Skočiť na obsah

Ficove roky III


game

Odporúčané príspevky

k svatcom ma daleko....jedine ze by si ty mal iny pohlad na svatcov :)  Ja som ale celkom rad, ze zacina pouzivat retoriku opzicnej "politickej elity" naroda slovenskeho a narodnostnych mensin zijucich v SR....aby som nevynechal nikoho, lebo Nicholsonova by s toho spravila kauzu storocia :(    taktiez svata to osoba....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovensko ma zarobene na celkom seriozny problem. Je uz vlastne jedno, aka verzia sa potvrdi -ci o unose nevedeli, alebo ci dokonca spolupracovali s Vietnamcami. Ubytovanie vo vladnom hoteli Borik a poskytnutie vladneho specialu, to je ako scenar  beckoveho filmu o nejakej bananovej republike. Ficova vlada z toho vychadza bud ako totalne neschopny a v kazdom pripade nedoveryhodny partner.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

https://dennikn.sk/1195234/ako-kalinak-pristavil-lietadlo-pre-unoscov-z-vietnamu/?ref=mwac

 

 

Pred vládnym hotelom Bôrik stojí minister vnútra Robert Kaliňák a niekam nervózne telefonuje, až kričí. Spomína slovo pas.
 

Vodičom novej dodávky bol Michal C. Vtedy policajti prvýkrát uvideli dobitého Thanha. Šéf protokolu Čulák im povedal, že ho treba preložiť z českej dodávky do policajnej. „Kali o tom vie, je to štátny záujem,“ malo zaznieť.
 
Ochrankárom Čulák povedal, že Vietnamec sa opil, spadol zo schodov a majú ho držať tak, aby ho vietnamský minister nevidel, lebo je to hanba.

 

Na schodoch lietadla čakali pracovníci nášho pasového oddelenia. Jednému z nich sa nepozdával počet ľudí nastupujúcich do lietadla, chýbali doklady. Asi o 15 minút prišiel k VIP terminálu biely Seat zo slovenského ministerstva vnútra a potom už boli všetky doklady v poriadku.

 
Lietadlo odletelo o 14:46. Hoci sme Poľsku, cez ktoré špeciál letel, deklarovali, že je na palube Robert Kaliňák, bol tam len jeho osobný ochranca Ladislav O., ktorý mal dozerať na priebeh letu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to, co ponukol dennik N a opozicia na cele s prezidentom, by bol dobry namet pre Andera s Kosic a jeho znamych...Pita a Erzu

 

na tento clanok sa da reagovat iba tymto....komu by to prospelo?....vychadza mne osobne s toho jedine prospech pre opoziciu a prezidenta......tu je este reakcia Zitneho....

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/479180-zitny-niekto-si-v-policii-zas-vybavuje-ucty/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No musím súhlasiť s tysom, ja si Žitného pamätám, keď mal celkom dobré postrehy v docuseriáli Mafiáni na Slovensku, ale tu sa z neho stal ako keby hovorca Smeru.

 

Ja sa len pýtam, koľko káuz táto prašivá smerácka banda musí ešte vyrobiť, aby tento zdebilnený národ konečne pochopil, že je to obyčajný mafiánsky zlepenec?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

az na to ze tu skor zitny zavadza. ale v tvojom pripade to asi nema zmysel rozvadzat.

 

bolo by od teba pekne, ak by si aj napisal v com Zitny zavadza......a nemusis rozvadzat, staci iba pomenovat.....

 

No musím súhlasiť s tysom, ja si Žitného pamätám, keď mal celkom dobré postrehy v docuseriáli Mafiáni na Slovensku, ale tu sa z neho stal ako keby hovorca Smeru.

 

Ja sa len pýtam, koľko káuz táto prašivá smerácka banda musí ešte vyrobiť, aby tento zdebilnený národ konečne pochopil, že je to obyčajný mafiánsky zlepenec?

 

niekto tu robi obhajcu smeru?......mne prekaza dopredu urcenie vynnika a rozkazovanie politikov prokuraturom a policajtom co maju a ako to maju robit...media idu prikladom....alebo staci iba ukazat prstom a mame vinnika a aj urcenie trestu?.....ze by sa vratili casy nedavno minule?...asi ano:(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator situacia je dost jasna uz mesiace,   vietnamci uniesli svojho papalasa a kali im poskytol lietadlo na unos.    A dokazy zamietol.   To ze dnes policajti neveria svojmu sefstvu je tiez zname,  len blazon by siel s takoutou unformaciou k prokuratorovi, pokial o nie je v mediach, tak ide o zivot,  A Zitny toto samozrejme vie, staci sa ale pozriet co robi teraz a chapes ze na chlebodarcu sa nenadava.

 

A tak ho pouzili aby ovplyvnili takych ako si ty.    Ved ty stale dufas ze to je inak a kazde tvrdenie ktore ide v tvojej viere prijmas bez kritiky.  A vidiet to v kazdej teme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak je jasna alebo je dost jasna....tomuto nerozumiem......ja to vidim takto...nemci nieco vysetrili (ak vysetrili) a stopa vedie ku kalinakovi....toho uz niekto obvinil?.....ak nie tak co maju vysetrovat nase organy?.....Kiska UZ OBVINIL A AJ VYSETRIL...TAKTO MA PREBIEHAT PRACA PROKURATURY A POLICIE, NA KTOREJ JE POTOM POSTAVENA AJ JUSICIA, AKO VYMERIAVACI ORGAN TRESTOV?....a policajtom ide vzdy o zivot, zato beru aj patricny plat a rozne socialne vyhody, tak tu neospravedlnuj necinnost svedkov tohoto pripadu.....hoci si neviem predstavit utajenie tejto akcie v prostredi policie....Kalinak disponuje nejakou magickou metodou?.....kazdy policajt resp. nejaky pracovnik vnutra, co teraz sa snazi vystupovat ako svedok, je spolupachatel a podla toho by mal byt aj "ohodnoteny" prokuraturou a nasledne justiciou....samozrejme ak sa skutok stal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaraza tu este jedna vec. Kalinak uz de facto priznal, ze sa ako minister vnutra nechal Vietnamcami (v lepsom pripade) oklamat, aspon tymto smerom to rozohrava. Ak vsak prebehol unos za ucasti vietnamskeho ministra vnutra, preco este sedi nasa velvyslankyna Belcakova na ambasade v Hanoji? Preco stale udrziavame diplomaticke styky so statom, ktorym sa nasi predstavitelia podla vlastnych slov nechaju 0avat na najvyssej urovni?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za rec to stoji, suhlasimlm, ale take vysetrovanie a vysetrenie pripadu tebe nic nevravi?.......na akom zaklade potom chces odsudzovat pachatelov?....na zaklade medialnej informacie?.....najskor treba ukazat na "pachatela" a odsudit, a az potom treba zacat vysetrovat "vinnikov" a nakoniec zistit, ze sa to nestalo tak, ako sa medializovalo a obvineny su vlastne nevinny, ci mozne obete podvodu....vsetko je mozne...ci nie?

 

a ze sa ten Vietnamec ocitol doma je jasne, ale ze sa to stalo tak, ako sa to teraz prezentuje v mediach mne teda nie je jasne, pretoze po politikoch su najvacsi klamari media....nieco ako poradie v okradani klientov medzi pravnikmi a zubarmi...zatial vedu advokati, ale zubari im uz slapu na paty... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o com presne hovoris ty? je jasne ze pouzili nase vladne lietadlo a ze to odsuhlasíl kalinak. otazka je len ci to vedel a vedome to umoznil alebo je hlupak a nevedel. kalinak sa brani ze je hlupak ale policajti ho usvedcuju z toho ze nie. a uprimne, kaliho za hlupaka nepovazuje nikto. za zlodeja a mafiana to ano ale za hlupaka nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani ja nepovazujem Kalinaka za hlupeho, a preto na rozdiel od teba, mam pochybnost o tomto cine aj za vedomej ucasti Kalinaka. Je predsa jasne, ze v tomto pripade by on a jeho chlebodarci (ak nejaky su) viac stratili, ako ziskali. Aj mafian a zlodej si vie zvazit rizika mozneho a kedze Kalinak svoj profesny zivot spajal z verejnou funkciou, tak som si isty, ze prevazila v jeho konani racionalita.....samozrejme za predpokladu, ze by mal byt zatiahnuty do tejto akcie. Ja si skor myslim (teda ak je to podla scenara Todovej a spol), ze v tejto akcii mohol byt vedome ucastny nejaky podriadeny Kalinaka  (mozno skupina) a teraz sa z mozneho pachatela vyklul svedok....ved za vsetko vzdy moze nadriadeny a ja svedok som iba vykonaval prikaz.....to ale zasa sem nedavam, ako nejaku obhajobu Kalinaka....iba dalsia mozna alternativa, kedze este nie je nic vysetrene :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mafian funguje za peniaze, comu nechapes? teba by mozno vietnamci oklamali ale pre aj priemerneho policajta by tam bolo prilis vela podozrivych nahod. a len tak bokom, neverim ze takyto unos by nebol dohodnuty vopred, diplomaticke lietadlo nie je k dispozicii vzdy, postavit unos na tom ci nahodou nebude lietadlo volne je nezmysel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za peniaze funguje kazdy smrtelnik minimalne v EU, ale je rozdiel, ci za jednorazovo zarobene alebo su tie finanncie pravidelnym prisunom do standardu uzivatela....a u Kalinaka sa mi zda, ze nie je taky hlupy, aby uprednostil jednorazovku pred pravidelnym prisunom.....a este aj s takym rizikom zatiahnutia do tejto hry svojich podriadenych....tomuto ja jednoducho neverim....

 

a ze ten "navrať" do vlasti bol planovany dlhsiu dobu je jasne aj mne....ved iba to zabezpecenie lietadla trva urcity cas......to ale mohol zorganizovat-zabezpecit aj nejaky vyssi zamestnanec MV.....lety a statne navstevy sa dlhsie planuju a taka informacia pre sudruhov z Azie, ze kedy je asi lietadlo volne sa da poslat hocikym a potom staci iba oficialne poziadat o zapozicanie stroja na dany termin a po odsuhlaseni "vykonat akt navratenia" svojho obcana do vlasti.....pokial viem, tak taketo sluzby, co sa tyka zapozicania dopravneho prostriedku, sa deju v diplomatickej a medzinarodnej sfere bezne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o nie, zapozicanie nie je bezne a pre azijske krajiny je to skoro nepredstavitelne, to je strata tvare. a predstava ze toto by spravil uradnik a kalinak by tam bol len za debila co pride na obed a podpise papiere? no mozno ministri za sns su tohto rangu ale kali rozhodne nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme ze sa zapozicania nedeju kazdy den, ale ak sa dobre vychadza s krajinou, co poziada o tuto "sluzbu", tak nie je dovod to nesplnit....a tym uradnikom, co mohol pomoct, som myslel uradnikovo dodanie informacii a jeho "rady" ako postupovat pri poziadani o dopravny prostriedok.....Kalinak urcite nie je hlupak, ako rozne "odborne celebrity" za SaS a Matovicovo safari.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to vies od z tvojich zdrojov ?  Tak sup sem, kolko krat sme si my pozicali cudzie lietadlo a kolko krat Vietnam ?

A ja nejdem branit Matovica ale tu sa bavime o ministrovi ktory vedel vsetko, vsade mal svojich ludi a ti na seba vzajomne donasali.    A preco neberies do uvahy to ze Kalinak ma zrejme vo Vietname siet hotelov ?  jeho obchodne motivy jednoducho mohli byt silnejsie.

 

Ale na druhej strane,  je to sice ukazka ako pouzival svoju moc co spravili zo SR ale on unos neriadil, ani  ho neprikazal ani nedal prikaz na zabitie svedkov.    A kedze uz je odvolany, tak  toto zostane len ako hanba.  Snad ak sa dokaze ze  vietnamcovi vystavili falosne doklady,  tak to bude mat trestnu dohru ale inak si neviem predstavit  ako by to mohlo skoncit inak ako dostratena.

ked skonci uhorkova sezona odvolavania vlady, tak uvidime.   Ale o predcasnych volbach sa hovori coraz castejsie a to hlavne vo vladnych stranach.  Predsa len sa boja ze Kiska z novou stranou by nemusel byt tak bezvyznamny ako hovori Fico.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vygugluj si zapozicavanie dopravnych prostriedkov v ramci medzinarodnej pomoci.....mna pocet nezaujma, ale viem, ze sa to deje.

 

tvoje teoria o vine Kalinaka je taka ista, ako moja teoria o moznej vine nejakeho "usluzneho" uradnika na MV.....jeden ma hotel druhy sa chce zabezpecit na cely zivot :)

 

a Kisku sa moze bat akurat tak opozicia, pretoze hlasy koalicie si Kiska urcite delit nebude....ak vobec nejake budu na scitanie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

iste, ja dom ziadne nenasiel, kedze ty vies ze je to bezne tak daj :). alebo si naletel svojim zdrojom ako obycajne?

a ja neriesim kiskove hlasy, ber to ako reci ktore sa siria.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov