Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  526
  Total Entries

alamo's Blog

 • entries
  25
 • comments
  9
 • views
  85,684

Brexit "menšie zlo"?


alamo

1,689 views

V roku 2014 sa odohrala zaujímavá udalosť, referendum o "nezávislosti Škótska".. zaujímavé bolo, že ho nikto nechcel..
V roku 2014 istým spôsobom, vo Veľkej Británii, "vyvrcholil" boj o širšiu autonómiu Škótska. Aj prieskumy verejnej mienky ukazovali že väčšina Škótov by si priala zostať v UK, ale pod podmienkou nejakých reforiem, vedúcich k decentralizácii a väčších právomocí pre miestnu samosprávu.
Toto riešenie však vôbec nevyhovovalo byrokratickému establishmentu, profitujúcemu z existujúceho systému.
Vynašli sa, a vyriešili to "demokraticky" (ako lupič, ktorý vám dá "demokraticky" na výber - "tak čo chceš? mám ťa streliť do ľavého, alebo do pravého kolena?")
Spravili "demokratické referendum", v ktorom dali Škótom na výber medzi dvoma krajnosťami, buďto úplná samostatnosť, alebo zotrvanie pri existujúcom usporiadaní.
Ľud si vybral "menšie zlo".
Každú voľbu medzi "menším a väčším zlom", treba pokladať za "lúpežné prepadnutie", pri ktorom nám establishment kradne demokraciu.

 

"Dnes" v referende, sa zase establishment, pokúsil použiť "starú osvedčenú metódu".
Väčšina občanov UK, si skutočne priala zotrvať v EU, ale požadovali reformy. Decentralizáciu a viac právomocí pre miestnu samosprávu. Tak prišla na rad, zase voľba medzi krajnosťami.
"Ľud" si zvolil "menšie zlo".

 

Keby bola otázka v referende formulovaná inak. Trebárs "prajete si zotrvať v reformovanej EÚ, s vyjasnenými kompetenciami?", za "brexit" by hlasovala menšina..

 

Za výsledok "brexit", teda nenesú zodpovednosť občania, ktorí zaň hlasovali, ale zhovadilí lupičský establishment, to on vybral, zhovadilú otázku do referenda..

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy