Skočiť na obsah

Koľkými rečami hovoríte


Koľkmi rečami hovor  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Koľkmi rečami hovoríte

    • Jednou
    • Dvoma
    • Troma
    • Štyrmi
    • Piatimi
    • Šiestimi
      0
    • Siedmimi
      0
    • Viac ako siedmimi
      0


Odporúčané príspevky

Zverejnené

parakallo :lol: a nebud taka skromna. Nie si? Doch, doch!

 

Keby si v Himalajach stretla Poliaka, nedohodla by si sa?

Zverejnené

dohodla, dohodla...

 

ako vtedy v tatrach, ked sa nas pod stenou pytali poliaci : do ščany, do ščany ? a my sme sa ohradili : nie, to sme sme iba taki spoteni !

 

asi tak :lol:

Zverejnené

no, to sze czy podobalo :lol:

 

... ale vazne, v Tatrach som sa casto zhovaral s Poliakmi, vzdy sme sa dohodli v ramci L. E. G. Trips-ovych pravidiel. Sice som az potom, co som dostal caj, pochopil co je "herbata", ale pochopil som. Druhy raz som s tym uz problemy nemal.

  • Pred 4 týždňami...
Zverejnené

heh polstina je niekedy drsna.... raz nas na ture "zatkli" za ilegalny prechod polskej hranice (zle znacenie) a ked nam ten poliak potom nieco vysvetloval tak stale dookola reisil slova "droga" a "slak nebiesky" (droga s dlhym "o" a slak s dvoma mekcenami). Neskor bola pecka zistit ze droga je draha a slak nebiesky modra znacka ale vtedy vsetci vystresovani :lol:

btw hovorim okrem rodnej reci mojej, anglicky, nemecky (ale vypadavam), taliansky a rozumiem dobre spanielsky a kusok francuzsky a rozmyslam sa ucit japoncinu lebo ma jazyky celkom bavia....

Zverejnené

heh, na dovolenke som zistil, ze po cesky viem o dost lepsie, ako som si myslel

  • Pred 3 týždňami...
Zverejnené

slovensky, česky, anglicky, rusky (čitanie celkom ešte ide a do keď sa do tej mojej lámanej ruštiny zapracuje nejaké to slovenské slovíčko s ruským prízvukom, je to celkom OK)

Zverejnené

Dobre, tak som si prihrial polievocku. Slovensky, anglicky (ujde) a nemecky (neujde, ale ked fakt treba, da sa).

Zverejnené

slovencina, cestina (rozumiem, ale zeby som vedela aj ja v cestine plynulo komunikovat, to nie..), nemcina (nie som chodiaci slovnik, ale dohovorit sa viem :) plynulost zalezi od toho s kym a aku mam naladu :) ), anglictina (oh boze, dnes som zas sa presvedcila, ze nic moc, ked som pozerala film s Nicholasom Cageom v AJ... :lol: na tom zacinam makat od septembra)....

 

milujem francuzstinu, ale neviem z nej zial ani ceknut (ok par fraz)...mozno raz bude prilezitost a cas na nu...aj spanielcina sa mi paci

Zverejnené

a preco by sa neratala? je to cudzi jazyk akurat nasa vyhoda ze mu rozumieme

co sa ale neda povedat napr o mladych cechoch... take 12-15 rocne decka uz slovencine nerozumeju, je to pre nich uplne cudzi jazyk

Zverejnené

Aky cudzi jazyk? Zili sme spolocne v jednom statnom utvare a plynule sa s Cechom dohovoris, lepsie, nez s Chorvatom, neporovnatelne, lebo mu z 10000 slov rozumies tak 9998. Minimalne. A kolko mas rokov? 12? Tak potom je to pre Teba cudzia rec. Ale nerata sa! To tam mozes zaradit aj Zahoractinu, Vychodniarcinu, Stredoslovencinu....

Zverejnené

slovensko je oddelene od ceskej republiky uz 13 rokov... co je uz dost

to ked sme raz boli v jednej krajine s madarmi a rakusakmi tak by si mal vediet plynule po nemecky a madarsky

a s nimi sme boli dlhsie ako s cechmi

 

to je len nasa vyhoda ze po rozdeleni stale pocuvame a citame cestinu denno denne, co ale cesi nie, preto ju zabudaju, a aj ludia vo veku 20-25 rokov uz maju problem slovencinou, a za par rokov generacia ktora bude mat 18 nebude po slovensky vediet skoro nic

Zverejnené

A Chorche, ty vychodňarsky rozumiš? Ta to by ši mal znac, co to karadiče, ľašov, bugiľar, švabka, sersan a veľo daľšich veci. No dosc, netreba triskac s mlatkom.

Zverejnené

hovorim slovensky, česky, anglicky, nemecky (ucim sa ju od skolky, ale ze by som nejak rozpraval :lol: ) a teraz čo to skúšam s ruštinou..

 

čeština JE cudzi jazyk... zapadoslovanske jazyky sa delia pokial viam na

- cesky

- slovensky

- polsky

- horno-luzickosrbsky

- dolno-luzickosrbsky

 

kazdy z jazykov je plnohodnotny, nevidim, preco by cestina nemala byt cudzi jazyk.... porovnavat s nareciami sa mi zda maximalne nemiestne

Zverejnené

dohovorim sa slovensky, česky, rusky /dufam/, nejaké zakladne frázy si viem vymenit s clovekom, ktorého angličtina tiez nie je rodným jazykom..ked spustim v šarišškom náreči tak sa dá aj s poliakom dohovorit :)

a kupila som si španielcinu pre samoukov..zatial som na 1. lekcii :lol:

Zverejnené

Co je to ten sersan a nepise sa garadice? ALe viem, co su to. :-) Nokia: Akoze aj s Poliakom sa dohovoris a nezijes s nim v jednom statnom utvare....

Zverejnené

chorche citas ty vobec co tu mas napisane?? pochybujem....

Zverejnené

Citam! Ale ma neser, ja som nedal 5 jazykov, lebo potom viem aj cesky, polsky a chorvatsky! Ale to sa NERATA!

Zverejnené

no to je tažke viem ten slovensky aj to iba po trnafsky ... ale nie no tak určite ta naša bernolakovčina a potom viem aj česky a anglicky... a tak rukami nohami plus sprechen, ja , nain, guten tag, guten appetit tak aj nemecky ale dal som iba 3

Zverejnené

chorche je rozdiel dohovorit sa s poliakom a vediet po polsky, a to iste dohovorit sa s cechom a vediet po polsky

 

ak by si fakt cital by si videl ze sa tu uz hovorilo o tom, ze vela ludi si mysli ze vie po cesky ale prd vie... akurat im rozumie, ale normalne po cesky hovorit tazko

Zverejnené

Chorche... ty si robis srandu? preco by sa to neratalo? :) alebo chces povedat ze vlastne vsetci slovania hovoria svojim narecim staroslovienciny? :lol: prepac ale nerob zo seba nevzdelaneho cloveka, vsetko co si vymenoval su cudzie slovanske jazyky, ktore su vetvou indo-europskej jazykovej rodiny

Zverejnené

svata pravda vy dvaja. velmi spravne.

Zverejnené

No bohove, kazdy si tu pridava cestinu ako jazyk, ktorym plynule hovori a ovlada ho! Akoze myslel som, ze ste normalni.... Dobre, ja viem po cesky, polsky, chorvatsky, slovinsky, srbsky, rakusky, svajciarsky, francuzsky (Nemysli sa len rec...?)....

  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

dal som 3: slovensky, cesky, anglicky. kedysi som vedel aj nemecky...

btw. Igny zabudol povedat, ze sa uci svedsky :lol:

Zverejnené

Rec = jazyk :lol: a to by som ta fakt obdivoval kebyze vies po chorvatsky, slovinsky a srbsky tak dobre ako po cesky :)

 

inak, zabudol si este srbochorvatcinu, macedoncinu a bulharcinu...

a rakustina neexistuje :) v rakusku sa hovori po nemecky ;)

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov