Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

túto zmenu treba asi vidieť komplet, aj s článkom :)  designový byt v historickém centru města majitelka proměnila vlastními silami

 

to je síce pekné, ale mám taký pocit, že už aj napísať jasavý článok o tomto interiéri bolo trochu ťažké - pokúsili sa nadšene písať o tom, že je každá miestnosť zariadená vo svojom vlastnom štýle, ale moc to nevyšlo ... teda ani to novinárske nadšenie : )
 

zlatou farbou natretá kuchynská linka, zlatou a medenou farbou natreté kachličky v kúpeľni,

falošný krb na falošnej tehlovej stene s pravými polenami,

spálňa, ktorej pririekli pomenovanie "severský štýl", ktovie prečo...

k článku je hafo obrázkov. najkrásnejšie v byte sú štýlové okná a dva art deco kúsky nábytku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

áno, aj parkety - trochu by zaslúžili lepšie sa o ne postarať, vypadajú byť pretreté...

ale výnimočne si už to zaslúži osobitnú pozornosť, snáď jedinú pre celý byt, že ich nechali namieste a nevymenili.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz niečo z druhého brehu.

 

videli sme už kvaple, oblúky, arkády, pracholapače každého druhu, severské čo nebolo severské, zlato, pseudoantiku, farby vypaľujúce oči, psychedelické interiéry, pseudorokoko, pseudobarok, pseudoprováns, ... ale toto je novinka:

 

akvadukt uprostred kuchyne -_-

 

post-3-0-65670300-1473417332.jpg

keby to bolo aspoň vyvážené, či symetrické, či nadväzujúce pravidelne ...

 

zdroj: okoun.cz, nyx.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

a niečo, čo je zrejme aj u bydleniek celkom po záruke a už vôbec v bydlenkovských kruhoch zjavne nie je IN,

pretože sa to nestretlo s prívetivými komentármi, naopak ... dokonca tam spomínajú strašne veľa pracholapačov a ako prvé by vyhadzovali nápisy :)
za tie nápisy ešte nedávno boli schopné cestovať kupovať ich do Nemecka a kdekade, a brali útokom KIK a všetky obchody s pracholapačmi a ejhle ... pani sa dnes pochválila, ako pekne spravila, a dostala studenú sprchu ...

 

post-3-0-15487300-1475087085.jpg

post-3-0-09719000-1475087090.jpg

post-3-0-12930100-1475087087.jpg

post-3-0-45648500-1475087088.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4813622

 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

toto je náhodný nález - dekoratívne okná, ktoré s alahovou /na začiatku prehlaidky je spomenutý/ a Fatiminou pomocou hravo tromfli katalógové dekorácie okien z nemeckého Neckermanna a Quelle  zo 70. a 80. rokov minulého storočia. :)
 

vyše 230 záclon - teda neviem, či smiem použiť taký prízemný názov, v orientálnom štýle, "very butiful nice"

https://www.facebook.com/make.usman/media_set?set=a.1657616051177487.1073741986.100007873242765&type=3

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejaký čas sa zdalo, že čierne hodiny odpočítavajúce čas a mená detí a podivuhodné motivujúce nápisy v obývačkách, halách a kuchyniach tých dobrých ľudí sú na ústupe :)

 

nie nie, len sa pretransformovali do novej podoby:

 

post-3-0-52892600-1476210568.jpg

novinka z obývačky, ktorá pristála čerstvo na FB stránke jedného zberateľa bydlenkovských počinov... ako sa vám páči? :)

 

zdroj: okoun.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boli.

to je pravda.
v kuchyni vedľa sporáka či nad vedrami vody na stolíku pre vodu viseli vyšívané plachtičky s parádnymi múdrosťami, a fotky mladomanželov viseli vedľa svätého obrazu v spálni, a obraz dieťaťa či mladého muža či ženy zarámovaný kdesi nad vitrínkou. to všetko bolo, a patrilo to k svojej dobe.

mali také u našej babky, u známych, u rodín, kam sme sa chodili hrávať ... v takmer každej domácnosti minimálne niečo z toho bolo.
 

pre isté príčiny sa mi to priveľmi nepozdávalo ani ako decku - patrilo to k dobovej móde, a niekde to bola móda, lebo to k domu vlastne patrilo. obrazy sa pri veľkom upratovaní zvesili, vyleštili, rámy nadiavovali, rozvoniavali, vyšívané plátna sa vyprali, vyškrobili, vyžehlili, bola to taká trochu insitná, ale rozhodne trvalá vec. či bolo manželstvo dobré či nie, výšivka v kuchyni vydržala naveky. a boli farebné. červené, zelené, modré, a kvalitné podľa toho, ktorá ako vedela vyšívať.
 

tieto dnešné nápisy sú obdoba toho, samozrejme, ale pripadá mi strašne instantná. a oveľa menej úprimná, než tie vyšívané nástenné obrusy. malý rozdiel je aj v tom, že si to všetko, čo bolo po dome, mladá žena pripravovala sama, do svojej budúcej domácnosti, celé desaťročia to tam patrilo. dnes je to rýchlokvasené, pretože to má iná bydlenka, tak ja chcem tiež, vylepiť predtlačené heslá. je to len módna vlna, umelá, ako tie predtlačené tabuľky s cudzími slovami a francúzskymi nápismi a bielením všetkého v baráku na bielo, umelé kupované nápisy ... dobre, je iná doba. je to prchavá móda, a je to desne vyumelkované. aj úprimnosť je tam instantná, len kým móda po dvoch troch obdobiach nepominie.
a pekné to nie je ani len insitne. len umelo. ale to je len môj názor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

bytík v starom dome, kde je v kúpeľni vidieť staré klenby, a určite je tam útulne ... až na to neskutočné množstvo pracholapačov, upratovať tam musí byť vskutku príjemná kratochvíľa...
je to skutočne ich súkromná záležitosť, len to obrovské množstvo vecí, od ktorých ani nie je kam poriadne stúpiť, mi nerobí dobre ani pohľad... mne prekážajú pri upratovaní aj nutné stoličky :innocent: :)

post-3-0-82901500-1477414534.jpg

post-3-0-39155300-1477414536.jpg

post-3-0-78012700-1477414538.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4817965

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

a zasa novinka, keď si myslím, že už nič zaujímavé nepríde - čb vyšla zrejme z módy, už píšeme na steny farebne:

a dokonca to majú aj ako puzzle!

 

post-3-0-18960800-1480004867.jpg

 

a odkiaľ to prichádza - majú toho kopy, ku každej izbe, babičke, jedlu, stolu, príležitosti, dokonca nápismi sa čaká aj na ježiška...

pod heslom čím viac motivujúcich nápisov, tým šťastnejšia domácnosť. asi.

 

http://www.hezkysvet.cz/cs/kategorie/plakaty-a-samolepy

puzzle: http://www.hezkysvet.cz/cs/kategorie/na-cestach?type=picture&items_per_page=40&page=2

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto kúsky interiéru mi  hodne silne pripomenuli 70. roky minulého storočia.

takto a podobne vyzerali kdekade domáce výzdoby, zo začiatku, vyrábané podľa zahraničných katalógov, niekde to bolo fajn, ale vo väčšine domácností kdekto robil, čo mal a ako mal...

kdejaké rebríčky pod kvetinky zavesené na stene vo fľaškách a žiarovkách a zavarovacích pohároch priviazené špagátom o stenu a drôtené a špajdlové a neskôr umelohmotné podivnosti predávané na hodoch na steny a obaľované trubky po presťahovaní do činžiakov a našlo sa kdečo...

 

tu je to také krásne á la "socistická domavýroba" retro, až sa mi zacnelo, tiež som kdečo ako decko vyrábala, a vyrábali sme v škole, a myslela som, aké je to super... :)

toto je novovýroba, napriek zdaniu :)

 

post-3-0-75413200-1480697927.jpg  post-3-0-77230800-1480697928.jpg

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4823904 , http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4355890

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na tom zle? Dnes mi volala zena,ze ci mam skartovacku , ze hej. Ze ci by si pozicala. Ja nech pride na aute. Prisla pesi a zobrala tu co menej trha. Co robi len pasiky. Ked ich to bavi a nech si robia vyzdoby. 

 

Brala to do skoly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do školy je to v pohode.

deťušky v škole vyrábajú kdečo, a dekorujú čímkoľvek, čo je poruke. toto dekorovanie je zastaralé tak minimálne štyridsať a viac rokov, evokuje 70. roky a nedostatok kdečoho na dekorovanie... čo nahrádzali ľudia domácimi výmyslami, a vyzeralo to presne takto.

tým hovorím len to, nič viac - deti, detské práce, a 70. roky. :)

dnes sa dekoruje ináč, keď niekto chce veľmi dekorovať:

 

buď si naseká do domácnosti severských sobov a trollov, alebo povymieňa všetky záclony a vankúšiky a textílie a obrúsky a kdečo za výsostne vianočné, ... a to robia niektoré dámy pri každom sviatku,

alebo poznajú mieru, podaktoré, a spraví to adventný veniec, pár vetvičiek a prípadne stromček... alebo - opačným smerom, takýmto:

 

heslo: keď už sú tie vianoce, tak nech ich je vidieť.  :)

 toto je foto zo skutočnej domácnosti, je to v dome jednej bývalej spolužiačky zo ZŠ jednej zberateľky bydlenkovských podivností z nyx.cz:

 

post-3-0-27416000-1480945857_thumb.jpg

https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id=19970;wu=47025289

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chvíľu som, uvažoval vložiť peniaze do nehnuteľnosti, takýto bytík, pôvodný stav, plocha 33m2, cena 32000€.

 

post-2-0-90784800-1480947167.jpg

 

Ale neviem, nepozdáva sa mi, že z chodby by sa išlo do kuchyne cez izbu, trochu odveci podľa mňa. Cena by sa ešte dala, sestra za podobnú cenu kúpila garsónku a tiež v pôvodnom stave. Takže podľa mňa cena je celkom slušná na aktuálnu bublinu, takže buď ten byt je asi na prízemí so zlým výhľadom alebo tam vyvraždili celú rodinu. Čo na to hovoríte?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hovorím nie - nie je to dobre rozvrhnuté. dispozične je to hodne hodne zlé. ... a nielen izba-kuchyňa. komplet všetko.

 

zanedlho by ti to išlo na nervy, obchádzať wecko a kolom dokola... cena je dobrá, ale najprv popremýšľať - prehodiť kuchyňu s izbou, minimálne, alebo to celé otvoriť - odstrániť aj ten kúsok steny v kúte pri wc, potom by tá nepríjemná skutočnosť prechádzania do kuchyne cez izbu ustúpila...

otočiť  kúpeľňu a záchod, urobiť užitočnou slepú úzku chodbu ....

odstrániť dva náznaky ministeny /mali tam byť dvere?/ medzi chodbou a izbou, úplne to otvoriť ... keď sú tam dvere, vyhodiť.

čiže zväčšiť životný priestor stiesnený tmavými kútmi a nepotrebnými stenami a urobiť celý priestor nanovo.

 

lenže to znamená investície - ísť to ide, nedávno som videla podobnú rekonštrukciu, kde prehodili všetko - dokonca aj wc a kúpeľňu aj kuchyňu úplne inde - len to bolo drahé. ale na druhej strane hodne vecí si tí ľudia porobili sami, ale už majú byt presne podľa svojich predstáv.

 

takže.

 

podobne nenormálny byt si kúpila jedna kolegyňa - do kuchyne sa jej prechádza cez kúpeľňu, a potom z kuchyne do izby. neznáša byť doma. kúpila ho, lebo bol lacný. a investovať do toho sa jej nechce, lebo je škrob. tak trpí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skôr, ako jednoznačne prijmeš, alebo odmietneš ponuku, poradila by som ti ísť sa tam nezáväzne pozrieť.

 

Niekedy môže zohrať rolu nielen samotné riešenie bytu, ktoré naozaj nie je veľmi šťastné, ale môže ťa ovplyvniť aj to, kde v bytovke je byt umiestnený /podľa možností nekupovať byt na prízemí, ani na najvyššom podlaží/, vidieť orientáciu bytu vlastnými očami nielen na výkrese, aká čistota vnútorných priestorov, čo je tiež určitý obraz o obyvateľoch, s ktorými by si sa predsa len "stretával" /je to síce na prvý pohľad prkotina, ale časom ten prípadný neporiadok, nepozametané chodby a schodište, či popísané steny môžu liezť "na nervy", tiež si všimni okolie, možnosť parkovania a pod.

 

V samotnom byte bude toho asi potrebné riešiť oveľa viac ako iba vymaľovanie bytu, ale ak je to bytovka tehlová, dajú sa tam urobiť oveľa lepšie úpravy ako v byte panelovom.

Je však na zváženie, či investovať do nákladnej prestavby, alebo radšej kúpiť byt, ktorý síce bude drahší, ale usporiadaním sa bude oveľa viac približovať tvojim predstavám.

Ja za seba, iba z pohľadu na uvedený pôdorys, by som povedala nie, a to aj napriek možnej náročnej prestavbe.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevidim problem v tom že sa ide z chodby do izby. Veď je to otvorene, prepojene. V modernych bytoch kde je spojena kuchyňa s obyvačkou sa predsa tiež vchadza do izby až tak do kuchyne. Nerozumiem v čom je problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To tzv. "moderné" prepojenie kuchyne s izbou je len kvôli šetreniu miesta. Keď sa v kuchyni varí, tak jedna izba sa zasmradí. To neuznávam. Kuchyňa by mala byť hermeticky oddelená od zvyšku bytu, ako aj izba, v ktorej sa spáva. Tak už možno rozumieš v čom je problém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mne sa tiez nepaci prepojenie kuchyne a obyvacky.

Ale teraz sa bavime o tom vstupe do kuchyne. Nevidim v nom ziaden problem ze je z izby, ved je to jednoizbovy byt. To ma byt najprv vstup do kuchyne a z toho do obyvacky? Hostia budu prechadzat do izby cez kuchynu? Ved to nema logiku.

 

A ta kuchyna tak ako je sa da predsa vzdy uzavriet, to predsa nie je ziaden problem. Ved to je to najmenej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten problém je ešte trošku zložitejší.

a je opačný.

 

keď sa tam za izbou kuchyňa uzavrie, nerieši to nič.

 

vhodná dispozícia bytu je iná pre jedného človeka, iná pre dvoch... v každom prípade tento byt by bol ako-tak ok, keby - keby boli vymenené dve miestnosti: kuchyňa s izbou.

je to logické: v jednoizbových bytoch dnes bežne žijú dvaja ľudia, to je jedno, akého veku.

pracuje sa na smeny, pracuje sa v iných časoch, oddychová zóna by mala byť vždy oddelená od rušnej časti bytu - vždy.

to je ten základ, na čo vlastne slúži byt - odpočinok a súkromie.

 

v tomto byte to nefunguje vôbec.

 

keď prídu hostia, čo ovšem nie je to, čo sa v byte deje najčastejšie, ale stane sa - pri výmene izby a kuchyne je po probléme.

 

jeden môže doma po práci či po smene oddychovať, vzadu v izbe, hostia, plynár, elektrikár, či druhý obyvateľ bytu cez predsieň a kuchyňu môžu v pohode fungovať. technická a funkčná zóna bytu by bola oddelená v tom prípade od odpočinkovej.

 

keby z kuchyne jeden lietal okolo cez izbu do kúpeľne a do wc, a otvárať dvere do chodby, keď niekto zaklope, odpočinková zóna je v p... v kuse narušovaná, minimálne, spánok po smene úplne nemožný,

v tomto prípade nemáš pravdu, Ryan... tento byt je dispozične nelogicky úplne naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie mylis sa ty, nie je tam nic naopak.

Ked to vymenis, len sa to zrkadlovo otoci. A nevyriesis nic.

Chce kuchynu zvlast. Takze bude oddelena od obyvackospalne. Tak je hadam uplne jedno ci bude vpravo alebo vlavo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan, obávam sa, že si to nedomyslel.

 

tento byt je takto:

 

post-3-0-69173400-1481284401.jpg

 

úplne mimo, nefunkčne a nelogicky.

 

pri opačnej dispozícii je v izbe bokom pokoj, a cez predsieň funguje kompletná technická zóna bytu bez rušenia pokoja v izbe.

 

odpočinková a technická zóna bytu má byť vždy oddelená. v tomto byte nevie prvý partner existovať bez toho, aby nerušil toho druhého, a prvý, aby nebol rušený tým druhým.

 

ten byt je dispozične úplne mimo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov