Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Zverejnené

uz sa to stalo v minulosti,  ale to nam teraz nepomoze.   Nasa spolocnost nema podla imunitu na socialne siete a caka nas kriza kym to nedokazeme zaclenit do naseho spravania,

Zverejnené

Synovi a zene som nechal vidiet fica a pelle,pred stretnutim pod vojakom(to je len miesto(my mame namestie Slobody vacsie ako v inom meste) u nas v Revucej a dcere som jej tu pustil po. Ona ze nas zastrasovali.  Teda to pochopila.

Zverejnené

Máme tu kompletný záznam z chatovačky, kde smeráci plánujú rozvrat štátu. Keď teraz  počujem prejav predstaviteľov koalície, tak je zjavné, že vo svojej ideológii pokračujú.

Zverejnené

hm, tak uz mame aj fake puc potvrdeny Lukasenkom.   Tak pekne rychlo ideme do analu.

Zverejnené

V podtate ano. irb, zažil si totalitu? Momentálne nemáme extra na výber, ale isť dať zabiť, alebo psychicky zdegenerovať seba, syna, vnuka za totalitný zverský systém, by som sa nechcel dožiť. 

Zverejnené

Asi to posudzovanie veľmi záleží od toho, aké má kto životné priority, ciele a vízie. 

Zverejnené

Samozrejme a na protestoch vidíš aj počuješ, aké sú priority. 

Zverejnené

To je príliš nekonkrétne. 

To sú také heslá, ktoré sú úplne všeobecné a každý si pod nimi predstavuje, čo sám chce. Predovšetkým sú zamerané na emócie, pričom emócie sú v našom vedomí len polo-vedomé, snivé - a keby ich človek mal dať do jasných konkrétnych myšlienok, ba nebodaj do pozitívnych praktických činov, tak by zistil, že vlastne nevie, čo chce. 

V tom je problém nás ľudí - že síce vieme, čo nechceme, ale iba ťažko dokážeme pozitívne tvoriť budúcnosť. 

Zverejnené

Zažil si totalitný systém ? ANO - NIE  

Ja ano a môžem porovnávať.

Zverejnené

To sú zhromaždenia,  masa zdieľa emocie, to nie je platforma na diskusiu.   A ta zdieľana emocia je že toto sa nam nepáči,  ludom co prisli vadi odklon od europy, centralizacia moci, vladnutie ako na dobytom uzemii.   A najnovsie vyhrazanie sa nasilim.

Zverejnené

Áno, to sú ďalšie všeobecné idey, bez konkrétneho obsahu - ale v podstate sa dajú definovať tak, že sú to všetko obavy z neželanej budúcnosti. Takže opäť emócie.

Veľmi fungujeme na emóciách. Vyvoláme si predstavu o nejakej strašnej budúcnosti a s ňou ideme do boja. 

 

Zverejnené
pred 17 minútami, irb pridal:

Vyvoláme si predstavu o nejakej strašnej budúcnosti a s ňou ideme do boja. 

Všeobecná idea bol aj Mečiarizmus. Samozrejme aj tam boli emócie pri rozpúšťaní v kyseline.

Zverejnené

irb,  lenze tak to chodi v realite.  A nevidim na tom nic problematicke,   politici formuluju program a s tym idu volieb. Nie masy na zhromazdeniach.  Problem to je ked sa volby zvrhnu na ciste emocie a ziadne racio.   Ale cakat ze dav dokaze sformulovat politicky program je naivne,  dav ma emociu a jednoduche hesla: Fico odstup. 

Zverejnené
pred 9 minútami, tyso pridal:

,  dav ma emociu a jednoduche hesla: Fico odstup. 

Veď ano a to súvisí čo je spojené s Ficom resp. jeho politickým smerovaním. A aký je politický smer opozičných strán tiež vieme. 

Zverejnené
pred 57 minútami, tyso pridal:

Nie masy na zhromazdeniach.

Veď jasné. 

Ale musí sa to týkať aj nás, diskutujúcich na fórach? Asi musí. Sme len predĺžené nitky davu, riadeného emóciami. 

Zverejnené
pred 39 minútami, irb pridal:

 Sme len predĺžené nitky davu, riadeného emóciami. 

Iste, 60 000 ľudí v  Bratislave prišlo len kôli emóciám :uplakany:

Zverejnené
pred 12 minútami, buky pridal:

Ak niekomu chýba racionálny dôvod protestných zhromaždení, tak tu je:

Ten dôvod, ktorý si sem dal, je práveže 100 percentne emocionálny, to jest citový.

Zverejnené

Myslím - uvádzať Lukašenka ako dôvod, prečo má Fico odstúpiť. 

Zverejnené

Je to príklad, kam smeruje súčasné Slovensko.  Ak zorganizuje protestné zhromaždenie Fico proti opozícii, bude to tiež len o emóciách ? To len aby som pochopil o čo ti ide.

Zverejnené

Ano, ak zorganizuje protestné zhromaždenie Fico proti opozícii, bude to tiež len o emóciách. Presne tak.

Tie emócie sa trochu líšia pri Ficovom dave a pri dave opozície, - pri Ficovom dave sú viac vášnivé - ale racionalita je pri tom len veľmi okrajová, povrchne nejasná v oboch prípadoch.

 

inak, najzásadnejšími ingredienciami tam sú strach a nenávisť.

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov