Skočiť na obsah

Brexit


alamo

Odporúčané príspevky

ano, mas pravdu,  zmylil som sa.    DUP je proti poistke ale ziada otvorene hranice s irskom.

 

A k poctom,    dnes su tri moznosti,   brexit s dohodou, brexit bez dohody a ziadny brexit ( co znamene nove referendum).

opozicia (Corbyn) odmieta sice dohodu ale verbalne podporuje brexit s dohodou,   vacsina konzervativcov podporila brexit s dohodou.    Ak teda hladas demokraciu,  tak ta dnes vyzera ako brexit s dohodou ale cast konzervativcov odmieta takyto brexit a chce brexit bez dohody.   Ak teda hladas vinnika, tak je nim prave Johnson a spol, keby hlasovali za odchod z dohodou uz by Britania bola mimo.

 

Lud nehovori uplne jasne,  brexit rozdeluje Britaniu a teraz je obdobie ked  vacsina je proti brexitu,  je legitimne tvrdit ze referendum rozhodlo, ale je rovnako legitimne tvrdit ze teraz je viac informacii a ze lud by mohol jasnejsie povedat co chce.   To nech sa rozhodnu briti.

 

Ale tvrdit ze nieco co nechcu ludia, ani poslanci len mala cast hard brexitarov  je ukazka demokracie, to je demagogia.  

 

 

ano ja hladam demokraciu v konani parlamentu a aj Mayovei....uz je to iba hra o osobnych zaujmoch a nie o tom, o com rozhodlo referendum...a aj ty tu hladas iba smietky na vytvorenie problemu......demokracia je rozhodovanie vacsiny.....ci nie?....takze ak sa UK stala clenom EU na zaklade vysledkov vstupneho referenda, tak je uplne normalne, ze na zaklade vysledkov vystupneho refenda aj z EU odide ....v com ty stale hladas nejaky ine vysledky?....parlament uz nezastupuje nikoho iba svoje subjektivne naroky....ved takto isto by sa dali spochybnit vsetky volby a ich vysledky, nielen referendum o niecom.....tak tu nepis o demagogii niekoho smerom k niekomu.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty aj nieco rozumies ked citas ?    Pisem ze Britania dohodla odchod a keby ti parlament kde mali torryovci vacsinu to odsuhlasil, tak uz mohla byt mimo.    Preco teda nenadavas Borisovi ?  Ved to jeho kamarati odmietli odist s dohodou ?  Ci to vtedy tvoji sefovia nekazali ? 

 

A ano, dnes ide o Borisove zaujmy, nie o brexit,   a parlament zastupuje volicov.   To ze nesuhlasi s tymi co chcu brexit bez dohody je subjektivne ? :)   Ale no,  skutocne ? 

 

ved si pockaj na nove pokyny, takto si trochu mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz nemam na teba nervy.....ja tu stale dookola vypisujem, ze referendun rozhodlo, tak sa malo rozhodnutie naplnit.....nenaplnilo sa z dovodu akeho?.....ak toto nie je zlyhanie demokratickych principov, tak ja uz ozaj mam obavu o zdravy usudok u teba a aj zastancov clenstva UK v EU za kazdu cenu....aj proti rozhodnutiu  obcanov v referende.....co tu podsuves teraz dookola akusi dohodu o dohode a neviem ake debilne zamienky na nenaplnenie vysledkov referenda....tak isto ako si klamal (prepac pomylili si sa) v pripade koalicnej strany  a jej suhlasu z poistkou, tak isto tu iba mlzis a sustavne obchadzas rozhodujuci moment.....vysledok referenda je jednoznacy.....otazka bola...ste za vystupenie UK z EU?....vysledok bol...ano...konecny...finito.....co tu kto chce este riesit?.....preto tu tvrdim, ze parlament uz nepresadzuje volu obcanov, ale svoje subjetivne zaujmy.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved sa plnilo ,  vlada dohodla odchod a poslanci za tvrdy brexit ho odmietli.    To je predsa postup odchodu, comu nechapes ?    Staci aby poslanci potvrdili dohodu a Britania uz pol roka mohla byt mimo.  Kto je na vine ?

Kto odmietol dohodu ?   Ved sa spytaj sefov,  nie nebol to CELY parlament, boli to prave ludia ako Boris.     Ak teda Boris presadzuje svoju subjektivnu volu, tak  preco ho obhajujes ?

 

Bud si hlupy alebo veris niekomu kto tebou manipuluje.     (alebo oboje, co si myslim ja)

 

A tam kde som sa pomylil tak som to priznal,   nie som neomylny a nebolo to umyselne.   


A k poistke,   toto bol stav ked mayova koncila :

 

"Mayová v pondelok neskoro večer po rokovaniach v Štrasburgu vystúpila na tlačovej konferencii spolu s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom a potvrdila, že dohodla právne záväzné zmeny tak, ako to britský parlament požadoval. Podľa nej je jasné, že írska poistka nemôže byť trvalá a Británia by mohla od nej jednostranne odstúpiť. Z dohody vyplýva, že Británia opäť nadobudne kontrolu nad svojimi zákonmi a bude môcť viesť nezávislú obchodnú politiku, dodala Mayová.

Juncker vyzval britských poslancov, aby dohodu podporili a zdôraznil, že buď bude táto dohoda, alebo "k brexitu možno nedôjde vôbec". Podľa agentúry AP varoval, že "nové rokovania" už nebudú. Uviedol, že v prípade zamietnutia dohody už nebude "žiadna tretia šanca". Dodal, že hovoril s írskym premiérom Leom Varadkarom a ten mu naznačil pripravenosť akceptovať posilnené záruky ponúknuté Londýnu.

Britská opozičná Labouristická strana v reakcii vyzvala parlament, aby hlasoval proti dohode vyrokovanej premiérkou Mayovou. Dohoda s Európskou komisiou neobsahuje nič, čo by sa blížilo k zmenám, ktoré Mayová prisľúbila parlamentu, uviedol vodca labouristov Jeremy Corbyn. "Preto musia poslanci túto dohodu odmietnuť,"zdôraznil.  "

 

kde boli vtedy tvoji sefovia s kritikou ? Preco nekritizovali odporcov dohody ako tych co bojkotuju referendum ?   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tu nevelebim Jonsona, ale to, ze konecne niekto zacal konat v tomto protiludovom tazeni.....poslanci obchoduju s rozhodnutim obcanov a neplnia jeho rozhodnutie.....toto ja vidim a nie nejake dodrziavanie demokratickych principov.....dohoda nedohoda vysledok referenda bol jednoznacny a tak isto sa mala zariadit uz Mayova a nie tam vajatala ako koza v zaprahu.....vyjednala a tym aj vy..bala s celym referendom a s tou poistkou to zaklincovala.....proti tej poistke sa zdvihla vlna odporu a nie proti odchodu UK z nejakou dohodou.....dohoda by prospela kazdej zo stran, ale tato "zelezna" lady to brala vsetkymi desiatimi a vyjednavaci za EU to dotiahli tam, kde je to teraz a bude to viac boliet aj ostatok EU nielen UK.....to je vysledok .....vnutili tam doadatok na zachranu Irska aj za cenu porusenia uzemnej celistvosti vystupujuceho statu, teda UK....ake demokraticke sa miesat do vnutornych veci ineho statu.....vdaka par milionom Irov sa vsetci budeme dusit v tajto groteske a podvode na volicoch.....tomuto ty vravis demokraticka EU?.....ved to sa tam uz zvrhlo na to, kto s kym a v com vydrbe viac a nikoho nezaujmaju akesi, na papieroch deklarovane, prava obcanov a povinnost poslancov naplnat rozhodnutia obcana, ako suverena(?) v rozhodovani.....sa na to uz neda ani pozerat, aby sa clovek nehanbil v akom spolku to vlastne zije.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty este vies co pises ?  Tak boris odsabotuje dohodu a je hrdina ?  A ved dosiahol presny opak.     A  dobre,  nie je to velmi pravdepodobne, ale predstavme si ze odidu bez dohody,   nejaky cas bude chaos ale potom pridu na rad jednania,   co myslis ze budu lahsie ?  Ci ty radsej vobec nemyslis ?   

Bez dohod  klesne vyvoz z Britanie o stovky milionov,  prestanu platit  certifikaty,  priemysel strati trhy v EU.     A  poistka je zamienka,   to som ti citoval,   nie je trvala a Britania ju moze jednostranne zrusit.    To potvrdil Juncker,  co viac chces ?  

Skus si vypytat nove noty, tieto su uz neaktualne.  Teraz sa ma nadavat na Corbyna.     Nedostanes pochvalu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boris a nielen on, odsabotovali dohodu s poistkou proti ktorej boli aj koalicny partneri.....zasa klames..

 

a co tu riesis nasledky ekonomiky v UK po odchode bez dohody, kedze bez tej poistky na ochranu irskej ekonomiky a nie ostatku statov EU, by mal nakoniec nasledovat tvrdy odchod?...to je vec obcanov UK a ich riesenie.....

 

a z jednostannym zrusenim (UK) poistky to nie je vobec tak jednoduche....vsetko je istene....aj toto mozne jednostranne vypovedanie...preco nenechat na Iroch a UK, nech si svoju obchodnu politiku sami urcia?....a urcite by si ju vyjednali medzi sebou lepsie, ako cez Junckera....

 

ty sa zasa zorientuj v case a priestore, lebo uz zacinas pouzivat fantaz argumenty... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viem, plati ze nehadaj sa s hlupakom, stiahne ta na svoju uroven a udola skusenostami.     Tak debatu s tebou koncim,    pre vyjasnenie   prd ide o respekt k volicom,  ide o normalnu politiku,  len posunutu na trumpovsku uroven.    Boris dostal po papuli, hned ako zacal.   Ono je problem klamat poslancom, predsa len to nie je volic ako ty.   Su trochu vzdelanejsi, trochu skusenejsi a maju vlastne ega.    Tak si pockaj  na svojich sefov, nech ti vysvetlia ako mas mysliet.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

este ti sem dam poucne citanie na dobru noc...

 

 

https://www.postoj.sk/46947/ak-je-niekto-v-britanii-pokrytec-je-to-predovsetkym-corbyn?fbclid=IwAR3S4PEGixvq_j4i8Qx_dDGPeBFLx1TdvCUuqrb1_u9lPlxQzEcf6zwsAE0

 

......si taky isty pokrytec ako neomarxisticky demagog v UK....ak nevies sa v UK zorientovat, tak ti posepnem, ze ten tvoj ideologicky vzor sa vola Corbyn.... dobru noc..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co som sa tam mal docitat?....to, ze obchodna hranica medzi sev.irskom a zvyskom UK je neprijatelna?....to vsetci realne uvazujuci vedia...iba ty mas s tym problem....a neviem preco ty nemas problem z riesenim vysledku referenda, ale operujes tu stale hypotetickou ekonomickou hrozbou....kto na to doplati viac resp. doplati menej.....mna skor zaujma to neriesenie vysledkov referenda a jeho stale kamuflovanie a podmienovanie niecim.....ak by sa takto nejako spravali pri vstupe do EU poslanci UK (a nielen UK), tak to by si ako hodnotil?....ty premudra Vasilisa.....este raz ti tu zdoraznujme....mna osobne nezaujmaju ekonomicke dosledky-nedosledky a kto si pohorsi viac a kto menej, pretoze ja nemozem stravit to, ze sa verejne deje podvod a "demokrati" v EU sa tvaria, ze je to v poriadku....ale ako vravim, liberalna "demokracia" a demokracia, su nezlucitelne veliciny.... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no....mna zaujma vela veci a medzi nimi je aj dodrziavanie vysledkov refernd.....EU sa na tomto podvode podiela jednakou mierou ako Corbin a jeho neomarxistcka politika......a to zasahovanie do prav suverenneho statu sa este aj vydava za legalne, lebo je v zaujme clena EU a jeho ekonomiky....na tejto tragikomedii sa ukazuje pokrytectvo politikov a ich osobne zaujmy.....liberalne "demokraticke".....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aspoň že Britský humor funguje na 100%

https://blisty.cz/art/96970-bbc-britanie-se-dozaduje-vysvetleni-co-se-to-do-prdele-deje.html

Prepis "televíznej reportáže"

Británie se dožaduje odpovědi, co se to do prdele děje. Nathan má další podrobnosti:

 

Je to tento týden otázka na rtech všech lidí. Co se to do prdele děje?

 

Doufala jsem, že nám to vysvětlíte.

 

Já ne, ale vyšli jsme před chvílí do ulic, ve snaze zjistit, co se to do prdele děje.

 

Ano... Co se to do prdele děje?

 

Co se to do prdele děje, pane profesore Henry Brubakere?

 

Co se to do prdele děje?

 

Co se to do prdele děje?

 

Přesně.

 

Měli by o tom debatovat v parlamentě.

 

Není žádný parlament, Tome.

 

Co se to do prdele děje?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

taky kopanec kazda osoba znesie, len aby to zniesla EU a UK....nastava dalsi proces stagnacie....komu to propsieva?....tebe asi ano....splocnost v UK je rozdelena na dve nezmieritelne tabory.....som zvedavy, co sa s toho "vykluje".....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mám otázku. Dajme tomu že sa v Británii presadí zrušenie Brexitu, napríklad pomocou nového referenda.

Referendum prebehne, Briti odhlasujú že chcú v EU zostať.

Čo sa bude diať potom?

Vzťahy Británie s EU, sa automaticky vrátia do stavu pred prvým referendom ako keby sa nič nestalo?

Alebo bude EU požadovať za "normalizáciu" nejaké úpravy vzťahov, napríklad zrušenie nejakých výnimiek a výhod ktorých si Británia v minulosti údajne vyrokovala "hafo", alebo dokonca bezpodmienečné prijatie eura ako meny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od politikov je možné všetko, netuším, či od nich tak všeobecne možno požadovať zdravý rozum...
ja si myslím, že by sa to zanedlho utriaslo do pôvodných pomerov... a tu bude zrejme aj pes zakopaný, teda bol by, teoreticky, Británia sa nevzdá svojej meny. a EU môže niekoho nútiť prijať menu, ktorú nechce? nikoho zo svojich členov nenúti... má ešte EU členov, ktorí nemajú euro. tiež by ich nútila? ja neviem, ale to je také... mno... : )
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám otázku. Dajme tomu že sa v Británii presadí zrušenie Brexitu, napríklad pomocou nového referenda.

Referendum prebehne, Briti odhlasujú že chcú v EU zostať.

Čo sa bude diať potom?

Vzťahy Británie s EU, sa automaticky vrátia do stavu pred prvým referendom ako keby sa nič nestalo?

Alebo bude EU požadovať za "normalizáciu" nejaké úpravy vzťahov, napríklad zrušenie nejakých výnimiek a výhod ktorých si Británia v minulosti údajne vyrokovala "hafo", alebo dokonca bezpodmienečné prijatie eura ako meny?

 

otazka noveho referenda o Brexite, je taka chora predstava, ze az sa mi zacina cckat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podľa mňa neprejde žiadna dohoda..

Neprajú si ju ani odporcovia brexitu, lebo dohoda je cesta k brexitu.

Neprajú si ju ani tvrdý zástancovia brexitu, lebo podľa nich je "ponižujúca" a oni chcú tvrdý brexit.

Spoločne akosi tvoria "jednotnú väčšinu" ktorá bude proti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez som pesimista, co sa tyka uspesneho schvalenia, ale ak to neprejde, tak podla zakona bude musiet Jonson poziadat o odklad, no a s tym budu musiet suhlasit vsetky staty EU....kedze Jonson si je isty, ze brexit bude tak ako je naplanovane, ci uz z dohodou alebo bez nej, tak ma nieco v rukave....mozno si je isty, ze niektory stat mu to neodsuhlasi a je vymalovane...zakon neporusi a brexit bude tak ci tak...no uvidime, co sa este ukaze... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov