Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

2. Ano ja. Som si myslel že toto dávno vieš. Jasné že ja sa prispôsobujem však u nás platí príslovie ,,amíg van borod van barátod" (kým máš víno, máš priateľov" dovtedy som pre nich zaujímavý kým sa môžu baviť na môj účet ale keby som sa neprispôsobil bol by som sám úplne sám. Nik by o mňa ani nezakopol. Tak si riešim svoj sociálny deficit. Ja mám len nepriateľov. Akosi priateľov sa mi nedarí mať. Ale nepriateľov sa nájde na každom rohu aj 10.

 

ale áno, Tomáš.

ja som to vedela, a vieme to všetci.

už sme o tom písali, viackrát.

 

len mi napadlo, či ti medzitým došiel rozum. nedošiel.

 

povedz jednu jedinú vec, ktorá zdôvodňuje, aby si dodržiaval to príslovie ... jedinú vec, ktorú ti tí ľudia dobre zarábajúci v cudzine ako tvoji draho platení kamaráti poskytujú, okrem toho, že im vykecávaš svoje najintímnejšie veci za drahé peniaze, lebo nevieš dodržať, aby si chvíľu mlčal.

 

sociálne väzby ... v podstate, keď sa nad tým zamyslíš, aspoň trochu, napríklad aj tu máš isté sociálne väzby, a  nikto tu po tebe nechce, aby si udržiaval nejaké kamarátstvo nasilu a za svoje peniaze. a ešte máš aj spätnú väzbu ... aj keď ti občas niekto vynadá, ty sám vieš, že sa ti to občas vážne zíde.

vieš o tom, že to nie sú priatelia, ani len kamaráti.

aj priateľom stačí volať raz za čas, a keď to platím, tak krátko: ako sa máš, ako sa ti darí.  a stále hovoríme o sporení.

 

čo pre teba tvoji kamaráti robia? aspoň jednu vec.

okrem toho, že ťa počúvajú celé hodiny zadarmo a ty im všetko o sebe vykecáš a bavia sa na tebe doslova na tvoj účet a za tvoje peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neskutocne sra*ky, ze som to vobec zacala citat. Teraz zacnem prispievat do temy o spanku, lebo z toho vyssie popisaneho sa rozum zastavuje. A takto pred spanim je to nebezpecne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Ano paušál a ešte ani to neni až tak od témy lebo šetriť sa nedá len do prasiatka peniaze ale aj ušetriť napríklad na telefóne. Aj to je sitá forma šetrenia. Ja mám ten problém že mám všetko na kredit a keď prevolám kredit tak si neviem hneď niekam utekať dobiť a potom neviem odpísať atď. Takže v mojom prípade ak sa toho nechcem zrieknuť tak radšej paušál nejaký a aj keď ho o 5€ prevýšim ale vždy je k dispozícii niesu problémy typu a sakra nemám kredit a sedím vo vlaku ani ho niet kde nabiť. U O2 sú nejaké zlaté paušály a tam je to že SMS nekonečno celá EU aj volanie detto. Tak si dám ten a nebude to síce za 10€ ale tak dám 20 alebo 25 ale viem že tú sumu garantovane neprekročím!

 

2. Ano ja. Som si myslel že toto dávno vieš. Jasné že ja sa prispôsobujem však u nás platí príslovie ,,amíg van borod van barátod" (kým máš víno, máš priateľov" dovtedy som pre nich zaujímavý kým sa môžu baviť na môj účet ale keby som sa neprispôsobil bol by som sám úplne sám. Nik by o mňa ani nezakopol. Tak si riešim svoj sociálny deficit. Ja mám len nepriateľov. Akosi priateľov sa mi nedarí mať. Ale nepriateľov sa nájde na každom rohu aj 10.

 

K téme: Takže ďalší pokus bude odložiť si desinku z tejto výplaty čo zajtra bude. Uzatvárajte stávky kurz je nula k nule keďže výsledok je viac než samozrejmí...

Ja stale nechapem, s kym v dnesnej dobe potrebujes vyvolavat. Telefon na volanie pouzijem fakt len ked potrebujem nieco surne a vybavit. Inak je to facebook/skype..whatever na internete.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

S tým zákerným kolegom ktorý je starší pán, nemá internet (ale to neni o veku) jemu je internet cudzí nepoužíva to nerozumie sa tomu nechce ho používať. Stále ma len prezvoní a keď mu nezavolám naspäť urazí sa a začne mi robiť naprieky. To je už skôr psychológia. Je to tvrdohlavý človek a keď neni po jeho tak je hneď zle. On robí totiž také veci že ma prezvoní a ja mu musím zavolať lebo je to kvázy o robote a je to dôležité tak mu zavolám a chce mi povedať že treba spraviť postrek na burinu. Ale on to obkecáva 10 minút že lebo šéf kúpil postrek lebo on vybavil aby sme to nemuseli ručne trhať ale že už povedal že prečo neni postrek daný ale že on nemôže dať lebo bude pršať tak nech to urobím ja lebo zajtra nebude pršať a pól hodinu vysvetľuje. Keď mu poviem že už zložím lebo sa nedoplatím tak zase odpovie že dobre už len toto a tamto ti poviem a už zložíme a zase je z toho ďalších 5 minút hovoru... Ale včera sme sa škaredo pohádali čo už však patrí do mojej témy. Takže pre mňa sú ušetrené peniaze aj toto že sme len dvaja vrátnici a sme nanože takže už mi nevymení smenu keď budem potrebovať a bude mi z pomsty robiť podrazy kde sa dá. To som tým len dosiahol. A tí kamaráti v zahraničí mi chýbajú rád sa snimi porozprávam. Ale ich to nezaujma že viac zarábajú to je také ako povedal darkman že volá minimálne a jednoducho nevyvoláva za draho aj keď by si to mohol zo svojho platu dovoliť tak šetrí a mnohí ďalší to takto robia. Človek čo zarába aj 2000 a šetrí drobných veciach akože môže ušetriť 5-10€ na niečom kde sa dá ja zas toto nechápem. Však keby zarobím 2000 tak mi je jedno že dám na telefóny aj keby 100 tak 1900 mi stále ostane.

 

Ale na tej hádke som ušetril nielen na telefóne ale aj na tom že pre výplatu (ako páska, gastráče) treba ísť na firmu do tej dediny cez office time máme voľno a nachádzame sa v našom meste. Ostatní pracujú cez deň teda vyzdvihnú si to vtedy. Vrátnici pred nami boli z tej obce takže si vyšli po tom pešo. Len my to tak máme že cez deň tam niesme tak musíme aj kvôli dochádzať a normálni ľudia to robia tak že jeden mesiac sa ide mojim autom a druhý mesiac s jeho. Ale on je taký zákerák že naschvál povie že má pokazené aby som ho odviezol, do benzínu nedá nič. Ale keď ja som mal auto nepojazdné tak už zrazu nebol problém ísť s jeho autom ale podmienka že ma zoberie bola že mu natankujem za 5€ čo je dvojnásobok toho čo na tú cestu potrebujeme. Ale to je taký typ povahy to neni typ človeka že sa sním porozprávaš a je. On sa už nezmení u neho je to tak že buď sme nepriatelia alebo falošní akože priatelia kde ma on bude využívať.

 

Ale najväčšie pálky mám stále teda to jedlo a tie volania do zahraničia. Ako môžem spraviť že im poviem že nebudeme komunikovať a hotovo a ja si budem musieť zvykať na samotu a sociálny deficit. Cez internet ako darkman vraví už som povedal prečo sa nedá lebo lacný operátori nemajú v tej obci sieť takže sa nedá využívať ich dáta v národnom roamingu. A u telekomu či Orange ktoré sieť u nich stoja dátové balíčky veľa peňazí a tak sme tam kde sa breh trhá.

 

Takže najekonomickejšie riešenie je to že mať jeden telefón len na minimalistickú komunikáciu čo ale pri kolegovi bude ťažké. A tak nemusím riešiť ani internety, na čo treba smartfón čo je zase investícia, takto mi stačí tlačidlový jednoduchý mobil za dvacku čo sú tie základné typy Nokie či LG či Samsung a kredit vyydržať dlho. Druhá varianta na živé.sk sú typy ako mať paušál s bonusmi u O2 je zlatý paušál čo normálne 30 ale dvomi trikmi sa dá ísť na 20 a to tak že za prenos čísla je 5€ dole z faktúry na 24 mesiacov takže už sme na 25 a potom ďalší fígeľ je že najprv prejdem na modrý paušál kde je nižší bonus na mobil, a potom prejdem na zlatý kde je bonus vyšší a tak kompenzácia nevyužitého bonusu je to že mi spustia ďalších 5€. A tak nemusím lámať hlavu nad mobilmi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Človek čo zarába aj 2000 a šetrí drobných veciach akože môže ušetriť 5-10€ na niečom kde sa dá ja zas toto nechápem. Však keby zarobím 2000 tak mi je jedno že dám na telefóny aj keby 100 tak 1900 mi stále ostane.

Lebo nevies hospodarit. Naco minat peniaze, ked nemusim? Ak nedam kazdy mesiac stovku na telefon, tak mam o rok o 1200eur na ucte viac. Mne bolo vela plati 20eur za telefon, a to nezarabam zrovna zle. Ale opat, naco platit, ked nemusim?

Ty nemas nic usetrene, lebo si nevazis ani tych blbych 10eur usetrenych. My ostatni mame usetrene preto, pretoze sme radi aj za tych 10 eur.

 

Ale najväčšie pálky mám stále teda to jedlo a tie volania do zahraničia. Ako môžem spraviť že im poviem že nebudeme komunikovať a hotovo a ja si budem musieť zvykať na samotu a sociálny deficit. Cez internet ako darkman vraví už som povedal prečo sa nedá lebo lacný operátori nemajú v tej obci sieť takže sa nedá využívať ich dáta v národnom roamingu. A u telekomu či Orange ktoré sieť u nich stoja dátové balíčky veľa peňazí a tak sme tam kde sa breh trhá.

Blbost, aj keby si kupil najdrahsi internetovy balicek na trhu, tak ta to aj tak vyjde lacnejsie, ako telefonovanie do zahranicia. Messenger, ci ine chatove aplikacie maju minimalnu spotrebu dat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viete mi ináč povedať pre porovnanie že koľko kbs je minúta hovoru cez net? Lebo ja viem že 1MB stojí 4 centy ale neviem na čo ten 1MB stačí teda že napríklad aký dlhý hovor cez skype/viber sa dá urobiť s tým jedným megabajtom. Dostal som výplatu a hneď cestou som 3€ prejedol, za 20€ som nabil autobusovú kartu, Doma som šiel postupne: Na pošte som nechal 180€, odovzdal som príspevok na nájomné 100€, zaplatil som faktúru v O2, 14,45€ kúpil som silikón (potrebujem niečo spraviť) a už sme na sume 317,45 a to som len dostal výplatu. A ešte je celý mesiac predomnou. Mal som 344€ presne takže mám prežiť celý mesiac (do 10.6.) s 26,55€ vy by ste to dokázali? Akože tých 180 je vklad na účet do banky z toho odídu trvalé príkazy a zostane tam nejaká suma cca tých 40€ čo ale by som mal nechať si šporenie tak potom na celý mesiac mať 26€ je smiešné, logické že pôjdem k bankomatu a povyberám si aj zvyšky. Vy nechápete že z takej malej sumy sa sporiť nedá! To by vláda mala dať minimálnu mzdu 500 v čistom a potom by sa už dala stovečka odložiť. Ja si zapisujem výdavky čo sem aj zvyknem uverejniť a vidíte že ja si zo 450-500 v pohode vyjdem takže ja nepotrebujem hneď 2000 keby som mal tých 500-600 v čistom tak je reálne šporiť tých 10 či 20 eur. Chápete už?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chápeme. chápeme to od samého začiatku.

 

tu je jedna rodina:

my mame cistych 560...z toho 200 pozicky 200 cestovne manzelovy do prace..aeste nehovorim seky...a tel.a net..Akopa veci..zijeme z toho co mame e to tazke ale snazime sa...malu uz nekojim tak dalsich 70 ide na mlieko

 

ďalšia rodina:

priatel momentalne 380 v hrubom, ja 240 PN, o chvilu podobne vysoká materská a momentalne sme u mojej maminy jak sardinky, kym pride babo musime vypadnut, cize priatelov plat pojde na podnajom a zit budeme len z materskej......

 

žena sama s deckom:

nemam splatky ani dlhy..beriem rodicovsky a pracujem....chvalabohu...najom 140, strava cc 150 , drogeria cca 20, benzin 50...ostane mi cca 40 - 50 eur co ide babke lebo strazieva malu kym som v praci takze s ruky do huby

https://www.modrykonik.sk/ - je tam o tom tém neúrekom.

 

článok z roku 2014:  Ako žije priemerná slovenská rodina - tri eurá na jedlo musia stačiť

 

to sú rodinné rozpočty, sami sa musia postarať kompletne o všetko, od mydla po prací prášok a plienky a mlieko a jedlo a družinu a škôlku a školu a oblečenie pre deti a nakŕmiť rodinu a kúpiť aj wcpapier.  majú na hlavu podstatne menší príjem než ty.

ver mi, chápeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co tie hovory do zahranicia?

Pises ze keby netelefonujes, tak si uz uplne sam. Ale ty uz SI sam. Ti ludia, keby sa o Teba zaujimali, neboli by taki vychcani. Over ich "priatelstvo" a povedz, ze keby zavolali oni a kludne im aj vysvetli preco. A ked to nepochopia? Vymazat kontakt. Na co Ti je taky clovek?

Potrebujes kecat? Rozpravaj sa doma s rodicmi alebo si kup skrecka...

 

Ty aj keby das za skolenie 1000 eur, nepomoze Ti to, zaklad je pochopit ine veci. Chyba Ti sebaucta a zdravy usudok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco potrebujes vyvolavat, to ti nestaci pisat?

Za co si nechal na poste 180e? Preco platis 100e na najomnom? jaj, lebo si lenivy si aj svoje oprdene spodky oprat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ešte jedna poznámka - možno ti to uniklo, Tomáš, ale viackrát tu doznelo, že okladať po troške, odkladať po minciach, odkladať po tých strašne smiešnych desať eurách ... ale hlavne tu viackrát padlo číslo: 10 %.

 

to je totiž méta, ktorej by sa mal člvoek aspoň trochu snažiť držať pri akomkoľvek sporení ...

ale aby človek nezostal úplne bez jediného usporeného centu, mal by sporiť do tých cca 10 % zo svojho príjmu. od 1 do 10, ale niečo určite.

nič viac sme nikdy ani nehovorili, nikto z nás, vždy sme hovorili tých reálnych 10 - 20 eur.

 

to ty Tomáš ideš príspevok od príspevku z extrému do extrému ... raz ideš odkladať po stovke, potom v deň výplaty ti zostáva 30 eur na celý mesiac.

toto:

Vo všeobecnosti možno povedať, že ideálne je odkladať si aspoň 10% z mesačného príjmu. Ak to nie je možné, odporúčame sporiť si menej, no na pravidelnej báze. Okamžitá rezerva pre prípad nečakaných výdavkov by však mala predstavovať výšku najmenej troch mesačných platov." http://www.peniazenaviac.sk/clanky/sporenie-idealne-je-odkladat-si-10-z-mesacneho-prijmu

nájdeš v xy podobách po celom nete, je tam toho o tom spústa. nehovorí ale nič iné, než my tu odjakživa.

a toto tiež:

Vytvárať si finančnú rezervu z každomesačného príjmu môže drvivá väčšina Slovákov. Aj tých, ktorí to pokladajú za „nemožné“ a hneď pri prvom zamyslení tému šetrenia uzavrú vetou „ako môžeme ušetriť, keď ledva vyjdeme do výplaty“. Podľa výsledkov prieskumu ... a názoru odborníkov však za nízkymi úsporami domácností nie je výška ich príjmu, ale neporiadok v príjmoch a výdavkoch, slabá disciplína a nízka finančná gramotnosť. Aj aktuálny prieskum potvrdil, že niektorí ľudia s nižším príjmom si dokážu odložiť viac ako ich lepšie platení susedia.

http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000147/1360859/Odlozte-si-10-percent-z-platu--Ponukame-navod--ako-na-to-

stále to isté, čo aj bez prieskumov píšeme tu neustále.

po troške, máličko, ale pravidelne. odložiť tú smiešnu desinu, a nedotknúť sa jej

 

 

 

a ešte ... ide o to, že z tohto:

 

To by vláda mala dať minimálnu mzdu 500 v čistom a potom by sa už dala stovečka odložiť. Ja si zapisujem výdavky čo sem aj zvyknem uverejniť a vidíte že ja si zo 450-500 v pohode vyjdem takže ja nepotrebujem hneď 2000 keby som mal tých 500-600 v čistom tak je reálne šporiť tých 10 či 20 eur. Chápete už?

by si mal odkladať minimálne 50 eur, nie 10 - 20. 

 

lenže problém je v tom, že v jednej vete už sporíš stovku z príjmu, ktorý nemáš, v druhej vete už len 10 - 20 eur z toho istého príjmu ...

 

vynechaj tie nešťastné telefonáty, ktoré ťa nakoniec vlastne len deprimujú ... starého ufrflaného kolegu nezmeníš, on ti tú zmenu v práci aj tak nevymení, povedz mu, že ťa volá matka, musíš zložiť. a zlož. a povedz mu, že nech ti napíše v službe na papier, čo treba urobiť ... založte si zošit, povedz šéfovi, že takto to robíte, a že takto budete mať vždy na očiach, čo treba robiť. aby o tom vedel, aby si ty prišiel s iniciatívou a zobral vietor z plachiet starému.

 

... to je ušetrených cca 30 - 40 eur mesačne.

 

a hlavne, daj z nich polovicu okamžite do prasiatka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem, či to Tomášovi na niečo bude

ale malo by platiť, že keď niečo robím, viem na čo to robím

platí to aj o sporení

kto chce sporiť, musí sporiť na niečo

na niečo, čo si potom, za tie nasporené peniaze kúpi

mať jasný cieľ, čo chcem

pretože kto ho nemá, tomu hrozí že nenašetrí nič

keď sporíte iba pre sporenie, máte zrazu "vo vrecku" hotovosť, a pretože neviete, na čo vám presne je, stane sa vám aj to, že idete po ulici zbadáte vo výklade nejakú peknú vec, chcete ju, kúpite ju, a je po peniazoch, a po sporení

 

Tomáš ja som ti zatiaľ neradil

a môžem ti dať len túto radu

najprv sa rozhodni, na čo chceš tie peniaze minúť, čo si za ne kúpiť

až potom odkladaj

 

ak ti táto rada pomôže, znamenalo by to, že sporiť vieš, akurát si nevedel peniaze správne minúť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je jedna rodina:

ďalšia rodina:

 

žena sama s deckom:

https://www.modrykonik.sk/ - je tam o tom tém neúrekom.

 

článok z roku 2014:  Ako žije priemerná slovenská rodina - tri eurá na jedlo musia stačiť

 

to sú rodinné rozpočty, sami sa musia postarať kompletne o všetko, od mydla po prací prášok a plienky a mlieko a jedlo a družinu a škôlku a školu a oblečenie pre deti a nakŕmiť rodinu a kúpiť aj wcpapier.  majú na hlavu podstatne menší príjem než ty.

ver mi, chápeme.

 

za nízkymi úsporami domácností nie je výška ich príjmu, ale neporiadok v príjmoch a výdavkoch

Toto bol dobrý ťah dať sem tie príklady a linky. To ma trocha upokojilo keď vidím že aj iní majú takéto problémy. Lebo keď minister práce povedal v TV rozhovore že však tých ľudí s minimálnou mzdou ja len dákych 110.000 tak ma šlak tráfal keď som to očul! A mne sa to tiež potvrdilo. Zo všetkých ľudí čo osobne poznám zarábam najmenej. Síce menej už nemôže nik zarábať keďže mám minimum ale len ten starý frfloš má rovnaký základ ale všetko od kuchárky, cez upratovačku, po ošetrovateľku, rodičov, príbuzných, bývalých kamošov... každý každučký zarobí viac. Oni sa aj čudujú na mne keď sa bavíme že prečo nemám auto (teraz výnimočne mám jeden momentálne nefunkčný vrak ale ináč nemávam) alebo poriadny mobil nejaký lepší, alebo kamoška že kúpila bicykel za 700€ a také veci a ja poviem však z čoho?! Ledva vyžijem! Oni že robíš? Ja že jasné! Oni že no tak kde je problém? Poviem im výplatu tak oni na to automaticky že čo si nenájdem niečo lepšie, alebo čo ti šibe však ja by som za takú almužnu ani nevstal z postele... No a tieto reakcie ma deprimujú a privádzajú do šialenstva potom len každému závidím a zožiera ma to. A neviem jak to robia lebo som kočoval z jedného zamestnania do druhého a vystriedal som ich kopu a všade platili málo. Tak ja sa asi pohybujem v nesprávnych kruhoch. Lebo fakt jak to iní robia?

 

A to čo je hrubým, je môj hlavný problém! Fungujem ako štátny rozpočet - akosi vždy mám viac výdavkov ako príjmov. 

 

Takže to nemôžte úplne zvalovať len na mňa lebo o štátnu kasu sa starajú ľudia minimálne s VŠ vzdelaním, a nevedia to vyrovnať furt sú v mínuse. Tak štátna pokladnica prečo neni v pluse a prečo si neodkladá keď je to také jednoduché?

 

1. A co tie hovory do zahranicia?

 

2. Pises ze keby netelefonujes, tak si uz uplne sam. Ale ty uz SI sam. Ti ludia, keby sa o Teba zaujimali, neboli by taki vychcani. Over ich "priatelstvo" a povedz, ze keby zavolali oni a kludne im aj vysvetli preco. A ked to nepochopia? Vymazat kontakt. Na co Ti je taky clovek?

Potrebujes kecat? Rozpravaj sa doma s rodicmi alebo si kup skrecka...

 

3. Ty aj keby das za skolenie 1000 eur, nepomoze Ti to, zaklad je pochopit ine veci. Chyba Ti sebaucta a zdravy usudok.

1. Ten s kým najviac pretelefonujem zo všetkých ma volal do anglicka a dosť často ma prehováral kým neprišli tie problémy s tým odchodom z EU, referendom, a tým pádom neistota gastarbaitrov že čo bude keby sa stalo... Sleduje pána Camerona a mne vraví že nech počkám kým sa to utrasie lebo teraz sa tam pchajú tí utečenci, Rumuni, Bulhari, a oni zoberú akúkoľvek prácu za akýkoľvek plat takže je to ťažké. 

 

2. Áno ajtak som sám. Ale už boli pokusy že som sa pridak k miestnym občianskym združeniam keď mali akcie napr. to do práce na bicykli, či chodia odpad zbierať k Váhu, či kaštiele opravovať... Ale ja keď so svojou karmou hocikam prídem tí ľudia to zo mňa cítia. Niekde to písala aj klingónka že mala zo mňa zlý pocit pritom ma nikdy nestretla a nepresvedčila sa aký som. Proste ja mám niečo v sebe čo odpudzuje ľudí. To vidieť že sa proste bavia so mnou len zo slušnosti. 

 

3. Áno už chápem o čo ide. Ja som si myslel že keď dokázali vyliečiť ťažkých alkoholikov či gamblerov tak dokážu aj mňa. Ale problém je tam že tí ľudia mali aj v sebe tú vôlu zmeniť sa a liečba ich len podporila. Tú situáciu vystihuje príslovie ,,pomôž si sám, aj pán boh ti pomôže..." ide o to že nič nejde mávnutím čarovného prútika pokiaľ tam nieje vôla z mojej strany. Niekto aj písal že mám slabú vôlu a na tom padá celý môj úspech preto sa neviem roky nikam pohnúť. Kde nie je vôla, nieje cesta... A preto som takýto čudák lebo sú aj ľudia čo si to priznajú a uspokoja sa s tým že uzná že cigarety sú drahé a nezdravé ale povie si že mu to tak vyhovuje a hotovo. Ale mne nevyhovuje že som tučný a mám vysoký tlak ale keď mi tá sladkosť / ten kebeb tak chutí... Proste ja by som chcel byť chudý a zdravý ale zároveň sa pchať sladkosťami a fastfoodmi. V téme kde máme vyjadriť svoje hobby obrázkom som to myslel úplne vážne. Nič mi nedokáže byť príjemnejšie ako jedenie toho kebabu.

 

kto chce sporiť, musí sporiť na niečo na niečo, čo si potom, za tie nasporené peniaze kúpi

Presne na toto sme sa bavil kde som mal definíciu bezcieľne sporenie a pýtali sa ma že to je aké... To je presne to o čom tu píšeš že takým spôsobom to nejde. Väčšinou som vždy tak šporil že nemal som predstavu na čo len som odkladal a nazval som to bezcieľne sporenie. Tak ale materiálne veci mi neprinášajú radosť len skôr problémy. Tak v týchto dobách míňam radšej na seba ako jedenie, alebo keby som chcel väčšiu sumu šlo by to na nejaké školenia a rekvalifikačné kurzy také nemateriálne veci čo mi pomôžu ale žiaľ aj s týmto som tak ako to píše doll! Darmo si ja spravím papiere na vysokozdvižný vozík keď pôjdem do skladu a po týždni ma vyhodia lebo tam všetko popletiem, budem najpomalší atď. Tak ako som si robil kurz na SBS v hodnote cca 150€ cez úrad práce (teda aj z tvojich daní) ale čo mi to pomohlo? Zo Securitonu ma vyhodili po dvoch mesiacoch a z Falcku po pol roku. A teraz už prepadol... Takže štátne (teda aj vaše) peniaze boli zbytočne minuté. Keby som aj mal hlavu na matiku fyziku a spravil by som vysokú školu ale darmo pôjdem do kancelárie robiť keď som bambavý ťuťmák ťarbavý. Nemám na nič talent, nič neviem, nemám čo spoločnosti ponúknuť... Tak mám byť automaticky bezdomovec? Ajtak ma to čaká. Mám súrodencov a byt sa bude dediť a keďže ja brata vyplatiť neviem tak on bude naliehať aby sa predal alebo on vyplatí mňa ale za polovicu už garzónku nekúpim lebo s bytmi je to ako s Coca Colou že čím menší o to drahší na pomer. Takže mal by som si sporiť či už tretí pilier alebo len tak na účet ktorý mi odporučí game. Ale zase to stroskotá na vôli. Nieje vôla, nieje cesta, nieje sporenie, nuku lóve. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak sa ti nedarí sporiť, na niečo "normálne", čo tak na nejakú "blbosť"?

Tomáš, tak vravíš že máš súrodencov?

čo keby si, najprv niekomu z nich skúsil kúpiť darček? napríklad na narodeniny

vzhľadom k tomu, zdá sa že máš problém ušetriť aj "páďo" (sám pre seba), ak by sa ti to podarilo, aj to by bol pokrok

 

ak ťa súrodenci "serú", tak šetri na darček pre frajerku

 

je v tom aj ten "trik", že keď "nemyslíš sám na seba" a svoje problémy, ale aj na niekoho iného, ide život ľahšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže sporím na dovolenku s kamošom. To je taká každoročná tradícia že príde z Anglicka pre neho je to dovolenka že je doma a pre mňa je to dovolenka že mám na dva týždne skutočného kamaráta s ktorým máme spoločné záľuby, rozumieme si, čo ja nemám celý rok. A tak tých pár dní ideme na výlety v okolí, kúpalisko, wellnes, turistika, stretnutia s ďalšími členmi v okolí Dunajskej Stredy a Ludaníc... Proste dva týždne mám program a žijem ako normálny človek... Na to si odkladám a (game počúvaj) som bol na brigáde zarobil som 15€ a uvažoval som nad zájdením na palacinku a americký hotdog ale odolal som paráda! Potom potrebujem 50€ na opravu auta, potom 45€ na nárazuvzdorný vodotesný mobil (samsung xcover) a potom na opravu stredovej osi bicykla to neviem koľko stojí ale tak do 15€. Tak cca 300€ by mi stačilo na toto leto aby som si porobil všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak aj bude. Večeru som si robil úplne sám a zo surovín ktoré mňa nestáli peniaze. Takže aj to je spôsob sporenia teda ,,ušetrenia peňazí" ak by boli klimatické podmienky také aké si pamätá game z dectva že bolo poriadne jar, leto, jeseň tak aj to by boli ušetrené peniaze. Toto nestabilné počasie ma stojí peniaze. Každý nebicyklovateľný deň ma stojí 1,66 ktoré by už mohli byť v prasiatku keby sa dalo od apríla po október bicyklivať. S telefónmi som tiež ušetril darkmanovou metódou že volám keď musím. Jedného som odstavil tak že sme sa pohádali, s druhou už nedržím kontakt a stretím som sa dohodol že cez internet sa bude volať. Aj aj to som spravil tak že preniesol som číslo (simkariet mám dosť) do funfónu a tak je internet na pol roka zadarmo, to je akože odmena že si k nim prešiel ale volanie a sms už platíš ale fígel je tam že to používam čisto len ako dátovu kartu. Počet mobilov som znížil na dva kusy.

 

K tomu sporeniu na kamošov príchod. Je to pre začiatok dobrý cieľ a ten nárazuvzdorný mobil len preto že mám deravé ruky. Nie preto že by som nemal dosť mobilov ale preto že sa mi vždy časom rozbijú alebo zmoknú na cyklotúre keď sú tie letné 5 minutové náhle lejáky. Ale zase tak že tie ktoré mám speňažím kým sa mi nerozbijú sa ešte dajú predať a viem ho zohnať lacnehšie. Takže to je ďalší cieľ.

 

V lete som chcel otálať s opravou auta lebo že už ide bicyklové počasie a na iné ho nepotrebujem... Ale zase dobré by bolo mať po ruke dopravný prostriedok neviazaný harmonogramom keď tu bude kamoš. Minimálne stovku potrebujem do júna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

No game stale nic. Vo februari som planoval ze budem mat aspon 500 nasetrenych a stale nic.

 

Dalsia drobnost. Viem ze najviac mi brania v sporeni tie moje fastfoodove orgie co by vsetko mohlo byt v prasiatku ale toto zamestnanie mi berie dost peniaze lebo okrem toho ze musim dochadzat na vlastne naklady, kazdu chvilu tu je nejaka oslava a zvykne sa zozbierat suma ze kazdy da napr. 8€ bolo minule teraz je dalsia a zbieraju po 9,60€ a da kazdy je to kolektiv ako rodina, takze blbo by to vyslo ze jeden neda takze tento mesiac 17,60 odislo len na taketo veci... Co sa vo velkej fabrike nestavalo. Hocijako na to pozerame mne to vychadza lepsie keby som bol fakt zamestnany niekde vo fabrike 1x uspora za cestovanie, 1x uspora za taketo spolocne prispevky na rozne oslavy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kazdu chvilu tu je nejaka oslava a zvykne sa zozbierat suma ze kazdy da napr. 8€ bolo minule teraz je dalsia a zbieraju po 9,60€ a da kazdy je to kolektiv ako rodina, takze blbo by to vyslo ze jeden neda takze tento mesiac 17,60 odislo len na taketo veci...

to je co za 3,15-covina ?

kazdy da do 10 euro ? to musia byt riadne orgie...

a ano, pracovny kolektiv moze byt ako rodina, ale ani v rodine sa nemusis zucastnit kazdeho mejdanu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie. Je dane aka suma sa vybera. Teda cenu celej party rozrataju na hlavu... Ale zas mozem sa tolko najest a napit kolko chcem takze oplati sa. Len pre mna to je nove este som nebol v takom...

 

Takze ide o to ze som chcel sporit ale nevyslo mi to. Aj dnes som si planoval ze vsetky zvysne peniaze budem odkladat ale zase neostane. Dostal som defekt na bicykli a uz su tie gumy dost zodrate stejne a je to opat investicia a vypocitavam ci je to navratne. Jeden mesiac cestovania ma vyjde 30€, zhruba 3 mesiace z roka su bicyklovatelne ze je vhodne pocasie aj o 6:00 rano a o 15:30 neni burka ako je to zvykom v poslednej dobe takze usetrenych 90€ a z toho by bola investicia 14+14 gumy na dve kolesa + 2x dusa (existuje taka spevnena defektuodolna) 6€ kus. Takze 40€ vstupna investicia 90-40=50€ by som usetril v tomto roku a v buducom 90€ ak by bol lepsi rok stabilnejsie pocasie tak su bicyklovatelne aj 4 mesiace co uz je 120€ usetrenych ale keby som pracoval hocikde inde (zmluvna doprava zadarmo alebo pracivisko v mieste bydliska) je uspora 30€x12M=360€ rocne! Plus by som nemusel mat auto ktore vykryva dni ked nejde autobus tak dalsich cca 200€ rocne co uz je 560€ rocne... Ale to je take diskutabilne ci by som si auto nenechal na vylety alebo tak...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kurník, vždy ked sa mi podarí čo to naskrbliť, tak dojde niečo také, že sa to minie...na zuby a oči mi nič neostane. O starých kolenách ani nehovorím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, a lepiaca sada na bajk Ti nic nehovori?

 

Mam najazdenych vyrazne viac km ako ty vo vyrazne narocnejsom terene. Pokial naozaj ze nemam v plasti nejaku drbu, tak lepim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zhruba 3 mesiace z roka su bicyklovatelne ze je vhodne pocasie aj o 6:00 rano a o 15:30 neni burka ako je to zvykom v poslednej dobe

 

viem, že dnes je v móde jazdiť autom a busom a kdejako, ale keď čítam toto neustále obmedzovanie jazdy na bicykli na ani nie tri mesiace v roku, vždy mi napadne, že nielen, že dodnes je spústa ľudí - napriek zdaniu - ktorí jazdia do práce na bicykli, ale ohromná spústa ľudí, čo vždy jazdila do práce na bicykli, prakticky po celý rok, zima, vietor, dážď, pršiplášť a ideme ... moja mama celý život, a ešte ja som takto celé roky vozila ráno do práce seba a syna na jednom malom skladacom bicykli s malým prevodom, vzadu na odkladači na balíčky,  mierne do kopca, až bol tak veľký, že sa ten odkladač mierne prehol ... a väčšinu roka. aj zapršaní, aj zasnežení, a prežili sme to.

okolo Galanty je parádna rovina, tam sa bicykluje úplne nádherne. netreba hnať, nosiť pršiplášť pre istotu, stačí vyjsť skôr z domu a užiť si to. zakomponovať cestu bicyklom do dňa či relaxu pred či po práci.

 

furt tu kombinuješ s cenami a cestami a zaplatenými dovozmi a odvozmi z a do práce, 

ale uvedom si, že okrem priemyselných parkov a fabrík na autá prakticky všetci ostatní zamestnanci kdekoľvek jazdia do práce za svoje, nikto im neprepláca žiadnu cestu, ani extra benefity, platia si bus, vlak, auto, či ženú na bicykli, aby sa dostali do práce, kamkoľvek, aj do mesta vzdialeného desiatky kilometrov.

a nikto im nič neprepláca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov