Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

no veď, vyňala som z toho bývanie a auto ... to sú zvyčajne dosť veľké položky, auto rozhodne dáva slobodu, nikdy som ho nepovažovala za luxus, ale za niečo, čo uľahčuje život, x zamestnaní je bez auta nepredstaviteľných, a šetrí čas a má ešte kopu výhod, nebudem tu obhajovať autá, len je to v položka, ktorá načrie do vrecka, spolu s bývaním

iste, nevznikli by fotky ...
keď si niekto sem tam kúpi jednu vec na splátky, nič sa nedeje, to si ustráži a zdravý rozum a pud sebazáchovy fungujú zvyčajne spoľahlivo.
je to zrejme moja averzia voči úverom, a nie som s tým sama, ako to sledujem ... na druhej strane, je kopa ľudí, ktorí si to nevedia ustrážiť, od kreditiek cez prečerpania a preúverovania majú všetko v mínuse a evidentne im to neprekáža ... niektorým ... to u nás ešte neexistuje osobný bankrot, v niektorých okolitých krajinách to už veselo funguje
radšej šetrím, aj keď som sa to musela učiť, kedysi som nešetrila, nebolo z čoho, ale nebola som nikdy v mínuse, rovnako som nemusela pôžičky, ani som nemala : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to u nás ešte neexistuje osobný bankrot, v niektorých okolitých krajinách to už veselo funguje

game, možnosť osobného bankrotu od roku 2006 už existuje aj u nás, ale veľa ľudí to zatiaľ nevyužilo. Podmienky sú dosť komplikované, majetok dlžníka musí dosahovať určitú výšku, ale tento má možnosť sa po troch rokoch úplne oddĺžiť.

http://tvojepeniaze.pravda.sk/sk_pludia.as...6_sk_pludia_p01

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/mo...sp?NewsID=47466

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, kam by som umiestnil tento prispevok :lol:

 

chcem sa len opytat na jednu vec - nepredpokladam, ze by si to niekto pamatal z teorie financneho uctovnictva, ale ti, co maju ekonomicke vzdelanie - neviete nahodou, preco sa "issuance of long-term debts" nejavi ako "cash outflows as reported in the financing section"?

 

potom je to bud v "investing section" alebo "operating section". a potrebujem vediet v ktorom, a hlavne preco.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Ja si to nemôžem pamätať, lebo som vedomosťami takéhoto druhu nikdy neoplýval :wacko:

Ale k téme.

Čo sa týka sporenia, v poslednom období mi na sporenie nijako nevychádza :hmmm: . Viem, aké platby a kedy ma čakajú, tak sa snažím do tohto termínu niejaké prachy ustrážiť, ale to akoby systém vycítil, že niečo je na účte, tak mi už podhadzuje všelijaké platby, vypovedanie spotrebiča, niečo na seba, niečo do seba :tease:

Furt si hovorím: neušetrím skoro nič, ale hlavne, že namám žiadne podlžnosti. Ale ani to nie je isté.

P.S.: Iba jedna vec je istá - že Hitler nebol komunista :hahaha:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

kedze to za posledne roky bolo rozne, rozhodla som sa zalozit si sporiaci ucet, neterminovany, kam si hned po vyplate odlozim od 100-200 eur (a niet nad december, kedy mam double vyplatu :) )

plus stavebka (strednodobe), a zivotka (dlhodobe)

cash si neodkladam

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

uz ano

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

nie ze na horsie casy, myslim praveze na lepsie casy

setri sa na pozemok a domcek

mladi potrebuju predsa niekde byvat

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

nie, uz neminam rozsafne

odkladam na dovolenku napr, a to potom tak potesi, ked ma zrazu clovek balik penazi a nemusi skrabat z posledneho :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

Neda to :D

viete si odlozit a vazne sa toho odlozeneho nedotknut?

Nie

myslite na tie horsie casy?

:innocent: Hej, len myslim

alebo miniete : ako prisli, tak odisli?

asi tak nejak :)

 

Viem, neskutocny tvor!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

tak 50% z výplaty

viete si odlozit a vazne sa toho odlozeneho nedotknut?

Áno

myslite na tie horsie casy?

Samozrejme

alebo miniete : ako prisli, tak odisli?

neminiem, nepotrebujem, nechcem,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sa mi páči ako sa téma darí sa vám šetriť sa zmenila na tému či lopata je u niekoho príživník alebo či používa nekvalitnú kozmetiku či nosí "čínske" oblečenie alebo či je dokonca kultúrny a dovolenkový ignorant :) ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naozaj ma zaujimaju tie hluposti..mozno si uvedomim, ze minam na hluposti

 

a mozno si uvedomis, ze hluposti su naozaj pojem relativny

a rozumiem, clovek ma potrebu sa branit, ked si mysli, ze je na nom pachana krivda ci ine veci hriesne

ale zosmiesnovat .. tak to si vyprosim, ano?

to ze chapes prispevky hned voci svojej osobe a urazas sa, je jedna vec...to ze ma tu ides skatulkovat, je vec druha!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moji milí, dáma a pane, sporte, nie sporte sa :)

 

 

Vilmin obálkový systém mi pripomenul jednu známu pani, ktorá kedysi, pred nejakými veľa desaťročiami, keď sa s manželom vzali, za blahého socializmu a začínali obaja z chudoby a z ničoho - mladá pani zaviedla striktný obálkový systém, ktorý im pomohol aj tri deti vychovať, aj dom postaviť, aj auto, všetko postupne, a veľmi akurátne:

hovorila, že obálky boli "nedotknuteľné"

keď sa nejakým činom minuli peniaze z obálky na potraviny, posledné dni do výplaty jedli to, čo bolo dostupné, čo bolo v komore, zo záhrady, fazuľu, zemiaky, cibuľu, omáčku s omáčkou ...

neexistovalo siahnuť do rezervy, či kvôlu čomukoľvek na svete siahnuť do inej obálky.

bolo to veľmi akurátne manželstvo, vlastne je, zostarli spolu, a vždy presne vedeli, čo chcú dosiahnuť, ale aj sa dokázali naťahovať za každú ušetrenú korunu, a ona mala zvyčajne pravdu. povedala, že má. a basta. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím, že chrúst má pravdu v tom, že "systém" je živý.Presne ako to on píše...Keď sa teším, že pribudli peniaze a chystám sa kúpiť vidly na prehadzovanie aby nesplesnili, vycítia to všetky peňažné míňače a začnú chodiť šeky. Poistka na byt, poistka za auto zákonná,havarijná, právna ochrana,...a končí to až niekedy s príchodom vyučtovania za byt..

Ešte že som neminul tie peniaze za vidly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

naozaj ma zaujimaju tie hluposti..mozno si uvedomim, ze minam na hluposti

 

napríklad cigarety, alkohol ... to je prvoradá hlúposť a tých vecí ohľadom míňania energie či vody a neviem čoho by som tiež vedel vymenovať :)

 

to ze chapes prispevky hned voci svojej osobe a urazas sa, je jedna vec...to ze ma tu ides skatulkovat, je vec druha!

 

ty mne vravíš že ja sa urážam a že teba škatuľkujem, no hlavná vec že to robíš aj ty :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mi prisiel mail z banky kde mam sporiaci ucet, a zvysili mi urok

peniazky mam urocene stvtrocne, takze celkom potesi :)

 

drahemu som dnes slubila, ze si odlozim podstatnu cast double vyplaty .. ehm, uvidime :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

No viem si odlozit aj 400 Ecok, len nejako sa mi to doteraz nepodarilo, dufam ze od Januara sa mi to uz zacne darit.

viete si odlozit a vazne sa toho odlozeneho nedotknut?

Ano viem - Jozvin je drzgros a radsej zomrie od hladu ako by sa mal dotknut odlozench prasulov.

myslite na tie horsie casy?

Ano myslim skoro stale.

alebo miniete : ako prisli, tak odisli?

No snazim sa neminut, ale tak obcas priatelka je dost money consuming... A ja si neviem pomoct jej neurobit radost nejakym darcekom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

No viem si odlozit aj 400 Ecok, len nejako sa mi to doteraz nepodarilo, dufam ze od Januara sa mi to uz zacne darit.

viete si odlozit a vazne sa toho odlozeneho nedotknut?

Ano viem - Jozvin je drzgros a radsej zomrie od hladu ako by sa mal dotknut odlozench prasulov.

myslite na tie horsie casy?

Ano myslim skoro stale.

alebo miniete : ako prisli, tak odisli?

No snazim sa neminut, ale tak obcas priatelka je dost money consuming... A ja si neviem pomoct jej neurobit radost nejakym darcekom...

 

rád si počkám si na október 2012

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial nie je mlady clovek nuteny platit energie, potraviny, domacnost, tak si lahko nasetri :)

 

Iróniou je, že kým som bol slobodný, neušetril som ani halier :bezradny: .

Neľutujem to, lebo taký ľahtikársky život som si už potom nikdy nemohol dovoliť.

 

Kazdy rok si davam novorocne predsavzatie, ze zacnem sporit....asi ma to caka aj tento rok :D

 

Novoročné predsavzatia mávajú krátku životnosť. Preto treba upustiť od tejto pošetilosti.

 

koľko si viete mesačne odložiť ?

tak 50% z výplaty

 

Neuveriteľné, v dnešných časoch až raritné.

Ticho Ti závidím, ale držím Ti palce, aby si si nasporil na niečo hodnotné.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov