Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Podme dat analyzu. Zarobim 350 plus semtam brigady, kovosrot... Okolo 200 mi odide na nutne vydavky ako najomne, cestovanie do prace, seky, telefony, poistky atd... Vselijako 150 zostane lebo v tych 200 mam uz vsetko vratane stravy, cestovania do prace, byvania atd. Takze aj ked obcas pride ze zubar 30 alebo emisna na auto 40 alebo treba topanky 20 vzdy je to z tych 150, takze taku 50 eurovu splatku smelo utiahnem a este stale 50 som v pluse a ked prave je mesiac bez necakanych vydavkov tak som aj 100 v pluse. Da sa to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale 10, 20  eur mesačne odkladať sa ti nedarí a nevychádza:

 

Take volaco uz planujem dlhooooo len mi to akosik nikdy nevychadza...

 

hoci je to podľa teba smiešna suma.

nj. dokážem pochopiť, nie každý vie šetriť. ale ty o tom rozprávaš neustále, dokola, neustále ospravedlňuješ, prečo ti to nevychádza ... a celé mesiace a roky ti to nevychádza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo ja som ten szájhős ako vravela si ze mam prekladat ale jak to prelozit? Ustny hrdina? To je blbost nie? Ja proste vsetko planujem, rozpravam o tom, mam predstavy ale to realizovanie uz akosik nejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas vysvetlim ti to . Sporis len tak  - lebo vies ze je to spravne. Lebo aj ocakavas,ze niekedy v buducnosti aj tie peniaze potrebovat budes Ale ked zacnes nevies naco. Ci to bude na vodicak, na liecbu rakoviny - na svadobne saty. Na dochodok. Robis to - a da sa to len tak,ze nerozflakas po vyplate celu(samozrejme - sporit sa podla mna da ci ma  - mozno ma vzdy - ale realne da od isteho prijmu, lebo ak sporis po 40 euro - je realne - ak mas priklad stare auto tak za rok das na opravu 500)- ale ani po roku sporenia celu sumu nevyhodis na jednu dovolenku.  cast z tych nasporenych penazi mozes pouzit - ci aj celu ci aj zadlzit sa - ale najprv sa nauc sporit. Potom budes poznat hodnotu penazi - co to stoji a ak to budes vediet sa kludne sa na dobru vec aj zadlz - prepocitaj si to ci ti to za to stoji -ak ano si aj pozic. Ak sa naucis sporit 50 euro - naucis sa aj 50 splacat.

 

toto je presne to, čo je jadrom problému ... ako sám Tomáš píše, vždy bol zabezpečený, rodičia pomôžu, keď treba, a vidí len po roh ... za roh už nie.

pri svojom plate napíše, že 10 eur sporiť nebude, lebo to je smiešna suma ...

 

a spoerenie do prasiatka je podľa Tomáša "bezcieľne sporenie", ktoré sa mu neoplatí ... to je videnie po roh, za roh už nie.

 

ani po 50 centoch, ani po eurách, ani po 10 eur, ani nijako.

 

to sme tu riešili včera hodne, dokola dokola ... Tomáš aj keď narieka, že nemá, vlastne nepozná hodnotu peňazí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem či má Tomáš účet ešte v slsp, tam sa dá otvoriť z účtu sporiaci účet na minimum 10 eur mesačne.

 

ale ... to je predsa pre Tomáša taký smiešny peniaz, že to sa predsa ani neoplatí. že?

a že by tam vydržali, z toho tiež nemám obavy : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rovno zrusit ucet a cely plat posielat na spolocny rodinny ved polovicu ajtak davam im, a budem mat pridely aby som si zvykol na to, a tak. Usetrilo by sa na zbytocnom vedeni uctu. Presiel som do postovej banky. Spravil som novu kalkulaciu a vyslo mi ze 40 by som vedel odkladat. Zaratal som uplne vsetko. Aj fond na necakane vydavky. Od jula zacnem lebo v juni pride kamos z anglicka co je raz za rok tak pojdeme na vylet do Dunajskej Stredy, aj niekde sadnut a tak. Na to vyclenim 50 a od jula zacnem a nasetrim 240 do konca roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm. to nie je zlý nápad. ty hospodáriť nevieš, čokoľvek máš, každé euro ťa páli a musí preč.
 

od jula zacnem a nasetrim 240 do konca roka.

na konci roka vyfotíš rozložené bankovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano ja som taký hrdina... No takze od majovej vyplaty zacnem sporit.

 

 

Rovno zrusit ucet a cely plat posielat na spolocny rodinny ved polovicu ajtak davam im, a budem mat pridely aby som si zvykol na to, a tak. Usetrilo by sa na zbytocnom vedeni uctu. Presiel som do postovej banky. Spravil som novu kalkulaciu a vyslo mi ze 40 by som vedel odkladat. Zaratal som uplne vsetko. Aj fond na necakane vydavky. Od jula zacnem lebo v juni pride kamos z anglicka co je raz za rok tak pojdeme na vylet do Dunajskej Stredy, aj niekde sadnut a tak. Na to vyclenim 50 a od jula zacnem a nasetrim 240 do konca roka.

 

zajtra zajtra len nie dnes, vravi kazdy lenivec  :zubiska:

 

predstava, ze moje financie v 35-tich rokoch spravuju rodicia, mi nerobi dobre..moja mama ani netusi kolko zarabam :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejde doslova o spravovanie ale o usetreni za ucet. Niekde maju cele rodiny jeden ucet a ked tam je vyssi obrat su lepsie vyhody. Chudobni to dosiahnu tak ze sa spoja. Bude padesatka kazdy mesac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Našiel som dve články k tejto téme:

 

Tretina Slovákov žije od výplaty k výplate. Nevieme správne míňať.

Nový prieskum ukázal, že Slováci si vedia odložiť len malú časť výplaty. Nízke platy však nie sú príčinou.

Celý článok

 

10 rád ako ušetriť

 

1. Zapisujte si každé minuté euro

Dokonca aj cent. Musíte totiž vedieť, koľko peňazí míňate a na čo všetko putujú. „Keď niekde platíme, sumu si automaticky poznačím do tabuľky,“ tvrdí. Pomôcť si však môžete aj niektorou z populárnych aplikácií ako napríklad Mint alebo LearnVest. Tiež sa podľa nej vyplatí používať hotovosť a odkladať si účty.
 
2. Vystačte si s menšou verziou
„To platí ako pre autá, tak aj domy a celkový životný štýl,“ píše Danielle. Na prepravu z jedného bodu do druhého vám postačí aj menšie a lacnejšie auto, nepotrebujete k tomu najnovší športový model. Väčšie domy sú zasa nákladnejšie na údržbu či poplatky za elektrinu. V prípade životného štýlu sa môžete napríklad častejšie najesť doma ako v reštaurácii.
 
3. Nenakupujte impulzívne
Keď si chcete kúpiť niečo, čo ste nemali v pláne, vopred napísané na zozname a v podstate to ani tak veľmi nepotrebujete, nedávajte si to hneď do nákupného košíka. Danielle radí, aby ste šli najprv domov a pouvažovali nad tým. „Ak je to niečo, čo by ste si radi kúpili, pridajte si to k budgetu a začnite na to šetriť. Ak sa vám totiž nepáči myšlienka, že na to musíte čakať a odkladať peniaze, tak to v skutočnosti ani nepotrebuje.“ Ani vec vo výpredaji nie je pre vás výhodnou kúpou, ak vám je zbytočná.
 
4. Používajte len bankomaty vašej banky
Väčšina bánk účtuje svojim klientom poplatky za výbery z cudzích bankomatov. Aj keď by vás to malo stáť len dve eurá mesačne, na rok to vychádza už 24 eur. A to sú peniaze, ktoré ste mohli mať a využiť, nie ich venovať banke.
 
5. Založte si obálkový systém
Na každú kategóriu vašich výdavkov si vymedzte určitý obnos peňazí. Napríklad, ak chcete minúť na strave maximálne 200 eur mesačne, odložte si ich do obálky s názvom ‚Potraviny‘. Danelle tvrdí, že „keď platíme v hotovosti, viac si uvedomujeme, koľko míňame. Obálka je totiž tenšia a tenšia.“
Celý článok (pokračovanie)

 

Moje výdavky za Apríl:

- Pravideľné: 220,23

- Príležitostné: 212,65

- Hlúposti: 86,98

Spolu: 518,98

 

Niekedy sa až divím ako prídem k takýmto počtom ale matika nepustí. Všetko je zapísané. Mám drobné položky do 10€ tak je to aj na dve strany zošita a tak keď miniem tu dve eurá tam tri eurá ani si nevšimnem, ale keď to zrátam tak bumm prídem k 500 eurám! Veď toľko som ani nezarobil.

 

Zarobené: 420€ (mesačný plat + brigády)

Minuté: 518,98€

Deficit: 98,98€ !!!

 

Však to je drastické. Potom sa čudujem že pracujem + chodím po brigádach + roznášam letáky a nestačia mi peniaze ani do ďalšej výplaty. Týždeň pred výplatou som už bez peňazí. Potom ešte zaujímavosťou je že len za telefóny som minul 48,20 ale tiež tak po kúskoch že na jednu kartu kredit za desinku, na druhú kartu kredit za 8, na tretiu kartu za 6, popritom som prenášal číslo, aktivoval internet a hneď sa nazbieralo. Takže v tomto prípade by sa mi radšej oplatil ten paušál za 30 kde sú neobmedzené volania do všetkých sietí a tam je zaručené že nebude viac ako 30 lebo sa to nedá prevolať SMS/hovor/internet je nekonečný. Len sa mi zdalo tých 30 veľa tak som špekuloval ako mať lacno internet, aj hovory a tak som musel špekulovať že mi vyšlo že mám mať minimálne 2 mobily a troch operátorov lebo všade je niečo iné lacné, jeden nemá signál, druhý nemá hovory lacné, tretí nemá internet výhodne... Takže hospodárim podobne ako slovenský štát t.j. večne v mínuse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti ######e? Za telefon 50eur? V dobe, ked sa da komunikovat cez net a predplateny net s 5GB dat stoji 15eur? Ty niesi normalny.... Hlavne ze mas 2 mobily a 3 operatorov, aby si usetril...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tie telefóny som sa pred časom pýtala, Tomáš to zdôvodnil tak dokonale a zložito, že som to akosi nepochopila.

dobre,  jeden telefón je vyslovene kvôli práci, keďže neustále vykecáva Tomáš  na mobile a hnevajú sa na neho, že sa ho nevedia dovolať ... tam ale to vidím tak do 5 eur, stačí platiť pár eur, to je úplné maximum. vyvolávať do práce netreba, hlavne, aby bol Tomáš dostupný.

ten popis:  druhý mobil a dvaja operátori navyše je pre mňa tak zložité, že sa to ani nesnažím pochopiť ... vážne, nepochopila som to. :)

 

ale nevadí, odteraz nasleduje už len sporenie:

 

... No takze od majovej vyplaty zacnem sporit.

 

je máj.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie dalsie telefony su preto, lebo Tomas ma tolko vela kamaratov, ktori s nim maju potrebu neustale volat. Tak sa rozhodol ze bude kazdemu k dispozicii.

A predsa na takych uzasnych "pravych kamosoch" nebudes setrit ;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti ######e? Za telefon 50eur? V dobe, ked sa da komunikovat cez net a predplateny net s 5GB dat stoji 15eur? Ty niesi normalny.... Hlavne ze mas 2 mobily a 3 operatorov, aby si usetril...

Ani ja som nečakal že to bude toľko. To sa pomaly nazbieralo lebo zrazu neni kredit na funfone tak som dobil, potom hopp a minul sa kredit na O2 zas som dobil, zase hopp došiel kredit na Swane a dobil som a to sa tak pozbiera že aj ja som bol zhrozený keď som si to zrátal. Však za to by som mohol mať nejaký vyšší paušál ktorý sa nedá prevolať aj keby si robil konferenčné hovory 10 hodín denne!

 

1. druhý mobil a dvaja operátori navyše je pre mňa tak zložité, že sa to ani nesnažím pochopiť ... vážne, nepochopila som to. :)

 

2. ale nevadí, odteraz nasleduje už len sporenie: je máj.  :)

1. Takže ešte raz nech chápu všetci. Jeden s ktorým najčastejšie volám je z doby kamennej teda má tlačidlový telefón a nemá potuchy čo je to viber alebo whatsapp to je taký starší človek. Druhého kamoša čo je v Anglicku tak ten preferuje Viber, a kamoška v nemecku preferuje Whatsapp. Problém je tam že operátor č.1 s mobilom č.1 je na prijatie dôležitých hovorov... Mobil č.2 buď na DUO SIM ktorý musí mať Swan aj Funfon (alebo dve mobily 1 swan, 2 funfon) kvôli tomu že na O2 je internet drahý, a Swan ho má lacný ale zase v dedine kde pracujem nemajú signál a v národnom roamingu sa ten internetbalík nedá využívať. Takže kvôi tomu musím mať funfon čo je druhá najlacnejšia alternatíva na net a ide cez orange ktoorý má v tej dedine signál. Keby som nechodil mimo Galanty tak by stačil čisto Swan teda 2 mobily = 2 operátori ale nie DUOSIM lebo primárnu kartu musím mať zvlásť lebo ak je aktívny slot SIM2 tak na slot SIM1 sa mi nevedeli dovolať. Buď minimálne 2 mobily a 2 operátori, alebo 1 mobil = 1 operátor a druhý monil dualsim 2,3 operátor alebo 3 mobily v každej po jednom operátorovi... Lacné to malo byť tak že u Swanu je 1GB za 1€ čo Telekoma Orange nemajú. O2 tam má tiež slabý signál a občas žiadny. Ale aj u O2 je najlacnejší net 100MB za 3€ s tým že ak miniem tak neplatím viac len spomalia. Plánoval som to tak že na Swane dám mesačne po 1€ a mám gigabajt na volania cez aplikácie, na O2 buď nebudem mať kredit a len budem prímať hovory alebo len dobijem raz za 3 mesiace, volať budem zo swanu lebo majú najlacnejšie minuty, ale ten funfón by nemusel byť keby mal swan aj v dedine signál. Tak teraz swan je na volanie telefonické hovory, funfon je na internet a O2 je moje hlavné číslo kam volajú mne ohladne roboty a tak.

 

2. K sporeniu: Už som mal tú desinku odloženú dokonca 12 ale akosi sa mi ju nepodarilo tam udržať a akosi som z toho minul včera 6 a dnes 4.

 

PS: Chcel som dnes ísť na ten deň Európy akurát som aj voľno mal a neboli peniaze deň pred výplatou. Taká tesnotka, na takú tesnotku mi to ušlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k bodu 1.:

 

nie som schopná to ani prečítať, polovica pojmov mi je neznámych, a mám taký pocit, že ich ani nechcem vedieť ... nevadí, ja už staršia osoba, potrebujem volať, prijímať hovor, dostať sms, prijať sms, a sem tam fotiť. a net, keď nie je inde, čo najlacnejší paušál.

 

zostaňme pri tom poslednom riadku:

 

.... Tak teraz swan je na volanie telefonické hovory, funfon je na internet a O2 je moje hlavné číslo kam volajú mne ohladne roboty a tak.

 

voláš si so starším človekom, prispôsobuješ sa mu, s kamošom z Nemecka, ktorý má také obmedzenie, preferuje jedno, voláš kamoškou v Anglicku, kde má iné obmedzenie a preferuje iné, a ty sa prispôsobuješ.
 

myslím, že som sa už kedysi pýtala, alebo ktosi sa pýtal, ale ešte raz:

 

kto voláva komu?
volajú ti zvyčajne oni, či zvyčajne ty voláš im?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. čo najlacnejší paušál.

 

2. kto voláva komu? volajú ti zvyčajne oni, či zvyčajne ty voláš im?

1. Ano paušál a ešte ani to neni až tak od témy lebo šetriť sa nedá len do prasiatka peniaze ale aj ušetriť napríklad na telefóne. Aj to je sitá forma šetrenia. Ja mám ten problém že mám všetko na kredit a keď prevolám kredit tak si neviem hneď niekam utekať dobiť a potom neviem odpísať atď. Takže v mojom prípade ak sa toho nechcem zrieknuť tak radšej paušál nejaký a aj keď ho o 5€ prevýšim ale vždy je k dispozícii niesu problémy typu a sakra nemám kredit a sedím vo vlaku ani ho niet kde nabiť. U O2 sú nejaké zlaté paušály a tam je to že SMS nekonečno celá EU aj volanie detto. Tak si dám ten a nebude to síce za 10€ ale tak dám 20 alebo 25 ale viem že tú sumu garantovane neprekročím!

 

2. Ano ja. Som si myslel že toto dávno vieš. Jasné že ja sa prispôsobujem však u nás platí príslovie ,,amíg van borod van barátod" (kým máš víno, máš priateľov" dovtedy som pre nich zaujímavý kým sa môžu baviť na môj účet ale keby som sa neprispôsobil bol by som sám úplne sám. Nik by o mňa ani nezakopol. Tak si riešim svoj sociálny deficit. Ja mám len nepriateľov. Akosi priateľov sa mi nedarí mať. Ale nepriateľov sa nájde na každom rohu aj 10.

 

K téme: Takže ďalší pokus bude odložiť si desinku z tejto výplaty čo zajtra bude. Uzatvárajte stávky kurz je nula k nule keďže výsledok je viac než samozrejmí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov