Skočiť na obsah

Prezident Donald Trump


alamo

Odporúčané príspevky

Trump nie je politický vtip. Je iba vtip v politike.
konzervatívni voliči mu naleteli na to, čo chceli počuť, pričom toho veľa nepovedal, ale zato dôrazne... on sám bol najviac prekvapený, keď ho zvolili. Spomeňte si.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nechce sa mi veriť, že štyri roky a vtedajší div sveta už bol tak dávno.
Trumpa nominovali republikáni znovu na prezidenta,  americký cirkus započal: Mr.Trump začal útočiť na Bidena, a na Mr. Trumpa útočia zasa novinári...
dnes som kdesi čítala, že na neho vytiahli, že dehonestoval zosnulých vojnových hrdinov... vraj.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/561324-trump-oficialne-prijal-nominaciu-republikanov-na-prezidenta/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

drzim palce Trumpovi, lebo ked si preberiem terajsiu "elitu" v demokratickej strane, tak moje ochlpenie zmeni polohu..........v tomto pripade dufam, ze vyhra mensie zlo a tym je Trump....a ze Trump napada Bidena, tak to je napadanie z oboch stran....co je, ako politicka rivalita, v poriadku, ale ze sa do navazaju v tak velkom mnozstve a tak razantne media, tak to nie je v poriadku....predpokladam, ze aj v USA je naskorumpovanejsia institucia tzv "novinarsjka" obec, ako ja aj, minimalne, u nas na Slovensku....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

James Kirchick : Tweety útočiace priamo na osobu uverejnené o štvrtej ráno, najlepšie s gramatickými chybami a nesprávne napísanými slovami.

Neustále označovanie niečoho svojho za najlepšie (mozog, gény). Sľuby, že „napraví“ zásadné spoločenské a ekonomické problémy bez náznaku, ako to chce urobiť.

„Toto všetko sa dá označiť za trumpizmus,“

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ehm " Tweety útočiace priamo na osobu uverejnené o štvrtej ráno, najlepšie s gramatickými chybami a nesprávne napísanými slovami.Neustále označovanie niečoho svojho za najlepšie (mozog, gény). Sľuby, že „napraví“ zásadné spoločenské a ekonomické problémy bez náznaku, ako to chce urobiť. "   je to iste ako "Príkre rozdiely medzi predvolevolebnými prieskumami a reálnymi výsledkami volieb".

Alamo,  to akoze fakt  ?   Cize mas nejaku utkvelu predstavu a potvrdi ti ju cokolvek, aj ked to nema ziadny suvis ?    Potom, vsjo jasno, zacem bukvy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

Je možné že Donald Trump uráža tvoje jemné estetické cítenie.

V zásade ale..
Keby mňa volebná mašinéria vmanévrovala do situácie, vyberať si medzi Hillary Clinton a "naondulovanou na oranžovo nalakovanou ropuchou"..
Tak radšej beriem tú "oranžovú ropuchu".. Aj s gramatickými chybami..

A možno práve preto, že to uráža tvoje jemné estetické cítenie..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,   preco by to malo mna urazat ? :)    Mas iny nazor a to ja respektujem.   Ale ked chces diskutovat,  tak musis pouzit argumenty, inak je to  ako diskusia o tom ci ti chuti spenat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@tyso

He.. Tak prestaň s tou chuťou špenátu otravovať..

Citát

Príkre rozdiely medzi predvolevolebnými prieskumami a reálnymi výsledkami volieb..

Prečo podľa teba dochádza k tomuto javu?

Podľa mňa je to zaujímavá otázka.. A naozajstný problém, v "debokratickej" spoločnosti..

Chceš o nej diskutovať? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kludne,   ale uz som tu pisal svoj nazor.   Za prve, nejde o prikre rozdiely  ( zdroj https://volby.sme.sk/prezidentske-volby-usa/2020/i/prieskumy-preferencie ),

Skutocne vysledky este stale nie su, ale zatial je to tak ze Biden ma 50,7 voci Trumpovi 47,7.   A v amerike su tisice prieskumnych agentur,  pri ratani roznych scenarov im vyslo ze Biden ma 90 percentu sancu zvitazit ( a teda Trump nebol bez sance len ju mal mensiu ).

Ale je pravda ze je vyznamne percento volicov Trumpa, ktori  v prieskumoch nehovoria svoj nazor.   Ja sa domnievam ze ide o podobny jav ako bol na Slovensku za meciara,  mas cast volicov co sa hanbia za svoj hlas,   trump oslovuje ich podvedomie ale vedome im je jasne ze prekracuje hranice slusnosti.  Na slovensku to agentury riesili korekciami na zaklade inych odpovedi a postupne sa im podarilo dostat  na  ocakavanu presnost.   V USA im to trva dlhsie aj preto ze taketo korekcie su mimo evaluacnych postupov.    Je to zaujimava vyzva pre prieskumne agentury :  Ako zmerat vysledok ak subjekt  nehovori pravdu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo "cancel culture"?

Akonáhle sa niekto vyjadrí verejne nielen "pre Trumpa", ale vyjadrí akýkoľvek konzervatívnej svetonázor.. Tak má istotou že sa naňho znesie smrš internetového trolovania.. Dokonca aj jeho zamestnávateľ, môže byť obvinený že zamestnáva "fašistov a rasistov".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale pri prieskumoch to neplati,   nie je to ten dovod, nejde o verejne vyjadrenia.   A mas velke mnozstvo ludi co sa hrdia tym ze volia Trumpa,   mas ludi co si racionalizuju volbu Trumpa ako zabranenie socializmu a komunizmu.   A len dodavam ze mas republikanske staty kde naopak to ze  volis demokratov je podzrive a nevlastencke. Amerika je velka.   Dalsia otvorena moznost je ze v republikanskych statoch je skutocne prepracovany "gerrymandering",   mas desiatky sposobov ako znechutit volicov kde predpokladas ze budu volit demokratov (  cernochov konkretne).  Prieskumy tak precenuju ich prinos.   Ale urcite to nebude jedine vysvetlenie,   dalsie suvisi s volenim postou,  pri kontrole sa posudzuje podpis na ziadosti o volebny listok a podpis na samotnom listku.  A robi to clovek,   je tu velka moznost ze bude zamietat listky pre to ze sa mu nezda podpis.   A kedze vacsina takychto listkov je od demokratov, tak to moze znizit ich pocet hlasov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znovu si mylis fakty s osobnym nazorom,   bavime sa o dovodoch preco ludia nechcu povedat koho budu volit a pokial by to bol len strach pred nonkoformitou, tak by mal byt zhruba rovnaky pre obe skupiny co nie je tento pripad.   Miesto toho aby si cital co pisem a reagoval, tak mi podsuvas  podsuvas hodnotenie, ktore v texte nie je. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vidis,  a keby si cital co pisem tak to vies tiez.   A teda vplyv muselo mat nieco co nie je spolocne pre obe skupiny.  A moja hypoteza je ze ide o osobu trumpa.   Jeho chovanie je take ze slusny obcan ma problem sa s nim stotoznit a volit ho, aj ked  jeho nazory su mu blizke.   A tu sa dostavame na podu psychologie,   ak mas urobit nieco s cim uplne nesuhlasis  tak najbeznejsia je racionalizacia,  najdes si dovod ako si zdvodnis svoju volbu, ale  cast ludi pracuje tak ze to poprie.  A to su podla mna ti schovani volici.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Obranný_mechanizmus

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov