Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Ani nechce.

10 eur minutych na sladkost, charitu ci ciganov nie je predsa 10 eur usetrenych...

Vsakano, Tomasko.

 

Ked sa nahodou budes musiet stahovat do ozajstneho podnajmu, z coho zaplatis zalohu na tu garzonku?

 

Rockefeller jeden. Absolutne nie si schopny pochopit, preco je potrebne mat usporenu hoci aj malu rezervu.

 

Vsetci sme ti to tu vysvetlovali stokrat.

 

Tak sa obcas akoze spytas na sporenie, baj ocko, aby to vypadalo akoze sa zaujimas, ale odpovede uz idu uplne mimo usi a oci... ze jo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zaujímavé počty k sporeniam- rada by som videla toho, kto to vymyslel... ako svojho času pán Klaus! so svojím nasporeným miliónom :

 

Pre väčšinu nie je usporenie pol milióna za rok reálne, ale ak budeme sporiť napríklad 40 rokov, na rovnakú sumu nám stačí každú minútu odložiť iba 2,5 centa. A keď oprávnene rátame s tým, že peniaze sa na burzách zhodnotia, stačí necelý cent.

 
2,5 centa za minútu - 150 centov za hodinu - 3600 centov za deň/ 36 eur za deň - 252 eur za týždeň - 13 104 eur za rok - 524 160 eur za 40 rokov
 
/ bez iného zhodnocovania, akcií a búrz. len začať odkladať 2,5 centa za minútu a o 40 rokov môže človek ísť do dôchodku ako polmilionár :)  /
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Po turbulentnom minulom roku, keď bola veľmi pozvoľne ukončená spolupráca s jednou úspešnou firmou (priateľsky, nech sa im darí), popritom som sa zamestnal (už je to viac ako rok) v jednej pochybnej firme, ktorú riadia amatéri, ktorí zákonník práce nevideli ani z rýchlika (chvalabohu už tam pár mesiacov nie som), v marci som si našiel nové, perspektívne zamestnanie, teraz v lete som ukončil platenie výpalníckych szčo odvodov, tak verím, že už nastupuje dlhoočakávané obdobie prosperity a blahobytu. Ani neviem, či vlani som niečo usporil. Teraz už je to o niečo lepšie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech sa darí.
my všetci sa zviechavame po kúpe bytu, pomaly, ale ide to... nech to vydrží. ovšem ešte nie je podnájomník, ale výdavky na byt sú tak malé, že vydržíme všetci v pohode... len nech kríza trochu počká ešte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ináč také sporenie, ako 10€, čo by si mal Tomáš odkladať, moc veľký efekt nemá. To veľa nenasporí, nie je to suma, ktorú by cítil, že sporí.

 

Práveže by si mal rozrátať výdavky, a celý zvyšok dať na sporenie. Po pár mesiacoch by získal návyky odkladať a žiť len z toho, čo si rozráta. Ja som tiež takto začínal.

 

Ale samozrejme celé to krachuje na tom, že ten exemplár si nevie rozrátať peniaze na jeden deň, nieto na jeden celý mesiac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lenže ....

keby mu to mamka zakalkulovala do rozpočtu, čo platí do domácnosti, ten truľo by si odkladal a ani  by nevedel ako... akonáhle začuje slovo sporenie, to je ako červené súkno.
okrem toho pre neho a jeho jednoduché rozmýšľanie je najjednoduchšia možnosť odkladať si pravidelne tých 10 - 20 eur.

keď mu ty teraz napíšeš, že to je málo, podporuješ jeho argument, že to je "nič", ako sa tu párkrát vyjadril.

on by chcel odkladať rovno po tisícke. aj to párkrát napísal.

 

a teraz príde to lenže:

lenže - nová téma o sporení tu vznikla v spojení s Tomášom roku 2015... už vtedy sme mu hovorili, že odkladaj po desine... výhovoriek bolo milión, celý čas.
nikdy sa k tomu sporeniu nedopracoval ... odvtedy je takmer 5 rokov,  v obálke pre strýčka príhodu by mal 600 eur... a ohromný pocit, že to dokázal...

 

a zvyčajne peniaze prilákajú ďalšie peniaze, za ten čas BY sa BOL NAUČIL, ako fajn je šetriť a počítať si peniaze, ten pocit, že mám odložené....

 

ale toto Tomáš nezakúsil nikdy, ani s tými desiatimi eurami. lebo to je NIČ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa nikdy nestane, aby on mal odložených 600€. Na to je na Slovensku príliš veľa jarmokov.

 

Keď truľo chce každý mesiac odkladať po tisícke, tak nech niečo pre to robí. A nie, že polovicu výplaty rozdrbe ešte v ten deň ako ju dostane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz to veru bude aj tá polovica, toľko vecí mám zaplatiť a ostane druhá polovica, a príde mi kamoš z anglicka domov. A keď on odíde tak už budem mať veci poplatené čo budem platiť teraz, plus čo strávim s ním a septembrová výplata je už voľná na spoerenie. Pôjde to trojlíniové sporenie čo som spomínal.

 

Inák 356 banka v mobilnej aplikácií ponúka funkciu syslenie čo znamená že pri platbách sa zaobkrúhluje všetko nahor a banka tie centy odloží na sporiaci účet. Nepoužívam to len hovorím že je také.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10€ - 10€ - 10€ to znamená že na tri sporenia po 10. Jedno bude fond na jarmok budúcoročný, ten vyberiem pred jarmokom. Druhý ako rezerva keby sa niečo stalo a tretí dlhodobejšie bezcieľné sporenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

to je ono!!!  takto to nazýval Tomáško: "bezcieľne sporenie" ....

toto som nedokázala od roku 2015 pochopiť, keď si to Tomáš prvýkrát použil, keď my sme si tu skoro dušu vyložili, aby sme ti ukázali, že aj po troške sa dá sporiť... a mať nejakú rezervu pre každý prípad... :)

to bolo pre teba BEZCIEĽNE SPORENIE ... každý normálny človek sporí, aby nezostal s holým zadkom, keby sa mu niečo stalo v živote, lebo život vie byť aj zlý... ale to bolo pre teba bezcielne sporenie... :happyroll:

vychutnávam si to slovné spojenie, ako mi to Tomáško pripomenul... bezcieľne sporenie... cítite to na jazyku aj vy?

och Tomáškám, neverím, že to dokážeš, bezcieľne sporiť... uverím, až uvidím :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno bude fond na jarmok budúcoročný, ten vyberiem pred jarmokom. Druhý ako rezerva keby sa niečo stalo a tretí dlhodobejšie bezcieľné sporenie.

 

To prvé som čakal. Ostatné treba upresniť takto:

 

To druhé bude rezerva keby sa zrazu vyskytol nejaký iný jarmok, ktorý nemal v pláne

To tretie, bezcieľné sporenie, je na jarmok, na ktorý ešte nevie kedy pôjde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja som v PSS, sporil dlhodobo, aj som vyuzil dve uveri. V 2009 sa mi narodila dcera,som uzatvoril dalsie zmluvy na zenu a deti.  Zenin ucet a uver som vycerpal na prerobenie bytu,dva roky predtzm som si odnich zobral uver asi 4000 na kupu niecoho. Chalan dnes uz tam ucet nema,ale pred mesiacom mal 10 000 euro, urok 0,5. teda dan 10 poplatky 20 a v cistom by mal 20 euro.

 

Zda sa mi dost , ci velmi malo. Pri takom uroku nema zmysel sporit,ved to uz ani nerobim. Dcera ma mozno este 2 percenta, mozno uz ani nie. Dam tam pred koncom roka a na zaciatku tych 2500. a hned to zrusim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mladí by po nástupe do práce mali začať šetriť, pomôže zápis výdavkov

 

Napriek tomu, že mladí ľudia sú na tom s výrazne nižším príjmom horšie ako ich starší kolegovia, majú najlepšiu finančnú štartovaciu pozíciu. Vďaka niekoľkým desaťročiam aktívneho pracovného života pred sebou si dokážu vytvoriť najvyššie rezervy a zabezpečiť sa. Od ich prvého dňa v práci by si mali osvojiť niekoľko finančných návykov.

 

Základom je sporenie. Naučiť sa to však nie je jednoduché, ak mladý človek býva u rodičov. "Základom je vytvoriť si sporiaci návyk. Osvedčilo sa nastaviť si trvalý príkaz na prevod fixnej časti platu do pravidelného investovania, a zároveň na sporiaci účet, kde sa tvorí krátkodobá rezerva. Ak si mladý človek zvykne žiť z menšieho príjmu, je to najlepší tréning do života pre zvládanie neskorších pravidelných výdavkov," radí finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko Marián Búlik.

 

Dôležitým krokom je aj začať si viesť evidenciu príjmov a výdavkov. Najmä výdavky postupne pribúdajú čím ďalej, tým viac, preto je ideálne, ak si mladý človek zvykne zapisovať jednoduché domáce účtovníctvo už od prvých výplat. Bude tak mať dokonalý prehľad nielen o tom, koľko a na čo míňa, ale predovšetkým o tom, koľko mu mesačne zostáva na jeho ciele.

 

Pokr.

 

Poznám jedného íkvača, ktorý všetko robí presne naopak :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam bolo pisane aj o tretom pilieri ako zamestnavatel prispieva plnou sumou. A vlastne pisali presne to co chcem urobit ze posielat si trvalym prikazom fixnu sumu z vyplaty na sporenie. Akurat to investovanie sa nevyznam ako sa robi ale preposielat na sporiaci ucet kludne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zatál nijako, ale tiež mi potvrdila, že od budúceho roka by to malo byť tých 2800. A zaviazať si 2800 každý rok, ktoré budem môcť použiť len účelovo a dostať za ne 70€ prémiu, mi pripadá nonsens.

 

Ja som to zrusil sebe, potom chalanovi a neskor po novom roku aj dcere to zrusim. A drzim ich pod vankusom.  Za 1000 euro dostat 2 eura.

 

Doba je zla. Zli ludia. Pozicaj si na kontokorent. Banka berie 8%, teda z 1000 ma 80. Aky je podiel 80/2? Ma 40krat viac? Mne staci mat 15 krat viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pomaly naberáme dych ... po lacnom predaji jedného ďalekého bytu a nehorázne drahej kúpe druhého blízko...
zostávam v sporení v SLSP, a napodiv tam jeden z fondov ide... nie oslňujúco, ale ide.

ten zbytok je o drobkoch.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov