Skočiť na obsah

Byty - pôvodné, rekonštruované, interiéry


game

Odporúčané príspevky

už som chcela reagovať na výčitku slimaka  - tušila som, že tieto časy budú zrejme kameň úrazu a niečo na čudovanie sa ...

, a jedna oknárska, menili nám okná aj na malom otcovom byte v Šali - panelák na treťom poschodí, dve okná mali za necelé tri hodiny vymenené aj s odnosením materiálu a uprataním, nebol tam najmenší problém.

 

na ich prácu nemôžem povedať zlého slova, odviedli skvelú a poctivú prácu, chyba bola v prijímači. ...

 

 

 

 

Mne nieco pripisujes a vycitas co potom potvrdis. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Byvam  v panelaku 10 rokov - dnes prisiel stary domovnik vybrat 2 eura na veniec pre susedu- moju susedu. Je moja lebo byvala oproti nam. Teda sme v kontakte boli.

 

Som sa ho spytal  na jeho nazor - ako by co riesil. Poradil.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

jeden byt, ktorý je ukážkou toho, čo neveľmi chápem - byt má rozmer bežného trojizbového socistického panelákového bytu, 68 m2.

 

čiže ako náš. odjakživa sa boríme s nedostatkom úložného priestoru (čo je ale vynikajúci prostriedok na radikálne redukovanie zbytočností), ale len preto, aby sme neboli zaskriňovaní, aby boli voľné priestory a vzduch.

tento zanábytkovaný a zazbierkovaný štýl by ma dusil ... ešte priťapnutý tmavým kazetovým stropom, kľučkovať pri každom pohybe okolo nábytku a zapratať každý kút niečím, čímkoľvek, vrátane neikoľkých zbierok kdečoho mi pripadá hodne ... únavné.

http://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+kk/praha-horni-mecholupy-janovska/2959413340#img=0&fullscreen=false

 

trojizbový byt na predaj, obývačka z jednej aj z druhej strany:

 

post-3-0-07020700-1427739954.jpg

post-3-0-28434700-1427739946.jpg

 

post-3-0-62269300-1427739950_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz niečo spoza mora ... interiér malého očarujúceho domčúrika v koloniálnom štýle ... malý, šikovný, pôvabný, jednoduchý, bez typických amerických činčuriniek, celý interiér stojí za pozornosť ...

 

ale čo ma dostalo nadobro, je tento kúzelný "sprchovací kút" :) ... taký chcem, až raz budem veľká  ... :)

 

post-3-0-17508000-1428519303.jpg

 

http://www.housebeautiful.com/design-inspiration/house-tours/g2239/bill-ingram-alabama-cottage/?src=TrueAnth_HOUSEBEAU_TW

toto je iná kúpeľňa ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes mi nedalo - je pred vikendom - po sviatkoch - ze zajdem na stavebny urad - nieje daleko aj som sa vybral,ale som si to rozmyslel.

Aby som neskoncil na policii. Tak som tam zavolal. Vraj to schvalene mam - islo to na podatelnu - teda osobne si preto nemozem ist - ale kludne mozme zacat pracovat. Doruci nam to nejaky zamestnanec mesta - setria - inde(mimo mesta,unas aj je to ta aj vymermi na dan ci odpad) to posielaju postou. Teda zajtra vystahujem - knihy oblecenie a drobne veci, v piatok nabytok. V byte necham len jednu postel co sa neda odniest a chladnicku s mraznickou - tu sa mi nechce odnasat. V mraznicke je maso - nielen moje.

 

Spravim foto ak bude prazdny byt. Bude upratane. :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné celý interier je taký zladený, všetko tam sedí.  mne sa hlavne páči, že je to také jasné, svetlé. inak spálňa je tiež pekná.  

si si všimla, že domáci má aj nohavice v šatníku uložené podľa farieb ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doruci nam to nejaky zamestnanec mesta - setria - inde(mimo mesta,unas aj je to ta aj vymermi na dan ci odpad) to posielaju postou.

U nas to tiez nosi zamestnanec. Uz roky. A to sme velke mesto, ktore by na nejake smiesne postovne mat malo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera som sa prestahoval k nasim - bol maly konflikt. Ale dnes som to preckal v krcme.

 

To stahovanie bola riadna sichta. Vcera  v meste som najazdil 65 km. Nikto nechapal kolko veci sa nachadza v 3 izbovom byte. Nabytok sme potom tiez nejak dali - Pre mna praca skoncila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes zrusili jadro, boli sme tam, lebo chceli vediet kde maju dat zasuvky. Bol som aj pri objednavani podlahy, zarubni, dveri. Zachodu.

 

Mam celkom prijemny pocit- verim ze to chalani dokazu - spravit aspon na chvalitebnu. Vcera chalan naany mi tvrdil,ze to bude najkrajsi byt- niekedy sa povedalo v okrese, druhy v kraji?  Ja budem velmi rad - ani nie kvoli sebe - ale ze vie robit . Okrem vcerajsieho chvastunstva ma nic nevyrusilo co dosial spravil.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja neviem ci  pisem spravne - prerabanie bytu - Nasiel som cloveka dvoch co sa do toho pustili - pred tym som sa  ja vyhstahoval - nasla zena cloveka na kuchynsku linku. 

 

Ten byt rozmrdali velmi rychlo - ako postupoju - ja to nepoznam - podvoch tyzdnoch som si myslel ze budu dalej.  

Byvam u rodicov - mi to nevadi - ak nechcem ich nevidim - teda jemi tu dobre - ale zacnem vrusovat stavebnikov. 

 

A vraj to potrva 1,5 mesiaca kym sa mozme vratit do bytu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ha, to je skoro ako u nas...

akurat namiesto tych gycov su u nas kopy knih, casopisov, vypoctovej techniky, hudobnin a hudobnych nastrojov...

 

... v takom prípade je nepriechodnosť bytu ospravedlniteľná, aj keby boli len vyšľapané cestičky medzi hromadami hudobných nástrojov a kníh a káblov - čo sa týka techniky a káblov a kníh, plne chápem :)

 

ešte jeden prípad z opačnej strany - dokonca sa dočkal aj nepriaznivých kritík od parťáčiek bydleniek, a to už je čo povedať:

vynovená obývačka, v ktorej pre samú krásu nezostal priestor na život:

 

post-3-0-25148300-1430751866.jpg

post-3-0-65949900-1430751867.jpg

 

z iného súdka - vliesové tapety s veľkými vzormi fičia svetom ... je ich plný net, dva na ukážku, že niekde to sadne, ale že nie všade treba za každú cenu narvať zrovna a okamžite práve to, čo je in ... :

 

post-3-0-74268500-1430752037.jpg   post-3-0-60468100-1430752039.jpg

 

a fialová stále letí ... vynovená obývačko-kuchyňa z kombinácie tmavej machovozelenej a vibrujúcej trávovozelenej premenená na tmavú fialovú jaskyňu zatiaľ s bývalými zelenými doplnkami a počínajúcimi lilavými doplnkami ... :

 

post-3-0-50307400-1430752252.jpg   post-3-0-02787700-1430752254.jpg

 

zdroje: všetko mimibazar.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, v tomto príspevku si síce na začal písal o prerábke bytu, ale potom si pokračoval zatepľovaním baráku ...  

 

Téma o zatepľovaní je TU

https://www.freespace.sk/tema/4853-zatep%C4%BEovanie-domov-a-bytov/?hl=zateplovanie

 

V tejto téme sa venujme prosím iba úpravám interiérov a v zatepľovaní pokračujme tam.
Ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AKo bol su frustovany - idem pozriet co to znamena. Ano pasuje. Na prerobeni bytu sa nic nerobilo posledny tyzden.

 

Bol som znechuteni aj nad tym rozpoctom tam som to dal do celku, nemam cas riesit - nato som si aj nasiel,ale aj chut - hladat prispevky kde by to malo byt.

 

 

Ja to nechapem - preco nieco niekto nemoze nieco spravit aj cele poriadne, ci cast. 

 

Spravim si to sam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chalan co mi preraba byt - neviem ci je na mna nahnevany - bavil som sa s nim v nedelu rano - nemal som vypite.  Bol som nahnevany ze za tyzden tam nic neurobil - a nedal mi vediet preco. Bol to pre mna sok. Ja som myslel ze je profesional(ze vie co robi a co slubi splni). Ale tento tyzden zamakal - najprv asi tri dni sam - aj mi ho bolo luto - ale dnes uz mal dalsich dvoch ludi.

 

V pondelok som sa bol na to pozriet so svagrom - ci mu tu stavbu zoberiem. Ak by v pondelok,utorok nerobil skoncil by.

 

Nepovedal som mu ze cez vikend idem prec(kontrolujem ho uz kazdy den - nebavi ma to - ale cestu tam mam aj kvoli zateplovaniu) - ale povedal co ma byt do pondelka urobene. Cast steny v kuchyni - kde pride linka. 

 

-----

Vseobecne verim ze to zvladne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a detská izba, kde maminka milujúca fialovú pre malú Lauriku ladila a ladila až vyladila ...

medzitým sa nevedela rozhodnúť, či bodky, či kvety, či šifón, či volánky, či umelé rúžičky, či motýliky, či hviezdičky, či anjelíčkový obrázok, či praktické krabice, či bielu či veľkotapetovú skriňu, či svetlé fialové, či lila, či tmavofialové, tak dostala Laurika všetko, nech sa jej estetické cítenie cibrí od malička ... :oook:

 

post-3-0-20842600-1431798212.jpg   post-3-0-48700000-1431798213.jpg

post-3-0-81374200-1431798214.jpg   post-3-0-90868000-1431798215.jpg

post-3-0-84781500-1431798216.jpg   post-3-0-92042800-1431798217.jpg

 

http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=911309

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte jeden ... takmer vždy si to akýmsi spôsobom odnesú deti.

 

moja neter, dnes už dospelá slečna, mala od malička rada ako správne dievčatko ružovofilaovú ... dodnes je na ňu zaťažená. ale boli to biele steny, a doplnky, a sem tam sponky, šatičky, šaty pre bábiku, domček pre bábiku, čiapku, bundu, šál, šatku ... v ružovofialovej alebo ružovej. to dítě má dnes skvelý vkus  / až na náušnice! : ) /

 

spomínam to preto, lebo táto izba pre slečny dostala zabrať podľa hrdej maminky:

... no původně jsem měla v plánu světlounce šedou a k tomu jednu stěnu té syté růžové,ale dcera rozhodla 18.gifže by chtěla celý ,tak jsou v něm hlavně holky tak jsme vyhověli....
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=4714131

 

myslím, že rodič je od toho, aby to usmernil ... malé dievčatká môžu mať radi ružovú, bez debaty.  päťročné dieťa ako bytový dizajnér s prispením maminky "všetko lila a cyklámen" je už na pohľad hrôza ... bolí ma hlava, keď na to pozerám ... nechcem vedieť, ako to pôsobí na tie deti.

 

post-3-0-37596500-1432144733.jpg  post-3-0-49521800-1432144734.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trosku zacali pracovat - robim mu uctovnictvo a dal mi aj mne faktury uz aj za maj. Najprv som sa po

 

usmial. Dnes som si to aj presiel. 

 

Faktury za 4000 - inak pri tom mal aj skoncit. Lebo cez 900 eur nakupovala zena na kreditku - dlazbu  ,vanu, umyvadlo a pod..

 

Ono je problem ,ze vo fakturach chybaju 5 vnutornych dvery(zarubne) - jedne do kupelky zatahovacie, jedne vonkajsie, jedno okno, 3 radiatory. Toto je polozka dost velka. Cena ich je cca 2000 - a on uz je dnes cez rozpocet. Priklad cez 2000 - a polovica prace. 

 

Som sklamany - hnup  - nevie odhadnut cenu  materialu - jeho problem - nevie odhadnut svoju cenu a tu ma to uz vobec netrapi- ze si chlap zarezal do ruky OK - stane sa. V com ma sklamal - nevie robit. Posledne dva tyzdne som tam skoro kazdy den - pred 8 som ho  tam nevidel po 16 tam nebol. Nechapem - ma sklz vie ze ho kontrolujem a kaka na to. Toto nechapem - nedodrzi nic co slubil a este kaka na to.  Das mlademu robotu a peniaze a si to nevazi?

 

Este chodi s dcerou svagra.  

 

Faktury mu nepreplatim - nic tam v podstate za tu cenu nespravil - mal byt dokonceny byt - vyhodim ho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, ako stojí a beží tvoja rekonštrukcia?

 

---

 

ohľadne rekonštrukcií - práve sa objavila na nete jedna fotka z čerstvo rekonštruovaného paneláka, kde sa majitelia pochválili, ako spravili.

 

akosi skôr malé alebo možno aj väčšie memento, ako nerekonštruovať ... nie každá svetová myšlienka je svetová, a svoje spravia aj malé "prechody farieb" ... aj keď neúmyselné, ale o to kričavejšie

rekonštrukcia v panelákovej obývačke, ktorá sa chcela tváriť ako podkrovie s ozajstným krovom - no dobre, dajme tomu ...

ale to nedbalé a nepripravené maľovanie a ponatierané hrady, čo sa nedá zmyť, /skúšali ste niekedy zmyť farbu z nelakovaného dreva?/ to zabilo úplne ... -_-

 

post-3-0-90046300-1432915929.jpg

 

 / zdroj: okoun.cz , nyx.cz /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja to vidim este na dva tyzdne.

 

Omietky v izbach su - v kupelni aj v zachode spravili sadro strop. okno ma prist po 7 tyzdnoch od zacatia stavby.

 

V kupelni uz mam aj vanu - dnes ju aj pripravil. Dva tyzdne ak vsetko pojde OK. Dnes zena vybrala farby do izieb. 

 

Som presiel faktury - material je za ceny ak mal on v podstate - aj ked aj tak ta mozu oklamat.  Zisk je u dodavatela o ktory sa mozu podelit. Ale toto ma netrapy. On si na fakturu zabil o 900 eur ine prace ako mal v rozpocte - celkovo som mu ochotny dat 300 na viac - za elektriku co mi povedal dopredu ,ze tam nieje - dnes som mu aj poslal peniaze za elektromaterial.

 

Uz je namontovany aj zachod. A zamurovany.

 

Problemy mam male s financovanim,ale mozno v july ak nepojdem na dovolenku ich vyplatim. Povodne som pocital ze to bude stat 9000 - realne to bude o 1000 viac(mozno aj viac  zena chcela do kupelky posuvne dvere). Ak pojdem na dovolenku budu to mat splatene v septembri.

 

Ale .. je mozne ze ich vyplatim aj hned - potrebujem doklady pre stavebko/aj ked mam rocny odklad/ - mozno nieco vymyslim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dve novo zrekonštruované kúpeľne z r. 2013 ... obe zo série ako to nerobiť :(

prvá, aj keď neznášam priveľké obrázky, ale na malom obrázku by nevyniklo, čo to tam vlastne je: ľuďom, ktorý rekonštruovali domček, sa do rozrobenej rekonštrukcie narodilo ďalšia dieťa, k prvému už veľkému synovi ... tak sú z čírej radosti v kúpeľni celé kŕdle havranov napevno v obkladačkách, na ktoré sa budú pozerať možno ešte aj vtedy, keď sa malý bude ženiť ...

 

post-3-0-92514500-1433439928.jpg

http://www.living.cz/rekonstrukce/soutezni-rekonstrukce-nas-byt-v-milovicich.html

 

druhá je zo série, kde ako tu niekto pred časom napísal, nebude vidno plesne ... okrem toho raz šikmo, raz šachovnica, majitelia po rekonštrukcii napísali:

Vzhledem k tomu že místnost na koupelnu je sice dlouhá ale úzká, zvolili jsme jednoduchý styl podnícení barvou. ...  Musím říct že se koupelna velice vydařila, už zbývá pár dodělávek a bude hotovo.

 

práve že je dlhá a úzka, s farbou to chcelo veľmi citlivo ...

post-3-0-70363900-1433439930.jpg

http://www.living.cz/rekonstrukce/soutezni-rekonstrukce-nova-koupelna-v-panelaku.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov