Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

trochu vam to tu odlahcim, aj ked niekomu mozno poskytnem argument na vetu: "Toto nam hrozi! Toto vazne chcete?" :D

podstrcene na FB:

 

...„Ďalší prosím.“
„Dobré ráno, radi by sme sa vzali.“
„Vaše mená, prosím.“
„Tim a Jim Jonesovi.“
„Vy ste príbuzní? Vidím, že ste si podobní.“
„Áno, sme bratia.“
„Bratia? Tak to sa nemôžete vziať!“
„A to už prečo? Vy vari nesobášite páry rovnakého pohlavia?!“
„Ale samozrejme. Tisíce! Ale nie súrodencov, to by bol incest!“
„Incest? My ale nie sme homosexuáli.“
„Nie? Tak prečo sa chcete zobrať?“
„Samozrejme pre finančné výhody. A máme sa radi. Žiadne iné vyhliadky okrem toho nemáme.“
„Ale my sobášime iba homosexuálov a lesbičky, ktorým boli odopreté práva zaručené ostatným občanom.
Keďže nie ste homosexuáli, môžete si vziať ženu.“
„No ale moment, to predsa môžu aj homosexuáli. To, že nie som homosexuál ešte neznamená,
že si chcem vziať nejakú ženskú! Ja sa chcem oženiť iba tuto s Jimom – a ja zase s Timom.
Vy nás teda budete diskriminovať iba preto, že nie sme homosexuáli?!“
„Dobre, dobre, nechajme to tak. Tu máte tie papiere. Ďalší.“
„Ahoj, chceme sa zobrať!“
„Mená?“
„John Smith, Jane Jamesová, Robert Green a June Johnsonová.“
„A kto si berie koho?“
„My všetci sa chceme navzájom oženiť a vydať.“
„Ale veď ste štyria!“
„Správne. Štyria normálni bisexuáli a máme sa naozaj radi. Ja milujem Janu a Roberta, June
miluje Roberta a Jane a Robert zase miluje June a mňa. Takže sa chceme všetci zobrať. Spečatiť svoje sexuálne preferencie v manželskom zväzku je tá jediná správna cesta.“
„My ale oddávame iba homosexuálne a lesbické páry.“
„Takže vy diskriminujete bisexuálov?!“
„Nie, nie, ibaže tradičná predstava manželského zväzku sa týka párov.“
„Ale odkedy sa zastávate tradície?“
„Nie, to nie, chcel som iba povedať, že niekde predsa musí byť stanovený nejaký limit.“
„A to už kto povedal?! Neexistuje žiadne logické zdôvodnenie limitovať sobáš iba pre dvojice.
Väčšie skupiny sú omnoho lepšie! Okrem toho, máme svoje práva. Starosta mesta vyhlásil, že
ústava zaručuje rovnaké práva všetkým. Okamžite sem navaľ ten sobášny list.“
„Tak dobre. Ďalší prosím.“
„Dobrý deň, chcem sa oženiť.“
„Mená?“
„David Deeds.“
„A meno partnera?“
„Žiadne nie je, ja si chcem vziať sám seba.“
„Sám seba?! Čo tým myslíte?“
„Nuž, môj psychiater tvrdí, že mám rozpoltenú osobnosť. Takže by som rád tie dve polovice
spojil zväzkom. Aby som mohol podávať daňové priznanie ako rodina.“
„V poriadku. Tu máte ten papier. Ďalší! Tá pani s tým kokršpanielom, prosím.“

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja buzerantov - sa mi nepozdavaju -  zdaju divni - je ich mensina a vyrazna - teda proti nim nepojdem(lebo kludne aj syn ci dcera by medzi nich mohol spadnut - aj ked som spozoroval ze nastastie nie). Nepojdem ani proti nim ani za nich.

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7865/57975

Teraz som to dopozeral.  Podla mna aj tych katolikov co sa zucastnia na tom referende bude asi 4 percenta.

 

Moj tip do 10 percent - inak bude to sranda.

 

Dostal som po za usi ze som exibicionista(je mi to volne) -ale uz sa krotim - nie od zeny - ta o tom nevie a prichadza - s krestanmi sa da vpoho zit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

notar?? ake prizemne..

 

a co ak su to romanticke duse a od mladosti snivali o svadbe vo frakoch, s karafiatom v klope, s hudbou a druzickami..s kopou presladenych kolacikov   aaaach..no preco im to nechces dopriat??? :zalubeny:  :zalubeny:

 

Co mas proti prizemiu?.....podla mna je tam najlepsie byvanie :) .

 

A k tej svadbe ala Ludovit XIV......no tak tu si moze hocikto a hocikedy usporiadat....trebars aj kazdy mesiac ....minimalne. Staci si objednat ceremonial a mas svadbu o akej sa ti ani nesniva.

 

A čo keď vstúpia do manželstva z lásky, preto, lebo sa milujú. Áno, za účelom založenia rodiny.  Či nie je to rodina, ak sa dvaja vezmú?  Je to rodina až keď majú deti?  Proste dovtedy pokiaľ deti nemajú sú bezdetná rodina.

Čiže taktiež vstúpia do manželstva, alebo do nejakého spoločného zväzku, z lásky a za účelom založenia rodiny, bez potreby splodenia detí.

Nie každý má potrebu splodiť deti a vychovávať ich. To neznamená, že jeho život je nejak menejcenný. A to že nechce plodiť deti neznamená, že nemá potrebu  žiť v plnohodnotnom partnerskom vzťahu.

Ešte sme vynechali staršie partnerské páry. Tie by tiež vlastne nemali vstupovať do manželského zväzku, lebo buď už nemôžu splodiť deti ( a sú si toho aj vedomí), alebo dokonca  ani nechcú  splodiť deti. Takže?

 

Ja tu stale popisujem pravny stav manzelstva, ako institucie.......a ano mas pravdu, ked sa dvaja hetero vezmu, tak ked nemaju deti (nechcu-nemozu) tak je to neuplna rodina. To mas tak isto, ako ked chyba v rodine jeden z rodicov  (samozrejme z roznych dovodov).  A je rozdiel ked sa rozhodnu heteropary vstupit do manzelstva s tym rozhodnutim, ze nechcu (napr.zdr.dovody, majetkove pomery.....a pod) mat deti, je to ich rozhodnutie, ale pary z komunity LGBT sa takto rozhodnut nemozu, pretoze oni nie ze nechcu mat deti, ale nie su schopny mat deti. Tak manzelstvo, je pre nich obycajny zvazok zalozeny iba na sex.orientacii.

A ak chces porovnavat starsie heteropary s komunitou LGBT (co sa tyka deti), tak je ich "nenaplnenie" manzelsta sposobene vekom (ako piss) a nie neschopnostou splodit dieta, co sa neda povedat o (aj starsich) paroch s LGBT. Porovnavas neporovnatelne.

 

"99%" manzelstiev v dnesnej dobe je na ekonomickom zaklade, z dvoch prijmov sa lepsie platia ucty. Plus vyhody s tym suvisiace. Nie na tom ze chcu mat rodinu. To je dnes podruzne, toto mohlo platit pred tridsiatimi rokmi a skor. A unika ti zasadna vec, rodinu si mozem zalozit aj bez manzelstva. Mozno by nebolo odveci ujasnit si pojem rodina. Ale rodina to nie je dogmaticka krestanska predstava ze to su vyhradne manzelia a dieta. To je aj jeden rodic a dieta. Takze to sa vztahuje aj na homosa ak ma vlastneho potomka. Aj ked sa to vam katolikom nepaci.

Takze zalozenie rodiny urcite nemoze byt zasadny argument pre manzelstvo.

 

Mas asi ine zdroje......a co tie heteropary, co maju spolu deti a su nie zosobaseny (a je ich nemalo)?....ze by nevedeli ekonomicky rozmyslat? A nikto tu nikomu nevtlaca do povedomia definiciu rodiny, ako dogmaticku krestansku rodinu. Ja stale popisujem rodinu, ako je uzakonena v zakone o rodine. 

trochu vam to tu odlahcim, aj ked niekomu mozno poskytnem argument na vetu: "Toto nam hrozi! Toto vazne chcete?" :D

 

podstrcene na FB:

 

Je to na pobavenie a aj ma to pobavilo, ale napr. s takym incestom sa to celkom lahko mozu stat. Incest, ako zakaz sexu medzi pribuznymi, je zalozeny biologickej a nasledne zdravotnej filozofii, no a takato vec se nemoze zakazat komunite s LGBT a to z dovodu vseobecne znameho.....nemozu medzi sebou splodit dieta, kedze su jedneho pohlavia. Takze ziadne zdravotne nasledky nenastanu, lebo nebude iny vysledok ich sexovania iba ich vzajomne uspokojenie. Tak si viem predstavit aj brata s bratom, sestru zo sestrou, matku s dcerou, otca zo synom, babku z vnuckou....ak som niekoho vynechal tak mozes doplnit :) .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Je to na pobavenie a aj ma to pobavilo, ale napr. s takym incestom sa to celkom lahko mozu stat. Incest, ako zakaz sexu medzi pribuznymi, je zalozeny biologickej a nasledne zdravotnej filozofii, no a takato vec se nemoze zakazat komunite s LGBT a to z dovodu vseobecne znameho.....nemozu medzi sebou splodit dieta, kedze su jedneho pohlavia. Takze ziadne zdravotne nasledky nenastanu, lebo nebude iny vysledok ich sexovania iba ich vzajomne uspokojenie. Tak si viem predstavit aj brata s bratom, sestru zo sestrou, matku s dcerou, otca zo synom, babku z vnuckou....ak som niekoho vynechal tak mozes doplnit :) .

 

furt som chcela nieco vediet o erotickych predstavach katolikov..ale , ze to bude az taky hardcore..to si ma prekvapil..klobuk dole :klobuk: snad aj tu by si nieco mohol popisat https://www.freespace.sk/tema/1368-va%C5%A1e-tajn%C3%A9-erotick%C3%A9-t%C3%BA%C5%BEby-sny-predstavy/

 

a trocha to rozsirim...ak dve lesby budu vychovavat chlapca a dvaja muzi dievca bude nebezpecenstvo zazehnane, ci vypukne sodoma gomora?? a preco furt len podvaja?? nie to malo Antone Pavlovici??? :doh:

 

no ale trepes horsie, ako keby si bol plodom incestu.. :ax:

 

to na to potrebujete to nabozenstvo??? aby sa z vas nestali uplne hovada??

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale pary z komunity LGBT sa takto rozhodnut nemozu, pretoze oni nie ze nechcu mat deti, ale nie su schopny mat deti. Tak manzelstvo, je pre nich obycajny zvazok zalozeny iba na sex.orientacii.

 

zasa raz skvelá odbočka úplne mimo, info ... :klobuk:

 

(idem konkrétne vypichovať, rovnako ako to robíš tu aj ty, aj všetci ostatní, bežne, upozorňujem dopredu, nebudem odpovedať na všetko. nech máš nad čím dumať.)

 

ad 1. zjavne nevieš, čo píšeš. toto je vaša mantra, ktorú opakuje bežne takmer každý proreferendista šírim netom, ktorý nedomyslí, pokiaľ môže zájsť v nezmysloch.

samozrejme, že páry z komunity LGBT sú schopní mať deti.

oni nie sú neplodní, maximálne len v bežnej percentuálnej miere, v akej sú neplodní heterosexuálni spoluobčania.

 

máte to popletené, a popletene vám to vysvetľujú, lebo takmer každý podporovateľ referenda zabúda na to, ze homosexuálny muž môže mať dieta s homosexuálne alebo heterosexuálne orientovanou ženou a homosexuálna žena môže mať dieťa s homosexuálne alebo heterosexuálne orientovaným mužom ... a všetky možné kombinácie.

a vždy to bude dieťa minimálne jedného z nich, ako v heterosexuálnych pároch s poruchou plodnosti jedného z partnerov aj s donorom spermií alebo náhradnou matkou, čo bežne funguje, že áno.

 

okrem toho majú deti z pre heterosexuálnu verejnosť predstieraných manželstiev, a v mnohých krajinách si môžu ich deti osvojiť aj ich neskorší prípadný partner akejkoľvek sexuálnej orientácie ... práve o tom idú rozhodnúť aj v Česku.

ale to nie je farizejské na nejakých 60 či 70 % kresťanské nenávistné Slovensko, všakáno.

na Slovensku má predsa hlavné slovo kresťanská láska k blížnemu. ale to k pochopeniu lásky medzi dvomi ľuďmi zjavne nestačí. alebo je problém v chápaní slova láska.

 

ad 2. nie, nedomyslel si to:

heterosexuáli nezakladajú zväzky len na základe sex. orientácií? vyberajú si heterosexuála, lebo sú heterosexuáli.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  A je rozdiel ked sa rozhodnu heteropary vstupit do manzelstva s tym rozhodnutim, ze nechcu (napr.zdr.dovody, majetkove pomery.....a pod) mat deti, je to ich rozhodnutie, ale pary z komunity LGBT sa takto rozhodnut nemozu, pretoze oni nie ze nechcu mat deti, ale nie su schopny mat deti. Tak manzelstvo, je pre nich obycajny zvazok zalozeny iba na sex.orientacii.

A ak chces porovnavat starsie heteropary s komunitou LGBT (co sa tyka deti), tak je ich "nenaplnenie" manzelsta sposobene vekom (ako piss) a nie neschopnostou splodit dieta, co sa neda povedat o (aj starsich) paroch s LGBT. Porovnavas neporovnateln

 

Nemusíš mi takto podrobne vysvetľovať rozdiel medzi nechcieť a nebyť schopný. Rozumiem tomu veľmi dobre. Aj tak si myslím, že na založenie manželstva toto nie je rozhodujúca otázka. Ešte raz ... manželstvo nie je len o deťoch , ale aj  o deťoch. 

 

Prečo by to mal byť pre nich iba obyčajný zväzok založený iba na sex. orientácii???  Už som ti písala skôr, že ten vzťah môže byť založený na hlbokej láske, porozumení, súzvuku dvoch duší, atď. atď. doplň si tam všetku romantiku sveta čo len chceš. :) 

Je to na pobavenie a aj ma to pobavilo, ale napr. s takym incestom sa to celkom lahko mozu stat. Incest, ako zakaz sexu medzi pribuznymi, je zalozeny biologickej a nasledne zdravotnej filozofii, no a takato vec se nemoze zakazat komunite s LGBT a to z dovodu vseobecne znameho.....nemozu medzi sebou splodit dieta, kedze su jedneho pohlavia. Takze ziadne zdravotne nasledky nenastanu, lebo nebude iny vysledok ich sexovania iba ich vzajomne uspokojenie. Tak si viem predstavit aj brata s bratom, sestru zo sestrou, matku s dcerou, otca zo synom, babku z vnuckou....ak som niekoho vynechal tak mozes doplnit :) .

 

Teda toto si tak prešpekuloval, že už ani neviem kto tam má s kým vlastne súložiť, aby k tomu incestu došlo. Áno, LGBT komunita iba čaká len sa tak trasie, aby mohli vykonávať incest, lebo " zdravotne nasledky nenastanu, lebo nebude iny vysledok ich sexovania iba ich vzajomne uspokojenie" .  

Jasné, aby si toto vymyslel, tak si sa musel veľmi snažiť, alebo si na to prišiel iba tak jednoducho, prirodzene?  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znovu.....nedocital si cely prispevok, alebo tvoje absolvovanie pomocnej skoly treba ti zopakovat??

Bohuzial si potvrdil ze nemas absolutne sajnu o tom ani co sam napises. Takze akakolvek dalsia debata je uplne zbytocna kedze tvoj intelekt nieje schopny v tomto pripade vyplodit nic co by malo aspon stipku logiky. Krestania ale mysliet nemozu (obzvlast v takej teme) takze preto mam pochopenie.

A k ostatnym veciam co tu perlis sa ani nejdem vyjadrovat, niektore tvoje prispevky su uz diagnoza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celé toto referendum je len obyčajný pokus organizovaný tou nechválne známou organizáciou zvanou RKC  o ovládnutie slovenska. to že sa to deje cez nastrčené figúrky svedčí o špinavosti celého referenda ktoré každý čo len slušnejší človek musí ignorovať

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a trocha to rozsirim...ak dve lesby budu vychovavat chlapca a dvaja muzi dievca bude nebezpecenstvo zazehnane, ci vypukne sodoma gomora?? a preco furt len podvaja?? nie to malo Antone Pavlovici??? :doh:

 

no ale trepes horsie, ako keby si bol plodom incestu.. :ax:

 

to na to potrebujete to nabozenstvo??? aby sa z vas nestali uplne hovada??

 

Na konci bol smajlik, ale tebe to zjavne nic nehovori....k ostanemu sa nema cenu vyjadrovat. 

 

zasa raz skvelá odbočka úplne mimo, info ... :klobuk:

 

(idem konkrétne vypichovať, rovnako ako to robíš tu aj ty, aj všetci ostatní, bežne, upozorňujem dopredu, nebudem odpovedať na všetko. nech máš nad čím dumať.)

 

ad 1. zjavne nevieš, čo píšeš. toto je vaša mantra, ktorú opakuje bežne takmer každý proreferendista šírim netom, ktorý nedomyslí, pokiaľ môže zájsť v nezmysloch.

samozrejme, že páry z komunity LGBT sú schopní mať deti.

oni nie sú neplodní, maximálne len v bežnej percentuálnej miere, v akej sú neplodní heterosexuálni spoluobčania.

 

máte to popletené, a popletene vám to vysvetľujú, lebo takmer každý podporovateľ referenda zabúda na to, ze homosexuálny muž môže mať dieta s homosexuálne alebo heterosexuálne orientovanou ženou a homosexuálna žena môže mať dieťa s homosexuálne alebo heterosexuálne orientovaným mužom ... a všetky možné kombinácie.

a vždy to bude dieťa minimálne jedného z nich, ako v heterosexuálnych pároch s poruchou plodnosti jedného z partnerov aj s donorom spermií alebo náhradnou matkou, čo bežne funguje, že áno.

 

okrem toho majú deti z pre heterosexuálnu verejnosť predstieraných manželstiev, a v mnohých krajinách si môžu ich deti osvojiť aj ich neskorší prípadný partner akejkoľvek sexuálnej orientácie ... práve o tom idú rozhodnúť aj v Česku.

ale to nie je farizejské na nejakých 60 či 70 % kresťanské nenávistné Slovensko, všakáno.

na Slovensku má predsa hlavné slovo kresťanská láska k blížnemu. ale to k pochopeniu lásky medzi dvomi ľuďmi zjavne nestačí. alebo je problém v chápaní slova láska.

 

ad 2. nie, nedomyslel si to:

heterosexuáli nezakladajú zväzky len na základe sex. orientácií? vyberajú si heterosexuála, lebo sú heterosexuáli.

 

:klobuk:

 

ad 1. U nas v 21 storoci, je doteraz aj vedeckou obcou uznavane, ze napr. (zostaneme v zovocisnej risi) byk s bykom pri spolocnom sex.ukajani nemozu splodit potomka a to sa tyka aj sex.ukajania kravy s kravou. Mozno v tvojej dimenzii je to inak zariadene.....bohuzial, ale ja opisujem rozmnozovanie na planete Zem.

ad 2. u heteroparov sa nejedna iba o sex, ale hlavne o deti, ktore su vlastne moznym-cielenym(?) vysledkom toho sexu, co sa neda povedat o komunite LGBT. 

 

PS. Ziadna zmena v tvojom "vypichovani", aj ked v tejto teme sa uz "picha" do vsetkeho mozneho :) .

 

 

Prečo by to mal byť pre nich iba obyčajný zväzok založený iba na sex. orientácii???  Už som ti písala skôr, že ten vzťah môže byť založený na hlbokej láske, porozumení, súzvuku dvoch duší, atď. atď. doplň si tam všetku romantiku sveta čo len chceš. :)

 

Teda toto si tak prešpekuloval, že už ani neviem kto tam má s kým vlastne súložiť, aby k tomu incestu došlo...............  

 

Este raz.....ja nic nemam proti ich zvazkom. Stale poukazujem na zakon o rodine a ich poziadavkach. A tym nemyslim iba komunitu tuzemsku. 

 

Nerob prosim ta tretiu svetovu s mojho pripisku o inceste. No pri predstave ze oni budu vlastne "oslobodeni" od incestu, tak heteropary budu v tom pripade znevyhodnenou vacsinou.........   :) .

Bohuzial si potvrdil ze nemas absolutne sajnu o tom ani co sam napises. .............

Nah, mnohí nad vecou uvažujú vlastnou hlavou:

celé toto referendum je len obyčajný pokus organizovaný tou nechválne známou organizáciou zvanou RKC  o ovládnutie slovenska.............

 

Homouderka sa prejavila?...............homohardwer sa spustil?........uz ani nemam ine vysvetlenie pre tie vase prispevky  :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad 2. u heteroparov sa nejedna iba o sex, ale hlavne o deti, ktore su vlastne moznym-cielenym(?) vysledkom toho sexu, co sa neda povedat o komunite LGBT. 

 

a ja som si naivne myslel, ze sa ludia paruju preto, ze sa maju radi :)

 

Este raz.....ja nic nemam proti ich zvazkom. Stale poukazujem na zakon o rodine a ich poziadavkach. A tym nemyslim iba komunitu tuzemsku.

 

O akych ich poziadavkach? Ja viem, ze sa na to pytam dookola, ale ked neodpovedas a namiesto toho opakujes tieto klamstva ako verklik, musim sa pytat dalej. K tej recnickej odbocke na zahranicne komunity -aky vplyv ma na nasu "tradicnu rodinu" zmena legislativy v zahranici?

 

Dnes som nasiel v schranke dalsi burcujuci letak, samozrejme nepodpisany, Goebbelsova propaganda je oproti tomu suvix. Aj z toho dovodu nadobudam stale silnejsie presvedcenie, ze si o tyzden pojdu povedat nackovia a niektori zmagoreni katolici svoje ANO a my ostatni aspon uvidime, kolko ludi tu dokazu vyplachmi pripravit o rozum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O akych ich poziadavkach? Ja viem, ze sa na to pytam dookola, ale ked neodpovedas a namiesto toho opakujes tieto klamstva ako verklik, musim sa pytat dalej. K tej recnickej odbocke na zahranicne komunity -aky vplyv ma na nasu "tradicnu rodinu" zmena legislativy v zahranici?

 

Dnes som nasiel v schranke dalsi burcujuci letak, samozrejme nepodpisany, Goebbelsova propaganda je oproti tomu suvix. Aj z toho dovodu nadobudam stale silnejsie presvedcenie, ze si o tyzden pojdu povedat nackovia a niektori zmagoreni katolici svoje ANO a my ostatni aspon uvidime, kolko ludi tu dokazu vyplachmi pripravit o rozum.

 

Pretoze aj v zahranici to zacalo "iba" takou malou poziadavkou na zavedenie registrovaneho partnerstva a teraz to uz zacina napr. v Rakusku sudnou zalobou na stat lebo LGBT komunita sa citi diskriminovana bo nema prava, ako manzelske heteropary, v Cechach uz ziadaju adopciu deti...samozrejme pri schvalovani registrovaneho partnerstva o takychto veciach z ich strany nebolo ani reci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak pretoze? Pretoze na zavedenie registrovaneho partnerstva by bolo potrebne novelizovat zakon o rodine a spustu dalsich predpisov a ked pozeram na zlozenie Narodnej rady, nevidim nikoho, kto by bol schopny nieco take hodit do plena. To skor po neuspesnom referende bude stale castejsie pocut hlasy o tom, ze Slovensko nie je tak konzervativne ako sa zdalo a da sa cakat, ze aj populisti /a ze ich tu nie je malo/ otocia kormidlo do liberalnejsich vod.

 

Cela kampan je jedno velke klamstvo, vratane chystaneho pastierskeho listu. Ocakavam uz len, ze za par dni Aliancia v trapnej snahe mobilizovat este nerozhodnutych tupcov zverejni nejake vyhrazne listy, mozno aj nejake auto zhori /to je v slovenskej realite logicka postupnost toho, co sa tu deje/, budu sa hrat na utlacanych chudacikov, ktorych nikto nikde nepusti a neda im priestor, vsetci im chcu zle a pritom su to obycajni podvodnici. Presne taki, ako ti smejdi z hrncami.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa ale potom nemoze nazyvat katolickou.Vlastnu hlavu pouzivat nemoze, veriaci clovek nemoze mysliet.

Nerob prosim ta tretiu svetovu s mojho pripisku o inceste. No pri predstave ze oni budu vlastne "oslobodeni" od incestu, tak heteropary budu v tom pripade znevyhodnenou vacsinou......... :)

Uz som cital vselico ale toto je naozaj ceresnicka. To pises pod vplyvom nejakych latok? Lebo toto normalny clovek napisat nemoze. Ani ako srandu.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu vam to tu odlahcim, aj ked niekomu mozno poskytnem argument na vetu: "Toto nam hrozi! Toto vazne chcete?" :D

 

podstrcene na FB:

 

Už je to tu. Konečne si niekto spomenul aj na práva netradičnej rodiny. Tradície sú iba dogmy klerikálov a purítánov.  Dúfam, že sa zo svojím psom dočkáme nového referenda..

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Cechach uz ziadaju adopciu deti...samozrejme pri schvalovani registrovaneho partnerstva o takychto veciach z ich strany nebolo ani reci. 

a niektorí už tie deti aj majú, dokonca nie sú ani registrovaní, a štát z celého procesu jednoducho vynechali. lebo ako hovorí klasik: Kde je vôľa, tam je cesta.

 

Ani mnohí jeho hereckí kolegovia dlho netušili, že Stanke vychováva spolu so svojím priateľom, brnianskym lekárom - anestéziológom Štěpánom syna. Dnes má malý Vojtíšek osem rokov...

http://www.cas.sk/clanok/306366/herec-richard-stanke-roky-strazil-svoje-tajomstvo-s-partnerom-vychovava-syna.html?utm_source=Aktuality&utm_medium=HP&utm_campaign=cross#

tak o čom je vlastne celé referendum-dum? teda okrem toho že určitá záujmová skupina si tým urobila drahú reklamnú kampaň za peniaze daňových poplatníkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímalo by ma, za čo vlastne  príslušníci LGBT bojujú. Či za zrovnoprávnenie registrovaného partnerstva, alebo za to, či sa má takýto zväzok považovať za ekvivalentný manželstvu muža a ženy. Pokiaľ sa jedná o práva, tak zrovnoprávnenie s výnimkou adopcie detí, zrejme nikomu neprekáža . Právo na adopciu je ale v rozpore s právom dieťaťa, (ktoré si ho pred adopciou nemôže uplatniť), mať rodičov opačného pohlavia. Kto je kompetentný rozhodnúť, či to má, alebo nemá vplyv na jeho duševný vývoj. Argumenty, že v rozvrátenej rodine, ktorú tvoria muž a žena, má dieťa horšie vyhliadky duševného vývoja, ako v harmonickom vzťahu "rodičov" rovnakého pohlavia neobstojí. Tu totiž porovnávame ľudí, ktorý porušujú zákon o rodine, alebo týranie detí atď..s harmonickým spolužitím. Kto porušuje zákon, tak má byť potrestaní, bez ohľadu na pohlavie  a sexuálnu orientáciu. Ak by sa prijal zákon, povoľujúci adopciu párom rovnakého pohlavia na základe tejto argumentáce, kde je záruka, že tak, ako pri heterogénnych pároch nebudú sa chovať rovnako. Prijatím liberálneho zákona musíme počítať s tým, že sa bude musieť aj naplňovať. Napríklad náš zákon o slobode vyznania je v rozpore moslimským náboženstvom, povoľujúcim polygamiu. Ak sa Európa hlási ku kresťanskému odkazu, nemôžu sa tu uplatňovať práva každej náboženskej komunity, alebo etnika.  

Nikto z nás nie je kompetentní posúdiť, aký vplyv má výchova dieťaťa v rodine rodičov rovnakého pohlavia. Isté je, že detské domovy nedokážu rodinu nahradiť, preto že vzor otca a matky tam chýba rovnako, ako v rozvedených rodinách. Ak by vzor otca a matky nebol podstatný, mohli by deti adoptovať aj osamelé ženy, alebo muži. Neviem, či sa tak deje, rád sa nechám poučiť. Ja v tom skôr pociťujem akúsi snahu o zrelativizovanie všetkých pojmov. Napadajú ma konšpiračné teórie, ale neviem, komu by takýto stav spoločnosti priniesol prospech. Ak by sa homosexualita považovala za spoločensky akceptovanú deviáciu, možno by sa adopcia dala akceptovať. Ak by pár ľudí so syndrómom trpasličieho vzrastu adoptoval deti, nikto by nepochyboval o tom, že sú schopní vychovať deti v harmonickom prostredí rodiny. Deti by totiž chápali ich výšku, ako telesné postihnutie. Ak sa však homosexualita nepovažuje za deviáciu, tak nič nebráni deťom napodobňovať tento vzor správania. 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz som cital vselico ale toto je naozaj ceresnicka. To pises pod vplyvom nejakych latok? Lebo toto normalny clovek napisat nemoze. Ani ako srandu.

a niektorí už tie deti aj majú, dokonca nie sú ani registrovaní, a štát z celého procesu jednoducho vynechali. lebo ako hovorí klasik: Kde je vôľa, tam je cesta.

http://www.cas.sk/clanok/306366/herec-richard-stanke-roky-strazil-svoje-tajomstvo-s-partnerom-vychovava-syna.html?utm_source=Aktuality&utm_medium=HP&utm_campaign=cross#

tak o čom je vlastne celé referendum-dum? teda okrem toho že určitá záujmová skupina si tým urobila drahú reklamnú kampaň za peniaze daňových poplatníkov.

 

ad 1. Je tam smajlik.....ale aj tak by bol potom incest pravnym kotrmelcom. 

 

ad 2. A kto im tie deti berie?......referendum je o hodnotach, co ty ale nikdy nepochopis a taktiez ani tvoja zaujmova skupina. Ty ponukas link aj ja ponukam...

 

http://dennik.tyzden.sk/fero-mucka/2015/01/29/slovensko-po-referende/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Nerob prosim ta tretiu svetovu s mojho pripisku o inceste. No pri predstave ze oni budu vlastne "oslobodeni" od incestu, tak heteropary budu v tom pripade znevyhodnenou vacsinou.........   :)  :flowers:

ad 1. Je tam smajlik.....ale aj tak by bol potom incest pravnym kotrmelcom. 

/[/url]

neverila som vlastným očiam čo si napísal. A to, že si k tomu dal smajla na tom nič nemení,ani trocha to neodľahčuje.

Už si sa párkrát dotkol incestu tak, že mám také divné podozrenie. A nie je to na smaila.

Tvoje reakcie su viac než divné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímalo by ma..

 

-Nevsimol som si, ze by prislusnici LGBT nejako zvlast bojovali, skor sa prejavuju adekvatne k svojmu zastupeniu v spolocnosti. V terajsej vzniknutej situacii samozrejme dostavaju a scasti vyuzivaju priestor, ale nemyslim si, ze je to boj. Aby si nieco presadili, musia bojovat o nazor nas, z ich pohladu vacsiny a ziadne apely strasiace janovou apokalypsou som zatial z tejto strany sporu nezaregistroval..

 

-Ziadna adopcia sa nedeje proti voli dietata.

 

-K tej polygamii, ona nie je ani tak sucastou nabozenstva, ako tradicneho islamskeho prava, ktore sice je aj sucastou nabozenstva a tiez naopak, ale je to zlozitejsie. V kazdom pripade je to zaujimave :)

 

Ak pripustime, ze homosexualita sa prenasa preberanim vzorcov spravania, malo by sa percento homosexualov a lesbiciek v krajinach s liberalnym pristupom zvysovat. Nemam po ruke ziadne take statistiky. A z ineho pohladu, nasi predkovia zili niekolko storoci v konzervativnej nabozenskej societe, tak neviem, kde sa tu tolki homosexuali v 20 a 21 storoci nabrali..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neverila som vlastným očiam čo si napísal. A to, že si k tomu dal smajla na tom nič nemení,ani trocha to neodľahčuje.

Už si sa párkrát dotkol incestu tak, že mám také divné podozrenie. A nie je to na smaila.

Tvoje reakcie su viac než divné.

 

Tak dobre, uz sa teda s toho soku preber a skus to predychat. Smajlika dame teda prec (lebo to ozaj nie je sranda) a skusme sa na to pozriet v reale. Incest je nieco, co je zakonom zakazne......incest je nieco teda zakazane a je to pre nejaku pricinu......no a ta pricina nie je v akejsi moralke (aj ked u niekoho to mozne je), ale je pre moznu geneticku "nezrovnalost" v moznom vysledku tohoto sex.aktu....a teda tym moznym vysledkom sa vseobecne mysli dieta....takze ak nemozu mat osoby jednakeho pohlavie pri svojom sexualnom ukajani ten vysledny mozny produkt (zo znamych dovodov), tym padom sa ich netyka incest ako nieco, cim by porusili zakon....tak ozaj to nie je smiesne a toho smajlika som dal dal asi nedopatrenim. A to ze sa incesty stavaju v heteroparoch (teda s ich potomkom) nie je zarukou, ze sa nemozu stavat  v pripadoch co som spominal.

Tak neviem preco sa ti moje reakcie zdaju divne...........je to cisto pravny problem a myslis ze nie je mozny v tych dosledkoch, ako popisujem? Preto aj tu casto (ak nie v drvivej vacsine) poukazujem na pravny chaos, ktory by nastal po schvaleni registrovaneho partnersta osob jednakeho pohlavia. A nie ako tu popisal Ryan, ze by stacilo doplnit do zakona o rodine jednu-dve vety.

A tiez by ma zaujimalo, ako je komunita LGBT diskriminovana zo strany statu a v com by jej mal pomoct zakon o ich registrovanom partnerstve......mna sa pyta zaujmova skupina tu na fore, ako moze ublizit tento zakon "tradicnej" rodine, tak aj ja by som poprosil odpoved. Vdaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavé sú argumenty proti referendu

ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že tý čo ich zo seba chŕlia, majú strach

strach s potvrdenia, že väčšina zmýšľa inak ako oni

pre mňa osobne, je to, že so mnou drvivá väčšina ľudí nesúhlasí, zotrvalí stav na ktorý som zvyknutý, a nijako ma nešokuje

ale je zaujímavé sledovať, koľko ľudí čo sa považujú za "elitu so správnym názorom" teraz ohromuje zistenie, že sedia v trasúcej sa "slonovinovej veži" postavenej s pekných slov, stavbe krehkejšej ako domček postavený s "cinknutých" kariet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som vcera pocuval v rozhlase prenos z rkc sv.omse, kde citali pastiersky list otcov biskupov, nebolo mi vsetko jedno...

Nastastie sa RTVS vytiahla - a s komentarom, ze to robia pre "vyvazene informacie", dali poobede niekolko rozhovorovych vstupov s dvoma zastupcami obcianskych zdruzeni, ktori su proti referendu...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tuším tam doslovne navádzali ľudí aj na šírenie nevyžiadanej pošty prostredníctvom sociálnych sietí. Nie je to trestné? Alebo do zákona o šírení spamu spadá len reklama komerčných produktov? Tak či onak, myslite pri svojom spravodlivom boji aj na bandwidth a netiketu, bratia a sestry! :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by vzor otca a matky nebol podstatný, mohli by deti adoptovať aj osamelé ženy, alebo muži. Neviem, či sa tak deje, rád sa nechám poučiť.

 

Áno, na Slovensku sú deti adoptované, resp. osvojované, aj jednotlivcami. Pomer medzi pármi a jednotlivcami je približne 10:1 - na desať detí osvojených manželským párom pripadá jedno dieťa osvojené jednotlivcom:

 

graf-graf-1024x547.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov