Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

V mojom prípade to je naozaj diéta lebo v bežných prípadoch som zjedol dvojnásobok menovaného každý druhý deň. Takže ak to berieme len čisto matematicky tak jem menej ako kedysi a pohyb mám v práci. Kilá išli dole už viac krát, síce len v období pred výplatou ale išli dole. Vážil som sa a sám som bol prekvapený aký počet kíl sa dá schudnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je ten jojo efekt, to potvrdia aj odborníci že jojo efekt existuje a presvedčil som sa že áno. To pravdepodobne niečo s metabolizmom že pracovať musím aj týždeň pred výplatou a vtedy je výdaj energie a takmer nulový príjem. Logicky idú kilá dole. To je také že videli ste človeka s nadváhou v koncentračnom tábore? Fyzicky pracujem bez jedla len príjmom čistej vody. Ale keď nabehne výplata tak zrazu voda prestane byť čistá, zrazu je sýtená, zrazu je farebná, zrazu je presladená... A k tomu aj pravideľný príjem stravy. To veľa spraví. Takže v globále sa mi váha nezmení lebo ako ide dole tak sa aj vráti. Ale viem zaznamenať pohyb v rozmedzí šiestich až ôsmych kíl.

 

Tak si len predstavme modelovú situáciu že tá výplata proste mešká, ja som v deň výplaty ľahší o 6-8 kg a peniaze nenabehnú. Tak by šlo dole ďalších 6-8 kg a tam je také že odborníci tvrdia že najprv to ide rýchlo ale, potom to začne spomaľovať. Zo 100 schudnúť na nejakých 80 je ľahšie ako potom z tých 80 na 73 čo bola moja pôvodná váha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas je ako profesor. Mkzes nas este o niecom poucit?

 

Ty o tom hovno Tomas vies. Ked schudnes postupne 20-30kg a udrzis si ich niekolko rokov, potom mozes filozofovat. Ty o tom figu vies. To co pises je logicke vyustenie, ked nemas peniaze. Tym by som sa nechvalil. Daj nieco co si dokazal a pretrvalo. Okrem pruserov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A hovoris spravne. Ked sa zohnem tak uz funim. Ked vyjdem schody napodobne. Pamatam casy ked som nemal ani 90kg uplne lahsie sa hybalo. Uz dychcim aj ked si davam ponozky alebo zavazujem snurky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto mal v živote nadváhu, vie.

tak aby si sa nevedel ani zohnúť, si nakúpil na dva dni dve kilá sladkostí. a nie, nezávidíme... tí, čo majú chudnutie v pláne alebo ho práve robia, alebo sa udržujú, vedia, o čom to je.

ako tu Proteus raz napísal: chudnutie je robota. to nejde od seba, že ukmukfuk a 15 kilo je dole. nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty sem uz ani nepis. Funis? Vazne? No nepovedz. Zo 110kg? To asi nebudu svaly, ze? Co by u teba robili. Nesli okolo a nezastavili sa, ze? Bez si dat nieco z chladnicky, bez. Tu neotravuj s dementnymi otazkami. Nemas zaujem chudnut. Tvojim zaujmom je jedlo.

 

Suhlasim s game. Take zludovene porekadlo, ze nezer cica by som zmenil na zer co musis cica a nie co chces. Ale co by sme tebe radili, ty vsetko vies. Dojdes sem, napises dvojstranovu hlbkovu analyzu, z ktorej nie je ziadna podstatna info, nikomu nic neda, nikomu sa to nechce citat a podstata zostala pred dverami. Ale to nic. Ty si zi ako chces a my ostatni si so svojimi zivotmi poradime a chudneme, schudneme, ci udrzime si svoju vahu. A vies preco ty jeden...?

 

My pre to nieco robime, ty len rozpravas a filozofujes.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja už zasa chodím kilo hore dolu... tieto zastávky mi nerobia dobre... ale som na seba aj hrdá...
hoci to trvalo dlho, ale dnes som tam, kde som bola pred 30 rokmi s váhou, a to je zaujímavé....

len je zaujímavé aj to, že sa mi zdravotné výsledky zhoršujú, a musím sa na tom smiať... keby to nebolo do plaču: to je presne ten prípad, keď lekári nevedia.
jednoducho netušia, nevedia, tápu, mala som schudnúť, ok... deje sa, výsledky sa zhoršujú... a naposledy z lekára vypadlo, že viete, tým, že chudnete, sa mení aj metabolizmus, a to môže pôsobiť zle.... skvelé ... nie nie je to skvelé?

keď nefajčíš, nepiješ, nekávičkuješ, nesexuješ, ale máš nadváhu, tak ti povedia : schudni... keď schudneš, tak to je zle, podľa pravidiel sa malo polepšiť, a nepolepšilo sa... tak to hodíme na chudnutie...  ach jo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

V bývalom zamestnaní som mal kolegu, športovec, striktný vegetarián, nefajčiar, abstinent. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby všetko nepreháňal. Keď držal „očistnú hladovku“ týždeň okrem vody nič nejedol, chodil do zamestnania, usmieval sa a tvrdil, že sa cíti výborne. Keď sadol na bicykel, tak si dal aspoň 200 km. Mne jeho športové aktivity pripadali skôr, ako masochizmus. V zamestnaní sme absolvovali komplexné zdravotné prehliadky. Na záver lekár, odporučil každému nejaké opatrenia. Zo zvedavosti som sa spýtal, čo odporučil jemu. Usmial sa na mňa, lekár povedal „že je na tom relatívne dobre, ale potreboval by trochu viac športovať a obmedziť tučné jedlá“. Vraj iba prikývol, aby lekárovi „nepokazil radosť“. Vlani mi telefonoval z nemocnice, lebo sa už asi veľmi nudil. Niekde v Alpách spadol z bicykla a musel absolvovať operáciu chrbtice. Kto vie, aké rady mu teraz lekár dal.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď držal „očistnú hladovku“ týždeň okrem vody nič nejedol.

Ved ja mám presne toto pred výplatou! Takže úplne bežná vec týždeň pred výplatou...

 

Takže ja každý mesiac držím týždennú očistnú kúru! Pijem len vodu z vodovodu. Vidíte ako zdravo ja viem žiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,

toto mi pripomenulo brata...
pred asi 8 - 9 rokmi sa mu hodne tiež zhoršila chrbtica, my sme po otcovej rodine takí pevnejší až nadváha a obezita... on je vysoký, bol mohutný, skutočne mal nadváhu, odporúčali mu, aby schudol, aby tú chrbticu odbremenil...
tak sa do toho pustil... viacmenej odborne, bol aj u dietológa, nebolo to ľahké, ale asi za čo ja viem, rok a pol cca schudol vyše 40 kilo... to chudnutie potom išlo už samo, nakoniec začal vyzerať ako s Osvienčimu... skutočne mu kosti trčali... tak to zastavil, a drží sa.

ale podstata je, že problémy s chrbticou neprestali, zhoršili sa, a dokonca ho navštívila aj osteoporóza... ako 40 ročného chlapa... tak chodí pravidelne na injekcie a tak.

no a raz mal nejaké problémy, nebol tam jeho lekár, zastupovala mladá slečna doktorka, akurát taká začínajúca, strkali ju na zástupy, kde bolo treba...
nič mu nemohla zakázať, lebo nekávičkuje, nepije, nefajčí, športovať rekreačne športoval kým ho nechytila chrbtica, stravuje sa zdravo....
tak mu povedala, že by mohol snáď trochu schudnúť....

pozeral na ňu ako keby prišla z venuše... kosti mu trčali, tak sa jej spýtal: teraz som schudol 40 kíl, mám vážne chudnúť ešte? mala aspoň toľko slušnosti, že sa začervenala, a pozrela do tabuliek BMI... a povedala, že nie, celkom iste už to bude dosť.

keď lekári nevedia, tak schudni. keď si schudol, tak sa stravuj ináč. keď sa stravuješ ináč, druhý doktor ti povie, že ješišmária, to nesmiete, musíte toto a tamto...
toto sa mi stalo ... dvaja odborníci na ie isté problémy, obaja primári,,. vždy som sa ich spýtala, či môžem jesť to alebo tamto... jeden mi zakázal, niečo povolil.... potom som musela začať chodiť k druhému, ten sa chytal za hlavu, kde som to nabrala, že to smiem, to predsa nesmiem...

či sa pokúšam  chudnúť... isteže, na etapy už nejakých 13 rokov, jojo, ale teraz sa to pohlo... tak že ok, v tomto skúsime pokračovať... tak v tom pokračujem, nakoniec ho jeho sestrička donútila odkráčať do svojej kancelárie pre najnovšiu brožúrku o diétach.... tak sa ich držím. to sú diéty, kde prakticky nemôžeš jesť nič.

keď som sa pýtala na konkrétne jedenie a pitie, vždy rozprával mimo, to že má nejakú brožúru, mu musela pripomenúť sestra... nikdy nepovedal presne, čo smiem a čo nesmiem. ....

a keď chudnem, tak sa vina za zhoršenie zvalí na chudnutie... :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ja mám presne toto pred výplatou! Takže úplne bežná vec týždeň pred výplatou...

 

Takže ja každý mesiac držím týždennú očistnú kúru! Pijem len vodu z vodovodu. Vidíte ako zdravo ja viem žiť?

 

Ty zrejme trpíš tiež nejakou formou masochizmu. Z veľkou chuťou tu odhaľuješ všetky svoje slabosti a nedostatky. Robí ti dobre, keď ťa tu niektorí ponižujú a zosmiešňujú. Utvrdzuje ťa to v presvedčení, že si „obeťou nespravodlivosti prírody“, keď sa rozdávali schopnosti, talenty a intelekt. Cítiš sa preto, ako chránený druh, ku ktorému by spoločnosť mala pristupovať s pozitívnou diskrimináciou.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

V prírode nie je spravodlivosť. Môj otec bol príkladom nesprávneho stravovania. Zeleninu a ovocie nikdy nemusel... Základom bolo mäso a poriadne tučné. V posledných 10 rokoch, po smrti manželky, som sa o neho staral. Dôchodcovia sa mohli stravovať v jedálňach, alebo im doviezli stravu. Nechutilo mu to, často sa toho nedotkol, alebo zjedol len mäso. Nakoniec som mu kupoval hlavne slaninu a v nedeľu mäso, čo navarila žena jedol ešte niekoľko dní, najradšej bez prílohy. Mali sme vinohrad a denne vypil asi liter vína. Nikdy nemal žiadne zdravotné problémy. V jeho 75 ke som mu fyzicky nestačil. Rok pred smrťou padol, keď si bol pre víno v pivnici. Bol krátko v nemocnici, kde ho vyšetrili. Nebolo to nutné, ale mám sestru a švagra lekárov, ktorí na tom trvali. Ak si dobre pamätám, mal tlak 110/70, nízky cholesterol. Nemal žiadne mentálne problémy a čas si krátil počítaním matematiky. Primár povedal, že by chcel mať také výsledky. Dožil sa 92 rokov a 10 dní pred smrťou pracoval pri 30 stupňoch vo vinohrade s čiapkou na hlave a svetri. Predpokladám, že príčinou smrti bola dehydratácia. Ja som to bohužiaľ nezdedil, mám vysoký tlak, cholesterol a ľavou rukou už takmer nepohnem...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

držím palce. mne to chudnutie trvalo asi dva a pol roka....

 

Jo, už som myslel, že sa to naveky zastavilo na 81,5 kg, a potom zrazu nečakane toť v sobotu ráno váha ukázala pod 80 - takých 79,7 :D  WOW!  :agree:

Takže - treba vydržať.

 

Ale je to celkom náročná cesta, vyhýbať sa cukru, keď bol naň človek zvyknutý od detstva.

:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže tie tabletky ako karnitin či jak sa to volá je len placebo? Lebo v lekárni normálne sú na chudnutie tabletky aj čaje. Som myslel že tak ako paralen dá dole teplotu, ibuprofen prestane bolieť hlavu tak hentie zase schudnú dole telo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov