Skočiť na obsah

Deti, povaha a správanie sa detí


Sniper

Odporúčané príspevky

čo to má s vekom? :lol:

si robis srandu nie?

by som chcel vidiet teb co si vystrajal v mladosti

a este aj ako pises ze nemali ani 15 mozno

kks v 14-16 roku, si viem predstavit ze pluvanie je to najmenej nad čím by sme sa u nich mohli pohorsovat.

suhlas s mila-i dokonalý

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa tyka spravania deti, myslim ze je to viac prostredim ako genetikou (dufam :-)))

 

Je fakt ze aj ked pamatam ako som fungovala v ich veku ja, a preto dokazem vela pochopit, predsa sa zdravym rozumom na "pubertaka" pripravit neda. Su chvilky ked je to "cudo nezname"

Vtedy uz len dufam ze to dobre je uz im uz vlastne a hormony ich nepripravia o srdiecko a rozum.

Nepripravia - mam doma tri jedince tohoto druhu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja by som dala genetike maximalne 25% vplyvu na povahu. Zbytok okoliu. Ked sa spominaju surodenci a to, aki su odlisni - je to celkom prirodzene. Nikdy sa rodicia nechovaju k svojim detom rovnako, aj ked by mozno mnohi dali ruku do ohna za to, ze hej - a ja im verim, ze tomu veria.

Ja som si to uvedomila pri mojich detoch.

Prva dcera - tehotenstvo som si uzivala, sedavala som a "rozpravala sa" s nou, hladkala ju :)Narodila sa kludna, neplakala, spokojne mimco, veri, ze cely svet ju ma rad...

Druha dcera - tehotenstvo hned po porode, cize uz ziaden cas posediet v klude, migreny, behanie od plienok k sporaku... Mala sa narodila nervozna, precitlivela...

Starsi surodenci byvaju "pokusni kralici", pri druhom dietati su uz "ostrielani".

A vychova nie je len to, ako dieta viest, ale uplne vsetko, ako sa spravame k inym, ako sa spravaju ine deti - kazdy surodenec je v inom kolektive v skolke, v skole, rivalita medzi surodencami navzajom, niekedy proste nepremyslena poznamka od rodicov typu "pozri sa na svojho brata/sestru, ako mu ide toto alebo tamto", co dietatu moze posramotit sebavedomie... Proste kazde dieta uz v maternici prechadza inymi skusenostami. Takze by bolo celkom nelogicke, keby sa surodenci na seba spravanim a postojmi podobali.

Podobnost s inymi clenmi rodiny? No ano, ved napokon rodina je prva vzorka typov spravania, s ktorou sa dieta stretne a ktoru zacne napodobnovat, ale keby sme zacali skumat povahy susedov a znamych, tak by sme asi zistili, ze moj syn/dcera sa podoba na Ferka Mrkvicku alebo Bozenu Blazenu.

Proste si myslim, ze okolie, v ktorom dieta vyrasta, je to, co ho PREDOVSETKYM formuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vcera sme trochu s game uvazovali o detoch, ich povahach, spravani a celkovo, preco su take a onake.

Uvedomila som si jednu vec, na ktoru ma dostala game so svojou myslienkou....ze deti, aj ked denne obijimame, ak necitia bezpecie a istotu v dospelych, stavaju sa lahkym tercom vplyvu okolia.

 

Mam priatelku, ktora svoje deticky obijima, no viem, ze ma na ne minimum casu...a holky su v puberte, zacina ich lakat okolie..do akej miery pre ne nebezpecne, netusim.

 

Vsimam si isty vplyv aj u starsieho syna a jeho kamarata. Synovym velkym hobby su motorky. Natolko ovplyvnil kamarata, ktory ma neiste domace zazemie, ze ho doslova vytiahol z pochybnej partie.Tisko som na neho hrda :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Za povahou by som nevidel dedičnosť. V každej rodine sa nájde podobnosť správania s rodičmi, či starými rodičmi, ale je to len podobnosť. Každý z nás vníma vnemy rozlične, priraďuje im inú dôležitosť, takže aj jednovaječné dvojčatá môžu mať rozdielne povahy. Výchova má na správanie podstatný vplyv, aj keď niekedy nedosahuje želateľné výsledky. Vezmite si napríklad dieťa v puberte. Koná úplne ináč, než mu to rodičia odmalička vštepujú, či už zo snahy o vlastnú identitu, alebo kvôli upútaniu pozornosti. Ak by to bola genetická záležitosť, neboli by generačné rozdiely také výrazné.

 

Suhlas..

 

co sa tyka spravania deti, myslim ze je to viac prostredim ako genetikou (dufam :-)))

 

Je fakt ze aj ked pamatam ako som fungovala v ich veku ja, a preto dokazem vela pochopit, predsa sa zdravym rozumom na "pubertaka" pripravit neda. Su chvilky ked je to "cudo nezname"

Vtedy uz len dufam ze to dobre je uz im uz vlastne a hormony ich nepripravia o srdiecko a rozum.

Nepripravia - mam doma tri jedince tohoto druhu. :lol:

 

Ale aj ta genetika hra dost velku rolu.Vid Romovia/a im pod mentality/Mozu vyrastat v laskavaj pestunskej starostlivosti a byt od malicka cepovani a predsa si aj tak spätne osvojili spobob zivota svojich pokrvnych ,napriek vsetkym snaham vychovat z decka kvalitneho cloveka..krv nie je voda..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Suhlas..

 

 

 

Ale aj ta genetika hra dost velku rolu.Vid Romovia/a im pod mentality/Mozu vyrastat v laskavaj pestunskej starostlivosti a byt od malicka cepovani a predsa si aj tak spätne osvojili spobob zivota svojich pokrvnych ,napriek vsetkym snaham vychovat z decka kvalitneho cloveka..krv nie je voda..

 

 

od malicka cepovany????? brrrrrr to nemyslim ze je to pravé. skor dovera a laska.

 

nerozumiem ale rom - nie kvaliny clovek????? Nerom znamena kvalitneho??? Poznam velmi vela kvalitnych romov a este viac nekvalitnych neromov. Nepaci sa mi taketo triedenie. Skor by to mohlo byt o prostredi a inych veciach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Mam mensi problem. Odpadova rura za posledne dva tyzdne sa nam dva krat v bytovke zapchala.

Dnes tvrdili, ze vyplachli handry a plienku. Podozrenie padlo na mojho syna. ma tri roky a viac menej sa aj priznal spociatku,ale zenu som dnes prvykrat nechapal. Proste chcel som len vediet, zistit od syna ci to do hajzla nahadzal a splachol. Nie kvoli tomu co sa stalo,ale aby som sa tomu snazil predist do buducnosti. Zena ked som ho vysetroval sa spravala ako truba. Ze preco to(cele - plienku este asi akceptovala,ale aj handry) hadzeme na neho. pohadal som sa medzi tym snou a syn zacal tvrdit opak. Take decko hned vyciti ako sa ma spravat(v kritickej situacii) ci a co ma tvrdit. Ako by ste dostali pravdu od 3 rocneho dietata, on ma aj velku fantaziu a si vymysli hocico. Pr. najprv tvrdil, ze plienku vybral z kosa a hodil ju tam. potom,ked zacitil ze to nie je dobra odpoved, tvrdil, ze som ju tam hodil ja a aj handru, ked som sa spytal, ci som tam hodil aj macka tak tvrdil ze nie. Neskor ked som sa na to pytal tak tvrdil, ze plienka sama odkracala, uz nie z kosa, ale zo spalne kde su plienky a ukazal mi celu cestu ako ju sledoval. Ako by ste dostali pravdu z troj-ci viacrocneho dietata? osobne mam 1-2% pochybnost ze to neurobil on, donedavna 2-3 mesiace byval pod nami rok a pol stary chlapec.

Ako nemyslim, ze je klamar, ci ze by to vedel cielene robit.

 

Ak ste mali podobny problem, on je velmi chytry(vysvetlil som mu ze to nemoze robit), ale nechce sa mi riskovat tretie vystahovanie(vzdy sa to prihodilo v piatok vecer), ci mna ci susedou podomnou. Ako mam zabezpecit ten umakartovy zachod?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u takto malého dieťaťa nastupuje fantázia, a skúša vlastné sily a prevahu nad rodičmi a často nevie, čo bolo vo fantázii a čo v skutočnosti ...

správnym prístupom sa niečo dá docieliť, ale spomienky sa prekrývajú, dlho si to, čo sa stalo v skutočnosti pamätať nebude ...

lebo keď to aj urobil, je to vlastne banálna vec, ktorou sa už nezaoberal ďalej ... nebolo treba si ju pamätať . keď to bolo dvakrát, tak to skúsil ešte raz, možno s nejakou inou vecou ... ale nie pre zlobu, len to odskúšal.

 

ale chyba nastala aj vtedy, keď ste malého vlastne vypočúvali dvaja ... a z otca mal možno pocit, že možno predsa len nie je všetko v poriadku, ale matka sa ho zastala, a vtedy nastúpila fantázia ...

pre dieťa, a milované dieťa je to schodná cesta, malý to prirodzene vycítil, mama je na jeho strane ... a tri roky znamenajú, že už používa vlastnú hlavu a vôľu ku kdečomu, ale pravdy sa takto nedopátrate

možno to spontánne zopakuje, bude treba si ho nenápadne všímať chvíľu, či to nespraví zasa, ale vedome na to zrejme už zabudol

 

toto nie je o klamstve. vymýšľa, lebo je to pre neho pohodlnejšie, je to zároveň hra aj zábava aj fantázia a mama je tam. trojročné dieťa neklame vedome

 

aj pri malých deťoch je možná akási prevencia, ale vybraná ... privodiť mu trochu pocit zodpovednosti za to, aby tam tiekla vodička, že niekto niečo veľké hodil do záchoda, a vodička prestala tiecť ...

 

pravdu z neho vyšetrovaním už zrejme nedostanete, aj hádzanie vecí do záchoda / keď to bol on / ho baví len chvíľu ... ale spoluzodpovednosti ho možno priviesť pomaličky aj tak, pri všetkom ... aj to je súčasť výchovy

 

takéto veci sa stávajú ... je to len trojročné dieťa.

a na záchod daj zámku. malú dočasnú - alebo malú závoru, vysoko, kam nedosiahne. deti sú vynaliezavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka, myslim si to iste. Tie deti nevedia ani rozlisit cas. ono nevie, ked sa ho spytas(mozno aspon som to tak pochopil), ci si tam nieco hodil, tak nevedel, ci pred tyzdnom, ci pred hodinou. A ten tyzden mu tazko vysvetlis. Ale ten priklad na vytopenie zajtra vyskusam na umyvadle. Zavora. On chodi do zachoda uz cikat, nemozem ho stale davat na nocnik a do vane nedociahne. Hlavne sa mi tam nechce nic skrutkovat,akoby to vyzeralo, to skor akvarium polozim na mysu. On je rozumny a verim(dufam) ze to uz neurobi.

 

Ale ako dostanete z decka pravdu? Nemyslim len v tom mojom priklade. Ale pre mna to bola dolezita informacia, uz nieje. Ok, vlastne zbytocna otazka. Na to vseobecny patent nieje ani u dospelych. Mozno spanielska cizma. este je maly,viac menej by nemal vediet klamat(vlastne ani nieje, ieje dospely). A neskor sa musim na to vybystrit. Ale ja som ho vedel aj dnes dostat k niecomu,ale ozaj chyba bola ze tam bola zena. Ja som ju "trpel"len ako pocuvatelku.A vytocila ma,nechapal som ju,ze nechape.Nikdy som nemal tak skaredy slovnik doma.Hlavne ma nasralo, ze mi do toho skakala ako opita kengura, ako chcela branit syna ale ja som mu nelamal ani nohy ani ruky, ani nevylieval nan ohen,len chcel vediet pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trojročné dieťa nemôžeš vyšetrovať ... presne ako píšeš, nielenže je pre neho čas včera a pred týždňom dokonale abstraktný, ale čas malých detí je relatívne dlhší než čas dospelých ...

on za ten čas vykoná toľko činností, že či hádzal kocky do krabice predvčerom alebo papier do záchoda pred týždňom je pre neho len činnosť na získavanie zručnosti a hra a vyplnenie nekonečného času

 

okrem toho, každá matka by bránila svoje dieťa, a trojročné pred "vyšetrovaním" celkom určite.

/ nezaoberajme sa extrémnymi prípadmi extrémnych matiek /, a okrem toho, ona je s tými deťmi celé dni, pozná ich, vie, ako syn reaguje, ako rozpráva, čo pre neho znamená ktorá činnosť, kedy zapojí fantáziu. kedy poslúcha, kedy počúva ...

 

už ho nevyšetruj, pre chlapca je to dávno zabudnutá činnosť, hra, ktorú sa hral, keď sa ju vôbec hral, ale asi tak ako s autíčkom

 

a ako zistíš či hovorí pravdu ? časom, až bude väčší. až ho poznáš, zistíš, akú má povahu, a budeš k nemu úprimný aj ty, a hlavne prevenciou vo výchove a dôslednosťou aj dôverou rodiča ... ešte príde obdobie vedomého vymýšľania si príbehov, vlastne už začalo, lebo si vymyslel príbeh o pochodujúcich plienkach, a ešte kdečo a ešte kdejaké obdobia ...

 

vedome sa dieťa naučí zvyčajne klamať, keď cíti, že "musí".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klamstvo u deti je akymsi obrannym mechanizmom, ktory sa spusta, ked sa citi v ohrozeni. Urcite to je aj v pohodlnosti.

A hlavne - klamstvo nie je vrodene, tomu sa dieta nauci. Prostredim, vychovou a podobne. Preto je uprimnost a otvorenost dolezita uz v ranom veku. Dieta musi vidiet, ze si rodicia neklamu, hlavne nie pred nim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

slimák: z toho si nič nerob. keď boli naše baby ešte malé a ja som im kázala upratať si hračky, tak tá staršia behom pár sekúnd mala tie svoje upratané, ale tá mladšia nie. A môj muž namiesto toho, aby aj on trval na tom, že už je čas a že to má urobiť ona, tak sa zobral a urobil to niamesto nej. A tak to bolo aj neskôr s domácimi prácami, ktoré som babám pridelila...pravdaže sa potom aj tá staršia vzbúrila, že prečo by ona mala upravovať, keď tá mladšie sa na to vybodne a tatino to urobí za ňu. A ja sa jej vôbec nečudujem. Ale šľak ma išiel trafiť. A starému som to XYkrát vysvetľovala, pekne i nie pekne, a nepomohlo mi vôbec nič. Furt to robil. Čo budeš robiť, až budú deti väčšie a stretneš sa s niečím podobným?

Čo by som bola mala robiť? Vôbec, čo robiť v takej situácii?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Prisiel som domov a v celku normalne. Zena bola v koncoch. Jednu "vymlatila" nakricala na druheho. Ani som sa to nemohol divat. Poslal som ju nech sa ide vyvetrat. V com je problem? Zene je to luto(na krici ci buchne po prstoch, ked zahodi hracku, o pol minuty ju cicika). Ja deti upozornim , ###nem po zadku(zas nelietaju),ale luto bude tym detom. Dceru som este neudrel, lebo je mala a nema to vyznam. Staci zakricat. Chlapca neudriem, lebo je rozumnejsi. Ma 19 kil. Neudriem, neznamena ze nedam po zadku ci po ruke. Ale nerobim to, lebo je mi po tom luto(je mi zle). Nezvladol som to ja. Mne staci aj zvyseny hlas. reaguju na to. maju strach, ale ani to mi nerobi dobre.

Deti su deti, aj spanok je krasny, ale spavam snimi v posteli. Teraz k manzelskej sme vymenili tu malu ohradku a dali normalnu synovu. Spime spolu. Mne sa to paci a tak to bude tak rok. Mne bolo luto syna, ze by mal spat mimo, on aj spaval v inej izbe asi pol roka. Ale o pol roka budu obaja spvat vo svojich posteliach vo svojej izbe. vymenime spalnu za detsku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klamstvo u deti je akymsi obrannym mechanizmom, ktory sa spusta, ked sa citi v ohrozeni. Urcite to je aj v pohodlnosti.

A hlavne - klamstvo nie je vrodene, tomu sa dieta nauci. Prostredim, vychovou a podobne. Preto je uprimnost a otvorenost dolezita uz v ranom veku. Dieta musi vidiet, ze si rodicia neklamu, hlavne nie pred nim.

Ja som taky clovek, nie vesely, ale 4 rocne dieta pochopí , ze taram, lebo ja som taky. Klamem? isto ,ale chlapca nikdy nezradim ci neopustim. klamem jeho matku aj jeho. Ale do istej miery nemozem si to dovolt ani nemozem aby to prekrocilo hranice, ani meddzi mnou a detmi a podobne je to medzi mnou a zenou.

Inak Chlapec vie aj klamat. Vie? robi to a ma to trapi 4 rocny chalan klame.

 

 

----------------------------------

 

Ako to mam zmenit aby neklamal? Nechcem aby klamal? Nie mna aby neklamal seba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Deti napodobnuju svoje vzory, zvacsa rodicov a tych najblizsich, ktori su v jeho okoli a to od uplne malickeho veku...vek styri roky je uz dost na to, aby si zacal napravat chyby, ktorych si sa dopustil na jeho vychove...snad nebude neskoro lebo mnohe veci si dietatko vpecati velmi intenzivne do svojej hlavicky, nezabudaj na to...Aj klamstvo si musel niekde odpozorovat, davaj si pozor, slimak na to, co robis a co mu povies, mozno by sa zdalo, ze je maly a nepochopi, no je to klam, odpozorovane veci ostavaju na velmi dlhu dobu v nom, ba niekdy uz nastalo...tak mu bud dobrym prikladom ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Na tomto fore je tazke hladat temu kde by som to mohol napisat. Len zazitok zo dna. Na nete som si nasiel starsi bicykel pre syna, resp. zena ho chcela - najst a nasla a dnes sme boli pren. Mam tvrdohlaveho chlapca. Na siel si pred polrokom autodrahu v casopise a chcel ju. Chodil sa vypytovat ,ktora kolko stoji, od kedy mame internet doma, niekolko krat je na stranke kde su ale aj ine hracky nalepene. Nechcel sa vobec bicyklovat, tak som mu slubil, ze ked sa nauci tak ju dostane. Naucil sa velmi rychlo a dnes som mu kupil aj autodrahu. Je to nieco podobne ,vlastne to iste co my ako deti sme mali uz pred 30 rokmi. Menej hmoty,ale mozno o trosku zaujimavejsie technickejsie. Loping a v casti hrbole,kde musis spomalit,aby si nevyletel. Som mu to aj vysvetloval,lebo tie auticka v kuse vyletuvali,ale nielen jemu, aj mne. A ja to vysvetlovat velmi neviem, a chlapec ze jeho to uz nebavi,ale o pol hodinku prisiel a sa to uz naucil zvladat, dva dni cviku a pochybujem ze ho predbehnem. Kupili sme aj vacsi pren bicykel, uz aj jeho sestra sa musi pomali naucit aspon tocit pedalmi.

 

---------

A este jeden pribeh. Zena detom slubila(resp. sa dohodli),ze po skolke pojdu na zmrzlinu. Ale prisiel som po ne ja a sli sme na zmrzlinu. Ako sme tak kracali, syn vedel ze o chvilu pojdem hrat tenis a ze budu so zenou, a syn, ocko nepovedz mamke ze sme boli na zmrzline,mne to bolo smiesne a som sa spytal, ze preco ci chce ist este raz. Chvilu bol ticho a neskor, ze mamka by bola sklamana,keby sa dozvedela ze uz sme na zmrzline boli. Tak na mna este tlacil , vysvetloval aby som to mamke nepovedal. Tak to tak bolo sli na zmrzlinu,ale potom sa jej priznal ze uz na jednej boli. :)

 

Dcera robi pokroky, v pohode skolke, stale nerozprava,ale uz si spieva.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalaniska som podcenil, dnes stal ako vzdy o 6 tej a trenoval a ja o desiatej som uz nemal sancu. Nevyhram nad nim uz nikdy v autodrahe.

 

Autodrahu som kupil aj kvoli tomu aby vkuse nezizal na tv. Ale pred chvilou ho v tv nieco zaujalo a odkazal aby som trenoval dalej aby som ho niekedy mohol porazit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mamka by bola sklamana,keby sa dozvedela ze uz sme na zmrzline boli. Tak na mna este tlacil , vysvetloval aby som to mamke nepovedal. Tak to tak bolo sli na zmrzlinu,ale potom sa jej priznal ze uz na jednej boli.

slimak, mne sa veľmi páčia reakcie tvojho syna. Ja nemám pocit, že sú to mazané, prefíkané reakcie, na to je tvoj syn ešte príliš malý. Deti rozmýšľajú trošku inak, ako my dospelí.

Iné dieťa by asi povedalo, aby si mamke nehovoril, že ste na zmrzline boli, že chce ísť ešte aj s ňou ... myslelo by na zmrzlinu, nie na mamku ... ale tvoj syn povedal, že by bola sklamaná, že s ňou už nepôjdu a toto odôvodnenie sa mne veľmi páči. A o tom, že je v ňom veľký kus férovosti svedčí aj to, že sa potom mamke priznal.

Toto treba oceniť, pretože neskôr si môže povedať, že výhodnejšie pre neho bude klamať.

 

odkazal aby som trenoval dalej aby som ho niekedy mohol porazit.

 

Ale však mal pravdu, mal by si viac trénovať. :smile2:

Nikto z nás nerád prehráva, ale ani stále vyhrávať nad slabým protihráčom zábavné nie je.

Alebo sa mýlim?! :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, súhlasím so secretkou,

ten chlapec od malička /je tu o ňom pár tém/, používa rozum ... je to také bežné správanie rozumných detí, ktoré nie sú také, že "kde ma postavíš, tam ma nájdeš" ...

nejde o mazanosť, len naberá skúsenosti a sleduje dospelých, a mozog má skutočne na premýšľanie ...

na príklade zmrzliny: on jednoducho chcel zmrzlinu, ktoré dieťa by nechcelo, ale nechcel raniť ani matku, tak vyjednával s otcom ... malé čisté detské svedomie sa aj tak ozvalo, nedalo mu to, a priznal sa ...

to je dobre, a tento model správania je v poriadku - nestratí sa, vie si od mala pomôcť, ale ten model, aby voči rodičom aj po takejto malej detskej finte mohol byť k rodičom aj naďalej úprimný, v ňom podporujte ... neskôr sa to stonásobne vráti ...

 

je to úžasné ...

a s tou dráhou, to je úžasné ... ten chlapec vážne premýšľa, a je v tom dobrý ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v puberte je to veselejšie, kopa rodičov to vzdáva, kým teenageri len trieskajú dverami, to sa dá zvládnuť

otec, ktorý teenagerskú rebéliu silnejšiu než trieskanie dverami vyriešil jasne a stručne, a zavesením na FB, kde to začalo, rozhodne zaujímavo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jVeDueK1Zbk&feature=related

 

jeden z komentárov

plus - pokud si najdete nesestříhaný originál videa - zjistítě, že to dítě má za úkol prakticky jen uklidit si v pokoji a vytáhnout umyté nádobí z myčky. Svým postem chtělo být víceméně zajímavé před vrstevníky.

zaujímavé sú komentáre. delia sa na tri základné skupiny

... decká, ktoré majú rodičov samoživiteľov, či pracujúcich tak, že deti sú súčasťou tvorby toho, čo sa v domácnosti deje

... decká, ktoré ľutujú notebook a ten otec je sráč a psychopat, a utiekli by za ten teror z domu

... a dospelí, ktorí majú deti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Chlapec mal v piatok 5 rokov. Dnes me hrali opat po case pexeso - nehravame to casto. Dnes ked vyhral si uz uvedomoval ze je lepsi.

Este robi chyby tri krat otocil tie iste karty. Na konci som to robil aj ja aby som mu nic nove neukazal. Jednu partiu ma nabil 15 ku trom.

Nasraty ze musime dat este jednu - k spokojnosti som to vyhral - prve dva tahy som na slepo uhadol nastastie.

Ani neviem ci ma ma tesit sikovnost chlapca ci moja nesikovnost(hneva). Nadanost -nenadanost. Ja som detom nikdy nic nedaroval - priklad aj sestrinmu synovi sam si to musel odriet. A byt lepsi priklad pinpong(aj to viem hrat),strely s futbalkou(aj ked mal 5 rokov) ci hocico.

 

Inak dnes skor som uz aj dceru ucil pexeso - mozno dva roky aspon s nou budem vyhravat.

 

Jedna mudrost a dobre ze som nerobil - ze som sa chlapcovi neposmieval

kym mi to islo(lebo v rodine sa to dialo aj synovec to dostal aj od mojho otca - vramci hecovania). Ze mi to dufam nebude vracat,ked budem prehravat - to bude pruser. Sam neviem ako to zvladnem a este aby mal hlupe reci.

 

Inak moj zavazok ho tohto roku naucit kurculovat, synovec sa to naucil skor 5. rocny chodil do hokej.pripravky, a mozno aj lyzovat telo (silu) by mohol mat na to. Cez leto plavat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dievca mala zapal pluc 3.tyzdne sa u nej cez pracovnu dobu vymienali stare matky. HM. som rad ze ich mam, moja zena -ucitelka mohla ucit - ja som - robil - lebo zarabam. Zajtra robota nieje. ######a - zajjtra si aj kvoli pocasiu s dcerou spravim nejaky vylet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov