Skočiť na obsah

Cirkev v dnešnej spoločnosti


RoSo

Odporúčané príspevky

Informator

 

Prečo stále musíš debatu viesť takýmto útočným smerom? Už viac krát som si všimla, že sa tu navážaš do súkromia.  Čo to má s témou či ja mám deti? A také tie pripomienky s kým si mám podať ruku? Nie je podstatné, čo by som robila ja a nerobila. A  smutný smailik na konci, akože si zo mňa zarmútený či čo?  To akože mne si chcel dať poučenie ako by som sa mala správať ? 

 

Tu snáď išlo o to, čo urobil ten farár, a ako sa k tomu postavili ľudia z obce, nie o to ako a čo urobila matka.

Game ti tu napíše dlhý príspevok o postoji ľudí k tomu čo sa stalo, a ty z toho vypichneš matku?  a potom ma k nej porovnávaš? .............

 

Co pokladas za utocny smer v mojich prispevkoch?...........ak mas na mysli to moje "prirovnanie" ta k matke v prislevku od game, tak ta ubezpecujem, ze to nebolo prirovnanie, ale tebe polozena otazka, na ktoru si ale musis odpovedat sama sebe ty.....mna to ozaj netrapi....a ten smajlik na konci s tym utrpnym vyzorom, bol mieneny v zmysle, ze si nepochopila pointu v mojej reakcii na dotycnu matku toho divcata.

 

A k tomu vysvatenemu Casanovovi (inak ho nemozem nazvat, lebo u mna nesplna podstatu knaza) sa nemozem vyjadrovat....je odsudeny a teda sa naplnila litera zakona. Ak nie je matka ci politicka Norisova s vysledkom spokojna, tak mozu podat odvolanie. To je ich pravo. A ano, ta matka nekonala nic v snahe zabranit, tomu cinu, ak neratam poprosenie dotycneho, aby nechal jej dceru na pokoji. To bolo od nej, ako od matky, vrcholne nezodpovedne a keby bolo na mne, tak by sa tym mala zaoberat socialka a vziat jej dieta pre jej (ne)konanie. Toto vravim, ako rodic a nie s nejakej spasnej myslienky a snahe o ocistenie farara!!!  Prispevok od game, s poukazanim na list od Norisovej, bol tendencny a z jej strany osobny, tak som reagoval na tu tendencnost a nebolo mojim umyslom zastavat knaza, alebo obyvatelov tej dediny. No tym, ze sa dotycna matka nakoniec rozhybala a prestala knaza prosit, tak sa tato osobna vec jej rodiny, stala vecou verejnou a sa aj na verejnosti prebera sposobom tak ako vsetky podobne nemile veci, ktore sa zverejnia. A vidis sama, ze sa na tom snazi prizivit aj Norisova a nahrat si nejake politicke body. Sukromie tej rodiny sa stalo verejnou vecou. Keby Norisova skritizovala konanie matky, tak by asi nevelmi zabodovala......je teraz "in" kopnut si do cirkvi, ak sa naskytne nejaka moznost.

 

Takze ta tvoja definicia o mojich utocnych prispevkoch sa mi zda pritiahnuta za vlasy.....ale budem sa snazit polepsit :) .

 

 

ocakavam, ze dalsi argumentacny level informatora bude zacinat asi takto:

 

dievca zneuzilo knaza.. :)

 

Nikdy nehovor nikdy  :).

 

 nemyslím si to.. info, podľa mňa vie, že kňaz spáchal hriech...., že kňaz bol nie bezúhonny.. čo je pedofília.., že kňaz bol právoplatne obvinený..

 

infovi, ide skôr myslím si, o Cirkev, keďže sme v téme: " Cirkev v dnešnej spoločnosti", aby sa pre hriech jednotlivca...alebo  skupinky..  nehádzala vina na podstatu Cirkvi, na všetkých predstavených v Cirkvi, alebo  kresťana, ktorý patrí do Cirkvi..  asi v tom to bude  nedorozumenie...  môžem sa mýliť.. info, ak bude chcieť, tak sa k tomu ešte vyjadrí..

 

Dobre si myslis...... :flowers:

 

Viem ze sme v teme "Cirkev...........", preto som aj dal tie rozne priklady miest moznych pachatelov podobnych cinov, aby sa nenaznacovalo (podla prispevku game to je jednoznacne), ze iba v Cirkvi sa mozu diat podobne veci. No to, ze nebola-nie je chyba v systeme, ale v jednotlivcovi, sa tam akosi presvedcivo nepredklada........ze by umyselne? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no, zasa chapem a plne suhlasim s tym, co info napisal, ze matka bola sprosta jak bedna gitu, ked isla za fararom s tym, aby nechal jej dceru na pokoji (teda, ak to tak bolo)

bud mu mala dat motykou po hlave, alebo to rovno ohlasit na policii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale veď matka ten prípad ohlásila, práve preto ju teraz celá dedina odsudzuje. Keď sa pán farár začal obšmietať okolo školáčky a pliesť jej hlavu, matka ho požiadala aby s tým prestal a keď dohovor nezabral, tak celý prípad ohlásila a dedina ju za to odsúdila. Aj napriek tomu, že sa medzi dôkazným materiálom objavil psychiatrický posudok, ktorý u pána farára potvrdil pedofíliu a doporučil liečbu. Ja si na rozdiel od informatora myslím, že matka sa v rámci svojich možností zachovala výborne. Farár si totiž ako správny predátor vytipoval bezbrannú obeť - išlo o rozvedenú rodinu bez otca, zo sociálne slabšej skupiny obyvateľstva.

 

Najlepším riešením by aj tak bola tá motyka po hlave, tiež mi to napadlo ako prvé. Úchyláka presunuli kamsi do hospicu a nebol ani exkomunikovaný, až sa to teda celé utrasie, môže veselo vyraziť do terénu na ďalší lov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

správa, ktorá prebehla médiami:

 

Poliak, ktorý sa v detstve stal obeťou sexuálneho zneužívania miestnym kňazom, získa od farnosti a diecézy odškodnenie vo výške 150-tisíc zlotých (takmer 37-tisíc eur), ktoré má pokryť náklady na liečbu. Ide o vôbec prvý prípad v Poľsku, keď obeť požadovala odškodnenie nielen od páchateľa, ale aj od cirkvi, uviedla agentúra AFP.

 

Muž označovaný v médiách iba ako Marcin K. pôvodne žiadal 200-tisíc zlotých (vyše 47-tisíc eur) a ospravedlnenie v celoštátnej tlači. Strany sa však nakoniec v piatok dohodli na zmieri.

Stanovilo sa, že muž stiahne žalobu a zriekne sa všetkých nárokov, zatiaľ čo farnosť a diecézy mu „v geste kresťanskej pomoci“ zaplatia psychoterapiu.

Marcin K. v rozhovore s rozhlasovou stanicou TOK FM priznal, že má v súvislosti s výsledkom súdneho konania „rozporuplné pocity“. Avšak je rád, že už má všetko za sebou. „Na to gesto kresťanskej pomoci som musel čakať dva roky. Ale každá dohoda, hoci chatrná a neuspokojivá, je lepšia ako najlepší rozsudok,“ uviedol Marcin K.

Obeťou zneužívanie sa Poliak stal, keď mal 12 rokov, čo bolo okolo roku 2000. Prvýkrát o všetkom prehovoril až o osem rokov neskôr. Kňaz, ktorý ho zneužíval, bol odsúdený na dva roky.

Zatiaľ si odsedel menej ako rok a pol a za dobré správanie by mal byť teraz prepustený, uviedli poľské médiá.

Odškodné mladému Poliakovi za zneužívanie kňazom

 

médiá v prevzatej správe neuviedli, ako sa v tej nadmieru katolíckej krajine menom Poľsko k pánu Marcinovi K. postavila príslušná dedina ... a ako k do väzenia odsúdenému kňazovi.

 

môžeme akurát premýšľať, ako slovenskému dievčaťu zaplatí cirkev psychoterapiu, aj za drevenú dedinu ... v "geste kresťanskej pomoci" dostáva pľuvance a zaryté ticho zo strany cirkevnej vrchnosti na sklenom vrchu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mali by sme si uvedomit, ze stale tu existuje dost ludi, pre ktorych fraza "pre dobro cirkvi" znamena viac, ako cokolvek ine. Kludne im mozu sukat ich vlastne deti a oni sa sklonia pred jej majestatom a budu radsej mlcat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Ale veď matka ten prípad ohlásila, práve preto ju teraz celá dedina odsudzuje. Keď sa pán farár začal obšmietať okolo školáčky a pliesť jej hlavu, matka ho požiadala aby s tým prestal a keď dohovor nezabral, tak celý prípad ohlásila a dedina ju za to odsúdila. Aj napriek tomu, že sa medzi dôkazným materiálom objavil psychiatrický posudok, ktorý u pána farára potvrdil pedofíliu a doporučil liečbu. Ja si na rozdiel od informatora myslím, že matka sa v rámci svojich možností zachovala výborne. Farár si totiž ako správny predátor vytipoval bezbrannú obeť - išlo o rozvedenú rodinu bez otca, zo sociálne slabšej skupiny obyvateľstva.

 

Najlepším riešením by aj tak bola tá motyka po hlave, tiež mi to napadlo ako prvé. Úchyláka presunuli kamsi do hospicu a nebol ani exkomunikovaný, až sa to teda celé utrasie, môže veselo vyraziť do terénu na ďalší lov.

 

Tak podla teba (a game), je cela dedina veriaca....pretoze z logiky veci je zrejme, ze iba veriaci obcania veria tomu pedofilnemu fararovi. Co ale nie velmi koresponduej s poctom veriacich na Slopensku.  Alebo ako ste to mysleli (ty a game)?......daj to na pravu mieru, lebo inak s toho poctu odsudzujucich, je aj riadne kusisko inovercov, ateistov, agnostikov a pod. 

 

Podla teba matka konala v ramci svojich moznosti?....a teda spravne?.....ved toto tu dolu, je uz hadam aj trestnym cinom a je to pripad pre prokuratora a nejaky socialny odbor...............

 

 

 

V tejto súvislosti  je dôležité, že matke dievčaťa nešlo od začiatku prípadu o nič iné, ako o ochranu svojho dieťaťa. Za tým účelom najprv opakovane žiadala kňaza Pavla Kobidu, aby prestal jej dcéru sexuálne obťažovať a sama chcela podľa vlastných slov vec ututlať. Až keď odmietol, obrátila sa na orgány činné v trestnom konaní.

 

............ty asi nemas problem s takymto spravanim rodica k svojmu dietatu. 

 

 

 

správa, ktorá prebehla médiami:

 

Odškodné mladému Poliakovi za zneužívanie kňazom

 

médiá v prevzatej správe neuviedli, ako sa v tej nadmieru katolíckej krajine menom Poľsko k pánu Marcinovi K. postavila príslušná dedina ... a ako k do väzenia odsúdenému kňazovi.

 

môžeme akurát premýšľať, ako slovenskému dievčaťu zaplatí cirkev psychoterapiu, aj za drevenú dedinu ... v "geste kresťanskej pomoci" dostáva pľuvance a zaryté ticho zo strany cirkevnej vrchnosti na sklenom vrchu.

 

Mozno su media v Polsku empatickejsie k podobnym obetiam, ako nasa slopenska pospolitost a este si aj nejaka "ujeta" poslankyna robi na tomto pripade politicku reklamu :( .

 

 

Mali by sme si uvedomit, ze stale tu existuje dost ludi, pre ktorych fraza "pre dobro cirkvi" znamena viac, ako cokolvek ine. Kludne im mozu sukat ich vlastne deti a oni sa sklonia pred jej majestatom a budu radsej mlcat.

 

Mas teraz na mysli matku toho nestastneho dievcata?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak podla teba (a game), je cela dedina veriaca....pretoze z logiky veci je zrejme, ze iba veriaci obcania veria tomu pedofilnemu fararovi. Co ale nie velmi koresponduej s poctom veriacich na Slopensku.

Prečo by nemohla byť celá dedina veriaca? Vôbec by ma to neprekvapilo. Nevidzany majú 300 domov, 600 obyvateľov a v celej obci je zastúpené iba jedno náboženské vyznanie - rímskokatolícke. Ako s tým súvisí počet veriacich na Slovensku? Myslíš si snáď, že máme na celom Slovensku menej ako 600 veriacich? To sa skôr zas tvoja smrtonosná logika odtrhla z reťaze a slepo mláti do tmy, ako obvykle. Daj si to na pravú mieru radšej sám! :zubiska:

 

Podla teba matka konala v ramci svojich moznosti?....a teda spravne?.....ved toto tu dolu, je uz hadam aj trestnym cinom a je to pripad pre prokuratora a nejaky socialny odbor...............

Čo tam dole považuješ za prípad pre prokurátora? Pán farár začal nenápadne, najprv sa okolo školáčky iba obšmietal a posielal jej súkromné správy, na tom predsa nič trestné nie je. Trestný čin spáchal až vtedy, keď ju začal ohmatkávať a to už predsa matka ohlásila, takže moja odpoveď znie áno - zachovala sa správne. Očividne sa jej do udávania veľmi nechcelo, keď to skúšala vyriešiť formou dohovoru a dala farárovi možnosť aby vycúval, ale keď sluha boží prekročil istú hranicu, tak sa už nedalo robiť nič iné.

 

Radšej mi vysvetli odkiaľ si zistil, že matka mala pri rozhovore s farárom na tvári ponížený psí výraz a že sa ho doprosovala. To si si prečítal v nejakom bulvárnom denníku, alebo si si to iba vymyslel ako obvykle? :-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo by nemohla byť celá dedina veriaca? Vôbec by ma to neprekvapilo. Nevidzany majú 300 domov, 600 obyvateľov a v celej obci je zastúpené iba jedno náboženské vyznanie - rímskokatolícke. Ako s tým súvisí počet veriacich na Slovensku? Myslíš si snáď, že máme na celom Slovensku menej ako 600 veriacich? To sa skôr zas tvoja smrtonosná logika odtrhla z reťaze a slepo mláti do tmy, ako obvykle. Daj si to na pravú mieru radšej sám! :zubiska:

 

Čo tam dole považuješ za prípad pre prokurátora? Pán farár začal nenápadne, najprv sa okolo školáčky iba obšmietal a posielal jej súkromné správy, na tom predsa nič trestné nie je. Trestný čin spáchal až vtedy, keď ju začal ohmatkávať a to už predsa matka ohlásila, takže moja odpoveď znie áno - zachovala sa správne. Očividne sa jej do udávania veľmi nechcelo, keď to skúšala vyriešiť formou dohovoru a dala farárovi možnosť aby vycúval, ale keď sluha boží prekročil istú hranicu, tak sa už nedalo robiť nič iné.

 

Radšej mi vysvetli odkiaľ si zistil, že matka mala pri rozhovore s farárom na tvári ponížený psí výraz a že sa ho doprosovala. To si si prečítal v nejakom bulvárnom denníku, alebo si si to iba vymyslel ako obvykle? :-)

 

1. Zijes (ako tu vsetci) zo statistiky....a ta nepusti....ani ked sa ja odtrhnem z retaze :) . Takze vyplod tvojej (a nielen tvojej) logiky.

2. Pripada pre prokuratota je to, za to matka nechala dojst do krajnosti a tym padom to dievca malo vacsiu traumu, ako keby bola podnikla razantnejsie kroky na ochranu svojej dcery hned v zarodku. To ale tebe asi nic nehovori.

3. No keby nebola mala k fararovi taky pristup, ako som naznacil, tak urcite by ten pedofil nebol mal cas, na obchytkavanie svojho neplnoleteho objektu. Na to netreba ziadny bulvar, ale zodpovedny pohlad rodica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okej, nech je po tvojom. Ja sa posudzovania ostatných rodičov zdržím, či už sa jedná o rodičov, ktorí riskujú obťažovanie svojich detí úchylným farárom, alebo o rodičov, ktorí riskujú rozšírenie infekčných chorôb odmietaním očkovania. Smutné je akurát to, že dobrý sluha boží nebol vôbec potrestaný ani exkomunikovaný a môžme teda skonštatovať, že slovenská RKC má vo svojich radoch kňaza, u ktorého súdny psychiater potvrdil pedofíliu. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Zijes (ako tu vsetci) zo statistiky....a ta nepusti....ani ked sa ja odtrhnem z retaze :) . Takze vyplod tvojej (a nielen tvojej) logiky.

2. Pripada pre prokuratota je to, za to matka nechala dojst do krajnosti a tym padom to dievca malo vacsiu traumu, ako keby bola podnikla razantnejsie kroky na ochranu svojej dcery hned v zarodku. To ale tebe asi nic nehovori.

3. No keby nebola mala k fararovi taky pristup, ako som naznacil, tak urcite by ten pedofil nebol mal cas, na obchytkavanie svojho neplnoleteho objektu. Na to netreba ziadny bulvar, ale zodpovedny pohlad rodica.

 

milý info ... :)

kde si nabral, že tu všetci žijú z nejakej štatistiky, vieš snáď len ty.

to, že tu niekto / alebo každý? / pokladá za veriacu celú dedinu, a spomínanie počtov odznelo v tvojom príspevku:

 

Tak podla teba (a game), je cela dedina veriaca....pretoze z logiky veci je zrejme, ze iba veriaci obcania veria tomu pedofilnemu fararovi. Co ale nie velmi koresponduej s poctom

....

 

pojem "celá dedina" nie je štatistika. je to len bežné, v bežnej reči zaužívané zovšeobecnenie neľudského, neempatického a úbohého stavu, o ktorom píše Nicholsonová vo svojom otvorenom liste:

.... naďalej trvala  tzv. sekundárna viktimizácia obete.

 

Táto spočívala najmä v perzekúcii a osočovaní najmä zo strany veriacej komunity v dedine, ako aj zo strany médií –  vrátane extrémne tvrdých obvinení z vydierania, čo sa opäť negatívne dotklo rodiny vrátane detí. Cirkev sa naďalej nečinne prizerala a nič nenasvedčovalo tomu, že by jej situácia prekážala.

Tu sa už však už nejednalo o individuálne zlyhanie jedného farára, ale o morálne zlyhanie cirkvi ako inštitúcie.

 

http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/376814/nicholsonova-pise-cirkevnym-hodnostarom.html

 

toto si zmiešal, a z toho si ty, milý info, akosi vyrobil štatistiku.

doteraz tu nebola, ale keď ti tak chýba, tak teraz príde ozajstná štatistika:

 

v referende r. 2015 / vieme, o ktorom je reč, však/ sa v obci Nevidzany zúčastnilo 46,57 % právoplatných voličov. / priemer odpovedí "áno" 94% /

počet zúčastnených ďaleko nad priemer na Slovensku.

aj podľa dostupných údajov na google je obec hlboko rímsko-katolícka.

 

ďalej:

z toho listu Nicholsonovej si vyvodil ďalekosiahle závery ohľadne matky toho dievčaťa.

skús si zagoogliť, a poprečituj si o veci trochu viac.

matka toho dievčaťa nielenže sa potýka s rakovinou, potýkala sa s kňazom, ktorému dôveruje minimum pol dediny, a dôverovalo mu 11 ročné dievča, ktoré sa utiekalo k farárovi práve v citlivom veku a pre chorobu svojej matky ako k niekomu, kto ju podrží a komu môže dôverovať a kto jej pomôže.

 

namiesto toho, aby sa rodine a dievčaťu dostalo podpory,  sa aj chorá matka aj v tomto ovzduší vyrastajúca dcéra potýkajú s nezáujmom zo strany cirkvi a pľuvancov z dediny.

je úplne jedno, kto každý a či každý druhý či každý tretí na nich ukazuje prstom a vypľúva a hrozí palicou. je to dedina. kde musia žiť a chodiť do obchodu a cestovať do školy a občas vyjsť na ulicu.

nič zlého nespravili. len po súkromných prosbách priamo kňazovi, keď to mohlo zostať pod pokličkou, pán pedofilný kňaz nevedel prestať obťažovať maloletú a udali pedofila polícii.

 

oni v tej dedine musia žiť. nestačí  biľag obťažovania od človeka, ktorému tá malá verila, traumu nesčíselnekrát zosiľňuje postoj ľudí okolo. ponesú si to so sebou celý život.

a ani jeden, ani jeden jediný, ani na prosby matky, z tej svätej hory nie je schopný zastaviť nenávisť. či aspoň prehovoriť k nenávistným veriacim. kde je učenie Krista o láske? a toto je to, čo ty obraňuješ. nenávisť.

 

ale to ty, milý info, vo svätom zápale obrany skleného vrchu a KBS asi nepochopíš. na vine je samozrejme chorá matka, ktorá nenechala obťažovať dcéru a malé dievča, pretože dôverovalo kňazovi ...

a cirkevná vrchnosť v mene kresťanskej lásky nič. muzikant.

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okej, nech je po tvojom. Ja sa posudzovania ostatných rodičov zdržím, či už sa jedná o rodičov, ktorí riskujú obťažovanie svojich detí úchylným farárom, alebo o rodičov, ktorí riskujú rozšírenie infekčných chorôb odmietaním očkovania. Smutné je akurát to, že dobrý sluha boží nebol vôbec potrestaný ani exkomunikovaný a môžme teda skonštatovať, že slovenská RKC má vo svojich radoch kňaza, u ktorého súdny psychiater potvrdil pedofíliu. 

 

Ja neposudzujem rodicov, ale odsudzujem konanie matky v ochrane svojej dcery pred pedofilnym clovekom. To samozrejme neznamena, ze toho pedofila tu podavam, ako vzor milosrdneho spravania. K uchylakom vsetkeho druhu mam svoj vyhraneny nazor a aj ho tu prezentujem. Zakuklenec bol sudeny a odsudeny....ak ma s trestom postihnuta strana problem, tak sa moze odvolat na vyssiu instanciu v sudnictve. Teda o akom nepotrestani to meles? A odial si vydoloval, ze ja som proti ockovaniu.....zacinam pochybovat o tvojej svojpravnosti :( .

 

 

milý info ... :)

:klobuk:

 

 

 

Citát

kde si nabral, že tu všetci žijú z nejakej štatistiky, vieš snáď len ty.

to, že tu niekto / alebo každý? / pokladá za veriacu celú dedinu, a spomínanie počtov odznelo v tvojom príspevku:

pojem "celá dedina" nie je štatistika. je to len bežné, v bežnej reči zaužívané zovšeobecnenie neľudského, neempatického a úbohého stavu, o ktorom píše Nicholsonová vo svojom otvorenom liste:

 

 

Vies co si napisala?........ak ano, tak si potvrdila, ze ja som spravil to, co ty, ale ja to nemozem a ty ano...vdaka :) .

 

Citát

 

v referende r. 2015 / vieme, o ktorom je reč, však/ sa v obci Nevidzany zúčastnilo 46,57 % právoplatných voličov. / priemer odpovedí "áno" 94% /

počet zúčastnených ďaleko nad priemer na Slovensku.

aj podľa dostupných údajov na google je obec hlboko rímsko-katolícka.

 

 

To dokazuje co?.......tie percenta zucastnenych su na sto% hlboko veriaci obyvatelia tej dediny?......a co ked s tej skupiny zucastnenej populacie bolo 99% "vlaznych" veriacich a 1% ateistov?......co ked ta hlboko veriaca skupina zostala doma?......tomu sa hovori uskalie statistiky.

 

Citát

z toho listu Nicholsonovej si vyvodil ďalekosiahle závery ohľadne matky toho dievčaťa.

skús si zagoogliť, a poprečituj si o veci trochu viac.

matka toho dievčaťa nielenže sa potýka s rakovinou, potýkala sa s kňazom, ktorému dôveruje minimum pol dediny, a dôverovalo mu 11 ročné dievča, ktoré sa utiekalo k farárovi práve v citlivom veku a pre chorobu svojej matky ako k niekomu, kto ju podrží a komu môže dôverovať a kto jej pomôže.

 

 

Ano, mas pravdu, ze som s toho Nicholsonovej (pre mna uplne nezname meno-doteraz) propagacneho listu vyvodil zavery, ake popisujes. Usudzujes s toho, ze fandim tomu zakuklenemu pedofilnemu fararovi?........pre mna je prvoradou povinnstou, ako rodica, postarat sa o dieta. Matka sa spravala nezodpovedne a preto som aj napisal, ze je pripad pre soc.odbor alebo prokuratora. Co je na tom s tvojho pohladu nepochopitelne? Matka svojim postojom vlastne chcela toho pedofila kryt....to je podla mna trestny cin. Chcela to "ututlat". Mala by sa zodpovedat. Dokonca si myslim, ze svojim konanim spravila svojej dcere este vacsiu traumu, ako ten pedofilny uchylak. Na to poslankyna Nicholsonova nepoukazala...preco? Ze by mala empatickejsi vztah k svojmu psovi, s ktorym je odfotena na svojom blogu?.....ten jej list tomu nasvedcuje. Ty tu darmo poukazujes na pomery tej rodiny a chorobu matky, to nema s konanim matky nic spolocneho. Ale skonanim pedofilov (a inej uchylnej populacie) to ma vela spolocneho......takato skupina vzdy bude lovit len v takych vodach, ako je aj spominana teraz matka s dcerou. Tak vzdy riesenie zostane na rodicoch a ich pristupe k problemu. Tak tu nepodsuvaj akesi moje obhajovanie pedofilov :nono: .. ...vdaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zakuklenec bol sudeny a odsudeny....

Teraz už nie je zakuklenec, keď bola jeho pedofília verejne potvrdená oficiálnym posudkom súdneho psychiatra, že? Je to normálny kňaz, ktorý sa stará o ľudí v hospici.

 

 

.. ak ma s trestom postihnuta strana problem, tak sa moze odvolat na vyssiu instanciu v sudnictve.

Máš pravdu. Neviem, či má postihnutá strana s rozhodnutím súdu nejaký problém, mne pripadá zaujímavý skôr postoj KBS a našich veriacich z Nevidzian, ktorí nepovažujú za problém pedofíliu svojho kňaza.

 

 

A odial si vydoloval, ze ja som proti ockovaniu.....zacinam pochybovat o tvojej svojpravnosti :( .

A kde som napísal, že si proti očkovaniu? To si z teba opäť vystrelilo tvoje vzťahovačné ego. Ale pochybuj o čom len chceš, pochybnosti sú cestou k poznaniu. :zubiska:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matka svojim postojom vlastne chcela toho pedofila kryt....to je podla mna trestny cin. Chcela to "ututlat". Mala by sa zodpovedat. Dokonca si myslim, ze svojim konanim spravila svojej dcere este vacsiu traumu, ako ten pedofilny uchylak. Na to poslankyna Nicholsonova nepoukazala...preco? Ze by mala empatickejsi vztah k svojmu psovi, s ktorym je odfotena na svojom blogu?.....ten jej list tomu nasvedcuje. Ty tu darmo poukazujes na pomery tej rodiny a chorobu matky, to nema s konanim matky nic spolocneho. Ale skonanim pedofilov (a inej uchylnej populacie) to ma vela spolocneho......takato skupina vzdy bude lovit len v takych vodach, ako je aj spominana teraz matka s dcerou. Tak vzdy riesenie zostane na rodicoch a ich pristupe k problemu. Tak tu nepodsuvaj akesi moje obhajovanie pedofilov :nono: .. ...vdaka.

 

toto je veľmi pekný odstavec, hlboký psychologický rozbor, každý tvoj obľúbený psychológ by o ňom mohol aspoň napísať článoček. :) ale nie. teraz vážnejšie.

svet nie je nikdy len čiernobiely, choroba matky, ich existencia v bohabojnej dedine, kde pán farár chodil pravidelne do najroduvernejších rodín na večere a popíjať vínko, má s tým prípadom spoločného hodne. a ten pár farár, medzitým, čo pred matkou a dcérou dedina pľula, chodil a navštevoval na pohár vínka naďalej svoje vybrané domácnosti.

možno na to, že veci sú komplexnejšie, raz prídeš aj sám, hoci skôr myslím, že nikdy.

 

otázka z toho celého tvojho posudzovania vyplýva jedna vskutku zaujímavá, chce to tvoj hodne hlboký psychologický pohľad do diania v dedine:

 

podľa teba keby matka išla na políciu v tej hlboko veriacej dedine hneď, dedina by pred tou rodinou a obťažovaným dievčaťom nevypľúvala?

 

 

 Usudzujes s toho, ze fandim tomu zakuklenemu pedofilnemu fararovi?

nie.

 

neviem, kde si to vyčítal. nič také tu neodznelo, ani to nebola otázka. otázka bola úplne iná, už na začiatku.

 

ty si sa, milý info, nevyjadril k tomu podstatnému, o čom táto časť tejto celej debaty je, o čom je otvorený list Lucie Nicholsonovej /je celkom možné, že si o nej ešte nikdy nepočul, ale to je pre vec úplne vedľajšie/, a o čom a prečo vznikol a čo tu už na začiatku odznelo, prečo táto debata, a čo bolo spomenuté hneď na samom začiatku:

 

postoj našej slovenskej cirkevnej vrchnosti k dianiu.

hluché uši, za siedmimi zámkami. KBS ako tie tri opice: nevidím, nepočujem, nehovorím, neriešim.

 

a teraz jedna vec, ktorú už treba jasne napísať:  podstata vzrušenia a vypľúvania v dedine ti úplne unikla. dokazujú to aj tie tvoje neustále jednostranné výpady na matku:

 

dedina je nahnevaná na ublíženú rodinu a matku a dievča preto, lebo si vôbec dovolila udať pedofila, ktorého dedina /áno, používam zovšeobecňujúce slovo - keď chceš, dosaď si "pol dediny"/ nepovažuje za pedofila, ale za snehobieleho kňaza,  človeka bez hriechu, napriek posudku súdnych psychiatrických znalcov, starí páni z dediny, priatelia a kamaráti kňaza ho aj o paličkách odprevádzali na súdne pojednávania ako podpora a doprovod v mene ich viery v jeho nevinu, ... na google nájdeš fotiek a článkov habakuk.

 

z pápeža Františka neubudlo, keď sa ospravedlnil za nehodných kňazov a odslúžil verejne omšu poníženým a ublíženým pedofíliou kňazov z jeho cirkvi.

 

podľa teba, milý info, je úplne v poriadku, že cirkevná vrchnosť vie o probléme, a necháva napriek prosbám v dedine zachádzať veci do krajnosti, asi v mene lásky k blížnym, podporujúc tým kresťanskú nenávisť?

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz už nie je zakuklenec, keď bola jeho pedofília verejne potvrdená oficiálnym posudkom súdneho psychiatra, že? Je to normálny kňaz, ktorý sa stará o ľudí v hospici.

 

Máš pravdu. Neviem, či má postihnutá strana s rozhodnutím súdu nejaký problém, mne pripadá zaujímavý skôr postoj KBS a našich veriacich z Nevidzian, ktorí nepovažujú za problém pedofíliu svojho kňaza.

 

A kde som napísal, že si proti očkovaniu? To si z teba opäť vystrelilo tvoje vzťahovačné ego. Ale pochybuj o čom len chceš, pochybnosti sú cestou k poznaniu. :zubiska:

 

To je fakt, nie je uz zakuklenec....len teraz neviem, co myslis tym......"je to normalny knaz, ktory sa stara o ludi v hospici".

 

Co mas na mysli "zaujimavym postojom KBS"? Viem ze si expert na duchovno a zahrobie, ale ze kto, a pre aku pricinu (a ci je vobec veriaci), nepovazuje za problem pedofiliu toho uchylaka je velmi tazke, ak nie nemozne, jednoznacne urcit (jedine statisticka "strelka").

 

O tom ockovani som si to nedobre precital.....ty nemas tendenciu zovseobecnovat ako "ostatok" tu na fore : ).

 

 

 

game

.......asi v mene lásky k blížnym, podporujúc tým kresťanskú nenávisť?

 

:klobuk:

 

 

toto je veľmi pekný odstavec, hlboký psychologický rozbor, každý tvoj obľúbený psychológ by o ňom mohol aspoň napísať článoček. :) ale nie.

 

Konecne nieco aj pozitivne....vdaka : ).

 

 

svet nie je nikdy len čiernobiely, choroba matky, ich existencia v bohabojnej dedine, kde pán farár chodil pravidelne do najroduvernejších rodín na večere a popíjať vínko, má s tým prípadom spoločného hodne. a ten pár farár, medzitým, čo pred matkou a dcérou dedina pľula, chodil a navštevoval na pohár vínka naďalej svoje vybrané domácnosti.

možno na to, že veci sú komplexnejšie, raz prídeš aj sám, hoci skôr myslím, že nikdy.

 

"pan farar" sa spraval, ako pedofil (podla posudku, teda co mu bolo vlastne) a matka sa spravala ako kupliarka. Uchylak vzdy bude uchylakom a ked dostane moznost a priestor na svoju uchylku, tak ju vyuzije. V tomto smere je svet ciernobiely.

 

 

podľa teba keby matka išla na políciu v tej hlboko veriacej dedine hneď, dedina by pred tou rodinou a obťažovaným dievčaťom nevypľúvala?

 

Tu nejde o to, ci mala-nemala ist na policiu hned, ale mala hlavne konat, ako zodpovedny rodic a nebrat ohlad na pedofila.....o tom odpluvani si pred touto matkou a jej dcerou, co mam napisat?.......ty pises (aj ta poslankyna) o pricine toho plutia, ako o neuznani viny toho pedofila....hm....je ale aj celkom mozne, ze si (ak si) odpluvaju preto, ze matka sa spravala nezodpovedne v ochrane svojej dcery. Teda svojim (ne)konanim mu ju vlastne akoby "ponukla". Preto som aj napisal, ze jej mozno vyrobila vacsiu traumu, ako ten uchylak.

 

 

ty si sa, milý info, nevyjadril k tomu podstatnému, o čom táto časť tejto celej debaty je, o čom je otvorený list Lucie Nicholsonovej /je celkom možné, že si o nej ešte nikdy nepočul, ale to je pre vec úplne vedľajšie/, a o čom a prečo vznikol a čo tu už na začiatku odznelo, prečo táto debata, a čo bolo spomenuté hneď na samom začiatku:

 

Pre mna je podstatnejsie spravanie matky (rodica).......

 

 

a teraz jedna vec, ktorú už treba jasne napísať:  podstata vzrušenia a vypľúvania v dedine ti úplne unikla. dokazujú to aj tie tvoje neustále jednostranné výpady na matku:

 

dedina je nahnevaná na ublíženú rodinu a matku a dievča preto, lebo si vôbec dovolila udať pedofila, ktorého dedina /áno, používam zovšeobecňujúce slovo - keď chceš, dosaď si "pol dediny"/ nepovažuje za pedofila, ale za snehobieleho kňaza,  človeka bez hriechu, napriek posudku súdnych psychiatrických znalcov, starí páni z dediny, priatelia a kamaráti kňaza ho aj o paličkách odprevádzali na súdne pojednávania ako podpora a doprovod v mene ich viery v jeho nevinu, ...

 

To nie su vypady na matku, je to ukazkovy priklad, ako sa rodic nesmie spravat k svojmu dietatu.....ak by sa nieco takehoto stalo niekde v Norsku, tak ta matka by putovala do basy a dieta by jej socialka vzala. Tym samozrejme nechcem robit Norsku nejaku propagandu v ich starostlivosti o deti. K tomu maju daleko. Taktiez sa nebudem vyjadrovat k tej situacii v dedine....nepoznam ju a dovody na tu (ako pises) averziu mozu byt rozne a taktiez tu averziu nemusia presadzovat iba veriaci.

 

 

postoj našej slovenskej cirkevnej vrchnosti k dianiu.

hluché uši, za siedmimi zámkami. KBS ako tie tri opice: nevidím, nepočujem, nehovorím, neriešim.

z pápeža Františka neubudlo, keď sa ospravedlnil za nehodných kňazov a odslúžil verejne omšu poníženým a ublíženým pedofíliou kňazov z jeho cirkvi.

 

Teraz ozaj neviem na co narazas a co kritizujes.........papez sa ospravedlnil a teda uz sa podobne veci nebudu stavat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"pan farar" sa spraval, ako pedofil (podla posudku, teda co mu bolo vlastne) a matka sa spravala ako kupliarka. Uchylak vzdy bude uchylakom a ked dostane moznost a priestor na svoju uchylku, tak ju vyuzije. V tomto smere je svet ciernobiely.

 

 

Tu nejde o to, ci mala-nemala ist na policiu hned, ale mala hlavne konat, ako zodpovedny rodic a nebrat ohlad na pedofila.....o tom odpluvani si pred touto matkou a jej dcerou, co mam napisat?.......ty pises (aj ta poslankyna) o pricine toho plutia, ako o neuznani viny toho pedofila....hm....je ale aj celkom mozne, ze si (ak si) odpluvaju preto, ze matka sa spravala nezodpovedne v ochrane svojej dcery. Teda svojim (ne)konanim mu ju vlastne akoby "ponukla". Preto som aj napisal, ze jej mozno vyrobila vacsiu traumu, ako ten uchylak.

 

 

Pre mna je podstatnejsie spravanie matky (rodica).......

 

Ja chápem, že ľudia môžu mať iný pohľad na jednu udalosť, ale tvoj pohľad je tak neštandardný, tak výnimočný, a tak chorý.!

 

"matka sa správala ako kupliarka"  to ako si k tomu došiel?   Pre mňa je normálne choré otočiť to, čo sa vlastne stalo v takúto vetu.  

 

Matka je kupliarka?  Matka, ktorá ho udala a bol právoplatne odsúdený?  komu čo ponúkala? To k tomu si zasa ako došiel? 

Čo stále rýpeš do matky?  Čiže ty to vidíš tak, že vlastne vždy je rodič na vine ak sa dieťaťu niečo stane. 

Ešte mi povedz, ako by mala vyzerať taká dostatočná ochrana.   Zavrieť deti aspoň do osemnásť rokov do komory, aby sme predišli stretu a možnému útoku pedofila?  

 

Ja sa ťa opýtam, mala ho ísť rovno zastreliť?  Vlastne to by bolo jedno najrozumnejšie riešenie podľa teba, vlastne by ochránila  dcéru od tohto pedofila určite.  Ako si písal:  "Uchylak vzdy bude uchylakom a ked dostane moznost a priestor na svoju uchylku, tak ju vyuzije" čiže by vykonala jeden záslužný čin. Ochránila by svoju dcéru dokonale a ochránila by množstvo ďalších jeho budúcich obetí.

 

 

 

Teraz ozaj neviem na co narazas a co kritizujes.........papez sa ospravedlnil a teda uz sa podobne veci nebudu stavat?

 

Ty nevieš na čo naráža a čo kritizuje??  Tak to fakt veľa vysvetľuje.

 A čo ak by sa ospravedlnil biskup, alebo niekto farárovi-pedofilovi  nadriadený, tej matke a dcére za príkoria ktorými museli prejsť do tej doby, dokiaľ bol farár - pedofil   odsúdený, a opustil miesto farára.

Také ti nenapadlo?

 A povedať pár slov k správaniu sa "odpľúvajúcich".  Myslím, že by bolo vhodné ako cirkev, sa od jeho správania  jednoznačne dištancovať, povedať to na omši. Čo sa stalo, sa už sice neodstane, ale aspoň dajú jasne najavo svoj postoj k takýmto ľuďom.  

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 ...hm....je ale aj celkom mozne, ze si (ak si) odpluvaju preto, ze matka sa spravala nezodpovedne v ochrane svojej dcery. Teda svojim (ne)konanim mu ju vlastne akoby "ponukla". Preto som aj napisal, ze jej mozno vyrobila vacsiu traumu, ako ten uchylak.

 

 

ja chapem, ze ludia vidia veci rozne, ale od teba by sa mohol ucit kazdy minister propagandy..

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja chápem, že ľudia môžu mať iný pohľad na jednu udalosť, ale tvoj pohľad je tak neštandardný, tak výnimočný, a tak chorý.!.....................

 

Tu na fore je nestandardny-vynimocny, ale ze by aj chory?..........robit vsetko pre ochranu svojho dietata je chore? Mas asi iny pohlad na rodicovstvo, ale ako pises....kazdy sme iny. No rodicovstvo by malo byt jednofarebne (bez odchylky), ako jednotna rychlost svetla.

 

 

"matka sa správala ako kupliarka"  to ako si k tomu došiel?   Pre mňa je normálne choré otočiť to, čo sa vlastne stalo v takúto vetu.  

 

Matka je kupliarka?  Matka, ktorá ho udala a bol právoplatne odsúdený?  komu čo ponúkala? To k tomu si zasa ako došiel? 

Čo stále rýpeš do matky? 

 

Opravim ta....nenapisal som ze matka je kupliarka, ale ze sa spravala ako kupliarka. Pre mna je zasa chore, ked sa ty pozeras na konanie matky, ako na nejaky navod na obetavost. Teda suhlass s tym, ako sa matka najskor sla doprosovat toho pedofila, aby nechal jej dceru na pokoji?......ak ano, tak sa ozaj na tuto temu nemame o com bavit. Je podla teba v poriadku, ze chcela toto vsetko "ututlat"?.....to je co za riesenie problemu svojho decka?.....podla toho listu tam nebola prosit iba raz. Na co cakala?....aby ten pedofil si vstupil do svedomia a "uznal", ze nekona dobre?.....majitel psa, by sa urcite spraval k svojmu psovi, na jeho ochranu, razantnejsim sposobom, ako ta matka v tomto pripade, na ochranu svojej neplnoletej ratolesti. Este ta usmernim....ja nerypem do matky, ak by bol na jej mieste otec a spraval by sa podobne, reagoval by som jednako.  

 

 

 

 

 

Ty nevieš na čo naráža a čo kritizuje??  Tak to fakt veľa vysvetľuje.

 A čo ak by sa ospravedlnil biskup, alebo niekto farárovi-pedofilovi  nadriadený, tej matke a dcére za príkoria ktorými museli prejsť do tej doby, dokiaľ bol farár - pedofil   odsúdený, a opustil miesto farára.

Také ti nenapadlo?

 

Nie neviem na co naraza. Kedze napisala, ze papez sa ospravedlnil vsetkym, co ich postihol podobny osud, ako osoby v tomto nemilom pribehu, tak co ma este spravit nasa biskupska vrchnost? Take veci sa budu stavat (a nielen v cirkvi) aj v buducnosti a papez by sa mal vzdy ospravedlnit? Biskupi sa nebudu ospravdlnovat, pretoze su to v ramci cirkvi "okresny" predstavitelia. To ma snieco podobneho, ako ked sa vrchny statny prestavitel nejakeho statu ospravedlni za nejake spravania vsetkym, co sa im prihodila nejaka ujma v konani-cinnosti statnych organov. Ospravedlnuje sa vtedy kazdy predstavitel obce-okresu-kraja a nakoniec aj pride rad na celostatneho zastupcu? Ak sa osprevedlni niektonizssie postaveny v hierarchii pravomoci, tak najskor musi mat poverenie od najvyssieho predstavitela na to, aby tak spravil. Takze ja viem o com som pisal....mozno na rozdiel od game :( .

 

 

ja chapem, ze ludia vidia veci rozne, ale od teba by sa mohol ucit kazdy minister propagandy..

 

Vzdy pisem, ako to vnimam ja a nie okolie. Pretoze na rozdiel od teba, ja nikomu do hlavy nevidim. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nie neviem na co naraza. Kedze napisala, ze papez sa ospravedlnil vsetkym, co ich postihol podobny osud, ako osoby v tomto nemilom pribehu, tak co ma este spravit nasa biskupska vrchnost? Take veci sa budu stavat (a nielen v cirkvi) aj v buducnosti a papez by sa mal vzdy ospravedlnit? Biskupi sa nebudu ospravdlnovat, pretoze su to v ramci cirkvi "okresny" predstavitelia. To ma snieco podobneho, ako ked sa vrchny statny prestavitel nejakeho statu ospravedlni za nejake spravania vsetkym, co sa im prihodila nejaka ujma v konani-cinnosti statnych organov. Ospravedlnuje sa vtedy kazdy predstavitel obce-okresu-kraja a nakoniec aj pride rad na celostatneho zastupcu? Ak sa osprevedlni niektonizssie postaveny v hierarchii pravomoci, tak najskor musi mat poverenie od najvyssieho predstavitela na to, aby tak spravil. Takze ja viem o com som pisal....mozno na rozdiel od game :( .

 

Vzdy pisem, ako to vnimam ja a nie okolie. Pretoze na rozdiel od teba, ja nikomu do hlavy nevidim. 

 

Mily informator /mozes mi verit, ze oslovenie v tejto chvili myslim uprimne/ nik nikomu do hlavy nevidi, ale ja mam presne opacny pocit..nikdy som tu na fore nepodsuvala svoje domnienky, tak ako to robis ty

 

a s tym ospravedlnenim to je tiez take akesi divne..to papezovo ma nejaku platnost aj pre buducnost?? uz navzdy?? ci len do konca jeho pontifikatu??

 

mna ked niekto urazi, pripadne mi nejaku ublizi v prvom rade cakam ospravedlneni od neho..ak sa toho nedockam, idem za priamym nadriadenym daneho cloveka...ospravedlnenie nejakeho vzdialene nadriadeneho, ktory o spore vie velke gulove..mi je uplne ukradnute

 

a predpokladam, ze rovnako to chape vacsina ludi, ale mozem sa mylit..ja teda som za osobne ospravedlnenia

 

a tiez by sa vinnici mali ospravedlnovat za kazde prikorie, ktore sposobia..nejaky generalny pardon od papeza obetiam urcite pomoze, ked sa im vinnik a jeho najblizsi zamestnavatel smeju do oci, vsak??? :cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len je zahadou, preco ta starostliva matka isla prosit (tvoj popis) knaza, aby nechal jej dceru na pokoji.....ale on kua nie a nie....ked jednoduchsie by  mala ju od neho odlucit hned a nie ju tam nechavat dalej.

Povedzte, Kefalín, ako si predstavujete také odlúčenie? Mala jej zakázať vstup do školy, do obchodu a do kostola? V malej dedine je odlúčenie od verejných inštitúcií zapeklitá vec, keď je tam iba jedna škola, jeden obchod a jeden kostolík. Alebo sa mali rovno odsťahovať preč, so spokojným pocitom, že dcéra je v bezpečí a s vedomím, že úchylný farár si môže pokojne vyhliadnuť novú obeť? Veď čo tam po tom, kašlať na úchyla a ďalšie zneužité decká, hlavne že moja dcéra je v bezpečí?

 

Na prvom mieste v tejto stupnici hodnot, je u mna vzdy moje dieta.

To je zrejmé, lenže za tvojou stupnicou hodnôt je ukrytá aj poriadna dávka sebectva, ako sa zdá. Pretože v tvojom riešení situácie, ktoré si tu načrtol, sa vôbec nezaoberáš úchylným farárom a jeho ďalším pôsobením medzi veriacimi, ale staráš sa výlučne o svoje dieťa. A ešte máš odvahu obviňovať matku z toho, že je nezodpovedná a správa sa ako kupliarka, hoci vôbec netušíš, ako celá situácia vlastne vyzerala. Ono nie je ľahké obviniť farára z pedofílie na základe esemesiek, ktoré ako šikovný psychológ mohol štylizovať nenápadne a tak, aby proti nemu neposkytovali pádny dôkaz. Ani ostatní obyvatelia dediny matke nepomohli svojim správaním a predpokladám, že susedky sa snažili obavy ustaranej matky rozptýliť hneď v zárodku a od ohlásenia prípadu ju možno aj odhovárali, keď aj po prebehnutí súdneho procesu a dokázaní farárovej úchylky nedokážu jeho vinu uznať a obviňujú matku z klamstiev.

 

To máš tak, info, keď si raz šikovný a skúsený psychológ získa dlhoročným a zaiste aj prínosným pôsobením dôveru hlúpeho davu, manipuláciou ho nakloní na svoju stranu, a potom zatne dráp do šikovne zvolenej obete, vtedy už sa jednotlivcovi ťažko dokazuje, na ktorej strane je pravda. Farár nemusí pohnúť ani prstom, pretože zblbnutý dav vykoná špinavú prácu zaňho a obeť jednoducho ušlape, tak ako sa to stalo v Nevidzanoch. Slovo je naozaj mocná zbraň, zvlášť ak je to slovo mocnej a manipulatívnej autority. :innocent:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mily informator /mozes mi verit, ze oslovenie v tejto chvili myslim uprimne/ nik nikomu do hlavy nevidi, ale ja mam presne opacny pocit..nikdy som tu na fore nepodsuvala svoje domnienky, tak ako to robis ty

 

Vdaka za pekne oslovenie........no a ja tu niekomu podsuvam svoje domnienky? Asi ropravame kazdy inym jazykom :( .

 

 

a s tym ospravedlnenim to je tiez take akesi divne..to papezovo ma nejaku platnost aj pre buducnost?? uz navzdy?? ci len do konca jeho pontifikatu?? mna ked niekto urazi, pripadne mi nejaku ublizi v prvom rade cakam ospravedlneni od neho..ak sa toho nedockam, idem za priamym nadriadenym daneho cloveka...ospravedlnenie nejakeho vzdialene nadriadeneho, ktory o spore vie velke gulove..mi je uplne ukradnute

 

Nie plati pre minulost...teda za vsetko cim sa ukrivdilo niekomu cez RKC. Ale pre buducnost plati, ze sa taketo veci budu pranierovat a nie "tutlat". Drzal nad tym zakuklenym pedofilom niekto ochrannu ruku? Vinnik sa neospravedlnil (teda ja o tom neviem), tak co ma spravit jeho nadriadeny? Vinnik bol diagnostikovany, ako pedofil a v tom pripade konal ako pedofil (uchylak), teda normalne - v ramci svojho "instinktu". Bol  vydany svetskemu  sudu a trest bol cirkvou akceptovany. Ci dostane vinnik aj cirkevny trest, to sa ukaze casom. Keby sa bol isiel nadriadeny toho pedofila ospravedlnit tej matke (rodine), tak ta formula tej utechy mala zniet ako?......"ospravedlnujem sa za svojho cirkevneho brata, ale prosim vas, aby ste mu odpustili jeho konanie, pretoze on konal iba medziach svojej pedofilnej uchylky, je to vlastne chudak, ktory za to vlastne ani nemoze. Takych ludi je treba lutovat a nie ich trestat, ved pre nich je uz trestom to, ze maju svoj "mlynsky kamen" v podobe pedofilie na krku".

 

 

..........ked sa im vinnik a jeho najblizsi zamestnavatel smeju do oci, vsak??? :cotisisi:

 

Toto je fakt, alebo iba tvoja domnienka, proti ktorej tam niekde hore vyssie brojis. A ten smajlik je potom sam sebe na posmech.

 

Povedzte, Kefalín, ako si predstavujete také odlúčenie? Mala jej zakázať vstup do školy, do obchodu a do kostola? V malej dedine je odlúčenie od verejných inštitúcií zapeklitá vec, keď je tam iba jedna škola, jeden obchod a jeden kostolík. Alebo sa mali rovno odsťahovať preč, so spokojným pocitom, že dcéra je v bezpečí a s vedomím, že úchylný farár si môže pokojne vyhliadnuť novú obeť? Veď čo tam po tom, kašlať na úchyla a ďalšie zneužité decká, hlavne že moja dcéra je v bezpečí?

 

To je zrejmé, lenže za tvojou stupnicou hodnôt je ukrytá aj poriadna dávka sebectva, ako sa zdá. Pretože v tvojom riešení situácie, ktoré si tu načrtol, sa vôbec nezaoberáš úchylným farárom a jeho ďalším pôsobením medzi veriacimi, ale staráš sa výlučne o svoje dieťa. A ešte máš odvahu obviňovať matku z toho, že je nezodpovedná a správa sa ako kupliarka, hoci vôbec netušíš, ako celá situácia vlastne vyzerala. Ono nie je ľahké obviniť farára z pedofílie na základe esemesiek, ktoré ako šikovný psychológ mohol štylizovať nenápadne a tak, aby proti nemu neposkytovali pádny dôkaz. Ani ostatní obyvatelia dediny matke nepomohli svojim správaním a predpokladám, že susedky sa snažili obavy ustaranej matky rozptýliť hneď v zárodku a od ohlásenia prípadu ju možno aj odhovárali, keď aj po prebehnutí súdneho procesu a dokázaní farárovej úchylky nedokážu jeho vinu uznať a obviňujú matku z klamstiev.

 

To máš tak, info, keď si raz šikovný a skúsený psychológ získa dlhoročným a zaiste aj prínosným pôsobením dôveru hlúpeho davu, manipuláciou ho nakloní na svoju stranu, a potom zatne dráp do šikovne zvolenej obete, vtedy už sa jednotlivcovi ťažko dokazuje, na ktorej strane je pravda. Farár nemusí pohnúť ani prstom, pretože zblbnutý dav vykoná špinavú prácu zaňho a obeť jednoducho ušlape, tak ako sa to stalo v Nevidzanoch. Slovo je naozaj mocná zbraň, zvlášť ak je to slovo mocnej a manipulatívnej autority. :innocent:

 

Sudruh major Terazky, ja si odlucenie predstavujem takto.......nepustit svoje dieta na ziadne cirkevne akcie v domovskej farnosti.Tym mam na mysli aj sedenie na hodine nabozenstva, ak tam prednasa dotycna uchylna osoba. Co sa tyka obchodu a verejneho priestranstva v obci, tak tam sa mu urcite vyhne aj dotycna osoba o ktoru ma zaujem menovany ucghylak. Urcite bude potrebna aj zmena cisla (telef). Dalsia z moznosti, je ist hned navstivit nadriadeneho a ponosovat sa na spravanie jeho podriadeneho. Existuju aj dalsie moznosti, no pisat tu sa o nich nepatri..... :boxing: . To ako konala matka, ked bola za tym fararom s prosbou (3x?), aby nechal jej dceru na pokoji je to iste, akoby sa chcela odstahovat a nechat uchylaka nech si najde inu obet. Teda v tom pripade, ak by ju bol vypocul a nechal jej dceru na pokoji, mal by dvere na dalsi ulovok otvorene. Tomu ty, ako odbornik na duchovno a zahrobie, ako hovoris, ked mna tu obvinujes s akehosi sebectva?

A co sa tyka toho mojho obvinovania matky, za sa spravala ako kupliarka, tak vychadzam s toho listu od tej poslankyne. Ty mas dovernejsie informacie? Tak ich sem posun. Lebo ako aj ty pises....slovo je mocna zbran.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

 

Neopováž sa reptať voči svojmu kňazovi, modli sa za neho! Nerozširuj chyby o svojom biskupovi, modli sa za neho. To chcem dnes povedať. A daj pozor, možno on, či je to kňaz alebo biskup, už v Božích očiach oľutoval svoje hriechy. Ty sa však dopúšťaš väčšieho hriechu, špiníš na Božiu firmu. Nemysli si, že to bude bez trestu. Špiníš na celú Cirkev.

http://www.cestaplus.sk/kazatelnicazivot/nazov/neopovaz-sa-reptat-voci-svojmu-knazovi-a-biskupovi

 

Toto je modelovy priklad, ako byt z toho jelen :)

 

Ak by niekoho nahodou napadlo kritizovat osobu stojacu vyssie v cirkevnej hierarchii, je to nedobre, lebo sa kritikou dotyka priamo Boha

 

Na druhej strane, ak sa  knaz, alebo biskup predsa len dopustia niecoho nepekneho, nemoze za to Boh, ani cirkev, ale je to ich osobne zlyhanie, vsak su iba ludia.

 

Dobre si to vymysleli, kotuhy :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

z rozhovoru s Michalom Havranom

 

Na Slovensku je dominantná rímskokatolícka cirkev. V akom je stave?

Má problémy a tie súvisia so slabučkou intelektuálnou produkciou. Jej predstavitelia veľmi podceňujú fakt, že dnešná doba je zameraná na intelektuálne podnety. Stále fungujú na predstave, že ľuďom stačí dávať texty alebo názory na úrovni katechizmu. Zarážajúce, nepochopiteľné. Taká inštitúcia s takou tradíciou a vplyvom má povinnosť intelektuálnej produkcie, aby mohla racionálne zasahovať do spoločenských diskusií, a to nerobí.

...

Ako je na tom evanjelická cirkev na Slovensku?

Rovnako veľmi zle, možnože ešte horšie ako katolícka. Slovenskí evanjelici sa intelektuálne vyčerpali počas štúrovskej generácie. Dnes je evanjelická cirkev v stave vnútorného rozkladu. Kedysi boli evanjelici nositeľmi vzdelanosti a emancipácie, dnes cirkev ovládol pietizmus, zbožnosť za dve päťdesiat, spínanie rúk, nariekanie, sebaľútosť. S katolíkmi si môžu podať ruku. Farári nevedia štylizovať, nevedia pomenovať veci presne, kladú dôraz na poúčanie. Tak ako u katolíkov, sú, samozrejme, výnimky aj u evanjelikov a ja si hľadám chrámy, kde robia poctivú kritickú prácu, neohlupujú ľudí, nestrašia ich a nemám pocit, že počúvam detský sloh z tretej triedy so zadaním – vaše prvé letné prázdniny.

http://zivot.cas.sk/clanok/20388/teolog-michal-havran-slovensko-je-projekt-ktory-zlyhal-na-celej-ciare

 

rozhovor nie je len o situacii v cirkvi, ale o spoločnosti, politike, Havranovej praci... celkom zaujimave

 

z nejakych jeho vyjadreni predtym som zachytil, že je evanjelik (?), ale vo vzťahu k štúdiu teológie ma zaujalo, ako keby bolo jedno, že "akú teológiu" niekto študuje ? z rozhovoru vyplýva, že študoval na Filozofockej fakulte UK, viem, že teologia sa študuje aj na UMB v BB (kamarat to ma vyštudovane)

nemam s tym skusenosti, ale osobne mam pocit, že štúdium teologie moze byt dost odlisne podla toho, o aku cirkev sa jedna... resp. z ineho uhla pohladu - kazda cirkev sa moze odlisne divat na to, co je predmetom teologie...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V rozhovore 10x vysklonovali slovo "intelektual", to uz je aj na mna vela, ale dobre :)

 

Havran okrem toho vystihol niekolko veci.

-Cirkev, res. cirkvi su posadnute sexom

 

-Podla mna im nechyba intelektualne podhubie /ktore ked nemas, proste ho nemas/, ale taka ta normalna ludskost.

 

-Namiesto ludskosti im naopak nechyba povrchnost

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov