Skočiť na obsah

USA prezidentské voľby 2020


game

Odporúčané príspevky

pred 5 hodinami, tyso napísal:

a to je novinka? extremisti oboch stran spektra su nebezpecni.

do istej miery je, lebo sa mi zdá, ako by sa v poslednej dobe v USA nejak premnožili. možno je to len môj pocit, ale Trumpa chcú najnovšie vystrihnúť z filmu, keď ho jedna sociálna sieť zablokuje, tak IT monopoly začnú blokovať konkurenčnú, na ktorú sa aj s priaznivcami presunul... ale predpokladám, že mi vysvetlíš, že je to vlastne všetko v poriadku, a podobnosť s komunistickými praktikami tam asi vidím len ja, že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ta zakladna odlisnost je samozrejme v tom ze to nerobi statna moc. Ako praviciar by si mal nechat slobodu aj tym co maju iny nazor:) aj ked to znamena ze robia nieco co sa ti nepaci. Ak si zmenil nazor a si na strane lavice ze to treba zregulovat tak potom je debata o hranici koho regulovat a ako prisne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera začali predinauguračné galavečery, 17.1. Sisters City International, tento rok online : )
tieto partnerské mestá začali po vojne v Európe, r. 1956 si to zobral pod krídlo prezident Eisenhowera založil medzinárodnú dobrovoľnícku organizáciu.
ich výročný gala večer je prezidentom Obamom od roku  2007 pripojený k sérii slávností pred inauguráciou prezidenta, nech je prezidentom ktokoľvek., takže 2007, 2013, 2017, 2021 štvrtýkrát začína oslavy. apolitická záležitosť. inagurácia bude 20.1.2021.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 1. 2021 at 17:23, tyso napísal:

ta zakladna odlisnost je samozrejme v tom ze to nerobi statna moc. Ako praviciar by si mal nechat slobodu aj tym co maju iny nazor:) aj ked to znamena ze robia nieco co sa ti nepaci. Ak si zmenil nazor a si na strane lavice ze to treba zregulovat tak potom je debata o hranici koho regulovat a ako prisne. 

nie som progresívec, čiže cenzúra sa mi nepáči v žiadnom prípade... ale teba zrejme bruselské koordinačné centrum zabudlo informovať čo si máš myslieť, lebo s cenzúrou Trumpa má problém aj Angela

ale mal by som ďalšiu otázku, a fakt som zvedavý na tvoj názor.

všetci títo novodobí cenzori a inkvizítori o sebe tvrdia že sú liberáli, a dookola sa prsia ako budujú liberálnu demokraciu. za základný výrok, ktorý definoval liberalizmus, je považovaný tento

„Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to.“

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/voltaire/

čo má teda súčasná cenzúra a cancel culture spoločné s liberalizmom, ktorým sa tak oháňajú? či toto je nejaký iný liberalizmus, sovietskeho či severokórejského strihu?

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedze to nie je cenzura, tak ta otazka znela co navrhujes? v europe je to napriklad zregulovane, vola sa to sietova neutralita a ten co poskytuje pripojenie nesmie blokovat obsah. A o tom ci je nieco pripustne alebo nie rozhoduje sud. Ak teda suhlasis s angelou, tak pozadujes “progresivnu”  regulaciu. 

A trumpove prispevky nie su proti zakonu ani v europe.  Je teda spravne ( podla teba) statnym zasahom prikazat socialnym sietam aby ho pustili? A zaroven ich spravit zodpovednymi za prispevky ktore vyzyvaju k konkrernemu nasiliu ( to je zakazane aj v amerike) ?  

Za mna neviem, podla mna zatial nevieme najst rozumnu rovnovahu. 

A ak sa pytas na moj nazor na “cancel kulturu”, tak podla mna je to revolucionarsky ulet, obdoba toho ako legionari rozbili sochu marie terezie. je to smiesne ( niekedy) az skodlive( inokedy) a iny zmysel ako symbol to nema.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Politici si za to mozu sami, ked miesto oficianych komunikacnych kanalov, ktore maju pod kontrolou, komunikuju cez aplikacie sukromnych medii, ktore si v principe mozu robit co chcu. A cenzurovanie (alebo naopak opublikovanie textu, ktory autor chcel zmazat) je len jeden z viacerych problemov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sloboda prejavu je v rozpore s vlastnickymi pravami.

Ked budem napriklad na tvoj dom namalovat velky napis "Informator je hlupak", tak ma v mojej slobode prejavu obmedzis, lebo si predsa nenechas carbat kraviny na svoj majetok.

Sloboda prejavu spociva podla mna v tom, ze kazdy si moze sirit svoj nazor na svoje vlastne naklady - napriklad zacat vydavat noviny. Tazko ale mozes ocakavat od inych, ze vzdaju slobody nakladania si svojim vlastnym majetkom len preto, aby ti umoznili sirit tvoj nazor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze za socializmu neporusoval nikto nikomu pravo na slobodu prejavu v mediach, pretoze ako vlastnik bol stat a ten si kludne mohol vybrat iba tie nazory, ktore boli v sulade z jeho politikou......dobre si to tu dal a je to... :oook:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no prave si popisal rozdiel,   ak zrusis slobodu vlastnit, tak  tym zrusis aj ostatne slobody.   Trump ma samozrejme pristup do novin,  do televizii aj do mnohych socialnych sieti.   Debata je o vybranych socialnych sietach v sukromych rukach. Ak je to na teba prilis komplikovane, tak to oznac za neomarxizmus a neries.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este lepsie.....si ozaj genius.....ak majitel poskupuje rozne media v state, ci uz cez svoju osobu alebo cez "biele kone", tak si bude urcovat, kto a co si moze v jeho mediu povedat?....och ake liberalno "demokraticke" ukazovanie svalov v slobode ....a co taka paralela...ja, ako majitel ochodu-restauracie, si mozem dat na dvere prevadzky podmienky, za ktorych tam budem pustat zakaznikov?...a tym myslim nazorove spektrum, spolocenske postavenie, statna prislusnost, nabozenska orientacia, sexualna orientacia....atd......kto nbude splnat podmienku bude mat zakazany vstup.....je to trestne, alebo je to v ramci zakona?.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

Trump ma samozrejme pristup do novin,  do televizii aj do mnohych socialnych sieti. 

ktoré sa už objektivitu ani nesnažia predstierať, že? keď sa vezme do úvahy, že 90% médií bolo celý čas vyslovene proti nemu, tak tie voľby v podstate vyhral.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, fox je potom co?  ti tiez objektivitu velmi nepredstieraju len z druhej strany. medíalne pokrytie ma dostatocne.  aj pomer 90 percent je co ?  podiel na sledovanosti, trhu ci ako?   je pravda ze aj medialna scena v usa sa polarizuje, ale reci o tom ako chudak trump nemal media je bullshit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Šéfik Fb Zuckerberg má taký "mokrý sen".. Vlastnú virtuálnu menu podobnú ako Bitcoin..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Diem_(digital_currency)

On by chcel aby Fb účet, fungoval aj ako peňaženka..

Teraz si predstav.

Máš na sociálnej sieti už nielen svoju poštu, denníček, kontakty, osobný ale aj bankové konto na ktorom máš uložené úspory. 

Zrazu ti tvoju peňaženku "banka" zablokuje, alebo dokonca zmaže.

Žiadny súd, žiadna obžaloba, žiadna obhajoba. Tvoje peniaze sú zrazu fuč, kvôli tvojím politickým názorom. 

To je budúcnosť, na ktorú si máme zvykať? 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v USA to ma nabeh na restart Stalinskeho Ministerstva "pravdy".....akurat teraz to bude mat honosnejsie pomenovania...napr. McCarthyho Ministerstvo "pravdy"....a nebude pohon na laviciarov, ale sa to prehodi na inu kolaj....meno rodaka bude urcite doveryhodnejsie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, na peniaze su predsa len ine pravidla, “kradez” nie je spojena so slobodou slova. 

Ale ciste teoreticky, sukromne banky existuju bezne a stava sa im ze krachuju. Uz sme si teda zvykli, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tomuto... som mala raz odniekiaľ sériu fotografiií s anglickou kráľovnou Alžbetou II.

bolo to neuveriteľné a úžasné zároveň, od svojho detstva a neskôr ako mladá kráľovná koľko amerických prezidentov zažila.... tá séria končila pri Obamovi,
odvtedy už skončil aj Trump a už je tu Biden...
pri tom si človek uvedomí, že kruci, nielen anglická kráľovná - aj my sme ich už zažili peknú hromadu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavá vec o Jimmym Carterovi - mne bol vždy hodne sympatický, spája sa mi samozrejme s arašidami, ale ich rodinná dlhovekosť priniesla niekoľko rekordov.
Jimmy má 96 rokov.

Citát

20. januára 2017, vo veku 92 rokov, sa Carter stal najdlhšie žijúcim exprezidentom, ktorý sa zúčastnil prezidentskej inaugurácie (40 rokov po svojej vlastnej).

Po dvoch rokoch, 22. marca 2019, sa stal najdlhšie žijúcim americkým prezidentom v histórii, keď prekonal Georgea H. W. Busha, ktorý mal vek 94 rokov a 171 dní keď zomrel v novemberi 2018.   Obaja sa narodili v roku 1924.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Carter

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som od Eisenhowera a z US prezidentov som si najviac zapamatal Cartera, ked bol na historickej navsteve v Moskve u Brezneva....niekedy koncom 70-tych rokov....pretoze ked kracal po letisku po pristani, tak jeho dlhy krok bol, ako keby naslapoval na podu s podozrenim, ze kazdu chvilu slapne na minu.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, koho najviac, ale z každého niečo, čo bolo charakteristické, či čo ho vystihovalo, či mu prisúdili novinári, médiá...
netuším, či si skutočne pamätám správu o Kennedyho smrti, či sa mi vytvorila spomienka len kvôli mnohým správam a obrázkom a kdečomu,
Johnsona si pamätám ako podivnú hlavu v čb tv a vietnamu, keď som ho začala vnímať a vždy sa mi pri ňom ozve hlas z rádia s B52...
Nixon podobne, ale Watergate len z následných správ, to sú vytvorené spomienky,
Ford usmievavý pán, Cartera novnári kreslili s arašídovým úsmevom, Reagan bol už vážnejší, kopa spomienok ako reční, ten herec mal zrazu pevnú ruku a dopad na dejiny,
staší Bush mi vypadol takmer úplne, len krivý úsmev sa mi vybavuje, Clintonovci v pohode, ale aj Monika,
W. Bush... to je 2001, a jeho lapsusy, Obama prišiel, po Bushovi nekonečne vzdelaný, aj odišiel, Trump neuveriteľný prezident, ktorý neveril sám, že sa stal prezidentom... korálky na šnúrke.
páni sveta. Bidena som čítala jeho predlhú politickú kariéru, zatiaľ je len ... starý : )
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov