Skočiť na obsah

Brexit


alamo

Odporúčané príspevky

a na doplnenie, volnu hranicu medzi severnym irskom a irskom chcu vsetci, to co je problem ze briti nechcu pevnu hranicu medzi severnym irskom a britaniou. co je ale ich vnutorny problem. predmetom sporu je len otazka ako dlho bude trvat kym vymyslia co s tym. volna hranica medzi irskom a britaniou ma dosledky ktore v podstate znemoznuju britanii vlastnu obchodnu politiku a museli by preberat obchodnu politiku eu. to je nakoniec problem aj statov ehs, nie su clenmi eu ale preberaju politiku eu a este za to aj platia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ta pevna hranica medzi sev.irskom a zvyskom UK je mozna preco?...podla mna preto, lebo EU ziada volnu hranicu medzi Irskom a Sev.irskom, takze ta pevna hranica medzi Sev. irskom a zvyskom UK, je nasledok ziadosti EU....ty zjavne nevies pocitat do "astronomickych" vysok 1+1=11 (podla teba)....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Írska poistka" by obmedzila suverenitu UK, ešte viac ako členstvo v EÚ..

Sú tam aj Škóti a tý by to chceli tiež..

Pre Anglicko ako také by zostali iba samé povinnosti a nijaké výhody s "členstva"..

V podstate dostali na výber medzi dvomi možnosťami, buďto úplné podrobenie sa "Euro šariátu", alebo tvrdý "exitus"..

Mno.. A zdá sa že po komédii, okolo žiadosti o odklad im to začína dochádzať..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to tak uplne nie je,   to ze hranica nie je pevna sa da nahradit kontrolami,  len to znamena aj medzi severnym irskom a britaniou.  To je technicky realizovatelne ale nechcu to jej spojenci zo severneho irska.   Dlhodobo by to znamenalo ze severne irsko je kdesi medzi a to by mohlo skoncit jeho odchodom.  A Skoti by tiez asi chceli potom odist. 

Ale to ze brexit nedokaze splnit to v co dufaju jeho priaznivci a ze poskodi vsetkych je fakt.      A v britanii to uz vzdelanejsi ludia vedia davno,  lenze co s tym ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj trochu nevzdelanejším ľuďom po referende došlo, že boli minimálne mierne dezinformovaní...

všetci kritici eu sa po referende stratili ako para nad hrncom, vrátane Faragea a starostu Londýna a kopy ďalších... hneď, keď ľudia začali žiadať druhé referendum, a to bolo prakticky hneď.

kde sú všetci?

a skutočne - celý brexit vlastne nakoniec nikto tak priveľmi nechce, ale zavádzajúce referendum rozhodlo.

to nie je o samej chvále na eu, skutočne má aj chyby aj podivné rozhodnutia aj podivné postavičky a kopy darmožráčov a neskutočne obrovskú agendu a zdrhajúcich poslancov, ale referendum na brexit bol dosť... neetický, ľudí hodne podviedli.

tak čo s tým - nikto to nechce, ale valí sa to, musí to byť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ja neviem..

Keď sa všetci tý, čo presadzovali referendum "stratili"..

Kto to ešte vlastne odchod v UK presadzuje?

"Nikto"?

Ale prečo to teda "ide s kopca", pekne pomaly ďalej?

 

Tie správy o tom čo sa akože deje v UK, čo sú nám bežne podsúvané, ja si myslím že sú dosť "agitpropované"..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kde by sa stratili?.....rozhodli pbcania v referende a je vymalovane....chaos robia iba vlada, poslanci a podnikatelska komunita...urcita samozrejme, leba na brexite zarobi niekto a niekto prerobi...tak isto ako aj na roznych ekonomickych resp. spolocenskych krizach...pocet obcanov za a proti je stale asi tak v jednej zrovni...takze na "zapadnom fronte nic nove"....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je skor ukazka  preco referendum nie je vzdy dobry napad,   rozhodovali v referende obcania a to bez toho aby rozumeli co vlastne robia.   A na otazku aky brexit  teraz nevedia odpovedat poslanci.

Ale je to pekna dalsia ukazka tvojho uvazovania,    ma to aj odborny nazov ale   ide o to ze ty  nie si schopny rozumovo spracovat svet.   A tak ked vyvoj ukazuje  ze dochadza k silnemu rozdielu medzi skutocnostou a tvojimi predstavami, tak miesto korekcie povodneho stanoviska okamzite prebehne racionalizacia a najdes vinnika.   V tomto pripade vlada, poslanci, podnikatelia.   Len nie skutocni povodcovia obcania a Cameron.

 

Toto robis opakovane a vzdy ma to pobavi, kedze je to tak kristalovo priehladne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak v tom brexite som sa aj ja uz davno stratil, vobec netusim, co znamena s dohodu (a akou) a co bez dohody a co vlastne chcu - resp. odmietaju, britski poslanci a preco...

no, ale nejdem si s tym trapit hlavu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som kdesi čítala, že brexit bude definitívne 22. apríla, 22. mája, 22. septembra, alebo hocikedy inokedy... :)

 

dnes:

Mayová hovorila o poslednej šanci na brexit, poslanci dohodu aj tak odmietli

 

Piatkové hlasovanie o brexitovej dohode v britskom parlamente bolo poslednou šancou, ako zabezpečiť odchod z Európskej únie, povedala poslancom tesne pred schvaľovaním dohody s EÚ v Dolnej snemovni premiérka Theresa Mayová.

Napriek tomu, nakoniec poslanci dohodu, ktorú vláda do parlamentu predložila bez súvisiacej politickej deklarácie, neschválili. Proti bolo 344 poslancov, za len 286.

Mayová tiež obhajovala vládne rozhodnutie predložiť poslancom dohodu o podmienkach odchode s EÚ bez súbežne deklarácie o budúcich vzťahoch s Úniou.

...

 
a tak.
nevyzná sa v tom už nikto, nikto to nechce, aj tak to nejako musí byť... :doh:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je skor ukazka  preco referendum nie je vzdy dobry napad,   rozhodovali v referende obcania a to bez toho aby rozumeli co vlastne robia.   A na otazku aky brexit  teraz nevedia odpovedat poslanci.

Ale je to pekna dalsia ukazka tvojho uvazovania,    ma to aj odborny nazov ale   ide o to ze ty  nie si schopny rozumovo spracovat svet.   A tak ked vyvoj ukazuje  ze dochadza k silnemu rozdielu medzi skutocnostou a tvojimi predstavami, tak miesto korekcie povodneho stanoviska okamzite prebehne racionalizacia a najdes vinnika.   V tomto pripade vlada, poslanci, podnikatelia.   Len nie skutocni povodcovia obcania a Cameron.

 

Toto robis opakovane a vzdy ma to pobavi, kedze je to tak kristalovo priehladne.

 

referendom su aj volby, takze aj tie nie su dobry napad, lebo v nich rozhoduju obcania....no podla teba nevedia, co robia....hlavne, ze ty vies vsetko....

 

a ja na rozdiel od teba, si myslim, ze za tento "bordel" nemoze Cameron, ale Cromwel......ale mozes ist este dalej, ak je toto pre teba blizka minulost....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyzná sa v tom už nikto, nikto to nechce, aj tak to nejako musí byť... :doh:

Ide skôr o májové voľby do Europarlamentu.

Účasť UK tam už tradične dohadzuje "euroskeptikov", ako "blchy do kožucha".

Napríklad u nás si isté "možnosti" uvedomili aj Kotlebovci.. Podobne je to s podobnými, v celej Európe..

Sú isté obavy, že ten "dobre idúci hlasovací stroj" na odhlasovanie každej "liberálnej" agitky, by sa s toho mohol zadreť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ?  Brexit ?  Ja mam pukance a sledujem co poslanci stvaraju.   ved sa nevedia dohodnut ani na tom co chcu,   dva dni po prvom termine odchodu  nemaju ani uvodnu predstavu co chcu vyrokovat.      

A inak su zrejme dve moznosti :   Bud schvalia co je dohdnute a bude brexit alebo to odlozia o par rokov a budu volit do EU.     Ja nejake ine moznosti nevidim, ale  v tejto komedii sa moze stat este cokolvek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co ?  Brexit ?  Ja mam pukance a sledujem co poslanci stvaraju.   ved sa nevedia dohodnut ani na tom co chcu,   dva dni po prvom termine odchodu  nemaju ani uvodnu predstavu co chcu vyrokovat.      

A inak su zrejme dve moznosti :   Bud schvalia co je dohdnute a bude brexit alebo to odlozia o par rokov a budu volit do EU.     Ja nejake ine moznosti nevidim, ale  v tejto komedii sa moze stat este cokolvek

 

preco by poslanci nevedeli co chcu?.....kazdy vie co chce, ibaze nie su schopny najst vacsinu na odhlasovanie nejakej dohody-nedohody...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja mám nápad..

Čo keby sme tých Britov jednoducho z EÚ, čo najrýchlejšie "vykopli"?

https://blisty.cz/art/95193-monbiot-planetu-zachranime-jedine-svrzenim-dnesniho-kapitalismu.html

Monbiot: Planetu zachráníme jedině svržením dnešního kapitalismu

Známý britský ekolog a komentátor George Monbiot vystoupil včera v televizi BBC v pořadu Frankieho Boyla "Nový světový pořádek"

Musíme jít přímo k jádru kapitalismu a svrhnout ho.

V Británii žije príliš veľa "Britských vedcov".
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov