Skočiť na obsah

Návrat zla


Sniper

Odporúčané príspevky

Dnešok sa zapíše čiernymi písmenami do dejín, začína sa napĺňať niečo, pred čím som varoval pred vyše týždňom. Prokurvátor 363 zrušil obvinenie Fica a Kaliňáka.

Viac menej sa to ale dalo očakávať, o tom že Žilinka použije paragraf 363 už aj vrabce celé mesiace čvirikali. Fico sa hneď začal vyhrážať, že keď sa dostane k moci, tak začne odstraňovať politických oponentov. Celkom reálne hrozí, že možno zažijeme posledné úplné demokratické voľby a čaká nás podobný osud ako Maďarska alebo dokonca Bieloruska. A toto nie je niečo, čo by sme mali podceňovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave som si to precital, a ostal som v soku, ze sa to naozaj deje. :sad:

Jak mohol tak toxicky paragraf, akym je 363, pretrvat v zakone 33 rokov?

Zilinkove "zdovodnenie" pozerat nejdem, nepotrebujem si vyvolat zvracanie... :bad:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze by sa v tejto krajinke trisesttrojky dockal asi aj Jeffrey Dahmer je jedna vec, celkovo a viac ma desi stav, v akom sa nachadza spolocnost. Ked sa vrati Fico nejakym sposobom a pomerom k moci, bude pravdepodobne fungovat ako Orban. Doma bude mat silne reci a niekedy aj silne skutky a ked mu pohrozia zmrazenim eurofondov, stiahne ten svoj prasivy chvost ako poslusny pes, ked vidi kost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja predpokladám, že tí schopnejší budú postupne čoraz viac odchádzať a fašisticko-boľševická chrapač nech si žije vo svojej vysnenej rusofilnej Ficolandii. Ešteže tu nemám žiadne väčšie záväzky a život v cudzine ma celkom začína lákať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 2. 12. 2022 at 8:57, Sniper napísal:

schopnejší budú postupne čoraz viac odchádzať a fašisticko-boľševická chrapač nech si žije

Mám tomu rozumieť tak, že sa počítaš k tým schopnejším, ktorí sú vlastne predurčení vládnuť nad tou slovenskou fašisticko-boľševickou chrapačou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 hour ago, irb said:

Mám tomu rozumieť tak, že sa počítaš k tým schopnejším,

Rozumies tomu zle, domyslas si nieco, co Sniper nenapisal.

Slovensko ma uz 30 rokov obrovsky problem, ze su tu podmienky, na ktore najviac doplacaju schopni ludia. Ti najlepsi odchadzaju za hranice a spravidla sa uz nevracaju. Slovensko to neskutocne ochudobnuje a stale sa to zhorsuje. Ale stale niektorych  bude zaujimat iba to, ci sa Sniper nepriradil k schopnejsim...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@smiley

Ja som tiež tu kedysi napísal, že ak to "reformisti" zase pose.ú a Fico vráti k moci, že radšej odídem dakam do zahraničia..

Ale problém..

Akosi, kde na svete je tá krajina v ktorej dnes vládnu rozumný ľudia, alebo rozumná vláda? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, smiley napísal:

Rozumies tomu zle, ...

Takže iba obyčajná frustrácia z toho, že Slováci sú akí sú. 

Človek by chcel, aby boli iní, lepší, podľa jeho predstáv.... ale oni just nie. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 1. 12. 2022 at 21:06, dead napísal:

Ze by sa v tejto krajinke trisesttrojky dockal asi aj Jeffrey Dahmer je jedna vec, celkovo a viac ma desi stav, v akom sa nachadza spolocnost. Ked sa vrati Fico nejakym sposobom a pomerom k moci, bude pravdepodobne fungovat ako Orban. Doma bude mat silne reci a niekedy aj silne skutky a ked mu pohrozia zmrazenim eurofondov, stiahne ten svoj prasivy chvost ako poslusny pes, ked vidi kost.

Poetické...

Jedna vec len: nie je mi celkom jasné, kde mal doma silné reči a pohrozením stiahnutia eurofondov stiahol chvost.

Kde a kedy? 

Chlapci, normalne vo mne vyvolávate občas potrebu hrať sa na diablovho advokáta...

Kto sleduje Orbána a aj jeho vystupovania v Bruseli ci USA, takúto vec nemôže napísať. 

Resp. kto nesleduje komplet celý Brusel. Prípadne novú taliansku premiérku. Prípadne ... ok, ale prepáč, dead, vonkoncom tentokrát neverím, že sleduješ. A môžete sa do mňa pustiť v pohode... viac než rok a posledný polrok už úplne som doráňaná ležala v nemocnici a mala cas na politiku... po dlhom case. Brusel, ep, ek, usa, taliansko, svedsko, finsko, nemecko, cína, francúzsko, maďarsko, ukrajina, rusko, britania, správy, vystupovania poslancov, europoslancov, premiérov, politologov, bezpečnostnych, takych onakych z pravej aj ľavej strany ..... v kazdom moznom jazyku a preklade.

Vedeli ste, ze v niektorych krajinach je to naopak? Niekde su liberali vpravo od napravo, niekde naopak.

Takze kde stiahol v zahranici Orban chvost medzi nohy?

A nemylit si to s jednanim o plyne v Rusku... mysli, ze preco.

 

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

40 minutes ago, irb said:

Takže iba obyčajná frustrácia z toho, že Slováci sú akí sú. 

Človek by chcel, aby boli iní, lepší, podľa jeho predstáv.... ale oni just nie. :hmmm:

Stale zle. Nie aki slovaci su, ale aka je tu situacia, ktora nuti tych lepsich odchadzat.

Mozno podla tvojich predstav je Slovensko ako montazna hala pre automobilky z lepsich krajin, ale ja by som ho chcel vidiet inde.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zlo nie je imaginárny pojem, ktorý by ako démon, ovládal slovenský ľud. Zlo je produkt, jedinca, komunity, spoločnosti, ktorá ho akceptuje, keď sa stratia morálne hodnoty. Prečo morálne hodnoty stratí jedinec, je otázkou pre psychológa, alebo psychiatra. Je to obyčajne napodobňovanie správania rodičov, väčšinou sa morálne hodnoty vytvárajú v rodine, výchovou. Týranie a ponižovanie v mladosti obyčajne vedie k psychopatickému správaniu jedinca. Obecne sa to dá aplikovať aj na spoločnosť. História Slovenska, siahajúca do Rakúsko - Uhorsaka, nútila Slovákov správať sa oportunisticky. Počas Prvej republiky, boli Slováci konfrontovaný s ekonomickou, kultúrnou a vzdelanostnou zaostalosťou voči Česku. Namiesto vďačnosti, za kultúrny a spoločenský rozvoj v spoločnom štáte, to vyvolávalo u Slovákov pocit menejcennosti. A tento pocit vyústil do snahy vytvoriť si vlastný štát. (tá paralela so vznikom súčasného štátu nie je náhodná, Mečiar a Klaus. Ale prioritou bola súkromná privatizácia) Vďaka Hitlerovi sme túto možnosť využili. O suverenite tohoto štátu sa nedalo hovoriť, ale ego mnohých "Slovákov" bolo uspokojené. Slovenský štát, napriek katolíckej klerikálnej politike, bo výplodom nenávisti, hlavne voči židom a Čechom. Po vojne museli oportunisti znova meniť kabáty a z mnohých arizátorov sa stali komunisti. Po roku 1989 sa kabáty znova prezliekali a z ŠTB a komunistov sa stali podnikatelia. Táto historická genéza sa nedá ignorovať a spoločnosť je ňou stále infikovaná. Žiadna zmena politickej orientácie sa preto na Slovensku nedá očakávať. Cestu nemorálnych politikov k moci vydláždia iba nemorálny voliči. Ale to samozrejme neplatí len pre naše Slovensko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 2. 12. 2022 at 8:57, Sniper napísal:

nemám žiadne väčšie záväzky a život v cudzine ma celkom začína lákať.

a kam máš namierené? lebo kolega nedávno dostal ponuku presunúť sa v rámci firmy do Francúzska, ale zdvorilo odmietol - krásy islamskej kultúry ho vraj nelákajú ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Austrália by mohla byť v pohode - narozdiel od EU tam ešte nezomrel zdravý rozum ani v imigračnej politike, ani v aplikovaní fyzikálnych zákonov popierajúcich grýndýlov a iných nezmyslov. ešte lepšia destinácia sa javí Nový Zéland, mať o 20 rokov a 3 potomkov menej, tak pomaly balím kufre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@clovek2

Nesleduješ to moc pozorne.

V Austrálii po 15 rokoch poblúznenia "grýndýlom", je energetická kríza ešte horšia ako v Európe.  Aj celkový ekonomický zošup..

https://www.afr.com/companies/energy/labor-s-plan-to-make-energy-crisis-worse-20221210-p5c5a7

Politici reagujú zavedením cenových stropov na energie, čo zjavne dopadne ešte horšie ako v Maďarsku. 

Vo všeobecnosti tam počas pandémie, keď v Austrálii boli blokovacie opatrenia skoro rovnako brutálne ako v Číne, občianske práva aj sloboda slova boli príšerne zdeptané. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, smiley napísal:

Predstavte si, ze Matovic by bol odideny uplne na zaciatku, (...) Akym ohromnym skodam na Slovensku sa tym mohlo predist...

Ak máš pod tými ohromnými škodami na mysli čo i len možný návrat Fica, tak si to vystihol dokonalo.

Dňa 11. 12. 2022 at 13:13, alamo napísal:

Vo všeobecnosti tam počas pandémie, keď v Austrálii boli blokovacie opatrenia skoro rovnako brutálne ako v Číne, občianske práva aj sloboda slova boli príšerne zdeptané. 

Takže ty očakávaš, že občianske práva a sloboda slova by mali byť plne zachované aj počas kataklyzmatických situácií, ako vojna, pandémia smrtiacieho vírusu, vlne tsunami, výbuchu supervulkánu, pádu asteroidu či vcucnutiu čiernou dierou? Tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Sniper

V prípade vcucnutia čiernou dierou? 

Ako s čím, by nám pomohlo obmedzenie občianskych práv?

Najprv by nás vcucla totalita a spolu s ňou aj tá čierna diera.

A podobné sa dá povedať o všetkých tých sci fi hrozbách čo si vymenoval. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, Sniper napísal:

.. návrat Fica..

To vlastne záleží teraz na Pellegrinim, či sa vráti k svojmu bývalému šéfiikovi a zničí HLAS. 

Dal by sa budúci vývoj odhadnúť podľa vývoja komunikácie, úrovne "hrkútania" alebo "štekania" ktoré bude medzi Ficom a Pelem? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klasická predstava fungovania demokracie je založená na tom, že politické strany majú nejakú víziu fungovania spoločnosti, obyčajne formulovanú vo volebnom programe a snažia sa pre ňu získať podporu voličov. To je teória, lenže už Mečiar pochopil, že je to naopak. Moc treba získať na to, aby si politici a ich mecenáši mohli presadzovať vlastné záujmy, na úkor spoločnosti. Jediné, čo musia politici zatiaľ akceptovať, sú slobodné voľby.

Ani strany HLAS a SMER neboli založené na to, aby ich politici vo vláde presadzovali vízie sociálnej politiky. Sociálna politika boli volebné heslá, ktoré majú nalákať voličov. V každej spoločnosti je totiž viac sociálne slabších, ako bohatých, takže predstavujú aj väčšiu voličskú základňu. Slovensko nemá budúcnosť, lebo aký sú voliči, taký budú aj politici. Stačí si pozrieť históriou po roku 1989, koho si Slováci v slobodných voľbách zvolili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, Tono napísal:

Slovensko nemá budúcnosť...

Ale áno, Slovensko má budúcnosť.

Len ju treba odvodiť od toho, akí reálne my Slováci sme a nemyslieť si, že jediná možná budúcnosť je to, čo predviedli iné národy, iné štáty (lebo mali a majú iných občanov).

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov