Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Jak si nas agentury vychovali tak nas maju, v okoli Galanty kazda vacsia firma ma zmluvnu dopravu alebo samotne agentury zabezpecuju odvoz u nas je to uz normalka...

 

Doprava a jedlo su polozky kde sa da usporit lebo najomne a podobne nezmenite ale staci menej jest, vysadnut na bicykel a ist.

 

A k sporeniu. Aj to co sa vilme stava je taka smola ze clovek naspori daku sumu tesi sa a potom pride investicia ze spravit zuby 2000 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš,

ďakujem, že si mi preložil, čo som vlastne v mojom príspevku napísala  :klobuk:

obchádzať podstatu a to, na čo sa ti nechce odpovedať, vieš dokonale, aj donekonečna písať o tom, že šetriť treba na jedle a fastfoodoch, nie na nájomnom a že často prídu nečakané výdavky,

to by sme fakt ináč ani netušili :hmmm:

 

 

ešte jedna poznámka: narodeniny zrejme nie sú každý deň, a naješ sa do puknutia, tak sa teraz sťažuješ, či chváliš? u nás v práci sa to robilo tiež, ja som s tým prestala, pretože to bolo úbohé a nezmyselné. povedz im, že zo svojho platu je desať eur veľa. a nechoď tam jesť. dokážeš to?

 

a nie len tak z blintu som písala o tom cestovaní do práce bicyklom ... ale aj to si pochopil, len pekne obišiel, klasika.

 

a spýtaj sa predavačov v obchodoch, sestier v nemocnici, pracovníkov v banke, na pošte, poštárov, smetiarov, či ich niekto do práce vozí zadarmo. o tom hovorím, ale to dobre vieš. zvlášť som tam zdôraznila "priemyselné parky" ako výnimku.

 

keby ťa tak tie firmy vychovali a tak moc by ti to vyhovovalo, tak si teraz niekde kmeňovým zamestnancom v niektorom takom podniku už dlhé roky, a nešpekuľoval tu nad tým, že teba to stojí 30, a inde majú cestovné zadarmo, donekonečna.

a pritom desať euro je pre teba bagateľ, ktorý sa vôbec neoplatí sporiť.

 

som zvedavá na odpovede.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieze neoplati ale neostane. Kolega mi skusil opravit rucnu brzdu ale neslo mu to tak budem do servisu dat spravit (za drahe peniaze), pada volnobeh co podla uzivatelov na skodovackom forume je karburator co aj kolega vravi dnes ideme na to. Ak sa mu to nepodari zase mechanikovi platit. Nekonecne vydaje su. Preto by sa uz mal smer poponahlat a zvysit tu minimlku aspon o stovku a potom sa aj setrit bude dat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma ty na rozdiel od chlapov si musis  setrit,  ja som si racionalne zratal podla tabulky dozitia ze sa ma tento problem netyka.  :)

že taký dark šetriť nemusí, to je nad slnko jasnejšie, ale to ostatné...asi som mierne natvrdlá, ale prečože sa ťa tento problém netýka, to máš fondy v pančuche, alebo sa chystáš do večných lovíšť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sporme si na dochodok v tretom pilieri lebo stat nam neda? A zvysuju hranicu tak ze ani sa nedozijeme. Rovno z pracoviska do hrobu to stat potrebuje.

 

Admini nevynadajte ze offtopic ale davam vypoved v sucasnej robote (to do tejto temy nepatri) ale v hocijakej inej robote usetrim viac (mensie naklady a dodrzovanie zakonnika prace) takze finalne budem mat viac penazi. Treba sa vsak zrieknut mlsania a sexu v prospech sporenia. Ako sa da vydrzat bez sexu a maskrt? To ma naucte. Neni uplne offtopic lebo ked ma to naucite strasne moc usetrim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kryštálový cukor.

Hádam nezožereš kilo za deň, hádam ked si dáš za lyžičku 2x denne, ti vydrží dosť dlho.

 

S tým druhým ma napadajú samé špatné veci, takže radšej pomlčím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kryštálový cukor.

Hádam nezožereš kilo za deň, hádam ked si dáš za lyžičku 2x denne, ti vydrží dosť dlho.

 

joj, Vilmuš ... ako píše doll - toto aj sáčik cukríkov cmúľať každý deň jeden dva cukríky namiesto drahých hnuso-presladených drahých fialových miliek a ešte kdečo podobné sa tu už radilo a radilo a radilo ... a radilo a radilo ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, ja mám v skrini CitrusMix z kauflandu, želatinové cukríky, a tie mlsám, ked mám chuť. Flinstone vie, že ich mám rada, tak mi ich vždy kúpi. A niekedy mám obdobia, že sa toho neviem dožrať a inkoedy na ne ani nepomyslím...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je len o tom, ze dam si 2 lyzicky cukru denne, alebo cukrik, a mam vybavene.

 

Treba sa zamysliet nad vlastnym stravovanim. Nespravnymi potravinami nam vyrazne skace hladina cukru v krvi, a prave preto mozme zazivat neovladatelne chute na sladke, pripadne na cokolvek a v priebehu par minut sme schopni zjest cokolvek. Telu totizto nedostatok cukru v krvi signalizuje, ze chyba energia. Co vsak nemusi byt pravda.

 

Prikladom pre spravne stravovanie nam moze byt tabulka s glykemickymi indexami potravin, podla ktorej vieme, ktorym potravinam sa radsej vyhybat, a ktore potraviny by sme naopak mali uprednostnovat, aby bola hladina cukru v krvi spravna a nevyvolavala vykyvy.

 

Mimochodom, zaujimala by ma Tomas Tvoja hladina cukru v krvi, chodievas na preventivne prehliadky?

Ale to patri do inej temy....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikto ti na ne nesiaha, daj si ... ty nekričíš, že chceš sporiť a chudnúť  : )

 

 

to Tomáš chce aj sporiť, aj chudnúť, aj za urvami prestať behať ... sústavne a opätovne ... tak sporíme na milka čokoládkach, ale len my ... Tomáš nie :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.

 

To nie je len o tom, ze dam si 2 lyzicky cukru denne, alebo cukrik, a mam vybavene.

 

Treba sa zamysliet nad vlastnym stravovanim. Nespravnymi potravinami nam vyrazne skace hladina cukru v krvi, a prave preto mozme zazivat neovladatelne chute na sladke, pripadne na cokolvek a v priebehu par minut sme schopni zjest cokolvek. Telu totizto nedostatok cukru v krvi signalizuje, ze chyba energia. Co vsak nemusi byt pravda.

 

Prikladom pre spravne stravovanie nam moze byt tabulka s glykemickymi indexami potravin, podla ktorej vieme, ktorym potravinam sa radsej vyhybat, a ktore potraviny by sme naopak mali uprednostnovat, aby bola hladina cukru v krvi spravna a nevyvolavala vykyvy.

 

Mimochodom, zaujimala by ma Tomas Tvoja hladina cukru v krvi, chodievas na preventivne prehliadky?

Ale to patri do inej temy....

 

a moje obľúbené citrus mix cukríky sú želé, čo je dobré na kĺby, presnejšie na chrupavky. To mi poradil doktor, lebo pred pár rokmi mi predpísal čosi na tie chrupavky a nikde toho nebolo, tak mi poradil, že kým sa mi to podarí zohnať, nech papkám gumových macíkov. Ten CitrusMix je obdoba gumových macíkov, len to má rôzne chute. Sú fakt dobré! Tiež tie Worms sú super, sú menej sladké a želatinové, mňam. A tiež cvičím, plávam, veľa chodím peši, vyhýbam sa vyprážaným ťažkým jedlám...

 

na citrus mix mi nesiahajte!

 

neviem, či Tomáš má dosť peňazí na kupovanie potravín BIO, napríklad kokosového cukru, ktorý aj ja používam, lebo má nízky GI a aj mi chutí či už v koláčoch alebo v káve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napriklad tak ze ak si zachovam zdravie tak aj usetrim. Chodim na preventivky ale teraz sa mi nechce kutrat medzi papiermi. Ked budem mat na to naladu pohladam. Nejest nic cukrove a tym padom aj setrite, setrit energiami, nekurit, sprchovat sa studenou vodou, nesvietit, nekukat telku vsetko stahnut na minimum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja som zatiaľ prešiel z repného na trstinový. Kokosový som zatiaľ nevyskúšal ... akú má chuť? 

 

Ide Ti o chut alebo o zdravotnu stranku?

Pretoze trstinovy cukor (snad nemas na mysli iba ten hnedy) ma len o trochu nizsi GI, co ho robi "prijatelnejsim" ale..

Kokosovy cukor ma vyrazne nizsi GI, ale stale vyssi ako ine formy sladidiel.

Hroznovy cukor ma maximalny GI, takze je uplne nevhodny. Vhodnejsim sladidlom je fruktoza, ovocny cukor, ktory je aj sladsi.

 

Dalsimi moznostami su napr. med (velmi vysoky GI), javorovy sirup, sirup z agave, melasa a s GI nula je to stevia (vyrazne sladsia ako bezny cukor).

 

 

Sla by som do stevie, ale kedze sme v teme o setreni, tak asi zla volba :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak zdravotná  stránka je určite vhodná. Ale ja už moc nesladím, a najviac používam práve ten med čo si tiež spomenula. Stéviu som ešte nemal ale počul som o nej, kde bežne sa dá kúpiť? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ešte o stévii - možno si zoberie príklad aj Tomáš:

 

stéviu dnes bežne kúpiš supermarketoch, ja aj na pečenie používam často práškovú stéviu namiesto práškového cukru /alebo pol na pol/, v takom stave nie je oveľa sladšia ... dám o pár deko menej, podľa množstva predpísaného cukru

ale my všeobecne mále sladíme, aj do receptov aj z bežného cukru dávam vždy menej.
stéviu dostať aj vo forme sladidla, ako akékoľvek umelé či dia sladidlo ... stévia je dnes bežne dostupná, a plne nahrádza repný cukor, pre nás v akomkoľvek jedle, ktoré sa sladí - trebárs aj v rajčinových, nepoznať, že je to stévia.

 

 

tak poďme teda k tomu sporeniu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stéviu môžu aj diabetici, takže keby Tomáš vďaka svojmu zdravému životnému štýlu náhodou dostal cukrovku, tak o sladké nepríde. Len zas to nie je ktovieaké lacné. Ale keďže dal výpoveď, možno že si nájde prácu s lepším platom a potom snáď niečo aj našetrí. Som večný optimista ! Aj čo sa týka Tomáša. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto je moje najhorsie zarabajuce zamestnanie (ked ratame ze vysledne mi co zostane) tak nech idem kamkolvek budem na tom lepsie a davnejsie sa niekde v strede tejto temy spominalo ze ked je prijem da sa aj setrit ale ak je minimalny prijem niet z coho. Naskytla sa mi jedna nova sanca. Dost vela nam vratili za poplatky za domacnost (co sa raz rok zvykne vraciat to vyuctovanie) tak ako aj platime rovnym dielom aj zisk si delime rovnym dielom takze tolko vyslo na hlavu ze mam 3 mesiace danove prazdniny. Tak si aspon budem vediet dat do poriadku auto a snad nieco aj odlozit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov