Jump to content

Recommended Posts

game

Jeden z najstarších kandidátov a prezidentov v deň inaugurácie - 20.1.2021 má Joe Biden 78 rokov.
jeho politická kariéra je nemierne dlhá https://sk.wikipedia.org/wiki/Joe_Biden

jeho prvý krok 46. prezidenta USA po nástupe po Donaldovi Trumpovi:

Citát

V prvý deň svojej funkcie podpísal 15 exekutív, v ktorých zaviedol povinné nosenie rúšok vo federálnych budovách a priestranstvách, zrušil proces vystúpenia Spojených štátov zo Svetovej zdravotníckej organizácie, opäť sa pridal k parížskej klimatickej dohode, zrušil zákaz vstupu do Spojených štátov pre cestujúcich z prevažne moslimských krajín a nariadil zastavenie výstavby múru na hraniciach s Mexikom

biden-clanokW.jpg

clovek2
pred 10 hodinami, game napísal:

zrušil proces vystúpenia Spojených štátov zo Svetovej zdravotníckej organizácie, opäť sa pridal k parížskej klimatickej dohode, zrušil zákaz vstupu do Spojených štátov pre cestujúcich z prevažne moslimských krajín a nariadil zastavenie výstavby múru na hraniciach s Mexikom

zbohom zdravý rozum :doh: nemám čo dodať...

clovek2
pred 16 hodinami, electric blue napísal:

budúci prezident, zase odvolá odvolané

dobre vravíš, súvisle, až mi je to divnô :smilieee:

ale možno že to sihne aj sám ... aj v Pyšnej princeznej mali takého senilného kráľa, ktorý vyhlásil:

Odvolávám co jsem odvolal, a nařizuju ce jsem slíbil! :biggrin:

tyso

ale toto je asi iny pripad :). odvolava to co slubil vo volbach.  Mozes nesuhlasit, ale plni volebne sluby.

clovek2
pred 59 minútami, tyso napísal:

Mozes nesuhlasit, ale plni volebne sluby.

však nech plní, od toho tam je... len je zaujímavé, že keď to isté robil Trump, tak ho za to išli zožrať...

ešte zaujímavejšie je, že som zatiaľ nikde nezachytil, že by sa Biden chystal zásadne meniť obchodnú politiku voči Číne, za ktorú bol Trump tiež tak veľmi kritizovaný ... na špinavú prácu bol dobrý?

• Thanks 1
tyso

kludne kritizuj,  len som mal pocit ze to znelo tak "fanusikovsky",    ze na supera treba kricat zo zasady.   Az zabudne co hovoril den pred tym, tak ho oznac za senilneho deda ale teraz som nemal pocit ze je to vecne. 

No a zmena obchodnej politiky sa nerobi tak ze ju ohlasis,  to sa deje najprv na rokovaniach.   Ale Cina je zlozitejsi pripad,   Trump totiz najprv znicil pripravenu dohodu s EU a Kanadou a spustil obchodnu vojnu sam proti vsetkym.   A teda pred jednanim s Cinou je potrebne upratat vztahy so spojencami, co nejaky cas potrva.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• game
      By game
      priveľa pozornosti sme im doteraz nevenovali, kopu jej berie corona... takže posledné výsledky boja o prezidentské kreslo 4.11.2020 vyzerajú takto:

Joe Biden má 77 rokov... Donald Trump 74
      predbežné výsledky sú tesnejšie, než sa predpokladalo: https://www.webnoviny.sk/prezidentske-volby-v-usa-trump-vs-biden-online-minuta-po-minute/

zdroj ilustrácie: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=usa+prezidentské+voľby

• game
      By game
      Prezidentské voľby sa budú konať 16. marca 2019.

v ankete sú zatiaľ tí, ktorí momentálne sú kandidátmi na prezidenta, prípadné zmeny urobíme, keď nastanú.

posledný dátum, z ktorého sú tieto výsledky, je 18.1. - a takto to vyzerá, priveľmi som sa o nich doteraz nezaujímala, len tak náhodne, ako vy?
      Tu sú doterajší kandidáti  sú klikateľní a je tam zopár aktualít o nich.

pre mňa je zatiaľ úplne nonsens Harabin a Kotleba, absolútne neprijateľní.
      či a koho.... ešte netuším, o mnohých neviem ešte nič.

po Kiskovi, podľa ktorého konšpirácie nadobro rozpoltili republiku, ľudí, dokonca rodiny, je z koho vybrať?

ako ste na tom vy? máte predstavu? pôjdete voliť? máte niekoho, koho si viete predstaviť na mieste prezidenta?
      prípadne ženu?
      podľa prieskumov viac než polovica Slovákov si vie predstaviť na mieste prezidentky ženu.

aj keď zahlasujete teraz, a kandidátka sa zmení - zmeníme ju, hlasovanie si môžete vymazať a hlasovať znovu... koľkokrát len bude treba :)
    • alamo
      By alamo
      Myslím že to začína byť zaujímavé..
      Uvidíme čo s toho bude..
    • alamo
      By alamo
      Voľby sa skončili, chce to novú tému.

Teda ak sa bude držať tejto "dogmy", bude mi jedno aj keby tvrdil že Zem je placatá, položená na chrbtoch štyroch slonov, stojacich na pancieri obrovskej kozmologickej korytnačky. Bude mi jedno keby behal po Washingtone nahatý a prezidentskú štandardu si zastokol medzi "polovičky".
      Ak sa naozaj prejaví ako zúrivý antibyrokratista, nech sa kľudne spriahne aj s čertom diablom, bude mi to šumafuk.
    • Sniper
      By Sniper
      Dvaja najvážnejší kandidáti: Trump a stará Clintonová.

Tieto voľby Američanom fakt nezávidím, nie je z čoho vyberať.

Demokratku Hillary Clintonovú si neviem predstaviť na čele USA, nie preto, že je to žena, ale preto. lebo absolútne sa mi proste nehodí na takýto post, aj keď už bola 8 rokov prvou dámou, tak od Billa snáď niečo podchytila.

Republikána Donald Trump.... no neviem, čo k nemu povedať :D ale v určitých témach mu ide karta, ale tiež ako prezident... čo ja viem....

Zvyšní kandidáti, ako zelená Gill Stein či štátoprávnik Darrell Castle mi skoro nič nehovoria, síce voliči druhého menované by mohli dať nejaké hlasy Trumpovi. Libertarián Gary Johnson (to je ten, čo nevedel, čo je to Aleppo), má zhruba rovnaké šance ako tí dvaja pred ním.
  • Create New...