Brexit "menšie zlo"?
V roku 2014 sa odohrala zaujímavá udalosť, referendum o "nezávislosti Škótska".. zaujímavé bolo, že ho nikto nechcel..
V roku 2014 istým spôsobom, vo Veľkej Británii, "vyvrcholil" boj o širšiu autonómiu Škótska. Aj prieskumy verejnej mienky ukazovali že väčšina Škótov by si priala zostať v UK, ale pod podmienkou nejakých reforiem, vedúcich k decentralizácii a väčších právomocí pre miestnu samosprávu.
Toto riešenie však vôbec nevyhovovalo byrokratickému establishmentu, profitujúcemu z existujúceho systému.
Vynašli sa, a vyriešili to "demokraticky" (ako lupič, ktorý vám dá "demokraticky" na výber - "tak čo chceš? mám ťa streliť do ľavého, alebo do pravého kolena?")
Spravili "demokratické referendum", v ktorom dali Škótom na výber medzi dvoma krajnosťami, buďto úplná samostatnosť, alebo zotrvanie pri existujúcom usporiadaní.
Ľud si vybral "menšie zlo".
Každú voľbu medzi "menším a väčším zlom", treba pokladať za "lúpežné prepadnutie", pri ktorom nám establishment kradne demokraciu.
"Dnes" v referende, sa zase establishment, pokúsil použiť "starú osvedčenú metódu".
Väčšina občanov UK, si skutočne priala zotrvať v EU, ale požadovali reformy. Decentralizáciu a viac právomocí pre miestnu samosprávu. Tak prišla na rad, zase voľba medzi krajnosťami.
"Ľud" si zvolil "menšie zlo".
Keby bola otázka v referende formulovaná inak. Trebárs "prajete si zotrvať v reformovanej EÚ, s vyjasnenými kompetenciami?", za "brexit" by hlasovala menšina..
Za výsledok "brexit", teda nenesú zodpovednosť občania, ktorí zaň hlasovali, ale zhovadilí lupičský establishment, to on vybral, zhovadilú otázku do referenda..
0 Comments
Recommended Comments
There are no comments to display.
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now