Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Zena mi nieco rozpravala v Kosiciach. Hral sa futbal. Bola na nejakej asi olympiada ENG,  so ziakom v Roznave(siedmak). Chlapec tak vystresovany, ze ani do triedy nechcel vojst. Ani nevosiel. Bal sa, zena sa potom snim aj rozpravala,ze on aj po Revucej sa boji, chodi s kapucnou na hlave. Pritom, ze jeho brat sa neboji(to boli dojmy mojej zeny,ze je zivel). Nenapisal nic(pisal to v inej triede,kde tiez nic nenapisal). Ale kolo rozhovor ziak ucitel vyhral(rozpraval sa o nejakej teme s ucitelkou - s mojou zenou). Sa ho nakonci(isli na cokoladu do mesta) opytala ,ci pojde o rok, on ze hej ze to nieje take hrozne.

 

----------

Syn sa neboji, lebo na takych ci inych sutaziach(v retorike, v malovani, vo sporte, matema ticke som zabudol,na to ho pripravujem ja) bol desiatky krat. A casto aj vyhraval. Teda dufam, ze nezahanbi okres a sa na Matka pripravi a na kraji zabojuje.

 

----------

Ked robis nieco prvy krat si vystresovany - bojis sa nepoznaneho. A ten stres musi vediet spracovat. Syn keby siel na sutaz nejaku novu ja neviem co mu tak nejde a kde by ho mohli dotlacit . Eng olympiadu, mozno by bol vystresovany - lebo mu to vtom obore nejde. A mozno by to spravil, kvoli tomu ze by vystresovany nebol a by to spravil lepsie ako priemerak ako najlepsi v skole. --

------

Aj to by sa mohlo stat. Ze zvladnu to lepsie nestresovane deti,ako ovela lepsiev tom obore.

 

--------------

Ma matku anglictinarku, asi je pomne. jemu cudzie jazyky nepojdu. Ale sranda je ,ze skym zena chodi na tie olympiady. Sikovne deti, isto najsikovnejsie. Tento chalan sa len bal, minuly rok bolo dieta tiez asi nejak tak. Najsikovnejsi anglictinari na skole su  co sa boji a , a podobny pripad.  Zena snimi sla(teda si ich vybrala) ,lebo vedela ze su najlepsi. Ze si to zasluzia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Učiteľku uznal vinnou. Uložil jej trest v trvaní dvoch rokov s podmienečným odkladom na tri roky a tiež trojročný zákaz vykonávať pedagogický dozor nad maloletými osobami.

 
Rozsudok je právoplatný, práva na odvolanie sa ešte na pojednávaní vzdali prokurátor aj obhajoba.
 
Deťom bolo dovolené po večeri šmýkať sa na svahu pred chatou na klzákoch.

Pred chatou mala na ne dozerať práve spomínaná učiteľka.

Zo skupinky žiakov sa oddelili Veronika a Miška, išla s nimi aj tretia spolužiačka Lenka.

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/22313574/za-smrt-ziacky-na-lyzovacke-na-plejsoch-odsudili-kosicku-ucitelku.html

 

Ako som v pocasi, ci aj vcera pisal, dcera sa sla sankovat o 13:30 do 16:30 na kopec. Bolo s dvoma inymi dievcatami  (nas pes,potom za nimi siel aj chalan) ,ktore poznam mozno zvidenia. 

 

Niekomu by sa na kopci nieco stalo. Nejaky dozivotny uraz, dostane niekto a kto ten trest? A v takej vyske ako ta ucitelka. Ja len co viem chalan co bol na nejakej aktivite, dve zlomeniny aj on sam si rozbil na plaveckom bradu. Jeho potkol chtiac kamarat,nechcel aby si rozbil bradu. Potom tri dni sa na nich pozeral z lavicky ako plavu.

 

-------

Keby ta ucitelka bola na mol,ci odtial odisla. Ale zas nepoznam pripad,ale aj tak. Sami to zda cudne. Ja vtrinastich som aj na 10 hodin odisiel z domu(aj 50-100km mimo domu) a rodicia ani nevedeli kde som. Sam som nevedel kde pridem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://sport.aktuality.sk/c/432140/tibor-visnovsky-hc-slovan-bratislava-ak-trener-u-nas-zakaze-rodicom-chodit-na-treningy-dopadne-velmi-zle-tvrdi-kouc-deti-v-slovane/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-magaziny-top-hp&utm_campaign=cross

 

Skusim rozobrat tento rozhovor. je tam dost blbosti. Su to hokejisti ja ako rodic futbalistu to vidim inak.

 

Pôsobíte na pozícii hlavného trénera pri siedmakoch a ôsmakoch Slovana Bratislava. Je to náročná práca?

„Sú to ročníky, pri ktorých nemôžem byť len kouč. Tieto deti totiž potrebujú mentora, ktorý im vytvorí hodnoty do života, o čo sa snažím. Človek, ktorý tomu neobetuje všetko, nemá šancu uspieť v týchto vekových kategóriách.“

 

ktomuto nic.

 

V posledných mesiacoch sa vynorili názory, že slovenskí hokejisti si osvojujú nesprávne návyky už v tomto veku. Je už u nich vidieť, že zaostávajú za svetom?

„Keď sa pozriem na výsledky niektorých mládežníckych reprezentácií, povedzme do 15 rokov, tak u nich nevidím až také veľké herné a individuálne rozdiely oproti vyspelým európskym hokejovým krajinám. Musíme si ale položiť otázku, prečo zrazu začíname zaostávať v reprezentačných výberoch od 15 do 20 rokov.

Chodím po celom Slovensku a od mojich kolegov počúvam, ako ťažko sa im pracuje v kluboch. Problémy sú celoslovenské. Všetci tréneri ich máme rovnaké. Jedným z nich sú rodičia, ktorí sa neskutočne starajú o tréningové jednotky či zostavu v zápasoch. Potom nastáva urazenosť, pretože niekto je spokojný, iný zase nie. Rodič na to povie: ‚Okej, tu vidím malý icetime pre môjho syna, tak si ho vezmem a dám ho do iného klubu.‘ Ale toto nie je správna cesta pre zdravý vývoj ich dieťaťa.“

 

 

Tu zacal do rodica. Ja som na treningy prestal chodit ked mal asi 9 rokov. syn. Uz som bol vycerpany. Ziaden rodic na treningy nechodi. Predtym som tam chodil, lebo mu trebalo urobit maslicku na kopacke - zaviazat, ci aby na treningoch nerobil neplechu.  A samozrejme ma chalan zaujimal. 

 

Neplechu nerobi ani ine deti, zaviazat kopacky si vedia, naco tam budes chodit? Odstal som si pritom x hodin. 

 

neskutočne starajú o tréningové jednotky či zostavu v zápasoch. 

 

 hej staraju - ich trenuju len oteckovia. Ale aj tych najvytrvalejsich to po troch rokoch prejde. Oteckov trenerov - ak ich to bavi a robia to dobre, nech to robia aj dalsich 10 rokov.

 

Prečo?

„Pretože, keď vystrieda počas dvoch rokov päť klubov, tak sa hráč nevie dostatočne zapracovať do kolektívu. Aj mentálna stránka takéhoto hokejistu bude iná od toho, ktorý ostáva v kolektíve, kde sú hráči povedzme štyri roky pokope. Ten, čo pendluje, si totiž nevie uvedomiť dôležitosť kolektívneho výkonu.“

Viete uviesť konkrétny príklad?

„Neraz sa mi stáva, že dieťa sa teší zo vsieteného gólu, ale že mužstvo prehrá, je mu absolútne jedno. Rodič príde za vedúcim mužstva a sťažuje sa, že jeho synovi neprihrali, pričom tím prehral 1:12. Jednoducho, rodičia sa egoisticky pozerajú na svojich synov a nie na mužstvo ako kolektív. Nevravím, že sú takí všetci, ale robí to zhruba 80 percent rodičov.“

 

 

Moj syn dal gol asi po 6rokoch. Prvy a zatial jediny. Samozrejme si zneho aj utiahnem. ,ale je on iny hrac ako utocnik - ten da vkazdom zapase dve goly. Moj syn vtom druzsve je nato aby tak sikovny hrac im nedal gol,vtom je sikovny moj syn, lebo ten protihrac gol neda.

 

Nekomplikuje to potom prácu trénera?

„To teda áno. Máme veľmi náročnú úlohu nastaviť egoistické myslenie hráča tak, aby hral pre tím. Niekedy nedokážem ovplyvniť jeho myslenie, ktoré mu vštepujú doma, kde mu hovoria, aby si vzal puk a dal gól bez prihrávania. Toto sú také veci, ktoré by sa stávať nemali pri výchove mladého hokejistu.“

 

 

Ze ide proti rodicom, dobre,ale proti detom? My mame vytecnikov, ale kazdy sa sprava na jednotku z chovania. V podstate aj kazdy superov hrac. Mna tieto deti velmi milo prekvapuju , su to velmi slusne deti - vacsina co proti nam hraju su superi. Teda vseobecne. Mladi futbalisti - klobuk dole - myslel som si ze to budu havada. A praveze uplne nie. Sa ospravedlni aj co nespravil,hraju vacsinu(98%) fer,ako tie deti su super.

 

Nechýbajú deťom v takomto prípade aj morálne hodnoty?

„Presne tak. Chýba im nielen rešpekt voči súperovi, ale aj voči vlastným spoluhráčom. Hráča zo svojho tímu berie ako svojho súpera. Keď sa jednému podarí dať gól a druhému nie, tak jeden z nich je už nešťastný. A toto ich my tréneri neučíme. Majú to z domu, čo ukazuje, že dieťa viac rešpektuje rodiča ako trénera. Ale toto je vidieť už aj na školách. Častokrát sa stáva, že rodič nevidí svoje dieťa v optimálnom svetle ako tréner. Niektorí rodičia sú takí egoistickí, že si nepripúšťajú, aby im niekto hovoril do výchovy dieťaťa, ktoré oni poznajú najlepšie.“

 

 

Ja len,ale to bude asi o rok, - poviem trenerovi,aby viac dohovoril mojmu synovi(dohovorit ako ma hrat, co po nom chce,on to spravi - pre neho ucitel, ci trener jeto naj), mohol mat lepsie vysledky. Dieta viac respektuje rodica ako trenera - to je rozpor ktomu co som napisal. Bud klamem ja alebo ten co to pisal,ci povedal.  Ze dieta viac respektuje rodica ako trenera - to je snad pochopitelne. Ale ja tvrdim - ze chalan respektuju ci moze, aj ucitela a trenera rovnako ako mna. Na treningu v zapasoch, v skole. Ved tak to ma byt. Tak to robi.

 

Toto je az dlhy clanok, tu to ukoncim,aj ked mna clanky o detoch bavia.

 

Čiže ste proti tomu, aby sa nekričalo na naše deti na tréningoch?

„Sme iná mentalita. Pokiaľ u nás dáte deťom slobodu, budú to zneužívať. Nie sú totiž tak mentálne silné ako tie vo Švédsku či Fínsku. Tam staršieho človeka pozdravia, uctia si trénera tým, že sa mu prídu po tréningu poďakovať… Ale toto som zažil aj v Kanade.“

Neviem ako hokejisti. kricat po detoch.  Ak by tam trener ziapal - ho da len do stresu. Kazde dieta aj mojho syna. Vysvetlit co chces aby hral, pristupoval k superovi co najblizsie, a snazil sa mu odoberat loptu a posuvat ju dopredu - to hravo spravi.  Ak vyhrali nad Fc Kosice som mu povedal, ze vidis ze to ide. Ze mozu vyhrat aj proti najlepsim.  Tam dvaja hraci odstavili troch. Druhej(dvom hracom) strane ostal jeden.

 

 

Prečo je to tak?

„Tam totiž na ľade makajú všetci piati. Kto to fláka, toho kolektív vyselektuje a dostane sa o mužstvo nižšie. To si ale nikto nechce pripustiť, lebo by to bola pre neho potupa. Tým sa deti sami mentálne nastavujú a v zápase si nedovolia robiť chyby. Neverím tomu, že fínski či švédski tréneri nehučia po hráčoch. Na vlastné oči som videl, ako v Kanade tréneri kričia po mladých. Naše deti sú oproti tým kanadským mentálne úplne niekde inde.

Tam sú zodpovednejší aj k vlastným chybám. Keď to u nich niekomu na modrej nevyjde, tak dieťa si povie, že nabudúce to urobí inak. U nás takto rozmýšľa máloktoré dieťa. Oni sú usmiati a nerozoberajú hokej ako niektorí, ktorí sa po tréningu prídu opýtať trénera, či by mohli niektoré situácie urobiť lepšie. Tých je ale veľmi málo.“

 

To ja neviem porovnat. Vyselektovat kolektiv - to sa moze dat - kde hracov mas. Kde je spoluhrac mojho syna o dva roky mladsi. On mu iste nenaklada. Povie mu ,ci aj sebe super bol lepsi. Proste to nevyslo. 

 

 

Myslíte si, že slovenský hokej má doma dostatok kvalitných trénerov?

„Určite sú tu dobrí a zlí tréneri. Ale to je v každej sfére našej spoločnosti. Vždy sa nájdu aj takí, ktorí chcú na sebe pracovať, no potom sú tu aj tí, ktorí sa len vezú. Vo Fínsku, Švédsku alebo Kanade majú v jednom ročníku tri či štyri mužstvá, z ktorých si môžu tréneri vyberať. V Kanade majú dokonca rodičia zákaz chodiť na tréningy. V podmienkach, v akých vychovávame deti u nás, sú preto tréneri kúzelníci. Je len na každom trénerovi, či deti posúva alebo na svoju funkciu rezignoval a len prežíva na svojom poste.“

Spomenuli ste, že v Kanade nesmú rodičia chodiť na tréningy. Prečo niečo podobné neplatí u nás?

„Lebo tréner, ktorý by to urobil, by dopadol zle. Ja by som to ale zaviedol aj u nás. Lebo prítomnosť rodičov na tréningoch často vedie k neobjektívnemu posudzovaniu a porovnávaniu detí. Rodičia potom veľkrát, bez oprávnených kompetencií, vstupujú do tréningového procesu. A toto deťom zbytočne škodí. Potom ťažko môžete s mužstvom niečo dokázať.“

 

Ja som tri roky nebol na treningu,a podla mna rodicia tam nechodia. Je tam mozno rodic - co byva 25 km inde . teda nema kde ist a zostane tam so synom. Vacsina deti uz na ten trening,chodia sami. Ja ci zena syna tam vozime. Tohto roku ich na 80% vozi zena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zena mi nieco rozpravala v Kosiciach. Hral sa futbal. Bola na nejakej asi olympiada ENG,  so ziakom v Roznave(siedmak). Chlapec tak vystresovany, ze ani do triedy nechcel vojst. Ani nevosiel. Bal sa, zena sa potom snim aj rozpravala,ze on aj po Revucej sa boji, chodi s kapucnou na hlave. Pritom, ze jeho brat sa neboji(to boli dojmy mojej zeny,ze je zivel). Nenapisal nic(pisal to v inej triede,kde tiez nic nenapisal). Ale kolo rozhovor ziak ucitel vyhral(rozpraval sa o nejakej teme s ucitelkou - s mojou zenou). Sa ho nakonci(isli na cokoladu do mesta) opytala ,ci pojde o rok, on ze hej ze to nieje take hrozne.

 

----------

Syn sa neboji, lebo na takych ci inych sutaziach(v retorike, v malovani, vo sporte, matema ticke som zabudol,na to ho pripravujem ja) bol desiatky krat. A casto aj vyhraval. Teda dufam, ze nezahanbi okres a sa na Matka pripravi a na kraji zabojuje.

 

----------

Ked robis nieco prvy krat si vystresovany - bojis sa nepoznaneho. A ten stres musi vediet spracovat. Syn keby siel na sutaz nejaku novu ja neviem co mu tak nejde a kde by ho mohli dotlacit . Eng olympiadu, mozno by bol vystresovany - lebo mu to vtom obore nejde. A mozno by to spravil, kvoli tomu ze by vystresovany nebol a by to spravil lepsie ako priemerak ako najlepsi v skole. --

------

Aj to by sa mohlo stat. Ze zvladnu to lepsie nestresovane deti,ako ovela lepsiev tom obore.

 

--------------

Ma matku anglictinarku, asi je pomne. jemu cudzie jazyky nepojdu. Ale sranda je ,ze skym zena chodi na tie olympiady. Sikovne deti, isto najsikovnejsie. Tento chalan sa len bal, minuly rok bolo dieta tiez asi nejak tak. Najsikovnejsi anglictinari na skole su  co sa boji a , a podobny pripad.  Zena snimi sla(teda si ich vybrala) ,lebo vedela ze su najlepsi. Ze si to zasluzia.

 

ten tvojej ženyžiak mi pripomenul:  kedysi som poznala jedného chalana, ktorý sa trémy nezbavil až kým nedospel, a potom už som sa s ním nestretla, takže neviem, či sa toho potom zbavil.

Bol to jeden z mojich klavírnych spolužiakov, počula som ho x-krát hrať pred našou učiteľkou na hodninách či na koncoročných skúškach, ktoré sa vždy konali v prítomnosti našej a ešte nejakej inej učioteľky, a hral vždy výborne. Ale ked mal vystúpiť čo len na prehliadke žiakov našej učioteľky, mič ho na pódium nedostalo, A raz mal hrať na nejakom koncerte, zelený ako eso, aspoň 5x musel ícť pochváliť Dávida, a veru nebol schopný vyliezť na to zatrolené pódium a odohrať svoju skladbu.  Pritom bol fakt dobrý.

Každý z nás mal trému, ale bola to taká tá normálna tréma, keď sme sa jej po prvých taktoch zbavili. jemu sa to nikdy, čo som ho poznala, nepodarilo...

 

Moja mladšia zas trému jakživ nemala, vždy odspievala na 110 %  a keď sa pomýlila v texte či ak mala k tomu aj nejakú choreografiu a tam niečo pokazila, vedeli sme to len my dve, vždy to robila tak, ako keby to tak malo byť, boli sme na 100% zohraté (robievala som jej klavírny doprovod). Nikdy žiadne vystúpenie nepokazila. 

 

každý sme iný...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V piatok som strážila u nás dcére obidve deti. Dievčatká boli úplne zlaté, pekne sa hrali, Ninka si na televízor ani nespomenula, pekne si vypýtala, čo chcela a nezabudla povedať "prosím" a"ďakujem", čo ma teda veľmi teší. bez problémov som pri nich aj obed pre ne spravila, dokonca Ninka aj upratala hračky do krabice, keď chcela niečo iné, čo ked tu má rodičov, nehrozí.  ja neviem, čím to je, že samé sú úplne zlaté, ale akonáhle sa objaví mama, už nepočúvajú.  Robia to tak dnes všetky deti?  

Ten víkend pred týždňom tu boli Žilinčania, malý už má popozajtra 11 mesiacov. vydáva rôzne pazvuky ako mamama, baba, prrr, mmm, papapa, a podobne, A má rád muziku. Klavír aj gitara sa mu páčia. Boli sme u švagrvcov, a trochu sme si aj zahrali a zaspievali, malému sa to páčilo, počúval. Je to už úplne iné mimino ako pred pár mesiacmi. Oči mu až tak hrajú, vidieť, že ho všetko zaujíma. Škoda, že sa nestretli s druhou dcérou a jej dievčatkami, Ninka bola chorá a tak sme ani nemohli pred ňou povedať, že tu boli, ona svoju tetu miluje a bolo by jej to ľúto. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten chlapec je a bol vystraseny,ja ho nepoznam. Ale ze na dalsi rok na tu olympiadu pojde(slubil zene ze bude uz v pohode, to len si myslim, co mi rozpravala,ze povedal,ze az tak strasne tam nebolo). Uz vystraseny nebude. Zena ho nevedala dat do triedy medzi sutaziacich. On tam nechcel vojst. Bal sa. Trinast rocneho chlapca. Nie on je trinast rocny chlapec.

 

A nato som pisal deti co chodia na sutaze a superia s inymi sa ich neboja. A moj syn bol na 150 inych sutaziach a videl 1600 inych deti sa ich neboji. Ci tej situacii. 

 

------------

U tych deti- Dcera mala uz 6 rokov a rozpravala tak, ze jej vlastna mater nerozumela. Od vtedy zacala snou chodit ku logopedicke do Tornali. Prve tri roky asi kazdy tyzden, inak ja som dcere rozumel(priblizne). Zena nie. Ja som jej povedal co povedala.  Este aj dnes ak je nejake tazsie cudzie slovo sa na tom so synom zasmejeme. Je inteligentnejsia ako syn. Aspon v niecom. Odhali(vo filmoch) vraha skor, ci nejakeho klamara - inak to je velmi dolezite. Rozpravat bude, ci uz aj dnes rozprava v pohode. 

 

Syn vyhrava tych matusov a jankov. Dcera nebude. Ale spolu sa znasaju. Mozno aj pre tu rozdielnost.

--------------

Mam otazku o chvilku sa to spytam aj zenu. Je normalne aby sa syn odomna (mal 12 rokov) pytal na kazdu blbost ci sa moze ist korculovat? MOze ist k mojim rodicom, ci moze ist k svokrovcom? Ci sa zahrat s chalami(do mesta kilometer daleko)? Mna sa to chodi pytat. Inak asi aj zena im povie ze nech mna sa idu opytat. Dobre viem aspon kde pojdu. Ja som sa toto nikdy nepytal otca, alebo som nepotreboval zvolenie,ani matky. Siel som.  Porozpravam sa so zenou, so synom, ze nech sa ma to uz nechodi pytat. Ci moze.  Sam musi vediet co moze a nie. Vsetko normalne moze. Sam musi vediet co je normalne.

 

-----------

Mozem sa ist korculovat? --Normalne idem sa korculavat o tri hodiny sa vratim. Poviem dobre. Alebo ani mi to rozpravat nemusi,staci zene. Zas ked ich nemam podkontrolou, to tiez nieje dobre.  

--------

Podla mna -ak nepotrebujete moju pomoc idem sa korculovat. To staci povedat zene. Ja ho v zime nepotrebujem.

 

Ja som sa rodicov nikdy nepytal.

 

-----

Brat sa pytal?  Tu vedla ako ja sedim mal ako 13 rocny mototechnu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapec co uz nechcel hrat futbal(minuly rok hral beka -  co nevie a mal tam(supera) mojho syna,co ta tom poste bol lepsi). Dava goly, keby nedaval,Revuca je stratena. To ako ty dvaja zrusili Fc Kosice - tam bolo aspon 10 hracov lepsich hracov. Ich zrusili. Zrusili ich hru. A utocnik dal dva goly. Vyhrali 2:1. 

 

https://futbalnet.sk/member/1380242/#player

Je to tintitko. Ale poradi si. Utocnik je podobny ale poradi si.  Ti dvaja zrusili ovela lepsieho supera. Ked videli ostatne deti ze treba bojovat- zabojovali aj oni.

 

 

Moj syn gol neda. Ale cez neho nik neda gol. Odstavli aj dvoch protihracov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Minuly rok hral s velmi dobrymi hracmi. Bola to zaujimava sezona. Tohto roku hra s rovnako dobrymi,len polovica ma o dva roky menej. Ale tato sezona ma tiez bavi. Kvoli utocnikovi. 

 

https://mfk-revuca.futbalnet.sk/tim/34263/hraci/

 

Utocnik,je prvy brankar. Prve dve zapasy chytal.

 

Je to zvlastne dieta, ci futbalista. On tie goly chce davat a dava. Ale nieje aki boli ti pred rokom(ti ..). On sa z golov netesi. Aspon navonok. 

Ale tesima ze sa mu dari. Z jeho otcom som hraval futbal v telocvicni asi 2,3 roky. Je perfektny. Ked ho bude bavit futbal -on sa nim zivit moze. Moj syn tiez.

 

Inak je dobre ze niekto kazdy rok vyskoci. K nim sa mozu dotahovat tie dalsie deti. Teda sa budu zlepsovat. Neviem si predstavit aby najlepsi by bol moj syn. To mozu hned zabalit. Utocnik synovi co som videl,raz dvakrat povedal,aby sa nebal a isiel do suboja. Spravne mu povedal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som sa bol lyzovat s detmi,minulu sobotu bola zena. Dobry sneh ,pekne pocasie isla aj parna lokomotiva - tahala mozno 15-20 vagonov -dopravnych voznov pre priemysel. Ona asi aj na 20 minut zastala medzi  dvomi mostami. Hrali tam aj ludovi umelci, ci kapela, ci pistalkar. 

 

Spociatku som bol s dcerou vcelku spokojny, Ani nepadala sla. Neskor som rozmyslal,ze ci pojdeme na ten vacsi kopec. Ale ,ze nato potrebuje lepsie lyzovat, musi vediet zastat. Tak 5 jazd som sa jedoval. Nakoniec povedala ,ze uz ju bolia nohy, dobre mna nervi a sli sme domou. Ale tak 3,5 hodiny sme sa lyzovali. mali sme to na 4 .

 

Dnes bol dobry sneh mohla by sa to naucit,na urovni aby vedela zist aj ten velky kopec. Bol som sa lyzovat tuto sezonu prvy krat.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten chlapec je a bol vystraseny,ja ho nepoznam. Ale ze na dalsi rok na tu olympiadu pojde(slubil zene ze bude uz v pohode, to len si myslim, co mi rozpravala,ze povedal,ze az tak strasne tam nebolo). Uz vystraseny nebude. Zena ho nevedala dat do triedy medzi sutaziacich. On tam nechcel vojst. Bal sa. Trinast rocneho chlapca. Nie on je trinast rocny chlapec.

 

A nato som pisal deti co chodia na sutaze a superia s inymi sa ich neboja. A moj syn bol na 150 inych sutaziach a videl 1600 inych deti sa ich neboji. Ci tej situacii. 

 

------------

U tych deti- Dcera mala uz 6 rokov a rozpravala tak, ze jej vlastna mater nerozumela. Od vtedy zacala snou chodit ku logopedicke do Tornali. Prve tri roky asi kazdy tyzden, inak ja som dcere rozumel(priblizne). Zena nie. Ja som jej povedal co povedala.  Este aj dnes ak je nejake tazsie cudzie slovo sa na tom so synom zasmejeme. Je inteligentnejsia ako syn. Aspon v niecom. Odhali(vo filmoch) vraha skor, ci nejakeho klamara - inak to je velmi dolezite. Rozpravat bude, ci uz aj dnes rozprava v pohode. 

 

Syn vyhrava tych matusov a jankov. Dcera nebude. Ale spolu sa znasaju. Mozno aj pre tu rozdielnost.

--------------

Mam otazku o chvilku sa to spytam aj zenu. Je normalne aby sa syn odomna (mal 12 rokov) pytal na kazdu blbost ci sa moze ist korculovat? MOze ist k mojim rodicom, ci moze ist k svokrovcom? Ci sa zahrat s chalami(do mesta kilometer daleko)? Mna sa to chodi pytat. Inak asi aj zena im povie ze nech mna sa idu opytat. Dobre viem aspon kde pojdu. Ja som sa toto nikdy nepytal otca, alebo som nepotreboval zvolenie,ani matky. Siel som.  Porozpravam sa so zenou, so synom, ze nech sa ma to uz nechodi pytat. Ci moze.  Sam musi vediet co moze a nie. Vsetko normalne moze. Sam musi vediet co je normalne.

 

-----------

Mozem sa ist korculovat? --Normalne idem sa korculavat o tri hodiny sa vratim. Poviem dobre. Alebo ani mi to rozpravat nemusi,staci zene. Zas ked ich nemam podkontrolou, to tiez nieje dobre.  

--------

Podla mna -ak nepotrebujete moju pomoc idem sa korculovat. To staci povedat zene. Ja ho v zime nepotrebujem.

 

Ja som sa rodicov nikdy nepytal.

 

-----

Brat sa pytal?  Tu vedla ako ja sedim mal ako 13 rocny mototechnu?

 

slimak, buď rád. Chalan ide do puberty, ani sa nenazdáš a príde (pravdepodobne) čas, ked ty budeš chcieť vedieť, kam ide a kedy príde a hlavne s kým ide, ale ti povie, že to je jeho vec a teba že do toho nič nie je. Ak sa tak nestane, potom máš výnimočného syna. na deti teraz striehnu rôzne nástrahy - čo ty vieš, kde kto ho môže zlákať do nejakej zlej partie, či čo mu kto môže nasypať na diskotéke do limonády...bu´d rád, že má záujem, aby si vedel, kde je. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mas pravdu Vilma. To co naucila zena deti,je dolezite. Len ja som bol vychovany, ci zil slobodnejsie. Ako dieta. Chalanovi som povedal ,ze mi nemusi referovat kam ide,staci mame. Resp. mna sa nemusi pytat ci moze.

 

Mozem ist so psom, ci mozem ist sa korculovat? Mozem ist na tablet? Mna to unavovalo. Tablet im zoberem a som na nom ja. Mozem zapnut Tv - iste mozes,ale nebudes tam pozerat hluposti. Kludne o zvieratach, cestopisy ich nebavia - ale tam si to vsimnu, som mnou pozerame historicke. 

 

Nemam rad je nejaky kanal kde nejaky zvelolekar lieci tazko poskodene zvierata, a potom to je asi slovensky kanal, kde fizly riesia nejake spory. To ich bavi,mna nie - nechcem aby to pozerali. Nieco hodnotnejsie. Inak chalana bavi pozerat aj politicke diskusie a  sa na tom smeje - Harabin, Danko. Jeho to bavi ked vidi tych blbov - on vie ze su blbovia. ja som mu to nepovedal. Len su zabavni pre neho. Naposledy Danko s Beblavym. On nie celkom rozumel,aj ked Beblavy tam nic rozumne nepovedal. Ale videl ako sa sprava v diskusii Danko. Alebo ako rozprava. A podobne to bolo Harabin bol na TA3 s Druckerom.  Daval mu tam toaletny papier v relacii. Ako sa na tom bavil. On sa bavil na tych postihnutych Dankovi a Harabinovi. Takych dospelych este nevidel. 

 

Potom toaletnom papieri, ze 4 politicky na T3 ,prisla dcera,ja ak chces byt politicka uc sa od nich - inak aj tie zenske boli na smiech - a chalan,dones si tam toaletny papier.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povedal som mu to a on to porozumel, uz sa ma nepyta. Teda od 4-5 februara sa ma nepyta.  Ved aj ja si musim na to zvyknut(ale vcelku vpohode, uz za mnou nechodi ci sa moze ist korculovat,uz len vidim ze sa oblieka(sa spytam kam sa chystas a on ze korculovat ,ja dobre) a tak je to spravne). Oni sa ma pytali ci mozu ist do zahrady. Ci von to znamenalo do zahrady, ci zahrat sa so susedmi. Liezlo mi to na nervy. Ja im domace ulohy ani ziacku knizku nekontrolujem. Ak to budem musiet robit tak budu v prusere. Obaja mali dvojku so slovenciny- ale asi je to objektivny fakt. U syna, ze je najlepsi recnik(skoly),je to podivuhodne - on tie diktaty musi mat ako ja stale za5. Neviem o tom ,ze by ich mal za 5 ,ale aj keby mal co ho ja naucim v diktatoch?

 

Nechapem,ze ma dvojku- musia to byt tie diktaty. Recnik co sa dostane aspon na kraj dvoch sutaziach hrava divadlo(hlavnu rolu). A za dva. Pisomny prejav.

 

Mna matka drilovala diktaty, mna ani nie (az tak, napisal som ich tisic blbo), drilovala svojho brata(pre neho bola ta knizka diktatov).  My sme mali knizku diktatov. Citala a ty pis. 

 

Dam synovy nejaky diktat - ja neviem ci to by som vedel aj precitat spravne. Su na nete diktaty pre 6.stakov? Tu knizku co som videl aj ja uz nenajdem. 

 

Lebo co mu nejde moze byt lento. Mozno vymyslanie pribehov slohov. Ale on fantaziu ma. 

 

U nas na slovencine piste sloh pribeh a potom to niektori precitali. Jeden stale hviezdil. Trojkar - neviem aku mal znamku so slovenciny - ale jeho pribeh co si vymyslel sme na kazdej hodine pocuvali a smiali sa.Ten sloh  - pisanie bol raz za tyzden. Ale raz tyzdenne sme sa na jeho napisanom pribehu smiali. 30 minut mas pisat potom 10 minut citas.Alebo podobne. Mozno dvaja precitali za 5 minut. Smiali sa deti aj ucitelka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze dnes je ina doba. Nieje. Ja chcem aby aj syn aj dcera boli slobodni a zodpovedni. Ja chcem aby boli zodpovedni ,ale ak nedostanu slobodu,nikdy sa to nenaucia. Najprv voci sebe. Mozno vkolektive si bol zodpovedny aj za niekoho  ineho. V minulosti vojna. Dali mi vojakov a bud za nich zodpovedny. Prvy som sa opil. Niekedy posledny. Ulohu sme splnili aspon ja som mal opustak na dva dni.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Viacerí skúsení tréneri z terénu vravia, že sa obávajú márneho úsilia. Že jednoducho nie je z čoho stavať, keď zo základných škôl im prichádza fyzicky dengľavý materiál. Čo si o tom myslíte?

„Majú pravdu. Hokej dopláca na celospoločenský životný štýl, v ktorom elektronický komunikačný element vytláča pohybové aktivity. Za našich čias boli nevysýchajúcou zásobárňou talentov jednoduché dvory pri domoch, parky, školské ihriská, na ktorých trávila mládež voľný čas a prirodzene naberala kondíciu i pohybovú gramotnosť. Po týchto zdanlivo romantických zákutiach ostala diera. Vytlačili ich nákupné centrá s pasívnymi návštevníkmi. Národ sa nehýbe.“

Na Slovensku je navyše predčasne vysoká športová úmrtnosť mladých hokejistov. Čo s tým?

„Zlepšiť im základné podmienky a poskytnúť perspektívu. Faktom je, že sedemdesiat percent našich hráčov končí s hokejom vo veku 15-20 rokov, lebo nevidia zmysel v pokračovaní a perspektívu preraziť na úrovni, kde by ekonomicky neživorili.“

Prečo hokej mladých prestáva baviť?

„Nechcem za všetkým vidieť vplyv rodičov, ale ten deti vedie k priskorej špecializácii. Deťom platia trénerov v tenise či v iných športoch už od siedmich-ôsmich rokov. V tom čase v minulosti deti zvládali dva-tri športy a až neskôr sa rozhodli pre ten, ktorý im najviac vyhovuje. Dnes je mládež v pubertálnom či postpubertálnom veku, kedy by ich výkonnosť mala explodovať, už otrávená až vyhorená. Mladí hokejisti už v desiatich-dvanástich rokoch precestovali pol zemegule. Sú presúťažení, opotrebovaní a vyhasína v nich prirodzená iskra.“

https://sport.aktuality.sk/c/440791/jan-filc-o-zruseni-ms-nepochyboval-namiesto-krciem-pohybova-ofenziva/

 

Minule som zacul syna - ze jemu idu aj ine sporty,ktore nikdy nerobil. Ma dojem. Spomenul bedminton a florbal. Nevie to hrat,len hra ci vidi ovela horsich. Pr. ja mam pinpongovy stol a nikdy som si snim nezahral. Lebo to nevie hrat. Ja ked som mal 13 som bol vyrovnany otcovi,co bol majster vychodoslovenskeho kraja. Mali sme stol,presne vtejto miestnosti ,kde sedim - tam bol len stol,ale my sme pri tom stole boli kazdy den,2,3,4,6ti. Ked mu znesiem ten stol,mozno aj znesiem - so susedmi sa mozu pohrat.

Aj na gympli sme drvili s kamaratom 2-3hodiny. Vacsinu som prehral,ale hral lepsie.
 
Priklad bicykel? Som mu chcel dat opravit favorit,bol by to velmi dobry bicekel, naco? Sa nepovozi ani po ulici. ja som jazdil v jeho veku 100-150 km naraz tyzdenne 300 km.

 

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neviem porovnavat vychod a zapad ako tam robia s detmi vo futbale. Kosice sa snazia. S nami niekedy prehraju,ale my hrat vieme. 

https://sport.aktuality.sk/fotogaleria/441978/foto-kosicka-futbalova-arena-je-na-najlepsej-ceste-dokoncit-prvu-fazu/7

 

Podla mna sa v Kosiciach snazia a mozno niekedy ta tribuna bude zaplnena. Doprial by som im to.

 

https://sport.aktuality.sk/c/442052/fortuna-liga-zo-dna-na-den-sa-mu-rozpadol-kader-na-likvidaciu-msk-zilina-reaguje-aj-trener-pavol-stano/

 

Ja len ze nikde na slovensku nemozu deti trenovat. Ani v Revucej,ani v Kosiciach ,ani bratislave.

 

este jedna poznamka - skusim najst link

Nenasiel som to ale myslim to ze bolo z MSK ZILina. Ze ako oni robia perfektne s detmi. Som si isty, ako sem tam Raz 3 zapasov porazime Kosice, porazili by sme aj zilinu, aj Slovan. teda oproti revucej ten futbal robia nahonnoo.

 

Ked Revuca da najsikovnejsie deti Podbrezovej(tri 11 rocne deti odnas tam sli a jedno z tornali),resp cely juh - Tornala Rimavska,Lucenec - Zilina bude sa cudovat.

 

Iste to robi Zilina lepsie ako Podbrezova. Ale len..  Podbrezova tiez nie je ziaden super klub -aj ich sme prehravali, a deti ak tam pridu aj tie nasikovnejsie potrebuju aj najsikovnejsieho trenera. Vedla maju Bansku  Bystricu- v meste dve prvoligove mesta - tiez by to mohla byt kontra Ziline. Nieje. Zvolen. Okolo Zvolena je plno okresov a klubov. Je tam aj Ziar nad Hronom  a oni si stahuju najsikovnejsich z banskej stiavnice.

 

Pozerat sa na deti zo Zarnovice, ci novej bani? Aj ta stavnica. sa pytam naco tie nase deti trenuju. Ale to bol pripad aj Lucenec minuli rok. tohto roku prisli znormalnym muzstvom - zas my nemame tolko deti,polovica je mladsich o dva roky,ale aspon polcas bol vyrovnany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sme orali, s otcom som sa rozlucil po 4 vetach. Mozem ich aj napisat.

Tahal navijak ma to mozno 100 kil. 

 

Chces aby som ta odniesol do nemocnice? 

Znavijaka odvijam lano a nedari sa mi a vidim ze muselo byt zauzlene - teda niekto ho prehodil - tak sa navit nemohlo.

Otec - ze snim pracoval.. neskor som to aj videl. Chcel som aby mi pomohol nechcel som aby ma dirigoval,,ci spomaloval. 

Otec sa priznal ze sa snim hral,ja ze fajn to vidim.

On nato ze aby som bol slusny ,lebo moze ist domov.

Chod.

Spravaj sa slusne.

Som povedal odchadzam ja.

 

Po 15 minutach odisiel. A za dva hodiny som si pooral.Boli aj technicke problemi a ludske. Ale spravilo sa to za dve hodiny. Nakrical som na syna uz rob nieco uzitocne - on sa kukal po .. neskor somnou tahal pluh. Aj som mu raz to nehal - 20 metrov z pluhom bezal. Neskor stlacal gombik.

 

Ja som chcel aby otec prisiel a pomohol. Ci aj nepomohol,ale nech sa nestara. Ja som strasne alergicky -ked sa stara - a nema nato. Teda ti pomoct nevie. Teda ti zavadzia. Povie kok... Robi nieco co si sam nasiel,co je dobra vec. zauzlil lano a ak som isiel pre koniec uz tam bol - som vedel,ze dnes spoluprace je koniec.

 

Cele to trvalo dva hodiny. Spravili sme si aj tri 5 minutove prestavky. ja dlhsie ako dva ,tri hodiny by som nevydrzal.Fyzicky.

 

Zena ak som hucal na syna,ze rob nieco uzitocne. Ze ho to nauc. Nemal som cas ani to neviem. ak nieje dost inteligentny to odpozorovat. Ale nechal som ho aj orat.

 

Lano sa neviem ako to napisat pluska,jednotlive vlakna trhaju,asi to otec robil. Zene dones mi klieste a pasku, doniesla klieste a pasku nie. Ze nenasla. vgarazi . tak jej povedam najdi pasku kde vies,hocikde v dome. O dva minuty tam bola spaskou a sme mohli robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Polovica rodičov podľa prieskumu AKO chce vrátiť deti do lavíc základných škôl od 1. júna. Niektoré školy však hlásia záujem až do 90 percent. Možnosť návratu má dokopy až 278-tisíc školákov.

 

Minister otvára školy pre žiakov. Desaťtisíce rodičov sa však rozhodli inak

https://slovensko.hnonline.sk/2152290-minister-otvara-skoly-pre-ziakov-desattisice-rodicov-sa-vsak-rozhodli-inak

 

Na futbalovom treningu boli vsetky deti. Mala treningy aj dcera asj syn.on chodi skoro kazdy den, raz s mladsimi ziakmi raz so starsimi. S mladsimi hral tuto sezonu a so starsimi bude hrat dalsiu sezonu. Ale ked som sa syna spytal kolki prisli povedal vsetci 19 deti. Niekedy pridu 9ti(ked prsi). Ked snezi 4ria.

 

Ono v tych tazkych podmienkach aj vidis kto ako maka a chce - asi sa to koreluje. Ja som syna nikdy nenutil na trening do tychto neludskych podmienok, leje na teba, leje a je zima(samozrejme ked to bolo pre deti nenormalne(aj zapas cez burku prerusia) aj trenera,sa sli ukryt do satni,alebo zrusili trening,satne uz maju vyhrievane). On tam chcel ist sam. Som ho odviezol. Spytal som sa mas trening,hej ides,hej.

 

Ja to uz nesledujem,treningy.- Ale dieta ktore bude trenovat za kazdeho pocasia a aj na normalnejsom treningu bude na tom lepsie aj pripraveny do zapasu. A samozrejme ze trener ak na to ma sa naneho viac spolahne. Lebo vie ze ho nesklame.

 

Dalsiu sezonu- syna ma trenovat trener - co je v istom zmysle obmedzeny - hlupak. Nikdy som nechcel aby prisiel k nemu - doteraz tam boli normalni inteligentni ludia. 

Mojej zene pre 6 rokmi opity vytykal,preco jeho synovi s anglictini dava zle znamky, on vie anglictinu lepsie ako ona - syn vtedy bol prvy polrok vklube,iny trener sa ju zastal, nech prestane krakat. On nemu si byt zly clovek, a moze byt aj dobry trener, ved syn uvidi. Je "vtipny" - synovi sa to paci. kym si vtipy robi na inych(detoch). Je tam novy a vie hrat futbal,tak isto ako jeho dalsi dvaja kamarati co tam prisli,vedia hrat futbal - dobre. Ti starsi su tiez jeho kamarati- pred rokom ked vyhrali druhu ligu syn hraval medzi nimi v zaklade,dalsi mladsi tiez - ten ale je iny futbalista odisiel do Podbrezovej, ale aj ti dalsi hravali. Utocnik-hral sparingpartnera synovi(na pravom bekovi) celu sezonu. Dalsiu bol utocnik od piateho(dva krt chytal, raz bol stoper,potom hocikde,kym trener nepochopil,ze ma byt v utoku) kola a daval 2-3 goly za zapas,v ovela slabsom druzstve. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako to vyriešia so školami, som strašne zvedavá.
nevidím celý článok, ale nevadí.
deckám už doma vyšiluje, rodičom podaktorým tiež, ten ročník budú opakovať? či ako to mienia vlastne riešiť?
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chalani, keďže majú teraz home school, by mali doma aj jesť. menší problém predstavuje to, že moja ex nemá príliš talent na varenie, tak radšej varí minimálne. lenže traja puberťáci majú spotrebu jak ruské auto, tak Marek občas niečo ukuchtí popri učení, a rozhodol sa, minulý týždeň, že skúsi spraviť parené buchty - u mňa sme ich robili viackrát, niečo odkukané mal, však asistuje vždy, tak si trúfol. ale, nevedel ako pripraviť kvasnice, tak dostal nešťastný nápad a zavolal babke. tá býva len o ulicu ďalej, tak urýchlene dokráčala a buchty spravila za neho, lebo on to vraj nevie... čiže, babka je ešte sprostejšia ako moja ex! lebo čo sa chalan mohol niečo naučiť, keď aj nie s dokonalým výsledkom, tak spravila namiesto neho ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Joj to su babky, s tym sa neda nic robit.

 

Moje decko ma podobnu skusenost, ked sa pyta na nejaky postup babky, tak ta zavola mne a vynada mi, ze preco tomu chudacikovi vnucikovi nenavarim co chce:-)

A ten maly hajzlik - kref mojej krvi..sa tym naramne bavi..aj ked ma chudatko malicke iba 19 rockov a kopu casu momentalne...jedno stastie, ze mama byva v inom meste

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež s myslím. normálne decká majú viac rpzumu ak nenormálny dospelí.
budú mať síce na čo spomínať, ale teraz budú opakovať na jeseň jeden ročník, či polrok, či ako to budú riešiť?
decká sa dnes učia toľko kdečoho, že to vypadnúť nemôže.

suseda je učiteľka na prvom stupni, vždy mala na výučbe online kopu harantov, bol tam džavot ako v škole, tie decká sa chceli učiť.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov