Skočiť na obsah

Slovenské referendum o Ukrajine


alamo

Odporúčané príspevky

požadujem na Slovensku referendum o Ukrajine..

malo by mať minimálne dve otázky

a "Súhlasíte aby vláda Slovenskej republiky, podporila prijatie Ukrajiny do EU?"

b "Súhlasíte aby vláda Slovenskej republiky, podporila prijatie Ukrajiny do NATO?"

 

čo vy nato?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môžem tam napísať : je mi to jedno ?
resp. EU rozhodne po svojom aj bez slovenského referenda - a Ukrajina musí rozhodnúť sama ... okrem toho referendá na Slovensku sú vždy milióny vyhodené von oknom / teda - výnimka potvrdzuje pravidlo /

 

ale toto nie je referendum, ktoré by Slovákom trhalo žily - ako poznám tento národ, referendum by zakapalo na nezáujem ... :agree:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

môžem tam napísať : je mi to jedno ?

hmm..

myslím že táto možnosť by tam mala byť

a ak by sa väčšina slovákov, vyjadrila práve takto.. Porošenka by asi trafil šľak..

 

ja si myslím že takéto referendum by malo hojnú účasť, a veľa by sa o ňom diskutovalo (a ostro..)

napríklad zakázané diskusie, o čomkoľvek "ukrajinskom", na "smečku" a inde, o tom svedčia

okrem toho, "nebolo by to o nás" (hmm???)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja za seba určite nie. okrem toho si nie som istý, či je v poriadku vypisovať referendum týkajúce sa tejto záležitosti keď sa k nej ešte nevyjadrili ani sami ukrajinci. okrem toho ho považujem za také "užitočné" ako ten najnovší nezmysel pánbožkárov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslím že takéto referendum by malo hojnú účasť, a veľa by sa o ňom diskutovalo (a ostro..)

napríklad zakázané diskusie, o čomkoľvek "ukrajinskom", na "smečku" a inde, o tom svedčia

okrem toho, "nebolo by to o nás" (hmm???)

 

myslím, že budem len úplne obyčajný realista, keď si myslím, že z tohto fóra by asi priveľa dobrovoľníkov nebolo, a že si myslím, že by to nakoniec neprinieslo žiadnu hojnú účasť.

kým by došlo k nejakému skutočnému referendu, diskusie by vyšumeli, rovnako, ako vyšumeli svojho času pri búrlivých diskusiách o prijatí Turecka do EU.

pritom Ukrajina je v susedoch, a celou časťou v Európe, a práve sa skloňuje vo všetkých pádoch.

 

takéto referendum by tento národ nakoniec nechal chladným. referendá sú pre nás pridrahé zábavky, a nebavia nás, ani tie, ktoré sa nás priamo týkajú. ďalšie vyhodené peniaze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja za seba určite nie. okrem toho si nie som istý, či je v poriadku vypisovať referendum týkajúce sa tejto záležitosti keď sa k nej ešte nevyjadrili ani sami ukrajinci. okrem toho ho považujem za také "užitočné" ako ten najnovší nezmysel pánbožkárov.

hádzali molotov koktaily do policajtov, a zvrhli demokraticky zvolenú vládu, ktorá bola proti..

vedú občiansku vojnu, proti "rusákom" ktorých to ťahá do ruska, a nokoniec aj "vlasteneckú" vojnu proti "Putinovi"

to je slovo "do bitky".. podľa mňa sa vyjadrili jasne (poniektorí..)

 

game

zákerná otázka..

keď si ty sťažuješ, napríklad:

 

..ako poznám tento národ, referendum by zakapalo na nezáujem ... :agree:

"nefrfleš" nakoniec, sama na seba???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"nefrfleš" nakoniec, sama na seba???

 

nie. to predsa nebola zákerná otázka.

 

skúsim to teda ešte raz :) :

 

tento národ nemá rád referendá, nezaujímajú ho.

referendum o Ukrajine a EU musí najprv prebehnúť na Ukrajine, možno! až potom na Slovensku, ale skôr nie, a keď náhodou predsa, predpovedám: klasicky neúspešne.

 

napísala som tam vyššie, že jedno jediné tu bolo platné, aj to rozhodovalo skutočne o jedinej vážnej otázke: o Slovensku a EU.

 

keď si myslíš, že "frflem" na seba, a nerozprávam objektívne, skús nahliadnuť do úspešnosti referend : zoznam referend na Slovensku  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevyjadrili sa v referende, oficiálne sa nevyjadrila ich vláda, parlament, prezident. všetko ostatné sú špekulácie.

takže oficiálna odpoveď s EU aj NATO, by mala byť "ani nápad, milá ukrajina"?

prečo tak neznie?

 

 

Keby to bolo aspon zdaleka aktualne, davalo by mozno take referendum aj nejaky zmysel.

na slovensku, alebo na ukrajine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked nas prijimali do tebou spominanych zoskupeni, tak sa konalo referendum v nejakej uz clenskej krajine?.........ak mas take zarucene spravy, tak sem dohod nejaky ten termin konania referenda s podobnou otazkou, ako navrhujes. Vdaka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ci to bude skoro alebo v nedohladne, tak to je jedno, ale akesi referendum na tuto otazku, je ako rozhodovanie o tom, kto je otcom Morica Benovskeho.....zahradnik alebo kuchar? Nebude sa brat do uvahy slovo matky, ale hlasovanie urci otcovstvo. Ja osobne by som asi hlasoval za kuchara, lebo vari super drztkovu polievku :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno to nie je. Ukrajina totiz moze byt o X rokov v uplne inom stave. Ci uz negativnom alebo pozitivnom. Druha vec, preco o Ukrajine hlasovat a o inych krajinach nie? To je co za logika?

Ake referendum? Ved predsa Europania (aj vy) dali mandat zastupcom aby o tom rozhodli. Ved uz ste o tom rozhodli pri volbach do pqrlamentu. A teraz chcete rozhodovat zase? Tu uz ta zodpovednost volica o ktorej je rec vo "volebnej" teme neplati? Dvojaky meter ci ako?

 

Ale hlavne, taketo referendum by byt ani nemohlo kedze je protiustavne a je v rozpore s medzinarodnymi dohodami ktore su nadradene aj nad ustavou. Rovnako ako v teme o volebnom prave, aj tu sme v rovine utopie.

 

Referendum nech je akekolvek je len cisty alibizmus naroda ze vo volbach volil zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedno to nie je. Ukrajina totiz moze byt o X rokov v uplne inom stave. Ci uz negativnom alebo pozitivnom. Druha vec, preco o Ukrajine hlasovat a o inych krajinach nie? To je co za logika?

Ake referendum? Ved predsa Europania (aj vy) dali mandat zastupcom aby o tom rozhodli. Ved uz ste o tom rozhodli pri volbach do pqrlamentu. A teraz chcete rozhodovat zase? Tu uz ta zodpovednost volica o ktorej je rec vo "volebnej" teme neplati? Dvojaky meter ci ako?

 

Ale hlavne, taketo referendum by byt ani nemohlo kedze je protiustavne a je v rozpore s medzinarodnymi dohodami ktore su nadradene aj nad ustavou. Rovnako ako v teme o volebnom prave, aj tu sme v rovine utopie.

 

Referendum nech je akekolvek je len cisty alibizmus naroda ze vo volbach volil zle.

skús mi vymenovať aspoň jednu politickú stranu, v celej európe, alebo stačí iba na slovensku, ktorá by ukrajinu spomenula v predvolebnej kampani, alebo mala nejakú zmienku o nej v svojom programe..

ja takú nepoznám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co to ma cele s nejakou politickou stranou. Nejako som tu otazku nepochopil.

keď už si to načal..

v ktorých že to voľbách, sme hlasovali o tom, či má alebo nemá ukrajina vstúpiť do EU a NATO?

 

napísal si..

 

Referendum nech je akekolvek je len cisty alibizmus naroda ze vo volbach volil zle.

nejak si nemôžem spomenúť..

objasni to..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsim ešte "polopatickejšie"

ak ty tvrdíš, že je referendum, napríklad o ukrajine, je iba zástierka preto, že som zle hlasoval vo voľbách do parlamentu...

v ktorých to voľbách, som o tej ukrajine zle rozhodol, a koho som mal voliť, aby to dopadlo lepšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha takto si to myslel...

Nejde predsa o Ukrajinu ako taku, ale o EU. A vstupom do EU predsa preberas aj nejaku legislativu a suhlasis s politikou EU. A sucastou tej politiky je predsa aj prijmanie novych clenov. Takze vstupom do EU si de facto odsuhlasil aj Ukrajinu.

S prijatim niektorej krajiny sice konkretna vlada suhlasit nemusi (nie vsak na zaklade referenda), ale pokial dana krajina splni vsetky podmienky tak nie je predsa ziaden dovod nesuhlasit. Takze take referendum je len cisty vyplod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov