futbalisti co hraju za Revucu. Teda ak si ten gympel zahra futbal s futbalistami Tisovca asi vyhraju(Revuca a Tisovec hra tu istu ligu).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 4. 2023 at 11:59, secretka napísal:

Už pred pár rokmi som tu písala, že vnučka hrá šach ... v šachu pokračovala a v tomto roku sa prihlásila na šachový turnaj, ktorý na škole vyhlásil pán riaditeľ. Z dvoch posledných ročníkov sa prihlásilo 22 detí s rôznou úrovňou hry. Deti, ktoré sa turnaja zúčastňovali, mali na uniformách odznaky ... odznak v tvare kruhu priemeru asi 6 cm, čierne lemovanie, stred biely s čiernou figúrkou veže, a tak celá škola ich mala "na očiach". Po skončení turnaja boli víťazi ocenení pred celou školou ... víťaz dostal pohár, a dvaja, ktorí sa umiestnili na druhom mieste dostali medailu. Vnučka bola jednou z tej dvojice, ktorí skončili na druhom mieste. Keď prišla na druhý deň do školy, triedna učiteľka jej s úsmevom povedala ... všimla si si, že si bola jediné dievča, ktoré sa dostalo tak vysoko, a že si bola mladšia, ako tí dvaja chlapci? Jasné, že si to všimla ... všetci predsa hráme tak, aby sme vyhrali, nikto nemá prehry rád, ale ona, aj keď je ešte tak malá už stojí pevne nohami na zemi. Tatko ju doma učí nielen samotnú hru, ale robí jej niečo, čomu sa teraz moderne hovorí - mentálny koučing. Učí ju ... každú hru si snaž užiť. Nikdy nepodceňuj súpera, ale na druhej strane, nemaj pred súperom rozklepané kolená. Ak sa chceš dostať ďalej, určite budeš ešte veľa hier prehrávať. Hrať iba so súpermi, ktorí sú oveľa slabší a budeš nad nimi vyhrávať, to ťa nič nenaučí. Tiež sa neposunieš dopredu, ak budeš hrať s niekým kto je veľmi vysoko. Najviac sa ale naučíš, keď budeš hrať s niekým, kto je aspoň o triedu lepší ako si ty sama.

Okrem tohto školského turnaja chodí vnučka do šachového klubu, ktorý je u nich v knižnici. Klub je pre deti od 10 do 16 rokov, vedie ho starý pán, ktorý dochádza z mesta vzdialeného viac ako hodinu cesty. Aj keď vnučka ešte tých 10 rokov nemá, išli tam "na skusy", a už tam ostali. Jeden zo starších chlapcov vnučku vyzval na hru, a asi to bol on, kto podcenil súpera. Neveriacky kruto prehral. Starý pán, ktorý tento klub vedie, navrhol synovi, že by rád vnučku prihlásil na turnaj, ktorý bude v jeho meste. Syn je presvedčený, že jeho dcéra na takéto turnaje ešte nemá, ale nechcel pánovi hneď protirečiť, a tak si nechával nejaký čas na rozmyslenie ... našťastie turnaj sa teraz nekoná, a tak ostala aj koza celá, aj vlk sýty. O rok to už ale môže byť úplne inak.

tvoja vnučka by mohla hrávať go. Myslím, že by ju to bavilo, a bola by určite v tom aj dobrá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme si zahrali tenis. na kazdom kurte je mame ich dve je plne vedro lopticiek. Pouzivato jeden nas clen aby sa zdokonalil v podavani.

Ale to je ze budes aj dvom, ja svojim detom hadzat lopticky, dcere na forhand a synovi na bakhand. Dnes sme vyhadzali tri vedra,jedno hadzala aj moja zena. Chalan robi tie udery krasne. Pochopil ich. Velmi ma to tesi. Dcera sa uci do toho trafit. Nejde jej to. Snahu ma. Tu ma sklamal chalan, ze ked to chape preco ju to nenauci. Budeme musiet dalej trenovat. Inak aj chlan to krasne spravi hodenej lopticky na tri metre. Ale ked mu poslem na 20 metrov lopticku prudsiu uz ju tak nevrati. Je to aj pochopitelne. Chcem aby aj dcera vedela hrat tenis a aby hrala s chalanom. Teda venujem sa viac dcere. 

Chcem aby moj syn a dcera hravali proti sebe. Aby si zahrali. Len to musia aspon trosku vediet, preto sa to snazim dceru naucit. Ak syn si bude chciet viac zabuchat moze proti mne.

Mne nikto nehadzal lopticky. Mne trvalo do dnes a mozno to neviem 20 rokov ako buchnut do lopticky.

Pri tenise musis behat a vnimat. Ani dcera ani syn to este nevedia. Syn vie udriet oba udery, dcera este nie. Tie dve udery aj tak niesu vsetko, su len zakladne. Syn sa vie pohybovat. A ten jeho pohyb bakchandu je asi krajsi ako moj. Bolo radost sa na neho divat. Ak som mu hadzal lopticky.

Obojrucny backahand  dceru neviem naucit, sam to neviem. nikdy som to tak nehral. Ale nejak to zvlasneme. Ten proti komu to hram hra obojrucny backhand. vlastne vsetci. Pri chlapoch mi to pride smiesne. Som rad ze syna som naucil jednorucny. A hra to krasne, krasne sa na to pozera.

------------

Tenis je krasny sport, dcera ,ze sa chce ucit tenis? a ci sa nauci? Viem ,ze to chce sa naucit, najvacsie sprinty ma pre lopticky ku pletvu ,plotu.  Chces  budes to vediet. Syna som ani nie driloval, ale on tam na kurte bol 4 roky po 1,5 hodine.  Teda 60 hodin. S dcerou ona tam niekedy aj vminulosti bola. Teda to chce 60 hodin, zatial ma 30-ci 45 hodin, ak bude mat snahu  sa ucit dalsich 30-45 hodin bude to vediet.

A potom si mozu hrat so synom do kolko budu vladat. Dcera  je o dvaroky mladsia ale ma asi o 8 kil viac, chalan je papek, teraz uz ma asi 175 cm. Dcera 170. Teda ak by vedela hrat dobre uderi by sa mu mohla priblizit, ona sa musi naucit hybat. tam ma navrch syn. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes som nasiel sparigpartnera pre syna na tenis. Asi 50-55 rocny cigan z Piestan. 

Chce si len pinkat, Ale vie hrat. mal 4 rakety a doviedol si asi dvoch 12 rocnych co nevedia coje tenis. Som mu otvoril vedlajsi kurt, potom prisiel za nami ci si snami moze zapinkat. Pinkal si snim syn potom ja , potom syn a potom ja,ale normalne udery(trvalo to asi hodinu a vladal ci ho to bavilo). Ze jeho to niekto naucil,ci sa mal sancu naucit(ja som sa tenis zacal hrat v 25 rokoch,teda ani tenis ani pimpong manik neucil,ale ak chces sa naucis). A ze ho to bavi. A ze niekedy je aj 5 dni v Revucej a sa tu nudi. Ja mu verim. Verim ,ze vie aj hrat tenis. 

Tak kludne moze aspon hrat tenis v Revucej. Ja pre syna nemam sparigpartnera na pinkanie. Teda kludne snami moze hrat, vnedelu so synom. Ci aj somnou ale zapas. Mna nebavi si len tak buchat lopticky. Zapas si zahram. Inak vydrzal dost aj sa spotil, a bol stastny. Ved dobre. Ja chcem aby bol dalsi nas clen klubu. A chcem mu najst knemu hraca, a je to aj mozne. Ked chce hrat tenis nech hra. Inak je lavak.

Chcem - teda moze hrat, ci si snim zahrame, aby mal moznost.Najdem aj dalsieho   hraca,lebo hrat  vie. 

Sa k nam prisiel opytat ako to funguje u nas. Ze hraju clenovia,co zaplatia 30 euro. Ci moze prejst cez plot, co niekedy debili tam idu. Teraz tam bola aj siet aj hadica vyvalena. Teda niekto kto hral v pondelok,si za sebou neupratal. Ze nie mu otvorim kurt. Inak podmienku ak by mal dostat kluce, narovna ten plot, to on neurobil, ale chcel tam preskocit. Nech to narovna o 20 cm.

A posledna poznamka, si tam doniesol dve deti chlapcov 12-13 rocne. On tam snimi aj bol hodinu. Potom dalsiu hodinu co hral snami mu boli tie deti ukradnute. Chcel si len on zahrat. Ze myslel len na seba.  ja som syna trenoval 4 roky aby mu vedel vracat lopticky. 4 roky, ale nie vela treningov 5,6,10,atohtoroku asi 5. Lebo skor to nemalo zmysel .

Deti naucis aj zakladne uderi forhand, backhand ci podanie, aj dceru sa to da naucit. Ale behat a spravne sa postavit k lopticke nenaucis.  Teda dcera ak to nepochopi nebude vediet hrat tenis, nebude sa vediet k lopticke postavit, spravny cas v spravne. 

Synovi to ide. Ale on sa hybat vie. Aj ked dnes hral zle. Kludne moze hrat s ciganom ,len je starsi o 40 rokov, a mozno sa ho boji, boji udriet. Nech sa nauci.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V sobotu s Tornalovou odohrali  posledny zapas. Ja chodim len na druhe polcasy, mam sancu vidiet syna. 

Vtom zapase hrali zle obe muzstva. Zranenia aj zlomenina. Jedine pozitivum. bol nas zraneny hrac v 16tke Tornali. Vsetci odbehli nakoniec , a nas hrac potreboval pomoc, dvaja Tornalcania mu pomohli(hned ako vstaval(neslo mu to lahko) ho chytili) odist za ich branu. 

Ten zapas bol cely zly, aj vykon syna(dostal 30 minut), som mu povedal aj ten najhorsi hrac hral lepsie ako ty, ci hras ovela lepsie tenis(ale jedna aj druha veta je pravdiva). Aj rozhodcu.

Ale pocas sezony som videl 3,4,5 velmi dobrych zapasov. Odidu asi 6 hracov 2004. Aj im trener spravil rozlucku na podakovanie. Ti hraci su bojovnici. Niektori aj na individualnej situacii nieco vedia. Ale nevedia si nahrat.

--------------

teda na rok budeme mat premladene druzstvo, ale snad si uz budu vediet nahrat. Oni neboli ani tak bojovnici dozadu(branit vedeli,to im problem nerobilo), ale dopredu. Bojovali s  utokom,lebo im nesli nahravky. Ak gol tak individualna sikovnost. Co vycitam svojmu synovi, ze sa nesnazil ako oni.  Prisiel na 5 - 30 minut a nespravi tam ziaden sprint, pritom behat vie. Pri nahravke stoji na mieste. Dvakrat za sebou sa potkne na lopte. Nechapem(9 rokov trenuje futbal a hra ho ozaj horsie ako tenis). Pritom behat vie aj skakat. Isto vie aj dat prihravku. Teda kopat vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja preco neverim nasi vysokym skolam. A preto moje deti ak nato budu mat pojdu prec. Mna skusali 5 profeseri(mam podpis v idexe), troch som aj videl. Pod jednym som si aj sam napisal diplomovku. 

Sestrin manzel je profesor. Teda videl som ich 6tich. Boha prec.

Preco,nemaju co dat detom- studentom. Na nich seru. Myslia len na seba. Ako russ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som sa zobudil o pol osmej, ja som bol hore aj pol stvrtej, ci o pl siestej. O pol osmej dcera uz bola oblecena ,ci moze ist vyvencit psa , mozes. Nas pes sa vie vysrat aj unas, ma mozno 800 metrov travy na zahrade,ale ked sa snou chces prejst preco nie. 

Dcera sa vratila o pol druhej. S tym ze pes bol nazad asi okolo 10-11. 

Samozrejme sa bojim o dceru, moze ist kam chce,len mi o tom musi povedat kam ide. A ten pes keby sa jej nieco stalo, ci vyzualne by jej pomohol, ci mozno aj 5 mnut by kusal. A keby som vedel kde je za 5 minut tam budem. 

Teda mi nepovedala kam pojde, zena bola mimo na skolskej akcie ucitelov,teda som ju ma na zodpovednosti ja. Nepovedala, tak dostala na starostlivosti sklenik a papriky. Vyzeraju zle, teda nema tam co ani pokazit.  

U nas sa dievcatam nic nikdy nestalo. Sli dve blondinky, nech mi daju vediet kam idu. Mozu ist hoci kam. Oni vedia ist 5 km hocijakymi smermi (a nech idu).Oni aj sli. Ked nevies kde sa to neda najst. Kludne mozu aj 20 km len nech mi povedia kam idu. Kde ich mam hladat.

Doteraz som nemal na dceru cislo, nepotreboval som to.

Chcel som vediet, kde vsade boli,oni boli 5 km jednym smerom a 5 km druhym, medzitym v meste na cokoladu. Kludne nech chodia kade chcu po prirode, oni po prirode vacsinou boli,ale nech viem kde su,aspon dcera. Este raz bolo to asi od 8smej do 13:00 . Isto bol by somrad aby snou bol pes. Aj ked ma len 15-20 kil trebars. Ak sa rozbehne, a vyskoci 100 kilovy chlap ci zena nema sancu. 60 kilovy vyrostkovia..

-----------------

Neviem preco sa ma dcera pyta ci moze ist psa vyvencit, ci nebodaj, ci si moze ist zabehat. Nie nemozes. Taketo veci sa ma pytat nemusia. Nech idu. Len nech daju vediet aspon briblizne kam idu(ak idu dalej ako 5-10km a si na seba davaju pozor), mne ,manzelke surodencovi. Ved su tie mobili,ak mi tam uz dala jej telefone cislo to snad bude OK. 

Nemyslim si,ze kde vcera boli s kamaratkou, je nieco nebezpecne.  Tade ludia za nimi presli po 10-20 minutach. Mozno hned nejaky sli za nimi. A Revuca nieje nebezpecne miesto.

Psychopat sa moze najst hocikde, nech si na neho dava pozor.

------------

Ja v 14-15 rokoch som rodicom povedal ,ze idem bicyklovat, a nevedeli kde. A bol som 100 km od domova. Ani som nevedel povedat kedy sa vratim.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedaju sa porovnavat dve testy, dvoch rocnikoch. 

https://cloud-7.edupage.org/cloud/Vysledky_PS_2023.pdf?z%3AILKhhEnDlwBcg0GoVL69K0FzIjigFKeHy48%2BZbhDB%2Fyify3%2B6%2FEQYFJ%2FsNDxXWaW

a

https://egt.edupage.org/news/?gtnid=1665#photos:album:122

Ja by som toho 31prveho zobral, je na urovni mojho syna. A pritom syn je na urovni toho druheho u nich. Neslo mu nabozenstvo. 

Vlastne som neskor pochopil,ze na to tisovecke gymnazium, zobrali vsetkych co na prijimacky prisli(vten den ked bol syn  bolo napisanych asi 44 deti a prijali 41). Minuli rok nie, urobili len jednu triedu. Ti tridsiati maju na to aby studovali na gymnaziu a neskor na vysokej skole, posledni 15ti nie. Aj ked za 5 rokov sa moze vela zmenit.  Este ma napadlo,ten vyber moze byt  o trosku lepsi ako ked som na gympel chodil ja, moj rocnik. Teraz je v Revucej ci okoli  polovica deti ako rocnika 1978. Teda snad budu mat dobrych ucitelov.

----------

Druha vec na cim som dnes rozmyslal, kostlivec ja ci syn, ci sa ma bat osobnych subojov. Ja si nemyslim,ze preco by mal. To rameno mas ako zbran. Teba to boliet nebude,jeho hej.

------------

Mali na konci skolskeho roka kalokiadu, atleticky den. 5 disciplin. Hod niecim co leti od 15rocneho aj 70 metrov,moj syn vie hodit 45 teda sa toho nezucastnil. A potom skok do dialky, Beh na 1000 metrov, stafeta 4*60metrov. Starsi chalani s ciganskej skoly to aj svoju kategoriu vyhrali. Syn bol prvy v stafete, druhy v behu na 1000 metrov, tam bol treti jeho spoluziak(mu povedal kedy ma sprintovat, aby mali obe 2a 3 miesto), aj v skoku do dialky. Skocil 494. Prvy 498 aj druhy 494 len mal lepsi dalsi skok.

Ale v buducnosti asi uz nema zmysel robit tutto sutaz ak tam nebude viac deti, teda uz nie len z Revucej. Lebo 8 rocne gymnazium uz nebude a osobitna skola ma tiez malo sikovnych. Sutaz je dobra, ale musia na to zavoloat,ostatne skoly v okrese,aby to malo vyznam.

Piata disciplina je beh na 60 metrov, moj syn nebol na 60m tejto a nebol na hode. Lebo to nevie,ale aj kazdy ziak mohol ist len na tri discipliny, teda za skolu za starsich ziakov slo 20 ziakov, mladsich 20, dievcata tak isto 20+20. Tie dalsie dve skoly to mali rovnako osobitna skola 4 ziakov a gympel asi 5. 

Teda aby to malo zmysel, musia tam byt viac sutaziacich. Aj z Murana, Lubenika, Jelsavi, Tornali, ci Sirku. 

Celkovo ciganska skola skoncila druha. Lebo dievcata aj mladsi chlapci skocili treti.  Tie dve skoly maju zez 400 deti ciganska cez 200,ale u starsich ziakov to vyhrali. Celkovo sa spocitavali body,za kazdu disciplinu, v kazdej kategorii

----------------

Mozno byl stacil moj syn(neviem ake body,ale zabezpecil 1,,2,3,3, zvelicil som stafetu lebo tam su dalsi traja a tu tisicku ten treti dobehol iny ako syn). Ale este nejake vykony tam museli byt. Tie tri dislipliny su nadpriemer, ale aj 60 beh a hod museli mat aspon priemer.Lebo to stacilo na celkovy vykon skoly na druhe miesto.

-------------

Na tisicke prvy styria boli futbalisti. 

Do dialky tolko ako skocil syn skocil futbalovy brankar, prvy neviem. 

Hadzat najviac vedia cigani. Lebo to robia asi najviac.

Kto je na 60m najsrychlesi neviem. A ze stafetu vyhrali nasi ma to potesilo a preco neviem. Na tej sutazi nejdu 4 timy naraz. Nemas nato aby si to zmeral vjednu chvilu(resp.nemal by si dost rozhodcov). Teda bezia osobitne. Ajked mi to logiku nedava.  Keby bezali spolocne by si videl kto je najrychlejsi. Cas nieje dolezity.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme sa kupat na Zelenej vode - Kurinec pri RS. mesto RS sa o to stara. Pekne prostredie,mne sa tam paci. 

Vo vode som bol tri krat. Zaskakat si s detmi. Ako zmola. Aj po tridsat rokoch viem lepsie skakat ako syn. Resp. ma sa co ucit, ci to absolutne nevedia. Skakal som si co som chcel, potom otec nieco ukaz(nejaky trik)  ma napodobnavili, skusil aj rybicku stym ze sa otocis v ose o 360.  Na 90% mi to vyslo. Ci skusil som aj salto v pred. Tam mi to az tak nevyslo, nedopadol som priamo nachrbat ale nieco take, ale oceninili to ludia na padle boarde,ze kvalitna sprcha. 

Bol som aj na tobogane. Raz na krutiacom, siel som tam sam(deti boli inde) kym to otvorili, lebo potom by som tam nesiel, vela ludi. Normalny tobogan,ak si na to lahnes ide to pekne. Ak na to sadnes, tak to ide 4 krat pomalsie.  Predo mnou dva ja dospely a dieta 6 rocne tak islo. Ta 6 rocna sa predbiehala a predbehla aj tych dvoch. Pomadarsky si nieco so sefom na vrchu rozpravali. A nieco im poslovensky za mnou na neho povedali na toho mimo normalneho(teda museli rozumiet po madarsky), na schodoch sa mi nezdal mimo normalny, po madarsky neviem. Ale ako nenormmalny siel. Telo mal isto vacsie a tlstejsie ako ja, keby si lahol slo by mu to. Potom ten zamestnanec dvakrat povedal tomu co bol za nami uz po slovensky,ze on tu je "pan a co on povie to plati" nico v tom zmysle. Ved dobre. Mozno mal aj pravdu ja neviem o com som sa madarsky sa rozpravali. Ten za mnou mu aj povedal druhy krat, ze ja sa stebou nebavim,venujsa svojej praci.  

A potom so bol na strednej ale dost rychlej sklzavke aj so synom. Ako ma to v pade do vody stocilo z vodorovnej polohy po hladine na naraz na dno patami, este 5 minut potom ma boleli. Nikdy som nezazil bolest pat. Nechapal som preco to tak boli. Normalne to(naraz) tlmis celym chodidlom. Od prstov. Ja som ani nepadol ako kolmo na tie paty ,ale sikmo. A nato neboli nikdy moje paty trenovane.

Teraz chapam preco im peledrekmi mlatia do pat,pri tyrani. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja ze zajtra naucim soferovat syna. Lebo sa mi to moze  zist. A medvede. vzivote sme to nevideli,a vsetky okololite kopce v okruhu 100 km sme presli. Syna som poslal ,ze nech vybehne do lesa. On nie. Boji sa medvedov, ci tam bol a neboli tam. Ci nech aj su. Neviem kto ho tak naockoval, ci zena, ci iny koko. nebudem ho ucit soferovat. On si pamata ze v okoli sme na vsetkych kopcoch v okoli 50 km boli ,nebol tam ziaden medved. Iste bol,ale ziaden nam do cesty nevosiel. Chalan si to aj pamatal, ja som s detmi chodil do hor ked mali 3-8 rokov. ja ako dieta som tam lozil vzdy.

Zajtra ,ze mi donesie 6 dlhych palic - tikokov. Ze nie ze sa boji. Naposledy ked sme tam boli dole boli dve zenske zberali nieco. HOre na kopci cigani s V3siov, tiez zberali nieco, tam sa bojis? Cigani by mu pomohli,aj tie zenske. Coho sa ma bat? ktory koko.t mu povedal,ze sa ma v hore bat?

Nenormalne som nasrany. Zajtra keby som mal cas. Aj dcera aj syn by sli cez kopec k starym rodicom,ale cez kopec,aj potok. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vnučka v tomto školskom roku nastúpila do posledného ročníka v tejto škole, a od budúceho roku pôjde do "vyššej školy", kde bude chodiť ďalších šesť rokov. V tomto roku dostali triedneho učiteľa, na rozdiel od dám, ktoré ich mali v uplynulých rokoch ... tam sa triedni učitelia menia každý rok. Je to výhoda v prípade, ak si učiteľ na niektoré dieťa "sadne", a to sa môže aj rozliať na kolomaž, nikdy dobré hodnotenie nedostane.

Pán učiteľ, v prvom týždni, keď sa ešte riadne neučili, jeden deň sa zrazu opýtal, kto v triede najlepšie hrá šach. Všetky ruky ukázali na moju vnučku, a on ju vyzval na partičku ... bez prípravy, iba tak; teraz a hneď. Celá trieda iba pozerala, a stalo sa, s čím pán učiteľ nerátal. To malé desaťročné dieťa a ešte k tomu dievčatko mu dalo mat. Okomentoval to asi tak ... si super, naozaj hráš veľmi dobre! Prešli asi dva dni, on sa k tej prehre vrátil a pred všetkými priznal ... ja som z tej prehry ešte stále konsternovaný. 

Raz darmo, ako hovorí môj syn a ako učí aj svoju dcérku - pred nikým nemaj rozklepané kolená a nikdy nepodceňuj súpera. A v tomto prípade asi išiel pán učiteľ hrať s pocitom, že výhru má vo vrecku.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zak-na-slovensku-o-prestavce-skocil-ze-strechy-skoly-a-podlehl-tezkym-zranenim-40451494

Rozumiem ,ze kvoli vysetrovaniu nase media tuto informaciu nedavali von. Zrejme ich o to poziadala policia.

Ale toto nieje normalne. Ak je problem sikana, o tom sa treba bavit a ju zrusit. Ci domace nasilie. 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/688965-skola-vajnory-sikana-deti-zakladna-skola-osloboditelska-bratislava-marek-madro/

Ci sa budeme len prizerat? A mlcat?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šikana, akékoľvek násilie je hrozné. Je nutné zbystriť pozornosť, byť ohľaduplný, veľa s deťmi rozprávať, a  čím skôr zasiahnuť, zabrániť šikane, násiliu.

Deti sú najviac zraniteľní, bezmocní, potrebujú vedieť,  cítiť, že sú ľúbené, že  môžu sa stále  zdôveriť, že  sme tu pre nich. Verím, že sú dobrí ľudia, ktorí sú všímaví, nie sú ľahostajní, a snažia sa zo všetkých síl pomôcť a zabrániť šikane, násiliu.

Stáva sa žiaľ, že aj keď dieťa je šikanované , aj keď sa o tom vie, nájdu sa ľudia, ktorí pre svoje sebectvo, pre zbabelosť,  tutlajú, nepomôžu, ale  tak aj ten, čo šikanuje, aj ten, čo nepomôže, koná zle,   ich pričinením, bolo, je..  nešťastných detí, a žiaľ končí sa to aj tragicky...

Deti ľúbme, a dbajme na to, aby boli šťastné...vychovávajme ich, buďme príkladom,  pomôžme im stále zo všetkých síl... nemajú to  ľahké v živote,  nie stále je to bezstarostné šťastné detstvo..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, iskra pridal:

buďme príkladom, 

Napríklad tým, že budeme nenávidieť vlastných rodičov, lebo majú iné názory na svetovú a domácu politiku....  samozrejme, to je irónia. 

My ľudia vždy "tak dobre" vieme, čo majú robiť tí druhí.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IRB mas pravdu, moji kamarati co uz niesu moji kamarati, ale stali(nie kamaratmi) sa az ked sme boli dospeli. V podstate tiez to robili na dievcatach.  Jeden ,ze je madarka 11,12 rocne dieta, si znej ja uz neviem ako tak to dlho utahoval(mala madarske meno,ale normalne hovorila po slovensky, v Revucej  som madarcinu vtedy pocul dvakrat v jednom obchode s oblecenim a jednom stanku PNS, u nas madari ani vtedy neboli,30 rokov od vtedy som v Revucej nepocul madarcinu). A druhy, na gymply, ze ma vyvinute prsia.Ten dostal,lebo uz mala priatela, myslim,ze neskor boli aj manzelia(ale uz si to presne nepamatam) tak dostal bitku ,par po hube. Bol som pritom, som sa ho ani nezastal, zas prislo ich asi 10. 2ja mu prinakladabali. Ucnovkari gymnazistovi.

Teda nikdy to nerobila cela grupa,len tito dnes uz podla mna nenormalni jedinci. Ja osobne som im vtedy nic nepovedal,aby to nerobili. Zas nezdalo sa mi to az tak zle(ako objemom, rozsahom), ale tiez nam to nikto nevysvetlil, ci uz v skole, v rodine, ci vo filme.

Skor nenormalne bude toto.

https://komentare.sme.sk/c/23247838/brutalny-utok-v-hlohovci-a-co-s-tym-obcianska-patrola.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 22. 11. 2023 at 14:53, irb pridal:

Napríklad tým, že budeme nenávidieť vlastných rodičov, lebo majú iné názory na svetovú a domácu politiku....  samozrejme, to je irónia. 

 

https://www.postoj.sk/141907/zmanipulovane-nahravky-dokazuju-ze-fico-utocil-neferovo

Ja som otcovi povedal, ze je ze to voli. Aj pred dvomi rokmi on to spravi zas. A matka sa ktomu pripoji ta voli SNS - jej otec bol komunista a partizan, aspon stara matka odoberala bojovnika a asi nejake peniaze,za partizana, mozno nebol. Ja som mu rozpraval aj preco to nevol. A ze jemu sa za socializmu zilo dobre a jeho kamarati to volia. 

Dnes aj ked mam uz tradicne promile v sebe, uz na nich niesom nasraty, len su mi volny( som "emigrant" , ma nezaujimaju). Pred dvoma tyzdnami nadavky pocuvala moja zena, nie nanu, na mojich rodicov. Dnes uz nie.

Inak aj zene som ukazal kvoli comu su mi ukradnuti. Ako kvoli politike. A akej. Aby to chapala. Kvoli comu, su sebci, sprosti a zhorsuju Slovensko. 

Inak zena do BB nemocnice viezla otca cez prazdniny. Ci ona snimi aspon matkou komunikovala, otec tu kludne chodil, nemal som ho za skodnu. Keby sa slusne spravali, ja by som im vysiel v ustrety.  Ale ked to nevedia,tak nech sa spolahnu na Fica a Danka.  

Si zober, tie 2 hlasy aj tak nic neznamenali, aj tak tam sli.Museli to tam hodit. Matka vraj 20 rokov volit nebola, teraz musela. Otec mi povie ,ze volil Smer a matka SNS, keby mi to nepovedal, by som si myslel ze Republiku. V Revucej Danka rozkradaca, ved .. Su starci, ale mam ich v citroene.

 

Oni niesu uplne mentalne retardovani. Su to sebci. Sebci co seru aj na vnuka,vnucku.

 

Inak sebci, im boli v citroene aj ich deti, dceri a synovia. To myslim vsetkych na Slovensku. Nieze vnukov a vnucky. Tak sa spravali tak volili. To nemyslim,len mojich dochodcov ale milion dalsich. Inak ja sa zacnem asi som sa aj dnes spraval, nezastal som na prechode.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som nasiel vtip.

Vieš prečo pán boh vymyslel vaginálnu mykózu?
Aby aj ženy vedeli ako je to žiť s podráždenou pi.ou :-)

-------------------

Toto je najlepsia reklama aka kedy bola. Ja uz nemam ani naco pouzivat telefon. Matke, otcovi, sestre uz nikdy nezavolam.

Synovi som v skratke vysvetlil o com je sikana. Nechcel by som aby letel zo strechy. Som mu vysvetlil,ak sa nechces hanbit(to som myslel na seba) neskor tomu zabranis hned, vysvetlis tomu co sikanuje nerob to. Dalej ho moze fyzicky  nasmerovat.

Vysvetloval som to aj zene. Povedal jej moje skusenosti, zas niesu bohvieake, nech to utnut hned. Treba si to vsimat. Najprv vysvetlit. Zena mi aj povedala,ze aj u nich na skole je sikana, ale aspon sa u nich zatial nenatacalo porno na WC, ako nie vo vedlajsej, ale tej cisto bielej skole. Mozno to bol len umelecky kolektiv.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov