Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

Vratim sa k tomu hokeju. Detom.  Ze deti uz tolko nesportuju -aj tie co do tych klubov chodia. Moze byt pravda aj u syna. Alebo ze nieje to pre nich priorita.  Radi trenuju, radi sportuju, radi vyhravaju - chodia tam. 

 

Tie deti su nemotornejsie. nevedia sa hybat. Ten reprezentant co hra za U20 ja som nenapisal ze sa nevie korculovat. On sa nevie ani hybat. Samozrejme ani korculovat,ale to je nieco navyse,pri hokeji minimalna podmienka, vnasej reprezentacii nie.

 

Uplny obraz o nasom U20 timov ukazuje druhy gol od Finov. To bola taka katastrofa, ze to ani elektronicka tuzka cez prestavku neriesila, lebo by od SK hokeja odskocili vsetci sponozi na 20 rokov.
Fin rychlosti ide na nasho obrancu po kridle, obkorculuje ho, potial je to ako vzdy za poslednych 10 rokov. Ale potom pride ceresnicka: Fin obkruzi nasho obrancu, a natlaci sa pred brankara, ktory zasiahne a chyti co ma. Ale nas obranca svoj obluk vykruzi tak ze skonci (ako jediny) za nasou branou. Za ten cas stihne Fin a este jeden jeho spoluhrac asi tri dorazky az ten gol da.
Komedia neskutocna.
A to bol nas kapitan.

https://sport.aktuality.sk/d/428365/hokej-slovensko-ms-u-20-nazor-vlada-goffu-hokejisti-uz-na-to-prichadzaju-futbalisti-este-nie/

 

 

My sme dostali 22golov za 4 zapasy, najviac. Druhy pred nami su Kazach 21 nemci 19 a cesi  18. Teda tych chyb sa da hladat na kazdeho nasho hraca vela, je zbierka. Inak ten co pisal ten prispevok som si to skontroloval,popisal to tak ako to ozaj je. 

 

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14071/207590

Trebadat cas 40.40 a pottom minutu nato pockat.  Vykruzi tak - teda ani tento obranca nevie korculovat. 

Ja som cital ci videl(demeho nazor), ze ti nasi aj vedia,len im to nemysli.  Teda je asi pravda ,ze im to ani nemysli ani nevedia korculovat.

 

Este niec som cital, ale to bolo z ceskeho fora. Ze dnes hraju ten hokej este deti byvalych hracov, rozhodcov, zbohatlikov.  

 

Neviem ci to pisal dalej ci len na zamyslenie. Mozem to najst,ale asi na zamyslenie. Podla mna to v buducnosti moze byt este ovela horsie ked to prestane bavit aj tychto rodicov. Alebo tito reprezentanti sa aj tak hokejom zivit nebudu. Co budu robit? Predajcou poistiek, aut? Daju svoje deti na hokej? Nebudu mat nato. 

 

Podla mna co zabija hokej je korupcia. Aj vcechach aj na slovensku.  Keby nebola mohlo by tam byt viac sikovnejsich deti, viac penazi a isto lepsie vysledky.

 

Niekto pisal ,ze za socializmu bolo v BB 100 deti v pripravke(ked vnej dosiel Zednik ako dieta). Od vtedy najviac 38.  Ja by som dieta na hokej  nedal. 100 deti - co snimi robili? Ved aby si snimi mohol nieco robit by si potreboval 7 trenerov(aj ploch ci hal ci sportovisk). Ci ako 100 deti sportovalo v Dukle? A potom si ich popresuvali?

 

Ja si neviem predstavit co robia s 38 detmi dnes.

 

Mozno na nabor im prislo sto deti  a po mesiaci vyhodili 80. Co isli hrat futbal. Asi skor na ullicu. Sa hrat co ich bavilo.

38 deti nato tiez potrebujes 4 trenerov. A ihriska.

 

Zemali 100 deti v rocniku do prveho stupna ich mali 400? ci 500? A hrali ,ci trenovali kde?

 

 

Podbrezova ma kde trenovat, oni maju asi 5 ihrisk. Pre kazdu kategoriu po dvoch rocnikoch, ci troch (maju aj dievcata) maju ihriska.

 

Nemaju deti.

https://zp-sport-podbrezova.futbalnet.sk/tim/35352/hraci/

Tu je napisanych 22 deti. Ale keby ich ozaj mali museli by za nich nastupovat 3 revucania(+ v zaklade nastupil aj Tornalcan, oni si zobrali z II.ligy minimalne 4deti)?

Priklad.

https://sfz.futbalnet.sk/zapas/431663/

Tam hrali vsetci traja v zaklade ani ich nestriedali.

 

Aj ta hokejova verejnost sa mi zda nenormalna. Toleruju tu korupciu(dlhodobo ja to sledujem mozno 10 rokov). Ma vie dohnat,ze to su ti najlepsi,lepsich nemame. Ak tam je nemehlo co sa nevie hybat - nerozpravam korculovat. Ja by som ten sport zrusil - aspon stat(aj mesta - ale to je na volicoch tich miest) by to absolutne nemal financovat. Nech je to na pleciach tych byvalych hokejistoch, rozhodcoch a zbohatlikoch. A samozrejme fanusikoch.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naša Ninka sa vehementne pýtala k nám. Tak som v piatok poobede šla po ňu. Šli sme kúsok aj peši, rozprávala kadečo, bolo to milé. Ale tá malá potvora chcela k nám, lebo chcela pozerať rozprávky, a to jej doma mama nedovolí toľko. Dala som jej stavebnicu, takú s rôznymi tvarmi a farbami, naše decká sa s ňou kedysi nevedeli skončiť hrať, a ona postavila jednu "stavbu", a potom že babka, mňa to nebaví...krišpíndolina, čo ju vlastne baví? Kresliť nie, spievať nie, tvoriť niečo, nie. Mala k dispozícii plnú skriňu hračiek. ale ona chce pozerať rozprávku a zhasla fajka...čo s ňou? Ako bude zvládať školu? Škôlka jej prospieva, ale čo z toho, ked je každú chvíľu chorá a aj tak tam viac nechodí ako chodí. Vlastne u ničoho nevydržali. Začala chodiť na plávanie. Ešte úplne malá. nechali toho. Potom na tanečnú, rovno k Modrovskému. nechali toho, lebo vraj žiarilia, že jej mladšia sestra je doma s mamou. Potom na angličtinu, ale ani tam nevydržali. A teraz vraj chce chodiť na korčuľovanie. No to som teda zvedavá. Koľkokrát tam asi pôjde? 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomu hokeju, ci video ci text - to je to najdolezitejsie kde je problem. Kluby, treneri , podmienky. U nas v diskusii to nieje, v Cechach to aspon tento povedal. 

 

https://www.hokej.cz/mladez-clanek/pesan-o-dvacitce-hledani-cesty-ceskeho-hokeje-ci-o-zkaze-prejedene-spolecnosti/5045372?t=2fcbmvvh3eqvrlumuh1icqk59g2rl7ayzgljxl4yc9g0qi4prfxlwoz

 

Vo svedsku mali podobny problem pred 15 rokmi. Ale tam vsetky kluby - resp. tam sa ludia respektuju na tu reformu presli.

------------

Inak je vzlastne ze som uz na razil na jeho treti rozhovor, kde rozprava to iste ine su otazky.

 

 
Jak se osvědčil projekt druhé nejvyšší soutěže, která se stala nesestupovou, a měla za cíl ohrát v ní mladé hráče s perspektivou právě na domácí šampionát dvacítek? Evidentně se to moc nepovedlo, když se MS zúčastnili jen tři hráči ze svazové Akademie Litoměřic a jeden z Frýdku-Místku a Benátek?

V podstatě jste si odpověděl sám. Svaz vyšel maximálně vstříc požadavkům klubů, které prosily o uzavření Chance ligy, aby v ní mohly hrát mladí hráči. A když se tak stane, tak se to stejně neděje. Opět se vracím k tomu, že svaz musí přestat naslouchat lžím ze strany klubů a dalších lidí, kteří slibují a potom kritizují a nic neplní. Nikoho z první ligy nezajímá obehrávání mladých, nikoho nezajímá, kolik jich bude hrát na juniorském MS. Nikdo z první ligy nechce nároďáku do dvaceti let pomoct. Každý kouká jen na svůj klub a případně kritizuje svaz a český hokej. Že by ale někdo něco udělal za sebe? Ne!

https://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/1178958-kriticky-pesan-o-vztahu-s-varadou-lhani-si-do-kapsy-i-o-tom-ze-i-zachrana-je-pro-cechy-uspech.html#topstory

 

 

Ja som cital o tom respektu vo svedsku, to som chcel dat ,ked som toto pisal do oblacika ako citaciu. Nenasiel som to.

 

https://www.idnes.cz/hokej/reprezentace/filip-pesan-mistrovstvi-sveta-junioru-hodnoceni.A200106_125419_reprezentace_rmp

Tu je asi kradsi zostrih hokej cz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skolkarka?

a co keby ju nechali "len tak sa obycajne hrat" , najlepsie s inymi detmi - proste ich niekde vypustit von a nechat ich tvorit si vlastnu osobnost ?

 

ale aj to, dcéra s nimi veľa chodí von, a ked sa jej nechce, povolá nás. Decká radi chodia na ihrisko a naozaj sa tam vyhrajú do aleluja. Na tie aktivity, čo som o nich písala, chodila tak 2x do týždňa, to zas nebolo nezvádnuteľné. Osobne si myslím, že na tú angličtinu bola ešte malá, ked tam chodila, ostatné deti boli tak o 2 roky staršie, čo v tom veku je veľký rozdiel. Ale na tú tanečnú, tam chcela chodiť ona sama, a boli tam aj iné deti v jej veku, a tie sa perfektne zapájali. ono jej to aj išlo, nebola nešika, ale chcela jednoducho byť pri mame, lebo aj mladšia bola pri mame.

Dnes sme boli gratulovať mladšej, už má 2 roky, práve dnes. od nás dostala automatickú práčku (hračkársku), ktorú jej väčšie deti hned skonfiškovali, a magnetickú tabuľu. Boli tam aj ich kmotrovci, tí majú 2 dievčatká, jedna je prváčka, druhá sa mi zdá o rok mladšia, a ešte majú 3-ročného chlapčeka. Decká sa pekne rozdelili: malí sa hrali každý zvlášť s tým, čo ho práve zaujalo, a baby spolu väčšinou v izbe. A nakoniec si dovliekli do obývačky hojdacieho koníka, na ktorom sa striedali, ktorý ak sa mu stlačilo ucho, asi minútu príšerne erdžal, deckám sa to páčilo, len nám už pomenej, llebo ten kôň erdžal takmer nepretržite asi hodinu v kuse...ale odtafáriť ho do izby, ani za svet. V každom prípade, konečne že sa nikto s nikým nepobil a nepohádal a nikto neprišiel žalovať na nikoho. Bola to príjemná oslava. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dady to napisal dobre. Nech sa hraju deti medzi sebou.Su male od 5 rocneho nemozes chciet aby hral na husliach. To len paganini ci nejaky rakusan vedel? V tej skolke sa deti spoznaju od tych troch rokov. Potom od 5tich s jednym chodi na futbal a vyhravaju tie turnaje(on vlastne zacal hrat futbal kvolu tomu jeho spoluskolkarovi zacal syn). A teraz ked maju 12 si zavolaju  a sa idu korculovat. Nielen oni oni dvaja, on obtelefonuje asi7 deti aj dospelych, a pridu na klzisko 7dmi+plus dalsi ako dcera , ci iny rodinni prislisnici. Dvakrat sa za dva tyzdne isiel korculovat "sved", dospely chlap(23rokov, zije vo svedsku,isiel tam hrat hokej,korcule mal odomna,ja som nesiel a mame rovnako velku nohu) - jeho bratanec,ale aj jemu zavolal ci sa nechce ist korculovat.

 

Dnes volal dobry den teta Mima,nevyrusujem.... Teta Mima je moja spoluziacka co som s nou bol v triede 8 rokov. Druhy stupen(matem.trieda) a gymnazium. Jej syn mu je spoluziak a kamarat. 

 

Proste deti sa zahraju. A budu robit to co ich bavi.

 

Toto telefovonovanie robi kazdy den,ked sa ide korculovat. Za poslednych 10 dni nebol dvakrat. To sme  boli pozerat obkladacky a dlazdice v Poprade-zena chce prerobit staru 40 rocnu kupelnu a raz na novy rok sme sa isli prejst so psom do stolickych vrchov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mozno sa len menej stazovat, skolkarka nema vydrz a nevadi to, tak si vyskusa vselico a ked bude vacsia tak si vyberie. syn rovnako skusal mnozstvo veci a nakoniec sa rozhodol pre futbal. nevidim to ako zle v jej veku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...krišpíndolina, čo ju vlastne baví? Kresliť nie, spievať nie, tvoriť niečo, nie. Mala k dispozícii plnú skriňu hračiek. ale ona chce pozerať rozprávku a zhasla fajka...čo s ňou? Ako bude zvládať školu? Škôlka jej prospieva, ale čo z toho, ked je každú chvíľu chorá a aj tak tam viac nechodí ako chodí. Vlastne u ničoho nevydržali. Začala chodiť na plávanie. Ešte úplne malá. nechali toho. Potom na tanečnú, rovno k Modrovskému. nechali toho, lebo vraj žiarilia, že jej mladšia sestra je doma s mamou. Potom na angličtinu, ale ani tam nevydržali. A teraz vraj chce chodiť na korčuľovanie. No to som teda zvedavá. Koľkokrát tam asi pôjde? 

 

Dievčatko, ktoré malo pred par mesiacmi 4 roky je ešte príliš malé, aby sa od neho dalo očakávať také zmýšľanie a prístup k povinnostiam ako od deti oveľa starších.  Dieťa, ktoré bolo dlhšiu dobu "centrom" domácnosti sa zrazu muselo vyrovnávať s tým, že v domácnosti je niekto, o koho sa treba starať, kto si pozornosť maminy vyžaduje oveľa viac.

 

Nastúpiť do tanečnej, kde sa po jej príchode dvere zatvoria a ona ostane úplne sama medzi neznámymi deťmi, to mohlo byt na ňu asi príliš. Niečo o tom viem, pretože aj moja vnučka ako trojročná začala chodiť do tanečnej ... a chodí tam doteraz.

 

Angličtina ... je škoda, že to hravou formou neučia detičky priamo v škôlke.

Moja vnučka vyrastala s angličtinou od skorého veku, aj keď sa doma hovorilo a hovorí len po slovensky. Angličtinu vnímala z TV ... nehovorila, ale pochopila o čo sa v niektorých rozprávkach jedná. V podstate bol televízor niečo ako zvuková kulisa.

Možno tým, že pri tom TV vyrastala, nikdy na programe závislá nebola, a ani nie je. Skôr by som povedala, že ju zaujímajú skôr rozprávky, ktoré jej vymýšľajú rodičia.

 

Neviem, aký dôvoď ma tvoja dcéra, že nechce Ninku nechať pozerať rozprávky, ale ja by som jej jednu pozrieť dovolila. Dokonca by si to mohla dať s komentárom, že keď si ju pozrie, určíte bude vedieť niečo o tej rozprávke nakresliť, alebo porozprávať.

 

Korčuľovanie je dosť tvrdý šport, a predpokladám, že po prvých pádoch korčule u nej dostanú "stopku". Ale pri korčuľovaní, pokiaľ je to voľné korčuľovanie, bolo by potrebné, aby nejaký čas boli rodičia na ľade s ňou. Na druhej strane, má ešte iba štyri roky, ešte má času dosť.

 

Vlani som vnučke kúpila knihu Mala ilustrovaná detská encyklopédia.

Je mi jasné, že by som moju a tvoju vnučku nemala porovnávať, ale táto kniha by sa jej mohla páčiť. Týka sa rôznych oblastí, sú tam obrázky a krátke texty, a mohlo by to tvoju vnučku zaujať. Odporučila by som ti ísť si ju pozrieť do obchodu, možno oslovi aj teba.

 

Keď si moji v knihe pozerali niečo o planétach, o zemeguli, tak ako som ja kedysi synovi vysvetľovala ako sa otáča Zem, tak aj teraz ocinko zobral glóbus, krúžil pod zasvietenou lampou, ukazoval dcérke ako sa otáča Zem okolo Slnka a zároveň okolo svojej osi, a ako je možné, že u náš je deň a tam, kde býva môj brat je noc.

 

Nemyslím si ale, že dieťaťu je dobré dať hračky – a hraj sa. V tomto veku ešte dieťa dosť potrebuje spoločnosť, a keď nemá seberovných, tak prídu na rad rodičia.

Vnučka mala niečo po druhých narodeninách, keď ju ocko začal zoznamovať so šachovnicou. Najskôr len vybrali figúrky a postupne ich ukladali späť na svoje miesto. Potom figúrky dostávali názov, neskôr postavenie na šachovnicu a až po veľmi dlhej dobe sa pomalinky dostali k šachu, samozrejme na úrovni dieťaťa. Ocko ju už začína zasväcovať do nejakých ťahov, a keď mi vnučka minule pri rozhovore cez skype  pri niečom povedala, že je to ako vidlička v šachu, tak som si myslela, že som zle počula. Priateľ google mi však povedal, že to bolo povedané oki. No, tiež nie je lichotivé zistenie, že šesťročné dieťa je svojim myslením ďalej ako ja.

 

Chcela som ale týmto povedať, že ak rodič od dieťaťa niečo chce, musí sa aj on niečoho vzdať, svojmu dieťaťu sa venovať, ale mať požiadavky úmerné jeho veku a schopnostiam. Mne je jasné, že rodičia majú povinností až až, ale tento detský čas je veľmi krátky, nezastaví sa, a čo sa podarí zanedbať teraz, to sa už nevráti.

Možno je to aj tým že moja vnučka už chodí do školy tri roky /prípravka a dva ročníky/, takže tá škola niečo ovplyvnila. Rada kreslí, počíta, ale ona to chce. Baví ju učiť sa niečo nové, akoby chcela vedieť stále niečo viac- Teraz cez Vianoce si chcela písať niečo ako denník, ale v slovenčina /!/. Ale čo neviem pochopiť, jej nerobilo problém rozdielne písanie v angličtine a v slovenčine.

 

Máš obavu ako bude Ninka zvládať školu? Vidíš predsa, že v škôlke, pokiaľ tam chodí, je spokojná. Je v kolektíve seberovných a učiteľky tam vedia ako deti usmerniť. To iste bude aj v škole, učiteľky vedia ako tie detičky majú ísť. Len si myslím, že úplné od začiatku by bolo dobré, keby rodičia preberali s ňou to, čo sa v škole učili. Denne stačí možno 5-10 minúť, ale aby si privykla na povinnosti do školy. Je to záťaž pre rodičov, ale je to pre budúcnosť ...

 

 

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tou angličtinou je to škoda.
nikdy nie je dosť skoro začať s dieťaťom cudzí jazyk... čím skôr tým lepšie.

ostatné veci - ke´d len nemá nejaký výnimočný talent, sú také deti, ktoré od mala tiahnu k niečomu, v čom skutočne vynikajú, a nedá sa ich od toho odtiahnuť ani párom koní,
sú nevyporfilované deti, ktoré sa pomaly nachádzajú,
sú deti, ktoré rodič ako chce, neprinúti k tomu, čo dieťa nechce. alebo to jednoducho nebude robiť a rodič sa môže aj rozkrájať.

medzi nami.... neznášam veľkú väčšinu dnešných hračiek... vôbec nerozvíjajú detskú predstavivosť, takmer všetko dostanú hotové, v tom nie je hra.
obrovská chyba.
dieťa si musí nájsť svoje hry, použiť svoju fantáziu, nie dostať hotové pod ruku.

s dieťaťom treba neskutočne veľa rozprávať, vysvetľovať, usmerňovať, ako hovorí secretka, to samo z neba nespadne.... mám okolo seba deti, ktoré viem porovnávať.... a viem porovnávať spôsob výchovy.

dnes je trochu ťažšie vychovávať deti, podnetov, aj neadekvátnych, je spústa, o elektronike ani nehovoriac, to je na dlhú tému... a rodičia majú spravidla menej času, ale venovať sa dieťaťu sa vždy vráti...

:D
mimochodom, koníček s erdžaním je taká hračka, ako plechový bubienok na vianoce od babičky .... dieťa nadšene začne bubnovať a celá rodina po ňom za chvíľu vrieska, aby prestalo :)
starý vtip, ale založený na vážnej skutočnosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dam tu cely prispevok, a on nieje zly. Nechapem, ze ten clovek(myslim Pesan) im povedal pravdu a cela spolocnost(ceska hokejova aspon diskusna spolocnost), co to videla a vie ze tak to je

 hejtuje proti nemu. S kkot....ma.

Ta Pešánova tvrzení jsou pro mě místy rozporuplná. Na druhou stranu nevidím nikoho jiného, kdo by měl vůli s českým hokejem pohnout kupředu a zároveň dostatečně sledoval to, co se děje v zahraničí.

Ta Pešánova tvrzení jsou pro mě místy rozporuplná. Na druhou stranu nevidím nikoho jiného, kdo by měl vůli s českým hokejem pohnout kupředu a zároveň dostatečně sledoval to, co se děje v zahraničí.

To, co bych rozporoval, je, že české děti rozmazlené. Možná jsou, ale nejsou rozmazlenější než mladí Švédové, Němci nebo Američané. Mám známou, která na stáži učila na švédské škole odpovídající škole základní a tvrdila, že ve srovnání s tím, jak jsou oprsklé tamní děti, panuje na našich školách přímo vzorový pořádek a klid.

Pešán má asi pravdu v tom, že klubům samozřejmě moc nezáleží na tom, jestli tady budou nějací mladí reprezentanti. A je to vcelku logické, klub má jiné priority. Také není přínosné, když rodiče nebo trenéři na děti řvou a ždímají z nich v útlém věku maximum. Tím je jen zafixují do určitých stereotypů, které nemají s kreativní hrou, ve které se i kazí, nic společného. Totéž pak i platí o klubech, které preferují výsledky.

Pamatuji si rovněž na rozhovor s nějakým německým manažerem o tom, jak to vypadalo, když kdysi Němci přišli do Škodovky. Říkal, že problém nastával, když se přišlo s nějakými změnami a položily se na stůl s tím, že přes ně nejede vlak. Jakmile se ale ponechalo 5% pro možnosti úprav, rázem se někdo přihlásil a řekl, že by to šlo, ale tu konkrétní věc by chtěli jinak. Pokud bylo vyhověno, vše běželo zcela hladce. Jak je to dnes nevím, ale trochu to máme v povaze. Nesnášíme diktáty odkudkoliv, takže možná přesvědčit některé kluby k určité cestě je náročné. To bude mít asi Pešán pravdu.

Ale jinak si myslím, že do hokeje teče dost peněz, v relativně nedávné době tu byl výdělečný domácí šampionát, který masově podpořili i čeští fanoušci, se kterými ovšem svaz zrovna nekomunikuje, viz třeba nové dresy nebo zhodnocení práce svazu v uplynulém období.

Ano, deset let to skutečně ke změně chce, ale deset let už od prvních slibů uplynulo. Je proto na místě se ptát, zda je svaz kompetentní?

Co ja nechapem.
 

Pešán má asi pravdu v tom, že klubům samozřejmě moc nezáleží na tom, jestli tady budou nějací mladí reprezentanti. A je to vcelku logické, klub má jiné priority. 

 

Tym klubom davaju peniaze zvazy od statu ci sponzorov, davaju im mesta. Rodicia.  A kludne clovek napise, ze chape kluby, ze ######u na svojich mladych. 

 

 

Naco je ten hokej? Naco ta podpora? To je nieco .. ,deti chodia do skoly, mozem ich kolko chcem doucovat,platim cez dane tie ich skoly(ja prispievam skole aj2%,ci inak,ale tak isto aj futbalistov), mlady aj tak v Pise vyjde  horsie ako papuanec,ale ich chapem.  

 

Take nieco blbe nechapem vobec. Viem ze je to na hovno, vidim to 15 rokov, ale chapem -- co ja osobne nechapem.(kluby,nejakych rozkradacov statneho rozpoctu)

 

A uplne nechapem - ked si nevychovaju tych hracov, kto za nich bude hrat? A ak to robia blbo,kto im dieta da, a naco? 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem my hrame na vysledky. Lebo deti chcu vyhravat. Hraju ti co na to maju. Moj syn zacal(zahral si asi 3minuty) proti Roznave B na lavicke,pritom je najlepsi obranca. Prehrali . 

 

Neviem si predstavit,ako by hviezdy zhasli, keby prehrali dalsie zapasy.  Tie deti by sa opustili. "Najvacsie hviezdy" by sa na to vykaslali. Proste by sa hralo uz tazko, vsetkym. Posledne tri zapasy hral uz chalan v kuse(uz boli len dvaja obrancovia a nemal ich to striedat). Aj to je tazke a taktika ako vyhrat nakopavat absolutne nefutbalovo na stenu. Pochopil by som to raz dvakrat(ono to aj fungovalo,oni to vlastne vymysleli pre brankara,ze aj brankar to kopol na stenu,lebo nevie rozohrat). Ked som ho videl 10 krat tak rozohrat o stenu cez ja neviem aka je sirka hadzanarskeho ihriska mi bolo zle. On bol blizsie na superovu branu a ######ol to na stenu. Lebo pocuval trenera. nerozmyslal. Ovela jednoduchcsie by to bolo nahrat nejakemu utocnikovi a dali by gol a ######ol to na stenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14084/208870

 

Asi od 18 minuty rozprava,preco v anglicku uz niesu kapely nieje hudba, skoncil komunizmus. Pricina zrusenie socialneho statu. Vacsinakapiel bola nezamestnana.Teda podporovana vladou.

Vyhody zrusili a potom si to mohli dovolit len deti ybohatych rodin.    To povedal. Vecera s havranom zo 7.1.20

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V relacii je holandan - spisovatel,jeho prva praca bola pre holandskych komunistov. Dalsi bol tiez nieco podobne s USA(zijuci v Londyne), tento povedal, ze v Anglicku uz niesu kapely(schopne), tretia je nejaka rakuska novinarka narodena v Prahe.

 

Som sa pousmial, my po pade komunistov nemame hokejistov a v anglicku niesu kapely a popisuju to ludia rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mozno sa len menej stazovat, skolkarka nema vydrz a nevadi to, tak si vyskusa vselico a ked bude vacsia tak si vyberie. syn rovnako skusal mnozstvo veci a nakoniec sa rozhodol pre futbal. nevidim to ako zle v jej veku

 

to nemá byť sťažnosť, skôr isté obavy. 

 

Pekne to napísala secretka, ale už teraz nejdem odpovedať, už sa mi oči krížia. Len toľko, včera boli u nás obidve. Boli úplne zlaté, až kým neprišli aj rodičia. Akonáhle sa objavili, ako keby čert do nich vošiel. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo by som povedala, že niekde je chyba.
ani náhodou nechcem kritizovať, mne to pripadá, že rodičia si s nimi nevedia veľmi poradiť... ovšem to je dnes s dnešnými rodičmi a deťmi oveľa častejší jav...
rodičia chcú byť spravidla nesmierne liberálni, na druhej spravidla vychovávajú deti úplne ináč a bez dostatku času... ale to je dvojsečná vec.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poškodením náhrobných kameňov vznikla škoda vo výške najmenej 5-tisíc eur.

 

Podozrivými sú piati maloletí chlapci vo veku od 9 do 12 rokov z okresu Žilina.

„Policajti zároveň zistili, že motívom konania maloletých neboli žiadne znaky rasovej, etnickej, či náboženskej neznášanlivosti, nenávisti voči inej skupine osôb alebo propagácia ideológie, ktorá by smerovala k potláčaniu základných práv a slobôd,“ oznámili policajti výsledky vyšetrovania s tým, že trestné stíhanie maloletých bude vzhľadom na ich vek zastavené.

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22304632/zidovski-cintorin-v-rajci-poskodili-maloleti-chlapci.html

 

Trestne stihanie kludne nech zastavene je. Ale snad nahrada skody od rodicov bude. Aj vymahana,aj spojitosti s tym trestnym cinom. Resp. ak je to nejaky podvod od policajtov . Aj to nech dalsi poriesia.  Inak co bolo motivom u 9 rocneho zasrana, co si neviem predstavit,ze vie  uz vyvratit toto stabilne bremeno.

https://myzilina.sme.sk/g/149217/vandali-na-zidovskom-cintorine-v-rajci?gref=https%253A%252F%252Fmyzilina.sme.sk%252Fc%252F22304632%252Fzidovski-cintorin-v-rajci-poskodili-maloleti-chlapci.html&photo=p6074443

 

4.ta fotka.

 

Nech to zaplatia a opravia rodicia(ak to nebudu chciet zaplatit, tak ja neviem ako sa to riesit snad exekutor a potom nech aspon volia Kolara). Ak to neboli oni(tie deti,ved ti rodicia si to zistia) nech to dalsi policajti riesia dalej.

 

Moj brat s inymi si zadovazili psa. Na opustenej farskej zahrade(v nejakej drevenej bude,ale vacsej,nie pre psa ho mali zamknuteho) ho mali spolu s dalsimi detmi. Matka zaplatila skodu za vydrhnute sliepky.

 

V skole( v triede) ak deti neopravia, nenahradia skodu za rozkopane dvere, nedostanu vysvedcenie. 

 

Do uzamknutého cintorína vnikli chlapci niekedy medzi 4. decembrom a 22. decembrom minulého roka. Pováľali dvadsať náhrobných kameňov a pomníkov, dva z nich zlomili úplne.

 

Čítajte viac: https://myzilina.sme.sk/c/22304632/zidovski-cintorin-v-rajci-poskodili-maloleti-chlapci.html

 

Ti fizly ani nevedia kedy to spravili? Raz ci opakovane? A potom kto sa o ten cintorin stara?, vraj 13 dobrovolnikov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes bol turnaj U13(nar 2007,teda ze tohto roku budu mat 13 rokov,teda nastarsi mozu byt siedmaci)  v Saci. Nasi prehrali s Vranovom(neskorsim vitazom,prisli im len 4 chlapci a dve dievcata) 7:2. Za nich hral mozno chlapec co je vacsi ,tazsi asi silnejsi ako ja. Ten by ten kamen mozno dal,ak by som to zvladol ja. Syn a piati podobni ani nahodou. Syn ma 30 kil, 13.nast bude mat v oktobri.

 

Celkom ma bavia tieto turnaje. Aj tento bol vyrovnany - nase dalsie vysledky prehra s tretimi Luboticami(ti maju mensie deti ako my,ale su velmi sikovne) 1:0. Dalsia prehra s poslednou Sacou - vyhrala len nad nami. 2:1 . Remiza s Juventusom Kosice  2:2 a vitazstvo FC Kosice 2:1.

 

FC Kosice(mali tam najviac a najlepsich hracov) rozbili aj prvy Vranov asi 4:0. Aj tretie Lubotice. Ale okrem nas prehrali tiez 2:1 s Juventusom. Porazili prveho a tretieho ,ale prehrali so 4tym Juventusom a s piatou Revucou. Hral kazdy s kazdym.

 

Dcera hrala asi nejaky regionalny turnaj v Hnusti. To vyhrali. Tak nebol to turnaj,hrali len viacej zapasov proti Hnusti.

 

Este ta kombinacia.

Celkovo to skoncilo

1. 3vitazstva-1remizy-1prehra  - 10 bodov

2. 3-0-2 - 9 bodov

3. 3-0-2 - 9 bodov

4. 2-2-1 - 8 bodov

5 1-1-3 - 4 body

6 1-0-4- 3 body

 

Predposledny zapas hrali 4.te druzstvo s prvym. Hrali 2:2. Keby ti 4.ti vyhrali a vyhravali aj 1:0 aj 2:1, boli by vitazmi oni. Posledny sme mi hrali s Luboticami tiez rozhodli v poslednych 5 tich minutach z 18. Ale vacsie sance sme mali my,predtym. FC Kosice prve dve jasne vitazstva(s 1a 3) - ak dohrali s nami uz vedeli,ze prvy byt nemozu. S Juventusom prehrali zapas - kolo predtym.

 

--

Dnes to bol aj zazitok. Vyhrali sme, zaznel klakson. A nasa mamicka. "NO KONEČNE" na celu halu. Ona to myslela aj zo srandy. Ludia okolo aspon predomnou sa zacali usmievat(ini nie nasi,aj nasi sa  pousmiali ja sa na tom bavim doteraz). Vyhrali sme prvy a posledny zapas. Ale s tymi najsilnejsimi. Lebo bojovali. FC Kosice, neviem ako to je ale v Kosiciach ci od mesta, ci futbaloveho zvazu ma isto najviac penazi - dotacii. Nasobky viac,nechce sa mi to hladat. Kludne,priklad co ja viem nas klub ma od mesta 10 000 euro a od zvazu necelych 3 000. 

 

FC Kosice na mladez ma 500 000. Ja som sa nikdy neskladal ako rodic za startovne - to je cca 50 - 100eur za druzstva - aspon na tie co mi chodime - mozu byt aj vyssie. Nikdy som sa na startovne neskladal za klub. Platime clenske - a zaplati sa to z toho. Raz som platil - ale to bola zmeska rodicov a klubov - polovica hracov z Revucej - a to z dvoch klubov a polovica hracov z gemerskej horky. Sli sme na turnaj do nejakeho madarskeho mestecka.  Tam sme sa vyskladali - lebo to nemalo nic spolocne s klubom.

 

Dnes som na tribune videl rodicov ako sa skladali za startovne po cca 6 euro - ja platim 15euro mesacne za dieta,teda 30 euro(za dve). A to bolo druzstvo co porazilo to co pobera tu dotaciu 500 000(pol od mesta, inym klubom v podstate Kosice nedaju nic a pol od futbaloveho zvazu(ten dava za druzstvo mladeznicke  nieco medzi 600-700 eur - my mame 4 teda do troch tisic) - ze su ako organizacne velmi dobri, to su tie akademie a velmi talentovane deti). Samozrejme sme ich tam doviezli na vlastnych autach.

 

A Saci sme to pustili. Aby nas aj narok zavolali - my nemame halu,teda mi zorganizovat turnaj nemozeme.

 

Este realne.

To bolo asi este byvale vedenie mesta Roznava. Teraz je tam primator futbalovy nadsenec. Mesto zdvihlo dotaciu ja uz presne neviem z 10 na 15 000 eur,ale za  prenajom haly chcelo 25 000- na hodiny co tam trenovali(dovtedy to mali asi zadarmo - par hodin). proste chceli ich vyhodit z haly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Juventus Kosice - mali dresy ,ze si im nevidel cisla. Boli zlepene pranim. Deti tam mali a sikovne ,mohli vyhrat aj cely turnaj ja som im v poslednom zapase drzal prsty.  Samozrejme aj proti FC.

 

Ak sport nieje o peniazoch, ako mozu byt tak dva rozdielne kluby v jednom meste(v tom meste je este asi 8 inych klubov). Kosice hrali posledny zapas so Šacou - obaja boli v zltom, FC mali aj modre dresy. Dali si modre. 

 

Ja nechcem znevazovat klub Juventus(ich rodicia sa skladali na startovne) - prave naopak. Mozu robit sport vsetky deti a na rovnakej urovni? Aj v blbom sporte ako futbal? ked jeden dostane dotaciu 15 000 a druhy 500 000?

 

My mame nove dresy. Pred mesiacom v Roznave na turnaji sme hrali v inych. Mame teplakovu supravu,aby vyzerali rovnako - na zaciatku sme chodili ako "bezdomovci". Teraz uz tych suprav maju viac, aj viac deti. Ved ten klub zacal sa venovat detom,ked tam nastupil syn. Teda je tam uz dalsich 6 rocnikov.

 

Na deti u nas da mesto 10 000(toje na autobusy na ligove zapasy)maju zadarmo telocvicnu aj futbalove ihrisko) 3000 od futbalovej federacie. A ked maju 80 deti tak 12 000 od rodicov na clenskom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este sa vratim k tomu turnaju. Nasi sa nevedia hybat ani s loptou,ale velky problem,je bez lopty(obrancovia pri preberani lopty supera od neho su na tri metre,on si to vpohode spracuje, otoci a v rzchlasti sa rozbehnu do obrany). Potom vyzeraju ak mantaci. Lebo su neskoro v subojoch. Utocnici, si nevedia nabehnut do volneho priestoru, si ho nehladaju. Stoja ako koliky. Rozbehnusa az je niekde kopnuta lopta. Potom ani brankar ani obranca nevedia - oni nevedia ani citat hru - kde to kopnut. Stoja s tou loptou ako mantaci.  vyzera to dost blbo.

 

Prehrali s tou Sacou. Som si zavolal syna. Som sa ho opytal ci on na tom ihrisku nechce trosku popobehnut, ze stat mohol aj doma.  A kym sme som mu dohovaral,prave hrali FC kosice s Juventusom - inak aj tam im obrancovia stali ako koliky, daleko od hracov FC. Vpodstate to vyhrali nahodou ako my. Alebo mali ovela viacej stastia. Im zachytal aj brankar.

 

Zacal ti ich napadat. Robit to co som mu povedal. ja som mu povedal straz si 21 on juventusu utekal a zdal sa mi velmi sikovny. Chcel som aby ho tesne branil, aby nemal loptu.

 

Preco vyhrali? Tak utocnik dal dva goly z dvoch sanci - ale ole on palit vie,je pohotovy a priebojny aj silny,sikovny(zo 7nasich golov dal 6,v 4zapasoch,nebyt toho utocnika,nedame gol a to v podstate nikomu - on si to musi vybojovat sam). Ale druhe bolo,ze aj syn hral uplne inak. Spociatku branil tu 21,ale potom on mal dvoch volnych Kosicanov. Len uz tej 21 na ciaru nenahravali, dobiehal a odoberal loptu stredovemu. Kosice boli asi jediny super,ze utok mali prepracovany(utocili traja na dvoch - rozohraval len jeden obranca - oni tam behali. proste urobil to co som chcel,aby ich napadal pomohol utoku s odoberanim lopty, on si este pokryl dvoch hracov,ale tomu jednemu uz nenahravali). Aj Vranov - ale to je trosku ine muzstvo. oni tiez boli sikovni. Ale oni v priemera boli o 15-20cm  vyssi(snimi by sme asi nevyhrali ani keby sme hrali ako mohli, hrali sme s nimi prvy zapas,kedy boli este cerstvi(ich prislo 6 hracov), ked syn schadzal z ihriska bolo 3:2 a ked sa vratil 7:2(proti nim trener pustil stvrtakov, dvoch dcerinych spoluziakov - to bol turnaj pre 7dmakov, a jeden bol vacsi a silnejsi ako ja, aj sportovo vybaveny,ten kludne moze hravat za mladsi dorast, my sme aj mali hracov co maju hravat za pripravku,teda nemyslim,tam chceli aby sme napisali kedy sa deti narodili, a toho isto na vychode poznaju ci ze je starsi,ale vzrastovo vyspely, kludne moze hrat zo stredoskolakmi(narastol ale mu to aj ide - nieco ako hokejista Cernak isiel na MS20 ked mal 16 rokov, ci aj pri starsich ziakoch by bol najvacsi,proste tak vyrastol - doma ho krmia a ma zdravy vzduch - ale vcelku mu to aj slo). Aj dievcata,tie boli tiez velmi sikovne. 

 

Ak sa nehybu vyzeraju ako koliky,kuzele. Ale ak chcu aj behat a zabojovat, potom to moze vyzerat uplne inak. Lepsi dojem. Da sa aj z nasich "hviezd " nieco vydolovat. Naucit. Dreva to niesu. Chciet od nich bojovnost dostupovanie, ist do subojov,ak tam budu oni to aj castejsie budu vyhravat lopty, ci budu mat viacej casu na spracovanie, prihravku a inak to bude ich hra vyzerat(ako ked su oni napadany a nemaju cas). Inak nieje nahoda, ze na dvoch turnajoch prehrali s najslabsimi, ale vedeli potrapit(Roznava kazdeho rozbila, snami bola rada za vyhru 3:2, nikto okrem nas 7 muzstiev jej nedal gol) ci vyhrat s najlepsimi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napisem este o utocnikovi, ci statistiky. Minuly rok sme mali troch golostrojcov. Spolu dali 98 golov za sezonu z 138. Teda 71%. Pocty 45,28,25. Ale minulu sezonu za nimi boli dobri hraci(na kazdom poste dvaja(aj nahradny utocnik dal 12 golov, stoper 6 )) a skuseni aj v obrane. Minuly rok hral utocnik v obrane,alternoval mojho syna. Dve miesta mali mladsi hraci v zaklade, zaloznik ten co dal 45 golov(dnes hra za Podbrezovu) jeho alternovala tiez 2007. Ostatok hrali 2006 ,ale vsade bol dobry hrac. Moj syn tam bol najmladsi.

 

Tohto roku z tych 2007 hraju traja, v zaklade  aj brankar(minuly rok bol v Roznave, je tiez 2007). Teda 4.  Dobre hraju tri 2008, jedna je velmi dolezita. Hraju 9ti. teda do zakladu potrebujes este minimalne dve 2009. teda toto muzstvo je uplne ine ako to minuly rok. Samozrejme, potrebujes este aspon troch sikovnych na lavicku.

 

Utocnik dal na jesen 26 golov, celkovo ich dali 39. Teda on sam dal 66,66% golov.

https://mfk-revuca.futbalnet.sk/tim/34263/hraci/

Skuste ho tam najst, ano je medzi brankarmi, lebo prve dve zapasy chytal, dalsi hral stopera.

 

Chalan chcel prestat hrat futbal - je naladovy, v obrane ho to nebavi, v utoku velmi dobry. Ja som nechapal minulu sezonu preco mu to robi trener, preco ho daval hrat praveho beka.

Nebyt jeho my nemame 80-90% golov. K nemu musia superi mat velmi dobreho obrancu,radsej dvoch. Mozno syn by ho zvladol. :D

 

Minulu sezonu kludne na treningu vedeli dat dve vyrovnane(kvalitne) timy. Tohto roku sa to neda. 

 

Este ked sa vratim ktomu zapasu s FC Kosice - oni v kazdom zapase lahko prechadzali cez supera. Boli pohyblivy(aj si technicky dobri) vedeli kde maju bezat. My sme to v podstate hrali zle. 

 

Na obrazku. nejak tak to bolo,a oni mali minimalne dve stvorky plus este dvoch hracov do pola. Moj syn bral tych dvoch kde je modra ciarka, ale na ich lavu stranu tomu hracovi nenahralli - zlta ciarka. A robili to vkuse. Preco mu nenahrali? Ci sa bali toho utocnika?davali to na stred, kde to odoberal syn. Aspon kazil.

 

Inak mna prekvapil syn, ze stihal ich mat pokrytych dvoch. Jeho hrac utocnik bol ten na ciare co uz nedostaval lopty. Neviem co sa stalo, videl ako hraju predchadzajuci zapas,vtedy som mu drzkoval, pozri ako hraju a ako zle brani juventus. Ci im nieco povedal trener?  Asi nie. on je inteligetny v braneni. vysiel mu zapas.

post-1625-0-69189000-1579553621_thumb.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.revuckelisty.sk/clanok/mladsi-ziaci-nasli-svojho-krala-strelcov

 

Strelec je, ale vzdy som vedel ze je utocnik. Je aj strelec. Ale mu to aj pada,inak on si vacsinu  golov musi vydriet sam. Ale prenho to nieje problem. Lebo je bojovnik -utocnik.

 

K jeho hernemu prejavu a ze dava tak vela golov - pomaha,ze hra za tak relativne slabsie druzstvo. Ze jemu vyhovuje, boj jeden na jeden, prazdny priestor, jeho muzstvo pod tlakom. Protiutok. Proste bojovnik sa vyburcuje a utoci a striela. Dava gol.

 

https://ssfz.futbalnet.sk/zapas/450965/

Dal sedem golov ,6 v prvom polcase, prisli o jedneho menej, a zranil sa im este jeden hrac. Co ho viezla sanitka do nemocnice. Druhy polcas sa len dohraval. Hrali o dvoch menej. to zranenie sa stalo na zaciatku druheho polcasu. Hned som chcel ist domov. Zbytocny zapas.

 

Starsi ziaci

https://ssfz.futbalnet.sk/zapas/450783/

 

Nemali tu ani chodit, dohovorit sa na 3:0 .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Chalanavi alternanta dali najlepsieho utocnika co v utoku mimo fotbalu nema asi sancu,teda na jeho mieste budu hrat iny slabsi. Ale je dobry. Ja poviem je lepsi futbalista ako moj syn,len nie na krajnom obrancovi. Tak isto ani stopera nezahra - nikdy nehral obrancu. 5 rokov je vela ked trenujes nieco a potom bud nieco ine to sa neda. Ako sa neda za polroka naucit stopera byt brankar -nejde to spravit podla mna ani zmene utocnik obranca.

 

Chalanov konkurent je vo vsetkom o trosku lepsi ako moj syn - ale v niecom  - co je dolezite na ten post je slabsi.  To sa asi natrenovat neda.  Ked boli mali si sami prirodzene vyberali priestor kde a co chcu hrat. Je to synov kamarat - poctivy a slusny chalan - teda ked snim sa ma byt syn o priestor na slunku - obaja z tej konkurencie budu lepsi . Najhorsie pre neho mozno aj lepsie(viem ze je to silny bojovnik  - ale ako silny?) - ked ho budu pohadzovat hocikde.  

 

07 - tie co vyhravali tie turnaje - tam boli len 4. Aj ked som tam nebol - tie davali kvalitu. Dvaja dali goli a dvaja boli v zaklade. Mozno tam patrili vsetci 4ria. Obaja co neboli su lepsi futbalisti ako moj syn. Len maju na ten svoj post ovela tvrdsiu konkurenciu.

To som pisal po prvom synovom zapase(kde nastupil v zaklade) za ziakov.asi v auguste 2018.Mimo futbalu som napisal, som myslel mimo utoku - vtedy bol bojovnik-utocnik, dnes je aj strelec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan opat vyhral salianskeho Matka na okrese. To su povesti a tu sa asi skoly zaucastnuju. Ale mam pocit na zvolenskeho Stura kaslu(tam   bol aj vo Zvolene asi celostatne kolo,ale predtym na predkolo tam boli asi len traja sutaziaci,to bolo kolo malohont gemer - teda okresy Lucenec, Poltar,Revuca a Rimavska Sobota - zo 4 okresov tri deti?).  Inak su tam tri kategorie ,chalan je uz v tej najstarej. A ciganska skola brala dve prve miesta a jedno druhe. 

 

Este som dostal informaciu ,ze v porote bola utocnikova mama. Ona uci v Jelsave, to je este viac ciganska skola ako ta v Revucej. Preto si myslim,ze aj odtial sutazili deti, naco by sla na sutaz - len do poroty,keby tam nemala sutaziacich.

 

------------

Dnes sa siel korculovat so susedom co je v pestunskej starostlivosti. Ale dozvedel som sa, ze raz za tyzden tam ide aj skola(medzi 11:00 a 13::00 - druhy stupen vraj tam bolo naposledy zo skoly 46 deti. Vela deti sa nevedia korculovat, nejake dieta si zlomilo naposledy klucnu kost. Aj sved na mojho syna ,co si mysli ,ze vie,ale v piatok mu dosli vymenene nove korcule(predtam boli mensie,tak sa to vymenilo) teda vpiatok isiel s novymi.Dnes si bral tie stare. Ze tie su dobre. Problem je ze su prilis naostrene, nevie brzdit - ######o..l sebou na chrbat. Zobral radsej stare. Ale ten sved povedal mame , ze vie sa korculovat, ale lentak tak. Dnes sa s mojou matkou natahovali ako to myslel sved.  Moja matka slubuje a dava peniaze,ked sa nieco naucia(asi 100 eur,ked to nieje prilis dobre 50). Myslim,za lyzovanie uz dostal minuly rok. Toto bude motivacia, ze sa chodi korculovat.

 

-----------

 

Este vysvetlim, aky je rozdiel medzi tupymi korculami a ostrymi. A preco ti co sa nevedia korculovat tak dobre si zoberu radsej tie tupe. 

 

Je to jednoduche , ja som to robil tak isto. Na tupych nikdy nebudes mat taku velku rychlost,ani keby si chcel. Neodrazis sa,lebo sa ti posmykne noha(teda pojdes pomaly, nebudes sa tak naklanat,ani keby si chcel, tie korcule ti dovolia tolko a si rad). Teda ides v mensej  - komfortnejsej rychlosti a znej sa aj lepsie brzdi. Teda ten co ide na verejne korculovanie pre neho je mat lepsie tupe korcule. Pri brzdeny to je o drzku.  Na verejnom korculovani(prejde viac korculiarov ako v hokejovom zapase),ale aspon u nas, nieje dostatocne dobry lad, urobia sa ryhy.  Proste ten co nevie brzdit to ustoji na tupych korciliach lepsie ako na ostrych.  Samozrejme asi kazdy hokejista chce mat ostre korcule. Ak vie korculovat, je vo vsetkom rychlejsi, Aj dopredu aj dozadu aj pri zastati,ale hlavne istejsi. Jemu sa noha nepodsmykne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov