Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

Keď vidím prerobené interiéry, na ktorých sa rodina riadne "vyřádila", vždy si pomyslím ...

... čože, ja sa mrknem, otočím stránku a viac sa na to "veľdielo", ktoré určite nestálo málo peňazí pozerať nemusím,

ale tá "postihnutá" rodina v tom bude musieť nejakú dobu žiť.

 

Zelená kúpeľňa, v ktorej to vyzerá tak, že rodina kupovala dlaždičky "dve za cenu jednej", a tak by nebola dbala vydláždiť hádam aj strop, tá sa určite do ďalšej úpravy tak skoro "nepustí"“.

 

Už len veriť, že v skutočnosti to nevyzerá až tak divoko ako na fotke, pretože ľahko sa potom môže stať, že niektorí členovia rodiny sa budú takto "vykrášlenej" kúpeľni radšej vyhýbať veľkým oblúkom ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď vidím prerobené interiéry, na ktorých sa rodina riadne "vyřádila", vždy si pomyslím ...

....  rodina kupovala dlaždičky "dve za cenu jednej", a tak by nebola dbala vydláždiť hádam aj strop, tá sa určite do ďalšej úpravy tak skoro "nepustí"“.

 

nuž ano ... neviem, či boli dve za cenu jednej, ale táto rodina se vyřádila ...

resp. hlava rodiny raz len tak z hecu prehlásila, že raz vykachličkuje celú obývačku ... a nenašiel sa zrejme nikto, kto by mu to vyhovoril ... ba - ten výtvor bol poslaný do súťaže o skvelú rekonštrukciu bytu ...

 

post-3-0-64758000-1433524002.jpg

post-3-0-74662600-1433524004.jpg

 

kompletne vykachličkovaná obývačka lesklými kúpeľňovými kachličkami, domáca pani si mädlí ruky, že nebude treba maľovať, že vraj to funguje ako zateplenie, a celá rekonštrukcia ich vyšla roku 2010 len na 5000 Kč ... pardon. nechce sa mi to ani komentovať.

 

http://www.living.cz/rekonstrukce/soutezni-rekonstrukce-obyvakove-steny-obkladacky.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prežijem aj čipky na televízore, cyklámenové spálne, psychedelické detské izby, kľudne všetko plné krvilačných zajacov a obesených rebornov, ale toto NIE. :wall: :vystraseny:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k tej kachličkovej obývačke ... celý ten sprievodný text pani majiteľky je hodne výživný, napríklad veta :

 

Při nákupu dlaždiček prodávající nechápal a stále nabízel dlažbu na zem.

 

takto nejako prebiehal nákup v kachličkovom obchode:

"Dobrý deň, chceli by sme dlaždičky do obývačky."
"Tak máme tu túto krásnu taliansku dlažbu, alebo tu túto terakotu ... "
"Ale nie dlažbu, dlaždičky, také tie normálne dlaždičky!"
"Myslíte nejaký menší formát?  Tak to máme napríklad tu ... "

"Niééé, niéééé na zem, my chceme dlaždičky!"

"...?"
"No normálne biele dlaždičky na stenu!"

...

 

inšpirácia nyx.cz ...  a dosť. mne sa o tej dlaždičkovej obývačke už aj sníva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nech už sa jedná o ktorúkoľvek z týchto "vydarených"  úprav bytu, stále neviem pochopiť ...

... však osoba, ktorá si ten byt "zušľachťuje" v byte predsa nebýva sama. :hmmm:

 

No a  keď sa úpravami v byte vždy chváli domáca pani, tak jej partner je

- hluchý a slepý?!

- je maximálne "podpapučový" a jeho hlavnou úlohou je čušať a dobre zarábať?!

- či má rovnako "zvrátený vkus" ako jeho krajšia polovička?!  

 

Neodolala som, ešte raz som mrkla vykachličkovanú obývačku, no a s prekvapením som zistila, že v obývačke je koberec ... :ermm:

... ako to, že ku kachličkám na stenách pani nedala dlaždice aj na podlahu, alebo teraz na rôznych stránkach presadzujúci betón?!

Čistota v "chyži" by bola zaručená ... žiadne vysávanie, stačí mokrá handra a prach sa môže usádzať u susedov ...

 

Že to susedia, či kamaráti chvália? Však čoby nie, pokiaľ to nemajú doma.

Akurát by bolo dobré počuť ich reči a smiech keď zatvoria dvere zvonka ... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

... však osoba, ktorá si ten byt "zušľachťuje" v byte predsa nebýva sama. :hmmm:

 

... žiadne vysávanie, stačí mokrá handra a prach sa môže usádzať u susedov ...

 

pri kompletnom vykachličkovaní by potom stačilo otvoriť dvere na balkón a vystriekať hadicou ...

mimochodom, celý ten sprievodný text od majiteľky tej obývačky je veľmi zaujímavý ... napríklad práve tá časť o upratovaní .... nie je to celkom dobre pochopiteľné, ako sa tam rozplýva nad ľahkým upratovaním ... vyzerá to totiž tak, že my všetci ostatní nešťastníci nejako denne komplikovane ometáme steny a vzdycháme pri tom štýlom "bárs by tu boli obkladačky, to by som len utrela mokrou  handrou a hotovo" ...

nechápem. no ale svet je plný vecí, ktoré nechápem. :)

 

... k tým partnerom ... nejaký ten rok sledujem stránky, kde sa býva, akýmkoľvek spôsobom. často zisťujem, že baby, ktoré sú samé, síce vytvoria sterilné priestory, a načančajú činčurinkami do aleluja, ale navjäčšie masakre páchajú tam, kde sú manželia, či partneri v jednom byte ... veľká česť všetkým výnimkám

 

---

jedna zrekonštruovaná kuchyňa ... všetky obrázky sú z jednej kuchyne.

vyzerá to, akoby tam pôsobili dve protistojace sily ... na jednej strane je taká normálna funkčná bežná kuchyňa, aké sa nájdu v každej tretej domácnosti, v tej istej miestnosti na druhej strane nastupuje šialenstvo ... dekorovanie za každú cenu, a všade, kam sa zmestí, veľmi invenčne a kutilovsky, farbami a obrkvetmi do krematória, bez myslenia - boli tam rodinné porady? ... autori to poslali do súťaže o najlepšiu rekonštrukciu ... :(

 

post-3-0-94057200-1433877871.jpg

post-3-0-62263400-1433877873.jpg

post-3-0-91602700-1433877875.jpg

http://www.living.cz/rekonstrukce/soutezni-rekonstrukce-kuchyn-v-drinove.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a z opačného súdka ... rekonštrukcia bez zbytočných činčuriniek, s citom.

/ keď znovu prevládne môj masochizmus, kdesi mám odložený jeden prípad, ako možno zhovadiť 200 ročný dom ... : ( /

 

milujem starý anglický vidiecky štýl, britský, škótsky, všetko jedno, surový kameň, slamu, doskové strechy, staré vekmi odskúšané okná a dvere, nízke priestory, staré drevo, komplet všetko, čo to prináša.

 

a jedna ukážka, ako možno zrekonštruovať s citom starý domeček zo 17. storočia, bez zbytočností, a tak krásne anglicky ... raz v niektorom budúcom živote také chcem ...

/ raz mi ktosi povedal, že v niektorom z minulých som také kdesi už mala, možno preto mi je to celé také blízke :innocent: /

 

post-3-0-13663800-1434101324.jpg   post-3-0-41270200-1434101325.jpg

post-3-0-03576000-1434101327.jpg   post-3-0-52935600-1434101328.jpg

 

http://www.housebeautiful.com/design-inspiration/house-tours/a3872/fairie-door-english-cottage/?src=TrueAnth_HOUSEBEAU_TW

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale áno, je to možné, že je to na teba veľa :)

a tej bielej je tam skutočne trochu viac, ale je to presvetlené

 

na druhej strane úplne skutočný originál anglický vidiecky interiér by mal ešte statočne farebné tabuľkové sklá, pletené a hačkované prehozy a kopu kretónových závesov a vankúšikov s výraznými kvetinovými a ružičkovými vzormi ... :)

 

toto je ešte taký celkom umiernený stred ...

ale asi som nekritická, ja jednoducho anglický vidiek môžem - hlavne že sa nehrá na akože prováns a podobné galiby :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sanita by nevadila. Problem je že v tej kupelni je tej bielej priveľa. Dlažba mala a mohla byť v nejakych zemitych tonoch, nejaka šeda, siva... Vtedy by to vypalilo dokonale. Inak je to super.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Chalanovi som po necelom mesiaci nedoveroval, zajtra(2 mesiace boli 12.6.) skonci - dorobim si to vo vlastnych silach.

 

Je mi jedno kedy - chalan si do faktur za pracu nahodil 60 percent navyse(material je oproti rozpoctu uz teraz ai 60 percent vyse) - co som mu nebol ochotny zaplatit(niesom ochotny platit cenu prace navyse, material aj ano,ale mi musi vysvetlit co kam islo,ci kde je - pracu navyse som ochotny zaplatit za elktriku - to mi nevedel dopredu povedat kolko(nedal do rozpoctu) ale ze cca 200 eur, pracu za vyrovnavanie podlahy - to mozno jedine nemusel tusit). Nezaplatim - on ze pokracovat bude ked zaplatim. Tak skoncil. On nerobil ani ked som mu dal hned v prvych dvoch tyzdnoch 2000 eur zalohu (na material - ci naco sa to dava?, treti tyzden nerobil vobec - este parkrat sa to zopakovalo). On si ich pripisal za prve dve faktury za pracu co ani nedokoncil, co si navysil o 900 eur. Potom som mu vyplatil dve faktury za material. 

 

Treba dorobit okno - jedno jedine bolo treba vymenit odnes nieje - v kuchyni, kde ide linka - bolo to nutne ako prve kupit, ak chces aby sa dala spravit stena a farba uschla, nie  po dva a pol mesiaci sa to nepodarilo. Dorobit svetla v kupelke, na zachode, ventilator, opravit bateriu na vani, trosku dlazby v chodbe, podlahu a vnutorne zarubne a dvere. Mozno trosku jednu dve steny premalovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, no máš toho ešte dosť.

 

pri tom, že ste boli úplne odťahovaní, a majster mal voľný priestor a možnosti, to celé mohlo byť za ten čas už aj pozlátené ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to nieje ani vela prace, za mesiac a pol sa to dalo podla mna zvladnut - keby premyslal - (li) a makali( jeden osobo-clovek co by makal). Ja neviem co robil? Nerobil(on sam vedel len nahodit steny(tie pletiva),aj pri stierke to robia aj dvaja, hlavne priplafonoch) - preto mi ho luto nieje. 

 

Podla mna sa to urobi za dve dni - vikend a tie ostatne veci za 3 poobedia(popraci).Len musim mat material - bud mi ho preda ak ho objednal - ci si ho niekde inde kupim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som dal chalanovi navrh - nech to okno urobi a mu zaplatim cely material - 1100 euro co ostava - a on ze cota jeho predrazena praca.  Dnes som sa rozkrical ako pavian - kolega dosiel do prace a hned za sebou zabuchol dvere.

 

Chalan ma aj okno - ja aj neviem odkedy - aj zarubne a dvere - ale caka asi ze mu preplatim to navysenie.

 

Len priklady. Malovanie dal do rozpoctu 130 eur - do faktury plus 225- Pri 130 eurach som to bral, ale 330 - na volny byt nove steny - ale hlavne -- dovod preco mi to nemohol dat do rozpoctu - je ten ze nevedel - ze budeme chciet,nejaku fajnejsiu a nakladnejsiu omietku - ja som ju nevyberal - zena si vybrala zrntost.  Aj som " vy=icoval" aby pochopila - preco to mame o 220 drahsie. Aby pochopila ze pre nu. Nech sa opyta.

 

Tu realne si zena vybrala len zrnitost. Nic ine - material aj rozpocte a vo fakture je ten isty. Ale ze nech sa porozprava snim.

-----

 

Co nevedel. On nevedel nic. On nevedel ze bude usadzat vchodove dvere - nevedel ci budu asi jedny ci petoro.

 

Nevedel ze bude usadzat interierove dvere - tiez nevedel ci ich bude 4 CI 5. Ako mentalny retard - ale on taky je. V rozpocte mas 5 dveri v nutornych(MATERIAL) a ty nevies kolko budes chciet za pracu? Kolko prace budes musiet urobit?

 

Ja som o nom mal jasno dost skoro. Zeny sa pytam - chces mu to zaplatit? Ty mu to veris? Inak jej dnes nezodvihol telefon - asi aj jej sa boji. Pri dohodnuti ceny(ustna dohoda - zmluva - pri odovzdani rozpoctu som bol ja - zena a jeho priatelka(zenina neter - naco ju tam dement bral?).

 

Ale ak ma pol deci rozumu bola tam a vie si to snad zvazit. ujo je ujo. Usmev krasny - na zeny aj mono vie presvedcit- preto som bol zvedavy na reakciu mojej zeny - ja vyse dvoch mesiacov mam nazor ze je to ujo. Zena ze hi - je to mozne? Ja ze je to ujo a je to ujo.

 

A vlastne com mam na vyber - som mu ochotny zaplatit za material - na tom neo######aval - aj ked mnozstva neviem - ale tu verim ze nie povenoval som sa tomu - teda to mu vyplatim.

 

TO natahovanie casu - bolo umyselne - umyslene bolo o######anie ceny prac - 2350 na 3800 docasne - to som si isty. Natahoval cas aby som mu to zaplatil - nezaplatim mu ani material. ujovi. Mal aj okno aj dvere a zarubne.

 

Ja som mu ochotny za prace zaplatit tolko co si dal do rozpoctu - nieco nedokonci - nieco urobil navyse - ak mi da(preda) okno a  dvere a zarubne.

 

Neda - nezaplatim ani euro. Ujovia mna mozu bozat.

 

A naco si spomenul neskor o com pred tym nevedel.

 

malovanie biela

osadenie vchodovych dveri

osadenie interierovych dveri

nater sintetickou - radiatori - ruri

montaz radiatora

montaz zasuvky

montaz vypinaca

osadenie okna

vyvoz sute

armovacie prace

omietka strukturovana

penetracia

drazkovanie

osadenie krabic

montaz kablov

osadenie niecoho v stene

sekanie

poter betonom

nivelacia

-------

 

Co ozaj nevedel - ze mu verim su posledne dve veci.

A ja som zly - chalan este aj ked odisiel odomna kde som vrieskal - dostal o fizlou pokutu.

-----------

ALe ja sa snim nedokazem bavit - on klame viac ako Fico. Som mu ochotny zaplatit material - a pracu cosi dal v rozpocte - 2500 .  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Becky Marshall ponúka niekoľko fotografií z pokladania paletovej podlahy v jej vlastnej chodbe. Bolo to skrátka jednoduché a lacné. “Milujeme ju. Podlaha je jedinečná, podľa našich predstáv a to všetko za menej ako 100 dolárov. Všetko drevo z paliet sa dá zohnať zadarmo,” dodáva spokojná Becky.

 

http://www.doba.sk/2015/07/07/ako-si-svojpomocne-vyrobit-lacnu-drevenu-podlahu-z-paliet/

no na FB to pekne sfukli :D a je pravda, vyzera to divne a - co tu z paliet este nebolo ?

hoci, vedel by som ti to predstavit aj menej naturalne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

joj, to sa nedivím, že to sfúkli :(

 

nie každý svetový nápad treba hneď realizovať, vážne nie ... vytrhať a vrátiť starý koberec ... a teraz pozerám - ešte lepšie .... pod tým cirkusom je pôvodná drevená podlaha, ako vidím.

prebrúsiť a nalakovať ... a bola by iná paráda.

 

keď už palety museli, možno mali nechať trochu opracované dlhé dosky, ohoblované, namorené ... tieto kocky s tými klincami bol príšerný nápad

 

z paliet všetko. bydlenky po celom svete milujú palety, čo by robili bez nich, netuším ... videla som z paliet nočné stolíky, postele úplne bežne, konferenčné stolíky, police, deliace steny, záhradný nábytok, sedenie na terasy, ... táto podlaha to všetko vysoko prebíja. je strašná.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z paliet mám akurát tak podlahu v drevárke, aby zospodu nehnilo drevo, inde ich nie som ochotný akceptovať, čokoľvek iné z nich vyzerá nevkusne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes mi takmer vypálil oči a vyviedol z konceptu jeden maliarsky počin.

pomerne nový dom, ktorý pracovití majitelia postupne dolaďujú, dostavujú, rekonštruujú, veľmi starostlivo a s láskou. to je ok.

aj vkus gazdinej, ktorá si maľovala sama, je ok. je to jej vkus.

 

zaujímalo by ma, či sa zhodli, celá rodina, na tých farbách ... a celý dom majú pripravený na maľovanie vonkajších múrov, po tom vnútrjašku mám trochu obavy, že vypáli dieru do sietnice ulice.

 

takto vyzerá byt po spokojnom povzdychu pani domácej: A již jsem vymalovala ... :

 

post-3-0-59121700-1436536604.jpg

 

kdekade čítam a dozvedám sa, že éra sýtych marhuľových a zelených maľovaní už dávno skončila, no zjavne nie. (podľa môjho subjektívneho pocitu a potreby nikdy ani nenastala)

sú to hodne nešťastne zvolené farby, aj keď sa majiteľke páčia - sú spolu únavné a vibrujúce a desivo sýte - vôbec sa nehodia k zvolenej podlahe, a už vôbec nie k farbe dverí a zárubní ... všetko sa so všetkým bije a zaniká ... aspoň jemnejšie odtiene to chcelo, niečo, pri čom výrazná tmavá podlaha prekukne, a pekná farba dverí vynikne ... takto je to krikľavá jednoliata masa, ktorá sa preje, nie je tam kam ďalej, len do horšieho - nie je to s čím dopĺňať, ozdobiť, kombinovať ... a ešte aj tí krtkovia a slniečko za obláčikom ...

http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4726266

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vpodstate som dorobil co mal - sami sme si vymenli okno - orobili omietku okolo a podlahy - aj dolozoli dlazdice jednu aj vysekali a nahradili.

 

Do dvoch tyzdnov by som sa mal stahovat. keby sme zamakali aj o do tyzdna - priklad tento tyzden sa robilo asi 4 hodiny - mozno 6 .

 

ALe mam uz zarubne mam spotrebice do kuchyne. - teda treba namontvat sveta do kupelne a vypinace - zrekonstruovat vsetko svodou -

urobit zarubne - listy - a mozem sa stahovat domov.

 

Vsetko to co som robil bolo dolezite koli kuchynskej linke a tu maju dat od pondelka.

 

------------------------

 

Ja aj tyzden robit nemusim - ale sam o tom viem a sam si o tom rozhodnem.  Oproti nemakacenkovi - o tom nevies a nevies ako dlho to bude trvat. A to su nervi.  --- Ten rozdiel - od kedy nemam toho co mi to mal spravit a robim si to sam - sam nielen ja - mna ta stavba ani nezaujima - vnoci sa aj vyspim - nemusim o 3 aj  aj dnes sa vtedy zobudim - ale nespekulujem na stavbou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam uz kuchynsku linku(relativne t pekne spravil podla mna na 99 percent), asi spravenu a opravenu vodu - potrebujem elektriku ,zarubne a listy - teda na tyzen by som sa mohol stahovat.

 

Prerobenie bytu stalo CCa 11 000 euro - jeto viac ako som si myslel - ale ... som vygrcani absolutne s penazi. Zoberiem si dalsie zo stavebneho - nie dlh -moje ci zenine peniaze-lebo okrem detskych posteli, manzelskej, nocnych stolikov , jednej skrine,komody nic nemam. Nic stare tam nechcem.

 

Povodne som myslel,ze to dokupovat budem postupne trebars do vianoc. Predrazilo sa to o 2000 - teda si vyberiam 3000 a musim kupit hned madrace do manzelskej, detom stoliky a stolicky, obyvacku a td.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa prerabala elektrika. Najprv skrina - majster najprv hned v isticovej skrini napojil vsetky modre kable(ochranne) s fazou(hnede), potom stihol urobit par zasuviek a vypinacov. Tam sa pomylil - ze fazu dal do prava a nulak do lava a potom este nulak napojil na kolik,kde ma ist modry kabel. Ten nepouzival nastastie(modry kabel). Ten co robil kuchynsku linku urobil jednu zasuvku - jednu spravne a tam by padol asi najskor prvy bojovnik(ak dal modry na kolik) zastrcka urcena pre mikrovlnku - este tam nastastie nieje.

 

Dalsi na ostatnych zasuvkach , kde by boli jednoduche zastrcky teda pri  cinnosti spotrebicov by ste sa dotkli kolika. A ostatni pri trebars na vyskratovanom spotrebicom co by neboli chranene.

 

Ja sa do elektriny nevyznam. Dobre som to odhadol? Ci co by este hrozilo - pokazenie spotrebicov ci aj vyhorenie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes sa prerabala elektrika. Najprv skrina - majster najprv hned v isticovej skrini napojil vsetky modre kable(ochranne) s fazou(hnede), potom stihol urobit par zasuviek a vypinacov. Tam sa pomylil - ze fazu dal do prava a nulak do lava a potom este nulak napojil na kolik,kde ma ist modry kabel. Ten nepouzival nastastie(modry kabel). Ten co robil kuchynsku linku urobil jednu zasuvku - jednu spravne a tam by padol asi najskor prvy bojovnik(ak dal modry na kolik) zastrcka urcena pre mikrovlnku - este tam nastastie nieje.

 

takže, farebné značenie ochranného vodiča /PE/ - ako protection earth/ je vždy kombinácia farieb zelená/žltá

svetlomodrý  /N/ vodič môže byť použitý iba ako stredový /nulovací, anglicky neutral/ ľudovo nazývaný aj ako "pracovný nulák"

farebné značenie fázových vodičov /L1, L2, L3/ je vždy čierna, hnedá, a sivá.

 

na kolík zásuvky /PE/ sa zásadne pripája zelenožltý vodič, na pravú dutinku /N/ svetlomodrý, na ľavú sa pripája fázový vodič niektorej z farieb čierna, hnedá, alebo sivá.

 

v prípade že niekto ako ochranný vodič používa modrý, zapojí ho na kolík zásuvky, prípadne fázový vodič zapojí do pravej dutinky zásuvky, sú len dve možnosti:

1. nevie čo robí - a treba ho čo najrýchlejšie vyhnať z baraku

2. vie čo robí, ale vedome fušuje robotu - a v takom prípade ho treba čo najrýchlejšie vyhnať z baraku.

 

 

 

Dalsi na ostatnych zasuvkach , kde by boli jednoduche zastrcky teda pri  cinnosti spotrebicov by ste sa dotkli kolika. A ostatni pri trebars na vyskratovanom spotrebicom co by neboli chranene.

 

túto vetu som nie celkom pochopil

 

 

Ja sa do elektriny nevyznam. Dobre som to odhadol? Ci co by este hrozilo - pokazenie spotrebicov ci aj vyhorenie?

čo by hrozilo? v krajnom prípade jeden až niekoľko mŕtvych po zásahu el. prúdom...

 

 

 

mám odbornú spôsobilosť podľa §23 v zmysle vyhlášky č. 508/2009 Z. z, a 27 rokov praxe vo fachu, čiže niečo o danej problematike by som hádam vedieť mohol...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov