Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

A doplním... 36 rokov = úspory -700 €

 

OK..hodil si navnadu, tak ja sa chytim :zubiska:

ako vidim, zjavne si na seba hrdy, dlh na kreditke ta netrapi /mna uz tiez nie :smilieee: /

no a co ten zvysok 200 eur..??zas si si pozical od rodiny a vsetko prezral? ci? sak nas informuj laskavo

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako si dopadol? (...)

 

Proste musim pre tie peniaze najst nejake prijatelne zhodnotenie. Mas napad?

 

Zatál nijako, ale tiež mi potvrdila, že od budúceho roka by to malo byť tých 2800. A zaviazať si 2800 každý rok, ktoré budem môcť použiť len účelovo a dostať za ne 70€ prémiu, mi pripadá nonsens.

 

Čo sa týka zhodnotenia inde - napadajú mi podielové fondy, ale tie za posledný rok sa vyvíjajú všelijako. Ide hlavne o to, že trhy počítajú s tým, že skôr či neskôr by mala prísť výrazná korekcia. Od roku 2010 sme prakticky v raste, čo je už veľmi dlhá doba. Takže pád o nejakých 10% nemusí byť vylúčený. Potom by sa oplatilo zainvestovať.

 

Alebo zhrabnúť všetko čo mám a kúpiť nejakú nehnuteľnosť na prenájom. Síce je to riziko (že game?), ale ak by bol podnájomník v pohode, tak by to šlo. Sestra to takto poriešila a týpek jej vlastne takto spláca hypo ze jej byt.

no a co ten zvysok 200 eur..??zas si si pozical od rodiny a vsetko prezral? ci? sak nas informuj laskavo

 

Že? Aké drahoty zas robí :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK..hodil si navnadu, tak ja sa chytim :zubiska:

ako vidim, zjavne si na seba hrdy, dlh na kreditke ta netrapi /mna uz tiez nie :smilieee: /

no a co ten zvysok 200 eur..??zas si si pozical od rodiny a vsetko prezral? ci? sak nas informuj laskavo

Veď ja som len prispel ako XY diskutujúcich že aké mám úspory. Štatistika hovorí aké štvorciferné čísla má väčšina obvytelov a jarekú kde to vyhrabali, veď ja mámlen trojciferné aj to v mínuse... 200 dĺžim rodine a už veľmi dlho len na to nejdu úroky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ked potrenujem na cigarety chalan daj mi 5 euro,alebo si ich zoberiem(ked tam nieje) -neskor vratim v podobe lasky mozno aj v tom papieri.  Moje deti maju v pokladnicke sto - dvesto euro - predomnou ich skrivaju. Nie vsetky - chalan to robi rozumne -nieco necha na mieste kde viem ze su. 

 

Naposledy som mu bol v penazenke - prepisoval auto cakal som 6 eur,mal dvadsat - Kazimir najlepsi ministerfinancii vymyslel,ze mam platit 80 eur. Ked som to kupoval prvy krat do firmy - kazimir minister som mu platil tristo osemdesiat.  Kalinak je mafian - OK beriem robil svoju pracu dobre. Ako mafian. Co je Kazimir? Ten z grafom od plynu co je zac a naco nac - co to je? To ludia volia. Normalnym ludom to smerak robi len problemy. A stoji ho to peniaze - co Smerak ukradne - to tiz by Kazimir , aj spomenul som mafiana Kalinaka - ukradne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo zhrabnúť všetko čo mám a kúpiť nejakú nehnuteľnosť na prenájom. Síce je to riziko (že game?), ale ak by bol podnájomník v pohode, tak by to šlo. Sestra to takto poriešila a týpek jej vlastne takto spláca hypo ze jej byt.

toto som našla až teraz, súhlasím... takto to robí hodne ľudí, ovšem skutočne treba natrafiť na podnájomníka... mali sme dvoch dlhodobejších, kde nastali problémy až ku koncu, po rokoch, ale riešenie zakapávajúceho stavebného sporenia a uloženia peňazí to je... momentálne ma to prestalo trápiť, byt je predaný, ovšem v tej oblasti sú byty o viac než polovicu lacnejšie než okolo BA, napríklad, ale nastala situácia, ktorú sme museli nejako riešiť, ináč to nešlo, žiaľ - keby .... keby sa ten byt dal chytiť a preniesť sem tak zrekonštruovaný, ako sme ho urobili, neváhala by som ani sekundu... ľutujem, ale aj sa mi uľavilo - na diaľku prenajímať byt je trochu problematické, v istých situáciách úplne... nedá sa nič robiť.

 

 

pozerala som na tú tabuľku sporenia mladých, čo sem dal Tomáš - ona síce vypovedá o tom, že aj mladí majú nejaké rezervy a myslia na sporenie,

ale tie najmladšie ročníky, to sú zvyčajne poistenia spojené so sporením, ktoré založili deťom rodičia, banky ich majú už asi 20 rokov,

a okrem toho sú tam vyčíslení len tí, ktorí nejaké sporenie majú...

keby bolo vyčíslené, koľko je to jedincov zo všetkých, ktorí by mhli sporiť a nesporia ani cent, boli by tie čísla zaujímavé,

okrem toho neviem presne, čo znamená to nad 36 rokov - to je až do smrti v starobe?

 

nie Tomáš je jediný, kto nemá nič... pardon, resp. má, mínus... ale takých ľudí sú mraky : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, to nie je sporenie. Sporenim mozes nazvat ciastku, ktoru si odlozis na zaciatku, v den vyplaty a v posledny den pred novou vyplatou ti odlozena ciastka zostane.

Tebe zostali peniaze, lebo si sa o jeden ci dva krat menej zastavil v bufete ci v obchode.

 

Este som zabudol: sporit mozes zacat vtedy, ked nebudes mat dlh u tesca a rodiny, kedze v pomere tvojim zarobkom a vydavkom si hlboko v minuse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prišlo na tvoje slová... Dosiahol som akurát to že som bez centu len deň pred výplatou ako inokedy už 8 dní pred výplatou som na nule... Tak som to matematicky bral ako sporenie. Ale áno dlh v pomere k zárobkom je hlboký mínus. Výsledok je že zajtra už nemám ani čo jesť... Alebo si pôjdem požičať na zajtra, dlh mi narastie ale po výplate vrátim viac. To je vlastne také sporenie z mínusu hore. Že čím viac našetrím o to viac klesnú dlhy, teda musím vyprodukovať viac ako spotrebujem len sa pohybujem hlboko pod nulou aj keď pôjdem dopredu. Teda približujem sa k nule z dola. Vy zase opúštate nulu zhora. Ale všelijako je to sporenie.

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boha, čo ty tu splietaš, aké sporenie z mínusu hore.

 

Sporenie sú peniaze nazvyš, ktoré si odkladáš napr. na kúpu nejakej hodnotnej veci a nemusíš sa ich dotknúť do ďalšej výplaty alebo jak je rok dlhý. Keď si pre svoj vyžratý bachor dopraješ o 10 kebabov menej, že teda minieš o 35€ menej, to sú ušetrené peniaze, ktoré minieš na veci dennej spotreby alebo skôr nejakú inú hovadinu, ako to býva u teba zvykom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je to sporenie, Tomáš.

 

pre teba a tvoje hospodárenie je to obrovský krok dopredu, že si dokázal nebyť bez centu len jeden deň pred výplatou,

ke´d si požičiaš na zajtra peniaze, potom vrátiš viac.... ale dôraz je na slove vrátiš.

 

pre teba je to z mínusu hore, ale to je len hrabanie sa z mínusu, aj to zatiaľ len teoreticky - až sa vyhrabeš z mínusov a začneš počítať plusové zostatky, nie mínusové, potom to bude sporenie.

 

u teba je aj toto úspech, ale pokračuj v tom.

 

nezanedbaj to hrabanie sa z mínusov, najprv dorovnávaj mínusy, potom keď ti budú zostávať peniaze po dorovnaní všetkých mínusov tak, že ti zostanú aj v deň ďalšej výplaty, tam môžeme začať hovoriť o sporení - ovšem keď si tie zostatky budeš odkladať.

 

u teba aj tie odložené zostatky /aj pár eur/ bude obrovský úspech. ale to je hudba budúcnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamo, teba ked uz ani 700€ dlh nedonuti sporit, resp splacat ten dlh v takej miere, aby si sa ho cim skor zbavil, tak ta nik neprinuti. Tebe nevadi, ze si na dne kvoli svojej hluposti? Ty si sa nepoucil? Napis si na stenu v kuchyni, papierik do penazenky a napis si tam, Tomas, dnes nie. Az zajtra. A zajtra si to precitaj opat. Natlac sa v jedalni, ale inak spor co najviac. Kokos, vsak ja na ranajky dam euro a na veceru asi tri. Cez tyzden nevarim skoro vobec. Cez vikend ranajky, potom bike a po biku len jedno jedlo. Na biku dva banany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, on si to napise, potom si polozi otazku..tak co? Zacnem dnes sporit, cvicit, jest salatove listy??..precita si Tomas, dnes nie, az zajtra..a este budes ty ten zly, co mu to poradil..asi tak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne je to jedno, ja som sa posunul dopredu. Tiez som podobne vyplakaval jak tomas. Ci uz kvoli peniazom, vahe, ze nemam frajerku. No a ked som raz videl cestou v meste, ze vo vyklade ide najskor moje brucho a potom vidim svoj ksicht, to bol zlomovy bod, kedy som si povedal a dost.

 

Tomas je zeleninu len ako prilohu nie ako hlavne jedlo :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale toto ma zaujíma. Čo sú raňajky za euro resp. čo obsahujú? Lebo už len menší makovník v jednote stojí 1,15 takže pre mňa aj táto informácia dopomôže k budúcemu sporeniu. OK takže pojem sporenie už chápem, ďakujem za vysvetlenie. A o hospodárení pokračujeme v mojej téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tri oskvarkove pagace 0,78€ alebo dva jogurty... Tri rozky a mensie acidko. To ze ty rano zjes to co ja na obed, za to ja nemozem. Ak chces schudnut, musis na 1000% zmensit porcie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jednoznacne.

Balik lokší stoji v Bille do dvoch eur... k tomu trochu masti, mat v chladnicke napriklad poharik kacacej, ktora vydrzi dlho a na velmi vela porcii ...

Trebars aj sacik kyslej kapusty za nejake dve eura, ktora vydrzi v chladnicke v pohode tyzden aj dva...

 

Sacik loksi trochu namazanych mastou s trochou kyslej kapusty je celkom normalne chutne jedlo, a to mnozstvo loksi je minimalne na dva dni, aj na tri... to znamena obed alebo povedzme pre teba veceru za cca 1,50... a najes sa tak, ze mas gule za usami, domacky a chutne.

 

Alebo sacik palaciniek.... plus mat doma v chladnicke jeden dzem... a mas na dva dni veceru.

 

Dzem sa nestrati, ani mast... bude cakat v chladnicke napriklad na mastny chleba alebo chlieb s dzemom...

K tomu jeden caj.... a mas super vecere, za euro.

 

Netreba furt parky a klobasy a rohliky a makove kolace... je kopa inych lacnych moznosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedlo je položka na ktorej sa dá ušetriť najviac t.j. vďaka tomu veľa sporiť... ďakujem niektoré veci z toho zrealizujem. Čajsi robievam dochutený citrónom a medom čo dlho vydržia. Cesta k sporeniu je lacnejšie sa stravovať a tie vaše návrhy sú dobré totižto 80% chutí. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co z toho zrealizujes? Lebo ty zakazdym napises, jeej, to je skvely napad... A tam to aj zostane.

 

Co znamena 80%? Co ti nechuti? Chlieb? Jogurt? Vsak si najdi tie svoje jedla.

 

Ked tak mudro pises a suhlasis, preco si s tym uz nieco neurobil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ehm... :innocent: ja len, ze dlho dlho dlho bol bez centu v penazenke zvycajne uz dva tyzdne pred vyplatou... byt bez centu den pred vyplatou je tu uspech. Hodne pofiderny, ale je.

 

Ovsem samozrejme nespori, v dlhoch je po krk, stravuje sa neskutocne draho... a samozrejme pre Tomasa je tych nechutiacich 20 % chlieb.... pritom chlieb je zaklad lacnej stravy, nie klobasy a parky denne a cpat sa denne siedmimi rohlikmi.

 

Aj ja som zvedava, co z toho vzide...

 

Ovsem.... ako pisete: Tomas sa nepohne dalej bez zosita a denneho sledovania vydavkov a zostatkov... len to nechce pochopit za nic na svete

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, to je tomasova interpretacia, ta lutostiva a tak.   Doteraz sa jeho dlh nemenil a teraz si poziciava.  Co je jasne v rozpore s jeho sebalutostou ako setri. 

A teraz neviem, kde sa priznal ze mu chleba nechuti ?  Ale nech si da aj 7 rohlikov, to je stale 50 centov denne, 15 eur mesacne.  To mu sotva robi ten prievan.   Klobasy a parky su zakladom rakoviny hrubeho creva a aspon teda naozaj nemusi mysliet na dochodok.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten chlieb to je stara zalezitost... roky mu tu davame rady na lacns stravovanie a lacne jedla...

 

Nejde mi o to, ze rohliky, ale chlieb je nieco, co clovek kupi, ab zostal dobry da do sacku do chladnicky - osvedcene spustou ludi dlhe roky - a ked je hladny, odkroji...

 

S maslom, medom, dzemom, mastou, cibulou, kacacou mastou, niekto s mastou a rajcinou paprikou, niekto s uhorkou, niekto s mastou a trochou horcice, niekto s maslom a nakrajanym vajickom natvrdo, niekto opeceny na sucho s cesnakom a mastou, niekzo opeceny vo vajicku, niekto so zbytkom vypeku po pecenom mase, so syrom takym hentakym aj onakym..... .......

 

Moznosti jedenia chleba na vsetky chute su nekonecne a je vzdy poruke...

 

X krat som zo Tomasovi pisala... vzdy to islo mimo neho, na slovo chlieb nereaguje ... nikdy, a neje ho... pripravuje sa tym o nehorazne peniaze, lebo sa cpe rohlikmi, klobasami a parkami : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Motivácia pre Tomáša, ja mesačne odložím cca 100-200 EUR. Neprejedám sa. Keď nekupujem sladkosti a sladké vody, tak mi napočudovanie zostávajú v peňaženke peniaze oveľa dlhšie. Do food stánkov nechodím, do reštík tiež nie. Pizzu sám celú nezjem. Ked vynechám na týždeň dva sladkosti a sladké vody, váha ide sama dolu aj o tri kilá. Do toho pravdaže bicyklujem. Ale nie len tak hore dolu po meste, či po dedinách výletným tempom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game to je taka regionalna uchylka, niekde sa je chlieb, niekde rohliky. to by som ako zasadny problem u tomasa nevidel. aj ked samozrejme by mal preferovat grahamove rohliky aby mal viac vlakniny, aj jeho travenie by sa mu podakovalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov