Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

ten plac ma jednu vynimku, ktora potvrdzuj pravidlo - plac zo vzdoru -> ak dieta nieco chce, zacne revat, kym to nedostane...

ak zisti, ze to funguje, tak si bude takymto sposobom vynucovat cokolvek

to je vsak uz len nasledok, dieta treba preventivne smerovat k tomu, ze plac nie je vynucovacim prostriedkom

 

pochopitelne, zalezi aj od veku dietata

 

a nieco, co suvisi aj so slimakovymi prispevkami - je beznou praxou, ze rodicia vozia deti az pred branu skoly na aute. Keby tam nebolo schodiste, tak vylezu hadam aj do budovy...

Chodim temer denne okolo viacerych skol, a myslim, ze mi potvrdite, ze takychto radoby starostlivych rodicov nezastavi ani ziadna znacka zakaz vjazdu.

Takto nam vyrasta generacia nafukanych a vsetkosidovolujucich smradov, ktorych k tomu vedu rovnako ignorantski rodicia.

A nech mi nikto nehovori, ze dnes sa to uz neda robit sposobom "dat decku na chrbat skolsku tasku a vystrcit ho z domovych dveri"... Nas syn chodil od 2.triedy ZS sam do skoly vlakom a nebolo to tak davno...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, súhlasím s tým, že staršie dieťa sa môže naučiť vynucovať si plačom to, čo chce, ale veď my sa bavíme o polročnom Jovžinovom bábätku, či? keď sa 3-ročné dieťa s revom hodí o zem, lebo chce nanuk, ktorý mu mama nechce kúpiť, nech si kľudne vreští, ale ono už si vie aj povedať, že je hladné, niečo ho bolí alebo sa niečoho bojí... polročné dieťa vie zatiaľ len plakať... neznamená to, že vždy, keď dieťa zamrnka, treba ho pol hodiny čičíkať na rukách, ale určite by som nenechala dieťa plakať, kým sa neunaví... koniec-koncov, malé dieťa má nárok vyžadovať si pozornosť rodičov, a ženské stránky sú plné toho, ako pozornosť rodičov v najútlejšom veku posilňuje v deťoch neskoršie sebavedomie a samostatnosť... :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Moje detska dostali velku- vacsiu izbu. Matka moja teda ich babka ich motivovala, ze za kazdu samostatne prespatu noc dostnanu euro - fungovalo to. Chlapec si chcel kupit vlacik. Maly sme od deti v noci pokoj.

 

Zena teraz spi pri dcere. A nevie sa od nej odputat( odide a hned place). A kde ja budem spat? Spim so synom. Nasa spalna je uplne zbytocna - jedno stastie tie detske postele su ovela sirsie ako mazelska. Netlacis sa,ale chalan ma naprd matrac. Ako boli chrbat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak deti aj vedeli spat same chalan mal vlastnu izbu aj postel ako 2 rocny tam spaval. Aj nejake mesiace kym zena bola tehotna.

Ja som si zmyslel ked sa narodila dcera - nech nieje sam.

 

Ked sme mali (vojnu) so zenou ona spala s malou ja som spal s malim. Inak to nebola vojna ale zena sa nevedela odputat od dceri. jej chyba.Posledne tri dni to ide islo by to aj predtym.

 

Ale chalanisko v skolke videl ze umyvat zuby si treba aj rano. Zasmiali sme sa so zenou - a to len respektovat musis - inak pri chalanisku nejde. Boji sa pokazenych zubov a on ich suchat bude. Raz som vecer detom zobral kefky - lebo si neumyvali zuby ale sa sialili - vacsi rev som u syna nevidel a nepocul.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Na tomto fore je tema deti? Mna nevyhodil ani ak sa vola sef fora, co by ma mohol. Ale uz si ani nepamatam ci sa mi tym vyhrazal. Mozno ani nie, to je mu..

 

Mna z tohto fora vyhodila ... ci vyhodili ludia - mna nezaujimali tie temy, Pritom su tu starci o 10 rokov o domna starsi ci soplaci o 10 rokov mladsi. Deti?

 

Inak hladal som tu temu a iste je ze ked sa niekomu nieco narodilo,ale asi tu nie.. Tu sa radsej posmievali.

 

Mna moje deti nijak neobmedzuju ale chcel som ich aj 10 rokov predtym ako som ich mal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak dead v tejto teme som ta necakal. mas deti? Staras sa o nejake? Smejlik, on je moderator co zabavac? 

Dead - ak mam pravdu povedat nikdy by som nepovedal ze si toho schopny, ci tolko schopny. Vysmievat sa ludom.

 

Preto sa mate slovaci ako mate, Lebo aj sikovnejsi a rozumnejsi ludia nie ty nizsie, su aky su. Priklad dead.

 

A druhy priklad grgo. obaja su rozumovov - ale istom vyzname vyssie(aj odo mna). Ale v istom vyzname pre mna je to uplna odpad.

Dead sa prejavil a dam grga.

13:27 grgo Reagovať

 

“Ministerstvo financií a vláda SMERu vyhlásila malým podnikateľom vojnu.”
.
Vôbec nie, to len jedna doteraz neutrálna strana vo vojne bola do konfliktu zatiahnutá. Vojna tu je už aspoň jedno desaťročie, minimálne od zavedenia Miklošovej daňovej reformy. Zamestnanci už pár bitiek prehrali a teraz platia reparácie vo forme 36-percentnej odvodovej a 20-percentnej daňovej sadzby, navýšené na popud generála Sulíka o “milionársku daň” pre ľudí s príjmom od pol milióna vyššie.
.
Ďalší front bol vedený na úrovni “štátnych škrtov” – neustále sa znižujúcich benefitov ktoré zamestnanci za svoje zvyšujúce sa dane dostávajú. A aj v tejto oblasti tu máme nové typy vládnych zbraní ako napríklad “mean testing”.
.
A to sme ešte ani nezačali hovoriť o DPHčke aj s celou pridruženou agnedou – od detailov ako nákupy počítačov, áut atď pre celú rodinu “na strýkovu firmu” – až po obrovské podvody na fiktívnej DPH ktoré samozrejme idú na úkor všetkých ostatných občanov.
.
Takže budíček, v tomto štáte už desaťročie zvoní hrana miliónom ľudí. To že niekto to zvonenie začul až keď zazvonilo jemu nemôže byť prekvapivé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Inak dead v tejto teme som ta necakal. mas deti? Staras sa o nejake? Smejlik, on je moderator co zabavac? 

Dead - ak mam pravdu povedat nikdy by som nepovedal ze si toho schopny, ci tolko schopny. Vysmievat sa ludom.

 

Neuveris mi, ale normalne si predstavujem starostliveho otca, nadrbaneho pri klavesnici oliatej nejakym lacnym chlastom. V hlave mu prebleskuju vyjavy zo zivota, tie potom zapisuje s obcasnymi preklepmi na tote internety aby sme ich tu citali na veky vekov. A ano, v istom zmysle to je zabava.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

páni, negulášujeme témy, v téme Deti píšeme o deťoch, ich povahách a správaní !

 

toto je téma  Deti, povaha a správanie detí. zostaňte v téme Deti, maximálne otcovia a rodičia.
 

slimak, grga si dávaj doma, štátne škrty a Smer a podnikateľské subjekty a DPH patria do Ekonomiky, a tam aj sú. keď chceš písať o DPH, píš tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neuveris mi, ale normalne si predstavujem starostliveho otca, nadrbaneho pri klavesnici oliatej nejakym lacnym chlastom. V hlave mu prebleskuju vyjavy zo zivota, tie potom zapisuje s obcasnymi preklepmi na tote internety aby sme ich tu citali na veky vekov. A ano, v istom zmysle to je zabava.

 

Ale to mas pravdu. Co si napisal taky som. Co si ty? Co ty na tie internety das a co robis v realy? 

 

Iste ze tu nechcem pliest grga, som chcel ukazat inteligentnych idiotov priklad deada.

 

Ja v tejto teme napisem ako zijem ja a deti. Moje.

Chlapec ma 6 rokov.Zacal chodit na futbal. Inak v Revucej nikdy predtym ani za ery Trnavy ani nikdy z Revuej nebol futbalista.

Az posledne roky vas otravuje Breznanik, a teraz nejaky dosiel do talianskej ligy.

 

Chodim na treningy. Este ta chlapcova skupina OK, tie deti su .... OK

 

Mne sa nezdali treningy - ti chlapci boli malo s loptou. Pojednom treningu som bol nahnevanz , odpadol im stvrtok,  kupil som loptu, dosiel ya kamaratom co to nafukal(v predajni to nevedel) a sli sme kopat.

Ako chalan je sikovny aj prvy tyzden od kupy lopty sme mali 3 treningy. 

 

Ja som kupil aj raketu. Mna snim nebavilo si pinkat,lebo to nevedel, ja neviem deti naucit nieco od zakladov. . Na ihrisko prisiel chlapec asi o dva,tri rocniky starsi, snim som si pinkal 15 minut. Ma to bavilo.

 

A pri nasich treningoch na futbale? Ma to velmi bavilo syn je sikovny, Nahravky za behu vracal - ved to ma bavilo.

Ale ci bol unavenzy toho ci ja uz som lenivy, Dva tyzdne dozadu sme uz trening nemali.

 

Ja neviem. Nechcem mu znechutit futbal. Aj ked ja by som rad snim hral tenis, a potom mam dceru. Ale snou zatial neviem co bude. Inak som rad ze je, aje bystra - aj krasna, Ja neviem co mam robit s dcerou.

 

 

Inak so zenou sme sa o to nebavili moyno ma nejaky ale aj ju treba dat na nejaky kruzok. Nebude chodit len na bratove treningy.

 

Teda dead.

Zivot je zivot. Ja ti nezavidim ani nenadavam- neber to doslovne - maj sa pekne. Inak vsetky moje prispevkz aj v minulosti som nechcel abz boli konfrontacne.

Ale dilinovi sa postav, mozno niekedy dostanes na pisk. Ye bude dilino dead ma nikdy nenapadlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak chalanisko nevie  ze sa tohto roku nauci lyzovat. Uz ma "monterky"(kupila mu ho jeho mama, teda ona chce aby lyzoval, ci chce ona lyzovat, ju som naucil ja za jeden den). Inak som ho naucil korculovat a ako plakal kym sme peso prisli na klzisko v zime.

 

Nema na vyber , lyzovat bude. Nemam aj ja na vyber - do lyziarskeho vystrtoja musim investovat. Ja nemam nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Deti - mozno to tu nepatri - ale chcem pisat o detoch,trebars mojich. :)

 

S chalaniskom som vyhral dvakrat pexeso. My to hrame ako sachy. Prehral som v domine 2:1, ale to domino je nieco ako kartova hra -faraon - neviem ako ju poznate vy - pod akym nazvom - tam vyhra ten ake mu pridu karty - ale rozmyslat aj pri domine aj pri faraone musite.

 

Dcera dodnes nevie rozpravat  domino vie hrat a teda aj kludne vyhrat moze - ona aj v Pexese je sikovna - ale dnes sme si zahrali mikado - a bola velmi sikovna- mne sa ruky netrasu este -hlavne ked ma vypite - ale hrala fer - ked sa jej pohla tycinka mi ju odovzdala,ale bola aj sikovna - motoricky bude velmi sikovna.

 

A tie deti na turistike su neskutocne.Co dokazu. Inak na chlapcovi sa to prejavuje pri futbale - co ma kondiciu to len ziram. 

 

Z mojich deti mam velku radost. Aj so zeny, aj s rodicov(svokrovcov) - som stastny.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

 Keď boli moje dievky celkom malé a ešte nevedeli rozprávať, tak bolo samozrejmé, že sme ich pohojdali na rukách, ktovie, čoho sa báli alebo čo im bolo...keď boli väčšie (tak od 2 do 6 rokov), pred spaním prv ako som ich uložila, čo bývalo po druhom večerníčku, som si k nim ľahla, Flinstone im povedal rozprávku a ja som im zaspievala pesničku, každej takú, ktorú si vybrala (poznali ich veľa, lebo sme odjakživa s nimi veľa spievali). Vždy som poznala podľa dychu a uvoľnenia ručičiek, ktorými ma objímali, že aha, už spia. Takto sme to pestovali až kým nešli do školy. Potom už im stačili tie rozprávky a tie Flinstone neskôr vymenil za grécku mytológiu.

Tá mladšia sa raz tresla o zem, to mala asi 2 roky, bolo to doma v hale, trepala rukami, nohami a vrešťala jak viktorka, tak som ju zdvihla a odniesla do ich izbičky, poloťžila na koberec a zahlásila jej, že keď ju to prejde, môže prísť medzi nás a zatvorila som za sebou dvere. Prišla o pár minút akoby sa nič nestalo a už nikdy sa to nezopakovalo. nanajvýš skackala ako vrabec a zatínala tie drobné päste a snažila sa revať, ale rýchlo ju to prešlo, lebo ja som sa vždy začala rehotať, aká bola smiešna. A tak aj tento milý zvyk čoskoro zakapal. Ale všetko sa to odohralo doma, nikde vonku mi takú ostudu nerobili a vždy si celkom rozumne nechali vysvetliť, že toto teraz nemôžeme kúpiť, lebo nie sú korunky...

S mladšou sme si užili aj iné veci, dosť som toho už popísala na tú tému, boty toulavý, samostatnosť odmalička, atd...

staršia bola veľmi dobré dieťa, až do puberty bola úplne bezproblémová. neskôr si to vynahradila, papuľovala snáď za celý detský vek, akoby to chcela dobehnúť a hlava jej stvrdla, že som si predtým nikdy nepomyslela, že moje nežné a milé dievčatko bude raz také hlavaté a dakedy aj nepríjemné...

Dnes už sú obe dospelé, každá je iná a dúfam len, že sa nedostanú do nejakej zlej spoločnosti a do problémov...dúfam, že obe majú a budú mať dosť rozumu, aby vedeli rozoznať, čo áno, a čomu sa vyhnúť...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

V nedelu som bol polyzovat. O 9 ma zobudila zena - ze na mna kasle. Nasla pivove flasky. O pol hodinu som paroval kupene lyze a moje lyziarky. Pruser - rozdiel 4 cm. Volal som svagrovi - predtym som skusil odsrutkoat srobovakom - nic. Svagor, ze je v dielne,ale momentalne caka kym uschne lak tak isiel na pivo, ja ze ok, stretneme sa o polhodinu(aj ja som si chcel este zdriemnut, a svagra z piva nebudem plasit). Potom som prisiel s lyzami . sme viazanie roztiahli -trvalo to hodinu - ale kvalitna praca - ponahlam sa domov. Doma zena nahnevana 11:30, deti niekolko krat oblecene a vyzlecene - ale sli sme. V polomke 50km sme boli o hodinu, kupil som detsky a dospelacky listok na tri hodiny. Hm --- polyzovali sme sa vsetci. Trikrat aj dcera sla so mnou - nema nato  abz som ju naucil lyzovat - resp kratsie lyze, zena bola dva krat. Ja sam asi dvakrat uplne na kopci. So synom asi 8-10 krat - ja neviem ucit ani lyzovat ani kopat do lopty ani tenis a pod... Aj ked to viem(svojich pribuznych). Chalan  - teraz ideme na vikend do zdiaru, som si isty , ze sam uz bude vediet lyzovat. Pluhovat som ho nevedel ani nebudem ucit. Ale zatacky a brzdenie bude vediet.

 

Vo valkovni mi kok..fizli dali opat 50 eurovu pokutu. Ale nezobral vodicak - napisal priestupok,ze som nemal doklady.

 

este ako dieta naucit lyzovat - moj syn to mal prvy krat na nohach a ja som nevedel ako ho to naucit. Dal som mu to na nohy a potom, yom siel za nim v topankach. Boli sme dole a co a ze takto to nejde - siel som pre vstupenku na vlek. Syn, ked to videl - vlek - huronsky plac. Ja som nevedel ako snim sa dostanem na kopec - rozpravali sa tam traja starsi , som ich vyrusil ze ako?  Jednoducho. Ze ho tlacit budem jednou nohou. 10 sekund na vleku a syn bol v pohode. dcera nefnukala ani milisekundu.

Dole kopcom. najprv za ruku - pochopil som ze to nieje dobre. Lebo ja som drzal chalana stale aby nespadol, ked som ho pustil aj spadol. Potom motivacne som niekolko jazd spravil s nim medzi nohami - a to sa mu pacilo - nespadol ,zmeny smeru a rychlost. pacilo sa mu to a chcel ist opat.

 

Nakoniec som si vsimol ze ich - deti ucia na palici a podla mna je to dobre. Chalan aj za ruku aj medzi nohami aj za palicu vedel menit smer(na moj povel) - teda je sikovny. Lebo na tej palici sme sli relativne rychlo. nespadol asi raz. On je poserutko - preto aby ho to bavilo - mu musim aspon odialit bolest - dalsich padov - ci nech sa stym zblizi na viac km.

 

Podla mna po dalsich dvoch dnoch bude vediet lyzovat. Potom sa zacnem venovat dcere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to s tou výchovou nie je nič jednoduché, to, čo na jedno dieťa platí, u druhého zlyháva na celej čiare a treba vymyslieť niečo iné.

Keď sme chceli deti odučiť od cumľa, tak staršej stačilo povedať, že pre také veľké deti (mala 2,5 r.) si chodí ježibaba. na mladšiu neplatila žiadna ježibaba, zavalila, že jej to nevadí, že s ňou pôjde. Ani namočenie cumľa do štipľavej papriky nepomohlo, chytila cumeľ a nad vaňou (na umývadlo ešte nedočiahla) si ho poumývala a s víťazným výrazom vpochodovala za nami do obyváku ostentatívne mľaskajúc s cumľom v puse...museli sme sa až smiať. Ani neviem, ako jej to prestalo chutiť, až keď začala chodíť do jaslí. Tam bola king, lebo nielenže bola bez plienok, ale aj si vedela sama zaviazať šnúrky na topánkach, a tak pomáhala s touto bohumilou činnosťou ostatným deťom (myslím že sestričky to uvítali).

Ked už sme pri tých jasliach, tak staršia dcéra tam šla prvýkrát len veľmi nesmelo a potom vždy revala jak tur, až mi srdce trhalo, keď som ju musela od seba odtrhnúť a klusať do roboty (potom z nej vyliezlo, že nejaký chlapček ju tam pri poobedňajšom spaní dusí vankúšom, tak som to povedala učiteľke - neviem, ako to spravila, ale potom sa skamarátili a ten istý chlapček jej robil "bodygarda" - potom už rada tam chodila), kým mladšia vošla dnu, prvé čo videla, boli záchody prispôsobené ich veľkosti, a tak nadšene zahlaholila "jeee,aké pekné malé záchodíky, sem budem chodiť!" a už jej nebolo a nijaké revy sa nekonali ani potom.

A keď začali chodiť do školy, tak staršia bez protestov robila domáce úlohy a pripravovala sa do školy a už ako rpváčka si sama chystala veci do školy a kabelu som jej kontrolovala len kvôli istote, ale vždy mala všetko ok. V škole ju to bavilo a veľmi si obľúbila aj ich mladú učiteľku. Mladšia po pár dňoch znechutene položila pero a zavyla: "A to teraz si už až do smrti budem musieť robiť domáce úlohy?" O nejakom chystaní vecí bez odporu a  podobne sa mi mohlo len snívať, čo ju bavilo, to robila bez papuľovania, a čo nie, k tomu som ju musela naháňať, a ak som jej denne nevytriasla kabelu, tak určite by sa tam našli kusy desiaty a kadečo iné...

o ich spôsobe upratovania som tu už čo to popísala (zasa by sa bolo dalo poznať, ktorá posleľ, ktorá skrinka  a ktorý kút ktorej je.

skrátka chcem tým povedať, že každé decko je iné a výchova naozaj nezmôže všetko. 

Kedysi som čítala taký zaujímavý výrok o koňoch, ale myslím, že to platí aj o deťoch: krotiť, ale nezlomiť. Snáď sa nám to podarilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred hodinou sme sa vratili - vcera polyzovali cca 3 hodiny a dnes detto. Kopec je to taky, ze trojrocne deti to pluhom v pohode daju,starsie 4,5,6,7 rocne v pohode bez pluhu - ako zjazd , len na tom kopci sa nerozbehnu viac - idu konstatnou rychlostou. Pri ktorej sa im nema co stat -ak maju prilbu ani naraz do stlpa ci jazdca na vleku im nic nespravi.

 

Chalan to nesiel down hill, ale otacat a brzdit vie. Vie to lepsie ako tie deti co tam mozno down hill davaju. Ale potrebuje prax, dnes neplakal.

 

Ja som spokojny - co som chcel som ho viac menej naucil. Pluhovanie nie. Mozno ma dlhsie lyze(100 cm - podla mna to niesu dlhe lyze).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Pred pár dňami som bola svedkom, keď zhruba štvorročný chlapček, ktorý bol v obchode so svojou starou matkou práve vchádzajúcemu mužovi povedal  čo ty starý škaredý starec!!! Úplne som stuhla, ako si to také dieťa vôbec mohlo dovoliť! A stará matka nič, vôbec nič! Ani dieťa nenapomenula, ani nič mu nevyčítala, ani neostala nejaká zarazená. :ermm:  Ako SA to vlastne teraz vychovávajú deti?! Neočakávala som, že mu stará matka capne po ústach, alebo bude na neho kričať, ale napomenúť ho určite mala hneď priamo v predajni!

Samozrejme doma bez svedkov by mu mala do omrzenia vysvetľovať čo sa nepatrí, čo je to úcta k starším.

Alebo chcem príliš veľa?! :hmmm:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s podobným som sa stretla už dávnejšie - len aktérkou bola sama babka a vnuk.

 

vnuk postál pri akomsi regále, babka podišla ďalej aj s vozíkom, chlapcovi sa zjavne čosi v regáli zapáčilo. začal vykrikovať na babku stupňujúcim sa rozčúlením :

toto, poď sem !

počuješ, baba, poď sem!

baba !

a hodne z hĺbky hrdla zachrípnuto a nasr.ane : baba !!!

 

na to troj-štvorročné decko ohromný výkon. žiadna babička, babka, prosím ... a babka bola zjavne zvyknutá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekedy mi to pride akesi vlazne to vychovavanie deti starymi rodicmi, ani nie samotnymi rodicmi....kedze si vsimam okolo seba coraz castejsie situaciu, ze deticky od prvych krockov stretavam uz so starymi rodicmi...v podstate su ti stari rodicia casto este pomerne mladi ludia, no akoby aj oni zabudli, co je to ucta k starsim a to, ze sa podobna vec, ktora sa stala v spominanej situacii, moze onedlho stat aj im...viem, ze mne by teda mamca supla hnedna ulici a myslim, ze ja by som reagovala podobne, asi to je aj vychovou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa ten incident stal v predajni, písala som o tom aj synovi - "čerstvému" ocinkovi.

Prvé slová jeho odpovede ma dosť zarazili, no našťastie hneď potom nasledovalo ale ...

... mami, nečuduj sa, dnes je taká doba, dnes sú deti úplne iné ako boli pred rokmi a rodičia im asi príliš veľa dovolia, ale dobre vieš, že my by sme si také niečo nikdy neboli dovolili /hovoril za seba aj za brata/. A ak by sme aj náhodou povedali niečo nevhodné, bola by si nám už aj capla po puse.

Mal pravdu, vždy som mala ruku rýchlejšiu ako jazyk, a tak by som to určite bola "riešila za čerstva".

 

Veľa sa hovorí o tom, že televízia "učí" deti zlému správaniu, že práve v televízii vidia veľa zlého, ale predsa všetky tie deti majú rodičov! Nedá sa zabrániť vplyvu kolektívu, alebo vplyvu médií, ale ak rodičia a samozrejme aj starí rodičia to malé dieťa od útleho veku vedú k určitému slušnému správaniu, tak sa naň predsa len niečo musí "nalepiť"! Že sa v pubertálnom veku stavia "na zadné", to už je "daň" veku a o pár rokov zrazu "akoby zmúdrelo", ale malé dieťa, dokonca dieťa predškolského veku si určitú autoritu ešte musí ctiť.

 

Asi sa mi hovorí veľmi ľahko, pretože mám veľmi malú mieru poznania "ako to dnes chodí", dlhú dobu sa u nás malé dieťatko neobjavilo. Moji synovia už majú svoje roky a porovnávať ich detstvo s detstvom súčasných detí je porovnávať neporovnateľné.

Ale ... ak si rodičia a starí rodičia nechajú od svojich, ešte príliš malých detí skoro "skákať po hlave", čo budú môcť od nich očakávať o nejakých desať-pätnásť rokov?!

 

Úmyselne som svoju ani synovu reakciu nepísala hneď v predchádzajúcom príspevku, aby som nikoho neovplyvňovala.

Čo ak som iba ja svoje deti "držala nakrátko".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka, nie si jedina, kto drzal deti nakratko, aj mna nasi poriadne drzali nakratko a ani sa im velmi nedivim :D, na druhej strane vraj aj ja som prisna mamina, a to mam s detmi celkom kamaratsky vztah, teda v ramci moznosti :D ono, berieme si nieco vzdy zo svojich rodicov a vzdy davame dalej nieco take svoje, a nase deti v tombudu isto pokracovat :) takze je to z casti o tom, co deti-dospeli dostali od svojich rodicov a co dalej posielaju, ci je to pevna ruka, lahostajnost, slusnost, neohladuplnost, pokoj, pohoda alebo nervozne, neuroticke chovanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár dňami som bola svedkom, keď zhruba štvorročný chlapček, ktorý bol v obchode so svojou starou matkou práve vchádzajúcemu mužovi povedal  čo ty starý škaredý starec!!! 

Proste to pocul aj v rodine - toto sa skolke nenauci - ak aj ano rodicia by ho to odnaucili. Zena sa snazi a vytyka synovi slovo jezis - spomina ho vo vyzname preboze - proste ked nieco nejde podla jeho predstav. Ja jezisa nespominanam(nemam ho v slovniku)- odkial to ma?

 

Unas je slovo cigan - dcera - ja slovo cigan, ci rom nikdy nepoviem - lebo mne sa o tom nechce bavit - nemam zaujem - ale aj chlapec ma skvolke aj dcera jedneho cigana. JA nechcem aby tym dvom detom ak im nerobia zle to pripominali - ak su to slusne deti. Jednych rodicov som videl hrat na automatoch.

 

V krcme som zacul od matky nieco podobne - co povedal jej syn na co reagujem - tu citaciu - ona sa aj v krcme pri stole ako ze hambila ale podla mna nie. Bolo to ine slovo Asi debil - ale kym to nevedel spravne vyslovit ho nechali - rozpraval debi - a to bolo nezrozumitelne - rozpraval to hocikomu - rozpraval to -lebo to niekde pocul- ale matke to nikdy nevadilo - az ked to vraj povedal zrozumitelne.

 

Dnes som si pustal na you.. pesnicky a dal som si koncert tublatanky z 89 na jesen. Som mu vysvetloval o co ide. Myslim ,ze to sa snazil a vedel pochopit(aspon nieco). 32 . minut - potom zena ze koniec hudobnej vychovy(vysvetloval som aj co viem o hudbe). Isli spat  - su uz ticho. 6 rocne bystre dieta pochopi vela. Dcera pritom len tancovala. Snazil som sa mu vysvetlit atmosferu a ocom su jednotlive texty. Ja si to pozriem asi raz za polrok - a asi raz za rok si to snim pozriem a preberiem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

---------------

 

Nemame tu temu deti.

--------------------

Mam malo casu,lebo som si povedal o chvilu sa im idem venovat aspon jednemu.

 

Prerusim pitie.

 

Chalan chodi na futbal . Ale ked to vidim , nieje to dostatocne - dnes som si precital - len trening moye posunut dalej. Len trening. Ziaden zapas. Ja som to vedel. ale dnes som si to aj precital.

 

Ze neklamem to najdem-

http://www.hockeyslovakia.sk/userfiles/file/Vzdelavanie%20rodicov/Hraci-bez-potencialu.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stvrtok sme si zakopali - nesiel som ani na ihrisko - kopat sa da aj za cinziakom. V piatok mal posledny trening. Sobotu rano sme si opat zakopali, v nedelu sme si dali turistiku, v pondelok som bol s nim prvy krat na cyklo turu. 25 km. 6 km do kopca -12-13 dole kopcom 6 km asi po rovine. Nebolo to zle - aj ked som ocakaval, ze bude viac vladat do kopca. Vysli sme to tak ,ze som ho postrkoval. Ale som aj spokojny - lebo tom sa bal ze to ani neprejdeme(aj ja osobne). Na ture som nebol asi 10 rokov.

 

V minulosti som si ten okruh spravil, ci po tych cestach presiel 25-50 krat. Nikdy som si neuvedomil,ze tak dlho sa ide z kopca. Lebo sam som to na cestnom - favorite - bicykli zletel - vtedy pred 20 rokmi ale tam bol dobry asfalt - teraz je to aj zavreta cesta - uz charakterom horska - aj ked nedavno 5-6 rokov dozadu sa tam isli preteky okolo Slovenska - ten isty okruh urobili trikrat. Teraz rom sa bal pri zjazdoch - syn to siel prvy krat - ist rychlejsie - aj na horskom som v kuse brzdil aby sa syn nevysypal. Ak v co najmensej rychlosti.

 

http://domic.blog.sme.sk/c/359163/ne-naplnene-sny-otcov-a-synov.html

 

Ma to nieco do seba. Chcem aby syn sportoval. Ci to bude futbal,ci tenis atd.. - mne je to jedno. Chcem aby mal z toho radost a sa prekonaval.

 

A zatial pri futbale po necelom roku - tam nejaky progres nevidim. Skor ostatne deti(aj ked su starsie) sa mu vzdaluju(ale aj on sa zhorsuje - uz nebojuje).

Preto mu dam zabrat -inymi aktivitami aby zosilnel. Nechcem aby stratil motivaciu. Aby ho to prestalo bavit. Som sa pytal, ci si ideme zakopat - ci si spravime cyklo turu a on ,ze zakopat. :)  Chcel som aby syn zosilnel v nohach - vysledok? Tak velke lytka som este nemal. este teraz ma bolia,v pondelok, utorok som ich mal tak napnute a boleli az hroza. Ale fakt - mat 25 kilove dieta na sebe pri schodoch na stefanikovu chatu - ci do kopca postrkovat dieta - som nikdy nezazil ani moje nohy.

 

Ale mam dalsiu aktivitu. Chlapec(sestrin syn - hokejista, ma 18 rokov) so svedska si vybral - svoj letny camp u nas. neviem co sa stalo - povodne na Slovensko ani nechcel prist a vraj u rodicov bude mesiac. Vcera sme sa nestihli velmi podebatovat. Som mu ukazal cyklo trasy - namety na tury - ale jeho otec nechce aby jazdil - kvoli opitym vodicom co ho sundaju. Co je podla mna blbost. U nas je menej aut - aj podla mna opiti tak casto nejazdia - za dalsie podla mna opiti jazdia opatrnejsie. Aj slabsie auta. Pozn. opiti jazdia podla mna viac na zapade ako u nas. A priklad,aj cigani su neznesitelnejsi inde ako u nas.

 

Teda si vybral Gemer(oproti Nitre) - menej horuco a viac moznosti - kopcov - menej skazenych kamaratov(tu nema ziadnych). Dobre. Otec mu to zakazal. 

Podla mna blbost. Co tu je najlepsie su kopce a moznost bicyklovania -aj som mu uz poukazoval kde moze trenovat. 

Zajtra idem dat opravit moj a bratov favorit a v sobutu(ci nedelu podla pocasia) ideme na Polanu. V Hrinovej som na bicykli bol niekolko krat - ale nikdy na Polane. Ked som ja jazdil,nebol internet - teda malo informacii. Trasy som si robil podla automapy. Neviem ci mu to pasuje do treningoveho planu,ale Polana, Kralova hola, ci aj ten Dumbier - je podla mna za hriech nezdolat. vsetko je to do 70 km. Teda max troch hodin. Ale hlavne je tam krasne. Ci po ceste je krasne. Jeho otec mu to nemoze ukazat - lebo to nepozna a nato je tu krstny otec.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov