Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

Najmä o čom by podľa vás mala byť predvolebná kampaň politických strán?

https://www.etrend.sk/uzavrete-hlasovania-trend/baro-527.html?sorting=answer

 

 

To napisali ludia, sa aj podpisali. 29% boj proti mafii,ale v komente aj ostatni to tam spominaju. Co toto je za stat?

 

Pr. tento je ze by sa malo bavit o klime.

V normálnej spoločnosti by to bol súboj o hodnotové témy medzi konzervatívnymi a liberálnymi politikmi. Kedže nežijeme v normálnej spoločnosti - kde sa ani nový ani starý politik nevedia spolu rozprávať - preto tu vládne takzvané mafianské prostredie. V pozadí rozhodujú takzvané biele kone, ktoré napríklad ťažia z nepotrestania trestných činov proti životnému prostrediu. A v popredí sa tu prezentuje akási imaginárna ochrana sociálnych istôt.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v poslednom pomerne dlhom čase si nechávam posielať do mailu stručný prehľad správ, odvšelikadiaľ...
ale namojdušu mi stačia nadpisy....

je mi zle aj bez toho, nadpisy spravidla stačia, že sú jednoducho veci, ktoré nemusím vedieť, stačí mi vedieť, že odísť hlasovať pri voľbách za niekoho, kto sa zdá byť najnormálnejší, nie je ešte dokonale sprofanovaný, nie je kohút vo vetre a farizej, nie je nácek, nie je líder bez lídrovania, nie je rozkrádač, nie je.....

veľa toho nezostane.

ale mamina spolužiačka zo Žiliny vyvoláva a nahovára mamu /tá je na ňu zvyknutá a nemieni sa s ňou vadiť/ - stará dáma, v živote to nemalo rozum...
kedysi dáždnikmi mlátila každého, kto nezbožňoval Mečiara, potom prestala politizovať, alebo to robila pomenej, teraz je jej favorit KOTLEBA.
a nahovára každého okolo, jediná voľba pre tento štát je Kotleba!
tak to už radšej ešte raz pán a Fica, ako Kotlebu či Harabína či podobnú pliagu pustiť na túto nešťastnú krajinu.

nečítam správy. stačia mi nadpisy. je mi z nich zle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A mna by zaujimalo  co k tomu Kotlebovi hovori,  ciste ako vedecky problem.

 

A inak sa ti lahko moze stat  ze dostanes aj Fica a Kotlebu v jednom baliku,    tato sanca neuveritelne rastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo mi mama hovorila, keď pani Irenka zo Žiliny má v telefóne preslov, tak hodinu nikto iný nesmie rozprávať... po chorobách prichádza na rad téma voľby a Kotleba...
vedecky zdôvodnené asi tak:
bude voliť Kotlebu, lebo je to sympatický pán, a vie, čo tu treba robiť, a keď on povie, že narobí poriadky, tak treba voliť Kotlebu! a Ja /Irenka/ ho budem voliť, lebo je dobrý a patrí tam a voliť ho choď aj ty /moja mama/ a každému povedz! aj ja hovorím každému, že voliť treba Kotlebu!

toľko k vede.

to je pekných pár možností, ani jedna nie je jagavá... namojdušu už radšej toho Fica samotného. ľudia potom vymýšľajú takéto jaloviny, lebo vskutku nemajú koho voliť.

stačí kecalko a mamonár a rodinkár typu Kotleba a Harabin a ľudia majú zrazu v lebečných dutinách vákuum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ano, nepostavil ju už ani naposledy sám, teraz už vôbec nie, vieme...

alternatíva? ale rozumná. reálna. nekradášska, nekecalovská, morálne aspoň ako tak na úrovni,,,,,,, ?

šak práve. ľudia nepôjdu voliť a bude to prieser odtiaľto až po čop.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  ak si to zasluzis, tak si mozes sam vynadat.  Ale nejde o to co si zasluzime,  mne napriklad vadi ze potom ujdu z krajiny rozumni mladi.  Predsa len by som radsej keby svoj zivot mohli zit aj tu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Je to z diskusii na pravde ,kde si mysli 58% ludi,ze spoplatnenie medikov je spravne.To je len na ilustraciu. Podla mna to, nebolo len tak. Smer si dal spravit prieskum, kde sa pytal,len svojich volicov, ci potencialnych volicov ako riesit problemy v zdravotnictve. Mozno aj inych,ale jeho to volici niesu,tak netresol taku kravinu.

Spoplatnenie skolstva sa kedy naposledy na fore preberalo? A sa to nevyriesilo a uz to mohlo byt davno vyriesene - aj to skolstvo.

Preco to teraz hodil? Chybaju 10 rokov lekari , sestri a ucitelia? Ci ini statni potrebni zamestnanci. Aj nestatni.

 

Kazdy normalny clovek,uvedomujuci si situaciu - tuto. Vie ako to vyriesit. Ale Fico tiez vie ako by sa to malo robit, ale nechce - lebo jeho volici - z prieskumov to tak vychadza tak nechcu.

 

 

Sranda ,je aj to co sa nepaci poslednemu diskutujucemu.

VHODNé PODMIENKY? TO AKO ZA SOCIALIZMU? Umiestenku v nemocnici, služobný byt a služobné auto zadara atď?

 

Umiestenka v nemocnici - ved tam ich chcu. V nemocnici. Ci nie? A byt za 200 eurovy najom a auto za 100 euro a vsetkym neslubuje Kolar - Sme rodina a stat na tom bude zarabat? On to chce 20 000 bytov a 20 000 aut rocne. Ci kolko prevsetkym co to potrebuju. Potrebujeme rocne 1 500 lekarov ,3 000 zdravotnych sestier. Ale tu to uz mozne nieje. Kolara vraj voli 8% ludi.

 

Ci o co im ide? - zarabat 50 000 euro na medikoch? Ved v Cechach ma lepsie a zadarmo studium.

 

Proste ten posledny nechape co su tie lepsie podmienky. Ci vhodne podmienky. Naco vlastne napisal ten svoj prispevok? Jemu lekari asi nechybaju, je ich dost aj tak hovno robia a viac nepotrebuju. Nic z toho ine nevychadza. A co by pri takom debilovi robil sikovny clovek,odide do zahranicia.

post-1625-0-32189400-1579475840_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nečítala som zbytok, len mi udrelo do očí:
 

Minister životného prostredia László Sólymos podal demisiu po tom, čo sa v stredu opil a napadol personál čínskej reštaurácie v Bratislave.
Sólymos sa ospravedlnil všetkým, ktorých sa jeho správanie dotklo, a sľúbil majiteľom reštaurácie uhradiť všetky škody.

mali sme tu už kdečo, od čúrania z terasy az po rozmlátenie reštiky všeličo : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Že je nedostatok lekárov? Mňa by zaujímalo, koľko zahraničných študentov študuje na lekárskych fakultách na Slovensku. Z údajov https://mediweb.hnonline.sk/spravy/aktualne/lekarske-fakulty-planuju-prijat-viac-zahranicnych-medikov-ako-vlani to nie je celkom zrejmé. Ministerka Andrea Kalavská považuje nárast počtu zahraničných študentov medicíny za „zlý trend“... a ako skončila so svojou zdravotnou reformou v SMERE? Ja sa čudujem, že na fakulte, v špecializácii dentista, je ešte niekto ochotný učiť. Zubár si zarobí za 15 minút cca 60 eur. Koľko asi dostane pedagóg za hodinovú prednášku, na ktorú sa musí ešte pripraviť?

 

Zdravotníctvo tu mala 2 volebné obdobia "v rukách" strana SMER. A teraz chce ísť do volieb zo sloganom o "zlepšení zdravotnej starostlivosti". Zrejme sa spoliehajú na to, že väčšina ich voličov trpí amnéziou, alebo mentálnou retardáciou. Ale to sú celkom prirodzené prejavy, s narastajúcim vekom ich voličov. Volebné právo majú aj oni a preto sa treba o ich hlasy uchádzať. Ak by týchto voličov neoslovil SMER, je celkom pravdepodobné, že ich hlasy získa Kotleba. A ten dokáže navyše osloviť aj mladších voličov s podobnou diagnózou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ze je nedostatok lekarov je fakt...ci nie?....a netreba do problemu studentov lekarskych fakult tahat politiku nielen smeru, ale hocikoho....toto je odborny problem a nie politocky...tak si myslim ja, ale samozrejme nazory mozu byt rozne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a este nieco o SME®E a ako to suvisi s autobusmi pre Uralom

 

 

Príbeh sa začal pred rokmi, počas ktorých vďaka silnej podpore smeráckych županov vznikol v banskobystrickom kraji lokálny monopol na veľkú časť autobusových liniek a postupne rástol a stúpali aj jeho výnosy. SMER a vlastne ani nik iný si nedokázal predstaviť, že jeho vláda v BBSK skončí - ibaže prišiel rok 2014 a do kresla župana usadol zásadový bojovník proti systému, klientelizmu a korupcii Marián KOTLEBA. A začal poriadne zostra: na zasadnutí zastupiteľstva označil ako začínajúci župan zmluvy s dopravcami za chybu predchádzajúceho vedenia kraja, ktorá podľa neho vytvára len ďalšie a ďalšie záväzky - a SAD Zvolen sa náhle ocitla v nezávideniahodnej situácii. Kotleba niekoľko rokov odolával akýmkoľvek pokusom vedenia firmy o návrat k predchádzajúcemu blahobytu.

 

Ibaže v roku 2017 prišli ďalšie voľby a ten istý KOTLEBA tesne pred nimi podpísal so SAD Zvolen dodatok, ktorým zlomyseľne hodil budúcemu vedeniu pod nohy časovanú bombu - a tá dnes vybuchla. Volebný autobus ĽSNS, ktorý vo vyúčtovaní kampane nikdy neexistoval s tým zrejme vôbec nesúvisel. Priveľa slovnej vaty? Ok, tak poďme k faktom a prepojeniam, ktoré snáď zrýchlia dych aj tým otrlejším.

viac: https://www.branik.info/post/pellegrini-premi%C3%A9r-sad-zvolen

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ze je nedostatok lekarov je fakt...ci nie?....a netreba do problemu studentov lekarskych fakult tahat politiku nielen smeru, ale hocikoho....toto je odborny problem a nie politocky...tak si myslim ja, ale samozrejme nazory mozu byt rozne....

 

Ako keby som počul Danka. Politiku do toho neťahajme, naším krédom je "hrdo, odborne a slušne"... Alebo, ako povedal Fico v roku 2013, https://www.webnoviny.sk/ficovci-budu-makat-ako-certi-prislubil-premier-slovakom "budeme makať ako čerti od rána do večera..." A výsledky ich čertovskej práce sa dnes už nedajú odškriepiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedze nedostatok lekarov v systeme kde je statne ministerstvo, statna vacsina nemocnic a statna najvacsia poistovna je bohuzial politicky problem.  A  nie je to novy problem.  A  hned dalsi sa vola nedostatok sestriciek. 

Nuz a kedze odborne nazory Fica nikdy nezaujimali  a jeho volici tomu tlieskali, tak nech sa teraz nedivia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Väčšina Ficových voličov je z radov dôchodcov. Vzhľadom na ich vek, sú to práve oni, ktorí sú najviac konfrontovaní s problémami Slovenského zdravotníctva. Napriek tomu, so stoickým kľudom vyčkávajú v čakárňach ambulancií. Ak majú napríklad ortopedické bolesti, nerobí im problém čakať na vyšetrenie na magnetickej rezonancii viac, ako mesiac, alebo dva. A potom z výsledkom znova čakať mesiace na eventuálnu liečbu, alebo operáciu. Veď už majú dosť voľného času. A ak majú ešte nejaké zuby, nerobí im problém doplatiť u zubára 60 eur z dôchodku. Alebo za lieky. Veď keby tam nebol Fico, alebo Pelegríni, ale niekto z opozície, zrejme by už dávno zomreli niekde v škarpe pri ceste.      

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono aky mas problem so zubarmi? 

 

Nerobí im problém doplatiť u zubára 60 eur z dôchodku

 

 

V inej diskusii som si vsimol , mozno vtejto. Ze zubar ma 60 euro za 15 minut. A sa cudujes ,ze medikov niekto uci. 

 

Mna zubarka trapi hodinu a zoberie odo mna 20 - 30 euro a z toho mi preplati poistovna 25 euro. Vtej sume je asi aj material,samozrejme aj ostatne naklady. Ci mzdove, ci investicne, prevadzkove.

 

Mesacny pausal ma asi 2,4 eura za mesiac - obvodny lekar raz tolko.

 

--------------

Teda podla mna ,ze nieje dostatok zubarov. Je dosledok,ze sa asi az tak dobre u nas nemaju. Aj u nas ich je malo. 60 euro neberu - lebo by im tam nikto neprisiel.

 

Vtejto diskusii si to napisal.

 Zubár si zarobí za 15 minút cca 60 eur.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

Ja mám iné skúsenosti. V naivnom záchvate "zúrivosti", keď som bol objednaný za pol roka, som si vyžiadal dokumentáciu a odhlásil sa. Žiadny zubár ma potom ale nebol ochotný prijať, vraj majú už dosť pacientov. Nakoniec mi nezostalo nič iné, ako platiť. Nedostatok zubárov je "rozumná" politika, aby ich remeslo nebolo dehonestované podobne, ako napríklad povolanie učiteľa. Našťastie mám okrem jedného ešte všetky zuby, aj bez ich starostlivosti. A o ten jeden som prišiel iba pre ich horlivosť.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som mal roznych zubarov. Teraz(odkedy som sa vratil z vojny) mam sestrinu spoluziacku. Aj ked niesom ci nebol v jej obvode, ma zobrala ,lebo ma poznala aspon podla mena. Rad by som knej presunul celu svoju rodinu. Deti a zenu. Inak ani som sa o to nepokusil.

 

Ja som u nej bol tohto roku 5 krat - a ver mne by stacilo aj 2 ,ale predtym asi3 roky vobec.  ze maju dost pacientov, to znamena,ze je ich malo. Ich zubarov(preto nevies najst zubara) aj malo je. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne je to už v mojom veku v podstate jedno. Priemerný vek dožitia mužov na Slovensku je 73 rokov. Podľa http://www.tvojesrdce.sk/article/120--vplyvy-fajcenia "Ten, kto neprestane fajčiť, si v priemere skracuje život o 13 až 15 rokov" Podľa

https://www.aktuality.sk/clanok/519469/pitie-alkoholu-skracuje-zivot-o-vyse-20-rokov-preukazali-vedci/

"Pitie alkoholu skracuje život o vyše 20 rokov, preukázali vedci". Takže tu už v dávno nemám čo hľadať. Mne ide na nervy tá servilnosť Slovákov, ktorí si nevedia obhájiť svoje práva a svoju dôstojnosť. Aj u pána doktora sa správajú submisívne, ale túto submisivitu si potom kompenzujú agresivitou medzi sebou. Takéto správanie je typickou mentalitu otrokov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov