Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Čo znamená 3 mesiace daňových prázdnin? Že 3 mesiace nemusíš dávať nič na domácnosť? Pááááni, keby mňa takéto šťastie postretne, tak mesačne usporím pár stoviek.
 
V inej téme si smoklil, že si tuším 60 eur v mínuse. Tak ako je to vlastne s tými tvojimi troj mesačnými daňovými prázdninami? Kde si preflákal tie peniaze, ktoré si mal dať na domácnosť za júl? A kde plánuješ preflákať peniaze za august a september? Prežrať? Preurviť?
 
Ja som za posledné 2-3 mesiace moc toho nenasporil, ale vymaľovali sa dve izby, obývačka sa komplet prerobila (nový koberec + nábytok), do auta išlo okolo 250€ na menšie opravy, ale všetko už mám za sebou, tak môžem pokračovať v sporení :)
 

Naskytla sa mi jedna nova sanca. Dost vela nam vratili za poplatky za domacnost (co sa raz rok zvykne vraciat to vyuctovanie) tak ako aj platime rovnym dielom aj zisk si delime rovnym dielom takze tolko vyslo na hlavu ze mam 3 mesiace danove prazdniny. Tak si aspon budem vediet dat do poriadku auto a snad nieco aj odlozit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To tak je ze kazdy rok vracaju z bytoveho druzstva preplatok a dostali sme tolko naspat ze na hlavu to vyslo 300 teda 3 mesiace nemusim dat na najomne. Ale ako vravim dal som auto do servisu a necakal som ze vypytaju 130 jedze kadejaki kutili mi to opravovali za krabicku cigariet ale aj ta robota tak vyzerala... Takze ja som si 130 uz musel pozicat procim som mal este stare dlhy nejake a tak sa zrodila suma 260 co vlastne dlh bol skoro tolko co mam odpustene, takze namiesto platenia rezie som splacal dlhy, ale medzitym mam pokazene auto tak na smeny kde nemam spoj jedine taxik co je tak drahy ze za to mozem mozem tyzden chodit autobusom ale ked. autobus nejde tak co? Na telefon mam velke vydavky, nevyfasoval som firemny telefon ale u nas je zvykom ze aj veci ohladne roboty riesime cez sukromne mobily... Aj to sa mi vysplha na 40 mesacne... Tu vela spravi moje pracovne miesto co ma stoji velke vydavky, nic nefasujeme vsetko si kupujeme zavlastne ci obuv, ci prsiplast, ci toaletny papier, solvinu, mucholapky... Priste v samsungu taketo starosti neboli... Aj strava ma vyjde 100 na mesiac to neni len tak... Zivot je drahy. Nezijeme dakde naukrajne kde stacia tri dolare na tyzden... Potom su rozne okavy ktore tak nemavidim ale cely kolektiv sa sklada po 10-20 na darcek a oslavu a teraz povedz ze nedas ked kazdy da... Tie drobnosti sa nazbieraju... Vravim kym som bol v galante vo fabrikach taketo veci odpadli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne nemusíš vysvetľovať ako v materskej skole, že z bytového družstva sa zvyknú vracať preplatky.

 

Keď ti vyšlo na hlavu 300, tak ako to, že 3 mesiace nemusíš dať na nájomné? Však si machroval, že dávaš 200 za full servis. Čiže budeš dávať len stovku po tie tri mesiace? Takže z výplaty ti zostane okolo 240?

 

Neviem o tom, že by s SBS rozdávali služobné telefóny, nie si tak trochu náročný?

 

Život je drahý? Nemyslím si. Keď máš na to, aby si si zo svojho žobráckeho platu mohol dovoliť kupovať tých fajnových kinderčokoládových mikulášov, čo ti tak strašne chutia, tak život musíš mať veľmi lacný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas ale v samsungu budu chciet aby si robil normalne.   Tak skus povedat ake rady si si zapamatal,    alebo ked ta vyhodia v skusobnej dobe tak zase budes nariekat ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď ti vyšlo na hlavu 300, tak ako to, že 3 mesiace nemusíš dať na nájomné? Však si machroval, že dávaš 200 za full servis. Čiže budeš dávať len stovku po tie tri mesiace? Takže z výplaty ti zostane okolo 240?

Ano presne tak, stovku mam odpustenu 3 mesiace takze dam 100+spatku dlhu takze rozdiel ani nepocitim lebo to co mam odpustene tym splatim dlh takze ajtak musim odovzdat vacsinu vyplaty, plus to auto... Takze to je beh na dlhu trat.

 

tomas ale v samsungu budu chciet aby si robil normalne. Tak skus povedat ake rady si si zapamatal, alebo ked ta vyhodia v skusobnej dobe tak zase budes nariekat ?

Jasne v novom zamestnani budem mat jeden pokus. Takze nestrapnit sa pred kolegami. Nejako zatnut zuby a naucit sa rychlo robit pri pase ak ma daju do skladu pozorne nacuvat, ucit sa postupy atd. Na novy start mam len jeden pokus. Takze radsej hrat ticheho introverta aby z kecania nezistili ze som tutmak atd.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK, zmeníme tému. Takže teraz téma o peniazoch, ktorá sa po dlhej dobe nebude týkať Tomáša.

 

Ak máte nejaké zvyšné peniaze, ktoré momentálne nepotrebujete, ale nechcete ich (zatiaľ) dávať na žiadny terminovaný účet a ak ich budete potrebovať, tak chcete ich mať k dispozícii dajme tomu do týždňa, kam ich odkladáte tak, aby sa aspoň nejako úročili? Máte tip?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kdesi vyššie som písala, že na isté podielové listy do Poštovej banky. čo je podivné, lebo poštová banka pre mňa donedávna nebola banka ...

ale už dlhodobejšie prinášajú napriek vstupnému poplatku aj výnosy.

 

zatiaľ čo obdobné PL v iných bankách /aj slsp/ prinášali mínusové výnosy, v PB sa stále držali a držia celé roky v plusoch.

nebádala som nejakú dobu ďalej a v iných bankách, nechcem mať tú trošku v priveľa bankách, s týmto som zatiaľ spokojná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty máš asi na mysli podielové fondy. No toto sú práve peniaze na dlhodobo, aspoň na 10 rokov. V prípade, ak to chce niekto na krátky čas, tak v tom prípade by sa tie fondy v Poštovej banke oplatili, keď rastú, samozrejme treba to sledovať a vybrať vtedy keď začnú klesať.

 

Ale podielové fondy primárne na toto neslúžia. Ide o dlhodobú investíciu a tam je dobré, keď zo začiatku klesajú (aj výrazne), keďže podielové fondy majú z dlhodobého hľadiska tendenciu rásť. Takže na začiatku nakupuješ lacné podiely, ak začnú rásť, tak výraznejšie zarobíš viac, ako keby po celý čas len rástli, lebo keď rastú, ich hodnota narastá a tým pádom, ak investuješ pravidelne, tak za rovnaký peniaz nakupuješ čoraz menej podielov. Ten rast už asi nebude taký silný ako prvé roky po kríze, najmä od minulého leta, keď padla čínska burza, tak len stagnujú, ale uvidíme. Ja mám nejaké podielové fondy v SLSP, ale to je bagateľ, mám to len kvôli tomu, aby som splnil jednu z podmienok účtu zadarmo. Ináč nakupujem podiely vo fondoch Franklin Templeton, a C-Quadrat Arts. Zatiaľ to bolo mierne v pluse, ale som len na začiatku, tak by bolo dobré, keby to kleslo, nech to má potom kam rásť. Alebo to skrachuje úplne a bude po fondoch :D

 

Takže ďalšie alternatívy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aby to nebolo tak velmi o Tomasovi tak takto: clovek ktory ma 100 dlh, zraba minimalnu mzdu, ztoho viac ako polovicu da za byvanie a dochadzanie do prace, kde je rad ze prezije od vyplaty do vyplaty, a mal by lepsie platenu pracu ale zial ho zo starej pustia az o dva mesiace (takze zamestnavatel brani aby zarobil viac) a nastupi az v oktobri tak kolko dokaze usetrit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co je s tym zvyskom penazi?

Ci to odchadza na zranicu, ktoru ani v takom mnozstve a "kvalite" nepotrebujes? :)

 

A na margo dlhu, ak sa ten clovek vie dohodnut, tak by snad nebol problem na tzv "splatkovom kalendari", dlh sa splaca priebezne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čudujem že dlžíš vlastne rodičom alebo bratovi a nevieš s nimi dohodnúť  že si v ťažkej situácií a keď sa ti podarí tá nová robota tak potom to splatíš , rozprávaš tak o tých dlhoch keby ti bol v patách nejaký úžerník alebo nejaká mafia. z druhej strane chceš ísť na rande do Zvolena teraz nechápem jednej strane sťažuješ na dlh a druhej strane chceš ísť na rande do relativne dalekého mesta a to ani ty nemyslíš vážne že na stanici nedáš ani kofolu a nič , lebo aj tie výdaje si treba zarátať nie len cestu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To s tym nic nema, to som len uvadzal priklady. Ked mam penaze idem na rande ked nemam nejdem... A praveze to je dobre ze dlzim rodicom a nie homecreditu! Ten by ma uz nahanal upomienky posielal... Uz sa stalo dohodol som sa ze splatim az na tom budem lepsie... Tak jest si doprajem vsak ziadnu inu radost zo zivota nemam same zle veci sa mi deju tak mi neupierajte aspon to jedenie... Potom vymyslim sporiaci ucet v postovej banke an axel odisiel som zo slsp do pb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj mne to prišlo divné že poštova banka.

 Cez poštovu išlo dobre prvá penzijna správcovska. Držali sa dobre pár rokov, neviem ako teraz. Bolo fajn, že sa tam dali vložiť peniaze bez poplatku dva krát do roka. Výnos  dobrý, myslím že nič lepšie nebolo vtedy na trhu.

A mám aj c-quadrat. 

Inak cez robot na burze. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som sa potešil koľko nových príspevkov, tak kliknem sem, nech sa dozviem nejaké nové alternatívy, a zase ten trulo tu omieľa o svojej neschopnosti!
 

Aby to nebolo tak velmi o Tomasovi tak takto: clovek ktory ma 100 dlh, zraba minimalnu mzdu, ztoho viac ako polovicu da za byvanie a dochadzanie do prace, kde je rad ze prezije od vyplaty do vyplaty, a mal by lepsie platenu pracu ale zial ho zo starej pustia az o dva mesiace (takze zamestnavatel brani aby zarobil viac) a nastupi az v oktobri tak kolko dokaze usetrit?

 
Si v prechodnej situácii, tak to musíš prežiť. To, že si mantavý a všade ti preto dávajú len minimálnu mzdu, s tým veľa neurobíme. A možno by si bol lepšie na tom, keby si si vedel zvyšné peniaze odložiť. Nie ako po tom nevydarenom rande, na ktoré si mal odložené peniaze, ty si ich musel ísť prežrať! Tak čo potom vlastne očakávaš za rady od druhých? Ja si tu už niekedy pripadám, ako keby sme radili sviniam v chlievoch, aby sa zdvihli od válovov a išli si radšej niekam zabehať. Čo myslíš, poslúchli by?
 

V den ked som mal ist som mal rannu smenu v tlaciarni a mal som uz nachystanych 500 korun u seba (to bola doba pred eurom cca rok 2007) a ona o 12h zrusila stretko tak som v ziali siel do bufetu a nakupil plny sacok sladkosti

 

No čo ti na to povedať? Trulo. A potom vyplakávaj, že celý mesiac nemáš peniaze.

 

 

Aj mne to prišlo divné že poštova banka.
 Cez poštovu išlo dobre prvá penzijna správcovska. Držali sa dobre pár rokov, neviem ako teraz. Bolo fajn, že sa tam dali vložiť peniaze bez poplatku dva krát do roka. Výnos  dobrý, myslím že nič lepšie nebolo vtedy na trhu.

 
Viem, že PB mala kedysi svojho času relatívne zaujímavú ponuku, podobne aj SberBank mali vysoký výnos, ale obávam sa, že všetko je už pod 1%. Čo je v tomto prípade nezaujímavé, lebo kde 1% dávajú, tam už niečo odložené mám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Viem, že PB mala kedysi svojho času relatívne zaujímavú ponuku, podobne aj SberBank mali vysoký výnos, ale obávam sa, že všetko je už pod 1%. Čo je v tomto prípade nezaujímavé, lebo kde 1% dávajú, tam už niečo odložené mám.

 

To nebolo 1%. To vychádzalo nejakých 5%. neviem či aj nie viac.

už teraz to tam nemám tak sa nezaujímam.   

Ešte mali v PSS sporenie 1% to bolo celkom dobré. Výhoda bola, že sa tam cez internet banking dalo kedykoľvek vybrať či vkladať, bez výpovednej lehoty. Teraz som pozrela a už je to iba 0,5%. nech idú do kelu.

 Všetky tie bankové sporenia sú na figu. To akurát na to, že si tam na chvíľu kdesi položíš peniaze, ale na nejaký reálny zisk to nie je určite.

Na to som používala PSS lišiak, ale ak aj ja mám 0,5% beriem preč.

 

ešte G&T mali celkom dobré úroky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde som písal, že to bolo 1%? Ja som napísal, že teraz je už všetko pod 1%. 5% dáva akurát na sporiacom účte Prima banka, ale kto si nespočíta poplatky, tak prerobí na tom. Ale poznám aj takých, čo to majú bez poplatkov, samozrejme musia mať splnenú kopu podmienok voči banke, ale kvôli tomu nebudem prehadzovať všetko do Prima banky ;) A taká SberBank dávala svojho času aj 14%, len mali podmienku, aby to bolo uložené v rubľoch :D V tej dobre, keď rubeľ bol extrémne volatilný, tak to bolo zaujímavé hazardovanie. PSS sporenie (Lišiak) má stále 1%, ale platí len pre tých, čo si sporenie založili ešte na začiatku, teda v priebehu roka 2014, vtedy dávali úrok až 2,5% (patril som medzi tých šťastných). Myslím, že to platilo ešte aj pre tých, čo si sporenie založili krátko po novom roku 2015, ale tam nie som si istý. 0,5% teraz dávajú všetkým novým. Ja tam mám 1%. Oproti korporátnym dlhopisom, kde mám 10%, je to však všetko minimum :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked mam penaze idem na rande ked nemam nejdem... 

A prečo tie peniaze radšej neodložíš na horšie časy, keď určite vopred vieš že príde znova obdobie kedy peniaze mať zasa nebudeš? Nebolo by lepšie keby si mal zásoby? 

 

Tak jest si doprajem vsak ziadnu inu radost zo zivota nemam same zle veci sa mi deju tak mi neupierajte aspon to jedenie

Tak toto je už beznádejný prípad. Ty si dopraješ radosť z jedenia ale ty si neuvedomuješ že to jedenie ti škodí zasa v ďalších oblastiach? Jednak si kvôli nadváhe pre ženy nepríťažlivý, jednak kvôli tomu míňaš veľa peňazí a potom ich nemáš a aj kvôli tomu ťa znova ženy nechcú. Čiže keby si sa vzdal prežierania, tak jednak opeknieš a jednak budeš mať viac peňazí - čiže

A ) pekný muž s peniazmi = príťažlivý pre ženy

B ) tučný muž bez peňazí = ženy ho nechcú

 

Keď sa vzdáš radosti z jedla, budeš možnosť A ) ... keď sa nevzdáš jedla budeš naďalej možnosť B ) ... ktorú možnosť si vyberieš? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo tie peniaze radšej neodložíš na horšie časy, keď určite vopred vieš že príde znova obdobie kedy peniaze mať zasa nebudeš? Nebolo by lepšie keby si mal zásoby? 

....

 

toto všetko len v tejto téme nájdeš na každej strane minimum sedemkrát. podľa mňa viac.

Tomáš sa nevie prekonať.

 

radosť z toho, že mám niečo ušetrené, aj tých desať dvadsať eur ... aká by to bola paráda.

 

je tu celá záľaha návodov, ako sporiť z mála. ako prekonať chuť na sladké, ako sa najesť lacnejšie, a kdejakých rád na stovky.

 

Tomáš sa pýta aj tak po každej rade, ako to/sa zmeniť ... vždy sa dostaneme po každej rade k tomu, že by sa rád zmenil bezbolestne ...

 

- sporenie desaťeuroviek je smiešna záležitosť, to sa neoplatí - človeku, čo zarába 350 mesačne.

- hádzať do fľaše jedno a dvojeurovky je smiešne, také robiť nebude.

Tomáš by radšej sporil po stovkách.

veríme.

 

- natrieť chleba masťou a cibuľou jesť nebude, kebab je lepší.

 

- piť doma urobenú citronádu nebude, dvojlitrovky koly sú chutnejšie.

 

- obyčajný cukrík cmúľať nebude, fialoví kindermikulášovia sú lepší. celé kilá nanukovej torty tiež. je pravda, že to všetko je lepšie ako uhorka.

 

verím. ale takto má vždy tri týždne pred výplatou prázdnu peňaženku ... a nedokážeme ten Rubikon prekročiť .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ) pekný muž s peniazmi = príťažlivý pre ženy

B ) tučný muž bez peňazí = ženy ho nechcú

 

To A ) platí pre Tomáša? S peniazmi on nebol nikdy a pekný už vôbec nie. Jeho nechceli ani v dobe keď ešte nebol vyžratý jak prasa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedze tyzden pred vyplatou nemam peniaze (aj teraz tak vyslo) tak mesiac by mal mat 2 tyzdne. Keby mal 3 tak by som bol vzdy na nule a keby mal 2 tak suma minuta treti tyzden by mohla ist na sporenie. Takze ja za to nemozem, letopocet za to moze ze je mesiac tak dlhy!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedze tyzden pred vyplatou nemam peniaze (aj teraz tak vyslo) tak mesiac by mal mat 2 tyzdne. Keby mal 3 tak by som bol vzdy na nule a keby mal 2 tak suma minuta treti tyzden by mohla ist na sporenie. Takze ja za to nemozem.

 

Tomáš, my vieme, že máš malý príjem.

 

skús si uvedomiť, že nie si jediný v tejto krajine, kto má príjem malý. sú tu tisíce ďalších ľudí. písali sme o tom nie raz.

 

nie tak dávno si juchal od radosti, keď som tu pár stránok dozadu postla zopár osudov a príjmov rodín alebo matiek s deťmi - jasal si nad tým, že aj iní sa trápia z malých príjmov, dokonca z rovnakých, ako máš ty, musia vychovávať aj deti.

 

to už neplatí?

 

čo by si robil, keby si tam nemal brata či rodičov, ktorí ti na kebab doložia, presne pre to, že ti dokladajú, jasáš nad tým, že fastfood je je tvoj životný štýl, nie naučiť sa zopár jednoduchých lacných jedál doma uvariť, že koly vypiješ za troch, že si dopraješ sladkostí, až sa ti gule tvoria za ušami ...

platia ti to rodičia.

 

nie to, že si od nich musíš požičať na opravu auta či na nutné zaplatenie čohokoľvek - mal by si na to,  keby si neprejedol vo fastfoodoch na kebaboch.

lebo ty nemáš na bežné výdavky preto, lebo si svoje peniaze nechal výrobcovi koly,  firme Milka, supermarketu a vypekačovi kebabov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby mal mesiac dva tyzdne tak peniaze za ten treti pojdu na sporenie. Ako je to s vynosmi? To je taka vec ze su strasne male vynosy a treba tam par tisic na ucte aby to malo taky vynos ze to pocitime. Ked sa jedna o male sumy ako odkladanie 10€ za mesiac tak je to este v minuse lebo uroky nespravia ani tolko aby to vykrilo naklady na vedenie uctu. To znamena ze kazdy mesiac strhnu za vedenie uctu 3,99 a sporim si tam po 10€ to znamena ze kazdy mesiac mi skoro polovicu desinky zoberie banka pre seba z coho ja nemam nic. Keby som to daval na knizku aj tam su nejake poplatky takze vselijako to ide do minusu len. Sporit sa da bez strat iba tak ze doma odkladat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdepak - stačí sa pozrieť na poplatky v bankách ... google ... na knižke nie sú poplatky, len základný zostatok, ktorý sa zvyčajne rovná jedinému poplatku - tomu, ktorý sa raz v budúcnosti odúčtuje z knižky, keď sa bude raz knižka rušiť.

hoci sú tam úplne minimálne úroky, pre malé sporenie a na tvoje sporenie a odkladanie po troške rozhodne stačí. aby ťa nelákalo vyberať.

vybrať výplatu jednou sumou a hneď z toho vložiť na knižku.

 

nech ťa netrápia tisícové účty a kdejaké výnosy, lebo už ti jednu bacnem. latou po hlave.

 

odznelo to tu už tisíckrát:

 

ty sa musíš naučiť v absolútne v prvom rade premôcť a odkladať tých pár eur každý mesiac, nedotknuteľne.

tam sa zaoberáš tisíckami na nejakých neviemakých účtoch, keď nevieš ušetriť ani desinu mesačne - to je tvoj problém, že to preješ na kebaboch a sladkostiach, cenu každého jedného NEzjedeného kebabu a NEzjedenej sladkosti a NEvypitej koly odlož.

 

potom budeš frajer a budeš mať ty sám zo seba lepší pocit a potom môžeš teoretizovať o sporení a výnosoch.

 

a nemýľ sa - vieme, že máš malý príjem. ale tisícky ľudí žijú z malého príjmu, musia vyžiť, lebo iné nemajú, nemá ich kto dotovať. lebo si ho ZADELIA. ináč ich pohltia pôžičkárne.

z malého príjmu nejde pchať do vačkov fastfoodárov, lebo fastfood je takýýý dobrý. tak je prichutený a prifarbený, aby lákal.

lebo si lenivý otvoriť google a vybrať jednoduchý recept, ktorý by nebol uvarená močka, ale JEDLO k jedeniu, na dva tri dni za cenu jedného kebabu.

 

. Sporit sa da bez strat iba tak ze doma odkladat.

 

super. tak prečo to nerobíš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov